Reklama

.

.

pátek 22. června 2018

NATO zvýšilo sedminásobně jednotky ve východní Evropě a Pobaltí!

Britští vojáci letí do Lotyšska
- kou -
22.6.2018  PrvníZprávy
NATO výrazně zvýšilo bojový potenciál na hranicích s Ruskem na pozadí hysterické rétoriky Polska a pobaltských států o „ruské invazi“, sílu vojska zesedminásobilo, uvedl.

„Na pozadí hysterie vedení pobaltských států a Polska o údajné blížící se ruské agresi proti nim se počet vojáků NATO v Pobaltí, Polsku, Rumunsku a Bulharsku v roce 2015 zvýšil z 2 až 15 tisíc lidí. V průběhu cvičení skupiny NATO se zvyšuje na 40-60 tisíc vojáků," citovala RIA Novosti Šojgu, který hovořil na prvním zasedání rady ministra obrany Ruské federace, které se konalo na Krymu.

Navíc, jak ministr řekl, se na zasedání Rady NATO 8. června letošního roku rozhodlo o vytvoření dvou nových velení, odpovědných za ochranu námořních tras v severním Atlantiku a zajištění převozu vojáků z kontinentálních Spojených států na evropské válčiště.

"Dopravní infrastruktura pro přepravu vojsk do východní Evropy se aktivně zlepšuje a postupy pro překračování hranic vojenskými kontingenty jsou zjednodušeny," uvedl Šojgu.

Připomněl, že od roku 2020 plánuje NATO zavést do bojové pohotovosti do 30 dnů nejméně 30 praporů, 30 vzdušných eskader a 30 válečných lodí.
„Vyvstává otázka: proč se to všechno dělá a proti komu?" zeptal se ruský ministr obrany.

„Od počátku roku se v jihozápadu strategickém směru uskutečnilo 13 velkých cvičení, jichž se zúčastnilo více než 40 000 vojáků a 2 000 jednotek vojenské techniky, což nás nutí provést symetrické kroky k neutralizaci vznikajících hrozeb," uvedl Šojgu. Poznamenal, že Rusko nezvyšuje počet svých vojáků na linii styku s NATO, ale jde to na vrub nové vojenské techniky a bojové připravenosti stávajících jednotek.

Nárůst sil NATO v Povaltí a Polsku přiznává i generální tajemník aliance Jens Stoltenberg. A vcelku monotónně opakuje, že posilování NATO v těchto oblastech má za účel odvrátit a ne vyvolat konflikt. No jistě, a neustálé rozšiřování NATO je jakási mírová mise lidí dobré vůle.


- - -

22 komentářů :

 1. Pokračuje původní scénář z Obamovy administrativy. Ale asi se zasekne, stejně, jak US financování oteplování a lidských práv.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak lépe pochopit změny...?

   http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/prichazi-cas-zmen-2-cast.html

   Vymazat
  2. Narkomani , ozralove a zlocinci jsou velka cast kazde US armady. V Japonsku uz vrazdi a znasilnuji pres 70 let..A dalsi mezilidske odrudy..Obrovsky miliardy, zlato a zbrane plati USA kazdy nejhorsi bestii ,ktera se objevi a vrazdi lidi , vsude na svete , LEPSI NEZ ty miliardy
   VENOVAT SVYM AMERICKYM DETEM...
   Jestlize stale trva WALKA NE TEROR , pak se musi cela US armada v Syrii dostavit k soudu, Izrael taky vyrobci zbrani , dodavanym teroristu z celeho sveta tamtez, banky , ktere jim udrzuji miliardova konta ti vsichni a US vlada pak musi skoncit v Quantanamu..

   Vymazat
 2. 18:16 Zaměň slovo ruských, za amerických, bolševických za fašistických, a sednou tvoje výkaly tobě, ubohý trolle, přesně, jako prdel na hrnec.

  OdpovědětVymazat
 3. po úspěšném dokončování mostu na Krym čeká rusko vybudování průlivu mezi kanadou a mexikem a tím zklidnění napětí na planetě likvidace válkychtivého dobytka je na spadnutí a tvrdě do nich do pitomců s IQ 20 !!!!!

