Reklama

pondělí 25. června 2018

Svět ruskýma očima 459


Zajoch 
25.6.2018  Outsidermadia
McFaul byl ve Washingtonu velmi žádán jakožto uznávaný specialista na Rusko **** Uspořádání mistrovství světa ve fotbale je ohromná investice *** Nejtěžší následky penzijní reformy přijdou po roce 2024, kdy už nebude ani současný prezident, ani současná vláda.


McFaul: Medveděv je můj hoch, třebaže je „defektní demokrat“

Alexandr Sitnikov
17. června 2018

McFaul se zabýval Ruskem a Eurasií v Radě národní bezpečnosti USA a od roku 2012 do roku 2014 byl velvyslancem USA v RF. Sám si pochvaluje, že žil v Moskvě, když se rozpadl Sovětský svaz a když se otevřela epocha dominování USA světu. Byl neustále žádán jakožto uznávaný specialista na Rusko. Na pád Sovětského svazu vzpomíná jako na vítězství svých hochů. Pyšní se, že pracoval v devadesátých letech na vytváření „demokratických institucí“ v Rusku. Vyhovovalo mu jelcinovské řízení, tuto dobu nazývá Annus mirabilis (roky zázraků). Po roce 1991 se „dobří hoši shromáždili kolem Jelcina, který se hodlal připojit k Západu“, přičemž Amerika musela ujít kus cesty, aby toho dosáhla. Obamova „perezagruzka“ a západní strategie ruské integrace začaly již před třiceti lety, když k vládě přišel Reagan.

McFaulovi „dobří hoši“ zapracovali špatně už ve volbách roku 1995 a svého amerického přítele šokovali. Výsledky voleb nebyly podle jeho přání, nejvíce hlasů dostali komunisté, Jelcinova strana něco málo přes 10 % hlasů a liberální Jabloko jen 10 %. Americký velvyslanec předpokládal, že by se nástupcem Jelcina mohl stát Němcov. Pro USA by to bylo ideální, vedlo by to k rozštěpení Ruska. Prvním krokem zde bylo protlačení Němcova na místo náměstka předsedy vlády RF.

Jenže v roce 1999 Pentagon bombardoval Srbsko, a americký chráněnec Němcov vystoupil na straně Západu. McFaul spojuje další změny v Kremlu právě s nálety na Bělehrad. V srpnu 1999 stanovil Jelcin Vladimira Putina svým premiérem, a to navzdory plánům ministerstva zahraničí.

Prezident Bush jr. se McFaula tázal, jak naložit s Moskvou. Ten navrhl integrovat Rusko na Západ prostřednictvím ruských liberálů. Pod jejich vlivem přijme ruská vláda americký zahraniční styl. O to víc, že „dobří hoši“ tehdy zaujímali mnohé klíčové funkce v RF a vládli ekonomikou země. Američané zřejmě dostali signály o kremelské pokoře, ale ruská reakce na teroristické útoky 11. září 2001 se Washingtonu nelíbila. Patrně čekali, že Putin pošle ruské vojáky do Afghánistánu, pochopitelně že pod komandem Američanů.

Moskva Americe ustupovala, ale trvala na svém: Konkrétně neuznala americký postoj ke Kosovu, vstoupila do Rady Rusko – NATO a poté nepodpořila válku v Iráku. Bush tehdy tyto Putinovy „vrtochy“ přičítal hře pro publikum. Nijak jej neznepokojovalo, že Rusko utrácí ropné dolary na upevnění své státnosti a armády.

Putin v roce 2007 v Mnichově na konferenci o bezpečnosti nečekaně Západu představil svůj pro Washington nepříjemný postoj. Bush byl v posledních měsících své prezidentské funkce překvapen, že nějaké takové Rusko si dovoluje jít v Jižní Osetii proti USA. Proto se Amerika rozhodla snížit kontakty ruských a amerických úředníků na minimum, aby nový prezident (byly volby) mohl začít vztahy s novým ruským prezidentem Medveděvem nad čistým stolem.

McFaul se účastnil Obamovy prezidentské kampaně v roce 2008 a po jeho vítězství byl jmenován do Rady národní bezpečnosti USA. Přitom Bushe ideologicky podporoval v jeho „demokratizaci“ silou. Začal „kolísat spolu s generální linií strany“ a dokonce se stal autorem „perezagruzky“ Tento nejlepší přítel dobrých ruských hochů byl podporován ministry zahraničí ve vládě Clintona i Obamy, ale za zády je nazýval „nikoliv realisty, ale liberálními institucionalisty“, podle kterých je demokracie evoluční proces.

