Reklama

pondělí 11. června 2018

Nenechme si namluvit nesmysl

Patrick Ungermann
11. 6. 2018
Kde je té svobody konec: Před dvaceti lety jsem na vysoké škole způsobil poprask, když jsem na známou definici míru: „Má svoboda končí tam, kde začíná svoboda druhého člověka,“ namítl, že by to celé mohlo znamenat, že čím víc různých svobod, tím méně mé vlastní svobody. A v situaci přelidněných svobod by se dalo říct, že čím méně jiných svobod, o to víc té mé. Ledaskoho z akademické obce jsem šokoval, nicméně mi nikdo nedokázal poznané stanovisko vyvrátit. Opatření druhu: abychom na vás, studente, nezavolali kárnou komisi, samozřejmě nepovažuji za argument hodný akademické obce.


O čem to mluvím? O takzvaných vnějších svobodách, které se množí a stupňují spolu s ideovými středisky. Pro ně je ledasco urážející. A čím víc zájmových (neotevřených) skupin v otevírající se společnosti máme, tím více různých myšlenek, názorů, informací je urážejících. Ledacos (a pro nás to skutečně může být na úrovni kulturního šoku) je urážkou islámu, urážkou národnostních menšin, názorových menšin, lidí s pohlavní odchylkou, lidí s určitým syndromem, lidí z toho či onoho politického tábora, z té které společenské třídy, z toho kterého klubu fanoušků, a tak dále a tak podobně. Budou se vymezovat, uargumentovávat, démonizovat, nálepkovat, posílat se k soudu, posílat se do pr…., a případně na jiná místa podle vzoru nezadatelných práv. Jakkoli dobře myšleným vnějším svobodám narostly lokty a zoban dravce. A někde mezi tím se krčí ta má svoboděnka a dává si pozor na jazyk, aby mě s ní neoznačili, nezažalovali, nezterorizovali. To je humbuk, co? A nemusel by být.

Naše skutečná svoboda nemá konkurenci: Věřím, že skutečná svoboda nespočívá ve světském ustupování. Proč by si měl jinověrec v okolí synagogy dávat pozor, aby si nesedl, když uvnitř čtou z písma? Proč by si Rakušan nemohl v blízkosti mešity v Rakousku zajódlovat? Proč by se na pozemku, který sousedí s kostelem, nemohly odbývat trhy? Světské ustupování je vynucený stav mysli a vzbuzuje hněv. Skutečná svoboda je ta vnitřní. Když už ji v sobě vědomě šířím, nikdo mi ji neurazí a nezpůsobí jí újmu, poněvadž to není v jeho malé moci. Ve skutečné svobodě jsme dávno všichni sourozenci. Taková svoboda nepotřebuje právní „ochranu“ a „ochranu“ v podobě věznění a usmrcování. Taková svoboda už dávno účinkuje a je součástí (jak já říkám) božího království v nás. Účinkuje tak, že nás proměňuje k lásce k živým bytostem, a proto je opakem omezování a opakem smrti. Omezování souvisí se smrtí, všudypřítomná láska patří k nesmrtelnosti. Tahle naše vrozená svoboda je naše jediná skutečná svoboda. Je pro každého stejně nekonečná a nikomu se s ničím nekříží.

Domov je bezprostřední zázemí mé tvořivé volnosti: Stačí se přidržet měřítek, která platí všude tam, kde je někdo doma. A každý z nás všech je ve velikém světě někde doma. Domov v podobě místa a blízkých bytostí potřebujeme už jako nositelé citu a těl. My jsme doma v Čechách, považte, už 1500 let. Jsme tady správně, poněvadž tady žili a udrželi se naši předci. Platili životy, prací, tvorbou, smutkem a radostí, vírou i beznadějí. Platili a my platíme, neexpandujeme. Umíme žít v tom, čeho jsme dosáhli a jsme hotovi dosahovat dalšího. Toto tvoří naše kulturní a civilizační prostředí. Žádná vláda se nesmí zpronevěřit domorodcům, neboť to byli a jsou oni, kdo ve všech pokoleních budovali to, co je pro současné cizince lákavé. Milý hoste a milý bratře, který jsi zrovna ve veliké tísni, tu jsou naše dveře, tady je náš práh. Vítej, ale cti domácí mrav. Budeme s tebou trpěliví, budeš-li ty trpělivý s námi. Vědomě nám ublížíš a my tě vyhostíme, i kdyby nás čert strašil. Kdyby každá obec uvažovala jenom takhle, tvrdím, že se vejdeme do světa v míru.

