Reklama

sobota 30. června 2018

Petr Hájek: Osudový summit o migraci podle tradice: Všechno. Nic. Dort jako z pohádky.Co všechno se do něj vešlo?

30.6.2018   Protiproud
Komentuje výsledky „osudového summitu o migraci“, jenž skutečný fatální problém jen posunul do ještě větší břečky – a migrantská invaze se povalí dál...
Papaláši jsou nadšeni. Kočárem černým se řítíme dál. Výsměch ovládaným. Strach z voleb narůstá. Je čas vypadnout...
Sláva! Zatím jsme se nerozpadli! Tak lze charakterizovat jásání šéfů států EU nad údajně neslýchaně úspěšným jednáním, které skončilo v Bruselu. Sešli se ve skutečnosti kvůli kancléřce Merkelové, která má doma problémy s koaličním partnerem z Bavorska. CSU už nechce nechat dokořán otevřené dveře statisícům doktorů a inženýrů z Afriky a Blízkého východu.

Je to nepochopitelné, protože ti skvělí mladí lidé přece ve statisících přicházejí zachránit německé důchodce, obohatit genofond, kulturu a zduchovnět islámem křesťany (a ateisty). Jenže zabednění voliči to dobro nepochopili. Vyměnili už většinu „vítačských“ vlád ve střední Evropě, pak v Itálii – a poprvé reálně hrozí, že se o totéž pokusí v Německu a v dalších evropských státech.


Odklad jako obklad


„Dohodli jsme se, že nic neuděláme, a necháme to tak, jak to je.“ Takové je (jako obvykle) „poselství ovládaným“ z tohoto skvělého „summitu“. Všichni jsou spokojeni, ba nadšeni. Vzniknou internační centra pro invazní tlupy migrantů (jako by dosud nebyly) – jinými slovy muslimové se dál povalí do Evropy. Jen Itálie za dosavadní neschopnost svých vlád ohlídat námořní hranice dostane víc peněz (o to jediné šlo).

Prezident Macron je rovněž nadšen: Evropské hodnoty uchovány! I Angela Merkelová se usmívá, jako by právě seskočila hrobníkovi z lopaty. A také Andrej Babiš vítězně volá: Povinné kvóty padly, ale byl to boj! Zázrak? Jak je možné, že všichni dosáhli svého, ač ještě včera stáli tak nesmiřitelně proti sobě? Velmi jednoduše: Lžou nám ráno, v poledne i večer (v případě summitů obvykle i nad ránem, aby předvedli, jak „makají“).


Jako pejsek s kočičkou


Tento „summit“ byl ovšem zvláště vypečený. Jako když pejsek s kočičkou dělali dort. Závěr je: dáme do díže všechno, aby se každý mohl vrátit domů jako vítěz. Stejně víme, že nic nedokážeme rozhodnout, protože nemůžeme a ani nechceme. To jsme si ostatně nanečisto vyzkoušeli před týdnem při „minisummitu“. Všichni totiž víme, že současný „europarlament“ už z čistě časových důvodů nestihne Dublin IV „odmávat“. Tak se alespoň pokusíme vytvořit situaci, aby se na jaře příštího roku rozhořčení voliči nezvedli – a nedali novou sílu protestnímu proudu, který se valí Evropou.

Kdyby se totiž „váhové poměry“ v tomto nesmyslném tělese předstírajícím demokratickou legitimaci podstatně změnily ve prospěch stran, které to se změnou myslí vážně, mohli bychom celý tak úspěšně rozjetý projekt proměny Evropanů v „euronegroidní rasu (viz Kalergi) poslat do hnoje - kam jedině patří. Ale to nás ani nenapadne. Proto tentokrát „vysedět problém“ (základní metoda faktické šéfky EU Velké Angely) znamená tvářit se, že jsme alespoň na chvíli zvedli zadky. Takže co všechno se do dortu vešlo?


Výsměch


Státy prý budou moci na svém území zřídit střediska, kde budou rychle posuzovat jednotlivé žadatele o azyl. Dosud nesměli? A co jim bránilo v „rychlém posuzování“? Mimochodem ani slovo o tom, jak „neúspěšné žadatele o azyl“ (eufemismus pro zločince, kteří ilegálně překračují státní hranice) dostat zpět, odkud přišli. S tím se totiž ve skutečnosti vůbec nepočítá, to se jen předstírá. Žádné vracení by nebylo nutné pouze v případě, že by se na území členského státu EU vůbec nedostali. Čili zastavit je za mořem. I to se samozřejmě do pohádkového dortu vešlo:

