Reklama

.

.

sobota 23. června 2018

Ruská stopa ve ztroskotání amerického plánu: Amerika už není pánem světa ...

Grigorij Pavlodubov
23. 6. 2018      Politexpert
Známý ruský ekonom a politolog Michail Děljagin sdělil svůj názor na konec vedoucího postavení Washingtonu v současném světě a na fiasko USA na světové scéně. Podrobnosti sdělil informační portál Rossija novaja. Expert uvedl, že odstoupení Washingtonu od Transtichooceánského partnerství a obtíže, které vznikly s Transatlantickou unií jednoznačně ukazují jednu věc: plány USA se zhroutily a americká elita zmařila úmysl na zahájení nového kola globalizace i vytlačováním ČLR, Ruska a Indie ze světové scény. Přičemž bez ruské stopy se to neobešlo.


Změna situace s výše uvedenými uniemi u Ameriky prudce zvýšila roli Číny a Ruska ve světě a také zvýšila politický význam projektu "Jeden pás - jedna cesta", což Bílý dům příliš nepotěšilo. Dříve americký velvyslanec v Číně Max Baucus poznamenal, že před zvolením Donalda Trumpa měla Amerika šanci vytvořit silnou alianci 12 zemí, která by vyvážila rostoucí sílu Číny a také Ruské federace. Avšak Trump vystoupil z Transtichooceánského partnerství a plány ztroskotaly.

Michail Děljagin zdůraznil, že politické manévry nového prezidenta Ameriky jsou mnohem vážnější, než by se na první pohled mohlo zdát. Problém spočívá v tom, že uvolňováním vedoucí pozice v politice, ekonomice a technologiích jiným mocnostem Amerika ztrácí geopolitickou kontrolu nad světem. A existence čínských vojenských základen v Jihočínském moři je důkazem toho, že Amerika již nevládne světu.

Čína jasně ukázala, že nyní Peking rozhoduje, kde USA mohou dominovat a vyvádět a kde Washington bude muset zmírnit své ambice. Tato situace je pro Bílý dům nebezpečná, jelikož Spojené státy mohou přijít o všechny své trumfy a zkrachovat předáním vedení alianci Ruska a Číny, které v posledních letech posilují své partnerství a rozvíjejí společné politické projekty, a také se vzájemně podporují na světové scéně ....

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

43 komentářů :

 1. Je legrační jak se slabé Rusko neustále (v pořadí až 11. největší ekonomika světa jen těsně před Jižní Koreou!!!) snaží zamaskovat svoji slabost jakousi údajnou aliancí s Čínou. Žádná taková aliance přitom ve skutečnosti neexistuje. Čína si kope jen za sebe a Rusko je pro ni jen zdrojem surovin.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. POSLOUCHEJTE VY MIZEROVÉ PANA SOROSE.ŘIKÁ JASNĚ

   že takový masakr jako je ve světě dnes, se dá řešit jedině dvěma způsoby

   A.HYPERINFLACI, AMERIKA FIRST
   B.PRVNI ATOMOVOU VÁLKOU

   Ti kteři se nevypaři hned se prý budou smát a v noci přitom budou zářit jako žárovky.
   Dnes Rusko válku nechce,co se však bude dít až ji bude chtit to bude mili lidoví komentátoři opravdový MARAS!

   Vymazat
  2. Chlapče, a čím ty meriaš ekonomiku? Nebodaj tým srandovným HDP?!
   Čína sa tvári ako náhodný okoloidúci, ale keď padne Rusko, nepomôže jej ani sv.Konfucius. Čo sa nás tu týka, s nami už nikto nepočíta. Budú tu len umiestnené globálne populačné prebytky.

   Vymazat
  3. Je legracni, ako su vsetci z toho SLABEHO Ruska posrati az za usami, hlavne ta takzvana americka elita. Vidia ze su hlboko v riti a nevedia ako z toho von, kedze hovna su cim viac smyklave...

   Vymazat
 2. Tak to jste nic ze stávajícího vývoje ve světě a aktuálního stavu nepochopil. Rusko je silné především v oblasti vyspělé vojenské techniky a surovin, byť v ekonomice pracuje silně na zlepšení, o čemž svědčí dosažené výsledky, zatímco Čína je silná především po stránce ekonomické a snaží se dohánět zpoždění v oblasti vojenské. Dohromady se však doplňují. USA ztrácejí v oblasti vyspělé vojenské techniky a jsou před bankrotem své ekonomiky. Krom toho je stále více zemí přestává brát vážně.