Diplomacie tichého utrpení: Také za komunistů jsme měli různá vyžití – masová pro masy. Zruční lidé kutili, milovníci krajiny se v pátek viděli na chatě, a ti se vztahem k půdě zahrádkařili v koloniích nebo pořádali výstavy drobného zvířectva. Chyběla větší volnost projevu. Pro ni jsme se vzbouřili (já ano) a přišly listopadové události. Co se ale nestalo? Po prezidentovi chceme, aby byl hlasem národa. A protože není člověk ten, aby se zavděčil lidem všem, od prezidenta vlastně chceme, aby se omezil na obecně přijaté ideje, věty, fráze. Čili aby moc nemluvil. Kdo nic neřekne, nic nezkazí. Ani vrcholový stranický politik se nemá moc co vyjadřovat. Technicky debatovat může i ohnivě: Co rozpočet, co prováděcí protokol. Ale názor? A názor v ožehavé situaci? Olala!

Držet jazyk za zuby je diplomacie tichého utrpení a její míra roste s mírou znevolnění veřejného projevu. Diplomacie tichého utrpení se může nedostatkem vůle k obraně podílet i na zániku lidu, státu, kultury, civilizace, a k takovým zvratům dochází. Kdo včas nic neřekne, může mnoho zkazit.

Nesmyslnost bojiště: Profesionální vojska bojují, je to jejich všední práce. Válku u nás nemáme a nechceme ji mít, přesto se naše vojsko do válek dostává. Do válek za sedmerem hor, za devaterem řek. Oploštělost do tvaru globalizace vede (dnes to víme) i ke globální válce. Na konci globálního bojiště straší globální smrt. Umím si představit, že až duše válečníků vylétnou nad bojiště a pohlédnou pod sebe, neuvěří snu, ze kterého se probudily. Vzbudit se znamená projít osvícením. Pár decimetrů nad bojištěm se bratři a sestry objímají světlem a láskou, protože tam už jsou v Míru. Na bojišti odložili nesmysl, svůj mrtvý sen o zúčtování.

46 komentářů :

 1. Přesně tak pane autore Český žoldáci nemají co dělat za sedmerem hor, za devaterem řek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. KDY VOLIČI ZVOLI VLÁDU,KTERÁ BUDE RESPEKTOVAT

   jejich Národni program vizi,kterou politická třida Šmejdů záměrně přehlíží,zejména proto,že nechce ušetřit STOVKY miliard z našich peněz peněz rozpočtu.
   Demokracie je diskuze a proto ji zakazuji a dusi cenzurou.
   Nesmi se opravdu nikdo dozvědet nic o bodu NP Nr.8..?
   Je to ,proto že zni vyzývavě a jasně

   NE NATO,ALE PROČ?
   NIKDO NEUMI PRŘÝ NAPSAT CO BUDE POTOM?

   No přeci,že si ty zbytečně vydaváné penize na rezivé pušky a patrony mohou domorodci mezi sebe rozdělit!

   Občanům voličům nechce prolhaný a brzy nikomu nepotřebný tisk napsat,že by stačilo udělat NATO pro ČR nepotřebným a to jde daleko líp než se zadlužovat 2 až 4% HDP na zbrojeni!
   Kdy se zapoji do tohoto požadavku prý mirové iniciativy a napíšií si ho na tyčky ve svých DEMONSTRACICH prý za mir?
   Kde je pani Novotná,abychom ji pozdravili lautr novým pozdravem alternativy

   MÍRU ZDAR, ANEBO TAKY NE!