Unie prý bude pracovat na konceptu středisek mimo Evropu, nejspíš v severní Africe. Zajímavé. Maroko něco takového už odmítlo, od Kaddáfího „osvobozená“ Libye je nadále v chaosu, nemá tedy vládu, s níž by se dalo cokoli platného vyjednat. Ale budiž, bombardování je rovněž osvědčená forma spolupráce. Jenže je tu další háček, který v tomto případě Macronovi umožňuje jásat nad „uchováním evropských hodnot:

„Vyloďovací platformy”, v Africe má urychleně začít zkoumat Evropská komise ve spolupráci s Úřadem vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) a Mezinárodní organizací pro migraci (IOM),prý aby vše bylo v souladu s mezinárodním právem. Jenomže přesně tohle soudruzi z OSN a IOM přece nechtějí. Mají naopak řadu usnesení o tom, jak migranty z Afriky, Asie a Blízkého Východu dopravit do Evropy (zpočátku jenom asi 50 miliónů, pak už to půjde samo jako po másle).

Mimochodem: Kdo je "vysoký komisař" (kolik metrů asi měří?) víme. V podstatě navigátor pašeráckých skupin, které vysílají lodě s migranty na moře a z druhé strany řvoun, že "musí být zachráněni". Hasič pyroman. Méně známá je už pro běžného člověka ta IOM. Tak jen poznamenejme, že sídlí v Ženevě, má roční rozpočet asi jeden a půl miliardy dolarů (!) a zaměstnává téměř devět tisíc lidí. Také z našich daní. Je jednou z těch organizací, které migrantskou invazi pomáhaly připravit. S nimi se mají vytvořit "vyloďovací platformy" v Africe? Čirý výsměch.

Za všechno může Putin


A tak zůstává nakonec jediná konstanta: za všechno může Putinovo Rusko – ve spolupráci s agentem Kremlu Donaldem Trumpem. Blíží se totiž helsinský summit (tady to slovo má konečně svůj význam) Rusko – Spojené státy, z něhož mají bruselští vládci osypky. Ti dva se totiž mohou opravdu na něčem dohodnout. Trump například tvrdí, že Rusko se musí vrátit do G8 Krym neKrym.

Proto se tahle bruselská partička pochopitelně shodla na uvalení evropských cel na některé americké výrobky (jako reakce na cla na hliník a ocel dovážené do USA), stejně jako na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Déle to asi nepůjde, protože jak nová italská vláda, tak nová vláda ve Vídni už toho směšného předstírání kolem Ukrajiny po kyjevském puči mají plné zuby.

Místo toho prý vybudují pořádnou instituci, která bude bojovat proti „ruským dezinformacím“, které jsou jediným důvodem, proč „pomýlení voliči“ dávají hlasy „populistům a xenofobům“, co nemají rádi Brusel. Tak fajn. Putin je tyran, zkusí to tedy raději podle Brežněvova humanistického vzoru. Z nějakých důvodů doufají, že s cenzurou a definitivní likvidací svobody projevu budou úspěšnější než Sovětský svaz. Nechme jim to. Víme své. O to rychleji to všechno skončí.


Babišina krabička

„Kvóty byly téma čtyři roky a teď už tuto problematiku každý opustil, byl to velký boj. V4 byla jednotná a dosáhli jsme svého,” pronesl vítězně premiér Babiš. Zdá se tedy, že alespoň něco se povedlo – z hlediska našich zájmů? Samozřejmě nikoli. Pro toto téma platí totéž jako pro všechna ostatní: je to ta myš, na které trvala kočička, že musí být v dortu rovněž přítomna, má-li být tím nejlepším možným.

Bylo přece dávno jasné, že přes kvóty nejede vlak. Maďarský premiér Orbán by je nepřipustil. A tak jsme se s ním svezli. Jenomže – jde také jenom o odklad. I když Big Andrej ujišťuje, že se rovněž usnesli, že toto téma bude opět vždy podléhat vetu každé členské země. Samozřejmě. Jen do chvíle, kdy nás zase „přehlasují“ a poženou před „jejich“ soud, který nám přinejmenším napaří drakonické „pokuty“.

Je však pravděpodobné, že k tomu už opravdu nedojde. Až taková situace vznikne – mluvíme o příštím roce po „evropských“ volbách – Babiš nás kdykoli prodá. Do té doby bude jen v Bruselu zvyšovat svou cenu. Nemyslí si o ničem nic kromě svých osobních zájmů – a umí poměrně zručně obchodovat. Zahraje nám k tomu pak šlágr z Babišiny krabičky. Bude dojemný, většina ho spolkne. A bude vymalováno.

Nebo ne?


