Reklama

neděle 17. června 2018

Pravice v zajetí sprosťáctví a iluzí

Jiří Paroubek
17.6.2018  VašeVěc

Když jsem (13.6.) sledoval ČT, povšiml jsem si, jak předseda klubu ODS Staňjura, hovoří o příští koaliční vládě hnutí ANO a ČSSD jako o polokomunistické vládě. Má tím zřejmě, ze svého komunistožroutského hlediska na mysli, že tato vláda bude podporována na půdě sněmovny komunisty. A dále to, že ve vládě bude několik bývalých členů komunistické strany. Tedy té předlistopadové komunistické strany. Upřímně, předhazovat dnes multimiliardáři Babišovi jeho někdejší členství v komunistické straně je trochu úsměvné.

ODS je zřejmě omámena tím, že jí od voleb přibylo ve volebních preferencích několik procent. Zase na druhé straně ovšem, pravice jako celek – tedy TOP 09, Starostové a z části i lidovci – voliče ztrácí. Takže v příštích volbách si umím představit situaci, že ODS s vypětím všech sil bude mít 20% hlasů, ale pokud ze sněmovny vypadnou jejich dva pravicoví parťáci, např. TOP 09 a Starostové, bude na tom, pokud jde o povolební vyjednávací pozici, ještě hůře než nyní.

Když jsem přijížděl do Prahy, na jedné z dopravních komunikací jsem objevil billboard ODS, na kterém jsou Pražané vyzýváni, aby volili ODS v podzimních komunálních volbách a aby tak poslali vzkaz „komunistické vládě“. Myslí se tím tedy vláda hnutí ANO a ČSSD. Podobné slogany jsou v demokracii zajisté přípustné, ale jsou klamavé a vůbec fujtajbl. Upřímně, nemusím mít rád Andreje Babiše, ale pokud jej někdo takto poblinkává, vzbuzuje to u mě spíše sympatie k poblinkávanému, nežli k tomu, komu se udělalo z údajné komunistické vlády tak špatně. Je smutné, že tuto stranu budou volit často lidé, kteří sami sebe pokládají za součást intelektuálního výkvětu země...

Druhý billboard, který jsem viděl v Praze, se týká velkého předsevzetí předvolební aliance TOP 09 a Starostů, pokud jde o komunální volby v Praze. Ti slibují „skvělou správu města“. Mám rád paní Marvanovou, i když ji osobně považuji za naprostého politického popletu, který ať v politice dělal, co dělal, vždycky všechno pokazil. Tato milá žena nikdy nic neřídila a nemá žádnou kompetenci k tomu, aby řídila město. To by byla jen Krnáčová II..

A pokud jde o Jiřího Pospíšila, druhého z lídrů, ani on nic o pražských problémech neví. Pražský primátor by ale měl věci znát detailně a do hloubky. Začít se učit až ve funkci komunálního politika, to je pro řízené město nejméně rok ztráta. J. Pospíšil je univerzální voják. Rozpadající se TOP 09 řídí z Bruselu. Před pár lety, ještě v jiném politickém dresu, kandidoval s úspěchem do krajského zastupitelstva v Plzeňském kraji, prostě všestranný politik....

Všechny průzkumy veřejného mínění, které byly prováděny v českých a moravských velkých městech, říkají, že lidé od kandidátů očekávají kompetentnost. Jakou má ale kompetentnost v oblasti pražské komunální politiky Jiří Pospíšil či Hana Marvanová? Jejich volební heslo není na rozdíl od ODS nechutné. Ono je jen klamavé. Oba lídři aliance TOP 09 a Starostů po odborné stránce nemají Pražanům co nabídnout.

- - -50 komentářů :

 1. Má vůbec smysl se k tomu vyjadřovat?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Skutečně na Paroubka nemá smysl se vyjadřovat. On z politického nebe už vypadl.

   Vymazat
  2. Paroubek je poslední zbylý skutečný vůdce ČSSD a jestli opravdu je ochoten dohodnout se i s mimozemšťany, tak nadčasový.

   Vymazat
  3. PAROUBEK JE HRDÝ,ABY POCHOPIL KDE HRAJE MUZIKA!

   Dělá se hloupý,že nevi o MASTERPLÁNU voličů známeho pod zkratkou NP,tak tady pište co je to za politika,který voliče a jejich program nechce, at to vime všichni včetně jeho!