  OdpovědětVymazat
 3. 2:41 - ja nekdy slzim smichem nad vasimi uvahami.
  My uz "bankrotujem" 70 let, ale nevime jak se to pozna !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Poznáš to, když budeš přemýšlet. Konec konců my nemáme takové dluhy, ale zkus splatit dluhy státu, když nejsme bankrot ... Nebo pořád je naše ekonomika tak skvělá? Nemáme se smát my Vám?

   Vymazat
  2. 5:09
   Proto okupujete tolik zemí světa a vysáváte je jak pijavice....a ke všemu musí kupovat ten váš PŘEDRAŽENEJ ŠROT!!!!!

   Vymazat
  3. Celý svět slzì smíchy co jste si tam zvolili za směšnou kreaturu za potuse. I když, američtí presidenti nejsou voleni, jsou dosazováni vašemi pejzatými pány. A dál slz smíchy, horedole

   Vymazat
  4. 5:09 Naprosto vím co si zač rádoby američane:

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Kadrovacke-sekty-radi-cim-dal-vice-zira-Petr-Zantovsky-A-ted-na-to-jeste-mohou-cerpat-granty-z-ambasady-USA-Nadace-Michaela-Kocaba-Evropske-hodnoty-kdopak-bude-dalsi-541159

   Vymazat
  5. 5:09 Nejlepší země usa:

   https://cz.sputniknews.com/svet/201806227594396-chudi-USA-narust-smrti/

   Vymazat
  6. 9:35 pouze naprostý trouba čte a věří takové rusácké prolhané žumpě jako je sputnik

   Vymazat
  7. 9:35 pouze trouba čte avěří takové žumpě jako je russputnik

   Vymazat
  8. Pro 10:09 - nemusíš věřit, nikdo tě nenutí.

   Sputnik je oficiální médium ruské administrativy, odráží oficiální postoje vedení Ruské federace.

   Podle tebe je AFP, ČTK či BBC stejná "žumpa".
   Bože, to je ale logika!!!

   Vymazat
  9. 10:37 Bože, to je ale logika srovnávat AFP,ČTK,BBC s prolhaným sputnikem.Taky to tak v rusácku vypadá ,když odráží oficiální politiku.Tato zaostalá zem si díky sputnuku a pod. lži informacím musí neustále dokazovat, jak je na tom dobře.

   Vymazat
  10. zajímalo by mně kolikrát a jak dlouho jsi pobýval v rusku že vynášíš soudy o zaostalosti země.je známo že američani by se na iss bez ruských raket nedostali.to jen na příklad

   Vymazat
  11. 12"07 Něco si o ISS zjisti, ať nejsi za hlupáka.USA zainvestovalo ISS ze 70% jinak by rusáček seděl doma na prde:::: as tak co vyváží rus mimo pl a ropu napovím dřevěné lžice,onuce,moskviče nic víc to je jen příklad

   Vymazat
  12. Nebavte se s blbcem, jako je 14:09. Vždyť ani základy protiruské propagandy nezvládá.

   Vymazat
  13. ad 5:19: ale ja bankrot už vnímam dosť intenzívne: stačí sa pozrieť na zdravotníctvo, penzie, školstvo, armádu, infraštruktúru, štátny dlh, stav kultúrnych pamiatok...

   Vymazat
  14. 14:24 Kreten jako ty vždy potěší propagando

   Vymazat
 4. USA si za to mohou sami díky jejich tak opečovávané "SVĚTOVÉ ELITĚ", která tak myslí na "svůj" lid, že zlikvidovala bezesporu vynikající USA průmysl. A to jen proto aby "jen" více vydělala. Je to přece obrovská sranda, když se "chystají" válčit s Čínou prostřednictvím minimálně komponent právě z Číny ... S tím souvisí i situace, kdy je zachránilo v konečném součtu pyrhovo vítězství nad SSSR, kdy si koupili neuvěřitelné množství odborníků právě odtamtud. Protože pro vítězství (a nejen pro toto) museli ohlupovat pomocí likvidace kvality vzdělávání i vlastní lid. Nepřipomíná vám to něco? Situace u nás a nejen u nás je přece tak podobná, nebo ne? "My" jsme s velkou slávou likvidovali třeba svůj zbrojní vyspělý průmysl a s velkou slávou, skandály a hlupáky ohlupujeme (přesněji ohlupují) naše potomstvo do podoby tvorů - podej, podrž, zapni vypni, ale hlavně KUP KUP KUP KUP ! A HLAVNĚ NEMYSLI!

