Reklama

neděle 3. června 2018

Teď už máme důkazy. Rusko musí přijmout odpovědnost za sestřelení letadla, říká šéf NATO!

Jiří Baťa
3. 6. 2018
Pro osvěžení paměti: Generální tajemník Severoatlantickéaliance (NATO), předseda Severoatlantické rady, nejvyššího rozhodovacího orgánu obranné aliance odpovídá za její řízení. Současně předsedá Výboru pro obranné plánovaní plánování a Skupině pro jaderné plánování. Také zodpovídá za činnost Mezinárodního sekretariátu. Generální tajemník je nejvýše postavený civilista v NATO, reprezentuje alianci navenek. Nemá však žádnou či skutečnou rozhodovací pravomoc, slouží jako prostředník (slouha svých amerických pánů).
Tak tento člověk na plnou hubu říká, že „už mají důkazy“. Možná i tolik, že se jim už ani nevejdou do skříně. Nicméně by bylo dobré znát, kdo jsou ti, kteří mají dostatek důkazů, protože pokud je známo, vyšetřování případu sestřelení Boeingu 777 letu MH-17 nevyšetřuje NATO, ale „Mezinárodní vyšetřovací tým JIT“, složený hlavně ze zemí, jejichž občané se staly oběťmi této katastrofy.


Vrátíme-li se k prohlášení pana Stoltenberga, pak tento pán chce, aby Rusko přijalo odpovědnost za sestřelení letadla Malaysia Airlines, ke kterému došlo nad územím východní Ukrajiny v roce 2014. Jako podklad k tomuto požadavku uvádí, že cituji: „Myslím, že je nesmírně důležité, co nám vyšetřovací tým poskytl, protože oni předložili důkazy a fakta, které potvrzují, že střely, jež byly použity, pochází z ruské armády. A proto vyzýváme Rusko, aby za to přijalo odpovědnost a také začalo plně spolupracovat.“ Jak prosté Watsone! Že byla (nedávno) Ukrajina součástí SSSR, že armáda Ukrajiny byla vyzbrojována zbraněmi a technikou stejně, jako celá armáda SSSR,  je pro něj zřejmě zanedbatelné, naprosto nepodstatné. Jak ubohé, Watsone!
      Jej také vůbec nezajímá skutečnost, že v nizozemském parlamentu (tedy země, ve které je vyšetřování vedeno) se  konalo jednání o závěrech nové průběžné zprávy o příčinách a vinících katastrofy letadla letu MH-17 a kde dvě parlamentní frakce odmítly podpořit rezoluci uznávající Rusko vinným  tragédii.  Pana generálního tajemníka také nezajímá vyjádření malajského ministra dopravy pana Anthony Loke ke zprávě, kterou minulý týden vydala mezinádní vyšetřovací skupina JIT, že neexistují žádné přesvědčivé důkazy, které by ukazovaly na Rusko. Neexistuje žádný přesvědčivý důkaz, že je Rusko zodpovědné za pád Boeingu 777 letecké společnosti Malaysia Airlines, jehož let MH17 byl sestřelen nad Ukrajinou v roce 2014. Mezinárodní vyšetřovací tým JIT neposkytl  žádné přesvědčivé důkazy o Rusku",  prohlásil ministr dopravy Malajsie Anthony Loke.
      Na druhé straně jsou však pozoruhodné jiné skutečnosti, které pan generální neráčí akceptovat. Tak např. konstatování nizozemské parlamentní frakce „Forum pro demokracii“ a „PVV“ které říkají, že je zcela nezbytné provést vyšetřování role Ukrajiny. Ukrajina by se totiž měla mj.  zodpovídat  z toho, „že neuzavřela svůj vzdušný prostor". Ministr zahraničních věcí Nizozemska Stef Bloch uvedl, že dnes neexistují dostatečné důkazy o odpovědnosti Ukrajiny a dodal, že nevylučuje odpovědnost Ukrajiny v budoucnu.
    V postoji pana generálního tajemníka není zájem či sebemenší náznak čestného, nezaujatého a spravedlivého procesu vyšetřování, ale naopak postoj, kdy mu vůbec nezáleží na relevantních a nezpochybnitelných faktech a  důkazech, neboť pro ospravedlnění posilování pozic NATO v Pobaltí musí světovou veřejnost přesvědčit o neserioznosti, mocichtivosti, militantnosti a všeobecném nebezpečí pro Evropu (případně celý  svět), vyplývající ze strany nebezpečného a provokujícího Ruska. Při vědomí, že jim jdou na ruku představitelé  členských států včetně našich, kteří nikoli z vlastního přesvědčení o potřebě a nutnosti posilování pozic NATO v Pobaltí, ale z  falešné loajality a úplatného řiťolezectví jsou ochotni hnát vlastní vojáky do reálného nebezpečí. Ne důkazy, ale falešné přesvědčení, že on a celé NATO, jakkoli on sám je jen slouha svých pánů, musí věřit tomu, co on, jako generální tajemník NATO řekne, musí být pravda. Lež je totiž prostředek, kterým je militantní politika NATO trvale živena. Není to tak dávno co nás jistý Havel poučoval o tom, že „Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí“. V případě  NATO a samotného pana Stoltenberga je totiž pravda nežádoucí, láska jen moci a k penězům, lež má v NATO hlavní roli a nenávist je trvale živena jako prostředek k negativním postojům vůči Rusku. Tvrzení pana generálního tajemníka lze brát spíše jako zbožné přání, než pravdivou a objektivní realitu.

92 komentářů :

 1. Už několikrát jsem vám zde poskytl důkazy o tom, že jsme tento MH17 sestřelily my vesmírné civilizace a zabránily tím anexi Ukrajiny Ruskem. Pokud založíte vaši politiku a nebo třeba i útok na lži, nemůžete počítat s naší podporou, protože lež je zlo a my zlo nepodporujeme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:28 Kde se momentálně nacházíš ? Bohnice nebo dokonce Pennhurst v jůes ?

   Smazat
  2. hoďte na něj už konečně síť, ať se netrápí. Bože ten musí mít v makůvce pěknej guláš sraček...
   S

   Smazat
  3. 23:28 Já jsem z toho jelen. Vy, vesmírné civilizace, jste sestřelily MH17 a teď o tom samy "poskytujete důkazy". To znamená, že Rusko bylo obviněno lživě. Která strana má tedy politiku založenou na lži? Vy sám přece potvrzujete, že Rusko od začátku říká pravdu a lžou ti, kteří ho ze sestřelení obviňují. Takže koho to vlastně podporujete / nepodporujete?

   Smazat
  4. Čau vesmíre. Mám dojem, že tys na to kápnul! Tys přišel na to, že střílel někdo, kdo chtěl ochránit Ukrajinu před Ruskem. SPRÁVNĚ, ten střílel! :D
   No vidíš, konečně je to venku, ani to moc nebolelo, ale trvalo to.

   Smazat
 2. Ahoj, jmenuji se Viki a říkám vám, že pan generální tajemník má ve všem pravdu. Ahoj Viki.

