Reklama

.

.

čtvrtek 21. června 2018

Pro Němce jsme my Češi byli svině!

Zdeněk Hrabica
21. 6. 2018
Samozřejmě, že ne úplně pro všechny. Ale všichni, až na ojedinělé výjimky, horovali pro Adolfa Hitlera a konec konců nám skoro dojednoho přáli budoucnost vyslovenou hrdlořezy Himlerem, Heydrichem i Frankem . Chtěli nás dojednoho vymazat z mapy Evropy. Narodil jsem se v Jihlavě, v Iglau. Někteří Němci byli během Protektorátu Bőhmen und Mähren mnohem slušnější než ojedinělí Češi. Mého tatínka zatklo gestapo zrána 15.března 1939 a na společném záchodě na chodbě ve Znojemské 63 – pro nás Čechy a Němce dohromady - podstrčili dodatečně otci a dalšímu antifašistovi Josef Kočímu komunistické letáky. Kočího záhy popravili, Jakuba Hrabicu strčili do kobky v jihlavské Hluboké ulici, kde je dnes magistrát.


Když jsem teprve rozum bral, namalovali mi „hájoti“, kluci z Hitlerovy mládeže na záda kosočtverec s čárkou uprostřed, a přerazili mi nos. Aby hned poté vyřvávali, že ač katolík, jsem špinavé zkurvené Žídě.

V roce 1988 jsem se v Berlíně setkal s Egonem Krenzem. V té době byla Angela Merkelová ještě s pověstí aktivní svazačky z FDJ. Spojovali nás po desetiletí někoho více, jiného méně - modré svazácké košile, podle Pavla Kohouta tedy „košile modrá, srdce rudá“. A jako pionýry nás spojovaly rudé a modré šátky.

Angela čerpala poznání pro doktorskou práci u ctihodného – později prezidenta Akademie věd prof. Rudolfa Zahradníka v Matematicko fyzikálním ústavu Československé akademie věd; jsou podnes přáteli.

Občas přivezla i banány.

Nebyla v mém rodném městě, když její předkové na nás křičeli, že jsme české svině a čeští psi. Nebyla v Iglau, když gestapo a čeští policisté pospolu nakládali na korby antonů komunisty, sokolíky, Židy, československé důstojníky z Obrany národa. Když je bili karabáči s olůvkami na konci a řvali – los, los - rychle, rychle. Odváželi je jako zvěř do brněnských Kounicových kolejí, odkud nebylo návratu. Angela Merkelová nebyla u toho, když jejich kati na konci války stříleli své mladé vojáky, dezertéry, v jihlavské věznici.


Nedávno kancléřka velké říše zařehtala nad odsunem Němců, nazývá jej vyhnáním. Lká nad nespravedlností. Churchill se Stalinem už v roce 1942 poprvé rozjímali, že všechny Němce z okupovaných zemí Evropy poženou bičem do jejich vytoužené vlasti a budou jim nad jejich hlavami práskat. Slovo dodrželi. Winston Churchill se svěřil československému ministrovi zahraničí v Londýně, že odplata Němcům za jejich zločiny bude krutá. Řekl našemu Honzovi, který si nic nenechal nikdy pro sebe, že německé muže je třeba vykastrovat, aby se nešířilo zlo.

Angelo Merkelová, žádný zub za zub a oko za oko! A neopravujte historii v duchu, že největšími zločinci světové války nebyli Němci – ale Češi, Slováci , Rusové...

Mýlíte se! Stejně končíte, to si pište.

A neškolte nás, paměť jsme neztratili!

Ilustrace František Bidlo

111 komentářů :

 1. Merkelová je prase to si myslím já a na každé prase se vaří voda a nebude to dlouho trvat a zabíjačka bude.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemusí to být zrovna zabíjačka . Stačí úplně tuto šílenou jalovici odstavit od moci a nahradit někým takovým jako byli její předchůdci Kohl a Schroder . Totéž platí i o jiných v Bruselu . A hlavně je pohnat k odpovědnosti !

   Vymazat
  2. Já doporučuji tuto svini pohnat ke zdi a pak zavelet pal.

   Vymazat
  3. Popravit ji, na stejny sibenici jako KH Franka

   Vymazat
  4. Zrušení Benešových dekretů by v podstatě znamenalo likvidaci našeho státu!

   Vymazat
  5. Ta bestie obratnicka je samozrejme zidovka a jezdi chrochtat do Knessetu v zidostatu kde zidovskym narecim(ucili ji to asi 2 dny) dekuje bohu ze je zidovka . Co chcete , ti obrati dle potreby kabat kdykoli zajimave ze se nikde nepise kolik zidu bylo v SS .Skoda, mnozi by se asi divili(a neptej se mne Heblo kde ze beru ty informace najdi si je sam)

   Vymazat
  6. 14.11 malo vis ,Kohl spravne Cohen si ji vybral jako svou pokracovatelku a budovatelku EU.

   Vymazat
  7. 1:38

   Ano, vybral si ji a poté ze zoufalství, koho si to vlastně vybral, rval vlasy ze své bujné přehazovačky?!

   Odkaz:

   https://uloz.to/!Yud5DaUNX/angela-merkel-v-mladi-byla-komunistka-a-koketovala-s-idealy-raf-zde-v-uniforme-svobodne-nemecke-mladeze-v-ndr-angela-vyrustala-v-tehdejsim-vychodnim-nemecku-nyni-ji-veli-a-vydira-usa-slouha-bolsevik-stetina-havel-jpg

   Zdravý Ramón

   Vymazat
  8. https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/135647-merkelova-nemci-citi-hanbu-za-holokaust.html

   Vymazat
  9. germani pro nas ze zrejmych duvodu byli a jsou, vrazi, genocidari holokasti, satanove , nenavistne zrudy...Sileni zombie masakrujici a vyhlazujici vsechno zive...To plati dodnes...Kdyz to nejde dnes pozvali a privedli si milinoy bestialnich vrahu z jinych statu..Na nas !!

   Vymazat
  10. NEMCI BOLI SU A BUDU STALE NACISTI KTORI NENAVIDIA SLOVANSKE NARODY NEMCOV SA TREBA ZBAVIT LEBO POKIAL TAM BUDE MAT SLOVO ANGELA EUROPA SA BUDE STRACAT VIAC A VIAC ALE HLAVNE SLOVANSKE NARODY BUDU NA TOM NAJHORSIE

   Vymazat
 2. Vážení spoluobčané,
  v nedávné době jsem podepsal historicky významné dokumenty pro naši Československou republiku, tj. dekrety prezidenta Československé republiky. Tyto dokumenty nám dávají naději, že se již nikdy nebudou opakovat tragické události let 1938 a 1939.
  Vědom si neblahých zkušeností našeho národa, zejména z druhé světové války, zanechávám vám odkaz, ve kterém vás varuji před možnými pozdějšími požadavky za znovuosídlení našeho po hraničí sudetskými Němci, kteří byli po právu na základě mých dekretů z naší republiky odsunuti.
  Může se stát, že mé dekrety vydané z rozhodnutí vítězných mocností druhé světové války, budou odstupem času revanšisty prohlašovány za neplatné.
  Může se stát, tak jako v minulosti, že se najdou "čeští vlastenci", kteří se budou sudetským Němcům za jejich odsun omlouvat a že budou nakloněni otázce jejich návratu. Nenechte se oklamat a jejich návratu nedopusťte. Hitlerové odchází, avšak snaha o ovládnutí Evropy Německem zůstává.
  Mohou se najít vlastizrádci, kteří budou opět usilovat i o odtržení Slovenska od České republiky. Bylo by to pošlapání odkazu našeho prvního prezidenta Československé republiky T.G. Masaryka a jeho spoluzakladatele M.R. Štefánika. Vedlo by to k zániku obou našich národů. Nezapomeňte, že mé dekrety se týkaly i potrestání vlastizrádců, že mají trvalou platnost a potrestejte všechny případné vlastizrádce ať je to kdokoliv a v kterékoliv době.
  Váš dr. Edvard Beneš
  (Praha, květen 1947)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, a slyšel jsem, že v Táboře na zdi radnice, bylo toto presidentovo prohlášení nějaký čas napsáno. Pro poučení a paměť. Potom se po roce 1948, pochopitelně zvratem situace, nedochovalo.