   Smazat
  2. ŠEFE UNGERMANE,NAPIŠTE K TOMU NĚCO DO PRANICE!

   Třeba,jak drzá bruselská byrokracie usiluje o návrat středovšké despocie útokem na demokracii a svobodu!
   Vydává bez jakékoli demokratické legitimity tisice výnosů, které jsou jejich cenzurou neoddiskutovatelné a MUSIME je implementovat do naši legislativy,přičemž vyžaduje bezpodminečnou poslušnost tedy imperiálni starověkou despocii,kde se bude trestat KRUTĚ brzy všechno!
   Sugeruje se s pomoci zmanipulovaného tisku,že trpíme vnějšim ohroženim a tak
   to vyžaduje naše peníze a lidské oběti!
   Nástup despocie je bruselská ideologie neomarxismu,genderismu militarismu a multi kuti,které je maji držet u moci tedy menšinu proti většině a to dovezenými teroristy kteři ještě ziji poté co je posilá strejda PUTIN za ženskými do jejich nebe a poté co si drži manuálu na vražděni prý bezvěrců a ateistů s jejich hlavnim heslem

   ISLAM JE MÍROVÉ NÁBOŽENSTVI POKUD JSI JINÉHO NÁZORU TAK TĚ ZABIJU!

   Smazat
  3. Zadne nabozenstvi neni mirove.Stary zakon je toho dukazem.Zidovske i krestanske,ba i islam vychazeji z tehoz.Vsechna tato nabozenstvi se citi byt nadrazena nad jina.Laskou k bliznimu se mysli laska ke spoluverci.Jinoverci se nemiluji.V zadnem nabozenstvi.Naopak.To si nedelejte iluze.Viz nabozenske valky od 9.stoleti.Napr.vyvrazdeni polabskych slovanu ci mordovani pohanu cisarem Karlem.A to vpodstate pokracuje stale.

   Smazat
 2. Přemýšlivé, z mého pohledu hluboce pravdivé
  Koloděj

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To vypada na zbytecnej rozruch ,jako fraze , klise dost otrele a libiva zavdecujici se sirokym studentskym vrstvam /nebo taky ne/demagogicka hricka...
   Svoboda ovsem neni houska na krame , ktera se dle potreby rozkraji do gulase jinych podsvobod a demokracie.
   Ovsem je predevsim znak vysoke vyspelosti moralni a mravni a civilizacni.A humanismu.
   Tisicileti otroci primitivniho ,fanatickeho islamu o tom nejvice krici..Mysli ze je to neco jako maceta na sekani nasich hlav...
   Jak jim poradil nejen Usama ale rada zapadnich vudcu..
   A velmi efektivni zbran na zniceni a zkazy sveta.. Dobry priklad je Svedsko , kde masova znasilneni a vrazdy doprovazi udesne rychly hospdarsky krach..
   Ziti normalne je cizi germanum napriklad , kteri se potaceji od valky a masakrum ,zbesileho barbarstvi k dalsim..Kdyz to nejak nejde najmou si afroaraby a odstrani vojaky NATO pryc.
   Bilderberg pisou hlida tolik hlidacu, ze by stacili na ohlidani hranice EU a jeste by zbyli. Vehlasna demokracie pak je zrudny system ochotny "porodit", poskytnout fasismus,zrovna tak jako komunismus a jine americke zdeformovane zrudnosti , kdykoliv je potreba a nebo silena zurivost neovladatelna vypukne...Coz je periodicky casto !! Herky jerky.
   Sam Marx radil dobre , pred revoluci nejprve poridit nejdrive tu Demokracii...
   Pak to jde vse jako na dratku...I s masakry a hladomorem v poctech de milionu...
   Svoboda ani ta rozdelena autorova , ktery s ni zacina az se mu povoli,kdy ceka ze svoboda jinych konci !!! Higledy Pigledy. Trpelivost je zde na miste a naceka se dost,myslim, je pusty demagogicky nesmysl, nebo spatnej vtip...To je ovsem ihned zrejme...

