Reklama

.

.

pátek 22. června 2018

Situace na ukrajinském bojišti: Zoufalé provokace demoralizovaných vojáků. Proč střílejí nazdařbůh? Dezerce a střídání pozic jako na mořské pláži. Plány na předvolební blitzkrieg. Dokdy bude Rusko trpělivé?

Radim Lhoták
22.6.2018 ProtiProud
Radim Lhoták přináší informace o poněkud absrdním počínání ukrajinské armády na frontové linii s republikami hájícími své právo na existenci.


Internetový portál „Russkaja Vesna“ před týdnem zveřejnil přehled o válečné situaci v Doněcké lidové republice (DLR) na základě brífinku Daniela Bezsonova, mluvčího doněckých ozbrojených sil.

V posledních dnech zůstává intenzita ostřelování Doněcké lidové republiky stále stejná. Cílem ostřelování ukrajinskými militanty byly osady Dokučajevsk a Spartak, nad něž nepřítel za jediný den vystřelil 10 min kalibru 120 mm a použil zbraně pěchotní obrněné techniky. Ve směru Gorlovky stříleli ukrajinské jednotky z raketometů a ručních zbraní na osadu Zajcevo.

Ve směru na Mariupol pak ostřelovali dvě osady – Kominternovo a Novolaspa, na něž vyrukovali s šesti tanky, obrněnou technikou, s granátomety a ručními zbraněmi. Ve sledovaném dni bylo zaznamenáno sedm případů porušení příměří ze strany ukrajinských formací na území DLR. V důsledku útoku na civilisty jednotkami 30. mechanizované brigády ukrajinské armády, který byl proveden na příkaz jejího velitele Garaze, byl ovšem zraněn pouze jediný obyvatel osady Alexandrovka.

Stříleli rovněž bandy z 36. pěchotní brigády ve směru obcí Talakovka a Kominternovo, kde poškodili elektrické vedení a bytovou výstavbu. 36. brigádě velel válečný zločinec Gnatov.

„Pokračujeme v zaznamenávání důkazů o válečných zločinech ukrajinských teroristů proti civilistům z Donbasu. Každého z nich nemine zasloužený trest,“ uvedl Bezsonov na tiskové konferenci. 

Demoralizovaná armáda

Velení ukrajinských okupačních sil je nadále v rozkladu. Přispělo k tomu i průběžné podvodné jednání ze strany velitelů brigád ukrajinské armády. Ukrajinští velitelé zejména nehlásí opuštění frontových pozic svými vojáky pro personální úbytek v jejich jednotkách v důsledku dezercí.

Podvodů se dopouštěli především velitelé 30., 56. a 24. brigády. A když se vrátili na jednotlivé pozice, ukrajinská média tuto skutečnost interpretovala jako další úspěšný postup ukrajinské armády.

Zarážející je přitom fakt, že v zóně pod kontrolou 30. brigády vojáci po dezerci znovu obsadili sotva dvě třetiny ze všech ztracených území. To lze vidět na videu „vojenské televize“ doněckých separatistů, zatímco propaganda o ukrajinské armádě se snaží přesvědčit její vrchní velení o opaku.

O opouštění bojových pozic mluví i samotní ukrajinští vojáci a zveřejňují své rozčarování nad činností svých velitelů v sociálních sítích. Nicméně radikální militanti „Pravého sektoru“ a dalších ukrajinských nacionalistů se snaží bránit oddílům ukrajinské armády v ústupu. Z toho důvodu se objevují potyčky a přestřelky mezi ozbrojenými skupinami uvnitř samotné ukrajinské armády, jako tomu bylo například při ústupu vojáků 24. brigády z obce Žovanka.

Tak nekompletnost vojenských oddílů a dezerce vojáků z 30., 56. a 24. brigády vedly ke svévolnému a nekontrolovanému opuštění frontových pozic jejich jednotkami.

