Reklama

středa 6. června 2018

"Obsah knihy se neslučuje s názory zastávanými knihovnou"

Tomáš Holek
6. 6. 2018
Takovým způsobem se nestyděla zdůvodnit soudružka Blanka Konvalinková ředitelka Krajské vědecké knihovny v Liberci, proč zakázala resp. zrušila plánovanou veřejnou besedu nad knihou pana Petra Hampla Prolomení hradeb. Pro demokracii a svobodu slova v naší zemi je vysoce alarmující, že ředitelka veřejné instituce, jako je vědecká knihovna se ani nerozpakovala uvést, že důvodem zrušení akce je cenzura určitých názorů.


"Je mi líto, ale Vaši plánovanou akci o knize p. Hampla rušíme. Obsah knihy a názory, které jako "Naštvané matky" prezentujete na FB, se neslučují s názory zastávanými knihovnou." Takto arogantně napsala ředitelka veřejné knihovny organizátoru akce, organizaci "Naštvané matky", která už i zaplatila za pronájem sálu v knihovně. Kdyby ředitelka uvedla nějaký vymyšlený důvod, mohli bychom se domnívat, že skutečným důvodem je nepohodlný politický názor. Jenže je to mnohem horší - oni už se ani nerozpakují uvést, že důvodem zrušení je prostě cenzura názorů. To je alarmující.

Soudružka ředitelka evidentně bez rozpaků přehlíží skutečnost, že veřejná instituce, jako je vědecká knihovna tu není od toho, aby "zastávala nějaké názory" a cenzurovala jiné názory. Knihovna je instituce sloužící veřejnosti ke zpřístupnění informací a dat ve formě knih, časopisů, periodik nebo jiných datových nosičů a to bez cenzury dle určitých názorů. Akce, jako jsou veřejné besedy nad vydanými knihami k této veřejné službě samozřejmě patří.

Říci, že obsah určité knihy neodpovídá "názoru knihovny" (myslela tím názor ředitelky knihovny nebo názor politických stran zastoupených u zřizovatele této veřejné služby?) je naprosto totalitní praktika pošlapávající svobodu slova. Je to něco, co ve svobodné a demokratické společnosti nesmí být být tolerováno.

Člověka musí napadnout, že po takovém exemplárním nedemokratickém chování ředitelky knihovny, bude tato odvolána zřizovatelem odvolána ze své funkce. Jenže ne, hrubé pošlapávání svobody slova je dle zřizovatele knihovny (Liberecká kraj) je v pořádku, když krajská radní pro kulturu Květa Vinklátová prohlásila: „Za rozhodnutím ředitelky stojíme“

Je to další důkaz, že zrušením režimu vládnutí jedné, bolševické strany, nemáme demokracii a svobodu slova automaticky zaručenou. Totalitní chování není spojeno jen s určitým totalitním režimem, ale je to vlastnost určitých typů lidí, kteří, když pokud dostanou moc, mají tendenci své moci zneužívat a jiné názory než se jim hodí, potlačovat, zakazovat. A zároveň je tu jiná vlastnosti určitého typu lidí - snaha za každou cenu se zalíbit těm nad nimi. Opravdu platí to známé, že za demokracii a svobodu je potřeba neustále bojovat - nedat se zastrašit, poukazovat na nedemokratické praktiky. Protože, když budeme pasivní, tak najednou zjistíme, že lidé, jaké v tomto konkrétním případě reprezentuje Blanka Konvalinková, nám tu svobodu postupně zcela vezmou.

Když se před časem kniha sociologa Petra Hampla "Prolomení hradeb" objevila na pultech knihkupectví Karolinum, Univerzity Karlovy, nelíbilo se to některým netolerantním neomarxistům jako je Sam Zajíček, který na toupozornil rektora univerzity, který následně zařídil, že tato kniha se v knihkupectví Karolinum nesmí prodávat, aby studenti neměli svobodný přístup k informacím. Další neomarxista David Pavlorek, předseda kontrolní komise Studentské unie UK, k tomu napsal následující:"Rád bych na tomto místě proto poděkoval Samu Zajíčkovi za to, že na celou záležitost upozornil rektora univerzity, který zjevně netušil, že k něčemu takovému došlo, a promptně reagoval, protože knihkupectví nejenže smazalo daný status, ale knihu také stáhlo z distribuce (v nabídce knihkupectví ji již nenajdete)“. David Pavlorek a Sam Zajíček působí jako typy lidí, kteří by za minulého režimu měli nějakou funkci v SSM a bonzovali by spolužáky, kteří něco řekli proti režimu. V roce 1989 jsme zvonili klíčema za svobodu slova, za to, aby nenávratně zmizeli bonzáci typu Zajíček a Pavlorek, a v roce 2018 jsme se opět dočkali bonzáctví a řádění neomarxistů, kteří zakazují prodeje knih v akademickém knihkupectví, zakazují konání veřejných besed k určitým knihám ve veřejných knihovnách. Pozitivní je, že jsem se dověděl, že kniha Prolomení hradeb se v Karolinum opět prodává. Tlak veřejnosti za svobodu slova byl zřejmě tak velký, že neomarxisté zákaz jim nepohodlné knihy museli zrušit.