   Smazat
  2. 5:13- Váš pohled na svobodu a demokracii je zajímavý nejen pohledem zvenčí...,zdravím a souhlasím.

   Smazat
 3. obdivuji autora, že se mu podařilo dostat se na VŠ. Možná by si věděl rady i s dalším problémem, popsaným v tomto článku:
  https://echo24.cz/a/SWvtx/asociace-nabizi-ministrum-tisicovku-romu-na-boj-proti-kurovci
  sám si neumím představit, jak by totální nemakančekové dokázali posbírat miliony larev DRUHÉHO největšího nepřítele Českého národa. Vidím v tom střet zájmů!!!
  Leda by cikáni začali lýkožrouta žrát.
  Pak bychom však museli začít stavět další porodnice.
  Jediné řešení vidím v DDT. na všechny parazity!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pošlete tři sta tisíc cikánů, pak vám uvěříme, že to myslíte vážně

   Smazat
  2. Proč by se nedostal na vysokou školu? Je to narozdíl od vás inteligentní člověk.

   Smazat
  3. 17:04
   máte pravdu
   stejně jako Benda chce být předsedou ústavního soudu, může i každej jinej blb udělat vysokou školu
   dnes je možné téměř vše

   Smazat
  4. A ty jsi vysokou školu neudělal 17.17? Jak je to možný? Ty musíš bejt megablb! Vychodil jsi alespoň svejch pět obecnejch?

   Smazat
  5. Vysoká škola není pro každého!
   2/5 studentů VŠ nedokončí...

   Smazat
 4. každý tvor robí to, čo sa mu dovolí, tak kôrovec ničí a nemá nikoho kto by ho zastavil, a ani "cikán" nerobí nič viac, len to čo mu práve taký ako vy dovoľuje

  OdpovědětSmazat
 5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16:45
   Tebe fotr vyhonil do kanálu a teď jednozávitovej prouASSackej vohon pindá debility!!!!

   Smazat
  2. 16:52
   víš, když někdo, kdo si nevidí na špičku vlastního penisu začne vykládat o komunistech a jak nás mučili a týrali, tak mu doporučím výlet do rektu.
   Tobě mohu poradit jen jedno, jdi se projít, vyhlídni si nějaký hezký, statný strom, nějakou pevnou větev, né moc vysoko, asi tak dva metry nad zemí, ať máš pěkný výhled do krajiny a skonči to. Ať netrápíš své blízké a zejména sám sebe. Bylo by to zbytečné.
   Jó a vem si sebou aspoň dva metry prádelní šňůry.

   Smazat
  3. 17:14
   Voni budou geniátální poradce samotného Hovnolulana,že????!!!!
   Tak,teď přestanou chlastat jako udavač Havel,vopláchnou si hubu studenou vodou a jdou skočit do Macochy,Batmane!!!!!☺

   Smazat
 6. V pripadech vyjmenovanych skupin ovsem nejde o jejich svobodu, ale statni moci vynucovana prava. Casto, bohuzel, na ukor majority. Vyz neprizpusobivi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Snad "viz" - ne? To je strašný! Proč už diskutuje kdejaká lopata, i když neumí česky? Nikdy bych se nesral například do krasobruslení, když to neumím, ale psát dnes opravdu může každej blb.

   Smazat
  2. 16.46 je prizpusobivy.jen pravopis ma nejak neprizpusobivy pravidlum.Jinak se jiste citi byt Cechem a elitou.

