Reklama

pondělí 4. června 2018

Výročí událostí na Tchien An-men

Jaroslav Loudil
4. 6. 2018
4.června 1989 zemřelo v Pekingu při demonstracích za změnu režimu několik set lidí. Změnit režim se nepovedlo a v následujících letech vláda jedné strany vyrvala z bídy miliardu lidí a v ekonomické a sociální oblasti se vláda v Pekingu ukázala jako nejúspěšnější na světě. Vláda v sousední miliardové Indii sice demokratická je, ovšem stále tam v absolutních číslech roste počet negramotných, obří množství lidí nemá přístup k elektřině a dle statistik UNICEF tam ročně zemře díky bídě, špíně a nakažlivým nemocem o 1 000 000 malých dětí do jednoho roku věku více, jak u komunistů v Číně.


P.S. Naše média stále brečí nad několika stovkami mrtvých v Číně roku 1989. Od této doby ovšem zemřelo díky fatální neschopnosti demokratické vlády v Indii zbytečně přes 30 milionů !! těch nejmenších dětí . 30 milionů mrtvých dětí v demokratické zemi naše mainstream média nijak nezajímají , to přeci - "běží" - v demokratické zemi. Ovšem těch cca. 500 mrtvých v Číně je každoročně rozebíráno :"zdola, shora, z prostředka, v noci, ve dne , v mlze i při náledí. Vždyť to přeci zavinili komunisti !!

Těžké rozhodnutí Teng Siao - Pchinga ze 4.června 1989 považuji za správné. Dějiny ho tak potvrdily. Vše ostatní je jenom nářek - "Na nesprávném hrobě !"

https://www.lidovky.cz/cinska-mladez-je-k-masakru-z-4-cervna-lhostejna-fob-/zpravy-svet.aspx?c=A140602_114504_ln_zahranici_msl

20 komentářů :

 1. Wikileaks už před lety zveřejnily informaci, že na samotném náměstí tehdy k žádnému masakru nedošlo. Stačí si zagooglit "no bloodshed inside Tiananmen Square". Ke krveprolití došlo jinde. Celá akce vůbec probíhala krapet jinak, než se nám stále líčí. Evidentně došlo v Pekingu k masovým studentským nepokojům, tvořily se barikády a ke střelbě došlo až poté, co armáda vyčerpala jiné možnosti.

  "According to the Tiananmen Papers, a collection of internal Communist party files, soldiers started using live ammunition at around 10.30pm, after trying and failing to disperse the crowd with tear gas and rubber bullets. Incredulous, the crowd tried to escape but were hampered by its own roadblocks."

  https://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/wikileaks/8555142/Wikileaks-no-bloodshed-inside-Tiananmen-Square-cables-claim.html

  Docela by mě zajímalo, jestli to náhodou taky nebyl pokus o "barevnou" revoluci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sám jste si odpověděl : Samozřejmě, že to byl pokus o barevnou revoluci. Naštěstí pro Čínu a tím i pro celý svět neúspěšný.

   Smazat
  2. Asi byl, ale tehdy nebyl internet, tak to nešlo tak snadno.

   Smazat
 2. Dobrý pozdní večer.
  Přečtěte si, prosím, tento článek o náměstí
  Tchien-an-men v Pekingu před léty:
  http://www.rukojmi.cz/clanky/6279-uz-me-nebavi-porad-dokola-psat-ze-na-tchien-an-men-nikdy-nebyl-zadny-masakr-tisicu-studentu-rozjezdenych-pasy-cinskych-tanku-jak-to-bylo-doopravdy-jsem-uz-popsal-mnohokrat-ze-lez-ma-kratke-nohy-ale-je-stonozka
  Pěkný večer.

