Reklama

pondělí 18. června 2018

Politická infantilita ČSSD v přímém přenosu…

Ladislav Žák
18.6.2018  VašeVěc
Nebudu navazovat na aktuálně více než časté kádrování Miroslava Pocheho, byť jsem bytostně přesvědčen, že člověk s jeho znalostmi a zkušenostmi prostě nemůže být ministrem zahraničních věcí České republiky. Zaujal mne spíše dětinský postup ČSSD při vytváření a prosazování jeho kandidatury.

Při utváření kandidatury bylo patrné, že širší vedení ČSSD vychází ze třech základních premis. Tou první je, že kandidát způsobil volbu Jana Hamáčka předsedou ČSSD a má tedy od něj nezpochybnitelný nárok na velké koryto, nejlépe podle vlastního výběru. Tou druhou je, že pokud mohl vykonávat funkci ministra zahraničních věcí Luboš Zaorálek, může ji vykonávat v podstatě každý, a do třetice, že si přece v zájmu vzniku vlády s důvěrou nikdo nedovolí rozhodnutí předsedy ČSSD o udělení koryta svému podporovateli zpochybňovat.

Při prosazování kandidatury vedení ČSSD plynule navázalo na třetí premisu a v rámci brainstormingu, který měl ovšem spíše kvalitu groupthinku, vymyslelo, že bude skvělé tuto kandidaturu zveřejnit. Je to důsledek nadměrného sledování politických thrillerů v televizi a slepá víra v transparentnost jako spásné „modus operandi“ v politice. Řada literárních a filmových point totiž stojí na tom, že v politice zveřejnění vlastního návrhu nutí druhou stranu v zákulisním jednání neodmítnout a jednat o něm dále rovněž otevřeně, pod kontrolou veřejnosti, tedy pravdivě, správně, poctivě a tedy nevyhnutelně v náš prospěch. Transparentnost však je pro většinu skutečně tvůrčích procesů, mezi které sestavování vlády bezesporu patří, polibkem smrti. Přátelé v Lidovém domě dali evidentně hlavy dohromady, jen si při tom vzali trochu dlouhý a hlavně úplně zbytečný rozběh. Z následného velkého třesku oranžových lebečních kostí nevznikl žádný vesmír, ale vlastní nemalý problém…

Zveřejňovat kandidaturu, kohokoliv kamkoliv na místech a před lidmi, kteří o ní nerozhodují, je pro následný proces vyjednávání i pro kandidáta samotného v drtivé většině případů likvidační. Je pravdou, že před referendem existoval tlak jednotlivých soupeřících mocenských skupin, či spíše stále více bezmocných skupinek v ČSSD, o zmenšující se počet korýtek, že požadovali zveřejnění kandidatur, které by prokázaly, že dochází s uspokojování a vyvažování jakýchsi pochybných partikulárních zájmů. Interpretace kandidátů jako hotových ministrů však svědčí, spíše než o něčem jiném, o infantilitě interpretů. Jeden ze skutečných oranžových mentálních gigantů už nyní navrhuje, že ČSSD bude prezidenta honem žalovat u Ústavního soudu za to, že se zatím pokorně nesklonil před dětinským pokusem vnutit všem okolo katastrofální kandidaturu tím, že ji učiní věcí veřejnou. Oranžové chucpe zatím nevychází a mělo by to tak i zůstat…

Politická praxe je naštěstí jiná, než se ji snaží zachytit a interpretovat umělci a novináři. V Lidovém domě by měli vědět, že než se něco podobného zveřejní, měla by předcházet nejrůznější neveřejná, zákulisní jednání, vyjednávání a zejména dojít k řadě dohod. Konečná dohoda se může zveřejnit, až když se s ní v různé míře ztotožní rozhodující část těch, kteří k tomu mají co říci. Podobně se vyjednává o obsazení postů velvyslanců, které by oho zveřejnění po následném odmítnutí „agrément“ vážně profesně i lidsky poškodit a navíc ukázat, že vysílající strana se neumí chovat. Zveřejnění kandidatury je výraz nekolegiality, arogance a pýchy. Trvání na takové kandidatuře je dětinská umíněnost a hlavně hloupost.