   Smazat
 7. Nevím, jestli člověk může být svobodný. Má mnohá omezení, která musí přijmout, jako péče o tělo, o bydlení, o rodinu, o stát, atd. Diogénes se to nějak snažil přechytračit, ale pro ostatní asi platí to, že svoboda je poznaná nutnost. Čili taková obezlička, zastírající, že žádná absolutní svoboda neexistuje.
  Ale existuje nějaký volný prostor, ve kterém se člověk může realizovat, ve kterém je „svobodný“. Např. je možno si svobodně vybrat povolání, předmět studia a ještě asi jedna, nebo dvě věci (:-).
  Ve veřejném prostoru není svoboda, ale respektování dohodnutých pravidel. S těmito pravidly se někdo ztotožňuje více, někdo méně. Dokonce je někdo může odmítat přijmout, ten potom může využít demokratické mechanizmy, jak tato pravidla změnit. Nebo může odejít jinam, kde to funguje tak, jak se jemu líbí a požádat o přijetí. Samozřejmě, že na přijetí nemá žádné právo. Neexistuje svoboda navézt se komukoliv do bytu, města, státu (stále ještě), bez ohledu na jeho svobodu.
  Ale existují i jiné úrovně chápání svobody. Kdysi jsem četl, od J. Londona knížku Tulák po hvězdách. Jestli si to dobře pamatuji, tak tam byl spoutaný vězeň a ten svobodně nechal svou mysl prožívat různé příběhy a tím žít různé „svobodné“ životy. Taková „svoboda“ je něco, co se vztahuje k mysli a ne k tělu a ta je možná. Ale to už asi nepatří mezi politické komentáře. P.K.

  OdpovědětSmazat
 8. další perla, která se nedá vokecat
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/zimola-chtel-videt-na-vlastni-oci-co-zpusobuje-byznys-s-chudobou/
  možná by nám soudruh bratr Z. mohl vysvětlit, jak to bylo s Bláhou, jeho synem, platem za šest set tisíc měsíčně pro něho a kolik musel pustit, aby vyhrál soud

  OdpovědětSmazat
 9. Velmi hezký článek. Zaujala mne tam (mimo jiné) pasáž "Chyběla větší volnost projevu. Pro ni jsme se vzbouřili (já ano)". Tehdy jsem to viděl podobně. Bylo mi tehdy celkem ukradené, jestli se změnou režimu budou lepší autíčka a rifle si koupím v běžném krámu (mimo Tuzex). Myslel jsem si tehdy ve své mladické naivitě, že s příchodem "svobody" začne jaksi automaticky fungovat i právo, spravedlnost, svobodný projev, spravedlivá odměna za práci a podobně. A vztahy mezi lidmi se také zlepší. Ó, jak jsem se mýlil! Nakonec výsledkem byla skutečně o něco lepší autíčka a krámy plné riflí, ale vztahy mezi lidmi se (paradoxně ?) radikálně zhoršili a svoboda se smrskla na výši osobního konta v bance.
  Jirka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oprava, omluva: vztahy se zhoršily.
   Jirka

   Smazat
  2. 18:22

   Když pominu ostatní Vaše (i autorovy) správné postřehy:
   svoboda projevu (beze strachu) vede k tomu, že je více vidět, kdo vůbec má co říct a kdo ne. Ve skutečnosti se ale člověk učí tento rozdíl vidět už v dětství - mj. v rodině i ve škole. Což platilo i před zmíněným převratem, návratem ke kapitalismu.

   JEDNI budou přísahat, že to špatné je vinou "komunismu" (tj. předchozího režimu - kdysi se říkalo "buržoasní přežitky"), DRUZÍ naopak, že to zlé přišlo až s převratem.

   Není třeba obzvláště dlouho přemýšlet, aby člověk pochopil, že pravdu nemají ani jedni. Každý z obou extrémů prostě jen hlasitě vykřikuje svou polopravdu.

   A to mne přivádí k otázce:
   Možná by pan Ungermann mohl také jednou napsat o tom, co jeho myšlenkám říkají žáci (pokud tedy ještě pracuje jako učitel)?

