Reklama

sobota 16. června 2018

Němci znovu volají po vůdčí roli v Evropě a ve světě

Merkelové s vůdci sudetů z Hessenska, Bavorska a Saska
J. Skalský
16.6.2018 ČeskéNárodníListy
I.
Počátkem června r. 2016 vystoupil v Berlínském Institutu pro evropskou politiku Michael Roth, německý Staatsminister, náměstek ministra zahraničí SRN pro Evropu, který v části svého vystoupení, jež se jmenuje „Je třeba nově definovat roli Německa v Evropě“, zcela otevřeně, bez jakýchkoliv rozpaků mírně či více překvapeným Evropanům sděluje, že „jako největšímu členskému státu EU náleží Německu vůdčí role“. Současně bez jakéhokoliv upejpání se vypořádal s jedním z nejdůležitějších principů mezinárodního práva – se zásadou nevměšování se do vnitřních záležitostí jednoho státu druhým státům. Pro EU tento princip samovolně ruší. Pan státní ministr autoritativně prohlašuje: „…klasický princip nevměšování se do vnitřních záležitostí jiných zemí v EU výslovně neplatí...“ (Z článku „Konečně už to řekli nahlas“, www.klaus.cz/clanky, 8.6.2016)

Nové pohledy Německa na sebe, svou politiku, úlohu v Evropě a jiné státy (které v souvislosti s postupujícím procesem transformace EU ve federaci se mají stát zeměmi) jsme pocítili na své vlastní kůži již i v dřívější době. Že tzv. sudetoněmecký landsmanšaft (SL) sní celá desetiletí o přímých jednáním s českou vládou, mnozí z nás ví již dávno. Dlouho se to nedařilo. Až opakovaně v tomto smyslu u české vlády intervenoval Horst Seehofer, předseda bavorském zemské vlády. A když ani to nepomohlo, aby se ledy hnuly, v r. 2012 při své několika hodinové návštěvě Prahy zasáhla ve prospěch „sudetských Němců“ sama kancléřka A. Merkelová přímo při jednání s P.Nečasem, tehdejším předsedou vlády ČR. A věci se začaly odvíjet v souladu s uvedeným přáním SL. Po několika měsících, v únoru 2013, se objevil český premiér v čele státní delegace v Mnichově. Promluvil před bavorským zemským sněmem tak, že sklidil i aplaus přítomných ve stoje. Doma ohlas jeho projevu byl samozřejmě silně opačný. 

O tom, co probíhalo na čs.-německé politické scéně za kulisami jsme se nedozvěděli z českých médií, žádný český investigativní novinář nám tyto novinky nesdělil. Na sjezdu SL v r. 2012 o tomto zlomu mluvil B. Posselt. „Já jsem velice vděčen, strašně šťasten, že spolková kancléřka před několika týdny při pouze čtyřhodinové návštěvě Prahy, kde se muselo především jednat o otázkách euro a měny, přesto vyslovila naše přání o přímých rozhovorech. Pofalla, ministr kancléřského úřadu, to v jednom dopisu, za který při této příležitosti děkuji, výrazně uvedl. Spolková kancléřka nám sdělila, že vidí nadějně, že v příštích letech budou uskutečněny kroky směrem k dialogu. Za to děkuji spolkové kancléře, že v tomto poskytla podporu bavorskému patronovi.“ (Z projevu B. Posselta na 63. sjezdu SL v r. 2012)

Že takovému jednání se říká vměšování se do vnitřních záležitostí druhého státu, je zbytečné zdůrazňovat. Ala jak jsme se nedávno dozvěděli, tento princip mezinárodního práva v zemích EU již výslovně neplatí. V tomto smyslu se vyjádřil pan M. Roth, náměstek ministra zahraničních věcí SRN. Tato praxe se zřejmě stává běžnou, aniž by „země“ EU proti tomu nějak protestovaly. Pokud ze státu se v rámci EU stane země, pak si vlastně ani nemá na co stěžovat. Země má jen fragmentární svrchovanost, do níž zahraniční záležitosti nepatří. My však mezi země patřit nechceme, kromě části elit. Usilujeme o uchování naší státnosti! Vůdčí roli Německa v Evropě nepodporujeme. Silné Německo bylo pro Evropu a svět snad téměř vždy problémem.