Obojího je v současném Lidovém domě množství větší než malé… 
47 komentářů :

 1. Proč by nemohl být ministrem zahraničí, když jím byl Karel Schwarzenberg s pouhou maturitou na gymplu, kterému nikdo nerozuměl slovo ( navíc uznal Kosovo) či herec Stropnický a další ???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:41 Proč? Protože jen hlupák se spálí o stejná kamna dvakrát. Copak si ČSSD neuvědomuje, že Zaorálkova zahraniční politika byla jedním z "tahounů" jejich sešupu? Levicové voliče odradilo jeho nadbíhání "demokratům". A Poche jde ve stopách Zaorálka tak snaživě, až ho dokonce předbíhá. To v Lidovém domě nevidí, jak jim i díky Pocheho kandidatuře "kvetou" preference? Až dostanou v komunálních volbách na zadel tak zase budou spekulovat o "nepochopení" voliči. Nechápavost je ale na jejich straně.

   Vymazat
  2. Karl von Schwarzenberg má tak maturitu jako lesní dělní, popř. si ji doplnil jako výčepní.

   Vymazat
  3. U nás určitě mohl. Pouze poopravím - Karel Schwarzenberg nemá maturitu. Absolvoval obecnou a dál to přes velkou snahu, prostě nešlo. Snad z vrozené lehké idiocie, kterou moderní česká medicína z nějakých důvodů zove noblesa. V dospělosti začal navštěvovat lesnickou školu, uvádí tedy, že je lesník. Ze stejných důvodů má zapsané i druhé dosažené vzdělání - hospodský. Určitě několikrát navštívil i lékaře, přesto, zaplať panbůh, v tomto případě titulu doktora medicíny neužívá.

   Vymazat
  4. Dostudoval Karel toho lesníka nebo propadl u zkoušek. Nedovedu si představit, že dokáže porazit strom.

   Disidentské zkušenosti z chlastu a pitek jsou nad veškeré vzdělání a předurčují takto kvalifikované odborníky na nejvyšší funkce ve státě.

   Vymazat
  5. Kárl náhodou dělal u své tety v hotelu provozního.
   Nalejval agentum v měkejch kloboucích a slunečních brejlích zadarmo.
   Ti se mu pak vodvděčili "navrácenim" plesnivejch rybníků.

   Chtěl bych vidět matematika sxalbotku nebo dlabáčka-hamáčka, jak to zkusej po ňom.

   Základ jeho bohatství leží ve vratnejch lahvích, který na Schwarzenbergplatzu nechal zmizet.

   Vymazat
 2. Je to vítač uprchlíků z Afriky a zastánce politiky EU na obsazení Evropy Africkým obyvatelstvem. Je to agent Bruselu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to dobře prezidentem Zemanem rozehrané. Socani se urazí a do koalice nepůjdou. Babiš vrátí prezidentovi mandát a ten jmenuje úřednickou vládu v čele s Benešem (nyní ředitel ČEZu). A ten začne vydávat Benešovy dekrety...

   Vymazat
  2. Furt lepší nové volby než ten odpad z čssd ve vládě.

   Vymazat
  3. Pokud neumí ČSSD zaplatit své dluhy !!! tak ať je postavena mimo zákon ! Nejraději aby to zaplatil stát , že jo pane Hamáčku ?! Mate hodně členu tak ,proč neřeknete ,že to zapláti členové vaší strany ! To přece členové ČSSD zvládnete ,nenechte se pobízet!!!

   Pan Poche je zrádce a vítač , tak každému vítači nastěhovat skupinku migrantu do bytu !!!

   Vymazat
  4. Na začátku toho velkého dluhu, co si nárokoval
   Altner, byla nehorázná smlouva, kterou podepsal Zeman. To víte?

   Vymazat
  5. Mě je to jedno at to zapláti Zeman nebo členové !Taková strana,s tak velkým dluhem nemá existovat !

   Vymazat
 3. Právě,jde o to,kdo tlačí Poche na tento post.Jde skutečně o výhodné a dobře placené posty,jak velvyslanců,poradců a pod.Jde i o to,že Poche by Babišovi nevadil,dost problémů kolem migrantů,by svedl na Poche.Sobotkovi se teprve otevírají oči,kolik měl kolem sebe podrazáků.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Cože Sobotka ? Člověče proberte se.

   Vymazat
 4. Článek pojednává částečně o diplomacii, která je náplní činnosti ministerstva zahraničních věci. Čssd a pan Hamáček a Poche pouze lidem ukazují svoje diplomatické swchopnosti

  OdpovědětVymazat
 5. Tohle je problém voličů ČSSD. Proč volí extrémisty!?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak takhle ne ,extrémisty už nazývají SPD , to je banda fašistu!!!

   Vymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 7. Ono to není tak jednoduché, jak to Ladislav Žák píše.
  U velvyslanců je to věc diplomatických praktik, které se léta praktikují, které leckdy však nejsou výrazem demokracie, ale tím, co si vynutily velmoci a v čem další menší země byly nuceny v plout.
  Ony zákulisní dohody v reálu probíhají nezřídka tak, že zástupce jedné vlivové skupiny v jedné pol. straně se nějak dohodne s představitelem "zrcadlové" skupiny v druhé pol. straně, navíc s cílem dalšího partnera vyšachovat.
  A navíc zveřejnění kandidatury dopředu má ještě jednu výhodu,
  navrhovaná osoba může být podrobena neformálnímu testu medii
  jak mainstreamu, tak neben-streamu a tím se o dost sníží následné trapasy,
  kdy kvůli kostlivcům ve skříni musí jmenovaná osoba po své instalaci zmizet ze scény
  a vysvětluje se to třeba náhlýmonemcněním v příbuzenstvu.
  Proto se také sestavují polickými stranami ony stínové vlády.

  OdpovědětVymazat
 8. „Vyhrožovali mi smrtí.“ Do věci Miroslava Pocheho vstupuje závažné svědectví, které mnohé mění

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Vyhrozovali-mi-smrti-Do-veci-Miroslava-Pocheho-vstupuje-zavazne-svedectvi-ktere-mnohe-meni-540521

  Ale koryto je plné, proč o něj přijít.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Gdo?
   SBU?
   Vyhrožovali mu Babičokem?

   Č.

   Vymazat
 9. Poche, Poche - to zoufalé prosazování tohoto EU protegé je indícií, že kdosi drží ČSSD pevně za koule. Až k vraždě Českého národa a k sebevraždě ČSSD. Poche potom svoji Archu svěří vlnám jiné partaje. Již Bible praví, že kapitánem Archy byl sice starý ožrala Noe, ale skutečně ji řídil židovský Pán Bůh.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 15:50 Když už příměr s Archou, tak Poche je v roli lodníka, kterého kapitán pověřil úkolem vyčistit podpalubí. A Poche to provede tak, že vyseká díru do dna.

   Vymazat
  2. 16:12

   Dobrý.

   °°°°°

   Vymazat
  3. Pan Žák má pravdu, že po soudruhu Zao už v Černínu není co inovovat.
   Jedině ho prodat za 5 korun Němcům jako sídlo státního tajemníka.

   Vymazat
 10. Vítači Hamáček a Poche jsou do vlády dosazováni záměrně, aby napomohli realizaci Dublinu IV a Marakéšské deklarace. Poche hlasoval v EP jak v r.2015 pro kvóty, tak i letos pro globální kompakt. ČSSD je ve vládě nejspíš právě na přání Bruselu a Berlína. Jakmile se sjednotí dávky, budou migranty přerozdělovat a to především do zemí V4. Jenže - na rozdíl od ČR - ostatní země V4 odmítly Dublin IV, tak je jasné, kam budou migranti, kterých se na západě potřebují zbavit, přidělováni jako první.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Oranžové chucpe je příhodný název.

   Vymazat
 11. Skvělý článek. Poche neprojde a ani ta koalice by projít neměla...

  OdpovědětVymazat
 12. Velmi přesný článek i příspěvky, soc.dem. je v podstatě mrtvá strana (naštěstí) a přesto aspiruje na 2 mezinárodně nejdůležitější ministerstva ,tedy vnitra a zahraničí. Hamáček a Poche, kdysi vítači nepřizpůsobivých muslimských imigrantů a eurohujeři, dnes "prý" mají opačné názory, no nevěřte jim, by přes naprostou nedůvěru občanů ve volbách této zrádcovské straně, bez jakékoliv sebereflexe jejích členů, zvolením Hamáčka do svého čela, tak tato strana chce obsadit 2 nejvýznačnější ministerstva. Navíc drze vydírá obě strany z větším mandátem od občanů ( ANO 4 násobným)i prezidenta. Národe, vzpamatujme se, ČSSD je i po volebním výprasku nás schopna zničit. Karel z Plzně

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:57 Karle, malá oprava: ČSSD má oproti ANO méně než pětinový počet poslanců. ANO 78, ČSSD jen 15.

   Vymazat
 13. Divím se jen komunistům , že tuto vládu hodlají podpořit, jinak se už nedivím vůbec ničemu .

  OdpovědětVymazat
 14. Poche, stejně jako Hamáček, jsou koně Bruselu! Více dodat netřeba.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdepak Bruselu. To jsou Bakalovo koně!

