Reklama

pátek 1. června 2018

Podle Malajsie jsou obvinění Ruska ze sestřelení MH17 nepodložená!

1. 6. 2018          První Zprávy
Nečekanou a tvrdou ránu jednostranným vývodům Mezinárodního vyšetřovacího týmu JIT uštědřila Malajsie. Skupina minulý týden propagandisticky vystoupila s obviněním Ruska z pádu MH17. Podle malajského ministra dopravy Anthony Loke ve zprávě, kterou minulý týden vydala vyšetřovací skupina JIT, neexistují žádné přesvědčivé důkazy, které by ukazovaly na Rusko. Jak řekl ministr pro Channel News Asia, rozhodnutí o dalších krocích země bude vzato v úvahu v diplomatických vztazích a na základě vyčerpávajících důkazů.


Neexistuje žádný přesvědčivý důkaz, že je Rusko zodpovědné za pád Boeingu letecké společnosti Malaysia Airlines, jehož let MH17 byl sestřelen nad Ukrajinou v roce 2014, prohlásil ministr dopravy Malajsie Anthony Loke. Jak řekl zástupce malajské vlády v rozhovoru pro Channel News Asia, „Mezinárodní vyšetřovací tým JIT neposkytl přesvědčivé důkazy o Rusku". Což musí být šokem pro rusofobně naladěnou komunitu. Prohlášení malajského ministra je o to závažnější, neboť je Malajsie členem mezinárodního vyšetřovacího týmu JIT, a má tedy podrobný vhled do činnosti této skupiny a "důkazům".

Jak publikace připomněla, minulý čtvrtek vyšetřovací tým poprvé uvedl, že protiraketový systém, jímž bylo sestřeleno letadlo MH17, patřila k protivzdušné brigádě ruských ozbrojených sil. Moskva tato obvinění odmítla a nazvala je pokusem diskreditovat Rusko v očích světové komunity. Uvedla, že zjištění JIT jsou založena na neověřených informacích ze sociálních sítí. Kromě toho šetření ignorovalo svědectví očitých svědků a údajů z ruské strany.


„V otázce, kdo je za to zodpovědný, nelze přesně ukázat na Rusko," odpověděl malajský ministr na otázku o závěrech komise.

Současně Lock uznal potřebu „zohlednit diplomatické vztahy" a dodal, že „další opatření bude založeno na přesvědčivých důkazech". Z toho lze vyvodit pouze dva závěry: vyšetřování v podstatě začne od začátku, nebo veškeré indicie ukazují na vinu ukrajinské armády. Ze zřejmých politických důvodů se tedy bude jednat o první variantu.

Nicméně si Austrálie a Nizozemsko pospíšily a již Rusku oznámily záměr učinit ho zodpovědným za pád Boeingu v rámci mezinárodního práva. Rusko naopak rozhořčeně odmítlo vyzvu Nizozemska během zasedání Rady bezpečnosti OSN.

Malajský Boeing 777 letící z Amsterodamu do Kuala Lumpur havaroval 17. července 2014 u Doněcka na východě Ukrajiny. Na palubě bylo 298 lidí, většinou občané Nizozemska, Malajsie a Austrálie, a všichni zahynuli.

Ihned po katastrofě ukrajinská strana a řada západních států obvinila ze sestřelení Boeingu opolčence, bojující s ukrajinskou agresí na východě Ukrajiny. Rusko reagovalo odmítavě a poukázalo, že důkazy, které předala JIT naopak ukazují, že civilní letadlo sestřelila ukrajinská armáda. Moskva už delší dobu kritizuje JIT, že bere za „důkaz“ pouze tvrzení ukrajinské strany a ignoruje dokumenty poskytnuté Ruskem. Nyní těžký úder pečlivě propagandisticky kontruovanému obvinění JIT uštědřila právě jedna z „poškozených“ stran  - Malajsie.

