Reklama

úterý 12. června 2018

Spiegel: Merkelová je v oslabené pozici doma i v zahraničí

12.6.   Argument,Vsa
část článku

Merkelová versus Trump?
Trump vidí Merkelovou jako hlavního protivníka na světové scéně. Sledoval její úspěchy v mužském světě vrcholné politiky a chce s nimi skončit. Nechce už poskytovat bezpečnostní pomoc Německu a chce zpomalit německou exportní mašinérii a diktovat Německu odkud by si mělo kupovat plyn.


V daný moment převažuje evropskou nechuť k Německu znechucení Trumpem. Nicméně v Bruselu je možné stále více slyšet výsměch Německu. Mnozí v EU vidí v Trumpově boji proti přebytku s Německem jejich vlastní kritiku Německa a jeho praxí v obchodě. V daný moment je to jen mluvení si pod fousy, ale ukazuje to, že Merkelová ztrácí kontrolu nad evropskou debatou.

A pak je tu americký ambasador Richard Grenell, který řekl, že jeho misí je podporovat konzervativce v Německu a v Evropě. Grenell má blízko k Trumpovi a jeho bezpečnostnímu poradci Boltonovi. Ovšem má také kontakty v CDU prostřednictvím Jense Spahna, který představuje konzervativního protivníka Merkelové uvnitř strany. To pro Merkelovou znamená, že Spahn drží klíče k přístupu k Trumpovi. Nikdo ze členů německé vlády nemá takový vztah k americkému ambasadorovi.

Spahn se zná s Grenellem asi tři roky a pojí je společné konzervativní názory, kritika islámu i fakt, že jsou gayové. Další z mladých konzervativců, který se těší přízni amerického velvyslance v Německu, je rakouský kancléř Sebestian Kurz. Grenell ho tento týden bude hostit v Berlíně.

Problémy v EU

Jak komentář píše, Merkelové protivníci doma v i Evropě se šikují. V případě Kurze platí, píše se dále, že rakouský kancléř působí navenek přátelsky a laskavě, ale ve skutečnosti ho nezajímá, co si Merkelová myslí. V situaci, kdy bude od 1. července Rakousko předsedat Evropské radě, je to pro Merkelovou problém – Kurz bude nabízet konkurenční řešení uprchlické otázky.

V případě reformy Evropské unie se zdá, že i zde Merkelová spíš následuje, než aby vedla. Celých osm měsíců nechala bez odpovědi Macronův dlouhý list reformy EU. Nakonec na něj odpověděla rozhovorem pro FAZ, ale načasování nebylo pod její kontrolou. Donutili ji k tomu členové její vlády za sociální demokracii, ministr financí a zahraničí, a jejich plány prezentovat svoje představy o budoucnosti EU. Rozhovor je těžko posledním slovem v konverzaci o tomto problému.

V případě konfliktu s Trumpem dostal nakonec zelenou Macronův konfrontační přístup, i když Merkelová se původně snažila o opatrný a přátelský postup. Ten ale nezabral. Další porážku utrpěla kancléřka a její ministr ekonomiky Altmeier při snaze zmírnit bruselskou reakci na Trumpovy cla – zde Brusel chystá cla na burské oříšky, whisky nebo motorky Harley-Davidson. Stejné to bylo o něco dříve s evropským zákonem proti sankcím USA vůči Íránu. Kancléřka je viděla jen jako málo efektivní šou, ale nepřesvědčila ostatní.

Uprchlická otázka

Problémem je i uprchlická otázka. Ministr vnitra Seehofer má tento týden představit svůj plán na řešení migrace. Detaily plánu jsou už známé a nejsou dobrou zprávou pro Merkelovou.

Zdá se, že plán počítá s vracením žadatelů o azyl na hranice ve větší míře než doposud. Nikdo z žadatelů, jehož otisky prstů budou už v databázi Eurodac registrovány jinou zemí, nebude moci vstoupit do Německa. Návrh je členy CSU komentován jako prosazení legálního rámce pro migraci a naznačuje, že dosavadní politika nebyla v souladu se zákony.