  OdpovědětSmazat
 3. Jenom vzpomeňme na 17. listopad 1989 odehrávájíci se na Národní třídě v Praze, kde údajně byli rovněž zmasakrování nevinní studenti. Každý rok v tento den se odehrává velkolepá komedie v kladení věnců na Národní třídě v Praze na počest zmasakrovaných obětí. Kdo byl tedy ve skutečnosti zmasakrován? Nikdo. I ta jedna mrtvola studenta Šmída, která byla několik dni po událostech zveřejněna, byla obrovská lež, puštěná do médii jenom proto, že údajný masakr probíraný herci ve stávkujících divadlech, přestával účinkovat. Šmíd pak zázračně obživl a dodnes se těší asi dobrému zdraví. Zato jeho mrtvolu komedianti uctívají každým rokem na Národní třídě kladením věnců. Nemusíme chodit na Náměstí nebeského klidu a stačí nám naše události, abychom pochopili, že celá ta komedie byla dobře zinscenovaná barevná revoluce, která se nepovedla v roce 1968, ale už v roce 1989 se povedla. Pravda je totiž taková, že všude tam, kde se nachází velvyslanectví USA se odehrávají barevné revoluce, organizované dobře připravenými provokatéry řízenými z tohoto velvyslanectví. Poslední barevná revoluce se odehrála v Arménii v hlavním městě Jerevanu v důsledku které byl opoziční politi, který v původních volbách získal jenom 8 % hlasů, jmenován předsedou vlády a ten jmenoval vládu jejichž členové všichni do jednoho absolvovali studia a školení v USA, takže můžeme očekávat, že Arménii v blízké budoucnosti vyroste další Americká vojenská základna s raketami namířenými na nenáviděnou Moskvu. Jediný, kdo se ubránil barevné revoluci připravované a organizované velvyslanectvím USA byl Erdogan, který s pomocí informací od Putina pozavíral, za velkého křiku demokratických médii všechny pučisty z řád Turecké kavárny a bylo vymalováno. Byl ale jediný. Jinak barevné revoluce probíhají všude na světě, tam kde USA potřebuji rozsévat demokracii.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 6:04

   Jasně, Erdogan je prima chlapík. Lidi zavírá do vězení a vraždí je, jenom když musí. A jenom ty, kteří zneužili jeho dobrotu a nezměrnou trpělivost.

   Kokotko

   Smazat
  2. 6:04: není nad skvělou ripostu odtrženou od kontekstu - když už to jinak nejde.
   Jinak moje poznámka: Turecko má 80 milionů lidí, Erdogan se těší jak se zdá u těchto lidí oblibě. Nebudu zde zabíhat do řešní problému, že je to diktátor, jak svého času Kadafi a že má spoustu pro nás nepřijatelných vlastnosti. Asi celková konstelace v Turecku nebyla pro oranžovou revoluci, jak byla provedena v Lybii - asi z toho nic pro Emeriku nekoukalo - ropa tam není. Jen za to Erdogan vděčí, že přežil. Omlouvám se, jestli jsem se dopustil ve svém uvažování ryze amaterského politologa - chyby. Jak to dopadlo v Lybii - kdysi kvetoucí zemi - s diktatorem Kadafim, podotknu - všichni víme.

   Smazat
  3. 12.11 Nelze srovnávat Erdogana a Kadafiho. Erdogan je návrat k Osmanské minulosti.
   Kadafi přišel s modelem lidového státu Džamahirje a s Zelenou knihou. Diktátor Kadafi je nálepka západu pro jeho aktivity na modernizaci a sjednocení Afrického kontinentu.

   Smazat
  4. Zelená kniha je mimo jine kritikou bývalé socialistické a dnešní kapitalistické zastupitelské demokracie. Definuje základy přímé demokracie a lidového státu s vládou lidových mas bez politických stran.
   Příznivci přímé demokracie by mohli o té knize něco vědět ...

   Smazat
 4. http://leva-net.webnode.cz/products/cinsky-majdan-89/

  OdpovědětSmazat
 5. Ano, ani včera si "pravdoláskařská" ČTV neodpustila protičínskou vakcinaci českého lidu obecného, když ústy Šámalové zahořekovala nad osudem jednoho z čínských studentů, který při těch nepokojích zahynul.
  Studentů je mi líto, i jejich rodin. Dílem doplatili na svou nerozvážnost či naivitu nebo se i nechtěně ocitli na "nesprávném" místě. Zmařené životy ...
  Nad miliony zabitých a zmrzačených ve zločinných agresích vedených od té doby US huny (i s jejich vazaly) po celém světě však ta stejná "pravdoláskařská" ČTV nevzpomněla. Nikdy! Nepatří to zřejmě do jejího "hodnotového" vidění, v němž liberální demokracie pro horní 1 % populace stojí až tak vysoko, že dokáže pokrytecky přebíjet i miliony mrtvých, desetimiliony vyhnaných chaosem, který v jejich zemích rozsévá Západ, dokáže nevidět cílený rozval kdysi prosperujících zemí pro mocenské zájmy téhož Západu, a dokonce stát i nad mezinárodním právem, ze kterého si ten samý Západ (na rozdíl od Číny, např.) dočista udělal trhací kalendář.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Studentů nám líto být nemusí z prostého důvodu, protože jsou to vyškolení studenti na provádění demonstrací, rozvracení států, vyvolávání nepokojů. To že jde o studenty je jenom kamufláž, aby to vyvolalo u veřejnosti lítost pokud k něčemu dojde, ale ti studenti jsou vlastně školení provokatéři a se studiem mají pramálo společného, někdy neodpovídají ani věkem. Je možné s takovými studenty se setkat ve všech státech, kde USA provádí puče a převraty. Na televizních záběrech pak vidíme jak studenti útočí Molotovovými koktejly, najíždějí do pořádkové policie motorkami, jsou vyzbrojeni slzotvornými prostředky a maskami, mají tyče a řetězy. Otázka jestli vůbec mají index, neboli průkaz o řádném studiu na té které fakultě o čemž silně pochybuji. Ale ve všech médiích se jim říká studenti, aby se zvýraznila jejich nevinnost.