  OdpovědětSmazat
 3. Pane Bata , neustale omilame jiz znama fakta ! Stoltenberg je nedoverihodna osoba , po tom , ako mal rozhovor s Putinom a skryte si ho nahral a publikoval .Takze je to clovek chrapoun , ktery reprezentuje vrazedni exklusivni spolek NATO .Kdeis bylo receno - kdyz roky zijete s lumpy , kus ty lumpariny se na vas navaze - a to je pripad Stoltenberga . Cely zapadny svet musi prispet svou troskou k tlaku na Rusko . Proto vystupuji v ruznem case a pripominaji se jako kostlivci ve skrini .Nejnoveji se blizi MS 2018 a je potreba je znemoznit .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nedůvěryhodný je spíš Putin a celý jeho totalitní režim. Proč asi vymýšlejí další a další "zaručeně pravdivé" a "ruskými odborníky" ověřené teorie o sestřelu, často vzájemně si odporující a neodpovídající ani Ruskem oficiálně zvěřejněným informacím? Přitom Rusko, jako jediné, naprosto přesně ví (alespoň tedy jeho armáda) jak to celé bylo - situaci těsně u svých hranic bedlivě monitorovalo (a data ochotně předávalo teroristům v Doněcku a Luhansku). Tím svým lhaním a mlžením se samo usvědčuje, že má v sestřelu prsty.

   Smazat
  2. 8:52 Ty hlupče mi připadáš jako miliardář, který
   šel ukrást bankomat.
   Ty totalitní režime.

   Smazat
  3. Dřisty prdy, okolo vrby, Pepka 8:52.

   Smazat
  4. 8:52
   Na tobě je názorně vidět,že PROGRESIVNÍ PARALÝZA ti byla dána do vínku už při tvým zbytečně nešťastným výskytu!!!!☺

   Smazat
  5. 8:52 Tak to se ti povedlo totalitní je tvoje odporná eu kdo cenzuruje vyhrožuje jiným zemím ti tvoji rádoby demokraté.

   Smazat
  6. 8:52 Máte nesporně pravdu: "Rusko situaci těsně u svých hranic bedlivě monitorovalo (a data ochotně předávalo teroristům v Doněcku a Luhansku)."
   Teď už jen zbývá vysvětlit, proč by ti "teroristé" sestřelili letadlo, o kterém podle vašeho vyjádření museli nepochybně vědět, že je civilní? Vždyť vy sám vyvracíte lež o tom, že ho mohli považovat za ukrajinský bombardér.
   Takhle to dopadá, když sice něco víte, ale
   nedomyslíte souvislosti. Pak jste se svými "argumenty" jen k smíchu.

   Smazat
  7. Jákobe Jando z Jevropských hovnot 8:52. To jsi sesmolil sám nebo pod sedativy z havlo-ČT? Ještě nám tu napiš, jak je Ukradina demokratickým a samostatným státem s nejlepší armádou na světě s demokraticky voleným presidentem, ať se zasmějeme. Raději běž ven na vzduch, idiote.

   Smazat
  8. 8:52 poněkud nepochopené. Rusko je dosud v názorech konzistentní. Myslím tím oficiální Rusko, tj. GŠ Vzdušných sil, Zamini, Rosaviacija, pověřená firma Almaz-Antej a Podnik radiolokační techniky. Stejně tak i FKÚ. Klepy novinářů, diskutérů a všelijakých rádoby znalců není oficiální Rusko. Všechny tyto oficiální složky dali k dispozici svá prohlášení a výsledky svého vyšetřování, která jsou, jak jsem napsal, plně konzistentní a k dispozici.

   Jestli vy lovíte nějaké drby na internetu anebo čerpáte z manipulačního portálu Bellingcat, jehož závěry plně přebírají nejen západní tiskové agentury, ale bohužel také JIT, potom se nedivte, že máte v hlavě zmatek. Právě proto se dnes část lidí od oficiálního vyšetřování odvrací. A není to kvůli nějaké ruské propagandě, ale naopak, kvůli šlendriánu a totální nekonzistentci oficiální verze.

   Vyšetřování je nutno vést pregnantně doloženou sérií důkazů tak, jak má být forenzní vyšetřování podle pravidel provedeno. A ne tak, že určíte pachatele a potom se snažíte téměř dětským způsobem na to napasovat důkazy a stejně vám to nevychází. Když vás rozcupujou, tak zavrhnete technickou část a přeberete agendu Bellingcat, kde se stejně dětským způsobem snažíte vymyslet příběh pomocí drbů na netu. A když ani tohle značná část veřejnosti nesežere, tak začněte vřískat: "Přiznejte se!".

   Oni vědí, že kdyby to šlo před soud, tak je Rusáci rozmáčknou jako žížalu z jara. To by museli mít celý soudní dvůr i prokuraturu pod svým velením. A jak známo, soud se nenachází v USA nebo v Británii, kam by stačilo zablokovat rejpalům víza, ale tribunál je v EU, na kontinentu, a tady to až tak lehce možné není. Ale OK, sněte dál.

   Smazat
  9. 16:16
   Rusko pochopitelně není konzistentní a to ani samotné MO RF.
   Ministerstvo mělo celkem dvě tiskovky, v té první ukazovali obrázky z radaru (údajné), kde letadlo MH17 posunuly mimo koridor a ukázali nějaké tečky, o kterých tvrdili, že to je stíhačka Ukrajiny.
   Na druhé tiskovce ukazovali úplně jiný radarový obrázek ze stejného času a tam letadlo už letělo ve svém koridoru a začali tvrdit, že jejich radary nemohly vidět na západní straně letadla nioc, tedy ani stíhačky ..
   Aniž by tento rozpor vysvětlili, tak tiskovka skončila.
   K tomu si přidej řadu další dezinformací z jiných zdrojů, dokonce i státní ruská televize tvrdila, že MH17 sestřelila ukrajinské stíhačka .. potom jakýsi Svaz inženýrů svatosvatě dokazoval, že žádný BUK nesestřelil MH17 a prokazovali to tam jakýmisi výpočty. Potom kupodivu jiná skupina začala tvrdit, že BUK tedy ano - ale určitě ne ruský.... atd .
   Rusáci jsou prolhaní a to je na nich to nejhorší.
   Kdyby čestně tehdy přiznali chybu, už dávno mohlo být všechno zapomenuto.

   Smazat
  10. Vždyť ti to Pepku Vyskoč anonymní 16:57, ten dotyční pán napsal, že jste nejprve přišli s obviněním ješte dřív neš letadlo šlo k zemi a pak jste si z vlastních sraček šli uplácat generálního prokurátora. Tak vo čem se chceš ješte tady hádat chudáčku?

   Smazat
  11. 16:57, takže ještě jednou.