Minulý týden měla kancléřka jednat s poslanci za bavorskou CSU za zavřenými dveřmi. A zde „shodila mini-bombu“, když otevřeně přiznala, že se jí nepodařilo prosadit vizi společné evropské uprchlické politiky a že už se jí to nepodaří ani v budoucnu. Merkelová řekla: „Musíme vyvinout systém flexibilní solidarity“, což je termín Viktora Orbána a jeho spojenců v EU. V souladu s ním by země, které nechtějí přijímat uprchlíky, kompenzovaly tuto neochotu finančně. Jako neúspěch vidí Merkelová také snahu o přerozdělení 160 tisíc uprchlíků v EU z roku 2015. Slovy evropského diplomata: „Kvóty jsou mrtvé.“ Nicméně Angela Merkelová má pro to jiná slova. Tlačení na přijetí kvót podle ní nepřispělo ke smíru v Evropské unii. „To je něco, co musím zpětně připustit.“

42 komentářů :

 1. Merkelová končí a s ní i postavení Německa v EU. Merkelová nemá v podstatě již žádné spojence. Jakmile ztratila oporu z USA budou němečtí oligarchové hledat lepší řešení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak.Nastává postupný konec těchto marxistických polofašistických kreatur, fixovaných na silné podpoře USA.Všichni víme, o koho se jedná.Bravo, Donalde, jen tak dál!Je nutno oddělit Evropu a USA od zločineckých a vojenských zájmů a genocidy původních států, kultury i obyvatel.Trump to dělá excelentně!Víc cel, sankcí a izolace od Evropy!USA si musí taktéž odvézt své šrotové kavalerie hispánských agresorů do své nejskvělejší vlasti na zemi!America First!Zrovna frau Makrelen by měla mít zářnou kariéru a jít ostatním gaunerům příkladem co nejrychleji před soud pro zločince do Haagu za genocidu a podílu na vraždách německého obyvatelstva, svými, pozvanými hosty- vrahy!Makrela už se nesemkne ani s olizovačem amerických bot, Makaronem.

   Smazat
  2. 16:13 - teď už jsme definitvně v pr...eli.

   Smazat
  3. A stále KVOTÁ, stále KVOTÁ....

   Smazat
 2. Merklová vydržela až nezdravě dlouho a důsledky její migrační politiky jsou prostě nezvratné. Nám nezbývá nic jiného, než vyhledat politiky, kteří se odváží veřejnosti předložit proveditelný plán na obnovení ekonomické, politické i vojenské síly země tak, abychom nebyli snadnou obětí budoucího vývoje v Německu a v Evropě vůbec. Ať nikdo nepochybuje o tom, že pořádné zbraně se budou setsakramentsky hodit...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15.20 Takhle nějaké T-90,Su-35,případně S-400Trumf-to jsi myslel??Já bych nebyl proti-a určitě nejsem sám.Proč dávat děngy za emerický šrot,když můžeme mít kvalitu zamenší peníz,co ty na to/nemyslím NATO/???

   Smazat
  2. 15,32
   Mas pravdu.Tiez som toho nazoru, ze ak je nieco kvalitne, armada to potrebuje, tak by malo byt jedno, ci to vyraba Rusko,India, alebo Madagaskar.
   Ale ono sa to neda.
   Trumpeta stale krici, ze Europa dava malo penazi na zbrojenie, treba viac minat, nakupovat.
   Nie kazdemu to dojde, ale clenovia Nato maju nakupovat hlavne zbrane vyrobene v USA.
   Podporovat ich zbrojarensky biznis.
   Niektore zbrane vyrobene v USA a Rusku maju tu istu kvalitu, cena za rusku zbran je mensia, ale nemozes to kupit, zaradit do vyzbroje, lebo je to Ruske.
   Kam sme to vlastne dospeli ?

   Smazat
 3. CILEM BABY JAGY JE INSTALACE STŘEDOVĚKÉ ORIENTÁLNI DESPOCIE A TO S POMOCI NEOMARXISMU DIKTATURY ISLAMISTŮ
  ÚTOKEM NA DEMOKRACII A SVOBODU.

