Reklama

čtvrtek 28. června 2018

"Obrovský plivanec do tváře obětem zrůdného komunistického režimu"

Jaromír Petřík
28. 6. 2018       JaromirPetrik
Těmito slovy okomentovala Alexandra Udženija z ODS jmenování nové vlády Andreje Babiše s podporou komunistů. Problém však je, že více než Andrej Babiš si s komunisty "zadal" např. prezident Václav Havel.ZDE
Alexandře Udženiji vadí, že se vláda ANO a ČSSD s Andrejem Babišem v čele bude opírat o podporu komunistů ve Sněmovně.
Zajímavé, že komunisté nevadili prezidentovi Václavu Havlovi, kdy komunista Marián Čalfa za Václava Havla prakticky vládl, protože Václav Havel byl povoláním dramatik a neměl o vykonávání funkce prezidenta státu ani ponětí: ZDE


Proč se ale s tímto emotivním vyjádřením Alexandra Udženija neobrací do vlastních řad, kdy členy ODS je řada bývalých komunistů a nezajímají ji oběti současné západní „demokracie.“

Jenže války rozpoutané zeměmi NATO zřejmě nejsou zrůdné a bývalí komunisté v ODS zřejmě nejsou komunisté.

Bylo by proto dobré připomenout si další členy ODS, kteří přísahali věrnost KSČ a pracujícímu lidu.

V KSČ ze známých tváří ODS totiž byl nejen mnohaletý ministr financí Ivan Kočárník (1992 - 1997), ale například i populární senátor Jaroslav Kubera: Jaroslav_Kubera

Jinak bývalí členové KSČ tvoří pětinu členů současného Senátu: v-senatu-je-temer-petina

Zajímavé, že současnému ministrovi zdravotnictví Adamu Vojtěchovi, který členem KSČ ani KSČM nikdy nebyl, členství v ODS zrušili: zruseni-clenstvi-adam-vojtech

Důvodem je, že bude ve vládě opírající se o podporu komunistů, což je v rozporu s hodnotami ODS. Vojtěch byl členem ODS od roku 2012 a od roku 2014 měl členství pozastaveno.

Opravdu, moc, moc zajímavé „hodnoty“ současné ODS. Nejen, že jí vůbec nevadí zločiny, které páchá současná západní „demokracie“ v podobě útočných válek, kdy vojensky napadá země, které nikoho ze zemí NATO nenapadly a ani neohrozily (v minulosti Srbsko, Irák Libye, nyní Sýrie), ale nevadí jí komunisté, kteří po roce 1989 zahodili stranické knížky.

Zato se mohou pominout ze současných komunistů, kteří nemají nic společného s komunisty, kteří páchali zločiny v minulosti, ale kteří jako jediní odsuzují současné zločiny spáchané západní „demokracií.“

Zločin je totiž zločinem, ať už jej spáchá kdokoliv.

Jen Alexandra Udženija a současné vedení ODS to vidí jinak. Paní Udženija by se tedy měla zeptat, zda více než vláda Andreje Babiše, náhodou nenaplivali do obličeje obětem komunismu Václav Havel či senátor Jaroslav Kubera.

26 komentářů :

 1. Ukažte mi režim, který trval alespoň rok, aby neměl žádné oběti. NEEXISTUJE.

  OdpovědětSmazat
 2. Vážený pane Petříku, Václav Havel byl pomocný dělník, kulisák a jako dramatik a scenárista se uvedl jen u našich velekomediantů. Kéž by jeho bláboly byli alespoň srandovní.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vážený, Vy jste vůbec nepochopil díla meziplanetárně uzávaného dramatika, kterému (nebýt zlých komunistů), ležel u nohou celý svět. Jak toto správně zhodnotil již patřičně pohlouplý senylní stařec, komediant Zindulka. Havlovy díla jsou stvořeny pro tu chytřejší část společnosti. V tomto případě se já s hrdostí a úctou přikláním k té spodině.

   Smazat
  2. 15.14 Možná máte pravdu. Když jsem takovou havlo-knížku zahodil, nešly na ni ani myši. Zato mouchy... ta chytřejší část společnosti, která poletuje jako Thálie dnešní doby.

   Smazat
 3. Slovo „hodnoty“ je sprostým slovem v tlamě "porevoluční" garnitury. Jediné hodnoty, které uznávají jsou ty co nakradli. Modré straky i s mafiánkou Uzenkou jsou příkladem, jak ožebračit lidi.

  OdpovědětSmazat
 4. Už to je blbost,říci dnešním komunistům,že mají něco společného s opravdovými komunisty,třeba před válkou.
  Udženija ať je sticha,současný komunisté jsou béčko ODS.