   První tiskovka RF byla tři dny po sestřelu, kdy měli jen 1) svoje radarové záznamy a pár výpovědí svědků o stíhačkách, pak 2) záznamy z družic s pozicemi ukr.PVO a 3) záznamy s působením ukrajinských RLS. K tomu globální štvavou protiruskou kampaň, která frčela na plné obrátky od devatenácté minuty po zásahu letadla, v té době už tři dny a fakticky trvá dodnes

   Kartapolov neuvedl žádnou verzi, a ještě jednou ti to zopakuju, ŽÁDNOU VERZI. Rusko pouze ukázalo šílícímu světu, co má k dispozici, a POLOŽILO OTÁZKY. Radarový odraz mohlo být letadlo, to ti vysvětlí každý specialista, a mohl to být i padající kokpit. To proto, že padající kokpit nevysílá data pro 3D radar, podobně jako stíhačka.

   Ke stíhačce se přiklonili proto, že v té oblasti šly boje, svět už byl přesvědčen o sestřelu, a tyto stroje byly viděny svědky v tu chvíli na obloze.

   Podotýkám, že to bylo tři dny po sestřelu, kdy se nic nevědělo, a separáti čelili ofenzivě vládních jednotek ve třech liniích. Pád letadla jim sakra zavařil a hodně ztratili. Ale nikde Kartapolov netvrdil, že toto letadlo bylo sestřeleno stíhačkou!

   Chci ještě připomenout, že ačkoliv v té době ještě nikdo nic nevěděl, jestli náhodou nevybuchla na palubě bomba, nebo nezafungovala nějaká technická závada, všechna média řvala jako pominutá o ruském teroru, a na CNN visela celý čas fotka Putina s hubou od krve. Sám Porošenko 19 minut po sestřelu prohlásil na plnou hubu, že: "Ruští teroristé dovezli z Ruska Buk s úmyslem sestřelit civilní letadlo a to právě sestřelili." 19 minut! To ještě padaly poslední trosky na zem a Porošenko už vše věděl.

   Druhá tiskovka s radary byla mnohem později, tuším i s odborníkem na radiolokaci, a tam se údaj o stíhačce odfiltroval poté, co Holanďané daný odraz vysvětlili jako padající kokpit. Rusové s tímto vysvětlením souhlasili. Čili technická odborná diskuse, nic víc. Naopak, na této tiskovce jsme se od Meščerjakova dozvěděli zajímavé informace o radiolokaci, kdy doložil, proč by musela být zaznamenána raketa od Snižného a naopak nezaznamenána od Zaroščenského. Tedy naprosto žádný rozpor, ale naopak konzistentní doplňující vysvětlení na technické odborné bázi (Doppler). Tahle tiskovka byla hodnocena odbornou veřejností velmi vysoko.

   Jsi tak blbý, že sis na té tiskovce nevšiml jedné mnohem pikantnější věci, která tam zazněla a kterou bys určitě rád rozebral, kdybys věděl, oč se jednalo.

   Co se týká TV, už v prvním příspěvku jsem ti napsal, že beru údaje jen z oficiálních zdrojů, tj. i z holandských nebo amerických. Nikoho normálního nezajímají masturbace nějakých novinářských blbů, různých diskutérů, fantastů, rádoby odborníků, a to ani v Holandsku, ani na Ukrajině a tedy tím pádem ani v Rusku. Capisci? Já osobně jsem viděl jednoho proti putinského fanatika (možná Babčenka), který se dušoval, že má jednoznačné důkazy o sestřelu Ruskem od tajného zdroje v Kremlu. Stejně tak plátek Novaja Gazeta, která pravidelně uveřejňuje fantastické nálezy, ale po zkušenostech s nimi to už na Západě nikdo neuveřejňuje. To jsou ty tvoje ruské zdroje?

   Anebo bys rád, kdyby tu havěť Putin střílel, jak navrhoval strejda z Hradu? :) Bohužel, Rusko není Ukrajina a zjevně tam můžou novinářští uveřejňovat i úplné výmysly. Ale pokud bereš tyhle lidi jako prolhané Rusáky, tak ano, jsou to lháři. Jenže díky svobodě projevu na to mají právo.

   Smazat
  12. Pan Stoltenberg se asi ukecnul když tvrdí, že už NATO má důkazy o tom kdo sestřelil let MH-17. No vypadá to asi tak, že to letadlo sestřelilo NATO, kde by jinak ty důkazy Stoltenberg vzal, vždyť vyšetřování nevede NATO ale Mezinárodní vyšetřovací tým JIT a ten zatím k sestřelení letu MH-17 neřekl nic konkretního.

   Smazat
  13. 16:16+57. Jen v krátkosti, nemám tolik času vysvětlovat skutečnosti ruským trollům.
   jak píše 16:57 tiskovky MoD RF byly dvě, dají se najít na youtube, nebo pro rusofily na rutube, zvládne i Jouda. Lhali!
   - Položili otázky - všechna Ruská i proruská média to pochopila tak, jak bylo zamýšleno, dodneška je verze "stíhacího šturmoviku" :o) Su-25 živá, dokonce i tady s tím troubové operují a Vološina dohnali ruští novináři k sebevraždě dlouho po ruském vyvrácení té verze.

   Nebo "satelitní" fotka. Oficiální informace RT a 1.kanálu: prověřili jí ruští odborníci, je pravá. Primitivní fasifikát z fotošopu, to vidí každý na první pohled.

   Ujíždějící Buk - Zamini RF vydalo prohlášení, že ruští specialisté identifikovali Krasnoarmejsk pod správou Ukr. Byl to separatistický Luhansk. To už vyžaduje trochu úsilí, ale podle yandex.ru/maps to sedí. Zase lhali.

   Máte pravdu, Rusko je konzistentní - ve lhaní, mlžení a zkreslování. Už se těším na soud, kde Rusko bude muset, chca-nachca, vatahnout skutečná radarová data, originální záznamy o výrobě a skladování Buků a další dokumenty. Zatím jenom vřískají "my nic, to oni!", "nikdy, nikdy, nikdy" ...

   Proč zaměřili linkový civilní stroj, to se musíte zeptat jich samých. Doufám, že JIT to časem zvládne objasnit!

   Lenin určitě neříkal Učit se, učit se, učit se, ale Lhát, lhát, lhát ...

   Ocituju "kolegu", tohle podepisuju:
   "Rusáci jsou prolhaní a to je na nich to nejhorší.
   Kdyby čestně tehdy přiznali chybu, už dávno mohlo být všechno zapomenuto."
   Mohli mít už dávno klid!

   Já teď nebudu nic tvrdit, jen "položím otázku": jste neplacený užitečný idiot?

   Smazat
  14. 7:48, já taky nemám čas na rozepisování.

   Vaše „důkazy“ jsou ve stylu demagogického opakování sloganu „rusové jsou lháři“. Bez důkazů a bez schopnosti argumentovat. V podstatě jako ten imbecil, co tady u každého příspěvku vykřikuje několik frází typu „havlozvratky“ a „uASS“.

   Nebudu se vracet k mým příspěvkům ohledně technického vyšetřování, které jste odignoroval, a nebudu opakovat, že ani soudy nebudou zajímat klepy z internetu, ale OFICIÁLNÍ verze všech stran podložená ověřitelnými důkazy. Dokážete to pochopit? Momentálně v Německu nějaký Bernd vymýšlí ještě divočejší verze.

