Reklama

pondělí 11. června 2018

Ministerstvo obrany RF informovalo o další připravované provokaci s "chemickým útokem" v Sýrii

Olga Česnoková
11. 6. 2018    ru/news/mir
Mluvčí Ministerstva obrany Ruska Igor Konašenkov uvedl, že Syrská svobodná armáda (SSA) a jednotky speciálních operací USA připravují provokaci s použitím otravných látek v provincii Dajr az-Zaur. Jeho slova citovala agentura RIA Novosti. "Podle informací potvrzených třemi nezávislými kanály v Sýrii připravuje velení tzv. Syrské svobodné armády v součinnosti s americkými silami speciálních operací vážnou provokaci s použitím otravných látek v provincii Dajr az-Zaur", řekl Konašenkov.


Podle něj kvůli simulaci chemického útoku syrskými orgány proti civilnímu obyvatelstvu byly bojovníky Svobodné syrské armády přivezeny bomby s chlorem do obce al-Jafra v provincii Dajr az-Zaur. Natočený klip zase poslouží důvodem pro zasazení raketového a leteckého úderu na státní objekty v Sýrii letouny koalice pod vedením USA a ospravedlnění útoku teroristů proti syrským vládním jednotkám na východním břehu Eufratu.

Poukázal také na nepřípustnost takovýchto provokací.

"Ministerstvo obrany Ruska upozorňuje na nepřípustnost použití takovýchto provokací k destabilizaci situace na území Sýrie", dodal Konašenkov.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

44 komentářů :

 1. Další naaranžovaná provokace asi bude "pozitivním vkladem" západní koalice v čele s USA k zahájení MS 2018 ve fotbale. Zoufalství vrcholí, protože se to bude konat na území Sýrie, které kontrolují nezvaní hosté z SSA. P.S.: v r. 2008 jistá americká loutka (tehdy Gruzín, potom Ukrajinec, nyní bůhví co) po jménem Saakašvili v den zahájení LOH zaútočila na Cchinvali v jižní Osetii.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Opakovaný (americký) vtip přestává být vtipem! A nebyl vtipný ani poprvé :-)

   Smazat
  2. jen tak pro zajímavost - ostřelování Cchinvali bylo válečný zločin (šili to tam grádama který měli od nás !!!) - do dneška to nikdo nevyšetřoval natož aby postavil toho kravatožrouta před tribunál pro válečné zločiny
   Vaska

   Smazat
  3. západ chtěl Putinovi zkazit i ZOH 2014 v Soči, tak si mírumilovný západ zaplatil fašistický převrat na Ukrajině

   Smazat
  4. Pro Anonymní 11. června 2018 19:36

   Vyšetřování proběhlo. A dokonce s neuvěřitelným výsledkem: "Válku s Ruskem v srpnu 2008 začala Gruzie, ale Moskva předtím svými provokacemi vyhrotila napětí v regionu." K tomuto závěru dospěla komise expertů, která na žádost Evropské unie analyzovala vznik konfliktu mezi oběma zeměmi. Komisi vedla renomovaná švýcarská diplomatka Heidi Tagliaviniová, ptacovalo v ní 19 expertů na mezinárodní, lidská a humanitární práva.

   Podle závěrů zprávy nic prý nedokazuje, že v době, kdy gruzínské síly v noci ze 7. na 8. srpna zahájily nepřátelské akce o získání kontroly nad vzpurnou Jižní Osetií, by probíhala invaze ruských jednotek na území této oblasti.

   Vzhledem k tomu těžko uvěřitelnému závěru (totiž že agresorem byla Gruzie), zůstala zpráva na okraji zájmu médií. I když zprávy v mainstreamu o tom byly, to zase ano. Třeba tady: https://zpravy.idnes.cz/valku-rozpoutala-gruzie-ale-rusko-hrotilo-napeti-zjistili-experti-eu-1z0-/zahranicni.aspx?c=A090930_144505_zahranicni_ipl

   Smazat
  5. 09:55 - typický naivní konzument mainstreamových médií. Ach pardon, ono to byla Švýcarska komise, tak ta to určitě vyšetřila nezávisle. Však Hitler taky velmi oceňoval jejich nezávislou politiku. To Švýcarsko je vůbec dobrá návnada pro jednodušší lidi.

   Smazat
 2. Jak říkám,TU MEJDANOVOU SMĚSKU JMÉNEM uASS JE NUTNÝ HLADIT DO ÚPLNÉHO VYHLAZENÍ!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 17:37
   Ty banderovskej černoprdelnickej trotlové,ZA VŠECHEN BORDEL SVĚTA MŮŽE NABUBŘELEJ KSINDL MADE IN USSA!!!!

