Reklama

úterý 5. června 2018

Už mě nebaví pořád dokola psát, že na Tchien-an-men nikdy nebyl žádný masakr tisíců studentů, rozježděných pásy čínských tanků; jak to bylo doopravdy jsem už popsal mnohokrát, že lež má krátké nohy, ale je stonožka…


Břetislav Olšer
5.6. 2018   Rukojmí
 Pravda je jen jedna, proto se může, vlastně musí opakovat donekonečna. Doprčic, tak si to přečtěte, sinoložky z ČT24, co znáte Čínu jen z ponorky a ještě přes kalnou vodu. Když mohou nýmandi obemílat jako kolovrátek své nenávistné lži a výmysly, proč bych nemohl také já opakovat pravdu, kterou přiznala i americká média...? Jak to tedy bylo, presstitutská pohádko?
Nedávno jsem seděl na lavičce na pekingském náměstí Nebeského klidu a naslouchal průvodcům skupin turistů; ten český vášnivě mluvil o tom, jak zde tisíce studentů skončily v krvavém masakru pod pásy tanků.

Ten, co mluvil v angličtině, zase vysvětloval, že nepokoje byly sice násilné, ale diplomatické depeše, které exkluzivně získal list The Daily Telegraph, dávají za pravdu čínské vládě, která vždy tvrdila, že 4. června 1989 nad ránem na náměstí Tchien-an-men odpůrce režimu nezmasakrovala. A měla pravdu…


Na náměstí Nebeského klidu, když na něm již neřadí čínští rowdies... Snímek Břetislav Olšer

Na českém velvyslanectví v Pekingu mě na moje otázku o masakru na náměstí Nebeského klidu diplomaticky odkázali na pekingské velvyslanectví USA. Byl jsem zmatený, největší náměstí světa vypadalo tak míru milovně; potřeboval jsem mít jasno, za pár dnů jsem se chystal do Tibetu, další kontroverzní oblasti.

Tak jsem se nechal poučit, na americkém velvyslanectví měli stejné informace; opět je proto zopakuji a v den 29. výročí znovu, již po kolikáté vyvracím největší HOAX, který slyšíme a o němž čteme v českých médií, zatímco Washington Post po letech píše konečně pravdivé informace:

„V jedné aleji v západním Pekingu zapálili demonstranti celý vojenský konvoj s více než 100 nákladními vozidly a pancéřovými vozidly. Letecké záběry a sloupy kouře podpořily argumentaci vlády, že vojáci byli oběťmi a nikoli pachateli. Jiné scény ukazují mrtvoly vojáků a jak demonstranti odebírají vojákům, kteří nekladou žádný odpor, zbraně.“ přiznává Washington Post dne 1989 v reportáži, která však měla původně vyznít pozitivně pro demonstrující studentskou opozici.Kdo koho na náměstí Nebeského klidu a v jeho okolí zabíjel, aneb příběh o „tisících pokojných aktivistech"; za to by v USA jistě dostali z Bílého domu diplomy a pamětní medaile... Foto: Reuters.

„Wall Street Journal“ sloužil jako vedoucí protikomunistický hlas, jako hlasitý animátor pro „Prodemokraty“. Ale jeho zprávy po 4. červnu uznávaly, že „radikalizovaní demonstranti, nyní ozbrojeni dobytými střelnými zbraněmi a vozidly“ se připravovali na větší ozbrojené boje. Reportáž Wall Street Journalu názorně zobrazuje události 4. června:

„Když se kolony tanků a tisíců vojáků přiblížily k náměstí Tchien-an-men, narazily na běsnící dav. Tucty vojáků byly strženy z vozidel, zbity a ponechány smrti. Na křižovatce západně od náměstí byla mrtvola mladého vojáka, který byl ubit k smrti, nahá pověšena na boku jednoho autobusu. Další mrtvola vojáka byla pověšena na křižovatce východně od náměstí.“

Ve dnech bezprostředně po 4. červnu 1989 hovořil New York Times v titulcích, článcích a komentářích o „tisících pokojných aktivistů", kteří byli údajně zmasakrováni, když armáda poslala na náměstí tanky a vojáky. Uváděl se odhadovaný počet 2.600 mrtvých. To bylo běžně používané číslo týkající se demonstrujících studentů, údajně pobitých na Tchien-an-men.