35 komentářů :

 1. A koho zajímají objektivní důkazy? Žijeme v postfaktické době. Důležitá je politická linie a pravda je to, co se nám hodí.
  A Malajsie má jiný názor? Ten si může strčit za klobouk, to nikoho nezajímá!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo viděl první snímek člena OBSE kokpitu letadla prostíleného 30 mm leteckým kanónem 30 mm z obo stran letu a dále průraz protileteckou raketou musí stále pochybovat kam to vyšetřování dospělo. A ty následné špinavosti Západu od Skripala až po chemicý útok v Sýrii svědčí o trvalé snaze zničit Rusko. O tomu je podřízeno vše i ta propaganda. Pravda časem vyjde najevo.

   Smazat
  2. Znovu opakuji, již ověřenou verzi. Nejdříve to sestřelila Kyjevská banda (plnila příkaz "deep state" USA) Bukem a pak, aby to nespadlo v Rusku, kde by bylo možné vše řádně vyšetřit, to dorazili stíhačkou. Všechny známá a ověřitelná fakta do tohoto scénáře zapadají je to jasné jak facka.

   V probíhajícím historickém procesu to bylo součástí scénáře na vyvolání třetí světové. Mimochodem ten den se Porošenko opil (před kamerou byl opilý) a kdo umí číst stavy mysli z obličeje si přečetl, že měl strach, že se vše provalí (nevím jestli videa budou ještě dostupná). Celá akce byla rozbitá tím, že z oblasti, ze které byla akce naplánovaná a prováděna a odkud byl vypálen buk nebyla pod kontrolou opoločenců, kteří se z oblasti těsně před naplánovanou operací stáhli (to rozhodnutí zachránilo svět před třetí světovou).

   Smazat
 2. Ehm, tohle říká jakýsi nedůležitý ministr tamní vlády, přičemž premiér ho dost hrubě okřikl s tím, že svoje soukromé názory nemá dávat na veřejnost. Malajský parlament bude hlasovat o odvolání svého prostořekého ministra, který je ve funkci teprve 11 dní. Malajsie JEDNOZNAČNĚ podporuje holandskou verzi a bude apelovat i na zřízení tribunálu. Příští týden se to má projednat v RB a tam se Rusko pořádně zapotí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:45 A teď pepku hezky zameč a vyskoč !

   Smazat
  2. Tak snad už konečně! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/EkGqBuz.jpg

   Smazat
  3. Blbeček trolíček 21:45 zase klameš? Rúca sa vám tá znôška blábolov a klamstiev a už vás svet posiela do riti. Už nie ste ani na smiech, ste len trápni.

   Smazat
 3. Prolhaní idioti,
  vaši milovaní opolčenci se sami v prvních minutách po sestřelení MH 17, dokud si mysleli že to byl ukrajinský Antonov, k jeho sestřelení hrdě hlásili.
  Tak o čem se to tu neustále pokoušíte točit, ubozí ruští propagandisti?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Fakta mluví o ukrajinské vině. Tak nenadávej!

   Smazat
 4. 21:45 + 22:06 Pepku, a teď zameč, a vyskoč. Jste vy Pepkové už jenom k smíchu, už ani ty svoje lži, které kupíte jednu na druhou, neumíte věrohodně podat. Zkrátka chudáci, babráci.

  OdpovědětSmazat
 5. 22:06
  - kde jsou satelitní snímky ze špionážní družice USA, (ruský Gš předlořil důkazy z radarů)
  - jak to že ve vyšetřovacím týmu byl jeden z podezřelých Ukrajina s právem veta na zveřejnění vyšetřovací zprávy a RF ne?
  - jak je možné, že Ukrajina neodklonila všechny lety z oblasti bojů?
  - kde jsou záznamy střediska řízení letového provozu?
  - proč "vyšetřovací" (zpolitizovaná) komise nevzala v potaz technickou expertizu výrobce Buků, včetně rekonstrukce střelby?
  - kde jsou výsledky záznaů černých skříněk?
  - jak to že tzv. munice z BUKU zveřejněná s výr. číslem je tak zachovalá? Kde jsou satelitní snímky přesunu BUKu z Ruska, odkud se v ruské armádě vzal vyřazený BUK?
  - nač měla Ukrajina rozmístěny BUKy na styčné linii s opolčenci?
  - co dělaly ukrajinské stihačky poblíž malajského dopravního letadla?
  - jaký motiv by mělo Rusko k přesunu BUKu s obsluhou na Donbas (profláknutí přesunu by znamenalo velký politický problém. Neměla ukrajinská junta mnohem silnější motiv k sestřelu MH 17?
  - jak to, že nikdo na zemi nezaznamenal vizuální stopu rakety BUKU, který měl sestřelit malajský dopravní letoun?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nás tyhle žvásty nezajímají. Skripal, Gruzie, Ukrajina, Krym, Babčenko, MH17, Kralupy, Chodorkovský, Litviněnko, Sýrie, Irák, doping, Němcov, Berezovský, Politkovská, chemické bomby, Lybie, Afrika, Kosovo... tady všude maj rusáci krvavý pracky. Kdy už tomu bude konec?

