Reklama

sobota 30. června 2018

Tato vláda je zmetek. Nutno začít znovu

valenčík radim 11

Radim Valenčík
30.6.2018  blog autora
Pochybnosti o vzniku druhé Babišovy vlády jsem měl od počátku. Nikoli jen z Babišovy viny, ale v důsledku řady okolností příznačných pro hlavní aktéry současné politické scény, vznikala za podmínek velmi nepříznivých k tomu, aby se zrodilo něco životaschopného. Připomeňme si:
1.
Účelové zneužití kauzy "Čapí hnízdo" k obhajobě požadavku tzv. "demokratické opozice", že "předsedou vlády nesmí být trestně stíhaná osoba".
To je v podstatě nerespektování výsledků voleb. Parametry kauzy byly známy.
Voliči se vyjádřili, cestu k sestavení Babišovi vlády otevřeli. Věci se poznávají ve srovnání, doba je prohnilá, když volič Babiše porovnával s Bakalou, který ovládá část jiných stran, věděli, koho a proč volí. To, že si "demokratická opozice" vzala na mušku "Čapí hnízdo", svědči o její ubohosti. Svědci Bakalových lumpáren buď umírají, nebo si nic nepamatují.
Babišova chyba byla, že okamžitě a důsledně nezačal vytváře koalici pro předčasné volby. Mohl být předsedou vlády v demisi, která by zemi do těchto očišťujících voleb dovedla...
2.
Démonizování Okamury a potažmo SPD spolu s dřívější ostrakizací KSČM je pokus o vyřazení velké části politické reprezentace vzešlé z voleb z plnohodnotné části na tvorbě vlády.
Přitom ostrakizace v případě Okamury pod přihlouplými záminkami, například jeho výroku o tom, že v určitou dobu romský tábor v Letech nebyl oplocen. Někteří dokonce říkali, že knížka vydaná Akademií věd, na kterou se Okamura odvolával, neexistuje. Lež. Existuje. Mám ji a nejsem sám. Mj. nyní se ukazuje, co bylo pravým důvodem kampaně kolem Letů.
3.
Selhání "nápravných" sjezdů ČSSD a KSČM, které místo toho, aby z nich vzešly stranické reprezentace čisté a kvalifikované, schopné na Babiše přitlačit, mají zájem na jediném – získat prebendy pro své věrné, pro udržení svých pozic, a to až do úplného vyhnití z politické scény.
Obě politické strany jsou nyní kriticky ohroženy. Nad vodou je drží jen historická tradice, neschopnost tzv. "demokratické opozice" a nepřipravenost Pirátů i ANO.
Postupně situace došla až tak daleko, že máme "pochybnou" vládu bez Pocheho i s Pochem, s Malou, která se svou schopností v mimořádně krátké době ztratit image trhla všechny rekordy, vládu z převážné části nekvalifikovanou, která neformální přízeň určitě nezíská a v níž se někteří její členové budou řídit logikou, urvi, co se dá.  

- - -

18 komentářů :

 1. Toto naše kapitalistické zřízení žádnou lepší vládu nevyprodukuje, protože jsme kolonie, která má odvádět co nejvíce do států kolonizátorů a jako kolonie my můžeme držet tak akorát hubu a krok. Vládu máme takovou jakou nám kolonizátor povolí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. PAN DOCENT BLAFUJE A ZAČIT OD ZAČATKU NECHCE

   je to vidět v tom,že nechápe přičiny permanentni výroby vadných zákonů sloužicich k zotročeni stále více zubožovaných domorodců ČESKÉ REPUBLIKY,přičemž plati jedno

   VYRABOVAT JIM JIMI ZA KAŽDOU CENU JEJICH KAPSY!

   JSOU TO PODVODNÉ VOLBY JIMIŽ JE UKRADEN VOLIČŮM HLAS A TO LŽIVÝM A ZMANIPULOVANÝM TISKEM.

   Kdoví,zda takové volby vůbec plati.pak docházi k vyrobě vadných zákonů přičemž

   Legendárnim přikladem je vadný exekučni zákon,který už položil na buben 870 000 občanů a každou hodinu prý k tomu přibýva 75 exekuci.

   TO BY SE NEMOHLO USKUTEČNIT,KDYBY SE REALIZOVAL NÁRODNI PROGRAM VOLIČŮ ZEJMÉNA JEJICH NP Nr.1.