Anebo se do té doby opravdu v Evropě něco změní. Což není možné bez toho, aby se nezměnilo něco podstatného v Německu. Například se rozpadne současná uplichtěná koalice, budou nové volby – a v nich získá Alternativa pro Německo (AfD) ještě větší sílu než má dosud. Průzkumy by tomu sice nasvědčovaly, ale věřte průzkumům. Ty mají jen mobilizovat voliče tamní kavárny, aby zvedli blahobytem ztučnělá pozadí a vyrazili k volbám. Ne, zatím je to spíše utopie.

V mnoha ostatních zemích (a také v evropském okolí) se ale něco podstatného stát může: přece jen se zatím nepodařilo Trumpa odvolat, a možná ani nepodaří. Možná zdraví umožní prezidentu Zemanovi setrvat na Hradě celé funkční období. Možná se nakonec Okamurovi a komunistům podaří uzákonit referendum o vystoupení z EU a NATO s realistickými parametry (ne jen těmi pobruselsku naoko, jak chce Hamáček a ostatně i Babiš). Také sci-fi? Ale zázraky se dějí...

Když už jsme u Andreje Babiše: Uznejme, že je přece jen (optická) výhoda, když v bruselských komediích máme premiéra, který umí pár jazyků a nemusí, jako donedávna Sobotka, sebou všude vláčet tlumočníka (i tam, kde nesmí být), aby přeložil Dobrý den a Nashledanou. Ale to je tak celý rozdíl.

Takže se (zatím) nic nestalo a můžeme se opět věnovat domácímu „Pocheování“ a podobným pitomostem. Pánbůh za to zaplať. Dort, který v Bruselu papaláši upekli, je samozřejmě nestravitelný, to víme již z Čapkovy pohádky. Ale teprve se ukáže, koho z toho virtuálního všechnoanic bude nakonec bolet břicho.

Ostatně soudím, že opustit zběsilý totalitní bruselský spolek musíme dřív, než bude pozdě. Malé radosti z toho, že jsme na chvíli unikli oprátce, všechny ty ostatní šílenosti nevyváží.


Související:

14 komentářů :

 1. Od pana Hájka velmi reálný popis situace, pravděpodobně příliš optimistický...

  OdpovědětSmazat
 2. Pane Hájku, určitě jste si všiml, že slovenský premiér (smerácký socan) slíbil přijetí 1200 uprchlíků. Co udělá Babiš, když má za zády Hamáčka?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejsem pan Hájek... ale asi to bude tak, že ASINUS ASINUM FRICAT.

   Smazat
 3. HONOLULU VY LENIVÁ STARÁ KŮŽE DONALD BYDLI U VÁS

  a vy za nim nechcete dojit,aby nám povolil do Ústavy ten Sociálnmi stát,jako to udělal Němcům,aby se dnes vozili v tlustých mercedesech a platili dělnikům a rolnikům 8,50 eura na hodinu!
  To jste plukovnik jihoafričanů,sračka jste a ne američan z Vysočan!
  Však už si pomůžeme i bez vás takového budižkničemu k ničemu!

  OdpovědětSmazat
 4. Když jsem se podrobněji seznámil s faktickými (ne)výsledky summitu i s komentářem Okamury, tak se opět ukázalo, že Babičok ve svém vítězném prohlášení (jak vše dobře dopadlo a podle V4) vlastně zase jenom lhal !!! Nevyřešilo se nic, exodus bude pokračovat.

  OdpovědětSmazat
 5. Přesně tak a ten slizoun bureš jinak mluví doma a v zahraničí dělá z nás extrémisty nebezpečí trvá.

  https://aeronet.cz/news/dublin-je-mrtvy-at-zije-migrace-v-bruselu-skoncila-fraska-ktera-nemela-obdoby-evropske-zeme-se-zavazaly-vybudovat-hotspoty-pro-migranty-primo-na-uzemi-eu-pote-co-afrika-takovy-napad-zamitla/

  OdpovědětSmazat
 6. Zcela iracionální "důvody" pro přesun statisíců obyvatel do Evropy je sotva podmíněn touhou pomoci člověku v nouzi. Lidí v nouzi je na celém světě obrovské množství. Ti co se vydali do Evropy se stali loutkami v rukou manipulátorů, mající jistý , rozhodně ne šlechetný záměr. Za normálního stavu ve společnosti by se nic takového nedělo.
  Každý argument pro přijímání migrantů je veden zcela jinými záměry, než touhou někomu pomoci a lidé vyjadřující podporu jsou, slušně řečeno, pomýlení. Argumentace pro podporu migrace je příšerně stupidní. Většinu problémů lze řešit v domovinách migrantů, pokud by ty problémy někdo řešit chtěl. A naši sluníčkáři orientující se na problémy v Africe by svým úsilím věnovaným problémům v ČR mohli společnosti přispět mnohem efektivněji. Volíme špatně v době, kdy se ještě volit dá a tím se sami připravíme o možnost rozhodovat o sobě samých.
  ABC