  OdpovědětSmazat
 5. Co si tady tykáte s panem HAVLEM rudé socky.Jsem vděčen panu HAVLOVI, že v roce 89 usek hlavu té odporné rudé HYDŘE.rUDÉ urvy mi do 89 nedovolili nic.VYCESTOVAT,PODNIKAT.říct na veřejnosti svobodný názor.Díky pane HAVLE,jsem Vám do smrti vděčný. A vy co tady nadáváte nic na tom nezměníte RUDÁ LUZO

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nelžete , na západ jezdilo na devizový příslib až 2 miliony občanů ročně a podnikat se dalo také a řekněte dnes svobodný názor zaměstnavateli !!

   Smazat
  2. 15:39
   POŘIĎ SI MOZEK NEBO NASLOUCHÁTKO TY PŘIHŘÁTÁ LEJNOTLAMO!!!!
   UDAVAČ HAVEL BYL ZVOLEN JEN A JEN DIKY HLASUM KOMUNISTŮ,TY NEDOMRDKU PŘED CHCÍPNUTIM!!!!☺

   Smazat
  3. 15:39 co k té Vaší slátanině dodat! Všiměte si, že Vám vykám,"exote". V.J.Horák

   Smazat
  4. Modrá socko 15:39

   Co to máte za styl psaní, ta úprava. Socialismus jste trávil za školou, to je patrné.

   Tipoval bych Vás na obchodníka s hroší kůží, lžete a pouze provokujete, jste totiž pouhý nevzdělaný b/b.

   Co zde pláče, protože jinak je k ničemu, čili k ho√nu ...

   °°°°°

   Smazat
  5. 15:39 váš text ukazuje na značnou míru duševní omezenosti a sobeckosti. Z toho lze odvodit, že pokud tedy podnikáte, plazíte se kdesi v nejnižších patrech, pokud úspěšněji, tak leda sobecké bezohlednosti. Možná jsem skutečně rudý v tom původním slova smyslu, rozhodně ale ne socka. Bez toho, že bych privatizoval, dědil nebo restituoval.
   Ten komunistický režim skutečně nepřál hromadění majetku, nesmyslně bohatým, stále bohatnoucí menšině na úkor, právě pro ty bohatnoucí, stále chudnoucí většině. Tak daleko vy ovšem nedohlédnete zvlášť, když můžete koulet tu svoji hovnivárskou kuličku svého, snad vypodnikaného majetečku. Lhostejno, že za cenu rozkradení státu, jeho bilionového a stále rostoucího zadlužení, zadlužení lidí, lidí pod exekucí, bezdomovců, nezaměstnaných, vyloučených zón...
   Za komunistů jste cestovat mohl. Po a do „východního bloku“ bez problému, na „západ“ v té míře, v jaké jste disponoval devizami, nebo využil nárok na devizový příslib v intervalu dva, nebo tři roky. Přesně nevzpomínám. Pokud ovšem jste si na to řádně vydělal. A jestliže jste chtěl doslova „vycestovat“ měl jste nárok na vystěhovalecký pas s podmínkou splnění základní vojenské služby a odpracovaných let úměrně k dosaženému vzdělání nad to základní.
   A pouze pro úplnost, cestování „na západ“ bylo vposled omezeno nedostatkem devizových prostředků především v důsledku právě „západního“ embarga vůči východnímu bloku. Nevím jak rudá lůza, ale já osobně vidím, že ten systém, který se k nám prolhal je nemorální a je ve stále hlubší krizi, když se nutně v historicky krátké době zhroutí. Ani tak, není se na co těšit.

   Smazat
  6. Havel byl jen loutka globážidovský lobby, v praxi bezcenná jen takový jejich oblíbený maskot:) A byl to neomarxista jak prase, tedy lump, nepřítel Naší rasy! Jako ostatně celá suita jeho propagátorů, jejichž cesta musí nutně dřív či později skončit v plynový komoře ....

   Smazat
 6. Zdali se bude Babišova vláda opírat o KSČM není vůbec jisté. Jak ta Udženia ví, co se bude dít? Je tajnou členkou ÚV KSČM?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Uzenýja, pardon, Udženia ví, že díky KSČM získá vláda důvěru - a pak prohlasuje svinstva proti našemu Národu třeba s ní a s Kalouskem a s černokněžníky.

   Ovšem když komunisty vláda vyšplouchne moc okatě, ztratí záruku, že neprohraje hlasování o vyslovení nedůvěry vyvolané poté, co by se komunistická parlamentní tolerance vytratila...