   Podobných teorií vznikly mraky, a to nejsme u WTC, kde Američani, taktéž vědci a technici, sami vyprodukovali tisíce absurdních nesmyslů. Třeba jakýsi holandský vědec a jeho „nanotermit“, či jakýsi pilot, který dokazoval, že do WTC bouraly speciální Bushovy rakety, zaručeně pravé výbuchy... atd. Proto mě nezajímají nějací ruští „odborníci“, které jejich vlastní kolegové následně smetli z povrchu. Jste jako ten flašinet, stále dokola.

   Můj názor na daný incident se narozdíl od vás v průběhu času vyvíjel, jak přicházely nové informace, a četl jsem i Bellingcat. Na úplném počátku, kdy antiruská hysterie kulminovala, a nebyly známé žádné relevantní údaje, jsem to na 75% typoval na separáty – překrytí cíle, posléze se to začalo měnit.

   Mě zajímá, kdo to sestřelil. A protože mně je nějaký Putin u prdele, a to samé platí u celého Západu, nejsem emotivně vázan na to, abych za každou cenu obvinil tzv „zloducha“, vymýšlel „důkazy“ a točil stále dokola propagandistické fráze.

   Podobné to je i s „agresí“ vůči Gruzii a třeba se střelbou na majdanu. Už v březnu 2014 věděla Ashton a Ilves, jak se to stalo, ale my stále točíme vinu Ruska.

   V případě MH17 mně stačilo, když jsem si u technického vyšetřování přečetl (explicitně uvedeno), že simulace byla provedena s ohledem na místo odpalu od města Snižne. Tahle věta byla poslední kapkou k tomu, abych např. Bellingcat přestal brát vážně a začal lehce pochybovat i o JIT a úloze Ukrajiny.

   Od té chvíle jsem se orientoval se výhradně na oficiální zdroje. Nakonec nejsem sám, Spiegel se za mylné údaje z Bellingcatu omlouval svým čtenářům třikrát s tím, že už nikdy nebude z tohoto zdroje čerpat. Podobné zklamání zažil i australský pořad „60 minut“, kdy jejich novináři cestovali na Donbas za tím vaším Bukem z Luhanska a na tváři místa zjistili, že to je úplně jinak. Jednoduše lži, lži a lži, stále dokola.

   Otázku na závěr vám nepoložím, protože za tak blbé příspěvky by vás nikdo neplatil.

   Smazat
  15. Ten pán nad vámi je opravdu silně vtipný. Argumenty má chabé, ale zcela bezpečně ví, že zde komunikuje s ruskými trolly. Víte, já si pořád říkám, jak bohaté musí Rusko být, když platí tolik lidé, že? A vám dám jednu radu - na lidi typu onoho pána nereagujte - je to zbytečné. To jsou lidé slepě jdoucí ve vyjetých kolejích a co na tom, že jim sem a tam Česká televize ukáže, jak se dělá demokracie. Odpoledne záběr od hrdinných ukrajinských vojáků, večer, ten samý záběr, ale tady už jsou to ti zloduši separatisté apod. Směji se jim v líce - stojí za zlámanou grešli, za nic více:)

   Smazat
 4. Vazeni , tu je treba si uvedomit jeden fenomen zapadneho sveta , kedy obvineny chce-nechce musi dokazat svoju nevinu .To je juesej pravo ,ktore aj na Slovensku-Kovbojsku chcel presadit pravnik s americkou skolou a byvaly min . spravodlivosti , Lipsic .Ciste UKND ! U @o@otov na dvore !

  OdpovědětSmazat
 5. MS ve fotbale v Rusku se blíží . ZOH v Soči využili "západní demokrati" k rozvrácení Ukrajiny . Co udělají a jak využijí MS teď ?

  OdpovědětSmazat
 6. NATO zcela běžně lže kterýmikoliv ústy, ať je to Stoltenberg nebo to byl Pavel nebo někdo jiný. Lhářské NATO je zcela nedůvěryhodné.

  OdpovědětSmazat
 7. Je to pro vás těžké, stejně jako pro Rusko, přijmou skutečnost, že? K vaší smůle je celé vyšetřování podloženo podklady pocházejícími ze strany separatistů i samotného Ruska. Ale už by to chtělo pohlédnout "pravdě do očí".
  Pomocí zjevných lží a falsifikací se vám nepovede rozvrátit Západ, ani naší republiku (i když máte spřízněnce na hradě …).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proberte se, naivko 8:37, lžím už věří jenom Pepek Vyskoč:

   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/mh17-holandane-zacinaji-otacet-pozornost-na-ukrajinu/

   http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/sok-podle-malajsie-jsou-obvineni-ruska-ze-sestreleni-mh17-nepodlozena/

   Smazat
  2. Pepíku, přestaň už tady šaškovat. Ty snad i věříš té nepovedené frašce s novičokem, viď. Odejdi k Jandovi a nepruď. Nebo se aspoň zamysli, jestli máš čím, nad faktem, že toho dne (jenom toho dne a nikdy předtím) byl ten let odkloněn nad bojovou zónu. Jak to?

   Smazat
  3. Nevím sice kdo je nějaký Janda, ale zato dobře znám proputinovské (kopie Sputniku) prvnízprávy. těmi slátaninami bych raději nic nedokladoval :o)

   Smazat
  4. 8:37+10:23 Věříte jenom Evropským hodnotám. To je již pravdivější pohádka "Alibaba a čtyřicet loupežníků".

   Smazat
  5. 10:23 Vy neznáte Jandu? Toho znají snad i vesmírné civilizace, co tady také opruzují.
   V.J.Horák

   Smazat
  6. Myslíš ty blbe 8:37 ty "podklady separatistů" co natočila propagnda ukradinské SBU. Tak to jsou opravdová fakta idiote. Raději se tu stále více neztrapňuj a více sleduj havlo-ČT a bakalomédia.

   Smazat
 8. V této "věci" obzvlášť platí a platit bude, CUI BONO !!!
  S přídavkem, že když chci aby to moc neplatilo, tak navedu
  nebohé letadlo nad místa bojů a sestřelím ho "ruskou"
  raketou, že Herr Stoltenberg.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. anebylo to náhodou tak že Putin vracející se z nývštěvy Italie měl na Fiumicino zpoždění na odletu asi půl hodiny. Livery Vládního stroje RF je skoro shodné s livery Malaysia Airlines . Letěl Tím místem později a odnesl to MH17. Však ukr pilot Sučka po přistání řekl něco ve smyslu nesprávného cíle. Však byl hned deaktivován , dělal ředitele nějakého letiště a letos na jaře spáchal sebevraždu. Samozřejmě že Rusové tohle vědí a jenom čekají jak si s tím slavná JIT poradí. "Vyšetřují už 4 roky a pořád nic kloudného nevymysleli. Trumfy má totiž Rusko, ale ještě je nepoložilo na stůl.

   S.

