Reklama

.

.

neděle 17. června 2018

Smrtelné nebezpečí pro Abramsy: osmdesátihlavňový „Buratino“ bude moci ničit tanky po desítkách

mbi
17.6.2018 Vestnik, GurKhan, překlad Eurasia24
Instalace prvků aktivní ochrany na tanky a další obrněná vozidla americké armády nutí Rusko soustředit pozornost na vylepšování schopností překonávání obrany potenciálního protivníka. Jedním ze spolehlivých způsobů jsou mnohohlavňové reaktivní zbraně.


Rusko již dnes má prostředky umožňující zasahovat nepřátelskou pancéřovou techniku do těch nejcitlivějších míst, tj. shora, kde je pancíř nejslabší a tím i nejméně odolný.

K tomu ruská armáda disponuje bojovými prostředky se samonaváděcí průbojnou protipancéřovou municí. Na jejím principu jsou dnes konstruovány i letecké pumy a munice reaktivního dělostřelectva. Současné systémy aktivní ochrany jsou proti nim praktiky bezmocné.

Jako další příklad je možno uvést jeden z posledních výrobků ruského obranného průmyslu, v jehož možnostech je likvidace nepřátelských tanků doslova po desítkách. Je jím modernizovaná verze těžkého raketometu TOS-1, vybavovaného termobarickou raketovou municí.

Poslední verze nese na tankovém podvozku svazek dokonce 80 hlavňových odpalovacích zařízení pro rakety ráže 122 mm. (U předchozích typů Solncepjok a Buratino se jednalo o 24 respektive 30 hlavní ráže 220 mm; pozn. překl.).

Pro raketomety této ráže byly v Rusku vyvinuty rovněž tzv. „chytré“ rakety s průbojnou protipancéřovou bojovou hlavicí. Pokud bude osmdesátihlavňový TOS vyzbrojen tímto typem raket, může se v těsné spolupráci s průzkumnými bezpilotními leteckými prostředky stát tou nejnebezpečnější protitankovou zbraní pro tanky M1 Abrams či BVP M2/M3 Bradley.


Zdroj: vestnik-rm.ru, gurkhan.blogspot.com

28 komentářů :

 1. Proč jsou Rusové na naše "americké" přátele tak zlí?

  Přece všichni víme, že Američané myslí vše dobře, pro blaho celého Světa!!! Rusko by se mělo, v rámci vděčnosti "nejvzdělanějšímu a nejdokonalejšímu" národy na Zeměkouli, podělit o své nerostné bohatství, zaplatit část OBROVSKÉHO státního dluhu SS!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč zrovna Rusko? Proč by se neměla podělit třeba Saúdská Arábie? Nebo Venezuela?

   AUSA má nějaké problémy s dluhem? Nevrátily už někdy někomu něco? A proč tebe to trápí?

   Vymazat
  2. 13:10 Autor příspěvku (12:59) to bezpochyby napsal ironicky. Pokud to nechápete, choďte raději na stránky J.Jandy tam se vám zalíbí, uvidíte.

   Vymazat
 2. Co po desitkách... Po stovkách, po tisících, po milionech!!!
  Už to s tou ruskou válečnou, sebeoslavující propagandou krapet přeháníte. Když je něčeho příliš tak je účinek přesně opačný a působí to směšně a hloupě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Stejně jako tvá slova .

   Vymazat
  2. 13:07 Vy musíte mít obočí "Brežněve".P.K.

   https://cz.sputniknews.com/svet/201806147541162-oboci-osobnost-narcisismus/

   Vymazat
  3. 13:01 "Po desítkách" nejspíš proto, že jeden Buratino nese 80 střel. "Po tisících a po miliónech" napadne jen idiota, který se chytá jednotlivých slov a neobtěžuje se čtením článku.

   Vymazat
  4. 13:01 co kdybys si to šel vyzkoušet na vlastni kůží !!!!

   Vymazat
  5. Anonymní17. června 2018 13:24
   Vážený kolego, již nějaký čas zde používám značku P.K. Prosím zaveďte si nějakou jinou, ať nedochází ke zmatkům. Děkuji. P.K.

   Vymazat
 3. Tak to je správné už v 2 sv kaťuše rozsekaly postupující skopčácké tanky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Protipancéřová ruská zbraň nebyly Kaťuše. Na to měli něco, co nazývali Andrjuša.
   Až závěrem války měli v tanku JS2 kanon schopný probít pancíř německého Tygra.