  OdpovědětVymazat
 4. No, myslím, že Rusové to mají ošetřené okolo Pindostánie pod vodou. Stačí aby si směrem na Rusko Amíci prdli a v zápětí se doma poserou!!

  OdpovědětVymazat
 5. Když vidím ty provokace,tak si říkám ,že to ten Rus pouštěl to pobaltí a mohli nastupovat tak leda z moře,amíci blázniví.

  OdpovědětVymazat
 6. Nějak jsem v tom hybridním informačním šumu nezaregistroval vzpomínku 77 roků od napadení SSSR Hitlerovským Německem - jen komentáře k té germánské svini Merklové. Mainstream, lowstrem nic. Jen války chtiví blbečci z TOP09. KDU ČSL tady chtějí mít termonukleární poušť. No sucho už tu je, tak doplnit radioaktivitou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Makrel nie je germanka...

   Vymazat
  2. A co je, když ne Němka, chytrolíne?!

   Vymazat
  3. No, to by mě taky zajímalo, jakej jinej původ má, když to není Němka.

   Vymazat
 7. 21:06
  Nazdar Pepi, ty ses zase vrátil? Jak bylo na léčení? Asi to moc nepomohlo, zdá se, že tě to spíš více dorazilo než vyléčilo. Furt stejný, ještě větší blbec než analytik z Evropských hodnot.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 8. Stejně jim to nepomůže 3 říše tam měla ohromnou sílu a pak je Rusové tahaly z kanálů.

  OdpovědětVymazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 10. Proto musíme poslechnout naše protektory a zvýšit své platby do NATO, třeba za cenu zadlužování i v časech konjunktury. Za takovéto bohulibé cíle to rozhodně stojí. Americkou lidumilnou armádu a mírotvornou vojenskou základnu do každé vesnice, na každý dvorek!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7:19 Trošku si pleteš dojmy a pojmy. O jakým zvyšování plateb do NATO mluvíš? A jak s tím souvisí zadlužování v době konjunktury?
   -p-

   Vymazat
  2. 9:40:

   https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/201806227597054-praha-cr-zbrane-nato/

   Vymazat
  3. 11:54 A kde se v tom článku píše o nějakých platbách do NATO? A o zadlužování tam taky nepadlo ani slovo.
   -p-

   Vymazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 11. "Dopravní infrastruktura pro přepravu vojsk do východní Evropy se aktivně zlepšuje a postupy pro překračování hranic vojenskými kontingenty jsou zjednodušeny,"

  "vytvoření dvou nových velení, odpovědných za ochranu námořních tras v severním Atlantiku a zajištění převozu vojáků z kontinentálních Spojených států na evropské válčiště."

  Generalove se zpravidla pripravuji na minule valky. Pro Rusko (Vladimir Putin uz nekolikrat verejne deklaroval) nepripada v uvahu jakasi tradicni pozicni valka (frontove linie, valka do uplneho hospodarskeho vycerpani). V takove valce nema Rusko sanci.
  Srovnej: jedna miliarda obyvatel hospodarsky a technicky nejvyspelejsich zapadnich zemi versus 140 milionu Rusu s ekonomikou na urovni Italie (jak nam neustale zduraznuji media).
  O demenci v americke vojenske a politicke verchusce svedci uporna snaha o vybudovani komunikaci napric Evropou pro snadnejsi presun vojsk k "Ruske fronte", ci zrizeni zvlastniho velitelstvi pro ochranu konvoju dopravujicich americke vojaky do Evropy. I za 2.svetove valky, to zvladali proti "primitivnim nemeckym ponorkam" s odrenyma usima.O technicke a velitelske urovni namornictva USA, svedci srazky jejich "modernich" bojovych lodi s civilnimi statisici tunovymi lodemi. Nakonec staci jedno symbolicke jmeno teto demence Mc Cain. Toho bychom se meli bat. Konec koncu, ma Kainovo znameni.

  OdpovědětVymazat