  Každého dne prodleni,kdy tam sedi je škoda,Němci plati dnes mrvolami 14 letých divek prý židovského původu za jeji politiku vítáni islamismu,který má sloužit menšině satanistů k ovládáni většiny, dovezenými teroristy,kteří budou držet v ruce návod na vražděni křesťanů a ateistů a šiřit v kulturni Evropě středověk nejistotu a chaos!
  Stejda PUTIN je jediný,který je posilá hromadně do jejich nebe,kde na ně čekaji celé davy jejich ženských a tak ho za to chváli celá Evropa naposledy Rakousko a Itálie!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Merkelová je největší zrádce EU,úplně popřela principy a vůbec důvod,proč byla EU založená ????,...postupně převzala principy USA,vykrást své bližní,ale neuvědomila si,že tím vykrádá sama sebe !!!!,..místo toho,aby rozvíjela prosperitu všech k užitku celku,....pohřbili tak,co se dá a spěje to zdárně ke konci a najdou se i u nás takoví,kteří tomu ještě přispívají a občany si berou jako rukojmé.....

   Smazat
 4. Německo je nevyspitatelné. Zapříčinilo již dvě války v Evropě s miliony mrtvých nevinných obětí. Teď ji ničí zase pomoci migrantů a diktuje Evropě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vskutku originální pravopis!

   Smazat
  2. 17:43 jdi do prdele, gramanacisto

   Smazat
  3. Zvládnutí rodného jazyka je předpoklad správné komunikace.

   Smazat
  4. 4:30
   Nicméně, argumenty 15:39 sedí.

   Smazat
  5. 4:30 vubec ne, gramatikonacisto

   Smazat
 5. Hmm cla proti USA na buráky (Nutelu nemusím) a na motorky Harley Davidson... To si kupují i nemajetní Evropané třikrát denně. Z toho bude mít Trump palácovou revolci... Bravo, Merkel a Macron... P.S. Macron, to vás navedla důchodkyně učitelka?

  OdpovědětSmazat
 6. Přerozdělení barevných naplavenin? Přerozdělte je do Afriky, nebo do Oceánu. Nechte je si svobodně vybrat, zda chtějí Souš, nebo mezi ryby a paryby.

  OdpovědětSmazat
 7. Článek byl převzat se souhlasem autorky Veroviky Sušové?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je tam "Argument".

   Smazat
  2. Á hele, Sušová je nějaká extra, že musí dávat souhlas, aby se mohla její zázračná slova číst?

   Smazat
  3. 4:35

   Hlupáku!
   Originál článku si může každý přečíst na !Argumentu (což je, na rozdíl od Nové republiky, která je jen nástěnkou s výstřižky odjinud, solidní časopis):
   http://casopisargument.cz/2018/06/12/spiegel-merkelova-je-v-oslabene-pozici-doma-i-v-zahranici/
   Tam není souhlas třeba, když se tak pitomě ptáš!

   Ale dole stojí jasně napsáno:
   "Bez povolení redakce náš obsah nepřebírejte na jiné weby."

   Smazat
 8. Cesty politiky jsou klikaté. Z poslední doby to vypadá, že nakonec bude paní Merklová bojovat i z nás. Tedy ty, co nemyslí jen na sebe a věří na synergii spolupráce. To, že S. Korea to vzdala je naděje stále menší.

  OdpovědětSmazat
 9. Mutti ve svém projevu sice přiznala, že kvo kvo byly ho vadina (jiní němečtí politikové ovšem přímo přiznávají, že přístup Berlína a Bruselu byl velkopanský a arogantní a jednal s východní a Jižní Evropou jako s poraženými státy), ale neopoměla dodat, že je nutno najít jný způsob spravedlivého rozdělení imigrantů.
  Prostě myslí, že jsou Němci pořád stejně bl bí (při sledování sjezdu Die Linke se mi zazdálo, že ještě víc, snad se ale Wagenknechtová odtrhne) a že stačí změnit slovosled.

  Jelikož se s mnoha Němci znám, vím že dlouho po straně mručí, než kousnou.
  Změna kvantity v kvalitu ale nazrává.
  Č.

