Reklama

středa 27. června 2018

VEŘEJNÉ VYHLÁŠENÍ ROZSUDKU UKRAJINSKÉHO LIDOVÉHO TRIBUNÁLU

27.6.2018  NWOO
Na Divadelním náměstí v centru Lugansku se 22.6.2018, v den 77.výročí napadení Sovětského svazu hitlerovským Německem, konalo lidové shromáždění, na kterém byl vyhlášen rozsudek Ukrajinského lidového tribunálu (ULT), který vyšetřoval válečné zločiny režimu Petra Porošenka proti občanům Ukrajiny. ULT vznikl 15.3.2018 z iniciativy občanů Ukrajiny, žijících v Doněcku a Lugansku. ULT pracuje v souladu s ukrajinskými zákony i s normami mezinárodního práva. Členy ULT jsou tři soudci, lidový žalobce, lidový obhájce a dvanáct přísedících.


ULT se zabýval zločiny spáchanými nejen Porošenkem, ale také vysokými představiteli jeho režimu, zejména předsedou Rady národní bezpečnosti Ukrajiny (SBU) Alexandrem Turčynovem, ministrem obrany Stěpanem Poltorakem, vrchním velitelem ozbrojených sil Ukrajiny Viktorem Muženkem, bývalým předsedou SBU a předsedou Nejvyšší rady Ukrajiny Andrejem Parubým, ministrem vnitra Arsenem Avakovem, premiérem Vladimirem Grojsmanem, bývalým premiérem Arsenijem Jaceňukem a dalšími. Obvinění bylo vzneseno proti osmi činitelům zločinného režimu Porošenka za použití ozbrojených sil proti svým občanům, za založení nezákonných ozbrojených skupin, za mučení, loupeže a krádeže, za propagaci války, za blokádu Donbasu a za genocidu.

Obžalovaní

Pod tribunou byly vyvěšeny velké fotografie osmi hlavních válečných zločinců. Na náměstí se shromáždilo obrovské množství lidí nejen z Lugansku, ale i z dalších měst a obcí LLR, např. z Krasnodonu, Alčevska, Roveňka, Perevalska, Krásného Luče, Antracitu, Brjanky, Stachanova, Kirovska, Pervomajska, Frunze, Slavjanoserbska, Lutugina, Sverdlovska. Mezi lidmi byla přítomna i hlava LLR Leonid Pasečnik. Lidé nesli fotografie občanů, zabitých v občanské válce, fotografie zabitých dětí, transparenty s hesly, odsuzujícími vraždění občanů Donbasu, žádajícími potrestání válečných zločinců a okamžité ukončení války a vyjadřující odhodlání ubránit svou zemi před ukrajinskými fašisty.

Shromáždění začalo zvukem sirény-signálem leteckého poplachu. Předseda shromáždění připomněl občanům události na Majdanu, státní převrat v Kyjevě a agresi proti Donbasu. Další řečník poukázal na souvislost s 22.6.1941, dnem začátku Velké vlastenecké války. Poté přítomní uctili minutou ticha padlé ve Velké vlastenecké válce a v současné válce na Donbasu. Na velkých obrazovkách běží videa s výroky obviněných. Lidé, postižení agresí Kyjeva, vyprávějí o zločinech režimu Porošenka. Shromáždění lidé žádají pro obviněné nejvyšší trest. Soudci přečetli obvinění obžalovaných a rozhodnutí o jejich vině. Nakonec přečetli rozsudek. Všech osm obžalovaných bylo odsouzeno k doživotnímu odnětí svobody a konfiskaci veškerého majetku. Rozsudek se setkal s bouřlivým souhlasem shromážděných. ULT postoupí rozsudek Mezinárodnímu soudnímu dvoru, Úřadu zvláštního poradce OSN pro předcházení genocidě a dalším mezinárodním organizacím, zabývajícími se lidskými právy, aby přijaly opatření k naplnění rozsudku.

