Reklama

úterý 5. června 2018

Wagenknechtová: Omezte zájmy USA, vraťte Rusko do G7!

5.6. 2018   prvnizpravy
Sahra Wagenknechtová, předsedkyně německé parlamentní strany Die Linke, vyzývá státy G7, aby vrátili Rusko do kruhu nejdůležitějších průmyslových zemí.
Tak by bylo možné vytvořit protiváhu vůči americkým zájmům na budoucích summitech, řekla předsedkyně Die Linke v rozhovoru pro Deutschlandfunk.

Sahra Wagenknechtová také vyzvala Evropskou unii, aby důvěrnější vztahy se zahraničními partnery budovala s větší jistotou a prosazovala své vlastní cíle. Německo musí posílit domácí poptávku a snížit svou ekonomickou závislost na vývozu.

Spojené státy začnou od pátku uvalovat cla ve výši 25 procent na ocel a deset procent na hliník také na dovoz z Evropské unie, Kanady a Mexika.
Podle šéfa Evropské komise Jeana-Claudea Junckera nemá EU jinou možnost než řešit věc sporem u Světové obchodní organizace (WTO).

Předsedkyně Die Linke také kritizovala sociální politiku mnoha zemí EU. Hospodářské zájmy jsou příliš silné: EU je projekt velkých společností a není zaměřen na silné sociální státy. To vede k rostoucímu rozdělení společnosti a pro mladou generaci nepřináší příležitostí. To by mohlo učinit z Evropské unii spoušť nacionalismu.

Německá levice nevítá americké tanky - kde jsou, tam je válka!

V otázkách zbrojení se Sahra Wagenknechtová rovněž jasně postavila proti požadavkům americké vlády, aby země EU zvýšily vojenské výdaje. Wagenknechtová se také postavila proti návrhu francouzského prezidenta Macrona, že EU potřebuje intervenční armádu. Připomněla, že podle Ústavy je Bundeswehr obrannou armádou a tak by to mělo zůstat, dodala.

(rp,prvnizpravy.cz,deutschlandfunk,foto:arch.)

43 komentářů :

 1. Má to jeden háček paní Wagenknechtová. Rusko už nemá o členství v tomto obskurním spolku zájem. Dalo to několikrát jasně najevo. Angažuje se v G20 a buduje další struktury. BRICS je jednou z nich. Pomalu, ale jistě. A idiotská politika především USA, ale i jejich nohsledů (včetně SRN) mu v tom pomáhají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. BRICS moc funkční není a právě tohle uskupení by se dalo nazvat jako "obskurní spolek". Zatímco v G7 jsou nejbohatší státy s demokratickou tradicí, těsnými obchodními vazbami a plnou důvěrou se stejným cílem, BRICS je spíš takový truc podnik nerovných států. Zkusím rozebrat:

   Čína převyšuje nad všemi ostatními, na ně nikdo z nich nemá ani náhodou. Brazílie po volbách je už vlastně venku (BRICS byla agenda D.Rousself) a v současnosti směřuje do kotviště USA. Indie má velké pretenze vůči Číně a považuje ji spíš za rivala než partnera, a JAR je tak trochu z ruky. Vlastně tam byli jen na počátku a dost. Čili vlastně ani nefunguje. Anebo jste snad slyšeli, že se někdy v poslední době všichni sešli?

   No a Rusko si v tomto spolku hraje na mediátora. Sice je před týdnem pochválila Lagard, mají i hezké zbraně a hlavně haldu surovin, jenže to nestačí. Rusy ostatní spíš tolerují než akceptují, a to je zoufale málo. V podstatě všichni jedou buď za sebe, nebo bilaterál, nebo se snaží sebrat z Ruska co nejvíc surovinových akvizic, než se stihnou usmířit s EU a USA a potom na ty čtyři už nezbude nic.

   Smazat
  2. Na AE News je o tom nádherný článek od Pozorovatelky ve všech historických souvislostech.

