Reklama

pondělí 11. června 2018

Případ Juliana Assange

Paul Craig Roberts
11. 6. 2018     
PaulCraigRoberts
 Julian Assange je žurnalista, nikoli špión. Protože publikoval uniklý materiál, prokazujíxcí kriminalitu americké vlády, drží ho Washington už od r. 2012 v izolaci na ekvadorském vyslanectví v Londýně a v současných dnech jedná s novým prezidentem Ekvadoru o jeho vydání Spojeným státům: http://www.informationclearinghouse.info/49590.htm

Assangeovi australští přátelé (Assange je Australan – pozn. překl.), připravují na 17. června shomáždění na jeho podporu: https://candobetter.net/node/5518 Lidé na celém světě by měli vystoupit na obranu muže, který usiloval jen o to, aby lidem byly namísto elitou kontrolovaných vysvětlení poskytovány pravdivé informace.

Překlad: Lubomír Man

10 komentářů :

 1. Tak to má pravdu pan Roberts nebo z něj udělají novodobého Husa který též mluvil pravdu.

  OdpovědětSmazat
 2. Jak někdo ještě může pochybovat o zločinnosti US administrativy a dokonce udržovat absurdní mýtus o USA jako vzoru svobody a demokracie?
  Důkazů už je tolik, že kdo se ještě dnes lísá k USA, obhajuje jejich činy a nutí nás do "spojenectví" s nimi, je spolupachatelem se všemi důsledky do budoucna.

  OdpovědětSmazat
 3. Jsem občan Austrálie a stydím se za svoji vládu která po vypuknutí Assange aféry okamžitě začala demonizovat Juliana jako násilnika a zavisláka na drogách. Samozřejmě dle not psaných CIA.
  Děla se mi nevolno z podlézavosti naší vlády k hnusné USA a proto jsem se odstěhoval do krásné země zvané Kingdom of Thailand. Západ je hnus hnusu, southeast asia je budoucnost, zdravím, přijedte se podívat.

  OdpovědětSmazat
 4. Pravda je zlocin, multikulti je raj, vezeni je svoboda
  Brusel

  OdpovědětSmazat
 5. Odpověděli jste si sami!

  -----------------------------------------------------

  Je tu cenzura. Žijeme v informační epoše, a taková bude i její totalita – rovněž informační. Akademik neúprosně o dnešním Česku, zejména Praze

  13.6. 2018 Rukojmí
  ROZHOVOR „Do doby, kdy si musíme dávat pozor na pusu, se nevracíme. Už v ní nějaký čas jsme. Je s podivem, jak je vůbec možné ve státě, který má nepřípustnost cenzury zakotvenou přímo v Ústavě, tyto praktiky zavádět a tolerovat,“ komentuje nejen internetové dění Pavel Cimbál, programátor a pedagog Českého vysokého učení technického v Praze.

  Podle něj „ukřičení sluníčkáři“ roky umlčovali ty, kdo varovali před současnou situací v Evropě. Ve Francii se hovoří o zavádění enkláv ztraceného území, Británie povolila šariatské soudy už dávno, Německo chce pro změnu legalizovat dětské nevěsty muslimských mužů a Švédsko se začíná místo uklizené, čisté Skandinávie podobat spíš nějaké rozvojové severoafrické zemi. Tak Cimbál popisuje Evropu dnes.

  Sociální síť Twitter zablokovala odkazy na desítky webů, které byly označeny za prokremelské či dezinformační. Zablokoval i ParlamentníListy.cz. Už jsou odblokované, ale kam taková cenzura míří? Jak velké nebezpečí hrozí?

  Míří k cenzuře plošné. Sociální sítě se postupně staly součástí každodenní komunikace mezi lidmi. Tyto cenzorské zásahy se tak dotýkají daleko větší části populace, než bývalo pro cenzuru typické v dobách minulých. Naštěstí existuje i množství způsobů, jak ji obcházet. Jak na straně serverů, tak mezi sdílejícími čtenáři.

  Duplikací obsahu webu u třetích stran, posíláním screenshotů, nasazením šifrování nebo alternativních záměn znaků, používáním zkrácených nebo jinak chráněných URL… Ale především: nepoužíváním korporátních služeb, které cenzuru zavedly. Cenzurujete? Tak se přesouváme jinam. Alternativ je dost už nyní. Jen se čeká, která převáží. Gab? Minds? Vidme? Blankchat? Nebo snad Vkontakte?

  Poslední službu uvádím záměrně. Je to smutný paradox doby. Sociální síť „totalitního státu“, autoritářského, putinovského Ruska, kterého se máme obávat. A přitom je vlastně svobodnější než například Facebook nebo Twitter v Německu. Tedy v nejrozvinutější evropské zemi. Zvláštní...

  Vracíme se do doby, kdy si musíme dávat pozor „na pusu“? Budeme se bát znovu projevit svůj názor?
  -----------------------------------------------------

  Kdo se ho má zastat v tomto hnisu, kolegové a
  tragédi "presstituti"?

  Ramón

  OdpovědětSmazat
 6. To jím taky přeji aby o všechno přišly zrušit poplatky a dát tam nezávislé redaktory.

  OdpovědětSmazat
 7. The article is very easy to understand, I also read many other articles and I found your article has helped a lot of information for me, thank you for sharing.

  OdpovědětSmazat

 8. The article is very easy to understand, I also read many other articles and I found your article has helped a lot of information for me, thank you for sharing
  things to do

  OdpovědětSmazat
 9. I am glad to be here and read this wonderful post. I have read a few articles on your website and I really like your style $1 domain registration

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.