Reklama

.

.

neděle 17. června 2018

VIDEO Ohlédnutí za udílením Krameriových cen: Tomský prozradil, proč už nemůže do ČT. A došlo i na zavražděného Kuciaka


17.6.2018  ParlamentníListy
Už třetí rok po sobě rozdávala Asociace nezávislých médií Krameriovy ceny za svobodnou žurnalistiku. In memoriam ocenění dostal v únoru zastřelený slovenský novinář Ján Kuciak. V porotě opět zasedl i šéfredaktor MF Dnes Jaroslav Plesl. Na akci promluvil mimo jiné poslanec ODS Václav Klaus mladší, který citoval z Bible.


Česko a Slovensko si letos připomínají sto let od vzniku Československa. Právě kvůli tomuto výročí byla Krameriova cena pojata federálně. Ocenění se dočkali čeští i slovenští novináři s odůvodněním, že se tak či tak navzájem ovlivňují. Slovensko na udělování cen zastupoval čestný host, velvyslanec v České republice Peter Weiss. Symbolicky se navíc ceny udělovaly ve Slovenském domě v Praze
Jako první byl oceněn konzervativní publicista a filozof Alexander Tomský, kterého krátce představil poslanec Parlamentu České republiky Václav Klaus mladší, jenž na Tomského pronesl oslavnou řeč. V ní v prvé řadě poděkoval za to, že akce nebyla zakázána. Posléze připomněl, že na počátku všeho dobra i zla je vlastně slovo. „Koneckonců, začíná tak i Bible, že na počátku bylo slovo,“ zaznělo z úst Václava Klause. Slovo je podle českého zákonodárce opravdu mocné. Skrze něj se šíří dobro i zlo. Tomský podle poslance šíří po světě dobro.


Poté si vzal slovo další konzervativní myslitel Roman Joch a ocenil na Tomském, že zastává křesťansko-konzervativní pozice a staví se kriticky k myšlenkám multikulturalismu a k levicově liberálnímu chápání světa.

Pak se k mikrofonu konečně dostal oceněný Alexandr Tomský. Cenu mu předal předseda Asociace nezávislých médií Stanislav Novotný. Publicista všem poděkoval. Pochvaloval si, že měl možnost žít ve Velké Británii a prožít si na vlastní kůži britský konzervatismus. „Bohužel už ani ta stará Anglie není to, co bývala,“ posteskl si. Nejen v Anglii, ale i v dalších částech světa dnes konzervativci zápasí s politicky korektní cenzurou. „Je to opravdu strašná potíž. Já třeba už nemůžu do veřejnoprávní televize dneska, protože jsem balancoval na hraně,“ zaznělo také z úst Tomského.

Ocenění se dočkal i bývalý český velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta, kterého představil analytik Jan Schneider. Ten Baštu vykreslil coby .… …. ….

9 komentářů :

 1. Konečně slušný lidé dostali ocenění tak to má být.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy ty lidi znáte?, Nebo je to jenom váš POCIT?
   Pojem "slušný člověk", či "slušní lidé" je od velvetového převratu totálně zkompromitovaný... Obsahově se dnes překrývá s pojmem "pokrytec u moci" a tak...

   Vymazat
  2. Slušní lidé... Kdysi jsme koupili starou, nevzhlednou barabiznu a netrvalo dlouho, přišel nám "nepodepsaný" dopis z obecního úřadu (zastupitelstvo roky nezasedá, aniž by je kdo rozpouštěl a vyhlašoval nové volby), že jim naše chalupa hyzdí vesnici. Ten zapadákov, kde se lze dopočítat ca 17-18 hlavních zákonů, o kterých tu nemají ponětí, či na ně evidentně kálí. Co na to úředníci místně a věcně příslušných oudů? Nic, vždyť to jsou jejich kamarádi, případně kamarádi kamarádu. České pohraničí, toť fenomén severní polokoule. Nač létat do kosmu a hledat jiné civilizace, stačí sednout do auta, vlaku... a zajet si pár km k hranicím... To vše 72 let po II. světové válce...
   Nezájem o realitu vyjádři zde: www.alekus.rajce.net

   Vymazat
 2. Vždy je problém, když se "vybírají" "umělci" a žurnalisté a zde se těžko "kritizuje" , protože "umění" a žurnalismus především se těžko měří a váží, vždy jde o subjektivní hodnocení a záleží na složení poroty. Výběr poroty je dobrý, jsou to "kvalitní" lidé, jenom nevím zda tam byli všichni. Mám jenom malou poznámku k A. Tomskému, protože jde o hodně zuřivého "sionistu" a stačí mu říci jenom nějakou malou a poctivou kritiku Izraele a jde mu pěna od "huby" a začne být fyzicky násilný!! Kolikrát už dostal na pysk a chodil s monokly, ale pere se dál,i když už má nějaká léta!!!

  OdpovědětVymazat
 3. Proč tolik pěny u huby, asi "poctivá kritika" byla spíše provokace.

  OdpovědětVymazat
 4. V Česku zakázaná slova:
  Němci šmírovali Rakousko... Co na to český tisk? Nic..., sám je šmírovaný...

  OdpovědětVymazat
 5. "Joch ocenil... k levicově liberálnímu chápání světa." Proboha, tohle jsou mystifikátoři - jde o pravicově liberální chápání světa! Korporace ovládají svět, korporace tlačí na vznik válek, korporace vyvolávají imigrační vlny! To korporace žádají import pracovních sil z třetího světa! Máme tu korporativní fašismus in natura, ale pomatenci blábolí cosi o levici! Absolutně falešní a prázdní! A mimořádně podlí tihle "věrozvěstové" a falešní myslitelé.

  OdpovědětVymazat
 6. ====================================================

  ===== PODPOŘTE !ARGUMENT =====
  http://casopisargument.cz/2018/06/17/staci-150-korun-a-zmenite-argument-k-nepoznani-pridejte-se-a-pomozte/

  ====================================================

  OdpovědětVymazat
 7. Thanks for sharing, nice post! Post really provice useful information!

  Giaonhan247 chia sẻ mua hàng trên amazon như thế nào cũng như cách tính thuế khi mua hàng trên amazon và giải đáp mua hàng trên amazon nhật có đảm bảo không uy tín và chia sẻ thêm các trang web bán hàng online nổi tiếng của Đức.

  OdpovědětVymazat