O případech rozkladu brigád se velení dozvědělo z opožděných zpráv nacionalistických jednotek. Takže už nebylo možné přijmout dostatečná opatření, aby nedošlo ke zbytečným ztrátám.

Střelba na virtuální cíle


Vedle toho bylo na straně ukrajinských vojáků zjištěno nekontrolované plýtvání nákladnými řízenými protitankovými raketami. Kyjevské velení „protiteroristické operace“ bylo zděšeno úbytkem jejich zásob v muničních skladech. Z toho důvodu pracuje od 9. června ve skladech permanentní inspekce zřízená velením frontových formací „Sever“ a „Západ“ a čítající 65 pracovníků pověřených přepočítáváním raket.

Podle údajů muničního náčelníka majora Tverdochleba, který vede audit a sdílí s kolegy předběžné výsledky v okupovaném pásmu operace, chybí ve skladech až 65 procent těchto bojových prostředků. Závěry inspekce ukazují, že ukrajinští vojáci nekontrolovaně vystřelují tyto drahé zbraně, aniž by jejich použití mělo nějaký vojenský smysl a účinek. Jinými slovy střílejí „nazdařbůh“.

Není vyloučeno, že k ospravedlnění těchto neúčinných a zbytečných akcí natočili ukrajinští militanti výpravné video, které demonstruje zásahy pochybných staveb, jež označují jako kryty ruských oddílů. Na nich je možné spatřit 4 rakety vystřelené pro nic za nic. Jen vířících prach. Přičemž střelba byla zacílena na neznámou stavbu, ruinu, jakých je na území pod kontrolou ukrajinské junty nepočítaně. připomeňme, že jedna raketa stojí 25 tisíc dolarů, tedy 100 tisíc dolarů vypálených do hromady sutin.

Je třeba poznamenat, že úmyslný podvod velitelů ukrajinských okupačních brigád nezůstal bez povšimnutí náčelníka ukrajinského generálního štábu V. Muženka. 11. června v Kramatorsku při poradě varoval velitele, že ponesou odpovědnost za svoje podvody, nemluvě o tom, že nemají situaci pod kontrolou.

Přes všechny tyto problémy se ukrajinská strana "v zóně protiteroristické operace“ setkala s delegací vedenou britským ministrem obrany Harrym Williamsonem. Řízení okupačních sil pochopitelně četné problémové momenty zahraničním "delegátům" neukázalo. Ukrajinská strana ovšem dál osnuje své poněkud šílené plány. Plánovala dokonce fingovaný útok separatistů proti Britům, k němuž mělo dojít v zóně 30. brigády u města Kurachovo. Po divadelním propadáku se zabitím a vzkříšením jednoho ze svých novinářů chtějí kyjevské úřady nyní zřejmě podnítit radikálnější „počiny“ k zostření situace na Donbasu.


Zavelí Porošenko před volbami k bleskovému útoku?


V současnosti důstojníci ukrajinské armády neskrývají panický strach před záměry vojenského a politického vedení Ukrajiny zorganizovat „blitzkrieg“ na Donbas. Prezident Porošenko a generálové z jeho okruhu si od toho slibují rychlé, byť okrajové, vítězství, aby před volbami vyvolali dojem o „počátku osvobození Donbasu.“ Takto se vyjádřil jeden z velitelů:

„Z čistě vojenského hlediska je to možné. Ukrajinská armáda může obsadit například Gorlovku, pokud sem napře významné síly a zmobilizuje rezervy."

Podle jeho slov však „všichni uvažující důstojníci a generálové chápou, že pokud Rusko odpoví a zaútočí na Ukrajinu z opačného směru, nebo jen prostě znovu podpoří separatistická vojska jako v roce 2014, tak vše skončí opravdovou katastrofou.“

A bude prý mnohem hůř, než v Ilovajském či Dělabcevském kotli z té doby.

