Reklama

neděle 17. června 2018

Předseda ODS Fiala ze sebe dělá politického analfabeta

Jiří Baťa
17. 6. 2018
Jakkoli je známo, že pan předseda ODS Petr Fiala je několikanásobně korunovaný, pardon „otitulovaný“ člověk, který by vzhledem k tomuto vzdělání mohl, resp. měl být člověkem rozumným, inteligentním a řečeno lidsky moudrým, přesto však v souvislosti s angažmá ČSSD ve vládě s hnutím ANO se zdá, že panu Fialovi tato skutečnost ani ne tak vyrazila dech, ale jako by mu zcela zatemnila mozek. Tvrdit totiž, že vznikne polokomunistická vláda pod patronátem prezidenta M. Zemana jen proto, že ČSSD vstoupí do vládní koalice s hnutím ANO, kterou z naprosto logických důvodů hodlá svými hlasy virtuálně podpořit KSČM, by snad mohl prohlásit nějaký Ruda Poděs ze Suché Vody, který toho o politice ví stejně jako pan Fiala o Suché Vodě.


Je až úsměvné, jak se pan profesor Fiala snaží eliminovat svou vinu, neschopnost, zahlazovat stopy, svádět problémy a nedostatky ODS na druhé, aby potom mohl na veřejnosti vytrubovat takové nesmysly, jako že vznikne polokomunistická vláda. Pan profesor jaksi nemůže strávit fakt, že své možnosti promarnili a že jejich neschopnost využili právě komunisté. Ale pozor, komunisté nejsou součástí předpokládané vlády, ale pouze jsou ochotni tuto vládu, jak již bylo řečeno, ze zcela pragmatických důvodů podpořit. Není pochyb, že to pan profesor vidí stejně, ale nemůže to přece přejít bez povšimnutí, resp. Bez toho, že by zcela bezdůvodně nepomluvil KSČM a samozřejmě i prezidenta Zemana ze snahy být „zaháčkování“ ve vládnutí. Směšné a ubohé při vědomí, že jim Andrej Babiš mnohokrát nabízel spolupráci a účast ve vládě, ale ODS ( tj. Oponentní Demagogický Spolek) v čele s předsedou panem Fialou to velkoryse (a neuváženě) odmítla, neboť by to znamenalo překročit práh presumpce neviny a spolupracovat s trestně stíhaným premiérem. Ale také, že být s nimi ve vládě by znamenalo (v lepším případě), být až tím druhým. A to oni přece tak hluboko nemohou klesnout! Ovšem místo toho, aby přiznali, že se mohli o účast ve vládě s hnutím ANO aspoň pokusit, dlouhodobě jí házejí klacky pod nohy, dělají obstrukce a potíže,kde se dá a když se najde rozumná partaj, bohužel zrovna ta komunistická, tak je z toho „poprask na politické scéně“.

„Vedení ČSSD udělalo vše pro to, aby přesvědčilo členskou základnu, aby pod patronátem M. Zemana vznikla polokomunistická vláda ANO, ČSSD a KSČM Takováto vláda nebude pro ODS partnerem, ale soupeřem,“ napsal předseda ODS pan Fiala na Twitteru. Provokativně přehlíží, že ve vládě komunisté evidentně nebudou (notabene ani o to neusilují), ovšem to, že jsou ochotni, za jistých podmínek, vládu jen podpořit, aniž by si dělali nějaké nároky na post ve vládě, jim strašně vadí. Ostatně jim vadí všechno, co pochází z dílny KSČM. Vstřícnost pana Fialy a jeho partaje vůči naději na vytvoření jakés takés vlády, která má předpoklad dostat důvěru je neskutečně vstřícná: už předem totiž avizuje, že taková vláda nebude pro ODS partnerem, ale soupeřem! „Uděláme vše pro to, aby dopady vládnutí této vlády na směřování, vývoj země a její občany byly co nejmenší. Již při podzimních volbách bude příležitost začít situaci měnit. Věřím, že výsledky podzimních voleb budou začátkem konce této vlády“, vyhrožuje sebevědomý pan profesor. Jinými slovy: vláda půjde vpřed, ale ODS hodí zpátečku, v lepším případě bude dělat vše, aby to vládě a nám občanům hodně ztížila.