   Smazat
  3. 17:11
   G7 nejbohatší s demokratickou tradicí.....To.Jsi opsal z pornoJandovo deníku nebo přímo z eurohovnotnejch notiček????!!!!
   Je to slabý jako Pigi čaj!!!!!

   Smazat
  4. Anonymní5. června 2018 17:11
   G7 jsou bývalé i současné koloniální státy. Pro ně jsme my všichni ostatní, lovná zvěř.
   BRICS jsou ekonomicky nejsilnější, nekoloniální státy. Všechny jsou v nějakém stupni závislosti na státech G7, takže jejich pozice je horší. Jsou vydíratelné, což se také děje.
   Existence BRICS posiluje pozici Ruska, proti trvalým snahám západu, ho izolovat a dobýt. Takže samozřejmě i státy BRICS, jsou pod tlakem západu, aby z toho vystoupily. Je zázrak a ruské mistrovství, že se vůbec nějak ustanovily. Jeho význam je hlavně politický. P.K.

   Smazat
  5. 17:11 Spolek G7 je naleštěná bída,samý dluh...

   Smazat
  6. 18:48, no není. Jsou to výkonné ekonomiky, a to hlavní technologické mocnosti. I když Čína mnohé ekonomicky strčí do kapsy, v technologiích má ještě stále co dohánět. I když kráčí vpřed mílovými kroky. Tou hlavní devizou jsou lidé, intelektuální elita a ti se rozhodují podle vytvořených podmínek, zaběhnuté tradice, koncentrace vědění a všeobecně příznivému klimatu.

   Tohle nezískáte jen a pouze penězi za dva, tři roky. To trvá dlouho, pokud se to někdy vůbec podaří. Donrym začátkem je už to, že vám vlastní talenty neutíkají ze země. Je to podobné jako třeba u hlavního města Brazílie. Niemayerova Brasilia je také "nové" město podle všech architektonických zásad, ale genius loci, kde to žije, má Rio.

   Smazat
  7. 21;06
   V posledních letech je to SKUTEČNĚ NÁZORNĚ VIDĚT NA NĚMECKU,FRANCII,ANGLII....KAM JUKNU,TAM ELITA Z ŘAD ARABÁŠŮ A UŘEZÁVAČŮ HLAV!!!!!

   Smazat
  8. 21:17 Vy mě děsíte, já měl za to, že v Evropě už žádná elita dávno není.

   Smazat
 2. Emerika uvaluje cla - na spojence. To je asi počátek jejího konce. Snad to někdo doplní a napíše něco z historie starého Říma nebo Karthaga.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naopak, je to velice chytrá politika, která už teď nese ovoce. USA vyšachovali EU a tlačí ty globalisticke zbabělce podle svých potřeb.

   Jestli uvalí další sankce, Americe to pomůže, protože rozběh vlastní produkce je pro ně otázkou krátkého času. Amerika má technologie, nemusí škemrat, stačí to jen realizovat.

   Sankce míří k zastavení Nord Stream II, tím USA získá další mimořádný profit a tentokrát nejen finanční, ale EU se stane závislá na energetických dodávkách z hlavního zdroje - USA. Navíc přijdou další sankce a cla na výrobky a ty USA budou kompenzovat tlakem na zvýšení HDP pro jejich vojenské dodávky.

   To je jen EU, což teprve zbytek světa. A EU to udělá, nebude riskovat americké sankce kvůli Rusku. Kvůli Číně by je riskla, ale Čína nedodává plyn do NS2.

   Smazat
  2. 17:32
   A proto je FORT KNOX ZLATA,ŽE HO SVĚT NEVIDĚL????!!!!!
   Proto musí Evropa kupovat tu uASSackou Plechovou poruchovou kavalerie a proto musíme ty celosvětový okupanty,vrahy a zloděje podporovat v OPERACI TRVALÉ OKUPACE???!!!!!
   Zmlkni havlozvratku!!!!!