  OdpovědětVymazat
 5. USA začínají být jak kůl v plotě. A to je dobře. Nakonec to bude všichni proti jednomu- protože i láska prochází žaludkem. A zpupné namyšlené arogantní diktátory z USA nikdo příliš nemusí.

  USA si samy pílí větev pod zadkem. To ony vytvořily svého čínského konkurenta, to ony vytvořily islámské džihádisty svými válkami, to ony vytvořily z Ruska svého nepřítele, to ony nařizují Evropě co smí a co ne, kudy má vést plynovody, s kým může obchodovat a s kým to má zakázáno. Všichni již dnes vidí že "král" je nahý, že je to světový zločinec a diktátor.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. smutne je to, ze aj Europa je hola. ANi chlpy na gulach nema, lebo ziadne gule nema, s buznami a uchylmi sa nikto seriozne bavit nebude..

   Vymazat
 6. Kdyby s vama slo rozume diskutovat tak bych se zeptal jak si predstavujete pad USA a co bude po nem?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Řečeno slovy klasika: Byli jsme před USA, budeme i po nich. Byli jsme před kapitalismem , budeme i po něm. Nic netrva věčně. Kde jsou dnesAtény, Řím, Napoleon, britské impérium, 3. říše, tam budou časem i USA a eurodiktatura.

   Vymazat
  2. USA opustí své zahraniční základny,
   začnou spolupracovat s dalšími mocenskými centry (Čína, Indie, Rusko, Brazílie, sjednocená Korea atd.).
   Začnou konečně dodržovat mezinárodní právo.
   Přestanou odposlouchávat celou planetu.
   Přestanou rozvracet cizí státy.
   Začnou splácet svůj dluh.

   To by snad stačilo.

   Vymazat
  3. Ad 6:04 - co takhle protiotázka: jak si představujete, že bude fungovat USA, když se mocenský, finanční vliv přelije z New Yorku a Londýna do Číny, a Trump dokončí svou perestrojku?

   Vymazat
  4. Co si USA počne s navrátivším se personálem a vojáky až opustí základny ve světě. To mi připadá dost nesplnitelný sen všech zemí kde se nacpaly.

   Vymazat
  5. 11:07 No, copak o to. Vrátili by se do USA a po skončení kontraktu by odešli do civilu a zas by se živili každý jak umí. Taky problém nevidím
   Horší by to bylo v těch zemích, kde by se vylidnily základny. Všechny firmy navázané na chod základen by zaplkaly. A že jich kolem každé vojenské základny je.

   Vymazat
  6. 12.20 Tady je ten problém, že kdo se dá v USA nalejt k žoldnéřům má problémy se zákonem - a pan inšpektor mu dal svobodnou volbu A) náborová kancelář, a kasárna, soda od seržantů a mazáků, cestování a vraždění po celém světě za hafo dolarů; punc hrdiny B) prokurátor, porota, kriminál, žrádlo jako pro prasata a soda od spoluvězňů... a punc kriminálníka.

   Nějak ti američtí herojové mají po návratu z civilu problémy se začleněním se... a práce přiměřená tomu málu, co užitečného umí. Teď, kdyby se okupanti vrátili najednou domů do USA, bylo by to jako záplava "migrantů" v Evropě... pravda, američtí žoldáci mají jednu výhodu, umí jazyk a znají reálie...

   Vymazat
 7. to co bylo před jejich vzestupem ale v mnoha válkami poučenějším světě

  OdpovědětVymazat
 8. Tady se pořád hraje na státy, a hádáte se jako fanoušci sportovních klubů, a Hurníkové a Peltové světové politiky si pomocí “kapříků" hrajou do karet, bez ohledů na mrtvoly, zatímco "vrcholní politici" odvádějí pozornost zakazováním uchošťourů.

  OdpovědětVymazat
 9. Tak skvělý článek a dobře usa tak po převratu se chovají jak světoví lupiči a teroristé.

