Reklama

středa 20. června 2018

Soc. dem. − parciální negace absolutní politické totality

Vladimír Pelc 20.6.2018 VašeVěc 
Vstoupit, nebo nevstoupit? Tedy do vlády ANO 2011 designovaného premiéra A. Babiše. Tak zní aktuální politické dilema ČSSD.
Bezprostřední příčinou k řešení uvedené otázky je personální návrh ČSSD na obsazení židle ministra zahraničních věcí; s ním nesouhlasí prezident Miloš Zeman ani KSČM, která by měla vládu ANO 2011 a ČSSD tolerovat. Šéf soc. dem. Jan Hamáček, který uvedený personální návrh podpořil, uvedl, že ČSSD už nemá kam ustupovat. Omyl. Soc. dem. může ustoupit – do opozice. 


V ní by měla čas na politickou rekonstrukci a (možná) pozdější znovuvstoupení na politické nebe. Ovšem to by se mohlo stát pouze v případě radikální personální obměny jejího vedení a ideového oživení této strany.

Pohrobci bohoušpolitiky též radí nevstupovat; jejich praporečníkem je Milan Štěch, předseda Senátu. Jejich důvodem však je naopak zakonzervování bohoušpolitiky – tuší, že by aktivní účast soc. dem. ve vládě mohla vést k urychlené personální obměně jejího vedení. Tradiční výmluva při neúspěchu politické strany zní: My jsme vynikající, děláme vše dobře, jen nám lidi nerozumějí, občané to nepochopili, našimi úspěchy se chlubí někdo jiný, nemáme kvalitní politický marketing… Omyl. Neúspěch je chybou neúspěšného.

Na základní škole jsme měli učitele předmětu dílny; vydával se za intelektuála, ale nebyl jím. Když jsme třeba měli do prkénka vyvrtat otvor o průměru jeden centimetr, říkal: „Provedete parciální negaci“ (vyvrtáte otvor, tedy předchozí materiál, dřevo, odtud zmizí) „absolutní totality“ (čili nějakého celku; tou je ono prkénko) „cirka v průměru jeden centimetr“ (když se vám povede strefit asi tak jeden centimetr v průměru). Přeloženo do lidštiny: „Vyvrtáte do prkénka otvor centimetr v průměru.“ Sobotka, jeho v soc. dem. vládnoucí parta, a jejich pohrobci, kupř. Milan Štěch, provedli na politické krajině též parciální negaci – politickou negaci ČSSD; také z celku politické krajiny (z)mizí. Aby definitivně nezmizela, potřebuje radikální personální a ideovou rekonstrukci; ta se tvoří nejlépe v relativním klidu opozice.

Viz též
http://vasevec.parlamentnilisty.cz/blogy/soc-dem-bohouspolitika-stale-stejnymi-prostredky

23 komentářů :

 1. Jsou zde tři parlamentní strany, ANO, SPD a zbytek, včetně tzv. komunistů - mimochodem dávají si podmínky, aby vláda nevznikla.. Úkol číslo jedna je, nepustit Babiše do vlády. Připravuje se euromajdan a na to potřebujete vytunelované státy a naštvané lidi, proto i imigranti. Chlap, který vlastní fabriky (a platí zde daně), potřebuje prosperující stát a to nezapadá do scénáře. Je to tak prosté milý Watsone.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kde jste na to přišel, že by zlodějský oligarcha platil tady daně ?? Nesmíte věřit všemu co vám podrazák Babiš nabulíkuje! Proto, aby neplatil daně si "vyrobil" korunové dluhopisy Agrofertu v částce 1,5 miliardy s úrokem 9 % ročně a tak se vyhne zdanění !!! Daně v Agrofertu platí jen zaměstnanci , jak je vlastně v Česku zvykem a Babiš jen pobírá dotace !!