   Smazat
  3. 17:32: Mírně vedle: a/ tlustí, tedy liní Američani zvýši produkci? Produkci zvyšuji především lidé - hbití - tělem i duchem. To jsou podle Vás Emeričané, kteří i ve vesmíru jsou díky Němcům? Jak řekl jeden americký herec v televizní debatě, USA bylo zemi, ke které vzhlížely jiné země, před léty. Když to řekl, tak všichni mladí, kteří očekáváli jinou reakci, zmlkli.
   b/ jaká energie - bituminy? Když nebude v Emerice peněz z a/ a b/, nebude ani zbrojní výroby. Dále to nerozvádím. Ať se k tomu vyjádří někdo jiný. Já jsem v dané věci ignorant. Rozhodně to není ale Emerika, které bych přál, aby ji vyšly předpovědi Brzezinského nebo Friedmana. Dále již nediskutuji, snad Vás vyvede někdo chytřejší z Vašeho, jak se domnívám, zcestí.

   Smazat
  4. 20:07, o čem to píšete? Vždyť nemáte ani elementární znalosti o stavu věci.

   Smazat
 3. Co to ten ozran Junckers trepe ?
  Akoze EU nema inu moznost, iba obratit sa na WTO ?
  USA chrania svoje zaujmi, tak nech konecne chrani aj EU svoje ciele, zaujmi.
  Je to take tazke ?
  Trumpeta neustale uvaluje sankcie na Rusko, EU ho nasleduje, straca ruske trhy, ale vzajomny obchod medzi Ruskom a USA vraj stupol o 17 percent.
  A netreba nic, iba sa vykaslat na cele USA a robit si svoju politiku, vyhodnu pre EU.
  Mimochodom, mam taky pocit, ze jedneho krasneho dna sa Trumpeta prebudi, a uvali sankcie sam na seba.
  Jeho by nemali volat ze PREZIDENT,
  ale nejaky sankcionar, podpisovac, a pod.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. TRUMPA nejspíš "PŘESVĚDČILI", nebude-li dělat co mu zabučí z Deep state, může být i s rodinou kennedysován... a nemá na to prostě koule.

   Vypadá, když se šklebí, jako by ty své koule měl ve svěráku, a Sanhedrin má zřejmě také koule ve svěráku... Trumpovy.

   Smazat
 4. Překladatel resp. editor Prvních zpráv VYNECHAL větu, která je možná nejdůležitější:

  "Bezpečnost v Evropě je možná jen s Ruskem, nikoli proti němu."
  srovnej: http://www.deutschlandfunk.de/wichtigste-industriestaaten-wagenknecht-verlangt.1939.de.html?drn:news_id=889196

  -- Náhoda?!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za tu poznámku, Jane Kopecký 15:23, zasloužený dík!

   Smazat
  2. Rusove se chovaji jako holoubci, protoze jsou v v problemech a bezmocni!! Co ocekavate pane Kopecky od zeme , ktera podepsala s Hitlerem Pakt o Pratelstvi a Spolupraci?? a napadla vasi rodnou vlast a postrilela pres 100 nevinych lidi behem dne?? Ceskoslovensko. Ovsem Otazka je jestli mate nejakou vlast pane Kopecky!!!

   Kopyto

   Smazat
  3. 22:34
   Rusko je v problémech....pouze podle uASSackej kokotů a havlolejnolahvárenský žumpy!!!!

   Smazat
 5. Obmedzit USA v Europe. Ale ako ? Pri tej politickej garniture, ktora momentalne vladne v EU. Dialkovo riadene figurky.
  Ako chce Nemecko obmedzit USA, ked je vlastne okupovane od roku 1945 ?
  Na zaciatok by uplne stacilo, ak by Nemecko koplo do zadku Trumpa aj s jeho vojenskymi zakladnami, ktore ma tato okupacna armada na uzemi Nemecka.
  Vykopat z Europy US Army, nech tahnu domou, nech zavadzaju demokraciu na svojom uzemi, v USA.
  A hned sa bude v Europe lahsie dychat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:24 bylo by to krásné udělat co píšeš. Bohužel v Evropě je stát Polsko a to si výslovně na svém území vojenské základny USA přeje. Stačí jeden takový a celá snaha je v pr...deli.

