Reklama

pátek 8. června 2018

Říkat pravdu je dražší než ferrari


Paul Craig Roberts
8. 6. 2018        PaulCraigRoberts
Už čtyřkrát jsem byl pozván na petrohradské Mezinárodní ekonomické fórum a čtyřikrát jsem to pozvání nepřijal. A to nikoliv proto, že bych o ně neměl zájem, či si myslel, že bych na něm neměl co říct, ale proto, že démonizace Ruska oklestila moji svobodu cestovat a mluvit. Kdybych si totiž nezaplatil všechny cestovní a ubytovací výlohy ze svého, byl bych obviněn z toho, že ti, co mi je zaplatili, si mě koupili. A kdybych si naopak cestu do Ruska až do posledního centu zaplatil sám, jak učinila kandidátka na americkou prezidentku Jill Steinová, když byla hostem 10. výročí RT v Moskvě, byl bych stejně jako ona předvolán před vyšetřovací komisi „aféry Russiagate“, abych se za svou návštěvu zodpovídal.


Řečeno jinak: moji účast na důležitém jednání by využili ti, kterým se nelíbí, co píši. A to tak, že by moji důvěryhodnost jako komentátora washintonsko-ruských vztahů zpochybnili. Okamžitě a už na věčné časy bych jimi byl onálepkován jako Putinova hlásná trouba.

Nemusíte ostatně do Ruska ani cestovat, aby se vám něco podobného přihodilo. Existuje spousta webů, jako např. PropOrNot, která vydala seznam „Putinových agentů“, na kterém jsem se ocitl i bez cesty do Petrohradu. Takových webů, financovaných Izraelem, Georgem Sorosem, CIA či americkým ministesrstvem zahraničí je nekonečný počet a smysl všech je skandalizovat a démonizovat ty autory na internetu, kteří se staví proti tomu, aby jen a jen elita měla kontrolu nad vysvětlováním jevů a událostí. Jsou to tzv. nezávislé hlasy, mezi něž patřím i já. Jsem tedy zavázán pravdě – a nikoli agendám elit.

Nemohu psát články, které čtete, bez vaší podpory. A nemohu je psát ani bez optimizmu. Ovšem být natolik optimistou, aby člověk věřil, že pravda přece jen nakonec převáží, není vůbec snadné. Každý podléhá strachu, zvláště pak Američané, kteří byli a jsou za svých životů svědky totální destrukce občanských svobod garantovaných ústavou. A oni též vědí, že jsou vůči ďáblu, který dnes sídlí ve Washingtonu, bezbranní. A tak dnes policejní a válečný stát vidí své občany na útěku. Jestliže se nezastaví, neobrátí se a nebudou bojovat, pravdu ztratí a stanou se otroky, kterými podle přání elity budou společně s Evropany, Brity, Kanaďany, Venezuelany, Ekvadorci, Australany, Brazilci, Japonci a též Rusy a Číňany.

Ano, arogance „americké výjimečnosti“ jde skutečně až tak daleko. Pravda je pod palbou v celém západním světě. Je obtížné říkat a psát pravdu v Americe, kde je chráněna prvním dodatkem ústavy, ale v evropských zemích ústavně chráněna není. Takže ten, který zde říká pravdu, může být uvržen do vězení. Např. kritiku prezidenta v Itálii lze prohlásit za „hanobení hlavy státu“ a odměnit ji až 15 roky žaláře.

Minulé úterý ukázal průzkum veřejného mínění, že jen šest procent Američanů věří mainstreamovým médiím. Nu a jelikož mainstreamová média jsou propagačním ministerstvem elity, dokazuje tento průzkum, že díky internetu ztrácí elita kontrolu nad vysvětlováním jevů a událostí.

V nedávném interview řekl Jaffe Arnold, že „elita je připravena „zazátkovat“ internet, jestliže zajde v odkrývání jejích operací příliš daleko“. ZDE

Zabíjení poslů, přinášejících špatné zprávy, patřilo k praktikám mnohých vládců. Útok na Juliana Asangeho a na Wikileaks ukazuje, co se připravuje pro nás všechny.