   Smazat
  3. Hele splave, nech už ty židy na pokoji - ty jsi tím úplně posedlej! Do forevera máš daleko, nejmenuješ se třeba Wenzl - nebo tak nějak? Nejsmradlavější stoka, jak se ukazuje ze dne na den, je opravdu USA - neštítí se ničeho, nezastaví se před ničím, nedodržuje zákony, žvaní o lidských právech, přitom je k smíchu ( zrovna USA a lidský práva!) jestli je plná židů, těžko říci, ale plná zmrdů a prevítů je určitě. Slabomyslnejch prevítů - ačkoliv Rockefeller, nebo Rotschild, a podobní šmejdi opravdu židáci jsou, a jako židi jsou - pokud jde o majetek a lichvu - absolutně bezcitní, ale jinak - že by je až tak rajcovalo zabíjení? A lidi v Izraeli žijou naprosto v pohodě, podívej se někdy na dokumentární pořad s kuchařem Frederikem Chesnau - perfektní, a opravdu vypovídací o životě obyčejných lidí, kudy on chodí. Žádnej šmajchl, lhaní, a účelový překrucování.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Ale v tom, že za veškerej bordel na Zemi, za masakr spousty nevinnejch lidí ve všech účelově rozesraných a napadených státech, může ten nabubřelej ksindl USA - má ten kámoš pravdu, to se musí nechat.

   Smazat
  6. Nechápu ty debily Kurdy ! Amici prodají Kurdy Turkům a ti jím dále slouží a ještě se zúčastní také špíny!

   Smazat
  7. KLID
   v Sýrii nastane, až odtáhnou američtí okupanti.
   NIKDO tam tu verbež nezval.
   A ti Syřané, vojenští dezertéři,kteří užívají blahobyt sociálního státu v Německu, by se měli vrátit zpět do vlasti a pomáhat budovat svobodnou Sýrii.
   Jim se ale zalíbili německé dívky a ženy. A také to, že mají v Německu koláče bez práce a že je tam dost mešit a minaretů.Kdo by to nebral,že ano...
   Tak jednoduché je to,pane Novák.

   Smazat
  8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  9. Kdyz to nikdo neudelal zbejva to na mne./Novicocaust./.
   -Kolik melo byt treba vyhostit US diplomatickeho personaly za Atomovy Novicok Hirosima-Nagasaki.../400tisic mrtvych civilnich obyvatel a deti/. Srovnej s utokem v Syrii. Porovnej s Jeden Skripal !!
   Novicok biologicko-chemicky obeti spousta. V Koreji . Vyhosten zadnej diplomat.Ani zadny sankce.
   Srovnej s Vietnam/Laos atd./. 4 miliony zavrazdenych , Napalm Novicok, Agent orange Novicok , 20 nejschopnejsich zavrazdenych bez NOvicok, Defoliant Novicok,,zpusobujici Hladomor civilistu a deti. Srovnej: Skripal jeden a neni to jisty.
   zadna ujecena hysterie a udesnej Kraval okolo toho. V mediich...
   Uranovy Novicok v Iraku , obeti mraky...
   Krym Novicok zadny , nikdo nezavrazdenej. Obrovsky sankce ...
   Kolik milionu US personalu by muselo byt vyhosteno za tyto utoky. Castro , NOvicok , jed v injekci , predstirajici plnici pero, plyn Novicok vpousteny do jeho kancelare.
   Kolik desetileti by musel Trump strilet na USA aby se to nejak trochu aspon srovnalo s olynem v Syrii, kterej dodnes neni zjistenej...
   Srovnani, perspektivy a narovnani...

   Smazat
 3. Blíží se mistrovství světa ve fotbale a to samozřejmě přinese těžké provokace proti vnitřní i zahraniční stabilitě Ruska. Myslím, že se máme na co těšit. A tím nemyslím, bohužel, fotbal.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. do banderstánu poslali soudruzi z SS 4 tankovací letadla copak s nima chtěj tankovat a kdy ?
   Vaska

   Smazat
 4. 16:58 na Ukrajině se chystá sestřelení vrtulníku s evropskou delegací. Bude tradičně obviněn Putin. Jen tak dál, soudruzi banderovci.

  OdpovědětSmazat
 5. Jen se divím, že na případný útok po provedené provokaci, nehodlá Rusko odpovědět tím nejtvrdším způsobem, protože to je jediná možnost, jak odradit USA od podobných kroků.

  OdpovědětSmazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Víš že jsi s tou svojí protižidovskou filipikou už trapnej splave? Nic jinýho neumíš vypotit, než že židi jsou universální zlo - takže židi můžou za vyflákání Iráku a za vraždu Saddáma Husajna? To židi můžou za systematický rozbíjení Afghanistanu? To oni můžou za rozbití Libyje a za opravdu - ale opravdu zhovadilou vraždu plukovníka Kaddafi? To oni všude rozesírají povstání proti vládám států viz Egypt, Syrie, Ukrajina a další? To oni mohou za hovadské vraždění ve Vietnamu, a za neustálé provokace KLDR? A co si od toho slibujou? Dodej k mým otázkám detaily, a jinak už nech toho zfanatizovanýho plácání. Dík.

