Reklama

středa 27. června 2018

VIDEO: Na chorvatskou hranici dorazilo čelo nové migrační vlny, o víkendu vypukly první střety s policií, migranti skandují, ať je pustí, že nechtějí do Chorvatska, ale do Německa! Na prázdniny urychleně vyjeďte už v pátek, v neděli zřejmě uzavře Německo a Rakousko hranice, konec Schengenu se přiblížil!

- VK -
27.6.2018 AENews
Chorvatská média už koncem minulého týdne přinesla obrazové záběry z událostí z hraničního přechodu Maljevac, kde ozbrojené bosenské složky policie zastavily skupinu několika stovek migrantů [1], kteří se pokoušeli vstoupit na území Chorvatska z území Bosny, aby mohli dále pokračovat ve své cestě do Rakouska a odtamtud až do Německa. Podle chorvatské policie se jedná o první předvoj a de facto čelo tzv. letní migrační vlny, která se právě teď formuje v prostoru Řecka a balkánských zemí a na hranice Schengenu by měla dorazit během první dekády v červenci. 


Nejde však podle informací o čerstvé migranty z Afriky nebo z Asie, nýbrž má jít hlavně o lidi, kteří již dostali v Řecku azylové statusy. Právě tyto migranty už nechce Německo přijímat a chce je vracet. Poté, co Itálie oznámila, že už nebude přijímat žádné nové uprchlíky, protože země je migranty zaplavena a více už nezvládne, vyslalo to do uprchlických táborů v Řecku, v Turecku a hlavně v samotné Itálie velké zděšení mezi migranty, protože uzavřením Itálie se uzavírá tzv. jižní přístup do Rakouska. 
A jsou tu znovu. Další várka migrantů u hraničního přechodu Maljevac.

Migranti se tak začali přesunovat na vedlejší trasu, která vede z Řecka přes země bývalé Jugoslávie, hlavně přes Bosnu, Chorvatsko a Slovinsko, ze kterého se migranti dostávají do Rakouska. A právě tato cesta je hlavní trasou pro každoroční turisty z Evropy, kteří touto cestou jezdí do chorvatských letovisek. Pokud dojde k naplnění hrozby, kterou minulý týden zopakoval německý ministr vnitra Horst Seehofer, že od 1. července Německo uzavře hranice a zavede znovu pasové kontroly, pokud nedojde ve čtvrtek 28. června v Bruselu na summitu EU ke schválení migračních kvót, potom se začne odehrávat proces, který dosud Evropa nezažila.

Německo začne migranty, kteří již mají uprchlický status v Řecku, vracet ze svých hranic. To znamená, že vlna migrantů bude vržena zpět do Rakouska. Jenže rakouský premiér Sebastian Kurz už minulý týden upozornil, že pokud Německo uzavře hranice, Rakousko udělá to samé. A ihned vzápětí se k tomu připojil i Andrej Babiš, který po zasedání bezpečnostní rady státu uvedl, že pokud Německo a po něm Rakousko uzavřou hranice, Česká republika udělá totéž.

Uzavření hranic Německa a Rakouska na začátku prázdnin lze přirovnat k šílenství, ale je to zřejmě promyšlený plán


Největší hrozbou může být právě načasování. Horst Seehofer už včera uvedl, že pokud na summitu EU ve čtvrtek nebude dohoda zemí EU o přerozdělování migrantů, vydá příkaz k ochraně německých hranic okamžitě. To by mohlo znamenat, že na rozdíl od předchozího výroku z minulého týdne by mohlo Německo obnovit pasové kontroly už před víkendem, možná už v pátek, nebo druhý den v sobotu 30. června. Rakousko by zřejmě reagovalo okamžitě.

To by způsobilo naprostý dopravní kolaps v Evropě, protože po rozdání školních vysvědčení pojede velká část Střední Evropy na dovolené směrem na jih. Zdržení na rakouských hranicích by se mohlo protáhnout až na několik desítek hodin, protože rakouská policie se bude zaměřovat hlavně na více-obsazené osobní automobily, které jsou hlavním magnetem pozornosti pro policisty, protože mohou převážet migranty. A protože na dovolené pojedou celé rodiny, je jasné, že načasování uzavření hranic vyvolá kolaps. A začíná být jasné, že jde o záměr.

Přechod na rakousko-slovinské hranici.