   Pan Valenčik nikde, každý den a každou noc nepíše,že je pro uskutečněni NP,on nám tu bude hrát tak dlouho ohledně toho mrtvého brouka se svými blafy,až se mu začneme jako občané smát!

   Smazat
 2. Celá politická scéna u nás je postavena na zástupných problémech - ukazuje to skutečně jakou cenu pro domo suo a pro zahraničí česká vláda má. Tedy nemá. Ne že by to bylo v minulosti lepší, naopak, mnohem a mnohem pro občany horší, neb předchozí vlády stály zkoprněle v pozoru a přewdklonu před kapitálem. Bohužel peníze u nás vládnou, žijeme v diktatuře kapitálu a je jen s podivem, že miliardář Babiš nabízí občanům sociální program o jakém se předchozím vládám ani nesnilo. Jakkoliv vládu oligarchie nemusím, musím uznat, že je lepší přímá vláda oligarchie, bež zprostředkovaná jejími zkorumpovanými sluhy. A tito političtí šíbři v opoziici dělají za asistence "veřejnoprávní" čété a čéro vše proto, aby se pro ni navrátily zlaté časy rozkrádání republiky.
  Tak nazdraví Babišovi a ANO. Jo a ta směšná fugura Poche, kdo ho před uměle vyvolanou "aférou" znal či o něm jen slyšel? Aspoň víme - podle vzhledu - že Brusel je dobré bydlo!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. NEKECEJTE O BABIŠOVĚ PRÝ KOUZELNÉM PROGRAMU,

   když neni schopen akceptovat do naši Ůstavy ani jedno slovo Sociálni stát tak jak to žádá elitni špička občamů voličů ve svém NÁRODNIM PROGRAMU!

   Smazat
 3. Jiří Jírovec30. června 2018 21:41

  Nevím, proč by Babišova vláda měla být zmetek. S kým měl Babiš sestavovat koalici pro příští volby? Představa pana Valenčíka je nesmyslná. Když má vítěz 30% hlasů, tak neuvažuje o předčasných volbách.

  SPD a KSČM mohly rovnou navrhnout svoje hlasy bez zbytečných požadavků. Měly zmírnit retoriku ohledně EU a NATO.

  Okamura drží svoje preference jen proto, že je medii ignorován. Má pohodlnou nálepku extremisty a nemusí odpovídat na žádné otázky.
  KSČM naproti tomu řeši vnitrostranické problémy, patrně střet Skály s Filipem.

  Babiš je pro zavedené politiky nebezpečný, protože se nepotřebuje dostat ke korytu. Nemusí se hamižit po poslaneckých náhradách třeba jako chudý Sobotka.

  Babiš je kapitalista a svoje podnikání má nepochybně dobře právně ošetřené. Kapitalismus se navíc jaksi nehodí kritizovat. I to Čapí hnízdo, které zahrnuje několik legálně provedených operací, je pojištěné schvalovacím procesem podané žádosti.

  Babiš má schopnost dělat rozhodnutí, která zjednodušují situaci a odstraňují problémy. Typickou ukázkou je volba Ondráčka. Mohla projít, ale ANO by bylo neustále obviňováno, že spolupracuje s komunistickou mlátičku, která bije děti. Odsunul (možná dočasně) SPD do pozadí, protože je příliš proti EU a on si, jako premiér musí vyppracovávat určitou pozici i mezi lídry EU.

  Nemyslím, že Babiš šel do politiky kvůli Agrofertu. Tak velká společnost se dál rozvíjí a bohatne setrvačností.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč Babišovi nevěřím ? proto neřekl kategorické "NE "migrantům !!! a je přisátéj na EU aby mohl hrabat !!!

   Smazat
  2. Jiří Jírovec30. června 2018 21:41
   „Okamura drží svoje preference jen proto, že je medii ignorován.“
   Je-li politik médií ignorován, většinou způsobí, že upadne do zapomnění. Ale Okamura neupadá do zapomnění, neboť stále pracuje na prosazování svého programu (silou svých 10%)

   „Má pohodlnou nálepku extremisty ..“
   Nálepku extrémisty, se mu snaží dávat jeho političtí konkurenti, aby ho diskvalifikovali v očích voličů, nikoliv proto, aby mu zajistili pohodlnou existenci.