Vybral a přeložil Lubomír Man

47 komentářů :

 1. To máte v USA divnou demokracii. Není to spíše totalita nejhrubšího zrna?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, ale v Evrope je to horsi
   V Evrope se zavira za vyrok do vezeni

   Smazat
 2. Ano, Židé OPRAVDU ovládají média

  Manny Friedman

  http://www.zvedavec.org/komentare/2018/06/7608-ano-zide-opravdu-ovladaji-media.htm

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zide v uSA ovladaji v sesti corrporacich jako na priklad Disneyland CBS apod veskera media a TV stanice .Jen FOX je na druhe strane barikady ale stejne se neda poslouchat ti zase rikaji ze cerne je bile kdyz ostatni rikaji ze bile je cerne.Nenavist redaktoru je neuveritelna a naprosto jdouci za hranice normalnosti . Jejich zidovsti bossove se vsak ve svych palacich schazeji na mejdanech kde jeden kaviar kryty zlatem 24 caratu stoji 70 000$ a smej se tem co se dole hadaji . Ti nejhloupejsi uplne dole chodi do kostelu kde jim ze v cirkvi evangelistu kazi pod sesticipou hvezdou a krizem lasku k Israheli.A ti hloupoucti lidickove kteri cely zivot delaji jen na dluhy jim jeste tleskaji . Vite kolik treba ma contract sef Disneylandu ? ne ? Na 430 milionu . A jeho zamestnanci spi v autech na parking lotech venku pred parkem kam chodeji kotacit pres den kdy pripitomnelci tam brouzdaji lizajice zmrzlou vodu za 8 $ a vstupne 125 $ za osobu a den . To jen na okraj jak a proc muze America takhle fungovat .Vse na dluh az za hrob a na tom stoji ekonomie .Kdyz slysite ze nekdo v 61 letech plati student loan asi neverite normalni a oficialni studie FEDu prave vydana rika : 40 obyvatel nema nasetreno 400 $ 55 % nema 1000 $.
   A ted se mne blbe Heblo zeptej odkud ze to vim

   Smazat
  2. 22:54 Je to tak. Někde jsem četl, že před 50 lety byl rozdíl platu šéfa velké americké firmy a jeho zaměstnanců dvacetkrát menší, než je dnes.

   Smazat
 3. V žádném režimu není demokracie pod tím, pod čím si ji dokážeme představovat. Už v systému, který pojem demokracie definoval a který byl mnohá století vzorem kultury, demokracie nebyla tím vrcholem, který by chtěli dostáhnout, ale jen jedna z těch horších, za kterým už následovala totalita a útlak. Říkali tomu že demokracie je vláda lůzy, kdy rozhodují často ti co tomu nerozumí, netvoří elitu ani nic nevlastní. Vyzdviženi davem. Jen chtějí vládnout a tvrdí masám, že to budou dělat jejich jménem a dobře. Nikdy a nikde to nebude dobře fungovat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. muzes vysvetlit pojem democracie ? Muzes vysvetlit pojem holocaust ? A jak vznikly a cemu slouzi ??

   Smazat
  2. Pokud bychom se měli dopátrat etymologického významu slova "demokracie", pak by to nejblíže odpovídalo tomu, čemu dnešní režim říká populismus.

   Smazat
  3. A to druhe ?

   Smazat
  4. Blbost. Elity nejsou elity, ale paraziti a nikoho mezi sebe nepouští, ale jejich blbost a nemorálnost a díky zákonu synergie se dostane k řízení společnosti někdo schopný a eticky na výši. Současná demokracie je pouze způsob jak udělat z lidí otroky aniž by si toho byli vědomy, protože díky technikám ovládání davu lze dosadit libovolnou figurku. Jenže tohle dlouhodobě nefunguje pouze chvíli dokud je na chléb a hry. Lidé začnou chybné řízení dříve nebo později pociťovat na sobě (chléb došel a hry o hladu nebaví). V krizových situacích lidé zvolí (kromě natvrdlých Němců a zdegenerovaného západu) toho nejvhodnějšího a podpoří ten klan, který bude chránit národ.