   Vymazat
  2. nie je to pravda - bol som tam vojakom - na stene boli nápisy vojakov sovietskej armády

   Vymazat
  3. Heeeeeej..., a ozaj, kde si sluzil? Na osemnactke? U tankanou?

   Vymazat
 3. Jiří Jírovec21. června 2018 14:16

  Odsun Němců má dvě roviny. Ta první se týká počtu lidí, kteří byli z vůle vítězů války přemístěni. Jestliže "každej Maďar může za to, že je Maďar" a je třeba řezat je po řadě überšvunkama (viz sapér Vodička) pak platí i pro Němce, že si za to mohou.

  Druhá rovina je politická.

  Lze předpokládat, že se výrok Merkelové nevztahuje na Československo, ale na Polsko. Na východní frontě byl dlouho klid, přestože polské hranice byly posunuty až na Odru a Nisu. Němci byli z toho území posláni do říše a místo nich přišli Poláci, kteří vyklidili území na východě.

  Jenže Polsko se najednou snaží oživit otázku reparací.

  Češi jsou zmáknutí od doby, kdy se Havel začal omlouvat. Mohl to nechat být. Vysídlení vs. vyhnání, to je hra se slovy. Ve sporu Izrael - Palestina byl ošklivý termín okupovaná území nahrazen slovy sporná území a okupanti se změnili na osadníky.

  Čeští politici neměli žádný zjevný důvod proč začít mluvit o milých krajanech a historici mluvit o tom, jak jsme si kvůli nepochopení Němců poškodili pohraničí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:16 Domnívat se, že výrok Merkelové se vztahuje jen na Polsko je "naivní".
   Merkelová svým výrokem v podstatě "oslovila" všechny státy, z kterých byly Němci po 2.světové válce odsunuti.
   Z historických zkušeností lze usoudit, že budeme první na řadě. Kolaborantů je k tomu u nás dost...

   Vymazat
  2. Merkelová chystá předčasné volby a před nimi chce oslovit bavorské voliče, dosud tradiční baštu CSU Seehofera. Většina tzv. sudetských Němců žije v Bavorsku, jsou to "4.bavorský kmen". Na nás paní Merkelová kašle, nás se bát nemusí. My ji nevolíme, Bavorákům musíme lézt do zádele kvůli výrobě a zaměstnanosti v Česku. Kolonie prostě musí kušovat, panáčkovat a madame si může plácat protičeské blbiny.

   Němci, co se ušpinili nacizmem, byli odsunuti z celé východní Evropy (Srbsko, Chorvatsko, Slovinsko, Bosna, Rumunsko, Maďarsko, Polsko, část Ukrajiny, Slovensko, Česko atd.)

   Vymazat
  3. Němci si Havla "disidenta" vycpávali valutami a drahým chlastem proto, aby jim otevřel cestu k revanši - až se dostane ke korytu.

   A stejně jsou na tajných výplatních listinách další političtí gesindelové, kteří revanšistům dají punc legality a oprávněnosti.

   Za tohle se za císařství trestalo smrtí. Spáchej sebevraždu, katolíku, nebo budeš veřejně pověšen za hrdlo a budeš viset, dokud nezemřeš! Tvým hrobem budiž neznámé mrchoviště ala manželé Hitlerovi... Nebo Oceán - ala Bin Ládin (ryby se prý na něho dlouho těšily).

   Vymazat
 4. Stanislav Ševeček21. června 2018 14:57

  Kdyby neměli Němci - ten velký národ sjednocených germánských tribů - Hitlera, museli by si ho vymyslet.
  Stejně Damals jako Heute ten velký Volk potřebuje vůdce - a kdyby nebyla Merkel, musel by si ji vymyslet.
  (bezva finta - Hitler byl Rakušan, Merkel je ze čtvrtiny Polka a Gdaňka ... takoví se musejí k velkému Národu přimknout i kdyby to stálo miliony obětí)

  OdpovědětVymazat
 5. Do evropské bezpečnostní politiky je třeba opět zapojit Rusko. Evropa nejsou jenom Germáni a nějaký Ost, který se musí podřídit zájmům Germánů.
  Nějaký Ost budeme do té doby, dokud to budeme trpět a necháme bez potrestání takové Bělobrádky a Hermany, kteří zrazují naši zem. Za osobní výhody, uvádějí náš stát do podřízeného postavení a svazují závazky, které občané neodsouhlasili. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já bych byl pro. Jenomže by to znamenalo odejít z NATO a začít koketovat s nějakou formou vojenské spolupráce s Rusy. A to je pro vyhulené pražské palice nepředstavitelné.
   Fakt je, že bez silnějšího kámoše za zády si nás dřív, nebo později Němci stejně jednou vezmou. Už dnes nás v podstatě řídí. Až dozraje čas, odloží přívětivou masku a půjdou tvrdě na věc.
   Bylo tomu tak odnepaměti. Nějaký čas jsme odolávali, ale nakonec si nás stejně zabrali. A plky, že tenkrát byla jiná doba jsou k smíchu. Lidi jsou stále stejný dobytek a tisíc let je z hlediska evoluce jenom okamžik.

   Vymazat
  2. Žijeme tu déle než tisíc let a vždy jsme nějak odolali, tak proč ten pesimismus? Prostě se nedáme. Bohužel máme problém s našimi kolaboranty, to zrušení trestu smrti přišlo příliš brzy. Ale co jeden zákon zruší, druhý může zase zavést.

   Vymazat
  3. 20,46
   Vy jste zřejmě vděčným divákem divadla Járy Cimrmana.
   Čech se přizpůsobil, Čech se přizpůsobil, ...

   A nebo:
   Tyrš říkal, přeskoč, přelez, nepodlez, já říkám můžeš i podlézt, ale musíš se zas narovnat.

   Typicky pražské, typicky české.

   Vymazat
 6. Má někdo link, co ta Merkel vlastně řekla?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. https://www.bundesregierung.de/Content/DE/Rede/2018/06/2018-06-20-rede-gedenkstunde-20-juni.html

   Vymazat
  2. Díky za ten link, mé goglování nic nepřineslo - tak jako jiné události se to asi radší moc neventiluje. A u nás jsem taky neviděl. že by někdo uvedl nějakou citaci.

   Tedy při pročtení to tam vidím jen tyto sporné paragrafy:

   Mehr als 70 Jahre liegt der Zweite Weltkrieg nun zurück – eine Zeitdauer von zwei bis drei Generationen. Doch die Katastrophen des Krieges, des Holocaust und der Vertreibung wirken bis in die heutigen Tage nach. Das kann angesichts des Ausmaßes an Leid, Verbrechen und Vernichtung auch nicht verwundern. Es sind auch und gerade die Erfahrungen und Lehren dieser Katastrophen, die die Grundlagen der Bundesrepublik Deutschland gelegt haben. Sie verpflichten und verändern auch das heutige Deutschland auf seinem weiteren Weg in Europa und in der Weltgemeinschaft.
   ---
   Deshalb ist unser Gedenktag bewusst den Opfern von Flucht und Vertreibung gewidmet – den Opfern, denn die allermeisten Fliehenden sind Opfer. Die deutschen Heimatvertriebenen und ihre Angehörigen wissen nur allzu genau um die Tragweite dieses Begriffs. Die Heimatvertriebenen waren Opfer, die bitteres Unrecht erlitten haben. Aber wir verkennen auch nicht Ursache und Wirkung. Vertreibung und Flucht der Deutschen waren eine unmittelbare Folge des von Deutschland begonnenen Zweiten Weltkriegs und der unsäglichen Verbrechen während der nationalsozialistischen Diktatur. Doch das ändert nichts daran, dass es für Vertreibung weder eine moralische noch eine politische Rechtfertigung gab.

   Ten první paragraf je jen nahrávka na ten druhý. A tam trošku sporné z našeho hlediska je ta poznámka: "Pro to vyhnání nebylo jak morální tak i politické oprávnění". Jo, to není moc hezké k nám (ale ona o nás nemluví, jak jsme dostali ten dojem z našich zpráv), ale ne tak tragické, aby se Německu (už jednou konečně) vyhlásila válka. Frau Merkel prostě využila té souvislosti pro prosazení své politiky o přijímání úprchlíků. Aby připomněla, že i Němci jednou potřebovali pomoc od ostatních národů.