   Vymazat
  4. fakt, napsal jste to česky

   Vymazat
  5. POLITICKÁ TŘIDA SPROSTÝCH ŠMEJDŮ CHCE JEN MOC

   už skoro 30 let neni schopna odsouhlasit ani jeden použitelný zákon o obecném referendu!
   Proto někdo informujte toho Paroubka o SPRÁVNĚ ČESKÉM PROGRAMU VOLIČŮ,kteři v bodě NP Nr.3. vymysleli jak ty námi volené zrádce obejit a navrhnout ještě něco DALEKO účinnějšiho a jednoduššiho,levnšjšiho a flexibilnějšiho než ten zákon,který oni stejně navrhnou tak,aby byl NEPOUŽITELNÝ!
   Jestli se chce ten borec Paroubek přidat tak at to udělá hned ,než to všechno uděláme za něho sami.On má web,kde odpovidá krátce na všechny otázky,tak se ho tam zeptejte proč se mu nechce čist zdejši NR,kde to má všechno na střibrném talíři i s nadávkami,že když nepohne kostrou tak zase zhavaruje!

   Vymazat
 2. Náhodou je Marvanová mimořádně schopná. Za léta, co byla ve sněmovně a putovala od strany ke straně (Občanské fórum, ODS, Unie svobody), stačila "vystudovat" práva a pořídit si tři děti (každé s jiným otcem). A ty "její" kauzy, kdy později u soudů za tučné palmáre zpravidla zastupovala poškozené a vesměs prohrála, ani nemá smysl vyjmenovávat.

  OdpovědětVymazat
 3. Zmíněná pí. Krnáčová si na postu primátorky hmP nevedla až tak špatně jako celá řada jejích předchůdců. Dokončila Blanku, zrušila opecard,umravnila mladšího Stropnického ap.Řekl bych že své volební období a svůj andát zvládla na lepší trojku. A to je oproti předchůdcům lepší výsledek. Oni byli za horší čtyřku.

  OdpovědětVymazat
 4. Myslím že primátorem Prahy by měl být rodilý pražák znalý tamních poměrů a problémů . Dovede si někdo představit , že by primátorem Bratislavy byl "Čehůn"?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rodilý, nebo nerodilý. Já tuto častou obhajobu hlavně pražáků neberu. Pokud někde žiji a jsem hlášen, tak mám i místní příslušnost. To, že se jim do Prahy stahuje různá havěť ještě neznamená, že to nejsou pražáci.
   A teď přesně obráceně. Proč by nemohl dělat primátora třeba Mongol, pokud bude schopný a lidi si ho vyberou?

   Vymazat
  2. Asi mohl, pokud si ho voliči zvolí, ale obecně jde o riziko, protože jde i o jeho smýšlení, o jeho cíle a především ty skryté. Proč by nemohl být prezidentem Česka třeba Hitler?

   Vymazat
  3. ... když má ty schopnosti.

   Vymazat
  4. Navic vetsina prazaku jsou puvodem moravaci.

   Vymazat
  5. Pane Bagoune, neplácejte. Většina Pražáků jsou Pražáci. Pak tu máme Valašský krůžok, ambasády cizích států a nakonec přivandrovalé poslance a jejich suity v sekretariátech a na ministerstvech. Poslední jmenovaní (poslanci senátoři - přivandrovalci) jsou nejvíc vidět a slyšet. Trousí blbiny, vytvářejí jeden zákonný zmetek za druhým atd. atd. Odtud ten dojem, že Pražáci jsou největší neštěstí Čech a Moravy.

   Vymazat
  6. 7:20 Pane Hricák, když tak vo tom přemejšlím selskym rozumem, tak bych řek, že primátora Prahy může dělat Mongol jedině tehdy, pokud primátora Ulánbátaru bude dělat Čech.

   Ale Vy jste asi myslel Mongola, kterej v Ulánbátaru nikdy nebyl, narodil se tady a celý život prožil v ČR. Tak to máte recht.

   Vymazat
  7. Mám pražáků plné zuby . Dělají jen samé majdany (1948, Pražské jaro, 1989 např.). Nejlepší by bylo , kdyby se stali samostatnou republikou jako je San Marino - jen s tím rozdíle , že do Česka by museli mít vízum.