   Smazat
  2. Skuteční studenti studují, učí se, aby nebyli hanbou svých rodin. I v demokratickém Japonsku s obdobným písmem, každoročně několik skutečných studentů, kteří nestačí na nároky svých škol, raději dobrovolně zemře, než by se stali, svým studijním neúspěchem, hanbou svých rodin... SKUTEČNÍ STUDENTI SKUTEČNÝCH UŽITEČNÝCH OBORŮ - PŘÍRODNÍ VĚDY, OBĚ MEDICÍNY, MATEMATIKY, FYZIKY, CHEMIE... NEMAJÍ NA BLBNUTÍ NA DEMOŠKÁCH ČAS. To je doménou pseudovědních oborů uměleckých, chiromantie, politologie, teologie,... A studentů z povolání = věčných studentů, vrcholových sportovců, osůbek využívajících indexy jako krytí...

   Smazat
  3. P.S. I Talíbán jsou přece STUDENTI... a takoví dostali v Číně přes držku. Já s tím nemám problém. Kolik studentů - talíbánců zamordovali ve světě demokratičtí žoldnéři? Měli se holt (studenti i žoldnéři) lépe učit a neskončili by na bojištích.

   Smazat
  4. "Studenty" je třeba likvidovat při každé příležitosti. Co jen ti "studenti" napáchali u nás
   při hadráku.

   Smazat
 6. Sakra a ze mrtvych Palestincu neni nikomu lito.I prezident rika jen houst,pekne postrilet.

  OdpovědětSmazat
 7. Dobře to pro Čínu dopadlo pro nás to v 89 dopadlo špatně.

  OdpovědětSmazat
 8. Všechno špatně! K žádnému masakru na Náměstí Nebeského klidu nikdy nedošlo, je to jen západní propaganda! Viz např. - http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1260485-wikileaks-krveproliti-na-tchien-men-nebylo-na-tchien-men anebo https://zpravy.idnes.cz/masakr-se-nekonal-na-tchien-an-men-naznacuji-depese-diplomatu-usa-pxu-/zahranicni.aspx?c=A110605_162330_zahranicni_stf

  OdpovědětSmazat
 9. Vážení, kdo to ví, jak to bylo doopravdy na tom čínském náměstí? V knižce Perestrojka, autor Harpal Brar, vydavetelství Orego, 2002 je v kapitole věnované udalostem na Náměstí nebeského klidu, zmíněno rovněž to, že byla spousta obětí mezi vojáky, kteří se nejdříve pokoušeli pacifikovat demonstranty nekrvavou cestou /nevyjadřuji si zde k internetovému odkazu wikileaks/. Chtěl jsem připomenout raněné policisty a asi rovněž oběti pacifikace "revolucionářů" v Kyjevě v roce 2014 na Majdanu. Zcela podobný přístup byl k pacifikaci demonstrace v Pekingu ze strany čínské kruté komunistické vlády. Vtip je ten, že ty stránky zde nikdo téměř nečte a na hloupou a lživou televizi, třeba při jídle, se dívá kdekdo. Všichni, co se na tu televizi divají, vnimají svět černobílé - zlí komunisté, dobři kapitalisté, tak jak svého částu troubila Svobodná Evropa a Hlas Ameriky. Ta Svobodná Evropa o té dobrotě kapitalismu, především o ryzích umyslech Emeriky, myslím stále troubí. Kdysi jsem ji sledoval, nyní takový vysilač sledovat pokládám za ztrátu času. Jen díky připochodávání toho velebeného kapitalismu jsem se přesvědčil o tom, že toto zřízení vůbec nemá být velebeno.

  OdpovědětSmazat
 10. Thanks for sharing this useful information

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.