   Vymazat
  2. SPOLEČNOST VOLIČŮ-OSV NAVRHUJE HAVARUJICI ČSSD

   aby se přejmenovala na HNUTI VOLIČI ZA VOLIČE,zkratka HVzV.To by bylo terno,mohli by se dostat na trika voličů jako jejich prvni hvězda a dokonce by nemuseli nic dělat,nebot by měli i hotový program známý už jako ČR FIRST zkráceně NP!

   KDO JE PROTI,AŤ TO TU NAPIŠE A ZDŮVODNI PROČ!

   Vymazat
  3. 9.20 Být Babiš jako jiní velkopodnikatelé, danil by na Kypru, v Monaku, na Kajmanských ostrovech, ... ale on daní i v ČR. Samozřejmě, že jako všichni ostatní podnikatelé nepřeplácí tam, kde nemusí. Kalouskovic a ODS zákony platí pro všechny, tedy i pro Babiše. Kapištó?

   Vymazat
  4. HNUTI TŘI HVĚZD TO BY MOHLA BÝT KONKUTENCE

   politické třidě Šmejdů,kteři nechtěji Česká republika FIRST.
   Ta koalice by tu bídu mohla vytrhnout jak bolavý zub, protože by měla společný program,kde by sjednoceně bojovala za zájmy NAŠI většinové skupiny voličů jejich Programem a ne že ne!
   Přidaji se dalši dvě hvězdy a které to budou?

   http://www.zvedavec.org/vezkratce/15172/

   Tak se podivejte na to,jaké máme prima ženské!

   Vymazat
  5. 9:20 Do Babiše se navážite ale Bakala, Řebíček a další straky vás nechávají v klidu. Vytvořte něco prospěšného a můžete dotace pobírat i vy. Takhle z vás mluví jenom závist a opakujete obehrané plky.

   Vymazat
 2. Vstoupit, nebo nevstoupit? Řekl bych, že zásadní jsou notičky, které přišly od Bakaly, prodloužené to ruky Impéria. A v nich stálo: "...pouze za předpokladu, že Poche bude ministrem zahraničí!"

  Poche = Diensbier 2.0

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Poche=Dienstbier 2.0
   Nesouhlasím.
   Dienstbier - opravdový sluníčkový pablb, multikulti kavárenské vemeno.
   Poche - ZMRD.

   Vymazat
  2. Anonymní20. června 2018 9:02
   Brankoslav Glagól20. června 2018 17:08
   Co třeba:
   Poche = Diensbier 2.0=ZMRD

   Vymazat
  3. Jistě v konečném důsledku totéž. Jen ten Dienstb to dělá tak nějak upřímně.
   O to je možná nebezpečnější.

   Vymazat
  4. Nechceme tu žádný německý Prochektorát!

   Vymazat
 3. Nic se neděje,už to berou občaqné do vlastních rukou....buď Babiš s presidentem budou poslouchat a nevy vádět opičárny...občané si zvolili ANO-SPD-KSČM ve svobodných demokratických volbách,...Babiš s presidentem toto nerespektují,nechovají se tedy zodpovědně,asi si budou muset jít do té EU sami,MY OBČANÉ UŽ JI NECHCEME,A NATOŽTO TO TERORISTICKÉ IMPERIÁLNÍ NATO !!!!!!!,...presidente,poslechni občany nebo se z toho nadobro zblázníš !!!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nebo to bude v kopru, pane Toníčku? Modré straky Babiše odmítly, ČSSD ho vydírá, EU/D ho může fest držet za koule přes jeho podniky v Německu... A Okamuru mu Berlín, Brusel i Jeruzalém "nedoporučili" a naznačili pravděpodobně i bolestivý stisk. Ani Babiš není sebevrah - ani existenční sebevrah.

   Ani netušíme, jaké cesty vydírání si jejich globalizátorstvo za tři milenia vypracovalo. Kennedyzace (J.F.K.) ovšem není na první stránce... Jsou přeci metody méně burcující - i Merkelová se ze své PRVNÍ návštěvy USA vracela jako z exkurze inkviziční mučírnou a quemaderem...