PS: Jinou formou omezování svobody slova jsou cenzurní zásahy do veřejných diskusí pod články na iDnes. Například poslední můj příspěvek, který mi smazali byl "SUPER, GRATULUJI sLOVINCŮM K DOBRÉ VOLBĚ" pod článkem "Slovinské volby vyhrála protiimigrační SDS, sama ale vládu nesestaví" dne 3.června. "Důvod smazání: Bez udání". Buď se cenzorům nelíbil politický názor, že je dobře, že volby ve Slovinsku vyhrála strana SDS a tak měli tedy uvést jako Důvod ke smazání: "nevhodný politický názor" nebo se cenzorovi nelíbilo, že jsem měl při psaní příspěvku nevědomky opačně přepnuty velké a malé písmena. Ale v tomto případě měli jako Důvod ke smazání uvést "opačné použití velkých a malých písmen". Ovšem mazat příspěvky a jako Důvod smazání uvádět "bez udání" je posun cenzury na vyšší úroveň.

88 komentářů :

 1. Od cenzury přes pálení knih, a upalování čarodějnic, zpět na stromy :-(

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Petice za odvolání Konvalinkové z funkce ředitelky Krajské vědecké knihovny v Liberci.

   https://www.petice24.com/petr_hampl_svoboda_slova

   Smazat
  2. V MOMENTĚ VOLEB A UKRADENI HLASŮ VOLIČŮ

   LHANIM a manipulovánim informaci režimnim tiskem se osa zla tvořená oddíly cenzury ČSSD a ano bude hůř ,porušujici zákony o nepřipustnoti cenzury a tedy i lidská práva většiny, jsou občané voliči obráni nejen o svůj hlas,ale i svou část moci.
   Je jim upírána jakákoli možnost ovlivnit cokoli Třida politických Šmejdů nebyla"schopna" ani za skoro třicet let schválit ani jeden POUŽITELNÝ zákon o referendu a je jasné,že to NIKDY neudělaji.
   Proto upozornují prvni odvážni občanšti aktivisté neustále.že je zapotřebi začit prosazovat NP Nr.2.který obsahuje požadavek

   NAŠI NOVÉ PŘIMÉ OBČANSKÉ DEMOKRACIE,KTERÁ JDE USKUTEČNIT BEZ PERIPETII A TÉMEŘ IHNED!

   To vyžaduje vznik voličské solidarity s požadavkY Národniho programu voličů.Ten JAK VŠIChNI VIDI v manipulovaném tisku A TV nesmi vůbec vyjit.
   Následky cenzury se proto budou nepřetržitě zvětšovat,nebot režim pozná,že sami občané se ještě nedokáži vůbec ničim bránit a jak sami vidite kdejaký úředniček podporovaný OSOU ZLA si bude brzy vymýšlet co si v rámci poklonkováni vrchnosti zcenzuruje a čim se zavděči,aby se udržel na teplém dobře zaplaceném úřednickém místě do smrti!

   TITO LIDÉ BUDOU SE ZLOMYSLNOSTI JIM VLASTNI JEN DÁLE ZVĚTŠOVAT ZLOBU NA NESCHOPNÝ REŽIM A POLITICKOU TŘIDU SPROSTÝCH ŠMEJDŮ,KTERÍ SE BEZMOCNÝM PETICIM JENOM BUDOU DÁLE VYSMÍVAT!

   Smazat
 2. Odpovědi
  1. how to make slime 6. června 2018 11:30

   Trump flips US foreign policy upside down
   Stephen Collinson Profile
   Analysis by Stephen Collinson, CNN
   June 7, 2018
   Pushback on the President's trade moves prior to beginning of meeting Photo-spray of the United Nations Secretary-General with Heads of State and Government prior to their meeting on SEA.
   The times Donald Trump bashed the UN
   President Donald Trump speaks on Iran policy from the Diplomatic Reception Room of the White House, Friday, Oct. 13, 2017, in Washington.
   Trump: US will quit Iran deal without Congress

   Trump and China: What's at stake?
   This undated picture released by North Korea Korean Central News Agency (KCNA) on September 3, 2017 shows North Korean leader Kim Jong Un, center, looking at a metal casing with two bulges at an undisclosed location.
   Trump vows to keep pressure on North Korea
   NEW YORK, NY - SEPTEMBER 20: Secretary of State Rex Tillerson speaks to the media following a meeting with Iranian leaders over the Iran nuclear deal on September 20, 2017 in New York City. President Donald Trump declared on Wednesday that he had reached a decision about how to proceed with the controversial nuclear agreement. Tillerson touts Trump work on NATO, N. Korea
   US President Donald Trump (2L), US Ambassador to the UN Nikki Haley (C), White House Chief of Staff John Kelly (2R) and National Security Advisor H. R. McMaster (R) clap for UN Secretary-General Antonio Guterres (L) a meeting on United Nations Reform at the UN headquarters in New York on September 18, 2017. 'America first' Trump makes debut at UN