Z tohoto kolapsu bude obviněna skupina V4, veškerý hněv Evropy se obrátí na Česko, Polsko, Slovensko a Maďarsko kvůli tomu, že tyto země blokují evropskou dohodu o redistribuci migrantů. A dá se očekávat, že Evropská komise v případě selhání vyjednávání o Dublinu IV začne proces uvalování sankcí na skupinu 4 pro-americky orientovaných zemí ve Střední Evropě. Emanuel Macron na posledním setkání s Angelou Merkel zopakoval, že Evropská unie musí v případě krachu jednání o Dublinu IV vyvodit sankce proti těm zemím, které nepodpoří systém přerozdělovacích kvót. Macron vyjmenoval sankce v podobě zablokování dotací z fondů EU, suspendace hlasovacích práv v Evropské radě, omezení přístupu občanů sankcionovaných zemí k volnému trhu práce v EU (Češi a Slováci by už nemohli v EU pracovat) a v poslední fázi i omezení přístupu firem z těchto zemí na společný Evropský trh, což by se rovnalo svým rozsahem k stejně brutálním sankcím, jaké jsou uvaleny na Rusko, jenom trochu v jiném kabátu.

Krach ve vyjednáváni o Dublinu povede v EU k lámání chleba o tom, které země v EU zůstanou, a které budou dříve či později následovat příklad Velké Británie


Pokud by došlo k uvalení těchto sankcí, všechny 4 země by během několika týdnů až měsíců padly do náruče USA a amerických elit. Je téměř jisté, že Američané by tím získali nejvěrnější spojence a rovnou celkem 4 trojské americké koně v celé EU, což by byla fatální rána Berlínu, který se snaží o poválečnou emancipaci a odpoutání se od amerického područí po II. sv. válce. Angela Merkel nechce zajít takto daleko, protože uvalením sankcí na země V4 by se nějaký Dublin IV a migrace rázem stala banálním problémem ve srovnání s tím, že uvnitř EU a uprostřed Evropy by vznikl mohutný a pevný americký politicko-vojenský blok, který by byl fundamentem plánovaného amerického projektu Trojmoří a rozpadu EU.

A mnoho politiků v ČR, v Polsku, v Maďarsku, ale i na Slovensku, má ideově mnohem blíže do Washingtonu než do Bruselu, resp. do Berlína. Samozřejmě, že po událostech na Slovensku a po zpackaném státním převratu na pozadí bizarní a zinscenované vraždy novináře Jána Kuciaka, bude slovenská vláda opatrná v přístupu k americkým partnerům, pro Bratislavu je garantem bezpečnosti před “maďarskou otázkou” Berlín, nikoliv Washington.

Americký plán Trojmoří v Evropě. Poláci si naivně myslí, že je to jejich vlastní projekt, ve kterém bude mít hlavní slovo Varšava.

Takže paradoxně, Slovensku hrozí, že sankce uvalené na země V4 kvůli odmítání migrantů povedou k oslabení berlínských garancí Bratislavě v otázce územního statusu quo na jižní hranici a Američané využijí svého vlivu ve prospěch Orbánovy vlády. Riziko, jaké to s sebou pro Slovensko ponese, je doslova děsivé. Posílení Maďarska v prostoru Střední Evropy povede ke znovuoživení debat o Trianonské dohodě, kterou došlo k zániku velkého území Uherska a vytyčení nových hranic, ze kterých profitovalo Slovensko. Česku hrozi revize Benešových dekretů, Slovensku hrozí revize Trianonu. Pokaždé, když začnou Američané vozit do Budapešti své emisary, nevěští to pro Slovensko nic dobrého. Berlín si nemůže dovolit revize Trianonu, protože to by posílilo americké elity v Evropě, které se snaží o rozklad uvnitř Střední Evropy, aby tím vrazily blok a klín mezi mocenské spojování Berlína a Moskvy.

Evropa není o budoucnosti jednotlivých samostatných zemí, ale o společné cestě evropských národů k jednotě (i pod hrozbou násilí a sankcí) pod společnou vlajkou. Otázkou je, pod kterou?