Proč se Číně říká komunistická, když komunistů má pouze cca pět procent z miliardy a 450 milionů obyvatel: http://www.rukojmi.cz/clanky/zahranicni-politika/4749-proc-se-cine-rika-komunisticka-kdyz-ma-na-vic-nez-miliardu-obyvatel-jen-pet-procent-komunistu-budeme-cesko-pasovat-na-homosexualni-zemi-byt-u-nas-mame-jen-ctyrprocentni-mensinu-gayu-a-leseb

Téměř každé médium v USA informovalo o „mnoha tisících“ zabitých. Mnoho mediálních agentur hovořilo dokonce o počtu okolo 8.000 pobitých. Tim Russert, vedoucí washingtonské kanceláře NBC, řekl, že na náměstí Tchien-an-men v Pekingu zemřely „desetitisíce“ lidí. Vyfantazírovaná verze „masakru“ byla později korigována západními reportéry, kteří se podíleli na vyrobené verzi a později chtěli říci, že provedli „korektury“.

Metro pod náměstím Nebeského klidu... Snímek Břetislav Olšer

Ale to už bylo pozdě a oni to také věděli. Veřejné mínění již bylo zafixováno. HOAX již měl navrch. Novináři úspěšně zmasakrovali fakta natolik, aby se hodila do politických požadavků vlády USA. A ne nadarmo se v roce 1989 uskutečnily pod taktovkou CIA studentské bouře nejen v Číně, ale i v Československu a jinde.

„Většina ze stovek zahraničních novinářů té noci včetně mě byla v jiných částech města nebo se stáhla z náměstí, takže nebyli svědky závěrečné kapitoly „studentského příběhu“. Ti, co se pokusili zůstat v centru dění, sepisovaly dramatické zprávy, které v mnoha případech podpořily historku o masakru studentů,“ napsal Jay Mathews, první vedoucí kanceláře Washington Post v Pekingu, v roce 1998 v článku v „Columbia Journalism Review“. Mathewsův článek obsahuje jeho vlastní doznání, že používal terminologii „Tiananmenského masakru“...

Resumé bylo následující; depeše z ambasády Spojených států v Pekingu, které unikly na server WikiLeaks, (za únik těchto a dalších diplomatických depeší je odpovědný zakladatel serveru WikiLeaks Julian Assange) tvrdí, že na náměstí Nebeského klidu v centru Pekingu krev tisíců lidí nikdy netekla. Boj s odpůrci režimu, jejichž vzdor si v ničem nezadal s násilím neonacistů na kyjevském Majdanu, se odehrál necelých pět kilometrů západně od náměstí Nebeského klidu a byl vyprovokován studenty.

Americká ambasáda informovala ústředí o dramatu v pekingských ulicích, kde se na začátku června schylovalo k rozhodující zteči, velmi podrobně. Washington tak věděl o deseti až patnácti tisících vojáků s automatickými zbraněmi, kteří míří do ulic metropole, stejně jako o pohybu tankových divizí čínské lidové armády.

Americká diplomacie si v tajné poště také mohla přečíst, že studenti zbudovali na pekingských bulvárech důmyslný systém blokád a barikád, aby spolehlivě kontrolovali centrum města, nebo že využívají k dorozumívání mezi zátarasy motocyklové kurýry.Třetí červnový den před šestadvaceti roky se začala situace povážlivě přiostřovat. “Lidé v hotelu Peking tvrdí, že vojsko vytlačuje obrovský dav na východ k bulváru Čchang-an,” psalo se v depeši z osudného večera. “Ačkoli to vypadá, že tyto jednotky na dav nestřílí, střelba se ozývá z náměstí za vojáky,” tvrdilo se dále v diplomatické poště. Ke zprávám přímo z náměstí využívalo americké velvyslanectví mimo jiné chilského diplomata, který sledoval poslední záchvěvy povstání na vlastní oči.

Demonstranti se na Tchien-an-men snažili domluvit vojákům, ať jdou domů (4. června 1989). “Sledoval příchod armády na náměstí a neviděl žádnou hromadnou střelbu do davu, jen občasné výstřely. Většina vojáků, kteří byli vysláni na náměstí, byli vyzbrojení jen obušky a holemi a kryli je ozbrojení vojáci,” říká se v depeších. Pracovníci Červeného kříže podle Chilana zpanikařili a utekli. Další události už líčí uniklé depeše.Tanky prokazatelně mimo náměstí Nebeského klidu...