„Bude to připomínat situaci ze srpna roku 2008 v Jižní Osetii, kdy Saakašvili atakoval Cchinvali, načež nastoupila ruská armáda a Gruzínci málem ztratili celou zemi.“

„Může se také stát, že Moskva využije útok ze strany ukrajinské armády jako záminku, aby v odpověď zahájila zničující úder. A bylo by to pro ni výhodné. Proto je většina důstojníků štábu proti takovým nesmyslným plánům. Nikdo ale nemůže předvídat, co se v předvečer voleb vyklube z hlav nejvyššího velení, které ztrácí soudnost ,“ zakončil pesimisticky velitel.

V této souvislosti je příznačné, že i v ruských médiích se již množí názory, že válka na Ukrajině neskončí, pokud se do věci skutečně přímo nevloží ruská armáda.

Faktem je, že trpělivost a ponižování ruských obyvatel Novoruska má také své meze. Jejich země si konečně zaslouží mírový život bez vražedného chaosu produkovaného kyjevskou juntou. Absurdní akce mravně zcela rozložené ukrajinské armády se tak mohou kdykoli proměnit v operace, které opět otřesou mírem ve světě. Tragické předvolební vyhlídky prezidenta Porošenka se tomu mohou stát krvavou rozbuškou.


Sovisející:


23 komentářů :

 1. Proč by neměla být Moskva trpělivá? V konfliktu přece bojují Ukrajinci mezi sebou. Moskvy se to netýká, ta jen poskytuje humanitární pomoc civilním obyvatelům Donbasu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Putin řekl, že nenechá vyvraždit Rusy kyjevskou juntou. A naposledy sdělil, že jestli se Porošenko pokusí o jakoukoli vojenskou provokaci na Donbasu, bude to mít fatální důsledky, a teď pozor! " pro ukrajinskou státnost"! To je, myslím naprosto jednoznačné a jasné sděleni. A asi to sdělil i porošenkovým loutkovodičům, protože je, zatím!, klid. Ruskojazyčná je totiž i Charkovská a Odesská oblast. Jejich ztráta by s největší pravděpodobností znamenala konec Ukrajiny jako státního útvaru. Co by jí (z ní) zbylo?

   Vymazat
  2. 22.06 A co americké kukačky, přivandrovalci imigranti... kdy vypadnou z Ameriky z Austrálie, z Afriky, z Evropy... Rusové jsou všude tam, kde píšete, autochtonní.

   P.S. Kam pošlete za světa zpátky Židy? Do Babylonu, nebo vandrovat pouští? Budete jim tam vozit na dvoukoláku "manu"? Nebo se přihlásíte do černé gardy jako dozorce?

   Vymazat
  3. Anonymní8 21:47

   Můžete prosím doložit, že československá armáda zahájila válku proti německému obyvatelstvu pohraničí, včetně ostřelování děly a raketomety? Předem velice děkuji, hlavo.

   Vymazat
  4. 22:06 ja bych Putina pozval i do Ceska, radsi Putin a ruske zakladny nez NATO

   Vymazat
  5. 22:34 Doufám, že vás pan David bude izolovat někde na samotce. Srbové věřili Rusům a skončili v rozbombardované zemi.

   Vymazat
  6. 22:34 PS: Plukovník Kaddáfí také věřil Rusku a jeho tělo bylo vystavované v mrazáku.

   Vymazat
  7. 0;33 0:39
   Srbové dopadli blbě kvůli bezmocnosti Jelcina a Kaddáfí věřil západním zmrdùm,hlavně Francouzům!!!!!!
   Ty a dějiny je jako vožrala Hejvl a jeho flanděropindy!!!!!!☺☺☺☺

   Vymazat
  8. Anonymní 0:33

   Nevím jestli Srbové věřili Rusům, ale v době, kdy Rusko byla autodestruktivně rozložená země pod vládou USA, skrze permanentně ožralého Jelcina, by to nebyl moc dobrý nápad. Co myslíte?
   Ovšem srovnávat to s dnešním Ruskem by bylo projevem těžké slaboduchosti. Doufám, že vám neunikl případ Abcházie a Osetie, Krymu, nebo Sýrie. Gruzínci spoléhali na USA, Ukrajinci spoléhali na USA, "hodní teroristé" spoléhali na USA. Jak dopadli?