   Smazat
  2. 14:01, už přestaňte s tím Putinem. Přestaňte tvrdit, že speciál presidenta RF létá přez oblasti bojů, když Lufthansa se jim vyhýbá. Přestaňte tvrdit, že je možné si spléct letadlo, když mají k dispozici aktuální data a určitě mnohem lepší než FR24. A přestaňte tvrdit další kraviny, kterými zapráskáváte diskusní prostor. A mlžíte.

   Co věděl Vološin, to nevíme, bohužel, vzal si to do hrobu. Je to strašné že dvou důvodů, jednak předčasná smrt mladého člověka, a jednak čtyři roky byl čas se ho zeptat na tyto zajímavé věci. On se už sice vyjádřil, že s tím nic nemá, ale Markin (FKÚ RF) ho doporučil k svědečnému výslechu, protože prohlášení do TV nestačí. Už je pozdě.

   Smazat
 9. Zapadnim Mnichovskym partňorum a "spojencum" nevěřim ani datum. Je nutno duvěřovat až po prověřeni tradičnich zapadnich gliwitzkych lsti. Patňoři si zvykli na naivni ovčany, kteři jim duvěřivě uvěři každou lež v mejnstrimu.

  Prozatim Mnichovanum neni proč duvěřovat. Satelitni snimky Usaci nepředložili, "vyšetřovani" je od začatku jednostranně podjate (jako všechny podobne připady (Skřipal, chemicke zbraně umirněnych Al kajdistu použite pry Asadem v Syrii...), zaznamy instrukci a komunikace letoveho dispečinku s piloty MH 17 se kamsik vypařily, buhvico dělaly ukrošske stihačky u MH17 a BUKy v dane oblasti.

  Odkudsik vyhrabany plašť rakety s čisly je podivně zachovaly a jaksik neladi s tim, že Rusove ne,měli již několik let ve vyzbroji tento typ protiletecke munice.

  Krom toho nehraje motiv (cui bono), předpojatost vuči Rusku a privilegovani podezřele Ukrajiny. Zatloukana je odpovědnost pučistickeho režimu za změnu trasy MH17 nad oblast boju (při tom logicky by byl spiš odklon všech leteckych linek z teto oblasti). Nelogicky vypada, proč by RF přesouvala komplet ktery nema ve vyzbroji rychle na Donbas a pak zase rychle zpatky. Satelitni dukazy o přesunu chybi a navic pro Rusko by dokazani takovych přesunu bylo silně politicky škodlive.

  Prostě ta oficialni konspirace nizozemskeho vyšetřovaciho antiruskeho Bellingcatu ma celou řadu logickych děr. Je duvěryhodna asi jako, že jeskynni pilotni eskamoteři složili 2 Boeingy, ktere ani neuměli pilotova 3 vyškove budovy na manhattanu, pote vyřadili Norad, PVO Pentagonu i kamerovy system a provedli leteckou akrobacii u Pentagonu a ve vysoke rychlosti podletli elektricke vedeni a trefili Pentagon na citlivem mistě, kde uschovavala generalita dokumenty o předraženych nakupech zbrani. Podobně tomu bylo u WTC 7 a citlivych dokumentu, ktere tam byly uložene.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zajímavé, ale spousta špatných informací.
   1. záznamy rozhovorů obou věží (UA i RF) jsou k dispozici jak ze strany věže, tak z VCR. Nejsou k dispozici rozhovory v rámci věže.
   2. Buky byly použity v rámci cvičení PVO a stíhačky a) zřejmě jako cvičný cíl a b) letecká podpora ofenzivy vládních vojsk. Otázkou je, proč se Ukrajina zuřivě brání tomu, že tam měla nějaká letadla.
   3. :) to víte, špičková technologie ;) chtělo by to z ruské strany vyhrabat nějaké ty staré faktury i s podpisy. Bohužel, za sociku to byla společná armáda, takže protokoly z funkčních zkoušek a faktury z nákupu zřejmě nebudou, ale Almaz-Antej dělali až do r.2004 profylaxi a servis. Možná by tam něco ze šuplíku vyhrabat mohli.
   4. a) už jsem mnohokrát psal, odklon byl kvůli bouřce. Je na meteosatech i na snímcích RF. Letadlo odklonili na požadavek posádky a nebyl to jediný let. Odkloněno bylo např. i Air India. Spíš je od aerolinek nezodpovědné, že přez tenhle koridor létaly.
   b) se satelitními důkazy (Google earth) se vytasil JIT/Bellingcat. Ovšem jaký JIT, takový shit.
   c) podle JIT se Buk nejen transportoval po trase Kursk-Pěrvomajske a zpět, ale zároveň si pocestoval po celém Donbasu. Po výstřelu jel dokonce i na opačnou stranu do Děbalceva v ústrety útočícím Ukrajincům, pak byl v Torezu, v Avdějevce, Luhansku.. všude samý Buk, hotový les. Holt Gůgl lepší snímky nevyklopil, ani tolik použitelných fotek se nesehnalo. Uznejte, že zimní obrázky tam dát nemohli, muselo se tedy improvizovat. Ale přesto se jim jedna nepovedená s kvetoucím keříkem bezu černého uprostřed léta proflákla a museli to v hanbě retušovat. Ale to je dle JIT zjevně detail.
   5) WTC atd. to jste k MH 17 psát nemusel. Je to balast a opět nepřesný.

   Smazat
 10. 9:03 - to je hřebíček na hlavičku - CUI BONO! Klika ruských radikálních generálů se rozhodla sestřelit letadlo s Putinem nad Ukrajinou a svést vinu na Ukrajince.
  Zaprvé by se zbavili zdrženlivého Vladimira, který nechtěl povolit Ruské armádě masivní účast v bojích s ukrajinskými banderovci (fašisty, nacisty, židy, jak libo …) a dovolil jen omezenou účast vojáků "na dovolené".
  Zadruhé by mohli Ukrajině vyhlásit válku a do týdně být v Kyjevě.

  Takže se uchýlili k akci pod falešnou vlajkou, dovezli starší Buk s vyřazenými raketami (měly už být dávno zlikvidované, ale znáte ten ruský bordel …) těsně k ukrajinským pozicím a IL-96 sestřelili. Jenže nebyl to Vovkův Iljušin, ale MH17, nějakejch pitomejch Malajců. Prostě omyl :-(

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mily Vovko,

   1/ řekněte mi prosim pěkně jediny duvod, proč by amik tajil satelitni snimky svych špionažnich družic, když by mněl jasny trumf v celem připadě - dukaz že Rusove přesunuli cely komplex z Ruska a sestřelili s nim MH17, ktere stary hacker Pitin přesměroval nad Donbas.
   2/ vy si myslite, že v FSB jsou idioti a že by nechali letadlo s ruskym prezidentem letět skrz rizikovou oblast?

   Smazat
  2. 10:52 Čistě technicky mě napadá dobrý důvod, proč nezveřejnit snímky ze špionážních družic. Není rozumné ukazovat protistraně, jak skvělé nebo mizerné ty snímky jsou. Kromě toho, na snímcích ze satelitu sice údajně přečtete i titulky z novin, které si někdo čte na lavičce v parku. Problém je, že se tam musíte zrovna dívat. Čím větší plochu zabíráte, tím menší podrobnosti vidíte. Je otázka, na co se zrovna americké satelity v tu kritickou chvíli koukaly. Ale jak víme z mnoha případů, dnes Západu důkazů netřeba. Stačí něco prohlásit a tím se z toho stane svatá pravda. A pokud se ukáže, že to je lež, tak si jí za pravdu odhlasujeme v parlamentu.

