Reklama

neděle 3. června 2018

Novinářka RIA Novostí informovala o pokusech SBU ji naverbovat. Ministerstvo zahraničí RF vyzvalo světové společenství, aby reagovalo na pokus o verbování korespondentky RIA Novostí

3. 6. 2018      zdroj a zdroj
Ministerstvo zahraničí Ruska vyzývá mezinárodní struktury a světovou komunitu, aby reagovaly na pokus Bezpečnostní služby Ukrajiny (SBU) o naverbování korespondentky RIA Novostí Iriny Vysokovičové, která přicestovala do Chersonu, aby informovala o procesu s hlavou portálu RIA Novosti Ukraina Kirilem Vyšinským. "Tento incident je dalším potvrzením skutečnosti, že svoboda projevu na Ukrajině přestala existovat. Přímý tlak, hrozby, provokace speciálních služeb, fyzické násilí a politické procesy jsou formy součinnosti ukrajinského režimu s novinářskou komunitou", uvádí prohlášení ministerstva zahraničí RF.


Dříve korespondentka RIA Novostí Irina Vysokovičová oznámila, že SBU učinila pokus o její naverbování během služební cesty do ukrajinského Chersonu, odkud měla informovat o procesu s hlavou portálu RIA Novosti Ukrajina Kirilem Vyšinským.

Podle Vysokovičové ji u uvchodu do zasedacího sálu zastavily neznámé osoby v civilu, odvedly ji ven "pod záminkou její ochrany před rozzuřenými patrioty", potom ji usadily do auta a řekly, že jsou pracovníky SBU.

"Řekly, že jedeme na oddělení služby. Potom mě přivedly do nějaké administrativní budovy za vysokým oplocením, do nějaké kanceláře ve třetím patře", cituje novinářku agentura RIA Novosti.

Zdůraznila, že se jí nikdo z nich plně nepředstavil.

"Měly spoustu otázek ohledně mé práce na Prvním baltském kanálu, s nímž již dlouho nespolupracuji. Na otázku, pro koho zpracovávám informace o procesu s Vyšinským, jsem upřímně odpověděla, že spolupracuji s agenturou RIA Novosti", uvedla novinářka.

Podle jejího vyjádření pak jeden z mužů řekl, že "by byli ochotni mě pustit dřív, ale jejich šéfové" vyžadují krev" a "rozjetí situace", takže je třeba podepsat některé dokumenty".

... Po několika hodinách rozhovoru byla nucena podepsat dokument o připravenosti spolupracovat s SBU a mluvit o pracovnících agentury RIA Novosti.

"Bylo mi řečeno, že budu mít pseudonym Mila, že mě pustí a že pak mě budou kontaktovat, jinak tu zůstanu dlouho. Než jsem byla propuštěna, musela jsem před kamerou říct, že nemám žádné stížnosti vůči SBU", řekl korespondentka. 

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

8 komentářů :

 1. Ukrajina přestává být zajímavá,tam už normální a přemýšlivý člověk ničemu co odtamtud přichází nevěří.Naposledy třeba o smrti " novináře (u nás studenta Šmída) před pomalu 30 lety.To vše už nikoho nepřekvapí,asi jsou opravdu ve vývoji demokracie opožděni o těch 30 let.

  OdpovědětSmazat
 2. Ukrajina - obyčejná fašistická země bez vlastních hranic - hranice má z doby SSSR - to se jí hodí . nemá domluvené hranice s Ruskem.

  OdpovědětSmazat
 3. Normální vydírání a zastrašování jak příznačné pro fašismus.

  OdpovědětSmazat
 4. Kmen Vikingů (Rusů) dobyl osadu a vlastně založil Kyjev a dal Rusku jméno. Takže historicky celé území až k Dněpru + Kyjevská oblast vždy náležela Rusům. To jen pro zajímavost

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To si len mičurinci zo západných demokracií vytvorili východne od svojho Schengenského plotu mičurinskú záhradku s názvom (u)krajina kde si vyšľachtili zo svojich niekdajších "rusských" okupantov, ušľachtilý, mirumilovný, usilovný, pracujúci abstinujúci národ (u)krajinčanov. Viď Kličko - family a anonymného tunajšieho psychoša Pepka Vyskoča, ktorý zdá sa dnes dostal od svojho šéfa pornoherca Jandu sexuálne voľno.Môj profil Ukrofil

   Smazat
 5. No, ale nemusíme to té paní věřit, že ne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19: 28 Na základe doterajších skúseností a vedomostí o Ukrajine a na základe ich akcií a vyhlásení panej verím v plnom rozsahu.

   Smazat
  2. Kdyby totéž udělali Rusové, tak anonym 19:28 okamžitě uvěří. Inu, duševní omezenost se projevuje různě.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.