Lídři protestů, včetně pozdějšího držitele Nobelovy ceny míru Liou Siao-poa, podle diplomata vyzvali studenty k pokojnému odchodu z náměstí. “Když bylo dosaženo dohody o odchodu studentů, spojili ruce, aby vytvořili zástup a společně opustili náměstí jihovýchodním koncem,” píše se v depeších americké diplomacii.

Nositel Nobelovy cenu míru odvedl v klidu studenty z náměstí Nebeského klidu: http://www.rukojmi.cz/clanky/4244-na-rakovinu-jater-zemrel-cinsky-disident-basnik-a-literarni-kritik-liou-siao-po-nositel-nobelovy-ceny-za-mir-jeden-z-vudcu-protivladnich-protestu-na-tchien-an-men

Výpověď z diplomatické pošty sice ostře kontrastuje s příběhy reportérů, kteří v té době byli v centru dění na náměstí Nebeského klidu, ale není zdaleka osamocená. Před dvěma lety například tehdejší zpravodaj BBC v Pekingu James Miles připustil, že před 25 lety zprostředkoval divákům své mylné dojmy.Demonstranti přemlouvají neozbrojené vojáky k jejich odchodu...

Ani podle něj se na Tchien-an-men masakr nekonal. “Protestujícím, kteří byli na náměstí, když dorazila armáda, bylo po vyjednávání s jednotkami, jež měly na starosti dodržování výjimečného stavu, dovoleno odejít,” popsal tehdejší události po letech Miles. Podobně o událostech informují i tehdejší američtí diplomaté. Ke krveprolití totiž v noci ze 3. na 4. června podle jejich zpráv do Washingtonu opravdu došlo, ale odehrálo se v docela jiné části města.

Střety zachvátily oblast Mu-si-ti, asi pět kilometrů západně od města, kde se spontánně 3. června shromáždily tisíce lidí, aby zastavily postup jednotek čínské lidové armády. Podle uniklých interních materiálů komunistické strany začali vojáci do davu pálit ostrými kolem půl jedenácté, když nepomohla palba slepými náboji a slzným plynem.

Tak zvaný masakr nemusel být vyprovokován, kdyby demonstranti dali na slova pozdějšího držitele Nobelovy ceny míru Liou Siao-poa, který vyzval studenty k pokojnému odchodu z náměstí; nebylo by žádné ostré střelby. Dav však začal stavět barikády, jež ho uvěznily, když se snažil z místa uniknout. Protestující se ocitli v pasti a armáda tak snadno rozprášila poslední zbytky odporu šestitýdenních protestů. Na náměstí Nebeského klidu nebyl tankem zabit žádný Číňan, přestože Amnesty International udává nejméně 1 300 mrtvých, neoficiálně se mluví až o 7 000 obětech.Vojáci ozbrojeni jen obušky přeskakují zátarasy na náměstí Nebeského klidu...

Je to jen záměrné plivání po Číně; takových náměstí Tchien-an-men, ovšem opravdu s krvavými masakry, ne jen vymyšlenými "tragédiemi", byly všude ve světě stovky. Proč nikdo v médiích nevzpomene Falúdžu, Kábul, Bagdád, Hue, Saigon, Lógar, Hůle, Aleppo, Tripolis, Benghází, Damašek a další krutá bojiště od Vietnamu, Iráku po Afghánistán, Libyi a Sýrii. Ví se, kolik takových „nevylhaných náměstí“ vzniklo po dopadu dvanácti tisících tun bomb na Vietnam, kolik bylo takových Majdanů, Bělehradů a My Lai...?

Je třeba si „rozšířit obzor“ o mnohem větší hrůzy s miliony mrtvých civilistů, proti nimž jsou čínské boje s demonstranty jen pouličními bojovými epizodami. Při počtu jejích obyvatel přes miliardu a pět set milionů a stovku národností a etnik jde o úplně jiné číselné poměry než v rámci bojů USA, resp. NATO proti celému světu...Nepokoje rozpoutané až mimo náměstí Nebeského klidu...

Co se stalo v Číně a co si 4. června 1989 vyžádalo životy vládních oponentů a vojáků, nebyl žádný masakr mírumilovných studentů, ale boj mezi vojáky a ozbrojenými oddíly takzvaného „Demokratického hnutí“. V průběhu sedmi týdnů před 4. červnem se čínská vláda chovala mimořádně zdrženlivě, nevyhledávajíc jakoukoli konfrontaci s těmi, kteří ochromili centrální oblast čínského hlavního města. Ministerský předseda se setkal přímo s vůdci demonstrantů a setkání bylo přenášeno národní televizí. To však situaci nevyřešilo, nýbrž povzbudilo vůdce protestu, kteří si byli jisti plnou podporou USA.