   Smazat
 6. Pane Honolulu America Frist bylo heslo již F.D.Roosvelta a dejte si to do souvislostí co probíhalo a bude Vám jasné kam to směřuje. Přečtěte si dopis Smoot Hawley Tariff Act.

  OdpovědětSmazat
 7. Dříve platilo: „America first“ pro celou tu západní, podpindosnickou společnost. Všichni musí mít na mysli především blaho Ameriky. Tak nějak mlčky a nevysloveně, se očekával vděk za tyto služby.
  Ovšem cla na evropské zboží? V našem bratrském, liberálním, euroatlantickém světě? To přeci není žádná vděčnost. Jak si to vysvětlit?
  Napadá mě vysvětlení, že vzkaz zní: Nevažte se na nás, naši podpindosníci. Svět se mění, už nejsme, co jsme byli.
  Přestane-li být EU nástrojem USA, stane se výlučným nástrojem Německa. Nyní, než se to naplno projeví, je čas hledat spojence. Je čas vzepřít se embargům na obchodní vztahy s Ruskem, je čas zajišťovat si vlastní bezpečnost, ve spolupráci s ostatními středoevropskými zeměmi. Neboť, svět se mění. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Evropa má tradice v tomto ohledu - válku. Nelíbí se mi posilování tzv. "Evropské bezpečnosti", to nikdy neskončilo dobře. Uvidíme co bude, až Čína vybuduje své koridory Silk Road a začne přímá spolupráce. My budeme mimo, tím spíš Rusko, ale u Ameriky tam vidím nové příležitosti. Oni vždy uměli využívat slabosti a neschopnost druhých.

   Smazat
  2. 18:33 Silk road směřuje do Emeriky? Já jsem měl dojem, že na zcela opačnou stranu.

   Smazat
  3. 20:11, ještě nesměřuje, ale na tom západním projektu (Čína - Evropa. Čína - Blízký východ) se USA určitě podílet budou. Už teď se uvažuje o vysokorychlostních tratích a také hyperloopu. Čínské vlaky dělají až 610 km/h. Bude jen jedna trasa, jižní, s Ruskem se jaksi neuvažuje, alespoň zatím ne.

   Smazat
 8. Je tady řeč o předsedkyni té Die Linke, která bojuje za to, aby Německo přijalo na svém území co možná nejvíc migrantů?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:52

   Jste - mírně řečeno - neinformován.
   Je řeč o osobě, která kritizuje politiku otevřených hranic a má tudíž v této věci se svou stranou spor:

   https://www.focus.de/politik/deutschland/linkspartei-fraktionschefin-im-interview-sahra-wagenknecht-offene-grenzen-fuer-alle-das-ist-weltfremd_id_8442307.html

   http://www.taz.de/!5501604/

   Tedy přesně naopak, než Vy tu nadhazujete. Ale taková maličkost Vám pravděpodobně nějak moc nevadí, že?

   Kokotko

   Smazat
  2. Kokotko, já mluvil o partaji Die Linke, které ta paní šéfuje. Ale uznávám, že jednak jsem to nenapsal dost jasně a pak taky o názorech šéfky takovéhle partaje nemám bližší povědomost.
   Ale pokud má tahle strana v otázce přijímání migrantů se svou šéfkou rozpor, pak moc netuším, proč si ji nechávají v čele. Ale je to jejich věc.

   Smazat
  3. 23:21

   V takovém případě stačí jediné: psát jen o věcech, o kterých máte přehled.

   Jinak jenom vyjadřujete své osobní sympatie nebo antipatie. Nemyslím si, že takové povídání je pro druhé lidi něčím zajímavé.

   Tady ale většina čtenářů píše ještě větší hlouposti nebo si prostě jen navzájem spílají - takže se to ztratí...

   Kokotko

   Smazat
  4. 23:34 A co má dělat člověk, který nemá vůbec žádnou povědomost, ale má chuť něco napsat. Vzali by ho na vnitro ?