   Nakonec i my Češi bychom se nad tím mohli podobně zamyslet, i nás utíkaly statisíce, a to nám nebyly rozbořeny domy a nelétaly nám nad hlavou rakety, že? A to, že jim tam rakety lítají, na tom máme taky jistě svůj podíl. Snad bychom těch pár desítek (stovek?) úprchlíků mohli přežít, aniž by nás nepřeválcovali - co maj říkat Turci, Italové, Francouzi, a i Němci...


   Vymazat
 7. A co davy zvonící klíči ve zmrzlých rukách na náměstích kdysi ještě ČSFR čekaly? Kde bylo občané- vlastenci, když se rozpadla republika a když se v Senátu za ohromujícího nezájmu veřejnosti několik jinak smýšlejících postavilo a hlasovalo proti schválení Deklarace ? Dnes už je to jedno. V historicky krátké době se občanovi podařilo dojít až k dnešním dnům. Nic nepochopil.

  OdpovědětVymazat
 8. Mohou se najít vlastizrádci, kteří budou opět usilovat i o odtržení Slovenska od České republiky. Bylo by to pošlapání odkazu našeho prvního prezidenta Československé republiky T.G. Masaryka a jeho spoluzakladatele M.R. Štefánika. - práve Beneš to všetko posral ....

  OdpovědětVymazat
 9. Nemyslím si, že by byla Merkelová až tak pitomá, aby v době, kdy se protektorát EU začíná povážlivě kymácet, vytáhla na světlo další důvod k odchodu Česka z unie. Spíš si myslím, že potřebuje napravit image u nich doma. Téma odsunutých Němců je v Německu stále in a velmi dobře poslouží k odpoutání pozornosti od vlastních problémů.
  Do škeble jí samozřejmě nevidím, ale tohohle kostlivce by mohl vytáhnout jenom naprostý idiot. Takhle zásadní revize historie by přesvědčila desítky procent těch, kteří dnes ještě kopou za EU, ke změně názoru.
  Je zajímavé, že dokud jsme tu měli stovky tisíc sovětských vojáků, nikdo z německé politické špičky si netroufl byť jenom náznakem otevřít otázku odsunu sudetských Němců. Asi náhoda...
  Ale pokud by to ta baba přece jenom myslela vážně, měl bych jedno doporučení pro Bureše. Ať jí vzkáže, že si může majetek odsunutých Němců odškrtnout z válečných reparací. Ale ten zbytek ať kouká vysolit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. copak, myšlení bolí? Co takhle si přečíst celý její projev (nebo aspoň předmětnou část)? A co takhle si přečíst dějiny i od jiných autorů, než českých nacistů?

   Vymazat
  2. Mikeši 2:07, nevím co a kde čtete. Většina vašich tvrzení jsou vylhaniny, což potvrzuje moje osobní zkušenost. Ostatně, kolika jazyky vládnete? V kolika písmech běžně čtete, když jste tak nastudovaný? Já jsem rozený, jenže český Sudeťák, vy taky? Německo český, Česko německý, nebo jen tak neodsunutý?

   Vymazat
  3. Hm, a kde tak asi lžu? Vyzývat lidi, aby začali konečně myslet a ne jen konzumovat minulost je špatně. Odmítání národních mýtů a poukazování na fakta, která ovce odmítají brát na vědomí, je špatně? Bojovat za to, abychom mohli být hrdým a slušným národem (a nebyli sousedům k smíchu) bez falšování dějin je nevlastenecké?
   Jinak ano, jsem sudetský Čech, takový ten skutečný, ne přivandrovalý po r. 1918. Samozřejmě ne já, ale mí předci, kteří se tam narodili už hluboko v 19. století. Také proto mu ti zlí a krutí Němci nabízeli to své občanství (nebo státní příslušnost?) - a byli tak zlí, že mu dali svobodně vybrat, pro koho bude optovat. Nenechal se zviklat a zůstal Čechem, aniž by to mělo pro něj nějaké následky. Z vyprávění rodičů a prarodičů toho vím hodně, ale znalosti mám i od jiných lidí (třeba o poměrech v Protektorátu). A hlavně, přečetl jsem si tolik odborné literatury (a stačila mně na to znalost pouhých dvou jazyků), že se klidně vsadím, že tolik knih jste si nepřečetl za celý svůj život.
   Nepoučujte mě laskavě o Sudetech, já tam žil ještě dlouho po válce, do školy jsem dokonce chodil i s německými dětmi (ty si zprvu pěkně užily české holubičí povahy).

   Vymazat
  4. "Mikeš" 11:10

   Je chvályhodné, že se hlásíte ke svým kořenům a nelekáte se osobních útoků.

   Méně hezké už je, že se schováváte za anonymitu. Z čeho nebo z koho konkrétně máte strach??

   Vymazat
  5. Strach mám z Vás, Jane Nepomuku Alberte Berwide - Buquoy z Eliqutu, narozený jako Jan Kopecký (česky Bukvoj)!

   Vymazat
  6. Mikeš 22. června 2018 13:54

   Na víc než ubohé lživé osobní denunciace´se opravdu asi nezmůžete. Le style c'est l'homme.

   Vymazat
  7. Mikeši 11:10 musíte být do značné míry omezený. Reagujete na člověka, který je sudetským Čechem, podle matrik v páté generaci, podle rodinného povědomí ve víc než osmé po meči. Člověkem, který jako sudetský uprchlík prožil Protektorát, hned po válce se vrátil do rodného domu a tam žije dodnes. Jste trapný tvrzením, že jste pročetl, co jiný ne, když oponujete člověku s vícejazyčnou knihovnou soustředěnou třemi generacemi ve dvou větvích rodu. Diskutujete s člověkem, který má v příbuzenstvu bezkonfliktní smíšená česko-německá manželství, z nichž jedno přežilo Druhou světovou na Říší zabraném území. Jako rodina máme řadu německých, v BRD žijících přátel, mezi nimi i odsunuté a jejich potomky, kteří k nám pravidelně jezdí návštěvou. Příkladmo na příští prodloužený víkend, aus Strehla.
   Podotýkám, že jako Sudeťák jsem jazykově vybaven a plynule čtu ve Švabachu i Kurentu. I rukopisných, když jsem se stal sběhlým v práci s matrikami prostřednictvím internetu. Také proto jsem nalezl přátele mezi genealogy. Tak se s mnoha svými nesmysly nevytahujte.
   Pane Kopecký, jako anonym tady, věřím že korektně, vystupuji proto, že do diskuze nehodlám zatahovat jmenovce ani příbuzenstvo. Ostatně nechápu, proč se zabývat jmény ničím nijak známých lidí, jako by tím o co jde, nebyly vyjádřené postoje, názory, myšlenky... To ovšem, při své zarytosti nepřijmete. Už jsem si zjistil, že nejste onen Jan Kopecký, který je mistrem ČR v automobilové rallye. Vím už, že jste hrdý vídeňan, když odtud, (jako z každého velkého města) pocházejí slavné osobnosti. I tak, rád si Vás čtu. Mějte se.

   Vymazat
  8. Anonymní 22. června 2018 14:06

   V názorech na smysl anonymity se neshodneme, takže to nechme být. Kdybyste se ale identifikoval alespoň iniciálami nebo přezdívkou, jistě by Vás to nezabilo.

   Jinak musím poznamenta, že podobně jako mnoho jiných podléháte sklonu vymýšlet si (fabulovat). Jenže to je výstřel do tmy, protože pokud si myslíte, že člověk který se narodil a vyrostl v Praze, se může stát "hrdým Vídeňanem", asi toho o lidech zas tak moc nevíte. Nic v dobrém - ale méně bývá více...

