Reklama

pondělí 11. června 2018

Střípek ze "života" na jihovýchodě Ukrajiny

transport "200" = transport padlých
11. 6. 2018, Ďouba, zdroj: News-Front, video - titulky

Těla mrtvých diverzantů padlých pod Pisky (Doněck, SZ okraj) předána ukrajinské straně, 18+


Ostřelování Donbasu pokračuje, zesílilo po otevření Krymského mostu a jsou obavy, že v době fotbalového MS může dojít k širokému útoku na samozvané republiky DLR a LLR. V nedávné "Přímé lince s V. Putinem" byla tato obava obsahem jedné z otázek. V. Putin odpověděl, cit.:"Jestli se to stane (masivní útok ukrajinských ozbrojených sil na Donbas - pozn. překl.), myslím, že to bude mít velmi těžké následky pro ukrajinskou státnost celkově". Co tím přesně myslel, o tom se teď vzrušeně dohadují v Kyjevě (více např. v pořadu "60 minut" zde, v ruštině).

Český občan má o současném životě na Donbasu jen velmi málo zpráv. Zde je jedna kratičká z dneška, střípek v nekonečné mozaice, která se skládá od roku 2014 (pamatujete ještě, jak prezident Ukrajiny P. Porošenko voličům sliboval ukončit boje na Donbasu do jednoho týdne?!):

titulky: Ďouba NR

Rozšiřující učivo k videu:
DRG = Диверсионно - разведывательная группа (ДРГ) = Diverzně - průzkumná skupina
UOS =  Управління оперативної служби (Міністерство внутрішніх справ України) = Kancelář operační služby (Ministerstvo vnitra Ukrajiny)
"200" (dvuchsotyj, двухсотый) = vojenský kód označující mrtvé (5 x "200" = 5 mrtvých), "300" (trjochsotyj, трёхсо́тый) = zraněný
vyznačena je oblast Pisky. Všimněte si, že v mapě "Mapy.cz" je šedou barvou vyznačena i dělící linie mezi Ukrajinou a "ORDLO" (Oddělené oblasti Doněckého a Luhanského regionu, Отдельные районы Донецкой и Луганской областей)28 komentářů :

 1. Jo měly by se DLR a LLR připojit k Rusku a budou mít pokoj.

  Liberální fašisti z banderostánu v akci:

  https://cz.sputniknews.com/svet/201806117526613-ukrajina-rodice-diskriminace/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Celá Ukrajina by se měla připojit k Rusku! Fašouny komplet do posledního zplynovat a spálit.

   Smazat
  2. 10:22, za tohle jsem tě nahlásil, ty svině!

   Smazat
  3. 18:10
   A co jako,má se zbláznit,že lejnolahvárenskohavlistický HOVADO bonzuje????!!!!!!

   Smazat
  4. 18:10 za co? Za to ze chce vybit fasisty jako jsi ty? No to by bylo jen spravne. Doufam ze jsi tez nahlas obvod okolo tveho krku

   Smazat
 2. kyjevský benderovce je potřeba tvrdě umravnit !!!!!

  OdpovědětSmazat
 3. Správně, jen aby měli dost pytlů na ty zkurvený ukronácky!!

  OdpovědětSmazat
 4. Kdepak jsou pan Pazderka a Karas. Když nás vždy ze začátku událostí horlivě informovali. A co nato vše paní Churiková a Fištejn. Mělo by se jim několik reportáží zaslat.Jinak s též obávám provokací v průběhu MS. Jiří.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A co na to říkají Štětina , Zadolárek , Kchárl a jiní co tam jezdili ty Banderovce hecovat ?

   Smazat
  2. Kchárl když má čas tak spí a relaksuje a když nemá čas tak spí.

   Smazat
 5. Na ČT 24 v pořadu Události komentáře vystoupila Lnkšándlová z TOP 09 a sdělila, že dovážení tisíce migrantů z Afriky do Evropy může Rusko, které může i za celkovou uprchlickou krizi od roku 2014. Další její květný názor byl, že Italská vláda porušila mezinárodní právo, když loď s třista Afričany na palubě nepřijala do žádného Italského přístavu, protože naší povinnosti je přijímat co největší počet Afričanů, kteří chtění do Evropy. Je vidět že degenerace Evropy je nezvratná a Evropu pod vedením Pražské kavárny a dalších evropských zdegenerovanců už nic nezachrání. Jinak jsme se dozvěděli univerzální odpověď na všechno zlo na světě které je příčinou v Rusku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Langšádlová a spol. pokud cítí povinnost přijímat migranty by měli jít příkladem a každý si jednu migrantskou rodinku vzít k sobě a živit ji za své . A to je asi problém ,protože taková "normální" muslimská rodinka se skládá z jednoho alfa samce , apoň 5 manželek s minimálně 7 dětmi , a spoustu strýců , bratranců atd . Myslíte si , že by poslanecký plat na to stačil , když Marek Benda naříká , že z toho platu má problém svoji rodinu uživit ?

   Smazat
  2. Jak by uzivil rodinu z minimalniho plat ,to si predstavit dovede?

   Smazat
  3. 4:50 Neuvěřitelné. To by mohl říci jedině debil.

   Smazat
  4. Však to také řekl debil...

   Smazat
 6. Hlúposti vygenerované bez hodnotenia reality "usmerneným papagájom" je zbytočné komentovať.Skrátka "..komu neni z húry dáno v apatéce nekoupí".

  OdpovědětSmazat
 7. Mám obavy co ty kolkoti vymyslí jak narušit klidný průběh mistrovství. Reakce jednotlivých výprav dle ruské propagandy jsou velmi příznivé a chválí organizaci i zabezpečení. Zjistili ke svému údivu, že je Rusi nesežerou. A to se nemůže neokonům líbit. Jinak správně Stano Bansky .

  OdpovědětSmazat
 8. Nejsou tam separatisté na tom v Donbasu dobře. Vlastní mladí vojáci jim chybí a musí jim vypomáhat vojsko z Ruska + dobrovolní žoldnéři z Čečenska. Pravdivější informace si čtu na www.obozrevatel.com než na profláklých Sputnik či AE News a podobných.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A teď nějakou vo tom velkým dramatikovi, kterak zvítězil nad pravdou a láskou, a pak pepku vyskoč !

   Smazat
  2. 8:14 Ukronáckové tam mají kde koho od poradců až po žoldnéře. Je to oboustranné. Ale tvůj kvikot je zbytečný, Okrajina tohle území zpátky nedostane a naopak na jiném konci o něco dalšího přijde. Kvik, kvik, kvíííík :oD

   Smazat
  3. než www.obozrovatel.com tak se podívej na web z USA https://www.veteranstoday.com/2018/06/06/the-so-very-jewish-war-on-russia/

   Smazat
 9. fakt - lepší "zdroj" nie je

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No vidíte a zdejší prokremelští pomatenci nemají ani zájem přečíst si fakta z jiných serverů. Bohužel.

   Smazat
  2. Pomatenci? Tak co web z USA: https://www.veteranstoday.com/2018/06/06/the-so-very-jewish-war-on-russia/

   Smazat
  3. 12:40 homosexuální pindosácký pomatenče, takové propagandistické fakta si čti sám, spolu s tvým přítelem Jákobem Jandou. Pro nás normální je to ztráta času.

   Smazat
 10. Zkuste tohle, překlad se objeví:
  https://www.veteranstoday.com/2018/06/06/the-so-very-jewish-war-on-russia/

  OdpovědětSmazat
 11. DNR a LNR je Rusko . Připojit a bude klid .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pripojit celou Okrainu a fasisty predat jejich obetem
   Stetinu, knizete a jine na sibenice

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.