   Vymazat
  2. Brusel a Bakala zapřahají stejné koně. Jejich otěže ale drží pevně Merkelová.Poche je probruselský a proněmecký šmejd.

   Vymazat
 15. Pan Žák mě potěšil jako už dlouho nikdo. Jsem dlouhodobě zkroušená z toho co nedovedu jasně pojmenovat, ale srdcem cítím jako něco nepřijatelného, pitoreskního až šíleného. Dešifroval to pro mně velice čistě a navíc vtipně. Nakonec jsem se nad tím vším od srdce zasmála a při popisu hamižného neumětelství ČSSD už jsem se doslova chechtala:
  "Přátelé v Lidovém domě dali evidentně hlavy dohromady, jen si při tom vzali trochu dlouhý a hlavně úplně zbytečný rozběh. Z následného velkého třesku oranžových lebečních kostí nevznikl žádný vesmír, ale vlastní nemalý problém…" A další perla: "Jeden ze skutečných oranžových mentálních gigantů už nyní navrhuje, že ČSSD bude prezidenta honem žalovat u Ústavního soudu za to, že se zatím pokorně nesklonil před dětinským pokusem vnutit všem okolo katastrofální kandidaturu tím, že ji učiní věcí veřejnou. Oranžové chucpe zatím nevychází a mělo by to tak i zůstat…" Oranžový mentální gigant je nádherný slovní obrat, který je výstižný pro celou tu oranžovou reprezentaci s nesourodou dvojící v čele. Hamáček Zimola, pro mně nepřijatelný slepenec svědčící o totálním úpadku a hloupé zpozdilosti všech, kteří to dopustili. Díky za osvěživý pohled, je to úlevné!

  OdpovědětVymazat
 16. Toz ti socdemaci, to je verbez
  Do stoupy s nima

  OdpovědětVymazat
 17. Problém Pocheho je jeho členství v širší skupině senátorů, poslanců a eurohujerů z vícero stran, které ale nevede! Vliv má jen na Hamáčka.Kdo najde "smrdící hlavu"? Poche byl do hry nasazen, proto to jeho zatvrzelé lpění na jmenování! Jde o víc, než o ministrování.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hádáte z lógru?

   "Problém" Pocheho je v tom, že je odchovancem Hulínského a Březiny, největších pražských gaunerů. Mluvit o "vlivu" na Hamáčka je legrační, jelikož Poche Hamáčka dostal tam, kde je, tj. do čela ČSSD. Poche s Tvrdíkem a Starcem patří k posledním silným hráčům v této partě, Hamáček je pimprle.
   Hašek zatím vyčkává opodál na svou šanci...