   Smazat
  2. 22:56 Spravně jste vyjmenoval konspirace CIA a Pentagonu. Jste na dobre stopě. Ještě by to chtělo 11/9/2001, ZHN v Iraku ...

   Smazat
  3. Jak jednoduché to myšlení 22:56.Vám nevadí např. Rusové přivezou do Hagu účastníky chemického útoku natočené na slavném videu a ti potvrdí, že to bylo umělé a fake? Tisk mlčí, TV, politici-kdo má tedy pravdu? Skripal- taková podlost a pak se Ti naši politici mohou přetrhnout v tom vlezdoprelismu Západu. Nemá alespoň jediný Zeman charakter?

   Smazat
  4. 1) za útokem v USA je jednoznačně ruská stopa, není pochyb. Stejně tak za kybernetickými útoky.
   2) za chemickým útokem v Dumě jsou bez pochyb taky rusáci, oběti to potvrdili. Do Iráku vozili ZHN a stali u zrodu hlavořezů.

   Smazat
  5. 8:31
   - za jakým útokem v USA? Jaká jednoznačná stopa - kde jsou důkazy? Článek sice není o nějakých kybernetických útocích - ale budiž. Kde jsou důkazy o ruské kybernetické stopě? (Nikde) Zajímavé, že pátými kolonami cizích agentů v Rusku, RFE se podobní "samaritáni" jako vy a západní presstituti vůbec nezabývají. Jak je to možné?
   2/ leda tak velké kulové. Rusové "oběti" živé a zdravé dovezli do Haagu (aby mohli vypovídat jak to bylo s "chemickými útoky")
   3/ Kdo vozil do Iraku ZHN?

   Smazat
  6. 22:56 Ať žije slepičí rozum financovaný z těch nejšpinavějších peněz !

   Smazat
  7. 8:31 Ty to fakt nemáš ve věži v pořádku, ty hvězdy a pruhy od malička..

   Smazat
  8. 22:56 Kolipak z nich je "Rusáků", ty "Rusáku":)) - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/image02021.jpg

   Smazat
  9. 22:56 - mluv za sebe, kdo je to nás? Kalousek? Mayová? Ivanka Trumpová? Do těch bych nešťouchla ani dva metry dlouhou násadou od koštěte. A do tebe taky ne!

   Smazat
  10. Komentář k http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/image02021.jpg. Je to vytrženo z historických a obecných souvislostí. Židé jsou vypěstování otcem lži (ježíš to o nich tvrdí) jako naši dráby a získali výhodu díky úroku, který ale sami nevymysleli (židům na úrok nepůjčuj stojí v jejich doktríně, která jim je od malička lita do hlav). Stojí za každou revolucí a válkou a na každé vydělávají. Třeba takové USA je plně pod jejich kontrolou a vždy se jedná ve prospěch Izraele. Oni především stáli za všemi čistkami a vražděním v Rusku, ale Stalin obrátil čistky proti nim a pak když je omezil mohl dovést zemi k první ve vesmíru. Podařilo se jim zavraždit a pak postupně prodat Ruska západu. Putin se jich nemůže zbavit přímo, ale postupně jim jde po krku a nutí minimálně pracovat pro Rusko. Všimněte si, že jednají jako na povel, všichni vstoupili jako na povel do komunistické strany a všichni jako na povel z ní vystoupili. A například na Ukrajině je jich v parlamentu okolo 90%. Toto foto je účelově vytrženo z kontextu a neukazuje toto pseudo-etnikum jako nástroj otce lži, který byl vytvořen již ve starém Egyptě. Jsou všude a podařilo se jim skoupit svět, ale to je neuchrání před finálním holokaustem, před ním je může uchránit pouze pravdověrnost a zřeknutí se otce lži.