   Kokotko

   Smazat
  3. 18:34 Máte pravdu. Bohužel s tou svobodou projevu beze strachu to začíná být také poněkud nahnuté. Zkuste si v "nevhodné" společnosti pronést třeba to, co jste právě napsal!
   Dosti často mívám "dežaví" a uvědomuji si, že už jsem to kdysi za "bolševika" zažil, pouze v poněkud jiné formě.
   Jirka

   Smazat
  4. 18:53

   Já můžu, jelikož jsem důchodce, ale uznávám, že pro někoho to může být problém.

   Jenže stejně velký, ne-li větší, může být problém někoho, kdo třeba chce založit odbory. A to je na pováženou. Ještě před 40-ti lety byla při tom Mezinárodní organizace práce respektovanou organizací.

   A jen na okraj k té vzpomínce: solidarita, či spíše normální lidská soudržnost, např. signatářů Charty 77 se po převratu 1989 velice rychle rozpadla. O čempak to vypovídá, tedy kromě "ztracených iluzí"?

   Inu, mj. o tom, že bez společného "nepřítele" nejdou věci tak snadno.

   A to je právě to, co na jiném místě vytýkám oněm rozčileným zjednodušovatelům - např. "bojovníkům proti islámu". To, že nechci hulákat spolu s blbci ovšem leckdo ocení nálepkou "vítač". A pak se zkoušejte s lidmi domluvit... (Není to vždycky hloupost těchto lidí; častěji jde o bezmyšlenkovitost, což je ještě nebezpečnější).

   Kokotko

   Smazat
  5. Anonymní11. června 2018 19:13
   „To, že nechci hulákat spolu s blbci ovšem leckdo ocení nálepkou "vítač".“
   Kokotko, máte opravdu nejvyšší čas, uvést ty věci „na pravou míru“. Nejspíš jste zachytil vítr, že už i Vaši inteligenti otáčejí. Viz pondělní Události a komentáře.
   Váňa z ČSSD: „Ten postoj Itálie (nepřijetí lodi s Afričany) je pochopitelný, po těch tisících migrantech, kteří byli sváženi … ta loď by měla jet zpátky do Libye“
   Lanšáglová z TOP09: „Řešení je na Africkém kontinentu“
   Snad Vám nemusím připomínat, že tento (Váňův) názor zastává SPD již nějaký rok. Slova Lanšáglové (podobně jako Vaše), je ještě možno vyložit všelijak.
   P.K.

   Smazat
  6. 9:03

   Nevím, proč mi chcete něco podsouvat. Oslavujte si svého pitomého Okamuru a buďte šťastný, že nejste korouhvička ve větru, chudinko přitroublá!

   Patrně soudíte povahu lidí podle své vlastní? Jinak si Vaše pitomé afronty moc nedokážu vysvětlit.

   Kokotko

   Smazat
  7. Anonymní12. června 2018 10:16
   „Oslavujte si svého pitomého Okamuru ..“
   Vy nechápete situaci. Jsem proti navalení Afričanů a Arabů do České republiky. protože to je záležitost, která zakládá na velké problémy a ztrátu komfortu života, pro mnoho dalších generací Čechů, ve své zemi. Na současné politické scéně to vidí podobně pouze SPD Tomio Okamura.
   Vaše priority jsou zřejmě jiné, tak vkládáte naději do nějaké jiné strany, nebo politika.

   „.. buďte šťastný, že nejste korouhvička … Patrně soudíte povahu lidí podle své vlastní?“
   To jako že soudím, že nejste korouhvička? Kokotko, co Vy nevymyslíte.

   „Jinak si Vaše pitomé afronty moc nedokážu vysvětlit“
   Mohl byste upřesnit o jaké afonty se jedná? Třeba najdeme i jiné vysvětlení.
   P.K.

