Reklama

čtvrtek 7. června 2018

Švédsko schválilo výstavbu Severního proudu 2 ve své části Baltského moře


Jevgenij Černěnko
7. 6. 2018       zdroj
Dříve byl projekt budování nového plynovodu z Ruska do Evropy schválen vládami Německa a Finska. Společnost Nord Stream, která se zabývá výstavbou a uvedením do provozu plynovodu Severní proud 2 z Ruska do Evropy, dostala souhlas od švédské vlády pro realizaci projektu ve výlučné ekonomické zóně království v Baltském moři.


Je třeba poznamenat, že proces získání povolení od Švédska, který začal již v roce 2016, byl poměrně dlouhý a trnitý. V království byly nejednou vyslovovány názory, aby byla jeho realizace zakázána z důvodu možných škod v oblasti ekologie.

Po detailním prostudování problému místními ekology bylo provedeno komplexní posouzení možného dopadu plynovodu na životní prostředí, což je povinný krok v procesu získání povolení. Pozitivní závěry expertů se nakonec staly základem pro rozhodnutí švédské vlády dát zelenou Severnímu proudu 2, uvádí Bloomberg.

Plynovod Severní proud 2 povede výlučnými ekonomickými zónami a teritoriálními vodami pěti států - Ruska, Finska, Švédska, Dánska a Německa. Stavba má být dokončena do konce roku 2019. Dříve daly souhlas k realizaci projektu Německo a Finsko.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

26 komentářů :

 1. No rozhodující je stanovisko Německa. To dostane do rukou hlavní kohout plynu do Evropy a tak posílí svoji pozici kontinentální velmoci. A přispěly k tomu jistě i poslední kroky vlády USA (přesněji jejich prezidenta ve smyslu "America first" = budeme dodržovat jen ty dohody, které se nám líbí a pouze do té doby, kdy se nám to bude hodit). A tak jistota je jistota. A navíc levnější. Evropa nebude závislá na Rusku, jak se nám to snaží kde kdo nabulíkovat (včetně papoušků z pražské kavárny), ale na Německu. Nevím co je horší.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Druhy kohout je v Rusku, tak nezapominat, Evropani, nebo zmrznete

   Smazat
  2. Stále se zapomíná na to, že Rusi uzavřeli kohout kvůli krádežím plynu Ukrajinou..

   Smazat
  3. 8.45 Samozřejmě. UA nazi pučisty.

   Teď zbývá získat souhlas Dánska. Ten Bornholm jim kdysi připojil, se smíchem, sám pan Satanáš.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  5. Pro troubovitejsiho 5:26
   a kde je kohout plynovodu vedouciho pres Ukrajinu ? :) Jeste pro Vas, abyste tomu rozumel : soucasnost je jeden kohout v nemecku - druhy v rusku a jeden kohout v rusku, na druhem sedi banderovec se synackem Bidenem a teprve treti je v rusku. Budouci stav je : dva kohouty v nemecku a dva kohouty v rusku. Plynu pujde cca stejne. No a jestli bude chtit banderovec se synackem majdanovskeho vicepresidenta USA Bidenem neco prodat, bude muset krapet zlevnit. Strasna predstava, neni liz pravda ?
   Podobnost pocinani Bidena s nasi Madlou Albrightovou je samozrejme ciste nahodna.

   Smazat
 2. Nejzadluženější stát na světě,USA je také nejnebezpečnější stát na světě. Na dluhy už dojelo antické Řecko a Řím. Dluhy potápějí i dnes lidi, města, státy. Zbývá už jenom aby potopili celou zeměkouli. Je to kapitalistický motor, jak jedni žijí na úkor těch druhých, tedy bohatí na úkor chudých. Je to pyramidová hra, kterou hrají státy za kapitalismu a až se zdroje vyčerpají, dopadneme jako ti co žili na Velikonočních ostrovech.

  OdpovědětSmazat
 3. V USA odjakživa platilo, že nic neplatí a nikdo se na nikoho spolehnout nemůže. Nyní tento způsob jednání ovládl celou planetu. Vyhraje ten, komu se podaří napálit ty ostatní a bude v řadě poslední. USA je přesvědčeno, že to budou oni kdo se bude smát naposledy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To nevim kdo se bude smat, ale v zapadni Evrope je jedna vrazda ci vic kazdy den coby kulturni obohaceni od migrantu, a dalsi stovky milionu migrantu se uz do Evropy blizi
   Tam smich nebude

   Smazat
  2. 5:29
   Primární problematiku cikorky a banderovci,ty musíme vyhnat zpátky do PRDELE!!!!!!

   Smazat
  3. 5:29 Kdyby rozsévači neseli po světě demokracii, kterou tam nikdo nechtěl, kriminalita v Evropě by taková nebyla. Na co NATO, když nechrání hranice, ale táhne na východ.

   Smazat
 4. Ekologie v Evrope? Ha ha ha

  OdpovědětSmazat
 5. Jak to bylo se Severním proudem č. 1. Nevzpomínám si, že by byly nějaké tahanice. Jde jinou cestou. Jaký je rozdíl mezi mezinárodním vodami, teritoriálními vodami a ekonomickými zónami. Jak široké je pásmo teritoriálních vod a kdo ho určuje? Budou intervenovat také notoricky škodící Děti Země?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Musel bych hledat, ale mám pocit, že proti stavbě tenkrát vehemetně protestovali Poláci.

   Tak tady jsem něco v rychlosti našel. Úplně stejné kecy jako dnes: "Právě Polsko společně s pobaltskými státy, jejichž území plynovod míjí, se proti realizaci stavěly od počátku nejvýrazněji. Polský ministr zahraničí Radoslaw Sikorski nazval Nord Stream „plynovod Molotov-Ribbentrop“, naznačujíc, že Rusko využívá plyn jako zahraničněpolitický nástroj a strategii k oslabení EU a NATO." A pak nějaké žvásty o bezpečnosti, životním prostředí a tak .... Prostě klasika.

   http://www.amo.cz/nord-stream-zahajen-cesta-k-energeticke-bezpecnosti-eu-take/

   Smazat
  2. Jenom doplním, aby nedošlo k omylu.

   Ta citace je z roku 2010.

   Smazat
 6. No jo kapitalismus zvítězil plyn od usa by byl 3 krát dražší.

  OdpovědětSmazat
 7. Kde berete jistotu, že NS2 bude postaven? A i kdyby náhodou byl, proč si myslíte, že prez něj potečou relevantní kubíky? Evropa může klidně odebírat většinově od USA a tohle mít jen jako pojistku. A není třeba zapomínat, že akcie Naftohazu odkoupil Rothschild a před rodinou baronů Rothschild se chodí v hlubokém předklonu, ne jí berou kšefty. To se ještě nikdo neopovážil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Před rodinou Rotschieldů se plazí zástupci nesvéprávných závislých pseudostátů, nikoli představitelé suverénních zemí, které mají všeho dost a jediné co je pro ně důležité, je ubránit si to.
   Jen prosťáček si může myslet, že takovéto rozsáhlé projekty se dělají jenom tak, že to někoho zrovna napadlo. Předem jsou samozřejmě uzavřeny dlouhodobé smlouvy na odběr i na výstavbu.

   Smazat
  2. Aha, takže podle 16:21 někdo investuje miliardy dolarů do výstavby plynovodu, aby jej měl jen jako pojistku. To by bylo velmi ekonomicky efektivní. Takovou blbost může vymyslet jen naprostý ekonomický analfabet.

   Smazat
  3. 16.21 Židům Rothschildům se vzepřeli Němci, Italové i Japonci... v době, kdy ekonomickou nedostatečnost nemohli kompenzovat jaderným arzenálem... potom se jim vzepřeli Číňané, KLDR, Vietnam... teď Malá (pardon, ze zvyku Velká) Británie...

   Smazat
  4. re 16,21
   Iba idiot bude kupovat kilogram soli za 3 eura,
   ked tu istu sol moze kupit vo vedlajsom obchode
   za 1 euro.
   A tak je to aj s plynom z USA.
   A boh ochranuj Europu, ak by sa preorientovala na plyn z USA. Aj keby bol v tej istej cene.
   Az vtedy by bola Europa ohrozena.
   Rusko este nikdy nepouzilo plyn ako zbran proti Europe.
   Usa by toho boli schopne.Staci sa len pozriet co robia teraz. Same sankcie.Jedneho krasneho dna Trumpeta podpise aj sankcie voci sebe samemu.
   V otazke plynu z USA treba vidiet aj to, ze platba by sa realizovala v dolaroch. A o to im aj ide.Udrzat dolar ako hlavnu svetovu menu.
   A kvoli dolaru su schopny aj vrazdit.
   Pred niekolkymi rokmi zahynul v Moskve sef firmi Total.Francuzka ropna spolocnost.
   Mimo ineho v Moskve dohodol aj to, ze platba za dodanu ropu pre Total bude v EURACH.
   A to sa mu asi stalo osudne.
   Priletel, dohodol, domou nedoletel.Zahynul na letisku v Moskve.
   Nahoda ? Ktovie.

   Smazat
 8. Pobaltské státy a Polsko začínají s Norskem a Dánskem stavět vlastní plynovod z Norska. Hotovo to bude koncem r.2022. Cílem je osamostatnit se od Ruska a jejího Gazpromu, protože dosud jsou až z 90% závislí na ruském plynu. Tento plyn z Norska bude také přeposílán přes Polsko na Ukrajinu. Také Slovensko s Maďarskem mají o toto zájem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21,58
   To kde ty na taketo bludy chodis ?

   Smazat
  2. Hans Christian Andersen psal taky pěkné pohádky :)

   A teď zase do reality. Asi nejaktuálnější text k norským zásobám. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/pruzkum-barentsova-more-zklamal-ropy-a-plynu-je-na-poli-korpfjell-minimum-tezba-se-norum-nevyplati-36370

   Smazat
 9. Stačí večer sledovat polské vysílání TVP1!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nuz prepac, ale len pocujem slovo POLIAK,POLSKO,
   zvysuje sa mi tlak, a nie aby som este pozeral ich televiziu. V zaujme svojho zdravotneho stavu to jednoducho nejde.
   Pokial viem,Slovensko nema zaujem kupovat nejaky plyn z Norska. Moze to byt nejaky zalozny ydroj,trasa, ale urcite nie hlavny zdroj pre SK.
   Na SK vedie plynovod, ibaze cez Banderovsko.
   A co sa tyka Polska,
   byt poliakom, to neni narodnost.
   To je PROFESIA.
   Za Poliaka sa musis vyucit.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.