   Trump: The US has done well since Election Day
   A man watches a television news programme showing US President Donald Trump at a railway station in Seoul on August 9, 2017.
   President Donald Trump issued an apocalyptic warning to North Korea on Tuesday, saying it faces over its missile program, after US media reported Pyongyang has successfully miniaturized a nuclear warhead. Trump's weeks of bluster on North Korea.
   Canadian Prime Minister Justin Trudeau (L) and U.S. President Donald Trump pose for photographs at the White House October 11, 2017 in Washington, DC. The United States, Canada and Mexico are currently engaged in renegotiating the 25-year-old North American Free Trade Agreement. (Chip Somodevilla/Getty Images)NOW PLAYING
   Pushback on the President's trade moves

   Trump announces withdrawal from Iran deal
   trump ohio speech
   Trump: US leaving Syrie

   Štofi Teplice

   Smazat
 3. Mozna by bylo dobre, kdyby vas obsadili Americane a omlatili vam prvni clanek konstituce o vase tupe bolsevicke palice - vy predpotopni NEANDRTALCI !

  Myslenky a knihy NEjsou na cenzurovani, ci odsuzovani, ale na premysleni, analyzovani a cteni.

  Je neco despotickeho, orientalne kruteho a tupeho zakoreneno v narode ceskem ! Jednou prijde k ociste a cenzory ceka soud !
  AT ZIJE PRVNI AMANDMENT CONSTITUCE ! AT ZIJE SVOBODNA AMERICA !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. https://cz.sputniknews.com/svet/201806057491959-ochrana-prav-usa-valecne-zlociny-rakka-syrie/

   Smazat
  2. 11:58
   Mother fucker a uASSacký slabomyslný trumpetohovnotapety!!!!!☺☺☺☺

   Smazat
  3. 11:58 jistě. A mohli by přinést i kulturu střelby ve školách, pohotově střílející policisty ... Superbohaté i superchudé už máme, Národní gardu místo Lidově milice tedy ještě ne. Dočkáme se?

   Smazat
  4. Jo jo, slimáckých hrdlořezů se dočkáš určitě. A navynechají tě.

   Smazat
 4. Ach jo, a uuuuuuuuž je tady zas (11:58).

  OdpovědětSmazat
 5. Ty jsi ale (!) na druhou. Jak dlouho tam žiješ v tý svý SVOBODNY AMERICE že ani nevíš jak se píše dodatek ty amandemente nebo spíš jenom demente

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nezamestnatelny 12:02 psychopat bez prace se OPET OZVAL. Drzet lidi u pocitace je levnesi nezli na psychyatrii v Bohnicich.
   Ugh...

   Smazat
  2. 17:59
   Popsal ses dokonale!!!!☺

   Smazat
 6. Pana Hampla mám rád a jeho názory nejsou přijatelné pro sluhy bruselu kdy začnou pálit knihy to už tu bylo.

  OdpovědětSmazat
 7. Česko už má svoji definici pravdy a z nich vyplývajících správných názorů, které jsou postupně uplatňovány v každodenní praxi. "Největší pravda" je to, na čem se usnese Parlament ČR. "Střední pravda" je to na čem se usnese alespoň jeden z výborů Parlamentu. "Malá pravda" je to, na čem se usnese Kalousek se svou TOP09 a jejími příznivci (např. paní Drábovou). V daném případě se jedná o "nejmenší pravdu" zastrašené ředitelky veřejné knihovny (KVK Liberec).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná je paní ředitelka sluníčkářka, která spolu s ostatními dobrotrusy jiný než ten správný sluníčkový názor presentovat nedovolí, možná je to jen ženská podléhající svým sluníčkovým nadřízeným, která se bojí o místo (řízení knihovny je jistě lukrativnější flek než třeba práce řadové knihovnice, o němž není ani jisté, že by ho dostala). Je těžko soudit. Hrdinství není povinnost.

   Smazat
 8. Through your pen I found the problem up interesting! I believe there are many other people who are interested in them just like me! How long does it take to complete this article? I hope you continue to have such quality articles to share with everyone! I believe a lot of people will be surprised to read this article!
  Hotmail.com
  Hotmail sign in
  Hotmail login
  Yahoo sign up

  OdpovědětSmazat
 9. VINKLATOVA & KONVALINKOVA , kniha autora Hampla analyzuje priciny invaze barbaru do Evropy !

  Kazdy nazor, na toto nebezpeci pro evropskou civilizaci je vitan !
  Dnes zakazujete knihu vy a zitra zakazeme my vas !

  -------------------------------------------------------

  Kdyz jsem zil v Johannesburgu na Hillbrow, tak tam radila HELEN SUZMAN ! (Vedouci t.zv. PROGRESSIVNI STRANY !) Az prosadila nasilnou integraci barbaru a zruseni kulturni a rasove oddelenosti, tak zemrela na podvyzivu zabarikadovana ve sklepe domu ! Na ulici nemohla vylest !

