Reklama

pátek 8. června 2018

Německo přiznalo obtíže ve vztazích s USA

8. 6. 2018      Lenta
Německý ministr zahraničí Heiko Maas v rozhovoru s novinami Süddeutsche Zeitung uvedl, že Německo už dál nemůže zamlčovat rozpory s USA. Podle jeho vyjádření se dříve Berlín mohl "spoléhat na existující dohody". "To se však zásadním způsobem změnilo", vysvětlil.


Šéf německého ministerstva zahraničí poznamenal, že mimo Evropu zůstávají USA nejbližším partnerem Německa. Nehledě na to, ministr zdůraznil existenci neshod. Jedná se o vystoupení Washingtonu z Pařížské dohody o klimatu, íránské jaderné dohody a zavedení cel.

Maas také zkritizoval amerického prezidenta Donalda Trumpa za to, že pokračuje v kurzu, který staví Spojené státy nad všechny ostatní země.

Ministr zahraničí dodal, že nic z výše uvedeného neučiní svět lepším, klidnějším nebo bezpečnějším.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

27 komentářů :

 1. O tom, jak se na podobná vystoupení dívat zajímavě Zdeněk ZBOŘIL:
  https://www.youtube.com/watch?v=BhbSYpyggRI

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad Kopecký - bezvadné by bylo, přidat k tom linku i vlastní komentář.

   Smazat
  2. 23:52 popravdě,přečist si rozhovor přimo v Süddeutsche Zeitung je jistě lepši,než čist přežvíkanou a přeloženou zkratku z ruské Lenta. ru,zde podanou na NR.Chodite ke kovaříčkům misto aby jste,jak se říká,šli rovnou ke kováři.Podle toho pak vypadá diskuse.

   Smazat
  3. 12:28 sorry,přežvýkanou

   Smazat
  4. ...12:28
   Nemůžeš počítat s tím,že aspoň část zdejších komentátorů ovládá také němčinu.
   Zmíněné Süddeutsche Zeitung patří ke stejným oporám veřejnoprávních médií jako např. ARD,nebo Der Spiegel a Welt.de.

   Tato média krmí své prostoduché čtenáře a diváky stejnými sračkami, jako ČT a žumpa bakalonovin.
   Např. to, že tento týden navštívil Putin Rakousko, považují německé novinářské kurvičky
   za tak bezvýznamnou událost, že se o tom svým indoktrinovaným ovcím nezmíní ani řádkou.

   I ti blbí Němci by totiž mohli přijít na "nezdravé myšlenky."
   A to tvé sorry si strč, víš kam.Pokud je zpráva odněkud převzata a upravena, je tedy předžvýkaná a nikoliv přežvýkaná, chytrolíne.

   Amerikanizace českého jazyka pokračuje právě s podporou takových blbů jako jsi ty.
   Alles klar ?!

   Smazat
  5. Omlouvám se za chybný link nahoře (23:52).
   Poslední rozhovor se Zdeňkem Zobřilem je tady:

   https://www.youtube.com/watch?v=uY9vamAnwVw&t=627s

   Komentář k němu (10:22) není zapotřebí. Zapotřebí je přemýšlet nad tím, co Z.Z. říká.

   Smazat
  6. Nejen Němci mají potíže.... i Halík je na tom špatně....Bude tu vládnout Tomáš Halík?....

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ceka-nas-statni-prevrat-Bude-tu-vladnout-Tomas-Halik-Petr-Zantovsky-naznacuje-alarmujici-souvislosti-539333/diskuse   Smazat
  7. 13:32 naja,ale potom proč Lenta,druhé nejčtenějši periodikum má potřebu informovat co píše,podle vás,žumpa a předžvýkává sračky?Sračky,které nakonec stoji zato překladat pro seriozni nezávislou NR? Heee?

   Smazat
 2. Nemci to tak pokazili tim vitanim migrantu ze by meli veskerou kritiku venovat pouze jenom sobe

  OdpovědětSmazat
 3. Jaky obtize.Dostali a dostavaji nejvice penez ze vsech, po 1945 byli odmeneni daleko nejvice /90%/ Us zahranicni pomoci jako odmena za fasimsus a valky , tak jako pred I.sv.valkou a hned po ni...
  Tak jakypak nespokojenosti.. Ted musi prijmout sluhy USA jako odmenu za jejich sluzby USA. Vsak si nejak poradi a zbavi se jich transportem do jinych zemi !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zahraniční pomoc USA Německo několikanásobně vrátilo, hlavně s pomocí zahraničních dělníků (Turci, |Alžír..).
   Jinak co se obtíží EU s USA týká, jde pravděpodobně jen o sehrané divadlo pro veřejnost, je to podobné, jako odvrácení pozornosti občanů od krachujícího systému směrem k nebezpečí "islámu", který nedisponuje žádnou silnější armádou, přistěhovalci do EU nemají žádnou reálnou dlouhodobou podporu, skončí v ghetech, stejně jako ti francouzští. Co se islámského terorismu týká, jde v podstatě o nahrazení původního domácího terorismu (např. v NSR R.Brigády, v USA do r.2001 mnoho lidí nenávidělo vládu, útoky na FBI...) za "islámský", který je mnohem snáze odhalitelný, a tím i méně nebezpečný, lidé řeší "strach z uprchlíků", konečně mají jasně rozeznatelného nepřítele (občas se arab zamění třeba za brazilce, ale žádná škoda, barvu mají skoro stejnou), zatímco systém jede v klidu dál "postaru". Kromě nadávání nic nehrozí, protože bude-li se lynčovat, odnesou to barevní podobně, jako kdysi židé; tenkrát cikáni ještě nikomu moc nevadili, protože nic neměli a žádnou podporu nedostávali. Zato židé, ti "lumpové" se nechtěli přizpůsobit, stát se dobrovolně křesťany, ale co bylo nejhorší, byli ekonomicky úspěšní!
   Jde o starou, dobrou a osvědčenou strategii, jak udržet Národ, nebo aspoň jeho půlku semknutou proti velmi nebezpečnému nepříteli (už se těším, až budou u nás zase "slušní" lidé určovat, co bude v TV a jestli se mohu v létě opalovat).