Vybudovali obrovskou sochu – podobnou Soše svobody USA – ve středu náměstí Tchien-an-men . Signalizovali tak celému světu, že sympatizují s kapitalistickými zeměmi a zvláště s USA. Prohlásili, že budou v protestech pokračovat tak dlouho, až padne vláda. Protože nebyl v dohledu žádný konec, rozhodlo se čínské vedení, ukončit protesty vyklizením náměstí Tchien-an-men. Bezpečnostní síly přišly – beze zbraní – 2. června na náměstí a mnoho vojáků bylo zbito, někteří byli zabiti, armádní vozidla zapálena...

Podle mediálních koncernů USA to byl ten moment, kdy údajně vojáci ozbrojení kulomety kropili pokojné studenty a tak zmasakrovali tisíce lidí. Čína prohlásila, že zprávy o „masakru“ byly vymyšleny západními médii a vůdci demonstrantů, kteří využili povolné západní novinářstvo jako platformu pro mezinárodní propagandistickou kampaň ve svém zájmu.

Suma sumárum: Zpráva čínské vlády potvrzuje pouliční boje a ozbrojené srážky v přilehlých čtvrtích Pekingu. Hovoří o přibližně 300 mrtvých této noci, včetně velkého množství vojáků, kteří přišli o život v důsledku střelných ran, Molotovových koktejlů a úderů; zprávy čínské vlády i depeše americké ambasády trvají na tom, že nedošlo na náměstí Tchien-an-men k žádnému masakru.

Namísto toho se studenti, pozdější držitel Nobelovy ceny míru Liou Siao-poa a popový zpěvák Hou Dejian dohodli s vojenskými jednotkami, že za svítání mezi 5. a 6. hodinou odejdou 4. června 1989 v uzavřených formacích. Čínská televize vysílala obrazy toho, jak z náměstí Tchien-an-men pochodují vojáci a jak z něho studenti odcházejí, jak zůstává náměstí zjevně prázdné...

Vážení; pokud vám budou presstituti gabalovsko-jandovských pornomédií tvrdit, že na náměstí Nebeského klidu v Pekingu rozjezdily před devětadvaceti lety pásy tanků tisíce čínských studentů, vězte, že opět nehorázně lžou… Nebuďme ovce a nenechejme se manipulovat oficiálními českými médii, řiďme se vlastním selským rozumem, který nám říká, že lepší je jednou vidět, než stokrát slyšet a číst... Nepapouškujme účelové dezinformace a dejme na skutečná fakta z věrohodných zdrojů, výjimečně i z amerických...

Další mediální lež, že je Čína až na druhém místě světových ekonomik: Čína je už 4 roky před USA v ekonomickém růstu…

V roce 2050 bude Čína supervelmocí před Indií, Velká Británie jako jediný evropský stát uzavře první desítku zemí: http://www.rukojmi.cz/clanky/4532-brics-ponecha-v-roce-2050-na-prvnim-miste-ekonomik-sveta-cinu-pred-indii-a-usa-v-te-dobe-asi-muslimska-evropa-zaplace-britanie-uzavre-prvni-desitku-francie-z-ni-vypadne-a-italie-neudrzi-ani-pozice-v-top-20

Inu, už jsem z té havloidní humanitárně-bombardovací lži unavený, nebaví mě pořád dokola psát, že na náměstí Nebeského klidu - Tchien-an-men nikdy nebyl žádný masakr tisíců studentů, rozježděných pásy čínských tanků; jak to bylo doopravdy jsem už popsal mnohokrát. Pokud nevěříte depeším z americké ambasády v Pekingu, je mi líto, ale lepší je jednou vidět, něž-li stokrát slyšet; kdo se omluví zabitým a davem zlynčovaným čínským vojákům...? Václav Havel – humanitární bombardování…

Nyní citace ze zprávy ČTK zveřejněné v iDnes, v niž se nemluví o tisících zabitých na náměstí Nebeského klidu, ale o střetu až v ulicích předměstí Pekingu... Zde: http://zpravy.idnes.cz/masakr-se-nekonal-na-tchien-an-men-naznacuji-depese-diplomatu-usa-pxu-/zahranicni.aspx?c=A110605_162330_zahranicni_stf

A kolik dětí bylo zmasakrováno americkými vojáky při „osvobozování“ Plzně? http://skrytapravda.cz/domaci/1617-fakta-1945-usa-zmasakrovaly-tridu-plnou-deti-a-plzen-o-tom-mlci

http://www.rukojmi.cz/clanky/7-usa-maji-monopol-na-masakry-rusko-a-cina-nesmi-svym-oponentum-zkrivit-ani-vlasek-na-hlave

Pět roků “ničení” tibetských tradic nejvýše položenou železnicí…?

