Reklama

pátek 1. června 2018

McCain o Havlovi a Zemanovi

Erik Best 1. 6. 2018      EB
Ve své nové knize The Restless Wave (Neklidná vlna) John McCain chválí Václava Havla a zatracuje Miloše Zemana (aniž by ho přímo jmenoval):
"Strávil jsem celé odpoledne s Václavem Havlem, seděl s ním sám ve věži Pražského hradu, zatímco den ustupoval soumraku. Byl na tom zdravotně velmi špatně a již brzy měl opustit svůj úřad. Měl sdílnou, filosofickou náladu. Mluvil o tom, jak žít s vyšším cílem. Řekl jsem mu, že si získal místo v dějinách a nikdy nebude zapomenut. Mluvili jsme i o Rusech, ale spíše z historické perspektivy než o současných událostech. Mluvili jsme o tom, co Západ znamenal pro utlačované, a co by měl znamenat v této nové a dočasné době amerického prvenství. 


 
Podle Havla je pro nás zásadní udržet si pokoru, byť je to těžké. Více se ale obával, že víra v naše ideály bude narušena, až budeme konfrontováni s novými zkouškami našeho vůdcovství, a opět se dostaví pokušení k uzavírání dohod a dělení světa do sfér, abychom vyvážili jednu věc jinou. A to se taky brzy stalo. Bylo to v létě roku 2001, před osudným zářím. Stát si za svými ideály je stejně důležité pro duše národů, jako pro duše jednotlivců, tvrdil Havel. Oba jsme strávili nějaký čas ve vězení, on pro své ideály, já pro zájmy své vlasti. Ta myšlenka rezonovala s námi oběma.Není to tak dávno, co hlásná trouba Putinovy propagandy v angličtině, stanice Russia Today, sestavila žebříček deseti lidí, kteří Rusko nejvíce nenávidí. Umístil jsem se na prvním místě. Není ale pravda, že bych Rusko nenáviděl. Chci pro něj takovou svobodu, spravedlnost a prosperitu, jaká panuje v Americe. Putina ale nenávidím. To říkám bez vytáček. Opakovaně jsem byl obviněn z toho, že si beru Putinovy zločiny příliš „osobně.” A oprávněně. Osobně si je skutečně beru. Vladimir Putin je zlý člověk. Neexistuje pro něj žádné lepší slovo. Je odhodlán páchat zlé činy, které zahrnují zničení liberálního světového řádu, jeho hodnot a institucí. Světového řádu, který po celý můj život Spojené státy vedly a bránily. Světového řádu, který lidstvu přinesl více stability, prosperity a svobody, než kdy v historii zažilo. Putin tyto instituce napadá z pozice slabosti. S Ruskem, jeho ekonomikou a stabilitou, to do budoucna nevypadá dobře. Ruský prezident má sice k dispozici obrovský jaderný arzenál a moderní ozbrojené síly, nepoužívá je ale pro přímý útok na Západ. Své armádě dává snazší úkoly. Používá proti nám naše vlastní slabiny a ctnosti, otevřenost naší společnosti a čím dál nepřekonatelnější politické rozpory, které nás pohlcují. Chce tyto rozpory prohloubit a paralyzovat nás, abychom neodpovídali na jeho agresi. Zasáhl do našich voleb, a udělá to znovu, protože to fungovalo a protože ho nikdo nedonutil přestat. Zasáhl i do posledních francouzských prezidentských voleb. Úspěšně pomohl ke znovuzvolení prezidentovi České republiky, našemu spojenci v NATO, který se však staví proti NATO a EU, a podporuje Putinovu invazi a anexi Krymu. Provedl to stejnými prostředky, které použil k vměšování se do našich voleb. A přesto, zatímco píšu tuto knihu, nevidím, že by byl Washington připraven a soustředil se na zastavení pokračujícího útoku na integritu našich demokratických procesů."

54 komentářů :

 1. Každej stát má svoji propagandu.Ovšem americké vojenské základny jsou kolem Ruska, nikoliv ruské vojenské základny kolem USA. Jediné co Rusům zbývá je propaganda, Američané mají základny a propagandu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vůbec se nedivím, že tomu magorovi rozežrala rakovina mozek.
   Havel je jednoznačně nezavrženíhodnější postava české historie, hnus na zvracení.

   Smazat
 2. "Putin tyto instituce napadá z pozice slabosti. S Ruskem, jeho ekonomikou a stabilitou, to do budoucna nevypadá dobře".