   Žádná lůza nikdy nevládla, byla to pouze kouřová clona těch co tahají za nitky. Kriminální lůza (asi 0.1 promile obyvatelstva) je podporována, aby terorizovala ostatní a bránila parazity, ale nic neřídí jsou to užiteční idioti, které je možné časem předhodit davu aniž by skutečný viník byl odhalen.

   Smazat
  5. 23.12 Tzv. ANTIFA jste popsal přímo hvězdně... vždy se staví na ochranu parazitů a feťáků proti pracujícím a proti bílým plátcům daní v jejich vlastní zemi.

   Smazat
 4. Že Vám to, 21:57, musel vysvětlit až občan USA? No, alespoň že tak.

  OdpovědětSmazat
 5. Tento legrační kašpárek si už 20 let žvaní zcela svobodně co ho napadne, nikdo ho nijak neomezuje a už vůbec netrestá. A tento zoufalec si tady hraje na pronásledovaného disidenta který každodenně nasazuje svůj život v zájmu pravdy. Prostě blb, no :-D

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mluvil o evrope, kde jsou lide za projev zavirani
   Ty v tvem havlovani si musis holt soustavne lhat

   Smazat
  2. Heblo, nestekej ,nikdo ti neprizvukuje mozna tva Sara ale nekde doma ve sklepe u vas v kibucu

   Smazat
  3. soudruzi 22:55 a 22:58

   uklidněte se a buďte opatrní. Sledují vás a brzy vás zavřou nebo spíš zlikvidují.
   Bububu, volové. Sami těm vašim blábolům nevěříte.

   Smazat
  4. 22:48 Tak to žiješ buď mimo realitu, nebo jseš Sorošem placený pucflek. Režimní propaganda den co den dští oheň a síru na nerežimní informační zdroje, démonizuje a dehonestuje jejich tvůrce a na osoby, které mají podobné názory pořádá mediální štvanice. Vytváří seznamy režimu nepohodlných informačních serverů a má na to na ministerstvu vnitra, v rozporu s Ústavou, zřízený speciální útvar. Cenzura blokuje odkazy na tyto svobodné informační zdroje v emailech a dnes se dokonce k cenzuře přidal Twiter. I když podle posledních informací blokování alespoň Parlamentních listů zase uvolnil. Hysterická atmosféra vytvářená režimní propagandou připomíná hony na čarodějnice, ale připouštím, že trubky s tupým mozkem jako jseš ty, omámené smrdutým puchem amerického konečníku, nic nepozorují.
   Je nicméně potěšující, že i v samém centru Říše se najdou lidé s otevřenou myslí a svobodným uvažováním jako je pan P.C.Roberts. Čest jejich odvaze!

   Smazat
  5. Odpovidat provokateru je ztrata casu je to stejny blb ktery otravuje svymi dotazy idiota ci rejpanim . Je to asi opet vyvoleny pakosta ktery snad opravdu veri ze jsou to oni kteri zachranuji lidstvo . Kdyby si precetl trochu historie zjistil by ze opak je pravdou a ze je honeji z mista na misto jiz tisicileti vsechny narody ,dle hesla : vsechny narody s evzajemne nemaji rady ale vsichni dohromady zida nenavidi.
   Messi, vlastni rukou

   Smazat
  6. 23:35

   Nikdo ty ti zoufalče nezakazuje psát cokoli kdykoli a kdekoli, tento tvůj blábol který jsi právě vyplodil je toho jasným důkazem.

   Nikdo nikomu nic nezakazuje a necenzuruje, jasným důkazem je mnohaletá pohodlná existence třeba právě těchto žumpoidních stránek a stovek podobných.

   Twiter je soukromá firma, ta si může cenzurovat co ji napadne, právě tak jako cenzurují zdejší cenzoři Dvořák s Davidem.