   Vymazat
  8. Mongol v Praze Hricáku, toho tam přeci máte, nějakej Marek Benda (ODS), ostatně takových je u vás více, stačí volit na pražský Magistrát toho největšího z Mongolů. Navrhněte tento projekt TV NOVA a uvidíte. Držím palce!

   Ramón

   Vymazat
 5. Na tom plakátu je napsáno: Bolševická vládo Praha není stádo, a pod tím: Praha volí ODS. To přece není "v demokracii zajisté přípustné". To je úmyslné uvádění voličů v omyl, protože jde o lež. Je to neregulérní a zrovna se divím, že Paroubek to nechápe.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 7:45 Na tom sloganu je komické, jak spoléhá pravě na chování stáda. Oznámení "Praha volí ODS" je stejná výzva volům na připojení se ke stádu, jako známý idiotismus "Kdo neskáče není Čech".

   Vymazat
  2. ODS bude asi Obnovená Dělnická Strana.

   Vymazat
 6. Základní pravidlo pro voliče je, přehlížet předvolební plakáty, ignorovat kampaň, poťukat si na čelo při vykřikování sloganů. A to z důvodu, že ... důležité je, co Ti týpci z plakátů udělali dosud. Pro mě je přijatelná většina neznámých stran (zatím nic nepodělali), a naprosto nepřijatelná stávající sestava parlamentních stran mimo SPD (totožná vyjádření před volbami i po volbách) a komunistů. Takzvané "systémové" strany od roku 1989 nadělali tolik sviňáren, že je může volit jen ... dosaďte si sami ...
  U ANO, které je cíleně zaměřeno na prosazení ekonomického prospěchu úzké skupiny lidí je jasné, že její elementární zájmy jsou v rozporu se zájmy většiny voličů.
  ABC

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. PAN ABC JE SKVĚLÝ V ANALÝZE,JE MOŽNÁ I NA ČASE,

   kdyby chtěl,aby zkusil navrhnout koho tedy volit,když nikdo nemá o voliče a jejich Program zájem.
   Myslíte,že je třeba něco nového vymyslet, co by tomu pomohlo a když co by to v návrhu, tak jak to vidíte vy volič a člen OSV, mohlo asi být?

   Vymazat
  2. Bohuzel je to tak, ze pokud ma dojit k systemove zmene ve stavajicim systemu, musi si nejvetsi skupina (tj. Vetsina) ujednotit sve zajmy a zaplatit si vlastni stranu, ktera bude hajit jejich zajmy. Duraz musi byt kladen na moralku a dodrzovani emementarnich pravidel rizeni suverenniho statu.
   ABC

   Vymazat
  3. 22:08 ABC

   "Systémová změna ve stávajícím systému" - naprosto nechápu, co tím vlastně myslíte. Mohl byste to trochu konkretizovat?

   A Vy si skutečně si představujete, že si "většina" občanů "zaplatí" politiky, kteří budou provozovat nějako "morální" politiku podle "elementárních pravidel" ...?

   Nevím, zda se tomu mám smát nebo spíš plakat nad takovými představami.

   Kokotko

   Vymazat
  4. PAN ABC POTVRZUJE DÁL SVOU SKVĚLOU KONDICI

   OSV má stejný nápad s menši odchylkou a to,že podle našeho návrhu bude asi nutné hned tří hnutí.
   Nazvali jsme to KOALICE TŘI HVĚZD,kdy tato hnuti by mohla vložit do svých Programů vizi občanů voličů ČR FIRST zobrazenou v Národnim programu občanů voličů a tu by bylo na místě,aby si ten NP rychle převzali ti politici kteři chtěji včas změnit kabát, než se dostanou do situace,kdy pro ně žádný nezbude.

   UŽ PRVNI JEHO BOD JE ZAJIMAVÝ.POD NP Nr.1. se píše.
   Co je na tom NP tak špatného,že musi být NP mazakován,když nic jiného nechce než jednoduše

   SOLIDÁRNI SPOLEČNOST PRO VŠECHNY a normálni

   vládu,která by převzala opravdovou odpovědnosdt za politickou,ekonomickou a sociálni prosperitu, přičemž by se opírala o ÚSTAVU,

   KDE PRÁVĚ TOTO JEDNO SLOVO,KTERÉ TO VYJADŘUJE A O TOM JEDNAJÍCÍ BYLO ZÁMĚRNE VYNECHÁNO!