Aby toho nebylo málo, svou kašičku si přihřál i politický fajnšmekr pan Gazdík když konstatoval, že : „No tak sláva, bude vláda! Ne, že by byla podle mého gusta, opře se o komunisty, takže to fakt ne. Ale alespoň skončí měsíce vlády bez důvěry Sněmovny, kdy se strana s třetinovou podporou voličů chovala jako absolutní vítěz!“ Má sice pravdu jednak v tom, že ANO se zcela oprávněně chovalo jako vítěz, protože skutečně vítězem bylo! Ale stejně jako u pana předsedy Fialy postrádám rozumné, resp. objektivní hodnocení této skutečnosti, nechápu ani pana Gazdíka, jak může lživě prohlašovat takovou nestoudnost, jako že strana (má tím na mysli hnutí ANO) s třetinovou podporou voličů se chovala jako absolutní vítěz! Je dost nepochopitelné, proč ze sebe dělá pan Gazdík pitomce když dobře ví, že to co říká není pravda. Pravda sice je, že ANO získala třetinovou podporu voličů, ale všech voličů, což je pořád mnohonásobně víc, než jeho STAN! Nebo že by to byl příznak z „přepracovanosti“?

Z toho vyplývá, že nepochybně v cíleně destrukční politice nezůstane ODS sama, protože stejné „zásadové pochopení“ pro novou vládu mají, jak vidno také STAN, TOP 09 a nepochybně i KDU-ČSL. Takovou vstřícnou „demokratickou“ politiku pro občany ČR dokáží jen naši „demokraticky smýšlející“ pravicoví politici. Jejich jednání připomíná rčení, že : „Lidé (v tomto případě politici ODS) v sobě nesou cítění králů: chtějí, aby proti druhým mohli vše, ale ti druzí proti nim nic!“ A ono jim to jaksi furt nevychází!

40 komentářů :

 1. Pan Fiala je pouze ukázkovy příklad obecné pravdy, že vzdělání ≠ inteligence a dostatečně snaživý blb se může ozdobit mnoha tituly.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jeho přirozená inteligence je velmi nízká.

   Smazat
  2. Přichází doba, kdy bude potřeba zastávat rozhodný postoj, bez ohledu na vzdělání.

   Smazat
  3. Těch příkladu snaživých hujerů je samozřejmě mnohem víc. Pepek Vyskoč, obecní blb bez vzdělání z Putimi, na pokyn vyskoč, skákal. A naopak je znám příklad vzdělance z Prahy, který snad dokonce zastával vysokou funkci na Akademii věd, na pokyn Jirko zatoč se, se v sedmdesáti letech začne točit jako čamrda. V IQ tedy evidentně žádný rozdíl.

   Smazat
  4. Je chyba p.Fialu podceňovat. Jako špičkový odborník by jistě zvládl Mnichovskou dohodu levou zadní.

   Smazat
  5. Nechceme tu žádný pochektorát Böhmen und Mähren!

   Smazat
 2. Pan Fiala je jasnou ukážkou toho, že žádné tituly nejsou patentem na rozum!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proto,když nic vědeckého nešlo vymyslet ,tak se dal na politiku.Tam nemůže nic zkazit a je stále ve světle leflektorů a a stále se o něm píše.

   Smazat
  2. Žádné tituly nejsou patentem na moudrost.

   Smazat
 3. Pan Fiala a jeho kolegyně Němcová jsou zárukou brzkého odchodu ODS do ztracena. Nebýt bývalých voličů TOP 09 a jediného schopného člena teto partaje, tj. V.Klause ml. tak jsou totálně v pr.... , ale to co nevidět,stejně příjde.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Příští týden by se mohla Merkelová rozloučit s úřadem kancléřky, řekl poslanec za CDU Kai Whittaker. Její obdivovatel Fiala by jí mohl ihned následovat.

   Smazat
  2. Zatím stále KVOTÁ, stále KVOTÁ...

   Smazat
  3. Skoda ze stale KVOJAJI, ODS I MERKLOVA

   Smazat
  4. Zárukou brzkého odchodu ODS a TOP09 do ztracena není Fiala a Němcová, ale valná hromada ČEZu 21. června!

   Smazat
  5. Velice trefná a výstižná, je autorova přesmyčka zkratky ODS - Oponentní Demagogický Spolek.
   Má to trefu, vtip a především : REÁLNÝ ZÁKLAD!

   Smazat
  6. Vl. Černík 11. června 2018 20:44

   Malý a asi i zbytečný dotaz:
   Paní ombudsmanka byla také dotázána?

   A co takové ty občanské iniciativy jako např. Človek v tísni?

   A co v Kanadě jak tam dopadlo někdy něco podobného?