   Smazat
  3. No ja jenom, že Rusove vždycky přichazi veřejně s věcnymi dukazy (prezentace šetřeni a rekonstrukce firmy Almaz Antěj, radarove zaznamy GŠ ruske armady a protistrana pouze s tvrzenimi, připadně kdejakymi "dukazy" internetu od jakehosik Bellingcatu.

   Při tom by za normalnich okolnosti měli NESTRANNI vyšetřovatele analyzovat dukazy obhajoby i jeji obviněni privilegovane Ukrajiny jako jednoho z možnych podezřelych. Dukazy Almazu i snimky GŠ by měli konfrontovat s ostatnimi dukazy, vyvratit tvrzeni obhajoby a až pak vynašet verdikty.

   Faktem je, že komise je podjata (Ukrajina v ni nema jako podezřely co dělat, jestliže tam neni i RF). Rusko je viněno od sameho počatku šetřeni a nizozemsky Bellingcraft TAJI KLIČOVE DUKAZY. To co púrezentuje je dukazni NICOTA. bUĎTO TEDY MA DUKAZY ANEBO VAŘI Z VODY.

   Smazat
  4. Tak já taky s trochou do mlýna:

   10:31, vy jste stejně pitomý, jako proruští konspirátoři. Presidentský speciál NELÉTÁ nad oblastmi bojů. Nevydělává na platy manažerům a dividendy akcionářům, zato dbá na bezpečnost presidenta. Dokonce ani renomované aerolinky tam nelétaly. A nejen to, tento systém detekuje odpovídače svých letadel a stejně tak má každý pitomec smartphone s G4, kde může sledovat cvrkot na obloze on-line.

   Bordel v armádě? OK, proč ne, ale dokažte to. Nestačí vyhrabat na netu nějaký Buk a říct "to je on!" A to jen proto, že má stejné číslo jako 3.baterie, svého času luhanské dnes kramatorské, 156.pluku PVO Ukrajiny. Tato baterie má, světe div se, úplně stejné značení jako ruské PVO ještě z dob SSSR.

   10:52, USA mají snímky (R.Perry), ale jaksi tam není to, co by mohli bez všetečných otázek zveřejnit na plnou hubu. Třeba fakt, že dotyční opilci měli na sobě ukrajinské uniformy. Proto se Kerry obrátil na Lavrova s návrhem dohodnout se, že letadlo sestřelila skupina vojáků blíže neurčené národnosti. Lavrov odmítl.

   Samozřejmě, nemusela to být vládní posádka, tyto uniformy nosili i někteří separáti, ale proč je Američané situovali do jakési "šedé zóny"? Co je to? Že by Západem označovaná šedá zóna bojů na jih od silnice spojující velká města v DLR? Tam leží Zaroščenské. V tomto případě se moc nedivím, že se Ukrajina urputně brání pojmu "šedá zóna", ačkoliv se čtyři dny předtím chlubila, že tyto pozice vybojovala.

   A jako duálně sdružený důkaz můžeme uvést povzdechy separátů na VKontakte, že o tuto oblast přišli. A do třetice, skutečný stav dokazují i obrázky z Google Earth, kde jsou jasně viditelné fortifikační systémy, které jednoznačně ukazují, kdo tuto oblast ovládal.

   15:47, spíš to vypadá na tu vodu. Jejich postup je tak zoufalý, že přizvali Bellingcat. Bohužel tím se to ještě zhoršilo. Teď zkoušejí ten samý postup jako u Skripalů a začínají s profláklým "Přiznejte se!" Už to není ani směšné.

   Smazat
  5. 18:10
   Mein gott,co jsi tim zbytečně dlouhým havlozvratkem chtěl říct????
   Že jsou uASSaci celosvětový okupanti,vrazi a lháři jde říct jednou větou!!!!

   Smazat
  6. 19:01, víš co, ty prase, běž do Haagu a vysvětli jim to sám. Když se tam objevíš ty, tlustý, plešatý, vymaštěný s tou tvojí vulgární a tupou držkou, zce dozajista padnou všichni naprdel. Zvlášť, když budeš dookola opakovat, uASS, havlozvratek a další primitivismy tvého slovníku.

   Smazat
  7. 20:25
   Jestli ty hovne vygumovanej vypadáš tak,jak ses výše popsal,tak se nedivím,že seš tak tupej a zvrhla ti.oknem i nafukovací panna!!!!

   Smazat
 11. 10:13.
  ANO, tímto je to dokázané! Teďkyk jen, KDO to řekne Puťkovi?
  Hihihi …………...

  OdpovědětSmazat
 12. Jasně!, takové "důkazy" jsou prostě tím jediným, co jim zbývá, když už všecko ostatní prošustrovali.
  Novičok či Dúma aj. provokace pod falešnou vlajkou tak vyjdou nastejno s boeingem.

  OdpovědětSmazat
 13. To jsou velké řeči a skutečné důkazy nejsou. Chybí motiv, chybí i skutečný důkaz, že ta konkrétní raketa byla v danou dobu v arzenálu ruské armády a ne ukrajinské - mimo výroků důlkaz - dokonce ani faklšovaný, předložen nebyl. Proč byl let v kritické vůbec odkloněn do kritické oblasti. S kým si měl ten, kdo odpálil raketu letoun splést? Ale důkazy sem, důkazy tam, žijeme v době možností bez hranic lhát jak když tiskne, pravda se vytratila, je pro vládnoucí diktaturu kapitálu kontraproduktivní. Žijeme ve virtuálním světě, kde blaženost je fiktivní a i ta jen pro někoho.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč odkloněn? Na žádost posádky letadla - bouřka.

   Smazat
  2. Jenže jak věděla ona inkriminovaná ruská jednotka, že bude bouře a že to letadlo poletí jinou trasou - že by tedy dovedli být rychlejší než letadlo samo a do bleskově změněné trasy se dokázali přesunout?
   Celá naše současnost, stejně jako kdysi ta Hitlerova doba žila antisemitismem a židobolševismem, tak my dnes žijeme antirusismem a zase jen proto, aby si mohl ten nejcivilizovanější Západ - tedy jeho oligarchové - pohodlně nakrást k dalšímu přežití své diktatury, které se říká kapitalistická demokracie tj. "zastupitelská" = zastoupení kapitálu jím zkorumpovanými politiky. Čím více Západ tlačí na pilu, tím více se blíží světová sociální revoluce. Vše, co dnes dělá kapitál potvrzuje jen Marxovu pravdu o nevyhnutelnosti smrti dnešní tyranie.

   Smazat
  3. 11:16, ten druhý odstavec jste tam psal proč?