II. 
Evropa se vyvíjí zcela zvláštním způsobem. Milion migrantů v Německu mění i jeho vnitřní poměry. Politický boj mezi stoupenci migrace a jejími odpůrci probíhá však ve značné části Evropy. Jeho výsledek může změnit zaměření nejen jednotlivých států, ale i celkový charakter EU samé.

A v této bouřlivé situaci, kdy pod útoky teroristů teče krev a zhasínají lidské životy, se zamýšli B. Posselt, spolehlivý a osvědčený spojenec A. Merkelové a evrofederalista, nad otázkami nejen česko-německých vztahů, ale i světové politiky. 

Sledujme však nejdříve časové souslednosti některých událostí. Nejdříve M. Roth, náměstek ministra zahraničí SRN, někdy v červnu r. 2016, volá po vedoucí roli Německa v Evropě. Podle něj Německu jako nejsilnějšímu členskému státu EU vedoucí úloha přísluší.

Teprve poté po několika měsících vystoupil B. Posselt se svou tezí, že Evropa by měla převzít patří vedoucí roli ve světě. Jak to do sebe hezky zapadá. Nejdříve Německo ústy jistě autoritativního činitele prohlásí, že mu, jako nejsilnějšímu státu EU, náleží vůdčí role v Evropě, a pak po několika měsících B. Posselt začne nezastřeně šilhat po vedoucí roli Evropy ve světě. (Evropa by měla převzít vůdčí roli ve světě, myslí si Bernd Posselt, @PolakPavel @Radiozurnal1 lhttp://www.rozhlas.cz/radiozurnal/dvacetminut/_zprava/1676878)

Samozřejmě, že tyto imperiální plány Německa nepodporujeme. Němci by si sami měli uvědomit, že ve 20. století k ničemu dobrému nevedly. A to by měl vědět i B. Posselt.

III. 
„…Znovusjednocené Německo chce narušit evropskou rovnováhu. Neboť národní scénář Němců nemá za cíl uspokojení demokratickým národním státem, ale vytvořením středoevropské velkoříše mezi Francií na západě a Ruskem na východě. Tak tomu vždy bylo a bude. Je to nutkavý sen Němců obnovit impérium Římské říše.

Program této mocenské politiky je jednoduchý a téměř stupidní. Jde o věčný trojskok: nejprve Evropa, pak svět a konečně válka. Tento program stojí na nevykořenitelné představě o ohrožení, vyplývající ze zeměpisné polohy, a odtud objektivně odvozené nezbytnosti stát se přední evropskou velmocí…Co je překvapivé, je skutečnost, že německé zájmy zůstaly po léta a staletí stejné – jak politicky, tak geograficky. Neustále jde o jedno – stabilizace Německa v Evropě, ovládání Evropy, získání vlivu na východě, v Orientu, v Africe, na Dálném východě. 

Německo je na cestě stát se světovou velmocí. Také Německá říše potřebovala 25 let, než v roce 1896 mohl císař Vilém prohlásit, že „ z Německa se stala světová velmoc“. Teprve poté začala konkurovat obávané a mocné Anglii.

Také nové Německo, až se stane světovou říší, vyzve svého posledního rivala, Ameriku, k měření sil. Dnes ještě Německo Ameriku potřebuje. Ruku v ruce obě mocnosti chtějí zničit ruské impérium – vzít ho do kleští. Amerika chce vládnout v Pacifiku a Němci Evropě. 