   Dík Jiří

   Smazat
  7. Pane Jírovče, děkuji vám za vaše názory, přestože s nimi ale vůbec nesouhlasím. Přesto "se budu prát", aby jste je mohli říkat. Systém sociálních dávek, včetně příspěvků na bydlení, je jednak "byznis jako prase", a zároveň forma úplatku společnosti lidem s problémem, se kterým si společnost neví rady.
   Řešení existuje, je náročné, politicky nekorektní, "lidskoprávně" diskutabilní, ale jedině účinné. Může ho realizovat jedině a pouze sám stát, prostřednictvím veřejné správy. Nikoliv neziskovky. Základní podmínkou je neustále tvořit a vymýšlet nabídku pracovních příležitostí. K tomu pak zajistit minimální, ale důstojné, podmínky (standarty) bydlení, stravování a nezbytné péče, například podle podmínek zdravotnických či sociálních zařízení. Jen to nejnutnější, zdůrazňuji. Kdo chce víc, musí přijmout nabízenou práci, nebo si sám najít lepší. Doplňujícími podmínkami jsou logicky řádná péče o děti, docházka do školy, atd. atp. Žádné podfuky s dávkami pěstounské péče, žádný nárok na doplatky a příplatky, tu na vybavení, tu na školní pomůcky, atd. Vše pouze jednotný, a tudíž levný standart, zajištěný "státem". A znovu, kdo chce víc, ať pracuje.
   Váš problém, pánové, je podle mého soudu v tom, že "řadíte vůz před koně". Zjednodušeně, chete, neúmyslně, pokračovat v nemorálním uplácení "nevstřícné komunity", než se najde jiné řešení. To řešení je neuplácet, a jednat. Naprosto stejně, za stejných podmínek, jaké má kterýkoliv občan této země. "Špecifiká" jsou podvod, neexistují. Ale dobře se na nich přiživuje, chcete-li parazituje, značné množství lidí. A nejsou to jen ti opravdu v nouzi.

   Smazat
 4. Jiří Jírovec17. června 2018 17:01

  Pravice nemá zájem, aby vůbec Babišova vláda vznikla. Děsí se toho, že přes všechno úsilí o jeho likvidaci jsou preference ANO stále kolem 30%.
  Jakýkoli Babišův úspěch by pro ně mohl být likvidační.

  Tihle šaškové (jinak se nedají nazvat) neuvažují o Česku jako celku, ale o svých korytech. Hrozí návratem komunistů, ale jde především o to, že když dostanou místa v dozorčích radách, bude je muset jiní politici uvolnit.

  Myslím, že to byla Němcová, která před projednáváním jednoho z předchozích rozpočtů dostala otázku, jestli by pro rozpočet hlasovala, kdyby byl výborný. Odpověděla, že ne protože je Sobotkův.

  Neexistuje absolutně žádná snaha spolupracovat v zájmu celé republiky. Proto není možné prosadit zákon o sociálním bydlení, proto není zákon o liniových stavbách. Soukromé vlastnictví je svaté a nemůžeme přece jen tak jednoduše něco vyvlastnit. Že se pak kousek dálnice staví desetiletí - koho to zajímá?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:01 Ačkoli nejsem tak fundovaný jako pan Jírovec, dovolím si poznamenat, že před 30 lety jsme měli vládu skoro celou komunistickou. Dnes budeme mít dle p. Fialy vládu polo-komunistickou. To je ale obrovský pokrok, když uvážíme kolik práce nám dalo odstranit z vlády každého jednoho hrdého komunistu a nahradit ho někým, kdo u nich údajně nebyl nebo proti nim bojoval v kavárenském nebo undergroundovém odboji (každý podle svých možností). Takže situace se nadějně rýsuje, brzy tu uvidíme něco, co tady nikdá nevládlo. Ale jsem poněkud na rozpacích, co nastane v roce 2148, to bude výměna komunistů v našich vládách definitivně hotova.

   Smazat
  2. 18:09 Oprava: 2048

   Smazat
  3. Zjistěte si etnicky původ těchto havloidních šmejdů a bude vám jasné , proč je tady takový bordel a kam se řítíme!...