  Když to John McCain psal, ta se zřejmě zrovna probudil s rukou v nočníku...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Má pravdu. Rusko ekonomicky už 10 let stagnuje. Momentálně stoupl jeho hlavní artikl - ropa na 80 dolarů, tak je na čas z nejhoršího venku.
   Co se týče stability tak ta stojí jen na jednom muži který za 6 let skončí. Co bude s Ruskem pak ví jen Bůh

   Smazat
  2. 19:52 Putin nie je McCain, ktorému mozog rozožiera rakovina a nenávisť.O Putinovho nástupcu sa nestrachuj, nie je blb ako väčšina západných politikov, ktorých jedinou mantrou je "po mne potopa".

   Smazat
  3. McCain je choromyslná oběť ideologie.

   Smazat
  4. no dva roky ve vietnamské díře vykopané v zemi, to už je pak znát po celý zbytek života. Jeho "americká" svoboda" byla potupena ( a není divu) a tím se v něm zrodila tahle nesmiřitelná nenávist do konce jeho života. Před smrtí by mu měli ukazovat obrázky z My-Lai

   Smazat
  5. Tak on strávil celé odpoledne s Vaškem- Flaškou v družném rozhovoru? Tak to teda museli být kolem šestý večer oba nacucaný jak došky po průtrži mračen.

   Smazat
  6. No ono to zrovna nebyla díra vykopaná ve vietnamské zemi - pro nejprominentnějšího vězně, syna a vnuka US admirálů - jak o sobě hned při zajetí nechal vědět.

   A to zajetí bylo pro něj záchrana života, jinak by se utopil v jezeře v centru Hanoje po vlastní blbosti při katapultování - po tom co hrdinně bombardoval Hanojskou elektrárnu.

   O jeho hrdinství a zničení pár svých letadel, vedle největší katastrofy 2.sv.války na letadlové lodi způsobené jeho blbostí, kdy zahynuli stovky jeho kamaradů - se dá leccos dočíst, od těch co jeho válčení přežili...

   Smazat
  7. Co McCain, ale náš Janda! Ten to hradnímu Novyčokoj pěkně nandal! - https://www.expres.cz/petr-janda-milos-zeman-prezident-d4g-/zpravy.aspx?c=A180601_165136_dx-zpravy_lare

   Smazat
  8. Propaganda aby se co nejvice zakryla cinnost americkych zajatcu a jejich kolaborace / to se nesmi prozradit/ pak vyvrcholila filmem jak statecne zajatce a J. Mc Cain !!
   SPOLUPRACUJI CHRABRE S RAMBEM az v Koreji.
   Tak Hollywood naridil spravnou a jedine
   moznou propagandu..
   Korejci tam a dalsi sestrelovali Usakum mnozstvi modernich tryskovych letadel, protoze se pletli zase do valky , kde se strili.$%^&&&*
   Letadlo nahradis ale pilota tezko..
   Uz se tesim jak se zase chystaji Korejcum nabehnout na vidle .....

   Smazat
  9. Zapomnel jsem napsat ze o tom vsem Usaci neprozradi nic akorat knouraji do dneska..
   Neco o zlych Korejcich a doufam ,ze se tam uz jejich armada tesi...

   Smazat
  10. Havel sam zil a potapel se v tezkych srackach vseho druhu a delal ze sebe , aby se povysil, jakej je myslitel aby to nejak zakryl...Tech je dneska za korunu kornout..
   Fela se z toho spatne a na bliti...
   A vzdycky bylo...

   Smazat
  11. MC Cain přežil zajetí v teplém místečku za to, že do Vietnamského rozhlasu plkal, že je USA říší zla. A mimoto McCain má IQ asi 90 a méně. Tak šikovný, že zničil letadlovou loď. Nikdo soudný ho nemůže brát vážně.

   Smazat
 3. Článek plný nesmyslů !!

  OdpovědětSmazat
 4. Oba "světoví" velikáni v tom vězení měli zůstat, pěkně by se jim "meditovalo" a svět by měl pokoj od banálních "pravd" a nehorázných lží, byl by na tom možná lépe než dnes.

  OdpovědětSmazat
 5. Jak dlouho budou ještě nejvyšší patra lidské společnosti okupovat hnidy místo skutečné elity ?