   Smazat
  2. 17,58
   Ked spominas Ukrajinu, kdesi som cital, ze v Ukrajinskom parlamente je 82 percent poslancou
   židovskeho vierovyznania.
   A ked vidis co ten parlament stvara, tak to stoji za zamyslenie.
   V roku 1982 uzrel svetlo sveta dokumet
   Strategia Izraela pre 80 roky.Tento dokument definuje plany Izraela.
   Spomina sa v nom ze Syria sa rozpadne na niekolko statou, velkostou podobnych Libanonu,krajina sa rozdeli na niekolko Sunnitskych,siitskych a alawitskych statikov.
   V plane sa vraj spominalo aj vytvorenie statu Kurdistan.
   Takze je ozaj na zamyslenie, co sa to vo svete deje, a kto to riadi.

   Smazat
  3. Forevere, používej místo slova židé obecnější označení pro finanční kapitál - finanční parazité nebo banksteři, a budeš se svými příspěvky blíže obecné realitě.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. 18:30
   Untermensch ZMLKNI!!!!!!
   CELOSVĚTOVÝ OKUPANTI,VRAZI,LHÁŘI A ZLODĚJI JSOU Z UASS,KAPIŠTO???!!!!!

   Smazat
  6. 17.58 S tím Kaddafim je to trochu složitější, on NENÍ tak hloupý jak je presentován. JE v dnešní době ještě nepochopeným prorokem a také velkým hercem s mnoha dubléry. K pochopení napsaného je ale potřeba hodně věcí a historických událostí prostudovat, odhalit a pochopit.

   Smazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  8. 18:50
   Jsi jak černoprdelníci se Satanem ,KDYBY HO TY TUPÝ DEMENTNÍ HOVADA NEMĚLI,MUSELI BY SI TO VYMYSLET!!!!!

   Smazat
  9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  10. 19:06
   Shodneme se v jediným,Söröse měli dávno zastřelit,ale to je tak vše!!!!!!
   Velkohubý prohlášení,vlastní sebedůležitost a nafoukanost si pěstuje ta SMĚSKA UASS KRIPLŮ OD SVÝHO NEOPRÁVNĚNÉHO VZNIKU!!!!!

   Smazat
  11. 18.30 Forevere, někdy z taktických důvodů je výhodnější být méně radikální ..

   Smazat
  12. 19:19
   Likvidací Sorose se nic nezmění, nastoupí další proxy osoba která bude konat přání hlavy klanu Rotschildů kteří jsou rádi v anonymitě. Tak nejsou vidět jejich hnusné zlociny které páchají po celém světě. Rothschildové delají střely které za ně vypálí nekdo jiný a oni jsou tak jako, bez viny. Teď je to Soros, po něm to bude nekdo jiný.
   USA jsou pouhý nástroj rodu ktery povstal od hnusného lichváře jménem Amschel Bauer, německého žida ktery se stal baronem Rothschildem. A jsou to potomci této zrůdy kteří vlastní USA a většinu světa.

   Smazat
 7. Zde je vše jak systém funguje. Seriál Spjaščije (Spící agenti) najdete na hellspy
  https://www.csfd.cz/film/578045-spjascije/galerie/?type=1
  Smekám před ruskou rozvědkou !

  OdpovědětSmazat
 8. Tak, Forever Slav 18:33, připiš všechno to zlo určité rase, není li libo národu, popřípadě komunistům a máš to jasné. Jsi fašoun jak vystřižený a, nejspíš úmyslně, ničíš jakoukoli korektní diskuzi. Chápu, že omezenci, fanatici, zaprodanci ..., nic o studu nepoznali. Patříš mezi ně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 20:45
   Za tvůj výskyt a debilitu ZCELA JISTĚ MŮŽE SÁM RABI LÖW!!!!!☺☺☺☺

   Smazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oprava: rozvrácením BV, válkou v Iráku

   Smazat
  2. Forever Slav Běž si na seznam nebo idnes tam milují usa teroristy a židobijci už tu taky byly neříká ti to něco.

   Smazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Forever Slav S tím běžte k šípku provokatére z neziskovky nikdo s vámi diskutovat o židovské otázce diskutovat nebude aby jste mohl NR označit za fašistický web.

   Smazat
  2. Také mám neodbytný pocit, že tenhle magor se účelově pokouší zašpinit a zasmradit diskuse na NR, aby pak byl důvod to udat a nechat zavřít pro antisemitismus či rasismus. Dík adminovi, že to maže. Ale je to "šichta" co?

   Smazat
 11. Co má chudák Janda celej den dělat, když na MV se tančí u tyče až večer?

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.