Atmosféra shromáždění byla nádherná. Občané LLR dali jasnou odpověď ukrajinskému zločinném režimu.
Nápisy na plakátech: "Žluto-modrá barva smrti. Trojzub nástroj vraždy" - "Ukrajinská vládo, to ty vraždíš svůj lid"


"Bombardování Donbasu se obrátí proti vám"

11 komentářů :

 1. Cšichni tito váleční zločinci zasluhují trest smrti pověšením !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za gule...

   Smazat
  2. Doživotí je daleko horší a propadnutí majetku.

   Smazat
 2. Ja si myslim, ze "separatiste" panu Porosenkovi a dalsim KRIVDI!!! POKUD pana Porosenka podporuje USA, EU, a HLAVNE nasi "myslitele", jako je Stetina, Kalousek, "knizepan" i "nase vlada - nevlada", na Ukrajine je VSE v PORADKU!! Pokud vzpomenu na upaleni "proruskych separatistu' v Odese, to bylo, TAKE, v poradku!! Vzdyt to prohlasil i jakysi clen KDU - CSL. Prijmeni si nepamatuji. I ldyz na nej byla podana trestni oznameni, deje se NIC!! Jiste vite, ze nase policie i soudy jsou NEZAVISLE!! Tedy upalovat lidi fasistickymi bojuvkami JE SPRAVNE!!! Zkuste nekdo rict, ze je dobre, ze pan Hitler hubil ZIDY a CIKANY!!! PREDIKUJI,ze nase "NEZAVISLA" justice, pokud je jeste NASE,dojde k jinemu nazoru!!

  OdpovědětSmazat
 3. Pokud majdanu v Kijevě dozoroval z okna hotelu na náměstí shůry pan Biden, je všechno v pořádku, protože jeho syn dobře naloží s ložisky břidličného plynu na Ukrajině. Svět se prostě stále nezadržitelně vyvíjí k lepšímu. I Krym se mohl stát součástí demokratické části světa. Sice od dob Kateřiny II. patřil Rusku, ale nějak se to nepovidlo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jeho syn jiz davno je pod drnem na nador na mozku ktery mel stejne velky ,jako jesterka McCain .Za dalsi jiz nas Velky Trump vyslal do Moskvy mroze Boltona jez oklikou pres Tel Aviv zastrasuje Putina jez se udajne jiz priposral jakmile slysel o tomto valecnikovi jez na neho Trump poslal.Bolton je znam tim ze okamzite rozhoduje o utoku na vse co neodpovida zajmum Velkeho Helu.Sam ovsem v bunkru a pod ochranou .On a skupina soukmenovcu rozhodla o zniceni 7 zemi behem 5 let ,to zniceni se jim povedlo dokonale ,ty miliony mrtvych a znicenych zemi asi nikdo nespocita Jsou vsude jako by byli klonovani je to neuveritelne jak tak mala skupina obyvatel v zemi jez je odmitla prijmout nyni tuuto zemi vlastni a ranuje Shit.Kdyz ovsem vidime blba Bushe adalsi idioty kteri se dostanou diky zase bloodsakers penezum do funkci neni se co divit

   Smazat
  2. Je to neuvěřitelné, je to smutné, ale je to tak...Souhlas.

   Leo

   Smazat
 4. Stejne musi byt potrestani cesky politici, kteri s vrazdenim souhlasili tj. nevystoupili s kritikou proti vrazdeni!!!! Vrah = podporovatel vrahu!!
  dustojnik-val.veteran

  OdpovědětSmazat
 5. Dle dnešních ukrajinských serverů byl to tam u separatistů pěkný kabaret. V současnosti se jim daří citelně hůře než těm, kteří žijí na území ovládané Ukrajinou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10.46 Kabaret je ty chytráku tak akurát u bendáků.Co vyjádření nějakého ukrofašounského potentáta,to perla,že furt musím utírat monitor!Takhle se opravdu bavím a nepotřebuju ani Veškeřáka.A životní úroven lidu Okrajiny opravdu stoupá,co hlavo !!!Proč všichni utíkají,když je jim tak DOBŘE????

   Smazat
 6. 10;46
  Na území Banderostánu jsou šťastný POUZE vrazi z Azova a uASSacký okupanti,NIKDO JINEJ!!!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.