K historii Německa však patří nespokojenost, touha po větší a větší moci, touha vládnout tak jako slepice vejci. Německo je zase zemí, kde „eros moci“ voní opět mužně…

Jeden bývalý generál francouzského letectva řekl: „Helmut Kohl drží své Germány v šachu, stejně jako Bismarck v 19. století. Ale po něm převálcují Němci opět celou Evropu od Königsberku na východě až po poslední kout na Balkáně“. Němci se radují z každého rozšíření Evropské unie. Spatřují v něm zvětšení německé moci. Skandinávie a Rakousko jsou novými vazaly Německa.“
(Německo a příští válka, Wolfgang Michal, Berlín 1995) 

Takže sám Němec o Německu prohlásil, že velké a silné Německo je nebezpečné pro okolní svět. Že následkem takovéhoto vývoje, může být válka. A to je to poslední, co si přejeme. Usilujeme o zachování míru, rozvoje, aby každý z nás, bez ohledu na národnost, rasu, mohl prožít lidsky důstojný život. A v tomto úsilí nám budou nápomocni jistě ne nemnozí Němci. Odsuzovat všechny Němce šmahem jako drangnachostenisty je hrubou chybou. Nejsme přece politickými rasisty!

- - -


23 komentářů :

 1. Dalo by se k tomu říct, všichni jsme ročník jedenadvacet, problém je jen to, že dnešní mladí si svou slouhovskou roli ani neuvědomí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mladi hlupáci,staři žebráci!

   Až budou volat fotra, at jim půjči na drogy bude záhodno doporučeni kopnout je do hlavy,pokud ještě budou žit a nezabiji je jimi pozvani muslimáci!

   Smazat
 2. Platí pravidlo, že se státy chovají podle stejného vzorce jednání, jako v minulosti. Naše národní záchrana se opírá pouze a jenom dílem o USA a dílem o Rusko!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo jo - předpokladem úspěšné predikce budoucího chování je analýza chování v minulosti.

   Smazat
  2. Opět. A výsledky jednání po válce jsou tedy k ničemu. Lidsto jaksi rychle zapomíná. Stejně jako po 1 světové jim přestali věnovat pozornost a dočkali jsme se Adolfa s jeho praktikami. Německo pozvedl, ale Evropa hořce zaplakala.....

   Smazat
 3. Ten jejich "Führerprincip" už Evropa zažila a nadšení to vyvolalo jen mezi patologickou sedlinou evropských národů a jejich zrádcovskými vládami. No, blbý je, že dnes potomci té sedliny ovládají sdělovací prostředky a chystají další pouť nach Ost. Snad se Němcům nepodaří předělat Evropu na IV. říši národa německého. Uplacených zmetků mají po Evropě rozeseto dost. Ti naši často jezdí pro rady k jejich sudetonacistickým partnerům. Jen abychom si zase nezpívali: Červený šátečku v kole se toč, my jedem na Rusa, nevíme proč.

  OdpovědětSmazat
 4. To su ale vlhke sny.. :) migrosi vam tu veducu ulohu vo vesmire hned vysvetlia pani landsmančafti :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tu vedoucí úlohu a rasovou nadřazenost pociťují dva rasistické národy. První tvrdí, že byl vyvolen k superpostavení nade všemi národy a pronárody samým Bohem; druhý tvrdí totéž s tím, že byl vyvolen samou Prozřetelností.

   Čert jak Ďábel, šmejd jako šmejd, pronárod jako pronárod. Budiž prokleti Bohem, Prozřetelností, i slušnými našinci - LIDMI.

