Reklama

pondělí 25. června 2018

Prohlášení k pořadu Newsroom ČT24 z 24.6.2018 o Krameriových cenách

Jan Korál
25.6.2018 NewWorldOrderOpossition
Asociace nezávislých médií nedávno udělovala již třetí ročník Krameriovy ceny za nezávislou žurnalistiku. A protože tato aktivita nejspíš leží v žaludku těm, kdo si dělají nárok na jediný správný výklad světa, tak i já, jakožto jeden z členů Asociace nezávislých médií, jsem se už poněkolikáté stal objektem zájmu pořadu Newsroom ČT24 a tentokrát „nečekaně“ jako dezinformátor a konspirátor a také někdo, kdo dělá nebezpečné výhrůžky.Jako obvykle, když tento pořad útočí na nezávislé publicisty, používá u toho řadu lží a manipulací.

1) První a největší lží je to, že jsem prý vyhrožoval Ondřejovi Kundrovi z Respektu oběšením. Není to pravda, naopak jsem ho varoval před následky jeho činů. Podrobně už jsem o tom napsal před rokem zde.

2) Dále obecně k obvinění z dezinformací jsem do redakce Newsroomu k jejich dotazu, který mi zaslali emailem, poslal tuto odpověď:
Pokud jde o web NWOO.org, myslím si, že je označován jako dezinformační, protože uveřejňuje názory, které jsou v rozporu s názory těch, kteří je takto označují a uveřejňuje též fakta takovéto odlišné názory podporující. Ve skutečnosti nikdy nikdo neprokázal, že by uveřejňoval nějaké lži. Asi proto také nikdo z oněch nálepkovačů nepřistoupil na mou výzvu veřejné konfrontace a dokazování faktů u konkrétních témat jako dezinformace označovaných. Zřejmě správně tuší, že by se pak ukázalo, že toho buď o daném tématu vědí velmi málo nebo to jsou naopak oni, kdo se snaží dezinformovat a manipulovat obrazem skutečnosti.

Tato odpověď se samozřejmě v pořadu neobjevila. K obvinění z dezinformací od pořadu Newsroom ČT24 jsem už psal před rokem zde poté, co si vymysleli hromadu lží o mé účasti na Všeslovanském sjezdu. Pokud zde jsou nějaké nepravdivé informace, tak je to v zanedbatelném množství, kdy je možná na místě hovořit o omylech, ale rozhodně ne o cíleném šíření lží.

Podíval jsem se na definici pojmu „dezinformace“ na webu Ministerstva vnitra, najdete tam toto:
Dezinformace: systematické a úmyslné klamání
Pojem „dezinformace“ znamená šíření záměrně nepravdivých informací, obzvláště pak státními aktéry nebo jejich odnožemi vůči cizímu státu nebo vůči médiím, s cílem ovlivnit rozhodování nebo názory těch, kteří je přijímají. Je pozoruhodné, že tento dnes mezinárodně užívaný pojem pochází nejspíš z ruského дезинформация [dezinformacija], který byl prvně zaznamenán v roce 1949 (jak uvádí např. Oxford English Dictionary).
Obávám se, že tato definice sedí přesně na řadu reportáží pořadu Newsroom ČT24

3) Jako „důkazy“ dezinformačních příspěvků na webu nwoo.org jsou ukázány následující články:

a) http://www.nwoo.org/2016/12/29/piloti-lekari-a-vedci-odhaluji-chemtrails/

Jedná se v tomto případě o úryvek z následujícího delšího videozáznamu:
http://www.nwoo.org/2017/02/07/obcane-kalifornie-vyzaduji-vysetrovani-zlocinu-chemtrails-a-manipulace-pocasim-a-predkladaji-dukazy/

Myslím, že tímto si autoři pořadu vstřelili první gól do vlastní branky (když je zrovna to MS ve fotbale :-), protože se zrovna na tomto videu může každý přesvědčit, kolik lží a kolik pravdy je ve skutečnosti na jevu obecně zvaném chemtrails.

b) http://www.nwoo.org/2016/11/06/sest-zidovskych-spolecnosti-ovlada-96-svetovych-medii/

Připouštím, že v tomto překladu z amerického webu se jedná o nepřesný titulek, protože ve skutečnosti autor popisuje média pouze americká. I přesto jsou to velmi zajímavé informace, obzvlášť když uvážíte, jak vysoký podíl mají americká média v produkci českých a obecně světových televizí a médií, která zhusta z těchto amerických médií zprávy přebírají a řídí se jejich názorovým postojem.