29 komentářů :

 1. Je to jednoduché, šlo o čínský majdan 1989, potom i ten ruský, Jelcynův. Číňané to ustáli, Rusové ne.

  OdpovědětSmazat
 2. Jak to říkal ministr propagandy Goebbels? Stokrát opakovaná lež se stává pravdou. To je zřejmě jakési krédo velké části našich rychlokvašných novinářů, reportérů a čtečů zpráv. Pro velkou část výše uvedených, hlavně pak té ženské části je důležitější hlavně to, zda mají efektně nožku přes nožku, zda mají náležitý sexy výstřih a trendy účes. To co čtou, to co komentují či reportují je pro velkou většinu z těch bývalých missek podružné. František

  OdpovědětSmazat
 3. Hybridní války CIA, ať již šlo o Irák, násilné akce typu Tchien-an-men nebo Majdan, ale i atentáty jako Novitchok, jsou naší, myslím tím "naší Západní" chloubou. Na ty nám pane Olšere nešahejte. Ne nadarmo jsou dnes a denně návody na ně pezentovány v českých televizích, že?

  OdpovědětSmazat
 4. Tehdejší čínští studenti jsou dnes šťastní, že se jim převrat v roce 1989 nepodařil. U nás je tomu naopak. Kromě pár vyjímek, kteří na tom zbohatli a proto dodnes žijí v permanentní revoluci.

  OdpovědětSmazat
 5. Každoročně, okolo 17 listopadu se musím smát, když poslouchám bajky o krutém zmasakrování nevinných studentů na Národní třídě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To nic, to jenom adepti přestupu k nadřazené rase plní zkoušku své schopností CHUCPE. Cizí odborníci současně studují stupeň úpadku duševních schopností českého dorostu.

   Budou prý dobře tahat vše, kam je zapřáhnou, úpadek myšlení a patriotismu překračuje jejich nejoptimističtější očekávání...

   Smazat
  2. 17.21
   Máte pravdu.Debilizace školství pod taktovkou neziskovek na všech stupních úspěšně pokračuje a naši mladí "revolucionáři" ještě zatím neví,že jsou odsouzeni k tomu být jen námezdní silou - spotřebním materiálem .A z nevědomosti tak proto chodí na náměstí podporovat šmejdy,kteří je již dávno prodali.A navíc jsou přesvědčeni jak jsou demokratičtí.To jsou mladí "demokraté".Ale co na náměstích pohledávají ti starší? Ti tam musí být jedině z hlouposti.

   Smazat
  3. Bylo videt a vsichni to videli , jednoho studenta JAK PREKAZEL U TANKU a nic se mu nestalo a proc nebyl zmasakrovanej nam nikdo nevysvetlil...
   Miliony medii a nevysvetli nic...
   Je pravda , ze jsem se motal taky kolem tanku u rozhlasu ale tenkrat se skoro nemasakrovalo, akorat to prazili kolem mne do zdi cinzaku...
   Nemuzu to vysvetlit , popmahal jsem ten tank zapalit , ale taky nejsem zadny expert- media !!

   Smazat
  4. A kde ste vzali takovy mnozstvi autobusu najednou...jeden dyz ceka tak zadnej neprijede...

   Smazat
 6. Ano, pravdu je potřeba neustále opakovat. Pravda je například i to, že kapitalismus není a nemůže nikdy být demokracií. Argument: Kapitalismus je postaven na individualismu, kdežto demokracie na kolektivismu.


  Štefan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:22 Máte pravdu. Proto je idiot každý, kdo pověří pravicové politiky, aby spravovali kolektivní záležitosti (obec, kraj, stát). To zákonitě vede k "odklonění" kolektivních peněz do individuálních kapes.