   Smazat
 5. „.. německé zájmy zůstaly po léta a staletí stejné – jak politicky, tak geograficky. Neustále jde o jedno – stabilizace Německa v Evropě, ovládání Evropy, získání vlivu na východě ..“
  To není specialita Německa, všechny imperiální státy chtějí být silné a ovládat své okolí. Jenže konkurence se spojí a zničí je, nebo se zničí samy, zevnitř. Specialitou Německa je, že se dokáže po svém zničení, do té imperiální pozice vracet opakovaně.
  Po první SV se otřepali za dvacet let. Po druhé SV jim to do současnosti trvalo sedmdesát let, nebo také necelých třicet let po znovusjednocení. Je vidět, že období rozděleného Německa, bylo pro evropský mírový stav přínosné.
  Střední Evropa je v Německé sféře vlivu. Je jenom na Středoevropanech, zda si to uvědomí a společně se Německu postaví (budou zastávat stejné postoje), nebo zda postupným korumpováním a zastrašováním, nechají politici jednotlivých zemí, začleňovat své země do vazalských pozic.
  Aktuálně se v tomto směru rozhoduje, zda se merkelovský vítač Poche, dostane do pozice ministra zahraničních věcí. Jeho jmenování, by bylo těžkým úderem naději, na samostatnou politiku naší země, vůči EU/Německu. P.K.

  OdpovědětSmazat
 6. NĚMCI
  se ani v současnosti nedokázali vypořádat se svou nacistickou minulostí.
  ŘEŠENÍ našli politici v tom, že svou národní identitu, za kterou se stydí, doslova pohřbí pod přívalem vetřelců, přinášejících do Německa islám.
  PODÍL občanů,vyznavačů islámu, je dle statistiky téměř deset procent obyvatel BRD, prakticky je ovšem mnohem vyšší, denně navyšován importovanými lidmi ze všech koutů Afriky.
  Neuváženým a propagandou vychvalovaným vstupem ČR do "klubu vyvolených" - EU, se Němcům podařilo bez jediného výstřelu to, co tady již předvedli za Protektorátu :
  Podniky, které by představovaly konkurenci německým firmám, byly zprivatizovány a posléze zlikvidovány,
  až na pár vyjímek.
  Tuhý centralismus zemědělské politiky EU zlikvidoval tradiční zemědělství a ČR se stala závislou na dovozech potravin.
  Vodohospodářské firmy byly zprivatizovány Němci a Francouzi, jim plynou i zisky z naší vody.
  V rukách německých investorů jsou některé banky a za pomoci "investičních pobídek" vlastní desítky vybudovaných objektů,v nichž se montuje a kompletuje za českou mzdu...
  O politických elitách ČR není nutno diskutovat, naprostá většina je hluboce zabořena do německé zadnice, resp. také té americké.

  SHRNUTO,
  ta ..."vůdčí role Německa v Evropě...." je již v ČR dávno realitou, o které je zbytečné diskutovat.

  OdpovědětSmazat
 7. Jdu kolem16. června 2018 13:24
  „ta ..."vůdčí role Německa v Evropě...." je již v ČR dávno realitou, o které je zbytečné diskutovat.“
  Německo je nejsilnější evropskou ekonomikou a má nejsilnější postavení v EU. Ale EU bylo řízeno USA. Stáhnutím se USA z řízení EU (či co to ten Trump provádí) a jejich kopanec do liberalismu, zavedením cel, nastává nová situace. Německo má nejspíš dost sil (?), udržet EU pod svým velením, jak uvádíte. To, že si navezlo tolik Afričanů a Arabů, bych hádal, je tím, že to dostalo příkazem, takže úplně svobodné ve svém rozhodování nebude.
  Důležité je, jak se v tom slábnoucím liberalismu zachová naše vláda. Zda si rychle vzpomene na naše národní zájmy, zdiverzifikuje naše vztahy se všemi světovými mocnostmi, ochrání naše hranice, atd., anebo zda bude nadále čekat na příkazy z Bruselu a dohadovat se s ním, kolik máme přijmout migrantů a tak brzdit naše přesměrování, řešením problémů včerejška. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, arabové na velbloudech jsou hodně nebezpeční, už čekají na našich hranicích...člověče, napište sem celé jméno a bydliště, a máte můj hlas v dalších prezidentských volbách! Je neuvěřitelné, že tak abnormálně chytří lidé sem píšou pod nějakým nickem.