4) Komentování zmínek o obsah webu AC24 nechám na jeho autorovi, ale manipulace ČT24 je mj. v tom, že komentátor zkrátil titulek:
Na Měsíci žije 250 milionů bytostí, tvrdí bývalý pilot CIA, pouze na „Na Měsíci žije 250 milionů bytostí“. Je v tom zásadní rozdíl. Celý titulek vypovídá o tom, co tvrdí bývalý pilot CIA, na čemž není žádná manipulace, lež nebo dezinformace. Zkrácený titulek by znamenal, že to tvrdí vydavatel AC24, což není pravda.

5) Prý úplně vymyšlené zprávy – Na webu NWOO.org není žádná úplně vymyšlená zpráva.

6) V pořadu vystupuje Leoš Kyša. Jak vypadala jím organizovaná přednáška o 11. září 2001 s ing. Františkem Waldem, se můžete podívat zde. Nic než pokrytectví a manipulace, v žádném případě poctivá věda a poctivé hledání pravdy.

7) Druhý gól do vlastní brány si autoři vstřelili výběrem jednoho z videí, na kterém vystupuji a konkrétně zde:

Jedná se o jedno z řady videí, která jsem natočil v létě 2016 v Drážďanech, kde se v hotelu Kempinski konal sjezd skupiny Bilderberg. Vzhledem k tomu, že to je téma, které se v ČT již nesmí objevit a natož mu dávat nějaký význam a objevilo se tam před vícero lety pouze několikrát, předpokládám, že jej řadí k oněm konspiračním teoriím. A přitom přímo odvysílají důkaz, že skupina Bilderberg není žádnou konspirační teorií, ale je přítomnou skutečností.

O Bilderbergu si můžete počíst zde: http://www.nwoo.org/category/bilderberg-new-world-order/

Případně zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Bilderberg

Jejich oficiální web: http://www.bilderbergmeetings.org/

Podtrženo, sečteno. Autoři pořadu Newsroom ČT24 v souboji o pravdu opět prohráli a góly si vstřelili sami. Otázkou je, kolik procent diváků je schopno si toho všimnout.Související:

42 komentářů :

 1. Honzíku, pokuď nejsi antisemita a antiizraelita, tak Ti fandím. Z Čt si nic nedělej. Jsou to kokoti. Erik.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 3.30: Pokud šelma, která nás drží za krk a dáví náš Česká národ, ani její pomahači a příživníci není/nejsou z vašich protegé, není důvodu se ANTInim bránit. To dá rozum, že?

   Smazat
  2. Jsem pro vlastenectví, nikoliv pro nacionalismus. Když někdo řekne Soroš je blb, nemám s tím problém, ale proč do toho zatahovat celý národ.

   Smazat
 2. Já se na čt 24 prakticky nedívám. Po přehrání přiloženého videa jsem odcestoval strojem času hluboko do minulosti. Takhle ideologicky zapálenou reportáž jsem naposledy viděl někdy v druhé polovině sedmdesátých let minulého století. Ani na konci své vlády už nám soudruzi z československé televize takhle nevymývala palice.
  Vydržel jsem to poslouchat asi pět minut, ale na to už jsem odvykl.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Teď jsem se tedy na to podíval. Bože můj, to je ubohost, nejvíce mě ale rozesmáli s odkazem na "Analytiky z Masarykovy university", dále na "analytiku z Evropských hodnot" a jakýsi server "manipulátoři". Ubohost, úpadek, demagogie a vymývání mozků. Doufám, že tam banda bude mít dost času utéct, až se lidi nase..u. Nikomu nepřeji nic zlého.