   Smazat
  2. Vechno passuje co jste napsal. I o těch ekonomicky úspěšných židech:-). Jenom mi ukažte jednoho, který se ke svému úspěchu dopracoval poctivou prací. Tak nenadávejte na Babiše a jemu podobných ekonomicky úspěšných privatizérů.

   Smazat
  3. 8:29 "Jenom mi ukažte jednoho,..." - CHaplin
   by Vám nestačil? Laureáti Nobelových cen (krom "mírové") taky museli odevzdat kus poctivé práce, nemyslíte? Tím netvrdím, že mezi Židy byste žádné gaunery nenašel. Vždyť ani z toho antisemitismu nic nebude, dokaváď to "neveme do ruky našinec", jak praví stará židovská anekdota. Snad jste se toho neujal Vy? sck

   Smazat
 4. Dale jde Usakum , mimo jine o to , oddelit EU od ruskyho plynu a nafty a dostat je do absolutni zavislosti na USA.Jo. Taky rozvratit Evropu do otroctvi...Je prilis rozvinuta , neslouzi oddane tK JAK BY MELA a konkuruje USA.
  Autor je german a to se pozna...
  Fasisticka vrana ,fasisticky vrane Oci nevyklove...Nikdy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Len tu nestrašte stále dokola s tými fašistami, nacistami, rasistami. Lebo keď daktorý skutočne príde, nenájdete pri tom svojom pokriku: "ide fašista" nikoho, kto by Vám uveril. Sú to len mizerný hnusní demokrati, bez zábran a bez akejkolvek úcty k luďom. Nik iný než sami demokrati sú najväčším nebezpečenstvom svojmu demokratickému režimu. Je to to samé čo s "komúnizmom", len namodro. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
  2. Strasit neni dost mozne ,protoze jsou vsude kolem a pritomni ve velkych a skutecnych davech...
   Nikoliv tedy pohadkove bytosti..

   Smazat
 5. Heiko Maas
  je z mého pohledu směšná figurka, reprezentující současnou zahraniční politiku Německa.
  Nějak se mu nedaří pochopit,že je Německo z pozice USA stejnou hospodářskou kolonií bez státní suverenity,jako všude jinde, kde vládne cizí kapitál.

  Je to takový štěkající voříšek, trochu hlučnější, ale zcela neškodný.
  Svou frustraci si pak vybíjí směrem k Rusku a Putinovi,ale ani z této strany není brán vážně, neboť jeho předcházející kariéra inkvizitora internetu je obecně známa.
  Svou nekompetentnost ostatně potvrdil nejen ve vykonstruované grotesce Skripal, kdy horlivě podpořil ty dva vládní britské šašky,ale také v inscenaci Bílých přileb v Sýrii.
  U současné německé vlády pozoruji stejnou degeneraci,jako např. u té britské.

  Politickým elitám nejen Německa,prostě chybí nová krev, staré zkamenělé struktury typu Merkel a spol už ztrácejí svou autoritu nejen doma, ale i ve světě.

  Od samotné disciplinované německé populace se dá sotva co očekávat,podstatná část má své makovice zcela vybrakované státní propagandou,což nakonec potvrdil i výsledek voleb v minulém roce.


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad Jdu kolem - naprostý souhlas, stejné figurky vládou v EU, budou vyměněny.

   Smazat
 6. Také to tak považuji,poštěkávání ratlíka ve voliéře.
  USA obnoví kauzu VW a další,Němci stáhnou ocas a jde se dál.Teprve teď se ukazuje,jak to v USA mysleli s tou pomocí po válce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad 9:45 - že by na to prozření Němci potřebovali 70 let? Asi ano, Rusové to věděli už tehdy (zařízli Marshallův plán).

   Smazat
  2. 9:45 Já bych jen v zájmu objektivní pravdy upozornil na fakt, že ve voliéře se chová opeřená.

   Smazat
 7. Že by vedoucí světová velmoc konečně dostávala zdravý rozum?

  OdpovědětSmazat
 8. Co chtěj skopčáci takhle se chovají k naši zemi ale usa je třeba poslat k šípku Evropa nebude válčit za jejich zájmy.

  OdpovědětSmazat
 9. Pošahanci z usa:

  https://cz.sputniknews.com/worldcup-2018-archive/201806097509191-usa-mistrovstvi-svet-fotbal-sport/

  OdpovědětSmazat
 10. Německo nemá zahraniční politiku.
  Mít na svém území přes 70 let okupační armádu s jadernými zbraněmi více, neměl
  by ji žádný stát

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemůže ji mít žádný stát který vydává na obranu pouhé 1% HDP, nechá se alibisticky chránit jiným a ušetřené peníze prožere.
   Jinak, díky Bohu, že tam ti Amíci jsou a nic podobného WW2 se tak nemůže opakovat.

   Smazat
 11. Kdysi dávno, se mi zdála přítomnost US army v Německu jako správná, jako hráz proti případnému probuzení nacismu.
  Dnes to ale spíš vypadá, že Německo je tím garantem míru
  a hlídačem americké nezodpovědnosti a agresívních choutek.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.