  OdpovědětSmazat
 10. Mutti ve svém projevu sice přiznala, že kvo kvo byly ho vadina (jiní němečtí politikové ovšem přímo přiznávají, že přístup Berlína a Bruselu byl velkopanský a arogantní a jednal s východní a Jižní Evropou jako s poraženými státy), ale neopoměla dodat, že je nutno najít jný způsob spravedlivého rozdělení imigrantů.
  Prostě myslí, že jsou Němci pořád stejně bl bí (při sledování sjezdu Die Linke se mi zazdálo, že ještě víc, snad se ale Wagenknechtová odtrhne) a že stačí změnit slovosled.

  Jelikož se s mnoha Němci znám, vím že dlouho po straně mručí, než kousnou.
  Změna kvantity v kvalitu ale nazrává.
  Č.

  OdpovědětSmazat
 11. Paní Merkel je mi sympatická i když s migranty to přehnala. Nesnáším konfrontační politiky. Má-li úspěch jen majitel A bomby s nosičem (Un), tak Bůh chraň naší planetu. To že je Bundeswehr finančně podvyživen jen vítám, kéž by to následovaly i ostatní mocnosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak ji vlez do prdele spolu se Sobotkou

   Smazat
 12. Přeji makrele to nejhorší za všechny nevinný zabitý lidi v Evropě.

  OdpovědětSmazat
 13. Uz roky zde pisu ze Trump jasne rekl ze nejvetsim nepritelem Ameriky je nemecko

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 22:43

   No a? Vedlo to k něčemu?

   Smazat
  2. Zrejme ne, jen se ale ukazuje ze jsem to vedel driv

   Smazat
  3. 22:50
   A k čemu to Vám nebo komukoli jinému bylo, že jste si všiml, že kdosi kdysi cosi řekl?
   Je v tom snad nějaké důležité poučení, že to Trump řekl?

   Smazat
  4. Treba v tom ze ted zase rikam abyste opustili mesta nebot jde o zivot

   Smazat
  5. 22:58

   To je ale pěkná píčovina, na to jste přišel úplně sám?

   Smazat
  6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  7. Zase mazes, cenzorska svine
   Havlovi si cinkal jak divej

   Smazat
  8. 4:09
   Mamrde,SÁM JSI MĚL KLÍČŮ PLNOU KROSNU,TAK ZAVŘI HUBU!!!!!

   Smazat
 14. Merklovou na guilotinu

  OdpovědětSmazat
 15. Hlavne aby se nazacal tezit pisek u Terezina pry je tam v naplaveninach popel z milionu mrtvych zidu a porusilo by to pietu kdyby snad se delala malta ze Steinu . A co Lety ,kdo vi odpovi, ubozi umlaceni pracoviti Romove nasi vecni pratele

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro dokonalou ironii bych místo "přátelé" napsal "ŽIVITELÉ A BYTODÁRCI"

   Smazat
 16. Jestli má dnes smysl něco podporovat, je to web !Argument:

  ===========================================
  http://casopisargument.cz/2018/06/12/staci-150-korun-a-zmenite-argument-k-nepoznani-pridejte-se-a-pomozte/
  ===========================================

  Vynikající příspěvky píší především IVO ŠEBESTÍK a ADAM VOTRUBA:

  == http://casopisargument.cz/author/ivo_sebestik/

  == http://casopisargument.cz/author/adam-votruba/

  Z dalších pak především Zbořil, Švihlíková, Keller, Malínský, Krejčí, Tejkl, Neudorflová nebo Ľuboš Blaha. (Omlouvám se těm nejmenovaným).

  OdpovědětSmazat
 17. Všelidový soude, nestačím číst všechny rozsudky nad Merkelovou. Co příspěvek, to jeden Urválek. Copak vám udělala ? Že jsme montovnou, jsme si zavinili my, že se tu navzájem okrádáme, je jen náš problém. Že se sami ponižujeme je viďět na našem kurzu Kč k €. Tak co ? Nebo chceme souseda Hitlera ?

  OdpovědětSmazat
 18. YOUR ARTICLE IS VERY WONDERFUL. THANK YOU FOR SHARING THSI POST WITH US. instagram

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.