Reklama

.

.

neděle 17. června 2018

Situace na Ukrajině se dostává mimo kontrolu: Porošenko nařídil SBU zničit kompromitující materiály

17. 6. 2018     zdroj
Navzdory všem prohlášením současných kyjevských orgánů, že všechno na Ukrajině běží podle jejich plánu, se situace vymkla kontrole dokonce i pracovníkům Bezpečnostní služby Ukrajiny (SBU). Konstatoval to na své oficiální stránce v sociální síti generálmajor Federální bezpečnostní služby, generálporučík Ministerstva vnitra Ruska Alexandr Michajlov.


Podle jeho vyjádření se mu den předtím podařilo hovořit s jedním z pracovníků Bezpečnostní služby Ukrajiny, který řekl, že k dnešku všechny bezpečnostní síly Kyjeva dokonale chápou, že tragický konec je nevyhnutelný. Michajlov s odkazem na pracovníka SBU konstatoval, že ukrajinští důstojníci se rozdělili do klanů, protože nevěří na budoucí vyhlídky a obávají se o svůj osud.

"Velitelé zběhnou a oni budou roztrhaní na cáry. Jak poznamenal, situace s Babčenkem šokovala každého, kdo se trochu vyzná. Je otevřené nepřátelství mezi ministerstvem vnitra a SBU. ... A pokud se něco stane, policie nejprve rozmaže SBU. Analytici SBU dávají katastrofické předpovědi", píše ruský bezpečnostní úředník.

Sdělil také, že na rozkaz prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka byly zničeny záznamy a materiály, které shromáždili pracovníci Bezpečnostní služby Ukrajiny na celé jeho okolí. Ale, sdělil mu pracovník SBU, mnoho ukrajinských bezpečnostních úředníků ukrylo "na horší časy" tajné dokumenty, které by jim mohly později zachránit životy.

Dále Michajlov píše, že na příkaz hlavy Ministerstva vnitra Ukrajiny Arsena Avakova jsou všichni důstojníci SBU zapsáni na "černé listiny", mnozí z nich jsou sledováni a telefony jsou pod kontrolou.

"Situace je obzvláště komplikovaná v Oděse, kde to může vypuknout v nejbližší době. Pracovníci se snaží nechodit po jednom, protože jsou hrozby i od ... příbuzných. Kontakt je zjevně vystrašený. Probleskla myšlenka o vyřízení si prostřednictvím operační technické správy nových dokumentů a uprchnutí ze země", shrnul.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

18 komentářů :

 1. To je nejvyšší čas, aby zanikl tato západem vypěstovaná fašistická vláda. Dodám, že budou její členové potrestáni po zásluze vysokými tresty, až na to dojde.
  ... a město hrdina z Velké vlastenecké války a svědek těžkého zločinu současné fašistické hordy při zabíjení v domě odborů, tak tam ať to začne.
  To přeji bratrskému, slovanskému lidu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tamní ruské nacionalistické hordy podporované i některými policajty vyprovokovaly onu ozbrojenou srážku s Ukrajinci tehdy r.2014 v Oděse. Mnozí z nich raději pak prchli do sousedního Podněstří, ovládaného Ruskem.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  3. 21:35 otevřeně lže. Fotografie i svědecké výpovědi dokazují organizovanou fašistickou provokaci s podporou místní policie. To, co napsal idiot 21:35 je jen propagandistické překrucování a lež!!! Ostatně, stačí si najít články z oné doby buď tady nebo na serveru Kosa zostra.

   Vymazat
  4. 21:35 Agente, máš to marný! Tomáš Marný

   Vymazat
  5. Není ten 21:35 náš "skvělý" Bartuška - "Upálit a zahrabat".
   Však se mu dostane "obohacení" od banderovců nebo od migrantů, které podporoval.

   Vymazat
 2. Podobná veřejná hodnocení, jako toto Michajlovovo, tu situaci taky ještě vyostřují, bude narůstat strach a podezřívavost a tak jako je roklížená SBU, je rozklížená i junta. Už není cesty zpět k nějaké poklidné konsolidaci.

  Možná to jediné, co by pučisty a jejich lokaje mohlo trochu ochránit, by bylo poklidné předání moci opozici s dohodou jakési beztrestnosti. Ale které opozici? A na to, aby to provedli nějak soofistikovaně a bezpečně nemají ani kredit. Tzn., že nikdo jim záruky a jistoty nedá. Leda jako lest.

  A nejspíš to vůbec už ani tak nejspíš nepřipadá v úvahu, protože junta toho má příliš mnoho na svědomí a všichni to vědí. Ale kdo ví, chilská junta měla na svědomí taky hodně odporností a Pinochetovi se podařilo dosáhnout poklidného odchodu. Jenomže tam byla junta poměrně konsolidovaná až do konce. Zatímco Ukrajina už se sype jako domeček z karet.
  Je tam příliš mnoho rozzuřených lidí nažhavených zakroutit puchistům krkem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jedine mozne riesenie bez mrtvol je rozsirenie statnosti LNR a DNR na cele uzemie Ukrajiny..

   Vymazat
  2. 19:03 presne tak!

   Vymazat
 3. Asi došli dolary na úplatky,tak se ti chytřejší včas poohlídnou po klidnějším prostředí.Je dobře,že to mnohým dochází,co učinily z Ukrajiny,jenže,měly by to také napravit,mají informace zkušenosti,jen podchytit co nejvíce ochotných občanů,vyházet zločinnou vládu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je jen reakce na Trumpův výrok na schůzce G7, že Ukrajina je nejzkorumpovanější stát na světě.

   Vymazat
  2. Vypráno a vymácháno je, bude se věšet....

   Vymazat
 4. Tak to je hrozný, prý už i příbuzní si dovolují na důstojníky tajné služby. Kdyby nějaký počestný resident CIA nebo FBI, to by dávalo smysl, ale příbuzní. Kdo to jakživ slyšel. Soudruh jim pomáhá, kudy chodí, cestičku pěkně zametá a ono tohle. Tomu se říká vděk ?

  OdpovědětVymazat
 5. To su mi agenti... Toto som im mohol povedat pred 4mi rokmi a mohli sa zariadit...

  OdpovědětVymazat
 6. Čím dřív se banderostán rozpadne tím líp jsou velké bezpečnostní riziko pro celý svět.

  OdpovědětVymazat
 7. Izolovat banderskou zem

  OdpovědětVymazat
 8. V kauze MH17 byla nejdříve umlčena dispečerka z Boryspolu (t.č. již několik let nezvěstná), potom byl zasebevražděn pilot, který MH17 sestřelil raketou vzduch-vzduch, no a dnes už se skartují i všechny kompromitující papíry. Překvapení? Ale vůbec žádné!

  OdpovědětVymazat
 9. ====================================================

  ===== PODPOŘTE !ARGUMENT =====
  http://casopisargument.cz/2018/06/17/staci-150-korun-a-zmenite-argument-k-nepoznani-pridejte-se-a-pomozte/

  ====================================================

  OdpovědětVymazat