   Smazat
  7. 22:48 z toho co jste napsal logicky plyne, že buď nejste schopen pochopit psaný text, nebo zcela bez argumentů zpochybňujete to, co říká autor článku. Co a jak vy víte o poměrech v USA? Jsou málo známé praktiky tamnějšího volebního boje, nebo povolební situace Donalda Trumpa, nebo pozice Sanderse a jak ta byla vytvořena? Uniká vám existující technika "známkování" osobností s názory mimo k mocným loajální proud u nás i v Evropě? Tvrdíte, že přicházet s pravdou mezi prvními, není rizikem? "A přece se točí", to neznáte?

   Smazat
 6. Říkat zřejmou pravdu, před zákulisím dosazenými užitečnými idioty, to je situace kdy jde o život. Je potřeba poznat pravdu a pak poznat další pravdu, kdy a komu lze poznanou pravdu a za jakých okolností sdělit.

  (příklad: když vrahovi sdělíte, že máte důkaz o jeho činu, tak mu dáte motiv a příležitost pokoušet se Vás zlikvidovat, je potřeba informaci nejlépe anonymně sdělit někomu, kdo bude mít možnost toho vraha dostat)

  Pravda je nástroj spravedlivých a pravdo-věrných lidí. Hlupák ji nemůže poznat přímo, ale může se o ni nějak dozvědět. Informace (pravda, pravdivá informace, s falešnou můžete tak akorát blafovat o což se mnozí pokouší, ale výsledky jsou většinou katastrofální) to je moc, proč ji dávat do ruky morálním mrzákům.

  To, že už ani Američané nevěří mediím, ukazuje že zločiny jsou takového rozsahu, že je nelze šikovně maskovat a zabalit do pravdy, ale že musí lhát tak až se jim práší od huby.

  Nízké IQ Američanů je díky kotli národů, kdy když se vezmou manželé bez lásky (láska je vzácná) a jsou rozdílných etnik, pak dochází u dětí k poklesu inteligence. Ne nadarmo se říká "blbý jak Američan".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale v chytre evrope se za projev zavira do vezeni
   A chytri cesi jedi a pijou odpad
   O jak moudri

   Smazat
  2. Jsme nesvéprávná kolonie západu a tak švejkujeme před placenými zrádci z vlastních řad. Co se týká Evropy, tak protože je vazal USA, tak jejich styl se kopíruje - místo kotle národu se zavedlo multi-kulti, brzy Evropa zdegeneruje na jejich úroveň, západ již je na tom zle, možná V4 se časem odtrhne a zachráníme se.

   Smazat
  3. 23:19
   Nesvéprávný jsi leda ty, demente.

   Smazat
  4. 23:19 Přesně!

   Smazat
  5. Je zajímavé, že jsem zrovna dneska přemýšlel nad tím, že by mezinárodní jednotkou blbosti mohl být jeden Američan!

   Smazat
 7. Pan Roberts je takové těžko uvěřitelné zjevení. Asi jako kdyby se panna Marie zjevila na kupě hnoje. Ale nemožné to není.

  OdpovědětSmazat
 8. To opravdu p. Roberts myslí vážně. Moc tomu nevěřím.Publikuje články které jsou proti US administrativě a najednou se bojí, že ho zavřou. Buď je to fejk nebo je Roberts blb.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zkus trochu přemýšlet, třeba ti to docvakne.

   Smazat
  2. Čtěte pořádně 23:54, nepřekrucujte napsané. Autor článku srozumitelně říká, co si nechce dovolit, protože ví, jak by to proti němu bylo použito. Pokud jsem si povšímnul, tak když si prezident Zeman vyjel do Ruské federace ke "Dni vítězství", ani nedovolil zúčastnit se vojenské přehlídky, ale i tak se stal Putina slouhou. Když se při stejné příležitosti po Putina boku přehlídky zúčastnil Netanjahu, náš informační mainstream to mlčky přešel. Tak je to s těmi metry, naměříme, samozřejmě jak komu. Jste tak hloupý, že to nevidíte?

   Smazat
  3. 23:54 A teď pepku zameč a vyskoč !

   Smazat
 9. Ad 23:48-54 závidím vám bleskovou orientaci,ale všichni nemusíme odpovídat vaším schématům.

