Reklama

.

.

úterý 19. června 2018

Má Evropa mozek vymytý až tak, že ji vztahy s Ruskem nezajímají?

Paul Craig Roberts
19. 6. 2018       PaulCraigRoberts
Soudě podle prohlášení, pronesených vůdci zemí G-7 na jejich posledním srazu, uvalení amerických sankcí na Evropu a americký nezájem o evropské potřeby, stejně tak jako odmítavý americký postoj brát jakýkoli ohled – s výjimkou Izraele – na prospěch svých partnerů, nedokázaly přimět Evropany k tomu, aby se v reakci na toto demonstrativní americké otočení k nim zády přiklonili k Rusku.


Britská premiérka řekla, že G-7 se shodlo na potřebnosti použít dalších restriktivních opatření proti Rusku, bude-li toho zapotřebí. A americká loutka ve Francii Macron obvinil neoprávněně Rusko – jedinou zemi, dodržující minské dohody – z toho, že tyto dohody nedodržuje. Kromě toho obvinil Macron Rusko z agrese proti Ukrajině a Krymu, aniž by vzal do úvahy, že Rusové byli na Krymu přítomni vždy, a to na základě 50 leté smlouvy o Krymu jako námořní baště ruského námořnictva.

Jak francouzský prezident jistě dobře ví, vše, co Rusko učinilo, bylo, že vyslyšelo jednotný hlas obyvatel Krymu vrátit se zpět do náruče Ruska, v níž spočíval po tři staletí, a tedy stejnou dobu, jak trvá existence USA, než ovšem byl Krym nelegálně připojen k Ukrajině.

Politikové G-7 obvinili Putina z „destabilizujícího jednání“, z „podkopávání demokratických systémů“ a z „podpory Sýrie“.

Evropa tedy zůstává vůči Washingtonu v servilním hlubokosklonu bez ohledu na všechno, co Trump učinil, aby evropské vazaly Washingtonu ponížil.

Putinovou odpovědí na to, co nazval „tvořivým blábolením“, byla jeho výzva, aby se Evropa společně s Ruskem dala do práce na obraně jejích obapolných společných zájmů.

Tyto společné zájmy existují a Putin je vidí, ale jak prohlášení zemí G-7 naznačuje, vidí G-7 jen ruského nepřítele.

Z hlediska Západu je Putin problém, protože trvá na ruské suverenitě. Když totiž Západ obviňuje Rusko z „destabilizujícího jednání“ míní tím, že ruská nezávislost destabilizuje washingtonský světový řád. A Rusko je prohlašováno za destabilizujícího činitele, protože nepřijímá hegemonii Washingtonu.

Putin ovšem nedokáže tento západní postoj k Rusku změnit ústupky a rozumným chováním. A bylo by tedy pro Rusko smrtelnou iluzí věřit, že laskavá slova mohou zmírnit hněv sebenajmenované hegemonie, jejíž hegemonie byla odmítnuta.

Putin přijímá urážky, provokace i mrtvé na ruské Ukrajině. Přijímá i izraelské útoky na Sýrii, která v boji za osvobození od amerických „rebelů“ obětovala své zdroje, aby Evropanům dokázala, že Rusko není hrozbou. Soudě ovšem podle prohlášení G-7, resp. G-6 (Trump předčasně schůzku opustil), nedbají evropští politikové skuečností a hrozbou je pro ně i nadále Rusko. Washington předal prostě Evropě ruský scénář a Evropa podle něj jede. Bez ohledu na to, jak se chová Rusko a jak Washington s Evropou jedná.

Vybral a přeložil Lubomír Man

14 komentářů :

 1. DÁM DĚLOVOU RÁNU,

  bum,bum,bum a rozbiju bránu,můj bude váš dům!No ni?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Spravne jsi to zbasnil
   Schlomstein Kleba

   Vymazat
 2. 0:41
  Tvůj fotr měl divný příjmení!☺

  OdpovědětVymazat
 3. Amerika zjistila na G7,že jediný rovnocenný partner je Rusko...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :D :D

   Amerika jede za sebe troubo s jediný silný partner, o kterého stoji. je Čína. Jenže ta není moc přátelská, takže zbývají jisté země jako Británie, Aistrslie, Mexiko a Kanada bez Trudeaua. Rusko je určeno k likvidaci.

   Vymazat
  2. Dřív zlikviduje tebe tvá vlastní pitomost.

   Vymazat
 4. Tak Rusové svoji suverenitu nedají na to se mohou spolehnout ještě že tak.

  OdpovědětVymazat
 5. Amerika celosvetove končí, pochop to alebo sa dovzdelaj. Pravdu máš v tom, že bude mať len to čo si sama vytvorí a už nikdy nebude ožobračovať ostatné národy a robiť svetového četníka.Ľúto mi je len tých obyčajných ľudí!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nikdo nemá na USA! To je centrum světa ve vědě, umění, technologiích, obchodu atd. Vše, co se kdy vymyslelo, pochází z Ameriky. Nejkrásnější a nejbohatší země jaká kdy byla. Američani se na tebe můžou vykašlat, nepotřebují tě, maximálně jako nějakého pucfleka. Otevři oči a přestaň číst tyhle dezinformační kváky. USA jen už nechce platit cizí dluhy a živit zbytek planety.

   Vymazat
  2. To Americe chválím. Ještě by mohla odtáhnout z těch téměř 200 základen po světě, přestat rozvracet státy a ničit vlády, vykořisťovat planetu a žít za cizí peníze na dluh. Pak by to bylo komplet fajn!

   Vymazat
  3. Amerika uz ani ta auta neumi vyrobit. GMC Yukon DENALI - design je super ale kouknete se na interier - Audi 80 mela lepsi. Takova uboha tlacitka uz ani rusove do aut nedavaji. Ale hlavne ze to vypada. To je cela Amerika.

   Vymazat
  4. 5:13 jo, to pamatuju. Za Rajchu tohle všechno bylo od Němců, za komunistů zas od Rusů. Teď zas za všechno vděčíme USA. Ve všech těch případech tomu věřili a dnes ponovu věří, neznalí hlupáci. 5:13, blahopřeju!

   Vymazat
 6. 5:13
  Cože jsou ty CELOSVĚTOVÝ OKUPANTI,VRAZI,LHÁŘI A ZLODĚJI????!!!!!
  Jejich dolar už nemá ani cenu posranýho toaleťáku ty havlozvratku tupej!!!!!

  OdpovědětVymazat