   Smazat
 6. 22:56 je důkazem toho, že současná ultralevicová neomarxistická propaganda mainstreamových médií sklízí u slaboduchých jedinců úspěch.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:45 Na vás se ta pravicová propaganda také pěkně podepsala, když mainstreamová média označujete za ultralevicová a neomarxistická. Říkáte, že tato propaganda sklízí úspěch u slaboduchých jedinců? No, nejspíš se dobře znáte.

   Smazat
 7. Ukrajinská nacionalistická vláda v roce 2014 se snažila přesvědčit veřejnost o tom, že jejich armáda vyvražďuje civilní obyvatelstvo na Donbase pro jejich blaho, a zdůvodnila to protiteroristickou operací. Jak na potvoru se však domobranci žádného teroristického činu nedopustili, pouze chránili svou zemi před agresory. Proto bylo nutné nějaký ten přesvědčivý důkaz vyrobit a dokázat veřejnosti, že domobranci jsou skutečně teroristé. Tak přišli s těžkým kalibrem (akce letadlo), který by veřejnost přesvědčil o Kyjevské verzi o teroristech, a tím současně ospravedlnil vraždění dětí na Donbase. Zjevně to na některé jednodušší jedince zapůsobilo podle plánu (ČT a NOVA se činila). Čirou náhodou navíc letadlo sestřelili den před hlasováním o protiruských sankcích. Samozřejmě, že USA v tom nemají prsty, ti se přece do záležitostí cizích zemí nikdy nepletou.

  OdpovědětSmazat
 8. 22:56
  To jako, ty roztleskávači, fakt ještě věříš v tu pohádku o Skripalových, například? No to už je fakt slabomyslnost, nevím ale, jestli k smíchu nebo pláči. To už ani není roztleskávání. A kdo je to "my", Pepku?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to neuvěřitelné, ale fakt tak hloupé jedince tu máme.

   Smazat
 9. Vyšetřování sestřelení letu MH 17 je největší ostudou vyšetřovatelů leteckých havárii ve světě. Výsledek vyšetřování je výsledkem zadání těch, kteří zorganizovali sestřelení letu MH 17 nad Ukrajinou. Načasování zveřejňování výsledků šetření odpovídá požadavkům uvalování sankcí proti Rusku, požadavkům načasování zdiskreditování Ruska před začátkem mistrovství světa ve fotbale a jeho bojkotování. Přitom nelze nijak ospravedlnit jedenu skutečnost, kterou neobsahuje ani jeden zveřejněný výsledek vyšetřovatelů. Kdo v první řadě odpovídá za tragédií letu MH 17. Odpověď je všem známá. Je to Ukrajina. Kdo organizoval let MH 17 a navedl toto letadlo přímo nad válečnou oblast, což je proti všem pravidlům řízení mezinárodního letového provozu ? Odpověď je jednoznačná, byla to Ukrajina a ne Rusko, které v rámci řízení letového provozu navedlo dopravní letadlo letu MH 17 nad válečnou oblast. Další otázka je, komu nejvíc posloužila tragédie tohoto letadla v organizování protiruské propagandy? Odpověď je jasná, nejvíc tato tragédie posloužila USA a všem západním státům v rozdmýchání protiruské propagandy, která nebyla dost účinná po převratu na Kyjevském "majdanu". Západní státy Evropy nebyly přesvědčené vyhlásit sankce proti Rusku, protože jim bylo jasné, že převrat na Ukrajině zorganizovali Američani investováním do převratu pět miliard dolarů. Sestřelením letu MH 17 se situace mění a aniž ještě kdokoliv cokoliv vyšetřil, bylo Rusko označené jako hlavní viník a již několikaleté nekonečné vyšetřování této tragédie pořád slouží k politickým cílům západních států v čele kterých stojí USA. Rusko odolává sankcím celkem uspokojivě. Západu se nedaří Rusko porazit. Jedině, jak Rusko kolonizovat je rozvrátit Rusko zevnitř a vyvolat nenávist Rusů proti vlastnímu vedení Ruska. Proto další vyšetřování tragédie MH 17 je již dnes víc než jasné. Na politickou objednávku vyšetřovatelé označí za přímého viníka celé tragédie prezidenta Ruska, Putina a ten bude postaven před soud v Haagu. Přitom je zcela jasné, že sestřelení letadla provedly západní demokratické státy v čele s USA, prostřednictvím Ukrajiny. Vymyšlená otrava Skripala a jeho dcery v Británii, vymyšlený chemický útok v Sýrii a následný provedený raketový útok proti této zemi, vymyšlené držení chemických zbraní v Iráku a následný útok a likvidace Iráku a další a další provokace a akce západních států ve světě jasně ukazují na toho, kdo zorganizoval a provedl sestřelení letu MH 17.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:20 To jsme to dopracovali. Teď vidíme, že komunisti byli proti prolhaným zrůdám slušný kluci.