Ovšem zavírání hranic je možné chápat jako nový proces argumentace v úsvitu nového světového řádu, kde jednotlivec a jednotlivé země nesmí stát v cestě celku, i kdyby ten celek přišel o rozum a ve svém šílenství vedl své kroky k zániku. Znovu je třeba zopakovat to, co Angela Merkelová opakovala už tolikrát, že neexistuje pokračování členství v EU pro ty země, které se nechtějí podílet na přerozdělování migrantů. Seehoferovy výhrůžky na uzavření německých hranic tak plně zapadají do tohoto konceptu. Bude to znít absurdně, ale nastávající Babišova vláda bude možná už brzy v pozici vlády, která bude postavena před otázku, jestli jít proti svým občanům a začít přijímat tisíce migrantů ročně, anebo zahájit procesy vedoucí k vystoupení z EU.

Policie v Bosně blokuje vstup migrantům na hraniční přechod s Chorvatskem.
Na hranicích Schengenu se formuje nová migrační vlna, Německo a Rakousko hodlají zavřít hranice a všichni přitom ukazují na 4 země, které za to prý všechno mohou. Tento tlak lze přirovnat k noži na krku, protože země V4 se už brzy dočkají čelního střetu s realitou, už ve čtvrtek. Czexit je možná blíže, než si kdokoliv z nás dokáže pomyslet. Nejvíce může v této chvíli ale ztratit Andrej Babiš a jeho Agrofert. Je otázkou, jestli si to vůbec uvědomuje. Země V4 budou přehlasovány, ale mohou zablokovat Dublin IV. Pokud se tak stane, Czexit bude nastartován, protože všechny země V4 se rázem stanou nepřátelskými zeměmi pro celou Novou Evropu.

Vážení čtenáři, pokud se vám líbí naše práce, přispějte prosím, podle svých možností, jakoukoliv částkou našemu projektu na zachování jeho provozu, abychom mohli i nadále přinášit tyto a podobné články, které nikde jinde nenajdete. Náš server funguje pouze z darů a příspěvků našich čtenářů. Čtyři dny před koncem měsíce jsme zatím vybrali jen necelých 62% potřebné sumy pro zachování našeho provozu na další měsíc. Bez vás nemůže náš projekt pokračovat. Každé málo pomáhá a přispět nám můžete bankovním převodem, PayPalem, Bitcoinem nebo poštovní poukázkou na účet, všechny informace najdete na naší obvyklé darovací stránce zde. Děkujeme za Vaši neutuchající podporu! Naše práce a úspěchy jsou umožněny jen díky Vaší podpoře.

-VK-
šéferedaktor AE News

28 komentářů :

 1. Stačí jich tak 20 zastřelit a už se tam žádný migrant neobjeví !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tady pomůže očividně okamžité odstraněni Merkelové hrobařky Evropské unie,jinak můžete střilet a za padlé přijdou dalši tisice.
   To je vina pani vítačky a našich neomarxistů z pražské kavárny včetně naši vlezdoprdelistické vlády,která pokračuje jakoby se nechumelili dál!

   Smazat
 2. No pán Bůh nám pomoz jestli je to pravda. Jestli se zase povalí milion negrů a přičmoudlých a nikdo je na jihu nezastaví a Němci s Rakouskem zavřou hranice, tak jsme v hajzlu. Ta naše 20 000 expediční armáda hranice neudrží. Zvláště když je její polovina pod velením Němců a ti si je klidně stáhnou k sobě. Těch pá srada rot záloh to také nevytrhne. Pak to všechno svinstvo, které nikdo zpátky nechce (viz deportace z Finska) zůstane u nás a půjde o holé životy. Naši čubčí synové v politických stranách budou zase hrát jako mako a k žádné akci se ani neodhodlají aby je pak někdo nepopotahoval. No potěš koště čeho se dočkáme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vojakov v zbrani je max. 6000, zvyšok sú skladníci, šoféri, dôstojníci a civilní zamestnanci.

   Smazat
  2. Mírně poopravím - tzv. bodáků, tedy skutečných vojáků připravených a schopných jít do boje je cca. 4 600, z toho je ovšem část na východní frontě nebo v zemích jako je Afghanistán, kde bojují za české zájmy (což je samozřejmě myšleno ironicky). Ne nadarmo se říká, že naše armáda není schopna i při nasazení dalších pár set mužů Aktivních záloh více než dva okresy. Takže spíše uvažujme, co budeme muset pro vlastní ochranu udělat sami, protože stát nebude schopen pomoci ani sám sobě (tedy svým elitám), natož pak běžným občanům,...!