  -------------------------------------------------------

  Az budou v Cesku cernosi z Afriky tak, je na vas poslu - CENZORI ! Ja se s nema domluvim jejich jazykem !
  (A daleko snadnej nez vy !)
  Dopadnete jako Helen Suzman !

  -------------------------------------------------------

  Take si uvedomte, ze nas oblibeny president Trump stavi 3000 mil dlouhy plot na Rio Grande verejne a dalsi mlcky na severni hranici s Kanadou !

  Kniha autora Hampla je potrebna !

  OdpovědětSmazat
 10. Bolševismus nejhrubšího zrna!
  Konvalinková musí být okamžitě odvolána. Není možné, aby úředník veřejné instituce, placené z peněz daňových poplatníků, někoho lustroval podle názorů a zakazoval mu svobodu projevu! To je protiústavní!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:28
   Hovnolulana a havlouASSackou verbež HLADIT DO ÚPLNÉHO VYHLAZENÍ!!!!!☺☺☺☺

   Smazat
 11. Divíme se, že stále existuje tolik lidí, vč. lidí veřejně činných, kteří nemluví o zřejmých problémech otevřeně, nebo si dokonce ani problémy neuvědomují. Když velké skupiny ignorují očividné problémy, jako v případě politické korektnosti je to vždy problém psychologický. Podle odborníka na islámskou migraci dánského psychologa Nicolaie Sennelse je psychologických vysvětlení více, zmíním dvě.

  Jedním vysvětlením je tzv. „pluralitní ignorance“, kdy jednotlivci ve skupině většinově odmítají normu, např. muslimskou imigraci, ale zároveň předpokládají, že většina ji akceptuje. Takže akceptují normu, ačkoli tajně jsou proti ní, neodváží se postavit proti „iluzorní většině“, odmítají tyto věci otevřeně kritizovat.

  Další vysvětlení se zakládá na tom, že ve všech kulturách a společnostech existuje všeobecně rozšířená a přijímaná definice, kdo je „dobrý člověk“. Dnes je rozšířeným názor, že „dobré lidi“ charakterizuje „tolerance a otevřenost“ a že kritika menšin a standardů ostatních je „špatná“. Proto se dnes kritika muslimské imigrace a islámských náboženských a kulturních standardů stala sociálně nepřijatelnou.

  Viz: http://pravyprostor.cz/psychologicke-vysvetleni-politicke-korektnosti/

  Vláďa z Brna

  OdpovědětSmazat
 12. 12:02 - ty cimprlichu ! Pise se The 1st Amendment !

  12:09 ANO ! A bude zde jeste hodinu, nez ho povinnosti povolaji do akce a celou hodinu ti bude mlatit klavesnici o tvoji zdrevnatelou kedlubnu !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:35
   HUBU DRŽ TY VYGUMOVANEJ ZDEGENEROVANEJ TĚŽCE MENTÁLNĚ RETARDOVANEJ VOLOTRKU Z TRUMOETOTRENEK!!!!

   Smazat
 13. Knihovna je veřejná instituce stejně jako třeba televize a ty jsou povinné šířit tzv. evropské hodnoty a proevropskou tudíž i např. protiruskou propagandu, což je v současné době považováno za proevropské. Takže se nelze divit, že v takovém případě nastupuje tvrdá cenzura a ředitel si nemůže i ve svém zájmu šířit ve své působnosti cokoliv. I v ČT existuje černý seznam lidí, kteří nemají nárok v ní vystupovat. A bylo mnohokrát řečeno, že není důležitá vyváženost názorů, ale jejich "proevropská" kvalita. To je třeba na její obranu říci, protože to je prostě fakt, který vychází z evropské legislativy. A protože jsme v Evropě, nezbývá než se jí řídit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aha, demokratická diskuze a svoboda projevu nejsou evropské hodnoty?
   Kniha Prolomená hradba a názory pana Hampla jsou právě proevropské.
   Který názor či argument pana Hampla není proevropský?

   Smazat
  2. Cim hur,tim lip.At je videt,jak to je s tou demokracii a svobodou.

   Smazat
  3. 12:47

   Ono to je o tuposti nebo připodělanosti, vše spojeno se servilitou, co převažuje tady, zřejmě podělanost, korunována blbostí.

   Velí jim tam šišlavý hejtman a poslanec M. Půta ze (STAN). V současné době studuje obor Evropská studia a Veřejná správa na Metropolitní univerzitě v Praze! Tímto je kruh uzavřen, "demokratický club"?!

   Ramón

   Smazat
  4. Dodatek z dnešních dnů, politici v Liberci se vymykají svou trestnou činností republikovému průměru:

   Všichni politici vinu popírají. Většinou tvrdí, že jde o nedorozumění nebo snahu je záměrně poškodit. Nejznámější je případ hejtmana Libereckého kraje Martina Půty (Starostové).

   Po bezmála pěti letech čekání nyní soud nařídil termín přelíčení. A to na 11. září, necelý měsíc před komunálními volbami. „Jsem obviněný z věci, kterou jsem neudělal. Vnímám to jako nespravedlnost.