   Vymazat
  9. Srbové už měli zaplacené protiletadlové systému S200 (tehdy nejmodernější), ale Jelcin a jeho okolí dodávky těchto zbraní do Srbska zablokovali.
   Následně agresoři USA a jejich servisní slouhovské organizace NATO měli volnou ruku k 74 dní trvajícímu vzdušnému teroru, největší etnické čistce po 2WW (z Kosova muselo před albánským terorem uprchnout přes 250 000 Srbů, Romů a příslušníků dalších etnik, následně došlo k protiprávnímu odtržení jihosrbské provincie Kosovo a Metochije a protiprávnímu vyhlášení umělého státu "Republika ë Kosova".
   Agrese proti Jugoslávii, bombardování a odtržení Kosova připravilo v Rusku cestu k moci Putinovi.

   Vymazat
 2. Uz to tam trva moc dlouho, Putine zaber to az po Francii

  OdpovědětVymazat
 3. No ani se nedivím že obyčejný vojáci mají mindráky střílet na civilní krajany.

  OdpovědětVymazat
 4. Komu by se chtělo bojovat za prolhané Chazary!? Nedělal bych to jinak.

  OdpovědětVymazat
 5. AT ZIJE PUTIN !!!!!!!! Tak pod kavarno - brzy poznate.....!!!!! Havloidni kokutci !!!!

  OdpovědětVymazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 7. 6:44 tak se tam odstěhuj PROPUTINOVSKÉ jelito.Fašoun putler zabírá cizí uzemí jak HITLER.Všeho dočasu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jaké cizí území? Krym byl vždy ruský, jeho obyvatelé v řádném referendu rozhodli o návrat do vlasti.

   Osetie je rozdělená. Gruzie zaútočila na civilní obyvatelstvo Cchinvali, Rusové zasáhli, protože část Osetie je na jejich území. Osetinci sami rozhodli o odchodu ze svazku s Gruzií, stejně jako před tím Abcházci. Na Ukrajině puč v režii USA a EU, následně občanská válka a pokus o vyhlazení rusky mluvících federalistů (Slavjansk, Doněck, Lugansk, Mariupol).

   Jen fašistické netáhlo, které nemyslí vlastní hlavou, může plácat nesmysly, jako's to udělal ty.

   MM

   Vymazat
  2. 10:19 Všechno má svůj čas. Nedávno jsem četl, jak Rusko prodalo americké dluhopisy a snížilo devizové rezervy. Ono jedna či dvě delší války nízké intenzity, sankce a ono pomalu vykrvácí i Rusko.

   Vymazat
  3. 10:32 To si děláš prde..."řádné referendum" pod neoznačenými rus. vojáky.A další blábol "puč v režii USA a EU a následné vyhlazení rus.lidí.Tak takové žvásty se psaly před 89rokem ty ubohej rudej KOMOUŠI.

   Vymazat
  4. 11:17 Neboj fašoune tvoje strany půjdou po volbách do kytek. Až skončí makrela skončí i neziskovky.

   Vymazat
  5. Mně se líbí zapouzdřenost omezence 11:17. Dávno ověřená fakta nechce vzít na vědomí. Asi by to porouchalo jeho vidění světa. Je to blb, ale nemusí být hned rovnou fašista.

   Vymazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
 8. Kam pošlete za světa zpátky Židy? - žid je viera, podobne kresťan, mohamedán, a pod. označenie žid bolo použité prvýkrát v jednej anglickej hre z r. 1753 - a nakoniec- ani Ježiš nebol žid - ani Žid, ale Aramejec - ta tak ...

  OdpovědětVymazat