   Smazat
 3. ja - na rozdiel od vás - sledujem tak český tv priestor a aj doma - je nebotyčný rozdiel medzi tým, čo a ako sa hovorí v RTVS, prípadne súkromnými TV a u vás - popritom sa vyjadrujú naši a aj vaši komentátori k rovnakej téme, napr. TA3 nikdy nekomentuje výrok politika, prednesie ho a zavolá dvoch z rôznych strán - a tí si dajú sakra pozor nadbiehať komukoľvek, no prečo - lebo ak sa prevalí, že je to somarina - viď Skripal, už vás nepozvú do TV - preto od nás nevyhnali žiadneho diplomata ...ta tak

  OdpovědětSmazat
 4. Také podpořím pana Korála.
  Právě,to je ten jejich problém,pravda,proto pracujte nadále,jako doposud.

  OdpovědětSmazat
 5. Hnůj vysílaný čt normální občan nesleduje jen bych rád věděl jak dlouho budou poslanci a senátoři tuto bandu dementů držet u koryt.Naslibovali hodně a skutek = 0.Kdo tu Dvořákovou bandu odstraní a zastaví přívod peněz z našich peněz ? To jsou poslanci tak posraní ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:45 A podle čeho se posuzuje, kdo je normální občan a kdo normální není?
   Třeba takový pan Lubomír Man kouká na ČT od rána do večera.

   Smazat
 6. Poslanci mají s ČT hododu: vy o nás nemluvte špatně a my vás občas pozveme na obrazovku, abyste mohl/a exhibovat a předvádět se.
  S jinými poslanci mají dohodu, že je za odměnu na obrazovce vůbec neukáží, aby nevyplula na povrch fatální nezpůsobilost onoho posrance či posrankýně k úkonům, s poslaneckým mandátem spojených.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Promiňte ty překlepy

   Smazat
  2. Posranec Kalda je fatálně způsobilý komentovat téměř vše.

   Smazat
 7. Já nevím co chcete od bruselské tv šmejdi zůstanou šmejdama.

  OdpovědětSmazat
 8. Ten hajzl Rosííí se snaží předehnat i samotného (samotnou)
  Moravcovou.

  OdpovědětSmazat
 9. Soudruzi o co vám vlastně jde? Já s TV i rozhlasem souhlasím. A teď zvláště když musím hodiny prosedět v hospodě s chlapami při sledování MS ve fotbalu! Vždyť se nedostaneme v diskuzi ani k hodnocení sestavování vlády trestance Babiše za pomoci toho divného a starého dědka z Hradu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:24 Ano, všem je z tvého komentáře jasné, že máš svoje ožralecké kecy od pepků z hospody. Hlavně, nezapomínej platit koncesionářské poplatky.

   Smazat
 10. Čt24 má naprostou pravdu!!!!! Když si přečtu pár článku např par listy, ac24,nov repu, ze 100% pomluva západu a vychvalování rusáka a doby před rok89.Každý normální člověk pochopí, že ruský import těchto blábolu je další elektronická válka vuči EU a USA

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč sem tedy lezete? Zřejmě máte v hlavě dobrou bramboračku :-)
   Proto mě ani v nejmenším nepřekvapuje vaše všeobecné poštěkávání a absence čehokoli konkrétního.
   Nemáte to se sebou lehké.

   Smazat
  2. 12:09 Má naprostou, ale jenom tu svoji, překabátěnou, vnucovanou pravdu. Zalez kolaborante podpindosnickej na tu tvoji "lžeme 24 hodin denně", a nezesměšňuj sebe, i ji, ještě více.

   Smazat
  3. 12:55 Zřejmě máš v hlavě slámu,když nechápeš smysl prolhaných článku na těchto vebech.Nic konkrétního psát nemusím ,každému normálně uvažujícímu člověku dojde o co se jedná.Mopslík tvého ražení poštěkává,ale naše karavana jde bez problemu dál

   Smazat
  4. 14:20
   Havlotrotle,Čt NELŽE POUZE,KDYŽ UKAZUJE ČAS!!!!