   V roli politika to beru jako test, protože když dochází ke sporům o konkrétní věc, tak se vždycky hodí argument, že hejtman je obviněný, s hejtmanem se nemluví,“ hájí se Půta. Jak tvrdí, je si naprosto jistý, že na podzim obhájí své dobré jméno a prokáže nevinu.

   V Liberci ale Půta není zdaleka sám!

   Obžalovaných nebo obviněných politiků je tady skutečně mnoho. Před několika dny například začal soud s krajským exradním za ČSSD Zdeňkem Bursou. Podle obžaloby si řekl o úplatek téměř milion korun v souvislosti s veřejnou zakázkou za 19,5 milionu, kterou získala liberecká firma jeho spolustraníka. Za úplatkářství mu hrozí 5 až 12 let vězení!

   "Pane Hample, neklesejte na mysli, mrkněte na ten Liberecký sajrajt"?

   Ramón

   Smazat
 14. 12:35 - nicku MUGABE ! Ty divoke prase, jedno z mnoha - z povodi Zambezi !
  Ja jsem SVETLONOS a pravdomluvna ZARIVA OSOBNOST na tomto webu ! JA JSEM OZDOBA , tohoto webu !
  Vzdy politicky NEkorektni !
  Ty jsi poloopice, ktera by nesmela v 70-tych letech navstivit mesto meho mladi ! (Tim myslim Johannesburg ty lidozroute !)

  Krome toho - PODEKUJ MI - ty dobytku ! Diky moji osvetove praci, INTELIGENTNI Cesi voli SPD !

  Ty prehlizene kureci hovinko ! Tvoji sousede te odsoudili za vyrizovani privatni korespondence na tomto webu ! TUPANE ! Rozumis co chteji ? Tak s tim prestan, nez te prejede nakladni auto "omylem" !
  AT ZIJE PRESIDENT TRUMP ! Bojovnik za civilizaci a economicky progress a stavitel plotu, proti krvelacnym barbarum !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trhlý utečenče, ať si tě strčí za velkou louží do vitríny, do latríny, aby se jim lépe kadilo.

   Smazat
  2. A ty starý dědku 13.18 už jsis vyměnil plinu smrdiš tu!

   Smazat
  3. 21:18
   Ty zdegenerovanej kolaborantskej prouASSackej havlotrotle,vysublimuj do PRDELE!!!!

   Smazat
  4. 21.41
   Proč bych měl jit k tobě do kuchyně.
   Prozraď tu publiku co žereš dneska k večeři?

   Smazat
  5. 21:56
   Koukám,že vaříš v KUCHYNI U PORNOJANDY,TY HAVLOLEJNOLAHVÁRENSKEJ HULIBRKU!!!!!☺☺☺☺

   Smazat
 15. ...nechápu proč autor příspěvku používá oslovení
  "soudružka"...je to zbytečná dehonestace skutečného a ne zpolitizovaného významu tohoto slova...knihu
  pana Hampla mám a mohu doporučit...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:59 Autor se spolu s dalšími idioty domnívá, že oslovení "soudružka" je odporná nadávka. Správně by jí měl nazvat "demokratkou". Jedině "demokraté" dnes přece národu určují, co je ryzí pravda. Co je přípustné a co nepřípustné. S čím souhlasíme a proti čemu je třeba organizovat demonstrace. Tito "demokraté" také vedou Liberecký kraj, který onu knihovnici podpořil.

   Smazat
  2. 14 35.Přesne.Proc soudruzka???!!!Ona je vybrana soucasnou moci a ta soudruzkami opovrhuje.

   Smazat
  3. Autor se v tom chudák dodnes motá. Dodnes totiž nepochopil, jaká hra se v 89 sehrála, které zájmy za tím stály a jakou roli hrál on.
   Naiva věří, že šlo o "svobodu a demokracii", jen se to "nějak zvrtlo" a "něco se nepovedlo".

   Smazat
  4. 18:43
   VŠECHNO SE NEPOVEDLO,LÍP UŽ BYLO!

   Smazat
  5. 12:59

   Míním, že autor tím chtěl říci, že ředitelka z demokratického bloku Miroslava Kalouska, je tzv. převlékačka kabátu (dříve zřejmě členka KSČ, dnes zanícená kapitalistka ve státní správě), stejně jako se to děje po celé ČR po podvodu na nás hurvínky roku 1989.

   Ramón

   Smazat
  6. 13:18
   Čau Ramóne,nepřebírej prosím mluvu toho RETARDOVANÝHO uASS pablba.
   Díky Štofi

   Smazat
  7. 13:18 Je jasné, co tím chtěl autor říci. Ale 29 let po převratu je třeba používat dnešní terminologii. Vždyť dnes fanatismus, lhaní a totalitní manýry jsou typickými znaky těch, co sami sebe halasně označují za "demokraty". Dnes se s takovým chováním u "nedemokratických" politiků téměř nesetkáte. Proto by v článku místo "soudružka" mělo správně mělo být: "demokratka..".