   Vymazat
  9. Pane Kopecký 14:15 to kvituji a nestačím se divit Vašemu ústupku v tomto Vám samozřejmě vyhovět mohu, týká se iniciálů. My dva se samozřejmě, již známe. Polemizujeme zde prakticky vždy. Když dovolíte, zarámuji si pro příští výměnu při našem střetu, odborných adjektiv a sebereflexe, jako takové.P.K.   Jan Kopecký 22. června 2018 14:15

   " V názorech na smysl anonymity se neshodneme, takže to nechme být. Kdybyste se ale identifikoval alespoň iniciálami nebo přezdívkou, jistě by Vás to nezabilo. "!


   Vymazat
  10. "P.K." 14:15

   Nejde o ústupek, to si pouze namlouváte. Chtěl jsem konkrétně moci rozpoznat, když mne někdo osobně osloví, zda pokračuje on (ona) nebo někdo jiný.

   Jinak si nejsem vědom, že bychom polemizovali (dost možná jsem ovšem někdy reagoval na něco, co jste tu zplodil), protože Vaše názory, pokud jsem je zahlédl, za žádnou polemiku většinou nestojí. A ani do budoucna s tím nepočítám, protože neočekávám, že by Vaše hloupost, kterou permanentně projevujete, najednou někam vyprchala...

   Pokud jste to teď dopracoval už tak daleko, že některé příspěvky označujete "P.K." a některé neoznačujete, mohu Vám jen blahopřát k Vaší mimořádném rafinovanosti. Ukazujete, že jste vskutku přímý a čestný člověk, který druhé lidi respektuje. Krom toho jste právě skutkem celkem přesvědčivě doložil, že mezi anonymem a pseudonymem není vůbec žádný rozdíl.

   Vymazat
  11. Pane Kopecký 19:21 tímto, jste se definitivně znevážil, jak v očích anonymů, tak i diskutérů, kteří používají z úcty k druhým, vždy iniciály nebo přezdívku. Jsem rád, že jste zažadonil po mé odpovědi? Nehledě na vnější identifikaci příjmením a jménem, to chápu, jste také jenom člověk, co čas od času zaplesá, že i zde má rovnocenného kolegu, "kamaráda". Mějte se rád Vás čtu, jste profík v obraze. Nyní nevím, mám zvereřejnit své?P.K.

   Vymazat
  12. J. Kopecký, 11:15.
   jakou anonymitu? Na rozdíl od 99% zdejších přispěvatelů mám aspoň nick. To by mělo stačit - k čemu by mělo být komukoliv mé jméno? Jste normální, v dnešním světě, kdy se na síti pohybují mraky magorů?
   Jo, a jak jsem si všiml, někdo tu používá můj nick - nevím, jak to může systém povolit. Takže některé věci nejsou ode mě.
   Pane Anonymní z desáté či jaké generace, co kdybyste si dal aspoň nick, je to první stupeň slušnosti. Ať vím, s kým mluvím. Jak vás mám rozeznat od zdejších sociopatů? Co se týče písma, tak až do r. 1938 používali naši Němci v tisku švabach, kurent pak jako psací písmo - aspoň tak jsem to vnímal jednak z tiskovin, jednak z písemných projevů na pohlednicích. Nebo vy to znáte jinak? Poučte mě, prosím.

   Vymazat
  13. Ing. Arnold G R E G A23. června 2018 22:56

   Vážení přátelé,
   pečlivě jsem si prostudoval předložené zde dostupné materiály. Nepochybně jsou zpracovány podrobně a pečlivě, nicméně jsem nenašel odpověď na některé, podle mne podstatné, otázky, které mohou mítrozhodující význam pro podporu se strany občanů. Jde především o základní program sdružení a konečná vize o cílovém uspořádání společnosti. S tím souvisí neoddělitelně i předpokládané způsoby a cesty, vedoucí k jejich dosažení. Tyto otázky by měly být vyjasněné a předložené veřejnosti k posouzení, neboť se jednoznačně dotýkají eventuálné veřejné podpory, bez které se nedá nic realizovat. Obecné fráze, uvádějící výrazy, budeme se snažit o "lepší, pro společnost přínosnější, spravedlivější" jsou už dnes málo věrohodné a ve veřejnosti nemají, bez konkrétního obsahu, téměř žádnou odezvu. Rovněž tak fráze "budeme spolupracovat s institucemi a organizacemi, prosazovat u nich své projekty" neobsahuje možnost řešení v případě, že naopak ony organizace vaše projekty nepříjmou, neboť budou pro ně antagonistické a likvidační. Další úsilí vaší společnosti pak bude v těchto případech jaké ? Pokoušet se o další jednání ? Jinak řečeno, bez vyjasnění těchto podstatných záležitostí se mi zamyšlená varianta zdá být silně sociáldemokratická, která v současném světě nemůže žádné podstatné změny dosáhnout. Dovoluji si požádat o nějaký odkaz, kde bych se vaše názory na tyto problémy blíže objasnili. Neboť úmysly jsou sympatické, ale cesty k jejich dosažení často vedoudo pekel.
   S pozdravem
   Ing.Arnold Grega
   Praha
   arnold@seznam.cz
   25.05. 2014

   Vymazat
 10. Možná by nebylo od věci připomenout slova klasika:
  "Vy Češi jste stádo domýšlivých sviní a my vám ten hřebínek brzy srazíme. Žrát budete to, co se vám do koryta naleje..."

  Karel Ptáčník - Ročník jedenadvacet, SPN Praha 1965, str. 19

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. kriste pane, něco smysluplného byste tam neměl. Vytrhnutý citát z nějaké knížky (beletrie), staré přes 50 let. Nepletete si tohle místo s pískovištěm? Tam si chlapci s kyblíčkami takhle povídají.

   Vymazat
  2. Mikeši, zkuste porovnat slova "našeho knížete", doufám doložitelná! " Až budou Češi rýt držkou v zemi, změknou". Rada jedné modré krvi při restitucích. Jinak Vaše germánství, byť krví zředěné je obdivuhodné! Probudí-li se u Slovanů, nezabereme znovu osu Berlín-Rujanu, zřejmě také Bavorsko? To nebylo vyhnání? Oni ti "chlapci s kyblíčky" dospějí a v kmetském věku mají sloní paměť. Horujete pro nové dělení a válku? Mírově to nepůjde i "Mnichov" dlouho neplatil, natož připravující se nový.

   Vymazat
  3. Pan Mírek 2:26

   Dohledat se info dá o vyjádření K. S., hlubším bádáním. Jen jsem nakoukl, info odkazů je mnoho, vybral jsem ten nejbližší, popsáno dosti výstižně!


   Odkaz:

   https://m.facebook.com/KonecKalouskavCesku/posts/842378685816003/


   Ramón

   Vymazat
 11. popravme pět milionů něměckých zločinců a jejich dětí a vnuků a nechme si vyplatit repatriaci pět stet miliard EUR k rukám osob, které žili na území ČESKOSLOVENSKÉ SOCIALISTICKÉ REPUBLIKY K 1. 12. 1989!!!
  Pak začneme vyjednávat o odprodeji území na západ od Aše potomkům plnoprávných vlastníků za cenu v roce 921 p.c.

  OdpovědětVymazat
 12. 19:47
  A co tu verbež nestřílel a je dát místo zvířat na pokusy?
  Jednou by ten ksindl byl lidem užitečný!!!!!
  Jinak souhlas!

  OdpovědětVymazat
 13. Já nenávidím násilí v jakékoli podobě. Ale když to vezmu pěkně popořadě, tak první byl rok 1938, kdy nás Britové a Francouzi prodali Hitlerovi. Potom byl rok 1939, kdy si Němci vzali zbytek republiky a vzápětí zahájili válku, která skončila jejich totální porážkou. Ještě před koncem nás ti samí lumpové (Britové a Francouzi), doplnění o nového člena klubu lotrů- USA, prodali Stalinovi. Srpen 1968 nebyl žádnou intervencí, nebo okupací. To byl jenom úklid dvorku, který Stalinovi, potažmo komukoliv po něm ve vedení SSSR, vykolíkovali Britové, Francouzi a především Američané.
  Tak že si to shrňme. Britové, Francouzi a Američané nás zradili. Někteří opakovaně. Díky jejich zradě zemřelo cca 350 tisíc českých občanů za války a další stovky po ní. Díky kšeftu západu se Stalinem jsme se stali čtyřicet let komunistickou zemí.
  A přesto jsou naši vrazi- Němci a jejich kumpáni, Britové, Francouzi a Američané naši kamarádi a Rusové, kteří se jenom svezli na vlně, naši úhlavní nepřátelé.
  Nemusím studovat politiku. Na tohle mi stačí obecná škola. Někdo je tady demagog, lhář, nebo idiot. Ale já to asi nebudu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Briti a Francouzi vás nezradili. Jenom si hráli na Bohy. Oni stvořili ČSR(viď ten váš božský Masaryk-agent anglosionistů a Štefánik-agent žabožroutů). Tedy pánbůh dal, pánbůh vzal. A když se jim to právě hodilo tak si s váma v Mnichově vytřeli prdel. A Slovenští šovinisté se zachovali v Československu podobně, jak ti vaši Čeští šovinisté
   k Rakouskouhersku. Vy...rali se na Čechy. Byl to vod slovenských šovinistů podraz, ale pochopitelný pro každého logicky uvažujícího. Když jste s maďaronama začali pěstovat šovinizmus, nedivte se, že se plácáte pořád na mělčině, zatím co jiní z toho profitujou. To je taky jeden z těch skvělejch věcí co Češi vymysleli, jak píše pan Hricák.

   Vymazat
  2. Pro 7:26 - Všechno si překroutil, idiote. Tvůj pohled na historii nestojí za nic, jen provokuješ. Co věta, to překroucení, to spin. Jako v ČT či ČRo.

   Vznik ČSR prosazovaly především USA (Wilson).

   Masaryk nebyl žádný agent, ale samostatně myslící osoba (viz jeho dílo a skutky).

   Masaryk nebyl sionistický agent, měl židovskou manželku a skrzevá tento svazek poznal i problémy židovských komunit ve světě.

   Britové a Frantíci si mysleli, že když obětují ČSR, vyhnou se válce s Německem a nasměrují ho na Východ. Nebylo to rozhodnutí bohů -stvořitelů, ale zbabělost elit velmocí a cynizmus geopolitiky.

   ČSR nevznikla na základě šovinismu, ale z touhy po lepším uspořádání společnosti po velmi krvavé a nespravedlivé Velké válce (chtěli demokracii a samostatný stát) a to byla Slovákům i Čechům vlastní.

   Rozbití ČSR měli na svědomí nepřátelé demokracie, především náckové a vyšší kruhy slovenského a italského katolického kléru. Pro slovenské klerofašisty byl tehdy vzorem italský fašistický stát a nepřítelem vše, co bylo levicové a co jim bralo monopol na moc.

   Na mělčině se plácáme proto, že Havel, Klasu a jejich kamarily byli stejní krátkozrací ideologicky zatížení blbečci jako ty, hňupe Mikeši!!!

   Leo


   Vymazat
  3. 9:11, leo: máte ve všem pravdu. Doufám, že budu stručný. Odsun Němců s vroubkem, to jest těch, kteří se hlásili k A. Hitlerovi - pro mně nepochopitelné, jak se mohla většina národa hlásit k např. Eintritt fur Juden und Hunden Verboten k Drang nach Osten /Fall Weiss, Barbarossa/ provedeném po nacistickém způsobu /každá válka je provedena dosti podle, ale ta něměcká nacistická poslední předčila podlosti všechny nebo řekněme většinu/ - tyto dvě jmenované skutečnosti nedokážu pochopit. Za to se jim dostalo spravedlivé odplaty, to jest odsunu. Nic na tom nemění, že byli skutečně dobří nebo velmi dobří Němci, kteří si samozřejmě špatné zacházení, nebo odsun provedný omylem nezasloužili. Pro neznalé němčiny: Eintritt fur Juden und Hunden verboten - vstup Židům a psům zakázán /napis na restauracích za III.říše/. Drang nach Osten - tlak na východ, to jest na východ Německé říše - pojem, který se razí přinejmenším od 19. století v německém dějepisectví.

   Vymazat
 14. Tedy nic ve zlém, milí spolubesedníci. Ovšem problém s němci v Čechách nezačal Henlainem a jeho tlupy. V podstatě právě němci usazení v Čechách způsobili havárii Rakouska-Uherska, když urputně bránili federalisaci říše. Nu, a pak to naši dědové spočítali na Slovensku Maďarům a naši otcové sudetským němcům.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Čechu, problém s Němci začal už v polovině 19. století, kdy ani jednu stranu nenapadlo, že je třeba se domluvit, než z toho "soužití" vznikne mazec.
   Pokud pak jde o Vaši poznámku, pak problém s Němci začal přístupem českých elit k této významné části čsl. společnosti po vzniku ČSR. Když se chováte jako hovado, nemůžete se divit, že od Vás uteče k silnějšímu bratrovi.
   Co se federalizace týče, naštěstí nevyšla, protože v takovém případě by hranice vedla po hranici po Mnichovu. Bylo by to legální a oficiální a už bychom se nikdy nemohli odvolávat na nějaké historické hranice.

   Vymazat
  2. Mikeši 1:59 vy snad už jste úplný zabedněnec. Napičte laskavě přesně, která práva byla Němcům v První republice upírána a povězte přesně, jaké postavení měla česká menšina tam kde žila mezi německou většinou. Až si to ujasníte, tak se vykecávejte.

   Vymazat
  3. pro 4:37 - Bylo toho plno a je to na samostatnou knihu. Chápu, že si nemůžete přečíst tehdejší příslušné zákony protože na to nemáte vzdělání a stejně byste je nechápal, ale aspoň nějaké publikace dnešních českých historiků byste si přečíst mohl. Zatím znáte jen to, čím nás politické elity krmí už 100 let, protože se jim tak lépe vládne a provádí zločiny. Nemyslíte, že by vás mělo daleko více zajímat, že dnes nebudou mít důchodci na nájem než se zabývat "zločiny" sudetských Němců? Co se jich týče: představte si, že si postavíte dům, zvelebíte a až jej konečně vybavíte, tak se k vám nastěhuje nějaký vetřelec a roztahuje se v něm jako ve svém. Líbilo by se vám to? Ujasnit si ledacos musíte hlavně vy, já ze Sudet pocházím, tak v tom mám jasno, protože mám příslušné znalosti.
   A jak se žilo české menšině mezi Němci? Inu, můj dědeček měl pouze 5 tříd obecné školy, přesto v r. 38 zastával funkci vlakvedoucího (to Němci nemohli, byť na to měli potřebnou kvalifikaci). Listonošem v čistě německé vesnici musel být Čech, i když třeba německy vůbec neznal a nedokázal přečíst adresu (Němci psali kurentem, ne latinkou). Čech tam musel být dodán, nastěhován, protože tam žádný jiný Čech nežil. Prostě ve státních službách směli být zaměstnáni jen Češi, z Němců jen ti, co ovládali český jazyk (ten byl totiž úřední). Čili diskriminace na základě národnosti jak vyšitá. A to jsou jen drobnosti, co teprve dosazování českých dozorců (treuhandlerů) do německých podniků a podobné šikany? Pořád se vám ještě zdá, že Němci neměli důvod si stěžovat?
   Jste schopen vnímat a pochopit tato fakta? Zdůrazňuji FAKTA, ne hoaxy, vycucané z prstu. Zrovna vy chcete někoho označovat za zabedněnce? Neznáte nic, v hlavě máte jen oficiální "pravdy" a všichni, kdo mají vlastní rozum, jsou zabedněnci - bezva.

   Vymazat
  4. Mikeši 11:42, plácáte nesmysly, třeba že občan První ČSR německé národnosti nemohl být listonošem nebo vlakvedoucím? Kolikrát vám mám opakovat, že jsem gramotným, jazykově vybaveným pamětníkem, českým sudeťákem v několikáté generaci? Za co a koho se tady falešně bijete? Za vlezlosti Václava Havla?