  OdpovědětSmazat
 7. Kdysi jsem doporučoval (jednomu poslanci i senátorce paní Lorencové), aby byla zřízená občanská organizace, která by soustřeďovala informace o umísťování migrantů na našem území. Po ověření by je měla konfrontovat s oficiálními údaji. Nevěrohodnost oficiálních informací (máme pořád jen 12 migrantů?) a sdělovacích prostředků je důvodem, proč je občanská kontrola nezbytná.

  OdpovědětSmazat
 8. Keďže ide o rozhodnutie z USA, a každý nemecký kancelár - teda aj Angela Merkelová - musí plniť rozhodnutie a pokyny tamojšej administratívy, je dosť očakávané, že roky plánovaná migrácia afrického obyvateľstva do Európy bude pokračovať. Keďže migranti majú starý kontinent zaplniť do prasknutia - v pláne je najmenej 50 miliónov nelegálnych "inžinierov, profesorov, doktorov, chemikov" - a ich úlohou bude zafarbiť do tmavšieho odtieňa európske obyvateľstvo. Podľa Kalergiho plánu má IQ klesnúť na úroveň okolo 60 - a takíto obyvatelia Európy budú vedieť, že majú pracovať, ale inak nebudú mať veľké požiadavky na vládnucu vrstvu...

  OdpovědětSmazat
 9. Keďže ide o rozhodnutie z USA, a každý nemecký kancelár - teda aj Angela Merkelová - musí plniť rozhodnutie a pokyny tamojšej administratívy, je dosť očakávané, že roky plánovaná migrácia afrického obyvateľstva do Európy bude pokračovať. Keďže migranti majú starý kontinent zaplniť do prasknutia - v pláne je najmenej 50 miliónov nelegálnych "inžinierov, profesorov, doktorov, chemikov" - a ich úlohou bude zafarbiť do tmavšieho odtieňa európske obyvateľstvo. Podľa Kalergiho plánu má IQ klesnúť na úroveň okolo 60 - a takíto obyvatelia Európy budú vedieť, že majú pracovať, ale inak nebudú mať veľké požiadavky na vládnucu vrstvu...

  OdpovědětSmazat
 10. The European Union is “certainly a very important pillar of any world order,” Lavrov added, but it needs to decide whether to remain reliant on the US or become more self-sufficient. By way of illustration, Lavrov brought up the migrant crisis, which the EU is currently struggling with.

  Lavrov řekl v interview s BBC:
  "NATO bombardovalo Libyi, proměnilo Libyi v černou díru skrz kterou hordy migrantů, ilegálních migrantů se ženou do Evropy. Nyní Evropa zametá rozbitej porcelán za NATO."

  “NATO bombed Libya, turned Libya into a black hole through which waves of migrants, illegal migrants, rushed to Europe. Now EU is cleaning the broken china for NATO,” Lavrov said.

  https://www.rt.com/news/431306-lavrov-post-west-world-order/

  OdpovědětSmazat
 11. myslím, že 15 let Evropy stačilo. Jak slyším, že se evropští politici opět dohodli, ježí se mi vlasy a chce se mi plakat.
  Takže jak ztohoven ??? Dejte nám referendum a 65% Čechů už ví, jak to řešit. Byli jsme před Bruselem a budeme i po něm.

  OdpovědětSmazat
 12. Jak na imigranty?... Přijmout zákonné opatření na celoevropský zákaz barbarské obřízky a neméně barbarských rituálních porážek zvířat. A imigranti odtáhnou sami od sebe, nikdo nebude mít zájem tu zůstávat a nic to nebude stát. Jenže to by se dotklo židů, a tak raději budou papaláši vymýšlet hyperpitomosti, jen aby nějaký židovský plátek nevytáhl oblíbenou kartu antisemitismu.

  Buďto přežije evropská civilizace bez židů, anebo nepřežije vůbec. Lumpenelita EU si prozatím vybrala druhou variantu.

  (A zase to, cenzore, smaž. Tak jako včera pod jiným textem. A pak vydej článek o nemístné cenzuře, kterou hlásá šílenec ze SME.)

  OdpovědětSmazat
 13. Tento "ČLOVĚK" ať co nejrychleji vyhledá psychiatra ,nebo si ublíží

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.