   Smazat
  8. 13:18

   Oprava: "Soudružka demokratka z Liberce".

   Hurvínek Ramón

   Smazat
 16. 12:38 HNUPE MUGABE - tvoje nadavky jsou stale
  stejne - FLASINETARI ! Porad se to opakuje !
  A opakuje a opakuje !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:02
   Náš GENITALNÍ DEBIL ZA JEHO HOVNOTRUMPETOTAPETY....jsi jak gramofon z interny na kterej chodí lidi srát a podle toho to taky vypadá!!!!!!☺☺☺☺☺

   Smazat
 17. Kniha mi dnes ráno přišla na poštu. Dnes nemám čas se rozčilovat nad různou úrovní knihoven v jinak srovnatelných městech , kde se projevují osobní názory vedení knihoven v jejich fondech.

  OdpovědětSmazat
 18. 12:57
  JSI TĚŽCE MENTÁLNĚ RETARDOVANEJ VOLOTRK S PROGRESIVNÍ PARALÝZOU V POSLEDNÍM STADIU,KTERÝHO SLABOMYSLNEJ FOTR PŘENES PŘES HRANICE V PYTLI HOVEN ZE SMÍCHOVA....DAS IS ALLES,UNTERMENSCH!!!!!☺☺☺☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebouchej nožičkami 13.03 spadne ti ve vedlejši mistnosti se zdi obraz pana Hitlera!

   Smazat
  2. 20:51
   Halt die klape,untermensch prouASSackej nebo ti na palici spadne hulibrk v žůžovejch šatičkách...E.Howner!!!!!☺☺☺☺

   Smazat
  3. 20.51
   Tak co ty provokatérsky cenzore ČSSD pořád tu čekáš na moncla?

   Smazat
 19. Panove ! Chrante se osudu, jaky mela Rhodesie a Jizni Africa !
  Nedokazete - li se tomuto osudu vyhnout, budete zit v takove bide a kriminalite o jake nevite, ani ve sve fantazii !

  40 000 - az 70 000 belochu bylo povrazdeno ! Ktery beloch ma domek, nedostane starobni penzi ! (Ktera je 96 mesicne v US $) ! Nefunguje elektrika, nejezdi vytahy, nesplachuji zachody a reky hoven tecou s Hillbrow dolu na downtown !

  Z domu jsou pouze kostry, (Hillbrow , Berea atd.) !
  Zbytek belochu je zabarikadovan v Santonu (sever JHB) !
  50 vrazd denne (t.j. 18 000 rocne) !
  V Rhodesii je hladomor a drive vyvazela potraviny do 70 zemi !
  T.j. realita a kdo neveri, tak ma spojeni z Frankfuru do JHB, at tam jede na kontrolu !
  Nagooglujte Hillbrow images ! (Ja tam bydlel v 70-tych letech ! Ve ctvrti luxusu, oblibene umelci.)

  [[[ -Rad se s vami hadam Hurvinci, protoze na vase mineni kaslu - ale volaji me povinnosti !

  Koncim timto prispevkem ! U nas je 7:30 rano, t.zn., ze ti na*eru na hlavu nicku MUGABE , az po navratu vecer. Do te doby budes beze me mentalne chradnout ! Ty vykale z becuanskeho paviana ! ]]]

  (Pro vykala nicka Mugabeho, hraje svetlonos pisen z Afriky - WE ARE GROWING - Margaret Singana.)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak jo, už se nezdržuj a upaluj do fronty na potravinové lístky. A nezapomeň si uvázat na řetěz svou papundeklovou chatrč. Prý to v jůesej začíná zase foukat, tak ať ti jí to neodnese.

   Smazat
  2. Odplata kazdemu po zasluze.

   Smazat
  3. A já moc rád čtu Honolula, tak přestaňte držkovat! Jirka

   Smazat
  4. 16:30
   Tak si s ním piš jinde ty uASSackej pomatenče!!!!!

   Smazat
  5. Proč jinde? Honolulu většinou píše o něčem a minimálně jakous takous hodnotu to vždycky má.
   Chyběl by mi tady.

   Vláďa z Brna

   Smazat
  6. 18:39
   Píše soustavně o HOVNĚ,debil vygumovanej!!!!

   Smazat
  7. Každému musi být jasné,že pan Hnl je světlonoš pokroku a je skvělý bojovnik proti cenzuře!
   Pište dál a my vaši fanoušci tu budeme vždy na vás a vaše přispěvky čekat!

   Smazat
  8. 20;58
   Je to LEDA VÁŠ BLBONOŠ Z TRUMPETOROZKROKU!!!!!☺☺☺☺

   Smazat
  9. 21.05
   Nebudeš li poslouchat našeho skvělého presidenta Trumpetu,pošle ti na krk IS islamistuu a ten ti pročisti střeva nožem z Lidlu ty jsou nejlevnějši a nejtupějši!