   Lidé vůbec nevědi,že absence tohoto slova znamená,že nadále budou vznikat vadné zákony-přikladem je exekučni,které způsobuji a způsobi dále jejich brutálni okrádáni ve smyslu kapitalismu bez přivlastků,který se nejen tim podobá gangsterismu ,odkud a tzv inteligence vůbec nechápe proč, ho na hřbetě přismyčil ten president KLAUS§

   Vymazat
  5. SAMOZŘEJMĚ,ŽE VIZE ČR FIRST VE FORMĚ NP NENI

   je celý komplex bodů,které když se objevi vcelku mohou vzbudit něco co tu ještě nebylo,bohužel je to právě politická třida Šmejdů,která to prvni zpozorovala a čichá hořici zápalnou šnůru.
   Prozatim nemá proti tomu dynamitu žádnou jinou zbrañ než sprostou cenzuru!
   Opravdu jste to pane ABC ten kdo napsal odpověď nebo jak je to možné,že se trefujete do černého?

   Vymazat
  6. Pro 22:21
   Systémovou změnou stávajícího systému je myšlena změna přístupu řídící struktury. Stávající přístup, upřednostňující při řešení jakéhokoliv problému ekonomický profit zájmových skupin.
   Morální politikou není myšleno nic více, než zohledňovat v první řadě zájmy státu. Zdůrazňuji suverénního státu, nemám tím na mysli zájem zahraničních firem, nadnárodních koncernů či jiných států, v jejichž podřízenosti se nyní nacházíme.
   Plakat ... já pláči nyní, pokud jen pomyslím, jaké možnosti tato země měla v roce 1989 a kam se vydala, zcela v rozporu s prohlášeními polistopadových představitelů. Připomenu "každá revolucionizující třída musí vydávat svůj zájem, za zájem většiny" a doplním, i v případě, kdy je menšinový zájem v naprostém rozporu se zájmy většiny".
   Babiš spolupracoval v porevoluční době s parlamentními stranami a těžil, když požadavky prostředníků mezi ním a státním rozpočtem (mám na mysli stávající parlamentní strany)přesáhli jistou hranici, vložil prostředky do založení strany a teď si bude rozhodovat sám ....jde jen o kalkul a byznys. V tom je zajisté dobrý ....
   Stejnou šanci mají i ostatní, stejně jako většina v tomto státě. Šance je minimální, o tom nehodlám polemizovat a je snižována mlžením. V první řadě je třeba si ujednotit, zda hodláme do budoucna zůstat suverénním státem a nebo se stát další spolkovou zemí a zda hodláme zůstat majoritní skupinou v Českém území.
   Řešení rozhodně není v podpoře stran, jejichž vizitkou je stávající stav a, nechci sýčkovat, i dopady problémů přicházejících.
   ABC

   Vymazat
  7. OSV NENI PROTI EKONOMICKÉMU PROFITU OVŠEM

   pozor,bude třeba upřednostnit naši občanskou zájmovou skupinu a chtít podle našeho názoru solidárni společnost pro všechny,kdy silní,podpoři slabši a ne,aby nám ještě žabky kradli!
   K tomu nemusi být šance možná minimálni.Pozná se to,až se o to pokusime.
   Prozatim chtěji občané pouze chléb a hry.
   To,že mohou brzy přijit i o obě věci je ještě nenapadlo.

   NEPSANÝM ZÁKONEM PANE ABC JE,ŽE O NÁVRH POSTUPU MŮŽEME MY ŠPIČKA ELITY OBČANŮ DÁT NÁVRH NA PŘ.VE FORMĚ NP.

   Pokud nebude respektován přijdou občané nejen o chleba,ale brzkou cenzurou i o hry,takže potom bude pozdě honit bycha,no ni?.

   Jinak s vašimi promyšlenými komentáři souhlasime a jsme rádi,že jste s námi na jednom plavidle!

   Vymazat
 7. Téměř před 30 lety se v ČR vládlo totalitně. Nyní se vládne demokraticky. Před 30 léty bylo vše co nebylo KSČ odsouhlaseno špatné, bylo to totalitní dle dnešní mluvy, nyní je vše co není odsouhlaseno ODS, KDU-ČSL, Piráty či tzv. "demo" stranami též špatné. Není to úplně stejné? Žádná demokracie v ČR není ani náhodou. Voliči, co nevolí ty správné strany jsou "lůza" či jak je nazvat.
  Jsou to jen kecy a co od KDU-ČSL či Zaorálků či Hamáčků očekávat. Oni potřebují plné koryto a proto je třeba je "volit". Jak řekl Werich: "musí se historicky znemožnit".