   Vymazat
  5. Probůh, Mikeši 11:42, blábolíte nesmysly! Kurent byl někdy na začátku devatenáctého století nahrazen švabachem a v dobách První čs. republiky Němci i v Německu psali latinkou. Jak víte, kdo má a k čemu jaké vzdělání je mi záhadou. Váš dědeček byl, tehdy řečeno „aisenboňák“, čili státní zaměstnanec (po odsloužených letech pod definitivou tedy žádoucí partie). Tvrdíte vlastně, že občané tehdejší ČSR německé národnosti státními zaměstnanci, třeba Briefträgr/y - listonoši, zaměstnanci státní pošty, být nemohli. A co pedagogové na německých školách? Trváte na tom? Současně ovšem musíte připustit, že Němci v ČSR podléhali branné povinnosti a byli i v čs. armádě dokonce i z povolání. Nebo ne? Úředním jazykem byla Čeština a Slovenština celostátně, v místech s jinonárodní většinou byli úředníci povinni jednat i v jazyku dané národnosti, tedy daný jazyk ovládat! Jakpak jinak třeba na Podkarpatské Rusi? Kdypak a kdepak byli ti Treuhandleři (když tak, tak Treuenhandleři)? U Kolbena, u Schichta ...? V textilkách podél Jizery? V krkonošských hotýlcích a boudách? Nekecejte hloupě!

   Vymazat
  6. 17:26 - dejte si prosím nick, když se chcete s někým bavit! Je to základní slušnost.
   Co se používání švabachu (a latinky) týče, tak jsme asi žili každý v jiném státě. Při své práci jsem jako prameny používal německé časopisy, knížky a noviny. Až do Mnichova všichni používali švabach, dokonce i popisky na pohlednicích byli ve švabachu, často i na pohlednicích, které měly popisky v češtině.
   Jestli jsem jinak dobře pochopil používání stylu písma v němčině, tak švabach byl tiskové písmo, zatímco kurent byl písmo psací. Což je právě vidět na těch pozdravech či sděleních na pohlednicích. Ty nejsou psány psací latinkou, ale jakýmisi hieroglyfy. Stejné používala i matka, když si dopisovala s kámoškami v Německu -byl to kurent. Takže latinku naši Němci ta 1. republiky nepoužívali.

   Vymazat
 15. Já to nedokážu pochopit. Češi dokázali vymyslet spoustu skvělých věcí, které bez nadsázky posunuly svět kupředu. Ale vládnout si sami neumějí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je jako byste měl člověka s koulí přikovanou na noze a vyčítal mu, že neumí závodit v maratonu. Já bych řekl, že si umíme vládnout jako každý jiný národ. Ovšem poplyšová léta nelze brát jako měřítko, protože jsme se stali poraženou zemí, dobytým územím, ztratili jsme veškerou suverenitu a stali se kolonií. Co byste v takové situaci chtěl?
   Zde si nevládnou Češi ve smyslu demokratických principů, zde vládne koloniální správa nad Čechy.

   Vymazat
  2. lidský zdroj 21. června 2018 22:31

   " ... Tato kniha se bude ve všech svých částech snažit řídit tím, čeho se nám v ČR nedostává - kritickým myšlením. ...
   Ekonomická kolonie ... má bohužel i své politické a mezinárodní následky.
   Projevuje se v neschopnosti elit vůbec vnímat, v jakém prostředí se ČR nachází a jaké jsou její strategické zájmy."
   = Ilona ŠVIHLÍKOVÁ, Jak jsme se stali kolonií, Praha - Rybka Publishers 2015, str.7-8

   Podpořte !Argument -
   http://casopisargument.cz/2018/06/20/staci-150-korun-a-zmenite-argument-k-nepoznani-pridejte-se-a-pomozte/

   Vymazat
  3. Pane Hricáku 21:34, co je, podle Vás, kritériem pro umění "vládnout si"? Neopisujete od ne zrovna vhodného autora?

   Vymazat
  4. 4,43
   Umění vládnout?
   Asi na to bude mít sto lidí sto názorů. Ale ten můj je dokázat vybrat ze svého středu lidi, kteří nebudou myslet v první řadě na sebe a svůj prospěch. Budou vidět dál, než na konec svého volebního mandátu.
   To sebou nese přijímání ne vždy populárních rozhodnutí, které je ovšem nutné veřejnosti umět vysvětlit tak, aby je dokázala přijmout. A aby je dokázala přijmout, měli by ti vládnoucí jít příkladem. Protože jak se říká, ryba smrdí od hlavy.
   A pozor. Schopnost sebeobětování nemusí být pro vládu dostatečnou kvalifikací. Ta musí být doplněna skutečnými schopnostmi, bez ideologické zaslepenosti.

   Vymazat
  5. Přesně tak. A je potřeba, aby ti, co se k vládě záhadně (naší důvěrou, či blbostí) dostali - a jasně tam nemaj bejt - aby nebyli kryti a obhajováni našimi zabedněncemi.

   Aby se věci nazývaly pravými jmény. A aby se ty věci posuzovaly podle svých podstat a ne podle toho, kdo o nich mluví (radši se mýlit s ..., než ...)

   Vymazat
  6. To je přece naivní. Moc a vláda patřily vždy pouze elitám. Dříve to byla šlechta a církev, kdežto nyní to jsou ti, kdo financují volební kampaně poslancům. Výsledek pak doladíte tak, že inteligentnímu cikánovi dáte za hlas dvě kila a přiblblému čecháčkovi bude stačit kobliha.

   Vymazat
 16. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 17. Tak pozor na ty slinty fašounské makrely tady má dost pomocníků kteří jsou schopni zaplatit odškodnění sudeťákům.

  OdpovědětVymazat
 18. Výrok Merkelové je účelový a cílený hlavně na mladší generace.Je pokračováním postupného přepisování historie.Výsledkem má být ,aby společnost přijala jiný výklad o vinících zahájení 2.sv.války,o zásluhách na osvobození Evropy,a i o jejím poválečném uspořádání.Začíná se i vytvářet obraz "příjemného života " v Protektorátu /viz kniha p.Roučky/,zcela se pomíjí odboj a naopak se nastoluje, zdůrazňuje a hlavně zveličuje" vina Čechů " při poválečném odsunu.
  Nejhorší na tom je,že na téhle vlně, kterou do pohybu uvedl Havel jede mimo těch "správných" i spousta politických šmejdů.

  OdpovědětVymazat
 19. Pane Hrabica, mohl byste dokladovat, kde Hitler, Himmler či Heydrich deklarovali, že nás do jednoho vyhubí? Četl jste od nich aspoň nějaký dokument (aspoň ty dva proslulé Heydrichovy projevy po nástupu do funkce zastupujícího jste si najít mohl)? Pokud už chcete psát k věci, tak aspoň nepište vyložené nesmysly. Tím se Němců nezastávám, jenom jsem zděšen z té přemíry tupé hlouposti a dezinformací. Nenávistí a omíláním českých nacionalistických mýtů se ničeho rozumného nedobereme.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Po dochranou Rise jsme si zrali husy a veprove.Sadlo teklo po brade ,chlastalo se pivo.Prace bylo hodne makalo se i pres cas. Heydrich jak znamo, rikal ze ma cechy rad a houpal Vaska pozdeji ovsem zednare na kolenou v Lucerne .Je zajimave ze zidovska rodina Havlova si tak dobre vychazela s moci vykonou presentovanou prave Reinhardem.

   Vymazat
  2. Mikeši 1:49, můžete mi laskavě vysvětlit, proč jsem byl jako žák obecné školy, spolu se svou školní třídou, proměřován i co do tvarů lebky, popsán co do barvy očí a vlasů, typu postavy a zařazen do kategorie arijské rasy zvlášť potom, kdy jsem na otázku v němčině byl schopen logicky reagovat? Můžete vysvětlit, proč bylo zavřeno české vysoké školství? Můžete vysvětlit, proč bylo v přídělovém zásobování dáno obyvatelům Protektorátu téměř o polovinu méně, než občanům Velkoněmecké říše? Můžete vysvětlit odsuny českého obyvatelstva i z regionů uvnitř Protektorátu B. u. M.? Vy popíráte autentičnost zmiňovaného projevu Reinharda Heydricha a dalších?