   Vymazat
 18. Je to jako před volbama. Nikdo nenaslouchá, jak nedávno pronesl Vladimir Vladimirovič a všichni se jeden přes druhého snaží lhát a opakovat nepodstatné hlouposti.
  Co je úsměvné je že, najednou za Pocheho kopou odeesáci, Kalousek, celá kavárna. Do minulého týdne však všichni ti představitelé "demokratických" stran a rektálních myšlenkových proudů radili jeden přes druhého socanům, aby na led, tedy do vlády s Babišem nechodili.
  Člověk by ustrnul, zastavilo by se mu srdce, s jakou láskou a s jakým zápalem dávali úhlavní nepřátelé sociální demokracie posledních let najevo, že jim na srdci leží především blaho ČSSD a zejména jejich čelných představitelů.
  Ten, kdo těmto libozvučným tirádám naslouchal, mohl pochopit, že ta varování nejsou znakem strachu o blaho ČSSD, ale je to logické vyhodnocení situace a z ní plynoucích šancí tzv. demokratických stran v opozici, jejichž velcí kormidelníci si dali dohromady, že když socani na rozdíl od nich budou ve vládě, tak celá "demokratická opozice" skončí před příštími parlamentními volbami v propadlišti dějin. Tedy vlastně v hajzlu. Protože ten kdo se pohybuje pod úrovní rozlišovací schopnosti voličů v mezidobí voleb, ten ve volbách dopadne jako TOP 09, STAN, KSČM nebo naši sudečtí lidovci. A tak všem přišlo líto, že by ČSSD a její politická elita mohla přežít a v příštích volbách vstát z mrtvých.
  No nelekejte se. Bratr Hamáček své ideové kamarády v opozici ani své chlebodárce v zahraničí nezradí.
  Jak dávají znát události posledních hodin a dní, Hamáček a ti, co tahají za provázky v pozadí udělají cokoliv, aby ty radikály nenechali sestavit vládu. Jak to?
  Celá politická scéna napříč všemi partajemi je prosáklá kriminálními živly. Modré straky si nechtějí vzpomenout, že na základě zlodějin kolosálního rozsahu je voliči poslaly na hřbitov dějin. A těch usmolenejch deset procent, co mají dnes, je sakra málo, když si vzpomeneme, že taťka Klaus ukradnuv zákeřně politickému hnutí OF členskou základnu měl na počátku sám 70%.
  Stejně je na tom Kalousek a jeho hajnej. Pro podrazáctví a protičeskou politiku jej voliči doslova sešrotovali. I černoprdelníci se svou loupeží 59 miliard jsou držkou na kanále. Stan, hájící cikány, přistěhovalce a především Zajordánské slovany jsou taky na politickém krchově. A Soudruh Filip, který poslední týden vykřikuje v kde jakém kavárenském médiu, jak je proti migrantům a jak miluje Český národ, cítí s pouhými sedmi procenty, že má nůž na krku. Národní cítění vyměnil za internacionalismus a multikulturalismus. Přeci, ale pozdě.
  Na co naše náboženská obec v ČSSD? Ti se oddělili od Českého národa a vůbec pouličního plebsu již dávno. politika se jim stala jen zdrojem osobního obohacování. Bratr Sobotka se jezdil klanět úhlavním nepřátelům Českého národa do Mnichova, celé vedení je střídavě stíháno a souzeno za rozkrádačky po celé republice a Bratr hamáček jezdí s láskou na výjezdní zasedání vlády České republiky do Tel Avivu. To není vtip!
  Jen vytáhli rozsudkem na objednávku z oprátky Zimolu, už tam strkají Pocheho.
  Vždyť ten fešák, pocházejíc z nějaké prde le seděl léta a pomáhal rozkrádat bytový fond v zastupitelstvu Prahy. Byl šéfem dozorčí rady Pražských komunikací. Pro ty co nevědí, je to za tunel na stamilionové rozkrádačky, tak vedení bylo odejito a policie šetří zpronevěru.
  Poche je vítač, člen ASPEN, přítel našich sudetských "přátel".
  Myslíte si, že ČSSD s takovými politiky získá více voličů do příštích voleb?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Náš problém je, že to, že jsou teď "držkou na kanále", nám ty rozkradené stovky miliard nevrátí. Zrovna tak nás nikdo z bruselské řiti,kam nás nacpali kulisáci, knížata s čírem, s.albotkové, zadolárci a jim podobní, už nikdy nevytáhne.

   Vymazat
  2. 21:39 Dobře napsáno. Až na to, že komunisté nikdy nebyli vítači. Internacionalismus je solidarita s pracujícími všech zemí, nikoliv solidarita s příživníky a s těmi, kdo z nich chtějí udělat další tunel na státní prachy. Jen si vzpomeňte, jak "demokraté" po vzoru Merkelové bojovali za "lidská práva a humanismus". Ti pak otáčeli podle toho, jak rychle jim docvaklo, že by to byl jejich konec. Najednou zapoměli, že "musíme být jednotní se Západem". To nejsou komunisté, kdo se točí jako korouhvička.

   Vymazat
 19. Možná by nebylo od věci, kdyby nám pan Žáček představil ty loudkovodiče v zákulisí ČSSD.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tady to máte černé na bílém: ASPEN - Hamářek, Bakala, Fiala, Šlachta, Zaorálek, Bradáčová Pánek, a desítky dalších - podrobnosti na Aeronetu.

   Vymazat
 20. .


  === P O D P O Ř T E ! A R G U M E N T ===

  http://casopisargument.cz/2018/06/17/staci-150-korun-a-zmenite-argument-k-nepoznani-pridejte-se-a-pomozte/  .

  OdpovědětVymazat
 21. Jestli budou socani trvat na jmenování Poche ministrem a zkrachuje kvůli tomu jejich vládní projekt s ANO je s ČSSD konec.Nedovedu si představit kdo trochu soudný by je volil.A bude dobře když to tak dopadne.Babiš se musí rychle dohodnout s SPD a sestavit jednobarevnou vládu ANO jinak at to odpíská a dá šanci ODS a "expertu"Fialovi a demokratickému bloku s Kalouskem v čele

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kalousek s TOP09 a ODS končí již pozítří. To se koná valná hromada ČEZu ...

   Vymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.