  OdpovědětVymazat
 8. Pospisil a Marvanova(pisu bez titulu,nebot v Čechach je nyni tento uzus,Zeman je take jen Zeman)jsou oba znacne zasmradle zbozi.Uvidime,kolik naivu jim uveri,ze neco dokazali a v budoucnu neco dokazi

  OdpovědětVymazat
 9. Společnost nerozdělují jednotlivci ani skupiny. Společnost vždy rozděloval, rozděluje a bude rozdělovat nebo spojovat spololečenský systém. Ten, v němž žijeme, ten nás rozděluji a jmenuje kapitalismus Jediným společenským systémem, který spojuje je demokracie. Ta je s kapitalismem neslučitelná. Je to celkem jednoduché a tupci to nepochopí a zaprodanci demokracii nikdy dobrovolně nepřijmou.

  Štefan

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Štefane,

   nestači jenom zbožná přáni,dejte tady svůj návrh programu s návodem jak dáme tomu kapitalismu bez přivlastků na prdel a čim!
   Kterými nástroji a prostředky nastolíme demokracii,která neexistuje!
   Spěchejte s kuchařkou než vám ten možný třeba dobrý recept zatrhnou cenzurou a napište to tak,aby jsme to my lopaty pochopili!
   Hlavně to musi být jedlé!
   Do toho fujere!

   Vymazat
 10. To jsou ale zase slinty bureš je ten poslední kdo by chtěl odevzdat majetek pracujícímu lidu.

  OdpovědětVymazat
 11. "Praha je Praha, to máte marné, Praha je vzor elegance". Asi tak. V.J.Horák

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Elegán vedle elegána 14:06

   Například Jaroslav Štětina se svým rudým rypákem a na něm štětiny, jak na angreštu?! Už jste si s ním zkoušel dát pusu na dobrou noc. Vždyť s tím rypákem pobodal i vlastní prasata.


   Ramón

   Vymazat
 12. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 14. Moudrý Brouk Pytlík17. června 2018 16:08

  Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 15. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Magore, jediným českým Hurvínkem jseš tady ty. A zůstaneš jím, i kdyby ti udělil občanství Trump.

   Vymazat
 16. Nemusím pana Paroubka milovat, ale musím uznat, že ČSSD vedl dobře a to co píše v článku, že je blízké pravdě. Beru to tak, že je natolik schopný, že by většině v současném vedení ČSSD byl vážnou konkurencí. To je zřejmý důvod k tomu, aby mu v návratu do politiky všemožně bránili. Tak se chlapci, možná i děvčata vytrvale snaží. Co na to, vy Ostravaci?

  OdpovědětVymazat
 17. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 18. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 19. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 20. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 21. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 22. Kluci běžte na pivo, tady je to ztráta času.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. PLUKOVNIK H.STÁLE NECHCE POCHOPIUT,ŽE BUDE

   mazakován do té doby až pochopi,že bude namisto nadávek psát k věci,tj zda by se nemohl obrátit na svého presidenta,aby nám povolil to chybějici slovo,které deklaruje OSV do Ústavy, povolit a pak teprve budou všichni občané ČR vidět jaký je to skvělý borec!

   Vymazat
 23. ====================================================

  ===== PODPOŘTE !ARGUMENT =====
  http://casopisargument.cz/2018/06/17/staci-150-korun-a-zmenite-argument-k-nepoznani-pridejte-se-a-pomozte/

  ====================================================

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ČASOPIS ARGUMENT NEUMI OKOMENTOVAT ČR FIRST

   ve formě Národniho progranu NECHCE,ABY DĚLNICI A ROLNICI měli s timto programem,který je sjednocuje v boji o jejich jim chybějici penize, skvělý úspěch.

   AŽ TAM ZAČNOU PSÁT JAK SE MÁME DOSTAT K PENĚZŮM JAKO TO PÍŠE NP ,PAK TY ŽABKY VYPLÁZNEM!

   To můžeme vzkázat tomu plátku,který neotevřel ani diskuzni rubriky pod svými články,aby tu demokracii,kterou je diskuze zarazil!

   Vymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.