Reklama

čtvrtek 14. června 2018

Půjčky, které si nikdo nemůže dovolit... Vemte si lupu a pozorně přečtěte podmínky půjčky!


Erik Best
14.06. 2018   fw
V hlavním vysílacím čase mezi reklamou na vládní program Nová zelená úsporám a upoutávkou na krém k léčbě plísní Canespor od firmy Bayer běží lákavá nabídka od společnosti Provident. Pokud zaplatíte včas první tři měsíční splátky, bude vám za odměnu jedna vrácena. Zatímco se Provident loučí jako „společnost licencovaná Českou národní bankou“, v dolní části obrazovky se objeví podmínky půjčky tak malým písmem, že to skoro nikdo nepřečte.
Podmínky stanoví, že pokud si půjčíte 20 000 Kč v hotovosti, na poplatcích zaplatíte 48,9 % z výše půjčky, tedy 9 788 Kč. To zvyšuje úrokovou sazbu z 29,00 % per annum na RPSN 173,15 %, a to po započítání vyplacené odměny. Počkat. Nemělo přesně tomuhle zabránit zpřísnění pravidel pro spotřebitelské půjčky centrální bankou? Ne, zpřísnění pravidel centrální bankou mělo mít přesně tento efekt. Místo mnoha poskytovatelů půjček, které by držely na uzdě soudy a policie, nám zůstalo jen několik vyvolených, kteří si mohou účtovat 200 % s oficiálním štemplem od ČNB.

19 komentářů :

 1. Vítejte v republice šmejdů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To musí babišáky trápit ze všeho nejvíc

   Smazat
 2. Každá půjčka s úrokem nad 2% byla v Rakousku - Uhersku, lichva. Jenže, náš stát je na lichvě přímo postavený. Na půjčkách skončily celé státy. Jedním z těchto státu je v současné době USA. V antickém Řecku byly rodiny tak zadlužené, že ze svého středu, musely určit někoho, kdo se stane otrokem, aby umořil úroky na dluhu, který rodina měla. Dluhy a jejich formy, jako úvěry, hypotéky je největší podlost kapitalistického systému, který ale na tomto způsobu vykořisťování existuje. Na formě dluhů, v tomto státě, žijí banky, lichváři, podvodníci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V té antice to bylo trošku jinak. Pokrok ve stavbě lodí umožnil vozit levné obilí z Egypta a tím byli zemědělci zruinováni. Přešli na pěstování vína a oliv a aby přežili období do prvé úrody, vzali si půjčky. No a když se nezadařilo, propadli do otroctví. A v rámci Periklovy vlády byli pak někteří z otroctví vykoupeni.
   Jo, globalizace řádila už tenkrát. Jen nám jaksi chybí ten Perikles.

   Smazat
  2. V tom antickém Řecku na tom teda ještě byli proti nám moc dodře . V Česku se po hadráku 89" stal otroky celý národ .

   Smazat
  3. Z Egypta pochází globální vláda, vše souhlasí..

   Smazat
  4. 173,15 - pokuta za blbost těm, co nedávali pozor při matice, když se brala procenta.U maturit je to vidět a lichváři už na ty pitomce čekají.

   Smazat
 3. Líp už BYLO!!!!

  OdpovědětSmazat
 4. SPD považuje problém lichvy, za jeden z nejdůležitějších k řešení. Již dříve se k tomu vyjadřovala, včetně změn pravidel exekucí, které ničí občany. Poslední stanovisko k lichvě, je ze dne 12.6.2018:
  „4. Poslanci za SPD budou opakovaně prosazovat definici lichvy. Bez této definice není možné řešit situaci lidí, kteří se stali obětmi lichvářů. V případě půjčky poskytnuté způsobem, který odpovídá lichvě, musí být závazky věřitelů anulovány a lichvář trestně stíhán. Boj s lichvou je prioritou našeho programu. Zároveň budeme prosazovat zpřesnění pravidel pro komerční půjčky a budeme podporovat důslednější osvětu v oblasti finanční matematiky“. P.K.

  OdpovědětSmazat
 5. Provident? Nepatří to náhodou Kelnerovi? Proto je miláček národa Zeman tak rozhodný v obraně exekutorů.Bez nich by tento kšeft nemohl vzkvétat. Díky O2 máme nejdražsí volání a datové služby v Evropě. A ejhle zas to patří Kelnerovi. .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemějte obavy, Soukup s prezidentem na lichvu a exekuce dohlédne. Ma to v diáři na rok 2050.

   Smazat
 6. Když vládne kapitál, degenerují můzy. Je přece na těch co si lidé zvolí aby prosazovaly co lidé potřebují. Proto jsou potřebná referenda třeba jen o těch našich parazitech aby se to dalo likvidovat a ne celoživotně parazitovat. Jsou lidumilové co tam sedí již od začátku.

  OdpovědětSmazat
 7. Tohle je jeste sranda, v Britanii tyhle payday loan (pujcka do vyplaty) maji bezne urok pres tisic procent. Mame co dohanet.

  OdpovědětSmazat
 8. Ad 16:19 ,že tě huba nebolí,takle inspirovat naši ČNB.

  OdpovědětSmazat
 9. Jediná obrana je prostá. Nepůjčovat si.
  Tzv. spotřebitelské úvěry jsou pastí na hloupé lidi.Už to slovo "spotřeba", tedy spotřebuji a nic nemám, by mělo varovat. Chytří, nebo spíš vychytralí legálně okrádají blbce. Neco jiného je podnikatelský úvěr nebo hypotéka na bydlení, ale ani tam si nesmí vypůjčit pitomec.

  OdpovědětSmazat
 10. A za velké podpory státu.To je prča .CÓ!!!!Stát a justice vlastně podporuje lichvu.Doré,COOOOO!!!

  OdpovědětSmazat
 11. Není to jen lichva ale vyložený podvod důležité informace písmeny aby to nešlo přečíst slovíčkaření....

  OdpovědětSmazat
 12. I malé dítě ví, že Provident jsou největší lichváři státem uznaní. Jsou na trhu již dvacet let a nikdo je není schopen zastavit. Jedině my je zastavíme, nebudeme si od nich ty špinavé prachy půjčovat. Snižte spotřebu, přemýšlejte nad každým vydáním, neutrácejte za zbytečnosti a věřte tomu, že vám pak bude nějaký Provident ukradený.

  OdpovědětSmazat
 13. Neexistuje žádná speciální finanční gramotnost. Kdo nezná exponenciální funkce, může vystačit s propočtem nákladů na rok dopředu. Ještě by ke školním znalostem měla patřit obezřetnost k reklamě a lži ve sdělovacích prostředcích vůbec.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.