Reklama

středa 27. června 2018

MW: „Smrtící" Su-34 je zřejmě nejlepší stíhací bombardér na světě!

Ruský stíhací bombardér Su-34
- kou -
27.6.2019 MilitaryWatch a  PrvníZprávy
Ruský Su-34 je patrně nejmodernější a nejlepší údernou stíhačkou na světě, napsalo vydání vojenského časopisu Military Watch.
Su-34 byl navržen na základě Su-27 a vstoupil do služby v roce 2014. Po modernizaci se bitevnik stal pokročilou ruskou stíhací zbraní. Jeho nejbližšími soupeři v současnosti jsou J-16 a F-15, které byly přijaty v Číně a USA.


S bojovým poloměrem o více než 1100 kilometrů je letadlo schopno zasahovat na velkou vzdálenost. Publikace zdůraznila, že Su-34 nasazené v Sýrii mohou zasáhnout cíle téměř na celém Středním východě, a bitevníky umístěné Kaliningradu mohou neutralizovat vojenská zařízení v Německu, v Pobaltí a ve Skandinávii.

Odborníci také berou na vědomí technické parametry ruského stíhače. Například piloti Su-34 jsou umístěni vedle sebe a nikoliv za sebou. Toto uspořádání umožňuje vývojářům neprovádět duplicitní řízení. Navíc je kokpit vybaven speciálním systémem, který umožní létat bez kyslíkových masek ve výšce až deseti kilometrů.

Je třeba poznamenat, že nové schopnosti modelu Su-34 snižují jeho závislost na doprovodu stíhaček. Letoun je vyzbrojen nejnovější modifikací raket R-27 „vzduch-vzduch“ s prodlouženým počátečním doletem do 130 kilometrů. Publikace zdůraznila, že v současné době se jedná o jedny z nejsmrtelnějších raket, překonávající evropské a americké protějšky.

Su-34 je určen k tomu, aby ničil pozemní i vzdušné cíle nepřítele kdykoli a za jakýchkoli povětrnostních podmínek. Stíhačka je vybavena vysoce inteligentním systémem radarových protiopatření a obrany. Su-34 vyvíjí rychlost až 1900 kilometrů za hodinu a je schopen unést náklad o hmotnosti až 8 tun.

13 komentářů :

 1. Mig 29 také patřil, i když před třiceti lety, mezi nejlepší stíhačky. Ovšem našli se v ČR „odpovědní“vládní mudrlanti po hadráku,kteří potřebovali odzbrojit naše letectvo a asi šestnáct dvacetdevítek vyměnily s finanční ztrátou za podřadné polské vrtulníky.

  OdpovědětSmazat
 2. 22:10
  Kdyby ty polský mršiny alespoň vylétly,ale ani to ty křápy nezvládly!!!!!

  OdpovědětSmazat
 3. To je vyrobeo z papundeklu, nebo překližky?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:11
   Tebe fotr udělal z nemrznoucí kapaliny,proto ti chybí OČI a MOZEK!!!!!

   Smazat
 4. Prosím, neplést bitevníky a helikoptéry s českou 'obrněnou' vozbou!

  OdpovědětSmazat
 5. Čekal jsem, že zde najdu: To je letadlo, které je ve stadiu zkoušek nebo něco podobného. Na to jsem chtěl napsat, jelikož si myslím, že takové komentáře píšou zarytí antikomunisté /mám takového kamaráda, který když řeknu něco hanlivého na Emeričany, tak vyrukuje třeba s ..za komoušů jsme měli - u nás v republice - 17 koncentračních táborů. Posledně jsem mu na to řekl, že já mluvím o přítomnosti a on o minulosti/ něco z doby komunistické s výzvou pro ty komentátory, kteří zde mají podobné připomínky jako ... v Rusku je příjem na jednoho obyvatele.., tento bombarder je ve stadiu zkoušek atd. Tedy moje otázka zní: Jak to, že sovětská armáda před vypuknutím 2. světové války byla patrně nejlepší na světě /sám Hitler řekl, kdyby věděl, kolik mají sověti tanků, tak by do SSSR nikdy nevkročil/. Nejlepší - tím myslím po stránce technické vybavenosti - tanky, letadla, děla - absolutní čísla. Totéž se říká o naší armádě, s tím, že u nás to platilo na jednoho vojáka a při počtu našich vojáků, opevněních pohraničí - škoda, že jsme si Hitlerem stejně jako Poláci neválčili /nepište, prosím Vás, že opevnění se dálo obejít apod. Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody/. Tohle jsem chtěl napsat protože s těmi komentáři o charakteru Ruska - armáda, civilní život - to je možná podobné jako před 80 léty. Argumenty - kolos na hliněných nohou, němečtí vojáci na Povolží u Stalingradu - ruští podlidé žijící v zemlankách, kde ustřední místo zaujimají obrovská kamna. A ejhle podlidé co dokázali. Pak bylo po válce, kdy jsme se z Rusů smáli jakou mají nízkou životní úroveň. Proto, když zde čtu ty komentáře o nízké úrovni všeho z Ruska mimoděk si vzpomínám na ty negativní informace o Rusku před druhou světovou válkou a ještě na stejné prognózy ze začátku Fall Barbarossa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ne, že bych chtěl zpochybňovat vítězství SSSR v druhé světové válce, ale co dokázali? Dokázali mít 20 milionů mrtvých oproti deseti milionům mrtvých Němců a to v národě, který měl 250 milionů obyvatel proti národu, který měl 80 milionů obyvatel a bojoval ještě na dalších frontách. Jak by asi ta válka skončila, kdyby Sověti měli stejně velkou populaci jako Němci? Jak by asi skončila současná konfrontace? Kdy Rusů je 150 milionů a stáli by proti nejméně 650 milionům obyvatel EU poslušných nohsledů USA?

   Smazat
 6. Jo furt říkám že Ruské zbraně jsou nejlepší a to mají v záloze zbraně o kterých veřejnost neví.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejen zbraně, ale hlavně lidi, kteří ví, za co bojují a jsou hrdí na svoji zemi. Ukažte mi někoho z bývalého "východu", kdo půjde s nadšením fungovat za Americké zájmy. Myslím, že Slovanských přeběhlíků by bylo velmi mnoho.

   Smazat
  2. Anonymní28. června 2018 15:22
   „Ukažte mi někoho z bývalého "východu", kdo půjde s nadšením fungovat za Americké zájmy.“
   Starostové a nezávislí, by jistě vyrazili jako jeden muž. P.K.

   Smazat
 7. Pouze NAIVNÍ a pro rus, pomatenec muže načmárat takovej blábol chichi

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní28. června 2018 15:19. Jsi dement a kdyby jsi zaslechl samopal, tak se posereš. To není hra na PC.

   Smazat
  2. 15:26
   Tebe načmáral udavač,kolaborant a zrzavej falnděrochrchel,ale moc záležet si ten parchant nedal!!!!!☺☺☺☺

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.