   Smazat
 3. Jo bezpáteřní němci neřeknou že už další hordu NEZVLÁDNOU že politika makrely a spol je k ničemu. Czexit je dobré řešení pro naši zem.

  OdpovědětSmazat
 4. Chorvati potřebují pomoc. To je místo pro smysluplnou misi našich žoldnéřů... kulomety, granátomety, a buldozerovou pohřební četu -> zahrnout s vepřovými odpadky a psími zdechlinami.

  OdpovědětSmazat
 5. No podívejme se, jak se nám dějiny opět opakují. Po Mnichovu 1938 a po obsazení Československa Němci v r.1939 v případě našeho odporu vůči Němcům hrozilo, že by vypuknutí II.světové války západní státy hodily na nás.V dějinách by jsme byli ti špatní.Dnes se to opakuje. Zase jsme my ti špatní.Přes to, že migrační vlnu způsobila Merkelová. Prý jsme vazalové Ameriky. Amerika si jen opět chystá pole pro své válečné kšefty.Americe na státech V4 nezálěží, ani na jiných evropských státech. Zavřou se hranice a brzy poteče krev.Nálada evropských sousedů kvůli migraci vaří a jen čekám kdy a kde bouchnou saze. Najednou Němci začnou migranty vracet? Proč, když si je pozvali a přeci oni to zvládnou.Všichni ti migroši, kteří uvíznou v Chorvatsku, Bosně a jinde by letecky měli být přemístěni do Německa. Tam si je pozvali!

  OdpovědětSmazat
 6. Možná budeme jednou rádi,když se nás zastanou Rusi.Tedy pokud jsme je definitivně nenaštvali.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 12:51 Rusi pro nás udělali mnohem víc, než my pro ně. Odměnou jim, je bezdůvodné vyhoštění diplomatů, uvalení nesmyslných sankcí a všemožné špinění všeho co pochází z Ruska. Naše poslání je teď lézt do prdele USA, což mnozí zvládají na výbornou. Na oplátku si s námi západ dokonale vytírá řiť.

   Smazat
  2. Naprostý souhlas. Chce to změnu orientace ČR směrem na Rusko. Jiná šance není.

   Smazat
  3. Rusko je tím, čím bylo vždy: expanzivní orientální despocie. Nic si nenamlouvejte, už obrozenci poznali, že myšlenky panslavismu jsou jen nereálná myšlenková konstrukce. Rusko se bude pochopitelně angažovat tak, aby podpořilo své zájmy.

   Smazat
  4. Anonymní 6:22

   Děkuji za váš "neotřelý" "názor". Říkal jsem si, že zde něco chybí, asi jako kdyby ve Švejkovi někdo vystřihl scénu s náborem informátora Josefa Vyskočila. Tak už je to zase kompletní, zamečení máme za sebou, jen doufám, avšak nemohu samozřejmě ověřit, že jste u toho i vyskočil. Vím, že je na vás spoleh.

   Smazat
  5. O 6:22: vytahovat strašáka 19.století nebo éru "Stalinismu" a lepit to na dnešní demokratické Rusko je možné buď za peníze, protože jako propaganda pro hloupé to stačí, nebo z blbosti - to je asi případ 6:22.

   Panslavismus dnes nefunguje kvůli duševně nemocnému Polsku a náckovskému CHorvatsku.
   Ale Slované se momentálně bez obou zemí obejdou. Jsou dost početní a silní i bez nich.

   Smazat
  6. Pro 6:22 - je hloupé vyčítat komukoli, že "se bude angažovat tak, aby podpořil své zájmy". To my spíš musíme protestovat proti tomu, že témř všechny české vlády po roce 1990 na české národní zájmy zcela zapomněly!!!


   Leo

   Smazat
 7. Oni si protiřeči,říkaji,že když maji v pase razitko Itálie nebo Řecka..tak je mohou všechny ostatní země vrátit tam ,kde dostali razítko a teď něco melou,že my je nechceme přijmout,no nechceme a ještě k tomu když už jsou vedeni v jiné zemi tak to maji marné

  OdpovědětSmazat
 8. "Kdo chce s vlky žíti, musí s nimi výti", Byla to přece naše svobodná volba. Kdo se ze své historie nepoučí, je odsouzen si ji prožít znova. 2x jsme to přežili (Rakousko-Uhersko a Německá okupace). Do třetice všeho dobrého??? Nevím jestli vymyté mozky jsou něčeho takového schopny. Těch nám nemusí být líto. Pár procent Čechů a Slováků, kteří ví o co jde se může přestěhovat za Ural. I s tím už jsou zkušenosti. Ironií je to, že někteří se tam budou vracet stejně tak, jako se z Německa vracejí rušští Němci.

  OdpovědětSmazat
 9. Bude-li se více hlídat hranice bude problém spíše s návratem, než s odjezdem na dovolenou. Před 14dny jsem jel s Chorvatska a Slovinci už "zlobili" (1hod.). Umím si představit nejhorší scénář, který si snad už ani nezasloužíme: odchod z EU a setrvání v NATO. Věřím, že nakonec vláda zvolí menší zlo a kývne na kvóty. Doufat, že jen s USA nám bude v Evropě lépe by bylo již za hranicí zdravého rozumu.

  OdpovědětSmazat
 10. Poplach ? No asi by mela byt info ze se neco deje, ale pokud D+A "uzavrou hranice" SE muze jezdit pres H nebo tam uz je zavreno ? :)

  OdpovědětSmazat
 11. Vôbec sa nedomnievan,že príde k takýmto drastickým zmenám.Všetko závisí na výlučne ako to prijmu občania jednotlivých štátov a zodpovedne dokážu rozoznať rozumnú alternatívu od cesty do fatálnych problémov.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rozumnou alternativou jsou černoši žijící v Africe a do Evropy jezdící jenom jejich diplomaté, obchodníci a PLATÍCÍ TURISTÉ.

   POKUD CIZÍ PES PODLEZE PLOT, PROTOŽE HO NĚKDO BIJE, nakrmím ho a zavolám do útulku kam jsou psi KONCENTROVÁNI, než se jich někdo PO KASTRACI ujme, nebo než je po MARNÉM UPLYNUTÍ LHŮTY V USA UTRACEN.

   POKUD PODLEZE PLOT ABY MI SEŽRAL MASO ZE STOLU, ZASLUHUJE PŘES ZADEK A ODVÉST ZPĚT; A OPRAVIT a střežit PLOT!

   Pokud podleze aby pokousal nebo zabil moje děti, mne, či moje soukmenovce, ZASLOUŽÍ CHYTIT A UTRATIT.

   ANI V JEDNOM PŘÍPADĚ MĚ NÁBOŽENSTVÍ ANI RASA PSA, ANI BARVA JEHO SRSTI, NEZAJÍMÁ.

   Smazat
 12. Nepouštějme nepřítele do týlu, bránit se musíme na hranicích ! RA TA TA TA !

  OdpovědětSmazat
 13. Asi se nebude nic dramatickeho dit......lehnem na zada a roztahnem nohy , jako vzdy v historii a dobrovolne se nechame ošukat.........

  OdpovědětSmazat
 14. Sankce? Začal bych jednat s Ruskem o obnovení RVHP, to by bylo veselo a přestal bych dotovat beruselský krmelec.

  OdpovědětSmazat
 15. 20:02 nová orientace na rusko a další nebo stejnej napíše obnovení rvhp.Když vám to rusko tak chybí,co vám brání se tam odstěhovat? DO 14 dnu jste spátky. Tato zem 100let za ZÁPADNÍ evropou nemuže nikomu nic dobrého nabídnout.

  OdpovědětSmazat
 16. 9:34
  A proč ty a tobě podobný jelita z havlolejnolahvárenský trenýrkárny se už dávno nenechaváte demokraticky zavírat a střílet v uASSacký žumpě????!!!!!
  Tak zavři pec nedomrdku a otevři další havloflanděru!!!!☺

  OdpovědětSmazat
 17. Jezdili jsme do Chorvatska na robinsonády.Teďka už nasrat, člověk aby se bál, že se mu tam v noci naramuje banda uzených analfabetů. A tak tam bylo krásně, než tu Afriku zkurvenci za vodou a zkurvenci "západní hodnoty" rozjebali!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 18. Na hranici: 1)cedule o zakazu vstupu,
  2) po 20 metrech vodni dela,
  3) po 50m gumove strely a
  4) po 50m ocelove strely.
  Jednoduche a ferove !!!!
  dustojnik-val.veteran

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.