   Smazat
  5. 14:20 Tak to bylo chytrÉÉÉÉÉÉÉÉ. A jinak ,co se týče pana HAVLA, ty a jemu podobní mu nesahají ani po ty pověstné krátké kalhoty, BLBOTROLE

   Smazat
  6. 14:59
   Dej si flašku,roháč a jdi chrápat!!!!!
   Ale v jednom máš pravdu,ŽÁDNEJ SLUŠNEJ ČLOVĚK TY KOLABORANTSKÝ SVINI NESAHAL ANI PO MALÍČEK!!!!!!☺☺☺☺☺☺

   Smazat
  7. 15:20 Nejvíce řvou pro rusácké rudé urvy ,kterým pan HAVEL šlápnul na krk Škoda ,bylo to málo .Takoví jako ty jim byla souzena LAMPA. Snad příště

   Smazat
  8. 16)17
   Ten věčně zlitej dobytek,co vypadnul po hubě z letadla BYL KOMUNISTAMA ZVOLEN,TAKŽE KDYŽ VÍŠ HOVNO,DRŽ HUBU A NEDÁVEJ HAVLODEBILITU NA ODIV,SAJRAJTE!!!!!

   Smazat
  9. 6:17 Příště jste na řadě vy vlastizrádci hulibrci a západní poskoci a ten tvůj ochlasta se mohl tak maximálně poblít.

   Smazat
 11. To je bomba, tolik lidí na ČT nadává a plive, ale všichni na ní čučej.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Omyl soudruhu. ČT je široký pojem. Za sračkomet je považována hlavně 24 (lžeme dvacetčtyři hodin denně)
   A pokud musím platit, tak aspoň kouknu na sport.
   Tam taky občas serou co nemají, ale není jiná možnost.

   Smazat
  2. Mýlíte se, na ČT, ale ani jinou televizi nekoukám už 16 let, kdy jsem odvezl bednu na sběrný dvůr. A vůbec mi ta virtuální realita nechybí.

   Smazat
  3. Nečučím na ČT24,ale vzhledem k ohlasu, lze pořad dohledat na PL. Doporučuji, blbost je nadstandardní, předpokladá nefunkční mozek u diváků.

   Smazat
 12. 13:35
  Was is das VŠICHNI,TY havlolejnolahvárenský vohráblo????!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Všichni, co na čt nadávají ty havlolejnolahvárenský vohráblo.

   Smazat
  2. 14:35
   Skutečně GENITALNÍ ODPOVĚĎ HODNA POHROBKA ZRZAVÝHO PISÁLKA!!!!!!☺☺☺☺

   Smazat
 13. Ty konspirační veby jsou z toho nějaké vykolejené.ČT trefila přesně na komoru,jen tak dál ,Vymydlená rusácká pakáž ,tomu bude stejně věřit dál putlerovi omezenci

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:06
   Achillovou patou každého kolaborantskýho HAVLOIDIOTA je jeho hlava!!!!!!!

   Smazat
  2. 15:22Lituji každého PUTLERIDIOTA co nic nového nevymyslí a do nekonečna blábolí něco jako HAVLOID. Jinak si pleteš pojmy OSLE pokud jsem pro pana HAVLA,TAK NEJSEM KOLABORANT .Jsem normálně myslící pro ZÁPADNÍ ČECH OLE

   Smazat
  3. 16:05 Souhlasím s 15:22. Kolaborantem jsi stejně, jako vencaflaška. A ČT je bohužel, prolhaná, jako ty.

   Smazat
  4. 16:14 Koukám ,že vysvětlit OSLUM co je kolaborant je k ničemu.Rudej BLB zustane vždy BLBEM

   Smazat
  5. 16:21 No, kolaborant samozřejmě nemůže nikomu, kdo není kolaborant, ale vlastenec, nikdy vysvětlit, že je kolaborant. To kolaborante nikdy nepochopíš, a nikdo to po tobě ani nechce. Dokonce od tebe ani nikdo nečeká nic, než lež a zlobu, a tak s tebou taky vždycky naloží.

   Smazat
 14. 16:05
  Havlountermensch a prouASSackej odpad má mozek?????Leda ve tvých snech ty POSRANINO z HAVLOTRENEK!!!!!,☺☺☺☺☺☺

  OdpovědětSmazat
 15. Dnešní diskuse je opravdu záživná, jdu blinkat. V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
 16. Pravda začíná tam, kde končí signál ČT!!!! Asi tak.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.