  OdpovědětSmazat
 6. John McCain k Rusku - "Chci pro něj takovou svobodu, spravedlnost a prosperitu, jaká panuje v Americe"
  To Rusové zažili za Jelcina.A vypadá to,že jim to nechybí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za Jelcina zažili ceny ropy, jejich hlavního vývozního artiklu, 10 až 20 dolarů za barel. Putin měl to štěstí, že nastoupil k moci přesně ve chvíli, kdy ceny začali raketově růst a on měl najednou na rozdávání.
   Putin je podobný génius asi jako byl Hugo Chavez ve Venezuele, který nastoupil k moci přesně ve stejnou dobu a náramně se mu ze stejného důvodu dařilo. Kde je Venezuela teď každý vidí.

   Smazat
  2. Blbeček trolíček 20:03, akosi si účelovo nespomenul, ako za Jeľcina prebiehal výpredaj Ruska a jeho rabovanie, že? A ktože to stanovoval vtedy ceny ropy, blbeček?A prečo udržiavali tak nízke ceny, ty debilko?

   Smazat
  3. 20:39
   Choď do piči, krava sprostá.

   Smazat
  4. 21:47
   Chcipni havlosvine

   Smazat
  5. No tak to ses konečně vytáhnul anonyme 21.47 - ta sprostá nadávka namísto protiargumentu, neboť pisatelka má pravdu? Ano - to je pro zmagořený zmrdy charakteristický. Nadávat, urážet, vztekat se. Společnost je téměř zamořena tímhle sajrajtem - ale jenom téměř. Rychle se probouzí, a tenhle sajrajt bude mít jenom dvě možnosti buď chcípnout sešlostí věkem - nejlépe u počítače - nebo chcípnout na útěku do země zaslíbené.

   Smazat
  6. 23:039 To máš všude stejný. Zatímco bábuški v plynárenský velmoci sbíraj chrastí v lese aby si měly na čem uvařit polívku z kopřiv, putleroffská smetánka pořádá odporné žranice! https://www.youtube.com/watch?v=BOH8RgJJvT4

   Smazat
 7. Pro boha o jakych hodnotach ameriky to tenhle dement rika ? O jake svobode ? jaka spravedlnost ? A prosperita na ukor malych zemi , ktore rozvratili ? Boze ti lide jsou z jine planety !

  OdpovědětSmazat
 8. Jestli tomu ten nebezpečný blb opravdu věří, tak bůh s námi. Toho člověka by měli dát pod zámek. On bránil zájmy Ameriky ve Vietnamu? To opravdu ironie, oni mají známy po celém světě a k tomu ty svoje ideály. Co zájmy těch zemí, které napadli. Tito "idealisté" se opravdu neštítí ničeho. Fuj!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zkuste být zpracováván tak dlouho ve vietnamském vězení a pak si zkuste mluvit alespoň artikulovaně. Také byste byl nejenom trochu dementní a plný touhy po odplatě padni komu padni hlavně že škodím. A velikán H byl veliký jenom řečmi a skutek utek a posloužil jako užitečný násobný idiot

   Smazat
  2. 20:18 A čo hľadal tekn kretén vo Vietname?

   Smazat
  3. Vietnamci napadli USA a unesli a uvěznili McCaina? Nebo McCain s pocitem nadřazenosti "odstraňoval žluté" v jejich zemi, poléval je napalmem, postřikoval je defolianty, házel jim granáty do podzemních tunelů.
   Takže za příkoří z Vietnamského vězení McCain touží po odplatě. Máte to trochu postavené na hlavu, nebo jsem něco popletl já?

   Smazat
 9. Opravdu se takovéto věci daří produkovat většinou chorému mozku.Podle toho má na to Mc Cain plné právo.Tož tak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Snít může, vše ostatní už by, pro všeobecné dobro, neměl

   Smazat
 10. Je zajímavé a příznačné, že oba - McCain i Havel (podobně jako nesčetní další) - považují liberalismus za jakýsi přirozený pořádek světa, jakousi mez, za kterou nelze jít (Popper, Soros, Fukuyama). Dál jejich myšlení, jejich představivost jednoduše nesahá, nedokáže jít. To jsou hranice buržoasního vědomí.
  Přiměřenou reakcí na to ovšem není zloba a nenávist vůči liberalismu, ale vykročení z těchto hranic, z tohoto do sebe uzavřeného myšlenkového světa, pochopení, že liberální pojetí svobody je falešné.

  OdpovědětSmazat
 11. Chci pro Rusko svobodu, jaká je v Americe, tak tomu naprosto věřím.