   Smazat
 7. Pane Olšere, skoro mám pocit, že jste byl na zmíněném náměstí i tenkrát v roce 89.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zato ty jsi určitě byl zmasakrován na Národní třídě, že? I když jsi to nepřežil, vstal jsi z mrtvých, a teď tady opruzuješ. Určitě tě vzkřísil Václav Letiště Veškrna, největší dgamatik, pgezident a humanitágní bombagdég. A teď vyskoč!

   Smazat
  2. Na Národní třídě mohli být zmasakrováni rozdupáním nejvýše švábi a rusové obecní - hmyzouni s nedokonalou proměnou...

   Ovšem NA GOLANECH V TÉ DOBĚ, roku 1989, byli skutečně masakrováni lidé.

   Smazat
 8. Lze doporučit vše, co pan Olšer napíše, napsano podrobně a pravdivě, stejně jako např. článek o Kubě a další. Články pana Olšera jsou dlouhé, podrobné a pravdivé.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A jak to víte, že jsou pravdivé?

   Smazat
  2. 20:45
   Tak se projev Všeználku...

   Smazat
  3. Jen jsem se zeptal, nic víc.

   Smazat
  4. 20 53 tento smejd s zidovskym zpusobem rejpani by zde mel vyvesit sve foto neb jednou bude treba identifikovat tohoto provokatera jez se pta ,stale se pta .Idioote nauc s euzivat svuj computer a hledej v nem ,najdes tam hodne ,prakticky vse ,a neotravuj svymi lzidovskosmejdovskym zpusobenm krovaku hejbelata

   Smazat
  5. 23:50

   A ty, odpornej hajzle, bys měl radši držet hubu !!

   Smazat
  6. 23 50 hejbelak se pozna i bez radiovky ,je preci take preziffsi- rozen 1985 mel by si pozadat o reparace ,Polaci take budou platit za zida 60 bilionu! ! Ze ??

   Smazat
 9. Pane Olšere, děkuji.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jako vždy dobré čtivo, ale to nám media nepředloží

   ale lidi jsou zabednění a pořád věří že 100 x havlovská lež se stává pravdou

   Smazat
 10. JJ, pomalu se náš stát stává mediální žumpou světa. Za podpory i současné vlády/nevlády.
  Ale proč by ne, když chytří občané stále volí do řízení státu stejné lidi jen v různých převlecích .
  Na pivko je, opíct buřta za 35 Kč/kg taky můžou, zasportovat před TV taky, a za všechno může stejně Rusko.
  Kedpak že jsou ty kvality tohohle národa? Že by poslušnost?? Taková montovna Evropy, němcům přece někdo musí platit uprchlíky, oni si na svoje standardy zatím šáhnout nedají...

  OdpovědětSmazat
 11. Ono to je naprosto jednoduchý prozápadní poskoci musí každou proti západní zem démonizovat. Pravda je absolutně nezajímá.

  OdpovědětSmazat
 12. Kde berou USA tu drzost, chtít seznam zabitých? Co takhle USA kdyby zveřejnilo, kolik milionů lidí muselo zemřít díky jejich rozvozu demokracie po celém světě? Začala bych vyvražděním Indiánů, dále Evropu,Vietnam, Afganistán, Lybii,no seznam by byldlouhý. Aťuž tenhle odporný světový četník drží HUBU!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 13. Pane Olšere, já Vám věřím, že Vás to stálé opakování pravdy už nebaví dementnímu havlorežimu připomínat, ale stejně jako už zesnulý Rajko Doleček, každoročně připomínal události Srebrenice, je velmi účinné toto připomínat a nenechávat to vymizet. Víte, kolik hlavně starších lidí připoutaných k bedně o těchto věcech neví a nechají se stále ovlivňovat bolševicko/bruselskou havlovizí, která tyto bludy jako komanči v 50-tých stále mele dokola? Pokaždé se někdo nový najde, kdo si to přečte a rozšíří obzory. Jen si to vemte, Gabalové, Jandové, Mirofanové jsou vlastně novodobí politruci. Já Vám děkuji za takové články.

  OdpovědětSmazat
 14. Pokud to byli takoví "studenti" jako u nás při hadře, tak
  bych nelitoval kdyby je v tom Pekingu rozmašírovali třeba
  milion.
  Škodná se musí likvidovat nejen v přírodě. Tak proč je ty počtáře z us nějak opravovat. Ještě bych je podpořil a ty čísla po americku povýšil.

  OdpovědětSmazat
 15. Mně připadá ,že novináři potřebují článek na čelní stranu a suchou pravdu tam dát nemohou .

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.