   Vymazat
  2. 23:45 Kdyby jste četl věděl by jste více skopčáci byly překvapeni měli z nich hrůzu a vyhrožovali otravnými plyny pokud je Rusové nepřestanou používat. Rakety kaťuší by stačily i na dnešní tanky.
   https://cs.wikipedia.org/wiki/BM_13-16_Ka%C5%A5u%C5%A1a

   Vymazat
 4. https://www.lidovky.cz/vlada-oddalila-rusum-penze-d0a-/zpravy-svet.aspx?c=A180615_192259_ln_zahranici_ele

  To se ale máme :-D
  O tomto se tady ale nedočteme. Přihlouplou propagandu o 80 hlavňových nesmyslech ale jo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:45 To se Rusové opravdu mají dobře. Odchod do důchodu už v 65 letech jim můžeme jen závidět. Račte se podívat na tabulku, co čeká muže v naší vyspělé, bohaté demokracii:
   https://zpravy.aktualne.cz/finance/kdy-pujdete-do-duchodu-zacina-platit-nova-tabulka/r~i:article:704779/

   Vymazat
  2. 13.45 Přestaňte se tak nehezky bát. Nemíří na vás nejmodernější vzory americké ani ruské výzbroje, ale jenom to, co máte masově u vojsk NATO i NEnato, a co mají ta vojska současně i zvládnuté - tedy i bojově účinné...

   Kontrolní otáza: Komusi na izraelském pomezí vybuchla pod zadkem plastická trhavina. A) Poznal, zda šlo o C4, francouzskou plastiku, nebo třeba o Semtex? B) Nebylo to těm jeho útržkům už úplně šum a fuk?

   Takže si, 13.45 klidně myslete, že z úcty k vám použijí na vás a na vaši rodinu munici US MADE. Už je vám lépe?

   Vymazat
  3. 14:22
   A vy se račte podívat kolika let se dožívá průměrný Rus (65 let) a kolik průměrný Čech (76 let), hlupáku.

   Vymazat
  4. 18:23 takze hlupaku a kolaborante s kapitalisty uznavas ze cesko je na tom s duchody hur nez Rusko

   Vymazat
  5. 18:23 zítra dostaneš rakovinu ,tak se zamysli kolik ti vám je !!!!

   Vymazat
  6. 13:45 Tak to jste vážený havloide viděl málo nečtete a víte prd:

   https://technet.idnes.cz/foto.aspx?r=vojenstvi&c=A151021_011112_vojenstvi_erp&foto=ERP5eb985_62_T34_Calliope.jpg

   Vymazat
  7. Ona je ta ruská propaganda skutečně poněkud dětinská. V tom se od roku 1968 prakticky nic nezměnilo a proto i ti čs. totalitní komunisté vedli svoji propagandu výhradně ve vlastní formě, tu sovětskou v češtině víceméně tutlali. Jiný kraj, jiný mrav, tak už to na tom světě chodí. I tak mi tak se mi ta Ruská federace jeví přijatelnější, než zpanštělé USA i to, kam zřejmě směřuje náš německý soused.

   Vymazat
  8. Smyslem článku není nic jiného, než ukázat, kdo je nepřítelem Ruska (tank Abrams = USA) a že Rusové o tom vědí a chystají se na střet. Ano, je to propaganda. A dobře tak.

   Vymazat
 5. Správně, velmi správně.Soudruhy Američany a jejoch tupé a drzé spojence a vlezdoprdelky je potřeba mlátit všude a všemi prostředky a všude tam, kde se objeví mimo USA a ty jejich banánové republiky pucfleků...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale 14.22, také svému panu primáři nesmíte všechno věřit. Třeba vám to řekl, jenom proto, aby vám udělal radost...

   Vymazat
  2. 14:37- ty jedna prdelní škrkavko v trenclích z pruhů a hvězd, na vás na všechny brzo dojde úplně, už dneska svádíte krysí závody mezi sebou o přežití a co nevidět to vaše podesírání vejde do finále..., tady to jen trochu dýl bude trvat, neb zde je obyvatelstvo povětšinou dosti mdlého rozumu stejně, jako vy, vy kloakiální parazité...

   Vymazat
 6. Dá rozum, že kde je pancíř nejslabší, je i méně odolný... To zase bude počteníčko...

  OdpovědětVymazat
 7. Ztratil se mi článek o tom jak Trump volal Orbanovi, a hrozně se mi líbí co řekli : Oba politici se shodli v tom, že stát, který nedokáže ochránit své vlastní hranice, přestává být státem. ... aspoň už vím, proč si Merkelová nerozumí s Trumpem :-) :-)

  OdpovědětVymazat
 8. Americký prezident Donald Trump v telefonickém rozhovoru povzbudil maďarského premiéra Viktora Orbána, aby nadále silně hlídal jižní hranice Maďarska. Agenturu MTI o tom v sobotu informoval ministr zahraničních věcí Péter Szijjártó. Orbán měl Trumpovi odpovědět, že Maďarsko bude pokračovat v dosavadní migrační politice a své hranice určitě ochrání.

  „Oba politici se shodli v tom, že stát, který nedokáže ochránit své vlastní hranice, přestává být státem. Premiér Orbán potvrdil, že Maďarsko bude pokračovat v dosavadní migrační politice a své hranice ochrání,“ řekl šéf maďarské diplomacie.

  Budapešť postupuje v otázce migrace velmi razantně a v roce 2015 postavila na hranicích se Srbskem plot.

  OdpovědětVymazat
 9. ====================================================

  ===== PODPOŘTE !ARGUMENT =====
  http://casopisargument.cz/2018/06/17/staci-150-korun-a-zmenite-argument-k-nepoznani-pridejte-se-a-pomozte/

  ====================================================

  OdpovědětVymazat