  OdpovědětSmazat
 12. McCain, je-li tak starostlivý, nechť se stará o USA, kde není bezpečnost a na jejich spravedlnost bych nevsadil ani eurocent. Ostatně byl to Thomas Jefferson, který řekl:"Bojím se o svoji vlast, když si uvědomím, že Bůh je spravedlivý."
  A ideály Havla? Vydobýt si nazpátek rodinný majetek, chlast a 100 cigaret denně, do doby než mu zjistili plícní onemocnění. A to ještě si před operací frajersky zakouřil s tehdejším ministrem zdravotnictví Stráským. Opravdu idealista jak vyšitý.
  Morave

  OdpovědětSmazat
 13. To je skutečný hlupák. Dobrý je to, jak bombardoval vlastní loď za vietnamské války. Už ať je pod drnem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V bombardovani svych vlastnich jsou McCain i Havel borci

   Smazat
 14. Havel byl v prvé řadě nevzdělaný. Dále byl pln nenávisti, kterou přejmenoval na " lásku ". Byl to komediant a škůdce naší země a lidu, pro potěchu hlupáků a stejných škůdců. Užitečný panáček na vodicích šňůrkách.

  OdpovědětSmazat
 15. Těžko se podivovat nad McCainovým výtryskem osobní nenávisti!
  Vždyť to Rusko, jsouce oslabeno Jelcinovskou "terapií", již měli "zmáknuté" a ve své hrsti! Jen si je rozparcelovat na talíře globálních hráčů ...
  I Rostislav Iščenko zde psal, že Rusko se před lety ocitlo pod vnější kontrolou.
  Kontrolou těch, kterým pak od r. 2000 jakýsi "skrček" Putin svou promyšlenou politikou Rusko postupně odpoutává a vymanil z jejich sféry vlivu. Aby svými polit. tahy systematicky eliminoval a bořil jejich ideologické "bábovičky" neoliberatismu a neokonzervatismu. Stejně jako jim narušoval jejich koncept ýbrmenčovské nadřazenosti světu zvané NWO.
  Jiné podobné "skrčky" by již dávno uplatili jidášskými stříbrňáky nebo zardousili, tohoto však nemohou.
  Pro jeho morální integritu a moc, kterou za dobu 18 let své účasti ve vrcholné politice Ruska napomohl vybudovat.
  Tito mccainové, pokud by i mohli, udělali by z Putina "fašírku", jakou se stejnou chutí udělali z jiných vzdorovitých a dnes již mrtvých. Leč dnešní Rusko není včerejší Líbyí ani Irákem či Jemenem.

  OdpovědětSmazat
 16. Ktovie, co mu vietnamci voperovali do kotrby miesto mozgu..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná vagínu když je to vyjebanec . Braťe .

   Smazat
 17. Jak s ním mohl Havel filosofovat, když neuměl anglicky? A umí si někdo představit rozumování skrze prostředníka?... Jak z Járy Cimrmana!

  OdpovědětSmazat
 18. McCain už mele z posledního. Brzo umře a věřím, že slušní Američané mu půjdou počůrat hrob!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11.3O Nascat na hrob! Zadny kytky!

   Smazat
  2. 15.43 To si bude pamatovat!!!

   Smazat
 19. Současné Rusko není Sovětský svaz. Kdo není připraven, ten je přepaden.

  OdpovědětSmazat
 20. Slaboch Gorbačov se nikdy neměl dostat na řídící funkce. Byl ješitný, když mu Západ "plácal" po zádech. Jak málo stačilo k jeho radosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:33 Lichotky jsou osvědčená metoda, jak ovládnout nevyzrálé osobnosti. Gorbačov však byl jen vykonavatel.

   Smazat
 21. Havel byl absolutne nevzdelany "debil", za ktereho se stidelo 90% cechu. Videl to tak i zapad, ale potrebovali takoveho blbecka, tak ho prosazovali!!! Pak nas postihlo stesti a ten vul umrel.
  dustojnik-valecny vetetan

  OdpovědětSmazat
 22. Něco pro sluníčkáře a obdivovatele SSA:
  https://www.novinky.cz/ekonomika/473863-situace-v-usa-se-zhorsuje-chudi-americane-stale-vice-chudnou.html

  OdpovědětSmazat
 23. Ten mc cain a havel to jsou oba vejlupci jeden už je pryč a ten druhý za chvíli o dalšího zmetka méně.

  OdpovědětSmazat
 24. Vyšší cíle V.H? Znám i vyšší poslání Adolfa Hitlera. Zeman zdaleka není dokonalý, ale přece jen je vidět na něm vzdělání a paměť. Neslouží mu nohy, ale hlava ano. Z Havla byla bohužel vyrobena figurina, možná, že byl i lepší, než se nyní zdá!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.