   Smazat
  4. Pane Jírovec - vytvářet pracovní příležitosti v kapitalismu je poměrně obtížné, neboť se v něm cyklicky opakují krize. Možností by mohly být veřejně prospěšné práce. Tady ovšem narážíme na náturu "pracovníků", kteří stoprocentně přestanou pracovat okamžitě, když nad sebou nebudou mít přísný dohled. Nehledě na to, že rozkradou a pokoutně prodají nářadí a materiál se kterým mají pracovat. Systém, kdy na jednoho nezaměstnaného budeme muset zaměstnávat (a platit) jeden technický dozor je k ničemu.
   S trochou nadsázky tvrdím, že by za každým úřadem práce měl být přiměřeně velký plac, na kterém by každý "pracovník" přehazoval 10m3 hlíny z bodu A na bod B. Každý den osm hodin. Nedostavíš se, nebo nepřehážeš, jsi bez koruny. Osvědčíš se, můžeš postoupit o patro výš a třeba zametat ulice.
   Kam se podívám, všude bordel. Každé odpočívadlo připomíná divokou skládku. Kdysi byly hranice katastrů vyznačeny příkopy, nebo vyskládanými kamennými tarasy. Mimochodem, velmi užitečná věc. V nemocnicích chybí pomocný personál. Každého by jistě napadlo něco, co by bylo užitečné, nebo potřebné udělat. A my vyplácíme miliardy lidem, kteří jenom leží a tloustnou.

   Smazat
  5. Vl. Černík 11. června 2018 20:44

   Malý a asi i zbytečný dotaz:
   Paní ombudsmanka byla také dotázána?

   A co takové ty občanské iniciativy jako např. Človek v tísni?

   A co v Kanadě jak tam dopadlo někdy něco podobného?

   Dík Jiří

   Smazat
  6. napr. na Slovensku v jednej obci si vydupal starosta že poberateľ dávky dostane platobnú kartu a môže si na ňu vybrať v uvedený deň max 20 euro, a zrazu prestali v deň dávok postávať hlúčiky podnapitých - zrazu boli dávky adresné lebo nikto nemohol vymáhať za požičané 100% viac, pomery sa ustálili ... a každé decko musí do školy, akonáhle chýba viac než ... ide rodič do basy - fakt, deti ak prídu do školy hladné - už sa to vyšetruje, kto vie a chce ihneď sa zamestná, hoci zametaním ulice,kto nechce nedostane nič a je to!

   Smazat
  7. Dávky nejsou řešením. Tím by mohla být umělá zaměstnanost za minimální mzdu. A tečka. Komu minimální mzda nestačí, má, alespoň v dnešní době možnost si vydělat víc.
   V lidech je třeba udržovat pracovní návyky a vztah k práci druhého. Pokud budu sám uklízet, nebudu dělat bordel, protože budu vědět, co stojí námahy udělat pořádek po jiných.
   Jedinou dávkou, kterou bych zachoval, by byly dětské přídavky. Ty ovšem nesmí být v symbolické výši a vypláceny by měly být bez rozdílu výše příjmu bez rozdílu, ale pouze pracujícím. Už kvůli zvýšení porodnosti.
   Stát musí definovat sociální bydlení. Tím se ovšem nesmí stát byt 3+1 první kategorie. Jedna cimra se společnou kychyní a sociálním zařízením někde na chodbě. Provozované obcemi a městy, dotované ovšem z resortu MPSV.
   V konečném součtu by nás tato změna nemusela stát víc, než současný hybrid, ale vyvinula by tlak na tuto kategorii lidí, aby se začala měnit. A v neposlední řadě by utlumila vášně u těch pracujících, kteří se často mají stejně, ne li hůř, než ti co nikdy nepracovali.

   Smazat
  8. S panem Jírovcdem obvykle souhlasím, ale v tomto případě mně jeho reakce připadá poněkud hysterická.Pomoc a vstřícnost si zaslouží pouze lidé, kteří z vážných důvodů nemohou pracovat a respektují alespoň základní společenská pravidla. Nelze prostě přehlížet, že existuje značné množství individuí, které natahují ruce, ale práce se štítí. Práce přitom právě nyní je všude víc než dost. Ne, naproso nechápu, kde se bere ta přihlouplá snaha tyto lidi podporovat v jejich bezohledném příživnictví.V principu stejné blbosti hlásají ti, kteří jsou ochotni rozdávat miliardy z daní svých spoluobčanů na podporu milionů ekonomických migrantů, kteří se zhusta také nechystají pracovat, ale jen těžit ze sociálních systémů, o jejichž vznik se vůbec ničím nezasloužili. Projevů naprostého zblbnutí značné části západní společnosti si nelze nevšimnout...

   Smazat
  9. V ČR je několik desítek organizací,
   které se s touto komunitou denně zaměstnávají.