   Odklonů bylo víc, dokonce i ten den (bouřka). Kde píšu, že to byla ruská posádka? My to přece nevíme. Já myslím že ukrajinská (90%), separáti (1%), Rusko (9%).

   A jak plyne čas, Ukrajině procenta pomalu stoupají.

   Smazat
 14. Rusové ty záběry z fašingtonských družic mají, ale zatím to nechtějí říci...kdysi, když ještě převládaly analogové záběry tak byly záběry z amerických vojenských družic běžné dostupné na pozici 15W a ještě jsou družice, které jsou umístěné na obratníků raka ,kozoroh, ale jejích životnost je menší co se týká životnosti...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S těmi analogovými daty.to je zajímavé, ale Rusové ty obrázky od Američanů nezískali. Alespoň o tom není nikde zmínka.

   Smazat
  2. Vis houby. Americane i pres nekolik vyzev Rusu sve zaznamy dosud nikomu nevydali! Pouze Rusove sve zaznamy odevzdali komisi, ale na ty nebyl vzat zretel a v komisi nesmeli spolupracovat, jsou dosud vylouceni z vysetrovani! Podle poslednich informaci sestrelila letadlo omylem ukrajinska stihacka, pilot Volosin, ktery uz nezije.

   Smazat
  3. 20:08, nemlž. Přečti si raději něco o vyšetřování a pak mluv, protože jen zbytečně nahráváš Bellingcatu.

   Smazat
  4. 20:08 Omylem. Jak vtipné.

   Smazat
 15. Má "náš" gen.Pavel též občanství Izraele? Jsem přesvědčený, že ano. Jako občan Izraele však bude druhořadý, nesloužil v izraelské armádě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Izrael má přeci i tajné služby...

   Smazat
  2. Proč by měla mít nějaká oportunistická guma občanství Izraele?

   Smazat
 16. Snad Stolen-berg, ne?

  OdpovědětSmazat
 17. AŤ jde celé NATO do prdele!

  OdpovědětSmazat
 18. Jediná věc, která dokazuje vinu Ukrajiny je neposkytnutí USA satelitního snímku. Už to jasně dokazuje její vinu. A je jen smutné, že Holanďani tak snadno berou za důkazy vše, co jim Ukrajina předloží a na čem dlouho pracovala. Kdyby v komisi byli i Rusové určitě by měli spoustu dotazů na pravost ukrajinských rádoby důkazů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Neuvádíte fakt, že jakékoliv zveřejnění výsledků vyšetřování vraždy spácháné na občanech, kteří byli v onom letadle letu MH17, musí odsouhlasit všechny státy vyšetřovací komise, tedy včetně Ukrajiny. Takže lze konstatovat, že potencionální vinník neodsouhlasí nic, co by směřovalo k jeho obvinění. A že mnohé ukazuje na ukrajinské sbu, je víc než zřejmé. Ale počkejme, čas má vždy trumfy na své straně.

   Smazat
  2. 15.53 Takže pravdu by se mohla dozvědět prapravnoučata... jako pravdu o vraždách Kennedyů...? Myslíte, že je to bude zajímat víc než vražda nějakého Rammese, nebo ztroskotání dřevěného kolesového parníku Washington v Atlantiku?

   Smazat
  3. 13:11, a víte co na otázku novinářů o ruské nepřítomnosti při vyšetřování této kauzy uvedl spíkr JIT? Prý se ruská verze rozchází s tou jejich :D A to není jediná perla, která tam odezněla.

   Smazat
 19. Podezřelý z vraždy ji vyšetřuje. Proč má UA v komisi právo veta. Hlava mi to jaksi nebere.V.J.Horák

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:32 Pane, jste stará logická škola. Po inkluzi bude všechno jinak.

   Smazat
 20. Občané se staly..
  Kurva, to je češtin!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebuďte detailista, po válce můžete jako dobrovolník učit lidi gramatiku

   Smazat
  2. Nebo lepší varianta - po rozkladu eu sojuzu.

   Smazat
 21. Vyšetřovací komise nakonec sama dokazuje tím co uvádí, že to Rusové být nemohli. Od údajně vystřelené rakety směrem k letadlu není na videozáznamu žádná stopa zplodin raketového motoru Buku. Číslo rakety které komise uvedla, dokazuje, že to nemohla být raketa z Ruska, protože rakety s těmito čísly byly již před řadou let v Rusku vyřazeny zato na Ukrajině zůstaly ve službě. Jen ať komise pracuje dál a nakonec jasně dokáže i neúmyslně, kde letadlo sestřelil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Letadlo sestřelil multiagent zrádce IZRAELE,
   RUSKA, USA I NATO, MULTIKULTI KAČER DONALD. Raketu financoval oncle Skrblík, pilotoval a zaměřoval ji na Putinův speciál superpilot Rampa.

   Není to o nic blbější, než výplod té "zašetřovací" komise.

   Smazat
  2. 16:17, mýlíte se, je stopa a svědci, kteří viděli raketu a viděli rozpad letadla. Jen není jednoznačná pozice, není svědek, který by mohl říct - viděl jsem výstřel. I tak, většina těch, které jsem zaznamenal, situovali střelu jižně od silnice Doněck-Luhansk, a spíš blíž k Torezu až Šachťorsku.

   Konkrétně byl zajímavý jeden z nemaskovaných separatistických komandantů, který to situoval někam poblíž Saur-mohyly. Ani to není Zaroščenské, ale mnohem blíže jižnímu Šachťorsku než oficiální verze.

   Připomínám, že ty oficiální verze byly dvě. Jedná severně od Snižného a pak to změnili na Pěrvomajskoje. Zvláštní, že se netrefili napoprvé, ackoliv měli všechny hmotné důkazy (narozdíl od Rusů) k dispozici.

   Taktéž je zajímavé, že tu verzi změnili poté, co bylo Rusko počátkem roku 2015 pozváno do Holandska a tuto verzi jim přímo v tom hangáru s troskami MH 17 rozmetalo na sračky. Až poté to JIT posunuli k Pěrvomajskému.

   Ale ani to nestačí, aby se shodovala simulace se skutečnými balistickými stopami. Tak udělali jednu věc. a) nahradili sovětskou hlavici americkou a b) ustanovili nový pojem "raketa série 9M38". Jenže nic takového neexistuje a nikdy neexistovalo. Pouze Ukrajina čachrovala se svými raketami sovětské výroby a tedy jedině Ukrajina by mohla mít cosi, co se podobá "series 9M38". Jenže to je tajné. I když přece jen něco proniklo. Ukrajinci přičinlivě ukázali, jak to jde krásně udělat a jakou v tom mají praxi.

   Ovšem proč by Rusáci dělali tak krkolomnou věc, když stačilo dovést staré rakety a prostě jen střílet, proč by chtěli za každou cenu na sebe hloupě upozornit motýlovými šrapnely a přitom riskovali výbuch vyřazené rakety na odpalovacím zařízení, to už nějak nevysvětlili.

   Jenže ani to nestačí. Ta holandská simulace se prostě neshoduje se skutečností. A to nehovoříc o tom, že nedonesli všechny trosky, a dokonce ani ty nejdůležitější - kokpit. Jsou to sráči.