Změna vlády v Rusku v roce 2008 byla v USA přijata s velkým uspokojením. McFaul předpokládal, že Medveděv je možná „defektní demokrat“, ale v dlouhodobé perspektivě jej bude možné postrčit tak, aby svoji zemi správně nasměroval (správně pro USA). Podle něho tento ruský prezident udělal v rámci „perezagruzky“ pro Západ mnoho dobrého. Za prvé Rusko poskytlo americkým vojákům v Afghánistánu důležitou materiálně-technickou pomoc.

Za druhé vystoupil Medveděv dne 5. června 2008 s iniciativou k rozpracování nové celoevropské dohody o bezpečnosti, v jejím rámci by ani jeden stát, ani jedna mezinárodní organizace neměly právo posilovat svoji bezpečnost na úkor jiných zemí či struktur. Forma správná, ale v podstatě nebezpečná dohoda, protože po jejím přijetí Washingtonem by měla Moskva svázané ruce například v otázce Krymu v roce 2014. Výměnou by byla fiktivní záruka Washingtonu neposilovat NATO (nejednou se ukázalo, jak to se zárukami USA chodí).

Za třetí vstoupilo Rusko v srpnu 2012 do WTO a podle McFaula to byl signál Moskvy, že je připravena jednat podle amerických pravidel globalismu. Dokonce i dnes, kdy Trump WTO strhal, tvrdí ruští liberálové, že postupovali správně.

McFaul dnes lituje, že neučinil pro podporu Medveděva více. Za svoji hlavní chybu považuje protlačení zákona Magnitského, který postavení zápaďáků podkopal a naopak posílil příznivce Putina. Napsal, že „Putin opovážlivě zbavil v roce 2011 Medveděva politické budoucnosti“.

V roce 2012 se McFaul stal velvyslancem USA v Ruské federaci a se svými „dobrými hochy“ začal aktivně spolupracovat. Vyzýval je k pouličním protestům, které měly podle jeho teorie „demokratických přeměn“ demontovat samoděržaví a napomáhat míru a rozkvětu. Chlubil se, že se jej Putin bojí, avšak přiznal, že právě Putin bezostyšně v Rusku přetrhl jeho Annus mirabilis, když umožnil pobyt Snowdenovi.

Když Obama uviděl bezmocnost McFaula a jeho „dobrých hochů“, přestal s ním komunikovat a poté už nebyl ve Washingtonu potřeba. Nyní mu zůstalo psaní pamětí a lítost ze ztracených možností.

Převzato z Svpressa.ru


* * * 

Co dá Rusku mistrovství světa ve fotbalu

Irina Novikova, Jurij Kondratěv
20. června 2018

Beseda s politologem a ředitelem Centra politických informací Alexejem Muchinem na téma přínosu mistrovsví světa ve fotbale pro Rusko, které není právě fotbalovou zemí. Důvodů je hned několik a mezi nimi jeden důležitý: otevře oči obyčejným lidem z jiných zemí v pohledu na Rusko a usadí západní politiky.

Již nyní podle mínění specialistů a podle komentářů fanoušků bude toto mistrovství nejluxusnější v celé historii těchto akcí. Je velmi drahé, ale jak změní názor o Rusku ve světě?


Podobné to bylo v případě olympiády v Soči. I tam byly námitky k organizaci, k velkým výdajům, které se nevyplatí, k tomu, že stadiony budou nevyužité. Čas dal všechno na své místo. Soči je dnes vytížené, je to zcela jiné město než za dob Sovětského svazu. Stadiony nejsou prázdné, ale využívají se. Pro růst nové generace sportovců je to důležité. Podmínky pro sportovní mládež a děti nejsou dnes zcela ideální, avšak pracuje se na tom, aby se zlepšovaly. Na výdaje není třeba příliš úzkostlivě hledět. Jsou to dobré investice do naší budoucnosti.

Uspořádání mistrovství světa ve fotbale je 
 
skutečně obrovská investice do infrastruktury, sportovní i turistické. Je to skutečně velká událost. V posledních letech je Rusko v západních mediích vykreslováno pokřiveně, je vytvářen jeho určitý obraz. Někteří turisté se na mistrovství světa podivují, ptají se po sněhu a medvědech ve městech.

Obrovská návštěvnost této akce sehraje velmi dobrou službu pro změnu pověsti Ruska ve světě. Nyní budou západní media obtížněji lhát svým obyvatelům, protože dost jich v Rusku bylo a vidělo skutečnost na vlastní oči. V souvislosti s tím je možno očekávat provokace, zkreslování, snahu našich nepřátel o diskreditaci. Stejně tak tomu bylo v Soči. Musíme k tomu být připraveni, ale musíme být klidní a brát vše trochu s humorem.

Samozřejmě, mnozí sami uvidí, že je u nás dobře a že to vůbec neodpovídá tomu o čem byli přesvědčováni. Strašili je věcí Skripalů.

Ohledně Skripalů mám bezprostřední vjem od obyvatel Velké Británie. Velká část je skutečně přesvědčena, že to Rusové provedli. Ale mnohem více jich je znechuceno vedením samotné Británie. Lidé potřebují důkazy a ptají se, jak se to mohlo stát. Jak bylo možné, že ruské tajné služby tak klidně pracují na území Velké Británie? Takže nakonec je tento skandál skvrnou na reputaci vedení UK, jeho tajných služeb, a ne Ruska.

Dnes je už jasné, že se žádná taková věc nestala. To, že jsou Skripalovi živí, je sice nepřímým, ale důležitým důkazem, že se ve skutečnosti nic, o čem se Britové snažili přesvědčit, nestalo. Pro vedení této země je to ztráta reputace. Možná proto tak nervózně přijali žert Trumpa o možném návratu Ruska do G7. Americký prezident má velice rád, když může popíchnout své „partnery“. Povedlo se mu to. Nejvíce proti změně G7 na G8 byly Merkelová a Mayová, které jsou za hranicemi doslova symboly rusofobie. Trump je postavil do nepříjemné situace a ony byly nuceny svoji rusofobii předvést naráz a on se možná stranou tiše chichotal.

Nyní je v celém světě soustředěna pozornost na mistrovství světa v Rusku. Je moc dobře, že to mnoho lidí ze Západu samo uvidí a budou své dojmy šířit.

Převzato z Pravda.ru

* * *

 

Zvýšení penzijního věku – to je rozsudek smrti statisícům Rusů

Olga Tuchanina
20. června 2018

Autorka uvažuje o perspektivách zvýšení penzijního věku a poukazuje na důležitý rozdíl navrhovaných opatření od gajdarovských reforem.

U nyní navrhované reformy je odložená účinnost. Nejtěžší následky přijdou po roce 2024, kdy už nebude ani současný prezident, ani stávající vláda. ***Ti noví se budou schovávat za známé úsloví předchozích: „Sveďte všechno na nás.“

Následky budou strašné. Ve skutečnosti podepisuje připravovaný projekt rozsudek smrti statisícům našich spoluobčanů. Obzvláště to postihne obyvatele malých měst. Tam není a nebude práce a tím spíše nebude pro staré. Nebude tam možno prodat byt, nebo vyměnit jej za levnější. Dá se očekávat bouřlivý růst drobné bytové kriminality a sebevražd. Opět se objeví všelijaké „černé realitky“ a „pracovníci fondů“, nutící k podepsání. Přijde snaha nahradit takto vymírající obyvatelstvo čilými migranty (zejména z Ukrajiny) prostřednictvím rozdávání ruských pasů jako horkých pirožků, ale zvláštní výsledky to bohužel nepřinese.

Dnes začíná už druhá část představení. Jako ve fotbale. S něčím se přišlo, ale rozhodnutí ještě nepadlo. To znamená, že prošla první důležitá fáze, byl učiněn průzkum veřejného mínění a začínají se připravovat závěry. Není pravděpodobné, že by reforma byla změněna. Jestliže se veřejné mínění uspokojilo konstatováním, že se ještě nerozhodlo, k žádným změnám nedojde.

Potom ti odpovědní řeknou: „Proč jste mlčeli? Posuzování přece proběhlo. Nyní je pozdě, vše se odhlasovalo.“

Zvláštní problém je v tom, že Medveděvova vláda není schopná žádné účinné hospodářské politiky, celkově tam lidé nic neumějí. Zachránilo je jen potrubí. A nyní je nezachrání ani nárůst cen ropy. Ani penzijní reforma nic nezachrání. Jejich teorie načerpané ze zaprášených učebnic nefungují.

Zavedli penzijní body, zrušili penzijní body. Na všechny tyto reformy byly vynaloženy peníze. Kdo konkrétně za to odpovídal? Kdo za to seděl? Kdo byl s hanbou vyhnán ze státní služby?

Je ještě mnoho blahodárných myšlenek. „Prezident nemá rád, když se na něj činí nátlak.“ Proto máme Mutka, proto máme Medveděva. Výborně. Medveděv říká: „Pokud nezvýšíme věk odchodu do důchodu, nemůžeme plnit sociální závazky.“

On není normální. Když se zvýší penzijní věk, tím se přece již sociální závazky neplní.


To je tak nepochopitelné pro člověka s vysokoškolským vzděláním? Byl sociální závazek: Penze v pětapadesáti a šedesáti letech. Odmítáš to. Nejsi schopen jej plnit. Po šesti letech práce tvé vlády.

Převzato z Rusvesna.su
 
 
 - - -
 
 
 
 

15 komentářů :

 1. Ruskýma očima? Jděte do pr*ele! Už jsou první dva pozitivní dopingové testy u Rusáků, vsevhno se bude přehodnocovat. Lidi na stadionech skandují - VYLOUČIT! A začínají vzteklé demolice. Fanoušci se bouří, policie zasahovala, střílelo se, už jsou první oběti. Rusáci jsou zběř.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A pak ses probudil s rukou v nocniku,co?Prestan zrat to svinstvo pred spanim.

   Smazat
  2. Pokud si čerpal z článku na seznamu,tak tam píší jen o bývalých kauzách,ale je zajímavé ze napíšou o soudním procesu,kde bylo zproštěno obvinění z dopingu okolo dvaceti ruských sportovců a ostatním byl zpochybněn proces antidopingová kontrola.
   A docela by mě zajímalo jak ví kolik naběhali,to asi anglie měla doping taky,6:1 s argentinou,to je divné,a nebo je to pořádku,protože je to západní tým.��

   Smazat
  3. 7:19. Čerpal jsem z Eurosportu a dalších relevantních zdrojů. FIFA evidentně kryla ruský doping, a to i v minulosti, a znovu se falšovalo i během letošního šampionátu. Tohle hrozí strašným skandálem. Ne, chyba, to už JE strašný skandál. V Petrohradu začínají bouře fanoušků, někteří ze vzteku zdemolovali hotelové zařízení a přidávají se další. Všichni společně proti Rusku a proti Srbům. Rusku hrozí mezinárodní fiasko v přímém přenosu, a to nejsme ani v půlce. Teď konečně všichni vidí, co jsou zač.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. 6:16 virilis debilis.

   Smazat
  7. Anonymní 7:56

   Člověče, vy jste regulerní blázen. Pokud ještě nejste izolován, doufám že jste doma nic nezdemoloval, nebo nedej bože, nedopustil se nějakého násilí na svých blízkých.
   Zbavte se svoho stihomamu, že se proti vám a vašim bludům všichni spikli a kryjí se navzájem. Udělejte to dřív, než se vám to stane osudným.

   Smazat
  8. 6:16 Běž si svou nenávist ventilovat na vaše stránky západní poskoku nic takového se nestalo.

   Smazat
  9. Totální vypatlanec! :-))))

   Smazat
 2. K 7:19 Anglie nehrála s Argentinou, ale s Panamou. Argentina je v jiné skupině.

  OdpovědětSmazat
 3. Všichni jsou překvapení perfektností MS2018 v Rusku ! A to mile. V Česku žije dost magorů, kteří nežijí realitou.

  OdpovědětSmazat
 4. To teda vejrám dámy a pánové, vždyť my jsme, díky "Sametové slibotechně z Melantrichu" a díky "Cililinkiádě klíčové" předběhli Rusko o celá desetiletí.

  Za reálného socialismu šli muži do penze v ŠEDESÁTI, jakové ženské v PADESÁTI SEDMI, a ty které porodily alespoň jedno dítě v PADESÁTI PĚTI.

  A k tomu byly jednak důchodové kategorie, kdy muži odpacovavší nejméně dvacet let v PRVNÍ DŮCHODOVÉ KATEGORII ŠLI DO PENZE V PADESÁTI PĚTI, ti co totéž odpracovali ve druhé důchodové kategorii v PADESÁTI SEDMI... baleťáci chodili do penze již nějak kolem 40 či 45, divadlo nebylo a není v centru mých zájmů. A HURNÍCI, HUTNÍCI Z HORKÝCH PROVOZŮ měli další úlevy.

  Tento balast bolševismu (kromě socialistických výhod pro komedianty a další umělce z povolání) u nás reálný kapitalismus spláchl již krátce po plyšáku a tak naši mladí půjdou do penze nejdříve v 65. Vyvolené Veolii zprivatizovali i vodu, takže je asi stokrát dražší...

  Opožděné a zaostalé Rusko se na "úpravu" důchodového věku dostalo až k roku 2022, Bajkal také ještě nezašantročili nějaké cizácké vyvolené firmě, takže nemůže Rusy vysávat, veškeré voda v Rusku je nadále Rusů... Panáci z Gobalizačních doupat a hlubin se zoufale těší na dobu, kdy po odstoupení současného ruského patriotického pravoslavného vedení prosadí své trojské koně ke zničení a zotročení Ruska... a současně zuří strachy, že jim to nemusí ani potom vyjít.

  BOŽE, OCHRAŇUJ VLADIMÍRA VLADIMÍROVIČE PUTINA A NEZÁVISLÉ, SVOBODNÉ RUSKO I ČÍNU - garanci, že "lupiči Z MORDORU a jejich černí skřeti" neovládnou celý globus, že Bílému člověku i pracovitému Asiatu zůstane nadále naděje na přežití ve svobodě...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud máte na mysli skutečně mladé, tedy tu perspektivní mládež nezkaženou socialismem(narození po r. 1989), tak ti půjdou do důchodu nejdříve v 69 letech. Narození v letošním roce pak až v 74 letech. A konečně emancipované ženy půjdou stejně jako muži. Už nikdo nebude ženy mučit tím, že by je posílal do důchodu dříve.
   Rusko má ještě hodně co dohánět, je to beznadějně zaostávající země. A kdyby se snad přecijen dohrabali na naši úroveň, tak když oni v 74 letech, tak my ve 130!

   Smazat
  2. Jedu z práce. Je mi 73let. Musím vlakem, protože o řidičák jsem přišel jako zdravotně nezpůsobilý. Poté co mi ve vlaku štípne lístek průvodčí s naslouchátkem a silnými dioptriemi, vystupuji. Vystupuji velice opatrně. Mám totiž jen jedno oko. To pravé mně vypíchl 70letý oční chirurg při operaci šedého zákálu když se mu třásly ruce, protože měl parkinsonovu nemoc. Z lokomotivy vytahují strojvedoucího na invalidním vozíku. Procházím nádražní halou, kterou hlídá hrbatý policejt, který se pomočil. Opět to nestihl. Vycházím ven a jdu na tramvaj. Řidička žádá cestující, aby jí řekli, kde má zastavit. Trpí totiž ztrátou paměti. Vystupuji a mám hlad. V restauraci mi číšník oznamuje, že jídlo dostanu, jakmile se podaří dostat kuchaře z komatu. Objednávám si pivo, ale číšník kvůli třesu rukou půlku vylije, než dojde k mému stolu. Chci zaplatit, ale číšník nerozezná stovku od tisícovky a nemůže přijít na to, kolik mi má vrátit peněz. Jdu domů. Mé děti ve věku 48 a 50let se mne ptají, jestli bych jim nemohl najít nějakou práci. Ne děti moje, na to jste ještě příliž mladí. Ještě pracujeme MY. Večer jdu do Národního divadla na Labutí jezero. Raději si beru pampers, abych to vydržel. Představení je hned v prvním dějství zrušeno, protože 68letá baletka, představitelka hlavní role padá a láme si krček kyčelního kloubu. Vracím se domů. Odložím obě zubní protézy. Pustím televizi a sleduji celostátní oslavy narozenin prezidenta Kalouska, který se k naší radosti v plné síle, zdraví a svěžesti dožívá 120 let.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.