   „.. a nemusí odpovídat na žádné otázky.“
   T. Okamura informuje o svých aktivitách v Poslanecké sněmovně na tiskovkách a SPD vydává každý týden stanoviska k politickým událostem. V posledním sdělují svůj názor na aktuální vývoj migrace, na sestavování vlády, k vyjádření A.Merkelové k odsunu a k energetické politice státu:
   https://www.spd.cz/novinky/3199-politicke-usneseni-spd

   „SPD a KSČM mohly rovnou navrhnout svoje hlasy bez zbytečných požadavků. Měly zmírnit retoriku ohledně EU a NATO.“
   Neměly by se rovnou rozpustit a svým příznivcům doporučit volbu ANO?

   „Nemyslím, že Babiš šel do politiky kvůli Agrofertu. Tak velká společnost se dál rozvíjí a bohatne setrvačností.“
   Setrvačností se neděje nic. I kolosy jako Volvo, nebo Nokia, zkrachovaly. Taková velká firma se bez kontaktu na politickou scénu (zakázky, dotace, daňové úlevy, atd.) neudrží.
   P.K.

   Smazat
  3. PANE P.K.NÁS Z OSV ZAJIMÁ U PANA OKAMURY JEDNO

   kdy konečně bude chtit mit v Prdlamentu většinu k uskutečněni Národniho programu občanů voličů který si on individualista jak parnik doposud nedokázal osvojit!!.
   Copak nevidite,že mu stači k tamnimu pobytu jeho ubohých DESET punktů.S tim tam bude jen strašidlo.

   HLEDTE HO RADŠI PŘESVĚDČIT,ŽE MUZIKA ZAČINÁ HRÁT U VŠECH VOLIČŮ A NE JENOM U JEHO SKVĚLÝCH 10%!

   Smazat
 4. Mě tahle vláda vadí že opět tam sedí pravdoláskaři pane Valenčíku dobře jste to napsal.

  OdpovědětSmazat
 5. Pan Valenčík napsal něco hodně naivního a když nic jiného, Babiš přinutil ČSSD ukázat, co jsou zač. Pokud se ten vládní zmetek rozpadne, ČSSD se nedostane do parlamentu a to je oč tu běží.

  OdpovědětSmazat
 6. Argumenty Jiřího Jírovce vcelku logicky a věcně vyvraceji některé rozporuplné spekulace pana Valenčíka. Soudím a zmínka o Bakalově "partě" to potvrzuje, že kauza Čapí hnízdo a vytvoření jakési nové antiBabiš Národní Fronty ve starém parlamentu, bylo pouhým vyvrcholením dlouhodobých snah zastánců starých pořádků o dehonestaci a kriminalizaci reprezentanta hnutí ANO, hnuti kterė voliči poslali do parlamentu právě na protest proti klientelistickému Systému propojení politiků, korporací a medií. Jistě je to složitější, ale myslím, že i když je B. tvrdý byznismen, tak to opravdu není ten člověk kterého obraz nám mainstream a Babišovi konkurenti dnes o
  již prý "Demokratického bloku", tak pečlivě malují. No o peníze prý jde vždy až v první řadě, že. Teď jen jde o to komu se penězovody ze SR mají přiškrtit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kalousek ví 14 dní předem, kdy bude Babiš obviněn a řešit něco o slepenci ... škoda slov.

   Smazat
 7. kdo muže věřit eštebakovi a k tomu ještě janošikovi naruby ktery chude okrada a bohatym dava jen duchem chudy a dobře zpracovany propagandou jakoby z dob pepi geblse všude je heslo jak vitězi a valcuje na koho ukaže jako na všech frontach až do totalniho vitěztvi zkratka kdyby? byl trošičku charakter tak už davo spachal harakiri ale to be musel bejt japonec a nesměl by žit v čezku

  OdpovědětSmazat
 8. To je jedno Sobotka a ANO ,KDU-ČSL nebo Babiš a ČSSD, KSČM a jestli k tomu přidáme ty demokratické ,ha ha ha ,jeto banda novodobých fašistů. BOŽE, TO JE ZKÁZA !!!

  OdpovědětSmazat
 9. no to je tak ako aj inde v EU - ako je možné, pýtam sa, že ľavicovú politiku prevádzajú kapitalisti vo vláde - viď ich majetkové priznania

  OdpovědětSmazat
 10. Tato vláda je zmetek.
  Začněte znovu inspirováni Sisyfem. Se mnou nepočítejte.

  Štefan

  OdpovědětSmazat
 11. Babiš nepotřebuje, má dost. Říká Jírovec. Ale ta padesátka
  by se hodila, kdyby to prošlo.

  OdpovědětSmazat
 12. Vážení tam v redakci. Polibte si prdel i ty své cedule.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.