   Smazat
  10. 21:36
   Ten zrzavej VOŠOUST je takovej debil,že když jde srát nesundá si ani gatě,nemá totiž MOZEK!!!!!
   A teď jsi zpátky do PRDELE,HAVLOHOVNE KOLABORANTSKEJ!!!!!☺☺☺☺

   Smazat
  11. Tebe 21.45 krmi tvoje zkrachovalá vláda mikroplasty a máš proto stále klesajici počet spermii na jeden šus.
   Už jsi požádal o přiděl islamistů,aby tvoje stará byla konečně spokojena a ty jsi měl doma konečně tvůj vysněný bordel??

   Smazat
  12. 22;06
   Mám vlastní zahradu,takže plasty made in uASS nežeru!!!!!!
   A tahle vláda NENÍ MOJE,POUZE PAN PREZIDENT ZEMAN,TO JE ČLOVĚK NA SVÝM MÍSTĚ.....TAKŽE PRDEL SI PŘIPRAV SÁM,HAVLOHOVNE!!!!!
   P.S. Ta tvoje stará ti prej letěla oknem????
   Nojo,nafukovací panna je nestálá!!!!!!☺☺☺☺

   Smazat
 20. 13:35
  Lejno z třetihorní mouchy má VĚTŠÍ INFORMAČNÍ HODNOTU,než ty tvoje bláboly a výpotky chorýho bezmozka z trumpetolatríny!!!!!☺☺☺☺
  Inteligentní člověk by to pochopil a vypadnul,třetihotní lejnotapeta s Mozkomorem a progresivní paralýzou v posledním stadiu NA TO DO SVÝHO BRZKÉHO ÚHYNU NEMÁ BUŇKY,NECHÁPE!!!!!☺☺☺☺

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To už provokatéři z cenzury nemaji personál,když tu posilaji takové blbce jako je 15.45?

   Smazat
  2. 21:10
   Přepudruj si zadek,až zase půjdeš k pornoJandovi pro další lžinotičky,havlobanderovskej blbě....a zkontroluj si časomíru,ať to neprosereš!!!!!☺☺☺☺

   Smazat
  3. 21.22
   přijď k nám do tv tam se sehneš a já si na tobě užiju!

   Smazat
  4. 21:47
   Vyliž si prdel a zakukej ty uASSackej chcípáku z trumpetolatríny!!!!!☺☺☺☺
   Ty tvoje návrhy potěší leda pornoJandu nebo Hovnolulana!!!!

   Smazat
  5. 21 57
   pokud je někdo debil,tak je to obyčejně do konce života!

   Smazat
  6. 22:14
   Tak to s opsal ze SVÝHO RODNÝHO LISTU SPRÁVNĚ!!!!!☺☺☺☺

   Smazat
  7. 15:57 - On si píše sám se sebou, stejné chyby, stejné bláboly. Je to postižený pacient, jak zde uvedl má se jednat o Štofiho z Teplic?

   Smazat
  8. 13:57
   Jdi si čmárat s Hovnolulanem,na to tvoje ÍÁ stačí!!!!

   Smazat
 21. 13:35
  Lucifere, sviníš tu prostor, jdi si prdět do utečeneckého staro-bince, smrade.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Redakce,mohli byste to tu trochu vycistit?Je to neunosne.

   Smazat
 22. Jsem velmi rád, že NR přinesla tuto informaci, která je burcující pro každého, kdo má elementární smysl pro spravedlnost a je zastáncem demokratických principů obecně!!! Nevím,jak si vůbec může ředitelka KVK v Liberci dovolit zakazovat nějakou debatu kvůli obsahu!!! To je mírně řečeno na přesdržku!!! Tak kvůli tomu jsme cinkali klíči v roce 1989 , abychom se opět dočkali stejné "názorové" cenzury a diskriminace jako za totality!!! Přesně tak se chovali komunisté!!! Dobře si to pamatuji, co jim nešlo pod fousy, to se zakázalo!!! A to dokonce vznikaly takové paradoxy, že některý "kontraverzní" umělec měl zákaz vystupovat v určitém kraji a v jiném vystupovat mohl!!!! Takže nějaký písničkář se nelíbil místnímu krajskému satrapovi KSČ a měl smůlu, na území kraje si ani nebrknul!! Ale ve vedlejším kraji vystupovat mohl!!! A už to tady máme zpátky v plné parádě, to samé!!! Takže v Liberci být diskuze s Hamplem nemůže, ale třeba v Hradci Králové už ano!!! Jenom si pamatujme jména, Konvalinková, Vinklátová a budou komunální volby a je nutné se ozvat!!! Jiná cesta nebude, i když si myslím, že "cenzorské" praktiky pomalu začínají padat, i v takové žumpě,jakou je ČT, kterou si povinně platíme!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro pana
   Pro pana Peleska1:
   Všimněte si , že už se na vláknu přestalo diskutovat, pole ovládli blbci, s nimiž mluvit nemá smysl. Smím-li doporučit, pak
   www.petrhampl.com


   Smazat
 23. Ach jo to jsou komentáře! Nejde se vyjádřit slušně? Který slavný filosof řekl - Nesouhlasím s tvými názory, ale udělám vše pro to, abys je mohl vyslovit.? Je to heslo, kterým se oháněli za sametu ti nejzapálenější revolucionáři, dlouho jim to nevydrželo. Knihu pana Hampla jsem sice nečetla, ale pokud mám možnost číst jeho komentáře, souhlasím s nimi. V dnešní době se prosazuje jen jeden názor, ten jejich, pokud máme jiný, jsme nevzdělanci, zabedněnci a ještě jiné horší názvy nám dávají. Zlepší se to někdy? Pochybuji!