   Smazat
  8. P.K., se salonními marxisty a idealisty se nediskutuje! Obě větve (východní i západní) nás přivedly na okraj propasti. Patrick Ungermann je sice také idealista ale souhlasím s jeho pojetím národnictví. Chceme-li zde dalších 1500 let být jako národy Koruny české, musíme se sjednotit pod Korunou mírově, k sousedům se chovat přátelsky ale cizí, nepřátelské elementy "vykopat" za hranice vnitřní politiky. K tomu máme především volby! Tam jsme začali a pokračujme. Přes značnou snahu agentur ovlivňovat veřejné mínění i naši "mlaďoši" nejsou tak hloupí.

   Smazat
  9. Jásejme!

   Veliký nezdolný Slovan vstal z mrtvých a osvětluje nám cestu k blahu všech Slovanů na příští milenium.

   Radujme se - myšlenka etnicky čisté politické strany nezahyne, dokud takoví rekové budou mezi námi.
   Bohužel ani ke 70.výročí Slovanského sjezdu v Karlových lázních jsme založení oné toužebně očekávané strany nezaregistrovali. Ale není všem dnům konec - blbost dále pokvete a bohdá vydá i plody!

   Generální linie strany už se rýsuje:
   Slovan se nebude bavit s kdejakým pitomou. Kam bychom to přišli!

   První krok na cestě příštích 1500 let byl učiněn. "Vykopání" bude tím druhým ... a kdo se odrodí, čepelem v tu zrádnou hruď!

   Smazat
  10. 13:20- Nevím, proč bych se měl "bavit" s nějakým "kokotkou"! Až budete mít jméno, IP adresu a názor prosím, do té doby jste pro mne osoba známá bez zdrobněliny, píšící hojně pod anonymy i z Vídně. Čus.

   Smazat
  11. PS. Opravdu jásejme, jak mne vaše obec má v patrnosti. Dík za informaci z Karlových lázních, to máte z Mossadu nebo naší BIS i když je to asi jedno, zkrátka z NATO.

   Smazat
  12. 15:26

   Vy jste se ve škole o roce 1848 neučili?
   Nebo jste snad pro churavost školu vůbec nenavštěvoval a učili Vás doma?

   Proč sem motáte tajné služby - to měl být snad pokus o vtip?
   O jaké obci tu mluvíte, je zbytečné se ptát - Vaše (nejen Vaše) paranoia je neléčitelná.

   Je povzbudivé (přinejmenším pro Vaše případné příznivce), že jste i po delší přestávce zůstal stejným idiotem jako dřív = zůstal jste sám sobě věren. To jsou holt ty "životní jistoty".

   Smazat
  13. 15:37-také mně ve škole učili počítat, tak si opravte výročí a vraťte se do hrobu, já se vracím do práce.

   Smazat
  14. 20:49 - Pokud jste ten překlep nakonec odhalil sám, bez pomoci tajných služeb, nezbývá mi, než před Vaším ostrovtipem smeknout. Prostě Vám to pálí!

   Smazat
 10. hlavně udržet stolici a moč.
  jinak jsme si dobře pokecali

  OdpovědětSmazat
 11. Dík Patricku Ungermanne, takové myšlení pohladí. A nejen to. JiH

  OdpovědětSmazat
 12. SVOBODA jednotlivce je PŘÍMO ÚMĚRNÁ množství prostředků kterými disponuje pro vlastní potřeby, množství výhodných známostí a styků, ale NEPŘÍMO ÚMĚRNÁ množství vykonávané práce a času jednotlivcem ztraceného prací a připoutáním k lokalitě výkonu práce...

  OdpovědětSmazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 14. Pozadejte administratora bloqu, ktery me maze - ten osel, aby vam vysvetlil, co se stalo na G-7 a jaky to bude mit na vas dopad !
  O svobode se nedohadujte, kdyz jste SEMI-POLICEJNI STAT, a vasi policajti, kteri kopiruji nektere vase prispevky jsou na urovni kolotocovych koni !

  OdpovědětSmazat
 15. Drž HUBU TY POSRANINO Z PAPUNDEKLU!!!!

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.