   Smazat
  3. 16:17 Stopa tam být musela, ať už ten Buk letěl odkudkoli. Ale letěl.
   Podle čísla by se ta raketa dala snadno dohledat, ale pochybuji, že Rusové svou evidenci zveřejní. Teda pokud si vůbec nějakou evidenci vedou.
   p

   Smazat
  4. 19;37
   Hlavně,že ta prolhaná banderovská verbež má ve všem pořádek....naposled v tom """"zavražděným prouASSackým novinkáři"""""!!!!!!!!☺☺☺☺

   Smazat
  5. 19:37, z dob SSSR zřejmě žádná dokumentace nebude, vy troubo, to není ani u nás, podívejte se na naše archivy. Snad si nemyslíte, že mají ve svých záznamech všechny přesuny raket jak v SSSR, tak ve všech zemích, kam je dodávali?

   Jediná šance by byla, kdyby se s touto raketou setkala firma Almaz-Antej během svých servisních zásahů po rozdělení SSSR. Ale ani to nemusí být, ne všechny ukrajinské rakety měly ruskou profylaxi, něco si dělala Ukrajina sama. A od roku 2004 už úplně sama. Pokud by to v šuplíku našli i s podpisy, určitě by se s tím rádi dávno vytasili.

   Kdoví, co to je za plechařinu, když uvážíme ten průser se zaručeně pravou střepinou z hlavice 9N314M1.

   Smazat
  6. 19:37 A teď pepku nějakou vo tom velkým dramatikovi, kterak zvítězil and pravdou a láskou. A pak hezky vyskoč !

   Smazat
 22. Vážení,

  doufám že se nepletu, ale pan Stoltenberg byl v minulosti socialistickým předsedou vlády Norska. A v té době se Norsko angažovalo ve věci Palestinců...Pak došlo k událostem v Oslu a na ostrově Ytoya (možná se to píše trochu jinak), kdy si střelec Breivik poté, co měl údajně odpálit osobně bombu v Oslu, neprodleně zajel zastřílet na ostrov do sociálně demokratické mládeže, která tam měla potlach. Nějakou zpropadenou náhodou potomci Stoltenbergovi odcestovali z ostrova včas než to začalo.
  ...
  A od té doby, vážení přátelé, pan Stoltenberg šlape jako hodinky...

  Jindřich K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jindro, to je krásná konspirace. Kde jste na to přišel? Že by i Norové vymýšleli podobné příběhy?
   Ale k té kryse by se to hodilo.

   Smazat
  2. Jindřichu, a jak tahle báchorka souvisí s tím sestřeleným Boeingem?

   Smazat
  3. 19:38
   Souvisí s konspiracemi, tedy i s těmi okolo Boeingu.
   Mě se nejvíc líbila ta, že MH17 je vlastně zmizelý MH370, který přistál s mrtvými pasažéry v Číně. Cestující byli nakonzervováni formalínem a letadlo řízené na dálku odstartovalo z Amsterdamu jako MH17, aby bylo dálkově odpáleno nad separatistickým územím Ukrajiny :-)
   JW

   Smazat
 23. Co se tyka aktuality informaci je tento clanek obsoleted.
  Mozna, ze to bylo jinak: Timosenkova chtela sestrelit letadlo ve kterem letel Putin, ale spletli si ho s MH17. Pilot Volosin co letadlo sestrelil hned po pristani rekl, ze sestrelil falesne letadlo. Nejdrive rozstrilel cokpit a kdyz letadlo drzel autopilot dal ve vzduchu, sestrelili ho raketou vzduch-vzduch. Volosin uz nezije, pry spachal sebevrazdu. Jeho otec rika, ze ho zavrazdili.
  Kdo umi nemecky, necht se podiva na video s nemeckym exoertem na raketove zbrane a jeho zjistenimi. Brzy vyjde jeho kniha, kde se budeme moci docist jak to bylo. Dosavadni vysetrovaci komise je politicky motivovana za ucelem svest tento zlocin na Rusko a jeho BUG rakety.
  Video je na:
  https://deutsch.rt.com/international/70847-bernd-biedermann-zum-mh17-bericht/

  OdpovědětSmazat
 24. No to je v řiti. Tak i RT roznáší kraviny?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ANO, Rusko oficiálně šíří dezinformace, pomocí RossiaToday do zahraničí, na domácích kanálech a médiích pro Rusy samotné.

   Berndt Biedermann je bývalý důstojník Národní lidové Armády NDR, politruk a nomenklaturní Atašé. Jako raketového odborníka ho označuje německá mutace Sputniku.

   Ten bude verzi se "stíhacím šturmovikem" prosazovat i přes mrtvoly, nehledě na to, že Rusko oficiálně potvrdilo, že sestřel byl raketou komplexu Buk. Samozřejmě podle Rusů v ukr vlastnictví ...

   Smazat
  2. 9:20, soudruhu, to že jsem rejpnul do RT, to se týká tohoto rozhovoru. I když mají na názor právo všichni, myslim, že tohle RT škodí. Navíc, RT je v jednotlivých zemích vedena domácími novináři.

   A vůbec jsem nekomentoval Rusko, jen RT, proč to do toho pletete? Výsledky oficiálního ruského vyšetřování jsou v tomto případě známé už dva roky a bohužel je JIT nezahrnula.

   Smazat
 25. Rusko a Vladimir Vladimirovic Putin , nic memusi !! Neni sily , ktera by je k tomu prinutila . Putin se jenom jednou zeptal , proc zapadni staty nezverejni sve satelitni zaznamy ? Protoze je na nich videt pravy pachatel.Kdyby meli zaznam , ze to bylo Rusko , vytroubili by to do sveta !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně a jasně napsáno. Ti, kdo jen trochu myslí, musí vidět souvislosti této tragédie, které jasně ukazuji na původ toho, kdo způsobil havárii letadla letu MH 17.

   Smazat
 26. Kdyz si shrnem vsechny komploty proti Rusku za posledni roky , vychazi z toho jen jedno a to je zdiskreditovani Ruska na vsech urovnich zivota . Snad si tvurci zapadnich hodnot mysli , ze muz c.1 ve svete , Vladimir Vladimirovic Putin , podle us magazinu Forbes , se da chytit na pruhledne lzi ?!

  OdpovědětSmazat
 27. Půl hodiny před sestřelením civilního letadlo prolítalo Putinovo letadlo. Na to se nějak zapomnělo a docela to odpovídá tomu, že než si ukroši narychtovali tu bombu, tak to odsralo malasijské letadlo. Prej na příkaz Porošenka. Ať už jdou do prdele s těma kecama, stejně už jim nikdo nevěří ani dobrý den. Zachovejte rozum a nenechte se zblbnout.

  OdpovědětSmazat
 28. Tak dlouho budou chodit se džbánem pro vodu a nutit Rusko k přijetí odpovědnosti, až se jednoho dne to ucho utrhne a Rusko si odpovědnost za ten evropský poloostrov fakt vezme :-)

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.