   Smazat
  2. Až na ten detail, že Rusko zaniklo nejpozději v březnu 1917! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/%D0%9D%D0%B0%D1%88%D0%B0-%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%B3%D0%B5%D0%B4%D0%B8%D1%8F-13.png

   Smazat
  3. Anonymní 15:27

   Vy vypadáte jako zcela mimořádně inteligentní člověk. Mohl byste tedy rozvést svou myšlenku podrobněji, prosím?

   Smazat
 10. Již v roce 2014 těsně po tragédii letu MH 17 byl v naší televizi a také na internetu zveřejněný videozáznam pádu letadla, letu MH 17. To co na videozáznamu nebylo vidět, dokazuje jak letadlo nebylo sestřeleno. Na videozáznamu totiž vůbec není vizuální stopa vedoucí ze země do výšky k sestřelenému letadlu do rakety země, vzduch, která by tam musela být vidět, kdyby sestřel letadla byl proveden touto raketou. Očití svědci bydlící v oblasti, kde k tragédii došlo před kamerou říkají, že sestřelené letadlo viděli a že u tohoto letadla zaznamenali dvě stíhačky. Poslední zpráva z dnešního roku říká, že jeden z pilotů stihaček spáchal sebevraždu. Ukrajina nepředložila záznamy z letového provozu, nebyl vyslechnut dispečer který měl na starosti letadlo nad Ukrajinou, byla to údajně dispečerka. Američané dodnes odmítají zveřejnit záznam ze své špionážní družice, která byla na oblastí havárie. Jak vůbec může někdo zveřejňovat závěry vyšetřovací komise, když nejsou zodpovězené základní otázky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vyšetřování musí být nezávislé a brát v potas jenom fakta a ne spekulace. To co zveřejňuje komise, svědčí jenom tomu, že vyšetřovatelé hrají politickou hru na objednávku a s vyšetřování tragédie letu MH 17 to má pramálo společného. Vzor k takovému jednání mají vyšetřovatelé v Polsku, které i přes jasné důkazy o příčinách havárie Polského vládního letadla u Smolensku, pořád tvrdí, že za havárii letadla můžou Rusové i když vyšetřování jasně ukázalo, že to byla vina posádky, která byla tlačená k přistání samotnou vládní delegací v podmínkách naprosto nevhodných k přístání.

   Smazat
 11. Nejhorší že za to ten banderovský xindl nebude potrestaný.

  OdpovědětSmazat
 12. Přečsvědčují nás o tom,že jediná cesta ke světovému míru je,vymazat USA a Izrael z mapy světa,.....dříve klid nenastane......

  OdpovědětSmazat
 13. doteraz to lietadlo neposkladali cize , co vysetrovali?- rusy im poskytli fakty a dokazy z radaru a od odpbornikov- oni si urobili dokazy z falsovanych fotiek z internetu

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.