Reklama

sobota 16. června 2018

Retro: Kdo rozkradl Českou republiku

Jiří Havel
16. 6. 2011 blog autora

Zesnulý europoslanec za ČSSD Jiří Havel na svém blogu svého času jmenoval některé korupční případy, které se odehrály na nejvyšších místech české politiky. 


Ozvučení českého předsednictví (včetně topení na zámku Hluboká) vyšlo českou vládu na neuvěřitelnou půl miliardu korun.

Topolánkova vláda získala slevu na transportéry Pandur. Koupila jich poloviční množství. Ale kus za cenu o 50 % vyšší. Nechtěla slevu zadarmo.

Několik kilometrů Vltavy bylo zesplavněno až do Budějovic. Za dvě miliardy se tam teď občas může projet výletní loď.

Pražskou čističku prý chtěl poradce pana ministra Drobila předražit o tři miliardy. Půl miliardy mělo skončit ve stranickém sponzoringu.

Náměstek ministra obrany navrhl domnělým zájemcům, jak zmanipulovat řízení na dodávku minometů.

Majitel vládní politické strany sepsal před vstupem do velké politiky dokument, kde za cíl svých aktivit považuje získávání státních zakázek prostřednictvím politických pozic.

Policejní prezidium nakoupilo v souladu se zákonem samopaly pro policii. Belgičané koupili tytéž samopaly o víc než polovinu levněji.

Peníze z několika evropských fondů musely být pozastaveny. Některé jejich představitele vyšetřují.

Exministr obrany si prý řekl bývalému americkému velvyslanci o úplatek za dodávku nákladních aut Tatra. Podle ministra financí byl tento exministr obrany nejvhodnější osobou jako koordinátor boje proti korupci.

U protikorupční policie rozkradli dokonce i fond na korumpování protikorupčních informátorů.

Víme však velmi dobře, kdo za všechny tyto nešvary, nepravosti, nemravy a nezbednosti může! Je to nepochybně ona: ta ošklivá a smrdutá EVROPSKÁ UNIE. Měla by se rozpustit dřív, než zcela rozloží naši tradiční pevnou morálku.

13 komentářů :

 1. ČSSD ,ODS, KDU-ČSL,TOP 09 a další strany !!! Bývalí ,dnešní a budoucí zloději !!! Čssd má dluh půl miliardy a měli být postavení mimo zákon ? ( měli referendum ,tak ho zapláti členové stany) !!! Dnes k ním můžeme přidat Piráti a STAN , stejná sebranka !!! 28 let vládli ale lidí se nepoučili a stále je voli !!! Tím jen sledujete svou záhubu!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A jsou po ruce jiní??

   Smazat
  2. Ať si to řekne sám za sebe každý jak kdo pracuje pro tu republiku a nebo kdo jí ožírá ? Kdo pracuje poctivě ,kdo naoko a nebo vůbec ! Kdo si zaslouží jakýkoliv důchod ? Ten co pracuje , kdo dává anebo nebo si řekne o úplatek ! Nejhorší jsou ti co o tom rozhodují ,jestli to dostanou ti co tu pomoc potřebují !!!! Ti si nezaslouží ani litost !!!!!

   Smazat
  3. A kriminál v Uh. Hradišti stále chátrá, i když je čím ho naplnit.

   Smazat
 2. Václav Havel, " Nejsme jako oni ". Bohužel, opravdu ne, ani zdaleka.

  OdpovědětSmazat
 3. Zase jen poloviční pravdy. Například belgická policie nakoupila tytéž samopaly o 50% levněji než naše, ale námi kupované samopaly měly barvu černou, kdežto belgické měly barvu tmavě modrou. A tady je ten 50% rozdíl v ceně. Snad to chápete. A podobně je to u všech tzv. kauz.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I ty jeden humoristo, ty umíš pobavit ...

   Smazat
  2. Ty Pandury byly dražší o ty namontované překližky?

   Smazat
  3. Ty naše Pandury nemají posilovače brzd. Proto ta hromadná bouračka, když před nimi zabrzdila stará škodovka.

   Smazat
  4. A jsou nadstandartně vybaveny kulometem vz. Rumcajs, střílejícím tvrdým žaludem. Armáda je koupila jako cvičné terče pro RPG - 4, ale protitanková Fabie byla rychlejší a udělala jim z toho Kursk.Jestli to vidí Putin, určitě už podepisuje kapitulaci.

   Smazat
 4. Nejlepší na tom je že celý slavný západ jede na dluh až to padne to bude sešup.

  OdpovědětSmazat
 5. Proto blaze tomu, kdo nic nemá, ráno vstane, nic nehledá.

  OdpovědětSmazat
 6. Buďme rádi, že Casy jsou alespoň pro transport kobyl do Mongolska. Jen by mne zajímalo, kdo vytuneloval Spolek přátel žehu, jinak už nechci vědět nic.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.