   Smazat
  2. Anonymní16. června 2018 21:51
   „Ano, arabové na velbloudech jsou hodně nebezpeční, už čekají na našich hranicích...“
   Nevím, o čem to píšete. Afričtí a arabští Imigranti sem nejezdí na velbloudech, ale jsou sem naváženi sorošovými neziskovkami. Jejich nebezpečnost je přímo úměrná naváženému množství. Mluví se o mnoha milionech (pokud se občané nebudou bránit a nezvolí si politiky, kteří to odmítnou).
   Takže nikdo na velbloudech nečeká na hranicích, ale průběžně přicházejí. P.K.

   Smazat
 8. Zastupuji vesmírné civilizace na Zemi už dvacet jedna let.

  Celou tu dobu opakovaně sděluji, že Německo je ještě horší než za druhé světové války. Jsem opravdu rád, že se vám mé informace potvrzují. Pokud budete chtít s námi vesmírnými civilizacemi jednat a to o čemkoliv, musíte mít vůči nám respekt, protože nejsme pro legraci. Tvrdě byste odnesli porušení čehokoliv dojednaného s námi. Až nás tedy začnete brát vážně, možnost jednání tak vznikne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No je to tak, opět dokázali přetavit svou prohru ve druhé světové válce ve vítězství a jakmile dojde k opuštění principu jednohlasného souhlasu při klíčových rozhodnutích v EU, dojde prohloubení, případně dokonání procesů jako třeba - decentralizace/rozpad? ČSR, deindustrializace, demilitarizace, odnárodnění/denacionalizace, depopulace, analfabetizace... jen mi není jasné, jak je možné, že stejné věci kdysi vyvolávaly u Čechů a Slováků nevoli, dnes je vlastně všem všechno jedno...

   Smazat
  2. Vzhledem k tomu, že mnozí géniové razí názory o "němkyních, rodících samé zločince", a jsou schopni toto tvrzení podložit genetickými výzkumy vlastních dětí, by bylo nejlepší, kdyby nám slušným lidem, tedy Čechům, pomohli Ufoni pro jistotu všechny německé ženy sterilizovat; bohužel, jiná možnost není, jinak budeme hodně brzy my sami úpět modlitby na koberečcích v mešitách, a o chlastu se nám bude již jenom zdát!

   Smazat
  3. Němci jsou jako cyklisté. Nahoru se hrbí, dolů šlapou... Hitler to sice neřekl zrovna o Němcích, ale pasuje to na ně jako zadek na hrnec.

   Smazat
 9. Slušně organizovaná ekonomika, tak v čem je problém, Německo je úspěšné v podstatě ve všem; nebo úspěšnější, než většina jiných států. Chce snad někdo, aby Evropu vedli třeba Češi, Američané, Britové, Rusové? Tak nevím, ale jsem raději pro Němce, protože jak víme, stádo bez vůdce sice netrefí na jatka, ale rychle chcípne hladem.  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Promiň, ale tvá věta nedává smysl. Stádo možná netrefí na jatka, ale lidová bouře - revoluce je spontánní a jídla je všude dost na to přežití, protože lidé nejsou blbci. Kromě toho, Německu bylo pomoženo Západem a Česku a Slovensku vzato Sovětským svazem. Němci vyzískali z levné práce přistěhovalců a Češi žili bez dluhů v solidaritě. A jestli jde čistě o Německo a jeho úmysly, buď rád, že ještě máš tu možnost žít a existovat v Česku a na zemi. Kdyby bylo poněmecku, byl bys nanejvýš v ráji, směji se,... snad chápeš.

   Smazat
  2. 21.39 Takže blábolíte z hladu?

   Smazat
 10. Přesně tak válkou to nešlo tak teď to praktikují jinak nechci žít v euchalífátu.

  OdpovědětSmazat
 11. Proč jim říkáte Němci? Když budu žít v Číně, tak nejsem Číňan.

  OdpovědětSmazat
 12. I have read your post, thank you for sharing, your post is very helpful to me. I hope you will have many good articles to bring to the reader.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.