   Vymazat
  2. Anonymní20. června 2018 11:01
   „Ani netušíme, jaké cesty vydírání si jejich globalizátorstvo za tři milenia vypracovalo.“
   Souhlasím, že jsou politici vystavováni velkým tlakům, cukru a biče. Ale přesto, se dostávají do evropských vlád i ty síly, které odmítají diktát EU/D, který vede k zániku národních států.
   Naposledy v Itálii, kdy vládu sestavila Liga a Hnutí pěti hvězd. Pro nás by mohlo být příkladem Rakousko, kde vznikla koalice lidovců (ÖVP) a svobodných (FPÖ).
   Proč by se zde, nemohlo babišovo ANO2011, opírat o podporu SPD a KSČM? To je mnohem mírnější varianta, než v Rakousku a v Itálii. Je to velká šance, jak podpořit směrování EU, k zachování Evropy svobodných národů.
   Jestli tato koalice nevznikne, je jisté, že na východní státy se uplatňuje přísnější metr (větší tlaky na naše politiky), než na západní. Tak jako vždy v historii. P.K.

   Vymazat
  3. PAN OKAMURA STÁLE ODMITÁ VOLIČE A TO JE ŠPATNÉ

   Nikde nenapsal,že podporuje jejich občanský Národni program.
   Proč mu ho pane PK nedoporučite?
   Je to proto,že mu stači jen být v Parlamentu a nikdy nedosáhnout na nic?
   Proč on vlastně nechce NP Nr.3.kde občané vymysleli jak obejit blokádu politické třidy Šmejdů,která už skoro TŘICET LETY blokuje Zákon o referendu a vi se když přece něco schváli bude to NEPOUŽITELNÉ co?

   Vymazat
  4. Anonymní20. června 2018 15:07
   Koně můžeš pouze dovést k vodě. Pít už musí sám. P.K.

   Vymazat
 4. Tahle strana se hlásí k pravdoláskařům byl bych rád kdyby nevládly.

  OdpovědětVymazat
 5. Jako lvi se bijí za svou zástavu... :-)))

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Anonym-podal-stiznost-na-Zemana-Horici-trenky-pry-mohly-skodit-ovzdusi-540735

  OdpovědětVymazat
 6. Přečtěte si co napsala Česká novinářské žumpa:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tomio-pomahal-nejvic-Po-smrti-otce-Okamurovych-nastala-vymena-mezi-rodinou-a-medii-540768

  OdpovědětVymazat
 7. Neospravedlnitelný odsun Němců? Hluboký nesouhlas, odmítl Zeman tvrzení Merkelové

  https://www.novinky.cz/domaci/475610-neospravedlnitelny-odsun-nemcu-hluboky-nesouhlas-odmitl-zeman-tvrzeni-merkelove.html


  Jak bude nyní reagovat premiér Babiš? Musí přiznat "barvu".

  OdpovědětVymazat
 8. Asi vám uniklo. pánové Hamáček a Poche nepochopili, která bije. A tak na zasedání vlády dostal ministr vnitra složku na bratry socany na pražském magistrátu. bude-li Pche pokračovat, dostane složku na Sobotku. pak na Hamáčka a pak Bureš zaklekne na celou tu zločineckou bandu.
  Asi ani v Lidovém domečku dosud nepochopili.

  OdpovědětVymazat
 9. 18,5o ,,... nepochopili, která bije. - Když do toho tak Vidite, tak to vybalte s tou STB a Burešem všecko!

  OdpovědětVymazat
 10. Postavte ČSSD mimo zákon !!!! Největší zloději a sebranka ,hraje vám na city a jde jím o koryta a peníze !!!! Chce platit jejích dluhy ! Koho odsoudili za kauzy ( nikoho ) a 28 let stále zlodějna ! ODS a další jsou stejn᧠verbež ! Jste pro jen odpad ,kteří nejsou poučitelní - jen volte dál!!!!

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.