Reklama

sobota 30. června 2018

"Uvidíme": Trump připustil možnost zrušení sankcí a uznání Krymu ruským

Anton Pljuščenko
30. 6. 2018  mk.ru/politics
Pohovoříme o tom, co připustil Obama. Prezident USA Donald Trump si v pátek popovídal se zástupci médií prezidentské "skupiny". Americký vůdce odpověděl na otázku novinářů o možnosti zrušení protiruských sankcí a uznání statusu Krymu. Prezident Spojených států komunikoval s novináři na palubě letadla během letu do New Jersey. Nejvíce se diskutující s Donaldem Trumpem novináři zajímali o témata nadcházející schůzky vůdců USA a RF. 
Americký prezident nazval témata jednání se svým ruským protějškem Vladimírem Putinem. Podle svých slov má v úmyslu posoudit situaci v Sýrii a na Ukrajině a rovněž údajné zasahování Moskvy do voleb v USA v roce 2016.

"Ukrajinu, Sýrii, volby ... nechceme, aby někdo zasahoval do našich voleb", odpověděl šéf Bílého domu.

Během rozhovoru byla zmíněna otázka možného odstranění protiruských sankcí a uznání Krymu jako součásti Ruska. Prezident USA připustil takový scénář a zdůraznil, že se domnívá, že jeho předchůdce zavinil "ztrátu" poloostrova.

"Možná pohovoříme o tom, co připustil Obama ... Prezident Obama dovolil, aby se to stalo", konstatoval 45. prezident USA, jehož slova cituje agentura TASS.

Donald Trump dal jasně najevo, že rozhodnutí nebude přijato brzy a že nejprve bude Washington sledovat akce Moskvy: "Podíváme se, co dělá Rusko".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

28 komentářů :

 1. Jé že by se konečně řekla pravda že občané Krymu rozhodly v referendu o připojení k Rusku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trump zjistil,že jeho postupy jsou sebezničující,na vše doplácí víc,jeho sance mají obrácený účinek,hrozí mu smrtelný karat,tak ho chce zmírnit,ale zřejmě se mu to nepovede,už zašel hodně daleko.....teď navíc ho trápí EU,která musí přiznat podvod na občanech EU,místo,aby byla proti hospodářské politice Ameriky a hájila zájmy EU,tak Ameriku zachraňuje od krachu a oddaluje jej ke škodě občanů EU...Babiši vzpamatuj se,dokud máš ještě chvilku času.....

   Smazat
  2. Trumpovi dochází, že nepřiznat kulatost Země se stává pro myslící lidi směšným. Tak opatrně zašeptá: ZEMĚ JE KULATÁ A TOČÍ SE KOLEM SLUNCE... Snad to brzy dojde i Anglosionistům, a jejich EU/EK slouhům v Evropě. ZEMĚ SE TOČÍ A KRYM BYL RUSKU PRÁVEM, DEMOKRATICKY, RESTITUOVÁN. HOSANA! Kšeftujme, zatraceně, dál... vždyť jim, a hlavně nám, nám utíkají dlouhé peníze...

   Smazat
 2. Tento systém je prohnilý skrz na skrz a žádné jednání ho nemůže změnit. Svět chce být klamán.

  OdpovědětSmazat
 3. Autor jen prezentuje vlhký Ruský sen.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sice o nic Rusům nejde, Krym je opět jejich, sankce je posilují, jen kdyby vydržely dýl, ale Doník jim jistě udělá radost, uzná realitu. Ovšem s malou smyčkou, jak má ve zvyku: nejdřív Rusy hrozně znectí, asi jako Kima, aby poté mohl s úsměvem udělat s Vladimirem Vladimirovičem úspěšný rukyžmol.

   Smazat
  2. "Vlhký Ruský sen" ... sankce....
   Milý pane, na rozdíl od vás si myslím, že sankce ve svém výsledku vedou k posílení Ruské samostatnosti a celkem úspěšně likvidují konkurenci velkých společností ze silných západních zemí na Ruském trhu. Proč by se měli Německé či Francouzské firmy o zakázky přetahovat s Českými firmami? Základem stabilní ekonomiky je vlastní výroba alespoň základních potřeb pro život. Ostatní jsou opomenutelné nadstandardy. A k tomu je tlačeno Rusko a od toho jsme odrazováni my.
   Vlhký sen tedy máme my, Češi, být samostatní a soběstační, nemít tu příšernou korupci na všech úrovních řízení státu, neskutečnou byrokracii, atd.
   ABC

   Smazat
  3. 22:33 Sen ? Ve francouzském deníku Agora Vox vyšel článek, který má název „Čtyři příznaky, které přivedly k rozpadu SSSR, ukazují na krach USA“.
   https://www.agoravox.fr/actualites/international/article/quatre-indicateurs-de-l-205456

   Skutečně si myslíte, že by Trump jednal s Kimem, kdyby USA na tom byly "skvěle" a on nebyl v pozici Gorbačova před cca 30 lety?

   Smazat
  4. 23:01
   Krach USA je vlhkým snem přiblblých komoušů všech zemí už od výstřelu z Aurory. A mezitím krachli komouši všude ve světě. A přesto furt melete stále dokola ty samé sračky. Prostě nenapravitelní hlupáci.