  OdpovědětVymazat
 10. Je pozoruhodné, jak čtenáři NR považují za důležité postavit se - alespoň verbálně - na stranu některé velmoci (pan Krajtl na to správně upozornil, jak jsem si zrovna všiml). Zdalipak takovou přízeň resp. nepřízeň ty velmoci také patřičně ocení?

  --- ---

  Z novějších komentářů k tématu doporučuji Oskara Krejčího:
  http://casopisargument.cz/2018/06/04/probuzeni-rise-stredu/
  http://casopisargument.cz/2018/05/30/trumpova-globalni-dzungle/

  Z autorů, kteří mají dobré znalosti USA pak např. Miroslava Polreicha:
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Miroslav-Polreich-Korejska-krize-a-politicka-neodpovednost-nasi-medialni-sceny-539904

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano. Vytvářený polycentrický systém umožní vést několik ozbrojených střetů, aniž by při tom byla zničena planeta.

   Vymazat
  2. 13:41 zapomíná na spojenectví a pakty. Planeta nemůže být zničena, ale život na ní může být radiací a postnukleární zimou výrazně redukován např. na pár rostlin a šváby.

   Vymazat
 11. Nepřipadá v úvahu že se zbavíme všech parazitů. Mjí schopnosti chameleona a dokážou s ve zlomku vteřiny přizpůsobit stavu ve kterém se nacházejí. Kdyby jste šly po rodokmenech těch našich papalášů tak by jste zjistily že jejich prapředci byly stejně zvrhlý paraziti. A co se týče těch doláčů tak ten kdo je v tom momentě bude mít má prostě smůlu.

  OdpovědětVymazat
 12. Mame nejlepsi zdravotni peci na svete a nasi doktori jsou ti nejlepsi ktere tato planeta ma.
  ALE musime chodit kazde 3 mesice na prohlidku i kdyz nechceme. Doktori to porucili. Nevim vsak proc.

  Mame nejvice hracek na svete (auta, motorky atd.) a tato situace je vyborna pro mlade lidi.

  Pro mlade lidi mame nejvetsi blazince na svete jako je napr. New York , Miami, Tampa a na sev. treba Chicago, atd.

  Pro stare lidi mame staty, ktere je rozmazluji a podstrojuji jim pozitky a zabavu primerenou jejich veku, ale kdyz je jim 90, tak oni stejne na vsechno kaslou.

  Propaganda proti Americe je srandovni !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:17

   Pokud máte nejlepší zdravotní péči na světě, čím to je, že máte v USA vyšší novorozeneckou úmrtnost než na Kubě (a více než dvojnásobnou ve srovnání s Českou republikou?!

   https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_infant_and_under-five_mortality_rates

   Vymazat
  2. Zkoukni toto krátké video a snad pochopíš že America je hodně pozadu!!
   https://youtu.be/XHofYOa9VlQ
   Ty tvoje zoufalé výkřiky o tom jaká je Amerika úžasná země jsou směšné, jo USA je na prvním místě ve zbrojení, v počtu uvězněních lidí a v počtu lidí kteří věří na anděly. Jinak je Amerika pozadu ve všem podstatném, úmrtnost dětí, ve vzdělání, polovina američanú je pouze pologramotná, v inteligenci jste hodně pozadu za ČÍŇANY a Korejcy Iq Korejců je 109, americké je 98 a není divu že si mladej Kim dělá srandu z Trumpa, je několik iq stupňů nad ním.
   Ne Amerika není nejůžasnější zemí na světe, spíše hnusná stoka sraček, a ano procestoval jsem Usa od Kanady po Mexico a viděl jsem bídu v traileparks, zoufalství v Detroitu, hnus v New Orleans.
   Jsi jen trapnej blb, Hovnocuci

   Vymazat
  3. 17:17
   co je tohle za imbecila? Amerika má 50 milionů lidí žijících na food stamps a v mizerné bídě plus 30% negramotných amerických šmejdů, to se máte čím chlubit.
   Dneska nejde moc lhát, všechny informace jsou volně dostupné na internetu.
   Blb všech Blbů který ani neumí pořádně anglicky, jak sem tam dokazuje z jeho pokusů o angličtinu která je plná spelling fuckups, hey,ya redneck prick, did you managed to get the high school certificate ? Obviously not, they kicked you out in year 8

   Vymazat
 13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 14. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat