Reklama

.

.

sobota 23. června 2018

Odborné stanovisko: Karoch (být na místě Neymara), by si ten pláč nechal do šatny

Lubomír Man
23. 6. 2018
Jako kdyby v ČT probíhala probíhala soutěž o to, který z jejích návštěvníků dokáže pronést ještě větší pitomost, než byla ta, jež až dosud vedla pořadí. V pátek odpoledne zasáhl do tohoto zarputilého klání i fotbalový odborník a bývalý fotbalový hráč Karoch, když v pražském studiu pronášel odborný posudek na právě proběhlý zápas Brazilie v. Kostarika na MS v Rusku. A to jako vždy s kamennou tváří, nadmíru rychlým jazykem a ornamentálními pohyby rukou. které měly slovo odborníkem řečené umocňovat a snad i esteticky povyšovat. Nic světoborného jsme se jinak z jeho referátu nedověděli, ale protože se s takovým výsledkem při podobných pozápasových potlaších v podstatě počítá, probíhalo vše podle už zaběhaného mustru, a to až do okamžiku, kdy padla otázka, co odborník říká na srdceryvný pláč brazilské hvězdy Neymara po skončeném zápase.

Což byl moment, kdy se normální průběh pozápasové debaty právě měnil v součást soutěže o nejvýraznější hloupost z ČT kdy vysílanou. Odborný spolupracovník sportovní redakce ČT tuto otázku zodpověděl totiž asi takto: Neymar si ten pláč na hřišti mohl odpustit. Ale dobrá, když už plače rád, mohl s tím přece počkat až do šatny. Jenže, samozřejmě, tam by ho plakat svět neviděl. A tak se rozplakal ještě na hřišti.

Svatá boží prostoto. Cožpak Karoch neviděl, v jak děsivé situaci se celé národní mužstvo Brazilie s Neymarem v čele po remízovém zahajovacím utkání 1:1 se Švýcarskem a po stejně remízovém stavu 0:0 v 90 minutě zápasu pátečního s Kostarikou nacházelo? Kdyby takto remízově zápas skutečně skončil, stali by se brazilští hráči, a hvězda Neymar především, ve vlasti stejnými psanci, jakými se stali hráči maďarští po finálové prohře s mužstvem západního Německa v roce 1954.

Tato hrozba totálního zatracení vlastním národem šla s brazilskými hráči i do šesti minut nastavení, čtyři minuty tého nastavené hry už uplynuly bez dosažení kýžené branky, a peklo hlubší, než v těch vteřinách stravovalo mysl i vyčerpaná těla brazilských hráčů, si nejspíš představit nedokážeme.

A právě v tom okamžiku, kdy i minuty nastavené hry spěly ke své poslední vteřině a kdy už v hlavách brazilských hráčů zmírala i naděje nejposlednější, se stal zázrak, když se jeden z nejmladších brazilských hráčů Coutinho protáhl klubkem kostarických obránců a holení poslal míč do sítě kostarické branky.

Celý obrovský stadion v ten okamžik vybuchl nadšením a tma a peklo v hlavách brazilských hráčů letěly náhle kamsi vzhůru přeměněné už v oslňující zář a nebe široké a vysoké, jak ještě nikdy nebylo. A hráč Neymar, který jako kapitán a nejvýraznější naděje mužstva prožíval tuhle závratnou proměnu nejintenzivěji, náhle ucítil, jak se mu do očí tlačí slzy, styděl se za ně, a tak si sedl na trávník a plačící tvář si přikryl rukama.

Jak si, proboha živého, pane Karochu, představujete možnost, že by si Neymar tenhle pláč, vytrysklý ze vteřinové srážky nejhlubšího zoufalství s nejmocnějším výtryskem nejomamnějšího štěstí, mohl odložit do kapsy trenýrek a rozbalit jej až v šatně?

23 komentářů :

 1. Aneb, jak si najít za každou cenu nějakou pitomost jen aby byla záminka plivnout si na ČT.

  A ne, já také nechápu dospělé muže kteří kvůli nepodstatné pitomině jako je fotbal bečí jako hysterické puberťačky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak jo, já plivu na ČT, protože Bosák si před a na začátku MS, neodpustil pomlouvat Rusko.
   Tak tam neměl kurva jezdit, zmrd!
   Navíc, jako komentátor, je čím dál větší kreatura.

   Vymazat
  2. 21:12 Taky si s dovolením plivnu na "v ČT lžeme 24 hodin denně", za cca 7mld. Kč/rok.
   A každý má právo bečet kvůli čemu chce. Oni kvůli fotbalu, vy kvůli článku.

   Vymazat
  3. No jasně, plivat na čt je dneska v kurzu. O tom žádná. A je jedno, jestli jde o zpravodajství, fotbal nebo pohádky pro děti.
   Ale proboha, pane Mane, tak se na to televizi už konečně přestaňte koukat. Hm, ale to byste neměl na koho plivat, že? Petr

   Vymazat
  4. 21:46

   "A každý má právo bečet kvůli čemu chce."

   A já někde píšu že nemá právo?
   Věřím, že se jedná jen o vaši momentální intelektuální indispozici způsobenou únavou.

   Vymazat
  5. Pro 21:56 - lhaní, spinování a cenzurování je podstatou dnešní naší/jejich České televize. Ovšem za naše peníze!!!! Takže máme svaté právo nejen požadovat od vedení televize změnu k lepšímu. My máme právo si tam dojít a vyházet tu novinářskou spodinu osobně z oken!

   MM

   Vymazat
  6. MM 22:28 To je život kolego. Ty bys vyházel novináře ČT z okna, jinej by zas strašně rád skopnul ze starejch zámeckejch schodů pana Zemana i s jeho Mluvčáčkem, za tu ostudu, co nám všem na Hradě dělaj. Taky za naše peníze.
   Ale neuděláte s tím nic ani jeden.
   -p-

   Vymazat
  7. Pan prezident je starý pán,zmetku 22.50 a nikomu ostudu nedělá. Byl řádně zvolen - žádný samozvanec jako byl kreatura Havel a disidenti, a na to navazující smečky lumpů, kteří dokurvili náš stát tak, že už ho nikdo nedá dohromady.Opakuju - náš prezident nikomu ostudu nedělá, ale odporné, nevychované stvůry, které přes pokročilý věk lezou denně na internet urážet a a nadávat, dělají ostudu naší slušné společnosti. Už aby tyhle parchanty, žoky sádla dřepící denně u počítačů,pro život už úplně zbytečné, parazitující na důchodech, které platíme my všichni, někdo skopl někam do senkrůvny, a zaklapl za tím sajrajtem dekl - to nejsou lidi,ale sprostí pomlouvači a nactiutrhači.

   Vymazat
  8. 22:56 račte nemluvit za mou osobu. Domnívám se totiž, že prezident ČR Zeman dělá skutečně ostudu vám a podobným. Mé osobě, jsem přesvědčen, že ne. Takže se uskrovněte, vím že na tom tak nejsem sám. Máme tu totiž evidentní výsledek voleb.

   Vymazat
  9. Můžeš popsat dva případy, kdy prezident Zeman "udělal ostudu"? To, že jeho poslovy a činy nejdou pod nos tvé nedospělé duši, ještě neznamená, že budeš o něm trousit pomluvy!

   Vymazat
  10. Karoch je borec, ktery ve fotbale neco dokazal. Neni treba jej zatracovat, kdyz se mu neco nepovede, tak jako v tomto pripade. Je to podobne jako Vichnar, pan komentator, ktery kometoval sjezd Ledecke spatne, ale pote z duše a uprimne sdelil, ze takovou pecku ve sve kariere jeste nezazil. To uz ovsem nejak zapadlo. Jinak souhlas s prispevkem o Bosakovi. Kdyz je zadani neco pomluvit, je poveren ten nejpitomejsi.

   Vymazat
  11. Z tohoto člověka si vemte příklad. Co dělá? Pláče.Neplač,povídám ti nebreč!Ty se chceš polepšit. To se ti chlapečku jen tak nepodaří.Teďko bečíš a až se vrátíš na cimru,budeš zase takovej lump,jako před tím.
   Přiznej se Neymare,že ty jsi brečel jen pro to,abys zahrál fanouškům divadlo a ukázal světu,jaký jsi skvělý člověk.
   No u mě se ti to tedy fakt nepovedlo.

   Vymazat
 2. Brazílie hraje hrozně a Nýmar není ten, co ji táhl před čtyřmi lety. Trenér ho vůbec neměl stavět, navzdory početným zástupům fanouškovské obce.
  Všichni favoriti hrají letos hrozně. Je to snad první takové mistrovství, kde favoriti zatím propadají.
  Jediné Portugalsko se zatím prosadilo, plus Belgie jako černý kůň. Ale Portugalsko vyletí s Rusy, protože proti nim mu ty Rolandovy herecké etudy rozhodčí žrát rozhodně nebudou:-D

  OdpovědětVymazat
 3. Úplně souhlasím s článkem pana Mana. Popsal to naprosto perfektně. A ještě bych dodal, že ignorace ČT vůči vynikajícímu pořadatelství šampionátu je opravdu ubohá a plně odpovídá současné úrovni naší veřejnoprávní televize.

  OdpovědětVymazat
 4. Jednostrannost, překrucování, selekce informací i zvaných, příšerná čeština, to jsou vlastnosti, které se v ČT vytrvale a úspěšně rozvíjejí. Nemusí trvat dlouho a k poznání reality světa bude stačit sledovat ČT a brát za bližší pravdě pravý opak. Jen tak dál ČT, ať už se definitivně odříznete.

  OdpovědětVymazat
 5. Dobrý den.
  Pánové, pana Bosáka nemusím, jediné co od něj beru je pozdrav "fanynkám a fanouškům", protože na fotbal a zvláště na MS se dívám již od roku 1962!! Také souhlasím s článkem pana Mana. To se za ty slzy tak stydíte? Proč by měl plakat Neymar až v šatně? To by bylo falešné, si myslím já. Víte, co jsem tady včera dělala já, když Švédům neuznali stoprocentní penaltu? Ječela jsem tady jako Viktorka a říkala, že se to Němcům vrátí jinak. No, že to dopadlo 2:1 je jiná věc. To jsem již neviděla, hledala jsem na netu "jak je starý Joachim Löw", má 58 let. A vtom se objevilo, že v prodl. 2:1. A předevčírem jsem si zase při fotbalu zabouchla dveře a musela od sousedky volat hasiče. A protože jsme "babičky", tak hasič co to sepisoval, říkal, že kdyby to byl "chlap", tak by se zeptal, proč se nedívá na fotbal. Tak jsem ho pozvala, ať se podívá, na co se dívám já. Co jsem dělala před 20 léty, kdy jsme vyhráli Olympiádu v Nagááánu se ani neptejte. Napsala jsem tady před několika dny, že Rusku přibudou po MS ve fotbale "přátelé". O to se postarala média na Západě. Ti, co přijeli do Ruska se již tak lehce opít rohlíkem a štvaním proti Rusku nedají. Přijeli, viděli a věřím, že to budou přátelé Ruska z masa a kostí - tedy lidé. A mě to, pánové, těší až k slzám. A jestli se rozbrečím třeba v tramvaji, vůbec mi to vadit nebude. Mějte hezký víkend a pěkný fotbal přeji nám všem.

  OdpovědětVymazat
 6. nejhorši na te naši nenaši čete je že se neda vypnout a zaroven neplatit ato prosim v době kolporalniho kapitalismu a vyspělych technogii kdy každy muže za sve co chce a co nechce jen s jedinou vyjikou ato je čete a čro zajioave že přes satelit mam všechny gebls dojčland progamy zcela zdarma či gratis a ktomu par z jinych okolnich statu včetně německeho evrosportu

  OdpovědětVymazat
 7. Nepochybuji o tom, že pan Man je kvalitní člověk a vlastenec, ale komentovat skákání kolem mičudy je to poslední, co je potřeba řešit.

  OdpovědětVymazat
 8. Vy palice dubové, pan Man tu nepsal o fotbale , ale o duši člověka, o ničm jiném to nebylo. Mluvil o duši člověka, který nepochopil hráčův pláč(komentátor) a situaci popsal geniálně. Tak až zase budete plivat na něco čemu nerozumíte, na něco, co nejste stavu pochopit, protože vám vaše vlastní duše chybí, vzpomeňte si na Brazílii. VAL

  OdpovědětVymazat
 9. Sportovní komentátory ČT nemusím a raději koukám na Slováky. Ale s tím, že Neymar je 100% divadelník souhlasím. V.J.Horák

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdyby nebyl Neymar tak trochu divadelník, byl by už dávno invalidou. Tak to ve fotbale chodí.

   Vymazat