  OdpovědětSmazat
 10. Není lepšího důkazu, že v USA perfektně funguje naprostá svoboda projevu, než právě tento blábolící idiot, Roberts.
  A zároveň není lepšího důkazu, že tento exot blábolí naprosté nesmysly, než právě tento jeho výplod.
  Když už tedy pominu stovky jeho blábolů, například, že volby v USA vyhraje Clintonová, protože Soros vlastní firmu ovládající volební počítače :-D

  A není lepšího důkazu, že příznivci tohoto idiota jsou také idioti, než to, že jeho bláboly berou stále smrtelně vážně, jak ostatně ukazuje i tahle diskuse.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není lepšího důkazu 0:31 jak lze překrucovat a falešně argumentovat než předvádíte svým textem. Dejte mi odkaz na výrok PCR, který je v dostatečné shodě s vašim tvrzením "že volby v USA vyhraje Clintonová, protože Soros vlastní firmu ovládající volební počítače". Vy znalče nejméně stovky blábolů vámi zpochybňovaného autora, který se neobejdete bez nadávek!

   Smazat
  2. 0:31 A teď pepku zahavluj a pak vyskoč !

   Smazat
 11. HURVINCI ! Vase predstavy o Americe,
  t.j. je veselohra !

  Neverte zadne propagande a prijdte na dovolenou !
  America to moc fain zeme a mnoho z vas by zde naslo uplatneni a nejen zbohatlo, ale i naslo i spokojenost !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hovnocuc jeste ti cerna holota nenatrhla srackomet?Asi nejsi moc vabny oni preci berou vse ,kazdou opotrebovanou kurvu

   Smazat
  2. Amerika od konce 2.svetove neustale nekde valci a vrazdi,v soucasnosti v 7 zemich.Ovlada pul sveta,ktery pro ne za zebracke platy pracuje.Bodejt by se nemeli nekteri skvele.Trest smrti se u nich stale provadi a zivot pod urovni bidy se tyka tretiny rodin.Opravdu nas vzor.

   Smazat
  3. Tomu na nočníku ve 4:09
   Hurvínek je symbol chytrostí a ty můžeš být nanejvýš jeho hovno. Odpad.

   Smazat
 12. AUTOR ROBERTS ma dobre postrehy a zajimave uvahy ! On je jizan z Atlanty a toto mesto je a bylo vzdy kriticke k Washingtonu ! (To se tahne od obcanske valky.)
  Nad jeho nazory je dobre se zamyslet !

  OdpovědětSmazat
 13. 4;18
  Jenže MYŠLENÍ JE TI VELKOU NEZNÁMOU, POSRANINO Z PAPUNDEKLU BEZ MOZKU!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 14. Važme si hlasů takových lidí jako je P.C.Roberts. SSA dnes už představují čisté zlo.

  OdpovědětSmazat
 15. P.C.Roberts je statečný a čestný chlap.

  OdpovědětSmazat
 16. No vidíte, tak aspoň něčemu se v USA přiučili od "Východního socialistického bloku". Kádrování. Ale také žádné novum, kdysi fungoval kádrovací úřad pro "vyšetřování neamerické činnosti", který si nezadal s "lidovými soudy" za "oponou" Tehdy stála vědecká a kulturní fronta USA na opačné straně, než ta naše dnešní, česká, na straně humanismu, sociální spravedlnosti, práva a pravdy. A přesně ta distance této fronty od všeho nelidského, od válek a její nekorumpovatelnost ji zapsali nesmazatelně do historie. A přesně ta distance ji odlišuje od postojů soudobé intelektuální fronty v USA i u nás, která bude možná zapsána také nesmazatelně do historie, ale jako služka kapitálu a peněz.

  OdpovědětSmazat
 17. Prachy vítězí a ta pravda vyděsí!

  Štefan

  OdpovědětSmazat
 18. a ja myslel ze se to ten hovnolulac neobjevi!
  kde zase provadis "felching" ya dick???

  OdpovědětSmazat
 19. Merklová se špatně vyspala, tak nařídila Babišovi, že s Okamurou nesmí do vlády. Po příštích volbách se budou o Okamurou prát, ským ano či ne.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.