   Vymazat
  3. Mikeš

   Já už jsem se také vymanil z těch bolševických výmyslů o Němcích. Dnes už vím, že to s námi v podstatě mysleli dobře. Jen prostě za situace, kdy proti Německu spousta zemí vedla válku, pochopitelně nešla všechna vylepšení uskutečnit. Po vítězné válce Německa bysme však jistě všichni ocenili známou německou akurátnost, důslednost a pracovitost.

   Vymazat
  4. Mikeši ? ano jsou pracovití až příliš ,tak ať zaplatí všem reparace, ale dnes tvými slovy měli byt odsunuti na Sibiř po válce!

   Vymazat
  5. Tihle dva blbové, Mikeš a psaudoMikeš (6:05) jen provokují. A vy jim na to primitivní překrucování našich dějin skáčete. Vždyť i miliony obětí 2 světové války, kterou Hitler rozpoutal, jsou pro ně jen "bolševické" či "čecháčkovské mýty".

   Z těch dvou individuí se mi obrací žaludek.

   MM

   Vymazat
  6. 4:24 – na co, prosím, reagujete? Na můj příspěvek rozhodně ne. Kde chybí věcné argumenty, tam nastupuje odbočka plná hloupých urážek a podsouvání nesmyslů.
   5:00 – proměřován jste byl proto, aby se zjistilo, jestli vás mohou zařadit mezi plnoprávné árijce či nikoliv. Už z toho vyplývá, že nás asi nechtěli vyhubit všechny, jak píše pan Hrabica. Kdyby nás chtěli vyhubit všechny, tak by se nějakým proměřováním nezdržovali – to vám nedošlo? Na co máte v hlavě mozek? To samé ostatní - žasnu nad tím, že nikdo nereaguje na můj legitimní dotaz, za to se na mě všichni vrhají jako na velezrádce.
   6:05 – pokud byste se jen trochu více zabýval třeba Mnichovem a událostmi po něm, musel byste ocenit jednak korektnost chování wehrmachtu (okamžitě zpacifikovala ty mladistvé zfanatizované blbečky, vrátila do Čech všechny zajaté české úředníky, kterým případně poskytla lékařské ošetření), jednak velmi korektní a Čechy, co zůstali v pohraničí, ochraňující zákon, upravující vztahy mezi Němci a Čechy na obsazeném území. Jaký to rozdíl od chování čsl. armády (jejího vedení) po květnu 1945.
   Jinak ani vy jste nereagoval na můj příspěvek. A, opět klasicky, mi podstrkujete něco, co jsem nikde nikdy nenapsal. To je ale výchova, že se nestydíte!!!

   Vymazat
  7. 9:11 – jaké reparace? Sebrali jsme toho Němcům málo? Veškerý majetek 3 milionů lidí, domy, vybavení včetně posledního hrníčku, to všechno je vám málo? A co podniky – vždyť největší část průmyslu se nalézala právě v Sudetech! Nemluvě o modernizaci našich zaostalých podniků v protektorátu (pravda, to bylo pro účely války, ale modernizace tu zůstala i po ní). A znovu, můžete mi aspoň vy uvést nějaký doklad, že nás náckové chtěli do posledního vyhubit? Nějaký projev, oficiální program či tak něco. Reparace si nechte na debatu v hospodě.

   9:28 – tak to je pošušňáníčko! Další, co si nevšiml, na co se ptám, ale dle něj rovnou překrucuji dějiny! Dotazem? Vždyť to nemá logiku - co v tý svý kedlubně máte?
   Když už zmiňujete WWII – hm, co takhle se položit otázku, kdo Hitlerovi pomohl k moci, kdo mu umožnil se vyzbrojit, kdo mu na to dal peníze? Strašně moc peněz, a to už dávno předtím, než se dostal legálně k moci. To není jen tak, že někdo rozpoutá mýrnyxdýrnyx válku. To možná jen podle mainstreamu, ve skutečnosti je za tím spousta utajených věcí. Takže válku nerozpoutal Hitler, ale ti, co mu to umožnili. Jsem si jist, že takto jste si otázku nikdy nepoložil. Hlupák si holt vystačí s jednoduchými „pravdami“. Jakýkoliv jiný názor, byť je podložen fakty, mu způsobuje nevolnost.

   Vymazat
  8. "Mikeš" 12:38

   Když píšete o "korektnosti chování wehrmachtu" - znáte dokumenty, které shromáždil na své výstavě Jan-Philip Reemtsma?

   ZDE:
   https://de.wikipedia.org/wiki/Wehrmachtsausstellung

   Nemluvě samozřejmě o otázce - jakým právem vůbec Wehrmacht na území Československa byl a operoval? Takovou otázku msi nekladete?

   Proč vystupúujete anonymně?
   To jste opravdu takový zbabělec, že své názory nedokážete hájit otevřeně? A ještě máte tu drzost, že si stěžujete (2:17) na "hnus" v komentářích?

   Vymazat
  9. Mikeši 12:38 k tomu poměřovéní a třídění mládeže za Protektorátu podle "biometrických" parametrů. Přiznám, že mi to tenkrát nedošlo, rodičům ano. Pobaveně konstatovali (když jim to pan řídící, vědouc to, protože uměl německy), že já už jim to nezachráním. Tou dobou Wehrmacht hynul u Stalingradu. No, k vašemu argumentu, že nás, příslušníky Protektorátu, tím pádem nechtěli Němci vyhubit nebo poslat na Sibiř či kam všechny. Víc se snad už odepsat ani nemůžete, demagogu.

   Vymazat
  10. Mikeš

   Wehrmacht byl tak "korektní", že před Mnichovem cvičil a vyzbrojoval teroristy z Freikorps a po Mnichovu je "zpacifikoval" tím, že začlenil do nacistických struktur. Mnohdy velmi vysokých. Zfanatizovaná sudetoněmecká mládež těsně před mnichovem už zde téměř žádná nebyla, cvičila se v Německu a přijela s Wehrmachtem při obsazování pohraničí. Chování wehrmachtu na frontě je pak kapitolou samo pro sebe. Pro silné žaludky.

   Vymazat
 20. Tak jsem si pročetl zdejší komentáře ... a je to hnus! Jeden jen žasne, kolik je zde odborníků, kteří si zjevně nepřečetli jedinou historickou publikaci (leda ty bolševické učebnice) a mají se za mistry světa a jediné odborníky na tuto problematiku. A přitom mají v hlavě jen ty komoušské, případně české nacistické bláboly.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mikeši 2:17, až budete mít knihovnu po třech předchozích generacích a jedné příbuzenské větvi nejen v češtině, ale i v němčině, až budete vybaven osobní zkušeností z těch časů a míst, ke kterým se tak hloupě vyjadřujete, tak se tady producírujte tvrzením, co si kdo a od koho má přečíst. Vaše "vzdělanost" je patrná už z toho, že nejste schopen správně skloňovat ani oslovení.

   Vymazat
  2. Přesně tak, A4:24, když si z nás dělaj prdel historikové a jejich histerikové jako Mikeš a jemu podobni, tak proč bychom si nemněli dělat prdel z nich i my?

   Vymazat
  3. Mikeši, na zvracení je z vás každému slušnému člověku, který má dostatek nezkreslených informací o dějinách. Jen pohrobci hitlerovců s vámi mohou souhlasit, jste jedním z nich, prostě prase ke zvracení.

   Vymazat
  4. Mikeš je nějaký potomek protektorátních "žurnalistů", asi ho živíme v ČT, ČRo nebo někde ve škole ohýbá "mladé stromky".

   Proč vůbec na toho nácka reagujete?!

   Vymazat
  5. 5:11 – z čeho soudíte, že nejsem vybaven osobní zkušeností? Jinde jste si mohl přečíst, odkud pocházím a jaké mám kořeny. Třeba ji mám mnohem větší, než vy. Nemluvě o vzdělání či aspoň studiu dané věci.
   Jaké hlouposti zde říkám? Kde doporučuji, co si má kdo od koho přečíst? Vnucuji snad někomu nějakého konkrétního autora? Pokud vím, vyzývám ostatní prázdné lebky, aby si přečetli i něco jiného, než mainstrem, slabikáře, články v obskurních časopisech či prodejné historiky. A tím jiným myslím odbornou literaturu – samozřejmě ne tu z doby před převratem i když i tam by se našla slušná díla. Nevím, co by mi mohla říci knihovna po třech generacích třeba právě k Mnichovu. Oni snad tehdejší autoři měli přístup k pramenům, které teprve měly vzniknout?
   Hm, kde jsem někoho oslovil ve špatném pádě?