  OdpovědětSmazat
 24. Liberecká radnice, no to je samo sebou jeden vejlupek vedle druhého. Stačí vzpomenout na ty jejich karikované plakáty Putina v nadživotní velikosti... A dál a dál...
  Proběhlo to asi takhle Telefon: čest Blanko, toho Hampla zařízni, nebo se nauč létat. Blanka: svedu to na knihovnu. Výsledek neživý objekt knihovna vyhodnotil?!, že jako obvykle se zde smějí prezentovat jen EU slouhovské názory.
  Vrtá mě hlavou, jestli si uvědomují, že čím víc budou nějaký názor potlačovat, tím spíš se mu dostane slyšení. Takže nezbývá poděkovat "knihovně" za její postoj. Jen tak na okraj, kde se dá tato kniha koupit?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobrý večer.
   Já jsem si ji objednala na
   http://www.pi-shop.cz/
   je to prodejna knih PhDr P.Hampla,
   knížku právě čtu a jsem v polovině.
   Hezký večer.

   Smazat
 25. Neskutečné!!!! Jakým právem tato o tom rozhoduje?! Knihovna není její majetek a ona je placená z daní.

  OdpovědětSmazat
 26. 19:11
  Havlolejnolahvárenský ksindl může VŠECHNO,je přece na tý správný straně....už to chápeš,kolego?

  OdpovědětSmazat
 27. Knihu pana Hampla jsem právě dočetl. Důkladně až do konce. Aniž bych byl na tom nějak zainteresován, mohu v knížku doporučit zejména všem, kteří se zajímají o trochu filosofický pohled na současnou situaci, její realistické zhodnocení i úvahách o dalším možném vývoji. I když o některá vedlejších tématech by se dalo trochu diskutovat, základní témata jsou promyšlena velice důkladně a podrobena kritickým pohledům z několika stran. Té propracovanosti a důkladnosti si velice cením. A pozor. Základní téma není zdaleka jenom migrace. Jde o složení současné společnosti, nárůst a síla byrokracie a byrokratického aparátu (řekl bych rozpracování Parkinsonových zákonů pro nové podmínky), vytvoření vrstvy nové aristokracie a funkce byrokracie, analogická shoda nové byrokracie s dvořanskou společností na královských dvorech. Pojmy, které krátce označuje Radim Valenčík jako slouhové slouhů a jejichž funkci popisuje i Jan Keller. Z těchto rozborů vyplývají i pohledy na migraci a na reálné možnosti, jak provést změny (mimochodem nepříliš optimistický, ale reálný pohled). Paradoxně, právě z pohledu a argumentů této knížky chování zmíněných dam z Liberce naprosto přesně odpovídá tomu, jak pan Hampl popisuje chování byrokratické vrstvy, která v takových situacích jedná tak, aby se zalíbila vrchnosti a uchovala si své postavení. Takže ještě jednou, knížku se vyplatí přečíst. V porovnání s jinými, třeba i zahraničními publikacemi má, podle mého názoru, velmi dobrou úroveň.

  OdpovědětSmazat
 28. Výtečná reklama, před deseti minutami jsem knihu objednal.Těším se, až ji přečtu. Dr. Hampl by měl hlupcům poděkovat za skvělou píár akci. Jen tak dál, pražká žumpo. Doporučuji rovněž seznamy "prokremelských webů" - proč pracně vyhledávat informace, když si žumpoidi dali tu práci a seznam nezávislých zdrojů vyhotovili a zveřejnili. Dost dobrej oddíl - ti žumpoidi.

  OdpovědětSmazat
 29. Na googlu snadno zjistíte, že zakázaná beseda se prostě konala v jednom hotelu. Těžko vymyslíte lepší reklamu...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:16 Tu "reklamu" ale zařídila paní ředitelka a Liberecká radnice. Chcete snad naznačit, že mají procenta z prodeje té knihy? Jestli ne, tak kdo tedy zorganizoval tuhle "nejlepší reklamu"?
   Pletete si význam slov. Nešlo o reklamu, ale o kontraproduktivní čin. Takové se hlupákům (rozuměj "demokratům") stávají čím dál častěji. Čím více tlačí na pilu, tím méně se jim daří.

   Smazat
 30. Prosil bych, aby si autoři článků zopákli základy českého pravopisu. Děkuji!

  OdpovědětSmazat
 31. 9;59
  Česky se píše ZOPAKOVALI,ty NEčeské trolidlo!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.