   Smazat
 7. Kdo je vůbec ta Udženija, zná někdo její, pravdivou historii? K moci se totiž vždycky dostávají ti nejhorší z populace, až na světlé výjimky, a ty jsou většinově brzy vyštípány, nebo se zkazí taky. Někdo by ji měl připomenout pravdivý vtip: " Koho budeš volit? Komunisty. No jo, ale z které strany?"

  OdpovědětSmazat
 8. Soudruh Udženija by se měl(a) doučit něco z historie. Je to osoba z kategorie "demagog". Na jiných kritizuje to, na čem jejich guru prakticky stavěl svoji kariéru.

  Doporučoval bych lidem, aby si vyhledali tehdejší disidenty, kteří byli sice pouze "řadoví", ale skuteční disidenti a přečetli si jejich svědectví o tom jaký Vašek ve skutečnosti byl, když (a hlavně jak) se dostal k moci. Mnohé by jim napovědělo i svědectví jeho milenky, která své vzpoménky sepsala do knihy. Za cca necelé 4 stovečky si rozšíříte svůj "pohled" na Vaška, jaký ve skutečnosti byl ...... . Místo teček si už každý doplní ten nejvhodnější výraz.

  A vzkaz pro soudruha Udženiju: Když nevím, tak mlčím!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Doporučuji posbírat příspěvky Jiřího Vaňka ze Sydney a rozšířit je na internetu.

   Tady Vaňka pomlouvají
   http://hedvicek.blog.cz/1209/vanek-se-nesmiril-se-skutecnosti-ze-je-nikdo

   Smazat
 9. https://www.youtube.com/watch?v=iCOFp_Jt1S8&lc=z234vrqyksubh3odfacdp43aj2b2j2brkyvlchquxypw03c010c

  OdpovědětSmazat
 10. Václav Havel – padouch nebo hrdina ?
  Štěpán Forgáč

  Tvrdím, že soubojem společenských formací v moderní společnosti nebyl a není souboj demokracie se socialismem, ale kapitalismu se socialismem. Demokracie je v tom nevinně. Není a nikdy nebyla souboje zúčastněna, pouze zneužívána. Žádná ze svobod, které jsme Sametovou revolucí získali není dostačující k praktikování demokracie. Došlo jen k nahrazení rozhodování o nás bez nás jinou formou. Z tohoto pohledu se mi Václav Havel jeví jako usnadňovatel návratu kapitalismu – jiné formy rozhodování, o nás bez nás, do Československa. Kapitalismus si nemohl přát a pochopitelně si ho proto hýčkal, lepšího a důvěryhodnějšího jakoby pravdaře a slibovače lepších zítřků. Lid mohl vykročit a také to udělal, v čele se svou novou modlou, svému zmaru vstříc.
  Konstatuji, že se záměr kapitalismu – návrat do Československa hladce podařil. Vtrhl do země pod škraboškou svobody a demokracie za nadšeného ržaní naivního, opět obelhaného a zmanipulovaného lidu. Lví podíl na tom má právě Václav Havel.

  Štefan

  OdpovědětSmazat
 11. ať táhne ta ukrajinská slepice tam odkud přišla tady ji pšenka nepokvete brzo si ji někdo najde a naučí ji slušnému chování !!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to Srbka a svému národu nedělá dobré jméno!

   Smazat
 12. Havel byl Komunisty zvolen tzv.k prevzeti moci,poslechnete si pameti p.Carnogurskeho,hovory Adamce s Havlem,treba vam spadnou klapky z oci co byl Havel zac.

  OdpovědětSmazat
 13. Mno jo strana co 29 let po převratu má jen v hubě komunisty ať ta naplavenina skočí do zdi.

  OdpovědětSmazat
 14. Komunistický režim nenapáchal zdaleka tolik škod co novodobá demokracie. A. Udženija se plete, zrůdná je jeji politika a překrucování faktů.

  OdpovědětSmazat
 15. Fakt je ten, že zrůdný kapitalismus se chápe moci v den vzpomínání na "zrůdný socialismus". Docela legrační - ten zrůdný socík navýšil počet Čechů ze 7 milionů na 10 milionů, zatím co ten zrůdný kapitalismus zařídil vymírání národa, světové prvenství v alkoholismu, čestné místo v sebevražednosti a vražednosti, invaliditě, máme bezdomovce, něco za socíku neznámého, žebráky, nezaměstnané , odnaučili jsme úspěšně na 300 tisíc lidí živit se prací... Milion lidí je v exekuci, dluhy státu, obcí, občanů dosahují astronomické částky a bez zadlužení by bylo méně spokojených? Věznice nestačí a to justice řeší jen asi zlomek zločinů - a obvykle až po několika letech od činu - nejen slepá, ale u bezzubá... Je ten kapitalismus skutečně takový báječný zázrak?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.