   Takže se z mého pohledu není třeba tímto stavem zabývat, neboť se ubytování jistě najde.Musí to být ale ubytování s recepcí a jasným domácím řádem.
   Jen tak se lze vyvarovat vzniku a zániku podobných lokalit, jako byla např. Matiční ulice v Ústí.
   Autor by se také mohl zamyslet nad tím, PROČ je právě zmíněná komunita zastoupena téměř stoprocentně v ubytovnách.
   KDE bydleli předtím ?
   Oni bydleli předtím v bytech, ale první změna nastala po r. 89, kdy se privatizoval bytový a domovní fond od měst a správ, tehdejších PBH.
   Za pytlík buráků své koupené byty ale prodali a peníze rozfofrovali nejen v automatech.
   Ti ostatní zase městské byty zdevastovali - příkladů nespočet.
   Dělat z těchto lidí jakési oběti špatného zákona považuji za nemístné.

   Malá poznámka k názoru mimoně Kopeckého!

   Je starost rodičů, aby své dítě zapsali do školy, kde nebude uťápnutou menšinou mezi dětmi s imigračním původem. A vědí jistě proč. Tyto děti pocházejí z rodin, kde se hovoří jejich mateřštinou, sleduje se jejich televize, stýkají se pouze ve své komunitě a výsledek je, že dítě ani v 5.třídě ještě neovládá němčinu ani slovem, natož písmem.
   Je to stejné v Rakousku i v Německu.
   V ČR chtějí rodiče pro své děti také co nejlepší vzdělání a v této souvislosti si vybavuji jednu ministryni školství,figurující v kauze olovo, která pro svou dceru našla odpovídající soukromou školu,
   protože ta státní jí jaksi nešmakovala.Že to byla sociální demokratka ani nemusím dodávat.

   Smazat
 5. Proč dělá Poche potíže. Chce udělat s Babišem obchod. Místo ministra zahraničí jej má ANO spolu s ČSSD navrhnout na eurokomisaře až skončí Jourová.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To by tam byl pěknej soroškádes a merkelpucflek. žádný pochektorát tady nechceme.

   Smazat
 6. Autor článku se mýlí! Pan Fiala ze sebe politického analfabeta nedělá! ....... :-)) !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:33 Probůh, snad si nemysíte, že snad pan Fiala ????? nebo, že by nás takhle uvažovalo víc ? Možné to je. Cha cha cha.

   Smazat
 7. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 8. ODS sice nabírá jakoby sil, ale není to její politikou, ale úpadkem ostatní pravice. Kdo by do dění mohl vnést více racionality než bohapustého politikaření, je v. Klaus ml. Naštěstí pro levici na to pravice ale moc neslyší - ve své samolibosti.

  OdpovědětSmazat
 9. Nýmand fiala je slizký euhujer a gazdík kopie sobotky tak ať jdou k čertu.

  OdpovědětSmazat
 10. Dovolim si prispet do diskuze. At jsou medialni veletoce jakekoliv, jako spojenci ANO pripadali do uvahy dva. CsSD a ODS. Duvod: Obe strany maji velky vliv na statni spravu a tim na deleni kazdorocniho rozpoctu. Ods byla v poslednim obdobi odstavena z cehoz tezila CSSD. A Babis potrebuje ve vlade spojence pro osetreni rozpoctoveho a dotacniho byznysu. Co by delal treba s SPD? Snad namisto pleneni zacal plnit volebni sliby, nedej boze otevrit diskuzi o referendu a migraci?
  Pohledem vyse zmine ou optikou neni vysledek prekvapujici. Prekvapujici jsou veletoce a konecny zisk CSSD. Vyjednalo si dost a i to je zrcadlo skutecnych zajmu ANO.
  ABC

  OdpovědětSmazat
 11. Podle pana Fialy byl Havel komunistický prezident,byl zvolen s podporou komoušů

  OdpovědětSmazat
 12. Fiala je všechno možné,jenom ne seriozní pravicový politik...Do čela patří Václav Klaus mladší..tohleto uslintané hovado s mečivým hláskem je to nejhorší,co mohlo ODS potkat....

  OdpovědětSmazat
 13. Fakt všichni věříte, že je nějaký Fiala, po kterém brzy ani pes neštěkne, hoden, aby mu vůbec bylo věnováno tolik pozornosti?

  OdpovědětSmazat
 14. ====================================================

  == PODPOŘTE !ARGUMENT ===
  http://casopisargument.cz/2018/06/17/staci-150-korun-a-zmenite-argument-k-nepoznani-pridejte-se-a-pomozte/

  ====================================================

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Již jsem podpořil, přepočítejte si to, je to v drobných. Byl jsem první a údajně končíte, poslal jsem vám omylem 10.500,- koukejte to vrátit čůráci. Piloun

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.