   7:37 – mohl byste uvést zdroje vašich nezkreslených informací? Jakou knihu (aspoň jednu) o dané věci jste si přečetl? Uveďte!

   9:31 – Věřte, že v ČT ani v novinách by mi nedovolili publikovat ani náhodou, jejich názory jsou totiž totožné s vašimi.

   Vymazat
  6. Mikeši 13:08 napsal jste 1:49 "pane Hrabica", což je, nejslušněji řečeno, archaismus. Když už jste se musel tak hloupě zeptat.

   Vymazat
 21. Zdravím Vás, pane Mikeši. Ovšem, máte pravdu v té části, kde se zmiňujete o potížích, které vznikaly národovectvím propuklým i u Čechů, i u němců. Ovšem dovoluji si připomenout, že se vyjadřujete poněkud chybně, když píšete:
  "problém s Němci začal přístupem českých elit k této významné části čsl. společnosti po vzniku ČSR."
  Oni ti němci totiž ze všech sil bránili vůbec vzniku ČSR, viz dokonce deklarace samozvaných německých držav v našem pohraničí... Takže se nelze divit, že dokonce armády Republiky Československé zasahovala proti seperatistům. Nebo máte na mysli nějakou nespravedlnost vůči němcům žijícím u nás? Potlačování jejich kultury? Zákazy německých spolků, likvidaci jejich škol? Právní postavení osob? Čím podle Vás, pane Mikeši, špatně přistupopvaly elity národa Československého vůči němcům?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak jsem Vám odpověděl a bohužel se to smazalo, prý došlo k chybě. Psát znovu se mi to nechce. Tak se omlouvám.

   Vymazat
 22. Vlastimil Čech 22. června 2018 7:52

  Pane Čechu,

  domnívám se, že záměrem anonyma, který se podepisuje jako "Mikeš", je především provokovat. Proto je velmi nepravděpodobné, že by se chtěl pouštět do důkladnější debaty o svých tvrzeních. Navíc, kdyby chtěl být brán skutečně vážně, nesměl by vystupovat anonymně.

  Nevylučuji ovšem ani možnost, že mluví z upřímného přesvědčení a že v jeho postojích hraje roli ono flagelantství, které u nás zesílilo hlavně vlivem lidí jako Petr Pithart ("Podiven") nebo části (zdaleka ne všech!) katolických kruhů.

  Zcela chápu rozhořčení pana Hrabici i dalších, nicméně bych rád připomněl, že jádrem zmíněného projevu Merkelové nebyla "česko-německá" otázka.

  K tomu, že její vystoupení považuji za nestoudné i v aktuálním kontextu, jsem se už vyjádřil jinde; jedná se o to, že o úsilí o mír a stabilitu mluví - pokrytecky a lživě - kancléřka země, které masivně exportuje zbraně a jejíž vojáci se účastní (už přes 16 let!) trvající intervence v Afgánistánu. A tuto intervenci, pokud se nemýlím, obhajuje i president Miloš Zeman. - A pak, že se "liberálové" a "vlastenci" v ničem neshodnou.....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, připojuji se ke kritice té pokrytecké stránky věci, která je ovšem dnes velmi silná v mnoha oblastech (nenazývat věci správnými jmény). Vidím to tak, že zřejmě ta paní, i ten náš prezident, si v některých případech kryjí záda (jako každý politik), aby nešel úplně ve všem proti (ještě pořád) silnému proudu...

   Vymazat
  2. Pane Kopecký, nechte si své psychologické rozbory, ke kterým vám schází kvalifikace. Z vaší strany jde o čirou spekulaci, ke které nemáte ani podklady.
   Vám se zdá být nick Mikeš jako anonymní? Vylepšilo by to, kdybych se podepisoval jako Martin Růžek? To bych byl méně anonymní? Víte, co to je ochrana soukromí? Zejména na sítích, kde se vyskytují hlavně magoři a mentální nedochůdčata? A co ti ostatní skuteční anonymové, kterých je tady většina, takže nevíte, se kterým si zrovna "povídáte"? Ti vám nevadí? Voni sou fakt hlava, pane vachmajstr! Jdou se bodnout!

   Vymazat
  3. Mikeš 22. června 2018 13:23

   Svou agresivní replikou si sám dáváte vysvědčení. Dokonale zapadáte mezi zdejší průměr.

   Vymazat
  4. Strach mám z Vás, Jane Nepomuku Alberte Berwide - Buquoy z Eliqutu, narozený jako Jan Kopecký (česky Bukvoji)!

   Vymazat
  5. 13:23
   Za to ty seš poslední """VÝRON MYŠLENEK"""" UDAVAČE,KOLABORANA A LIDSKÝ KURVY JMÉNEM HAVEL!!!!

   Vymazat
  6. 14:26
   Kolaboranta....

   Vymazat
  7. 8:09 Zemanovo židomilství a podpora agrese v Afganistanu je jeho jediný obranný štít proti pravičákům. Stejně ale neúčinný, protože oni to
   tak berou a nijak ho za to nechválí.

   Vymazat
  8. Pane Kopecký (13:23), něco konkrétního k věci by nebylo? To neumíte nic jiného než trolit? Jo, a ten druhý Mikeš nejsem já, to se někdo za mne vydává.

   Vymazat
  9. 23:59
   Doučování dějepisu by ti ty havlountermensch prospělo!!!!!

   Vymazat
 23. Češi, mějme se na pozoru:
  http://svobodnenoviny.eu/cesi-mejme-se-na-pozoru-dr-edvard-benes-davno-varoval-zaznam-projevu/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když chce pánbůh potrestat blbce, vloží mu do úst citaci!

   Vymazat
  2. 23:54
   Tichá hloupost je mi milejší!!!!!

   Vymazat
 24. Nevím, co si Němci myslí, ale vy Češi svině JSTE, a pořádné. Nikdy jste se nezamysleli nad tím, že bez Němců byste žili tak jako v Rusku? A poté, co Němci tuto zemi pozvedli a zvelebili, jste je odsud sprostě vykopali, protože nad vámi držely ruku tehdejší Západní velmoci. To se stalo dvakrát. Jednou v roce 1919-1920 a podruhé 1945-1946. Hromady mrtvol a zničených osudů, zničeného majetku. Ze vzkvétající země jste udělali západní podmoskevskou gubernii.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1426
   Nejsi ty náhodou příBUZNA nějakýho teplomila se stáje kolaboranta Hejvla???!!!!

   Vymazat
  2. 14:26 Helmute, jsi příBUZNA odporných vraždících prasat, tedy hitlerovec. Dostali jste nejednou přes držku, a když budete znova vystrkovat rypák, dostanete přes něj definitivně.

   Vymazat
  3. Je zvláštní, když Makrela i Mikeš potvrzují i po více než šedesáti letech naprostou autentičnost Ptáčníkovy knihy Ročník jedenadvacet.

   Vymazat
 25. K 14:26: Hlupáctví těch, kteří přičítají kterékoli národnosti výjimečné vlastnosti jen proto, že v určité vývojové etapě lidstva byla (ta které národnost), na místě vrcholení dobového kulturního rozvoje, je dnes, při nejmenším, zarážející. Nacionalistické propagandě a podrazáckým politikům se takové hlupáctví zcela samozřemě stále ještě hodí. Ukázkou je Kulturträger 14:26.

  OdpovědětVymazat
 26. ...jsme byli svině a stále jsme ! Jen to zatím neříkají nahlas, ty fašounské svině.

  OdpovědětVymazat
 27. Mikeš. Když už, tak proč ne Mikes. Was ?

  OdpovědětVymazat
 28. Ale divné je, že na ČT24 říkají, že Maďarská opozice posiluje. Jak ČT dezinformuje pane Hrabica!
  "Jobbik se rozpadá. Orbán ztrácí soupeře". Stačilo odstavit Sorose a Maďarská kavárna se rozpadá...!

  OdpovědětVymazat