   Smazat
  5. 23:51
   Jen tak na okraj ty uASSackej kolaborantskej havlozvratku,Kim si po schůzce s Trumpetou dál dělá co chce a vrchol všeho je,že ten zrzavej VOŠOUST leze za Putinem po kolenou a prosí o schůzku....bejt Putinem,pošlu ho do PRDELE!!!!!

   Smazat
  6. 22:33 poněkud plochý názor, ale budiž. Ten "vlhký sen", jako nenápadité, ošoupané klišé, autora i jeho projev dokonale charakterizuje. Trapné.

   Smazat
  7. 17:55 A z jakého důvodu prosím dlíte v Česku, pokud vás srdce táhne daleko na východ k velikému bratru? Jste přece svoboden ve svém jednání, cesta je volná a my zde národní škůdce nepotřebujeme.

   Smazat
 4. Trampík jako správný obchodník a demagog pindá nesmysly a doufá, že mu to budou lidi baštit. Vlhký sen má Trampík, Putin nebude na jeho přání a vlhké sny brát příliš ohledy. Seznámí Trampíka s realitou a pokud to nebude výhodné pro oba státy tak jej odlifruje zpátky k Ušákům k jeho neřešeným a neřešitelným problémům v USA. Proč Trampík začíná obracet? Protože ví že bez Rusů si, jak řekl Paroubek ani chleba nenamaže. Sledujme jak to dopadne, nemusím mít kurňa pořád jenom pravdu. Jinak je také dobré podívat se na slovenský Web a jejich videa kde hovoří Igor Jurečka. Kdo nechce být mimo mísu, ocení tento zajímavý a pravdivý pramen.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chá chá chá. I když se říká, že kdo se směje naposledy, směje se nejlépe. A nebo má dlouhé vedení bobečku.

   Smazat
 5. President Trump je MESIASH, ktery zachranil svet !
  Nejlepsi president od dob R.Reagana !

  Cenzori v Cesku jsou vykaly hrbatych a
  koktavych certu !
  Jsou to orientalni kozomrdi, prevleceni za Cechy !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:54
   Tu tvojí hatmatilku tě učil určitě nějakej uASS genitál se třema zvláštníma školama!!!!!!!☺☺☺

   Smazat
  2. Honolulu je mazán právě za takovéhle blbiny, nadávky a lži.

   Smazat
  3. To víš že máš pravdu, Rostislave Hedvicku

   Smazat
 6. Co je MESIASH? ta tvoje angličtina je na úrovni retardovanýho negramota, blbe. Ale asi jsi myslel napsat MESSIAH, že. Nauč se anglicky kdyz chceš oslňovat svou supemoudrostí!
  Messiah je budoucí židovský král z Davidovy linie který bude ustavený jako vladce židovského lidu v messianické době, silně pochybuji že by si židé vybrali moronického psychopata Trumpa jako svého krále, nuff said.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebude ten židovský king nakonec nějaký David Davidovič Davidov ze Židovského autonomního okruhu v Rusku?

   Smazat
 7. Je to až komické. Rusové nedělají nic, co by před nimi neudělali, nebo nedělají Američané.
  Jakkoliv se jim nemusí líbit Krym, před ním bylo Kosovo. Jakkoliv se jim nemusí líbit Sýrie, před ní byl Irák, Afghánistán a Libye.
  Jakkoliv se jim nemusí líbit případné ovlivňování amerických voleb, před nimi byly volby v desítkách zemí, ovlivněné buď přímo americkou vládou, nebo nepřímo americkými "neziskovkami", s přinejmenším se souhlasem americké vlády.
  Co by chtěl Trump Putinovi vytýkat? To, co nejdřív dělali a stále dělají Američané sami?

  OdpovědětSmazat
 8. Zasedne fousatá rada,něco bude muset pustit ze svého konta a domlouvat obchod s Putinem.Nemluvme o USA,ale co rozhodnou fousatí v USA,americký lid je jen vykonavatel přání.

  OdpovědětSmazat
 9. Soběstačnost vede k bezpečí. Ekonomické sankce podporují zvyšování soběstačnosti tedy zvyšování míry bezpečí sankcionovaného.

  Štefan

  OdpovědětSmazat
 10. uznali to jiní západní idioti, tak proč by to neuznal plavovlasý clown z úesej ??

  OdpovědětSmazat
 11. Tenhle americky previt a lhar , bude pozadovat priznani uzeni Golan -Ruskem- Israelu , vymenou za uznani Krymu a zruseni sankcii .Bude se snazit o spinavy handl , ktery by zdiskreditoval Rusko .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tenhle americky prevít a lhář právě prohlásil jakýkoliv bojkot Izraelských firem a produktů za kriminalní čin.
   Jasně to dokazuje kdo je v USA pánem!

   Smazat
 12. HURVINCI - vysvetleni slova MESIASH bylo smazano cenzurou, ktera nad vami rozprostrela ochrany destnik pro blbecky .

  OdpovědětSmazat
 13. "Moji drazi NEDOMRDCI, budu stale ochranovat vase krehke sebevedomi postizenych nedochudcat !"

  Tuto vetu musel podepsat vas cenzor, aby dostal jeho trafiku !

  Co se tyce jazyku, tak moje anglictina, stejne jako cestina je SHARMANTNI a neodolatelna !

  Snazim se ted ucit rusky , spanelsky a IDIOTSKY, abych si s vami mohl dopisovat !
  vas SVETLONOS . (A ted se jdu podivat pod jine autory.)

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.