   Smazat
 9. Nedivím se oné soudružské političce z Die Linke, že je schopna podporovat Kreml kudy vejde, třeba i na WC!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:20 Už bys rád mašíroval na východ? To bys kakal potenoučku havloidní vejlupku.

   Smazat
 10. 21:20
  Jdi si číst omalovánky,na to tvoje ÍÁ stačí!!!!!

  OdpovědětSmazat
 11. Pani Sara Wagnechtova to chape, ze Valka je Mir, cetla zrejme pana Orwela. Svet ma volbu:"pratelska" Americka Studena Valka(Cold War) jako medicina ci mirove zaplaveni Evropy "pratelskymi" cernymi a pak co dal , budou se pokracovat mnozit a mit deti jako doma , 8 deti v rodine ..pak to budou resit Armegedonem. Predstavte si , ze v Evrope bude 1/3 obyvatelstva cernych a nebude uroda jedne rok nebude co jist. Cerni jsou citlivy lidi a pujdou za jidlem se zbrani v ruce , co jineho mohou delat a veskera populace se vyvrazdi na 20% a Globalisti budou spokojeni, ze maji ciste ruce a Matka Zemekoule je zachranena bez Atomovek!!!! ekonomicka oposice je znicena, Globalisti zachranuji svet a jsou u moci!!! Coz je jejich sen a neni to jejich vina, nemaji na rukou krev!!. Pokud je Studena Valka na hranicich jsou vojaci kazde zeme, a zadny pohyb obyvatelstva NEEXISTUJE!!! pohranicari je nepusti!!! USA chce Studenou Valku a USA ma pravdu, nechteji byt zdegenerovani!!! na uroven kolonii , chteji radeji Americkou Studenou Valku. Ja ovsem mam neblahy pocit , ze kdosi vypestoval umyslne barevne pro tuto ulohu neb neni duvodu , proc zeme v latinske Americe byli tak uboze chude , jsou to obcas pracovity lidi. Honolulu ma casto jasne zablesky reality, v Jizni Africe bylo zavrazdeno 70.000 bilych farmaru cernymi a vy o tom nic nevit protoze jste kulturni analfabeti!! JAR mela mnoho immigrantu z okoli , kteri zaplavili JAR.

  Brouk von Pytlik

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Brouk von Pytlik

   Co to tu žvaníš, debile?!

   Smazat
  2. Vypěstoval úmyslně barevné... čéče ty musíš na té Floridě trpět jako zvíře. Ještě že nejsi v Orleansu.

   Smazat
  3. Brouk von Pytlik 22:11 se blýská intelektem, znalostmi i vzácnou schopností zmateného slovního projevu. Jestli žije v USA, je zajisté skvělou vlastností toho prostředí, že pokud je blbec pracovitý, docela se uživí. Však, právě to se současným vládcům světa nejvíc hodí. K tomu směřuje celá propaganda, výchova i vnucovaná "zábava" a spotřeba. Pytlíku, blahopřeji, v zabedněnosti míříš k vrcholům!

   Smazat
  4. Nepis mi jak jsem blby, ale rekni mi , kde me argumenty a uvahy jsou chybne!!!! budu vdecen!!! Nadavat a urazet umi kazdy BLBEC!!! na to neni potreba I.Q.

   s uctou Brouk von Pytlik

   Smazat
 12. from nick honolulu to nick Brouk Pytlik !

  I kdyz te nemam rad ty sandersova podrztasko, tak ti doporucuji, aby jsi zde poslal vsechny HURVINKY do prde*e ! Ma to zkrnely intelekt a privilegie, jako kazdy opozdenec v ramci Affirmative Action.

  OdpovědětSmazat
 13. Omezit zájmy USA ,to hraničí s vyhlášením války USA Evropě ! Nebo mate strach ,že Trump na vás pošle atomovky ! Má Evropa ještě nějakou identitu ?

  OdpovědětSmazat
 14. Spor o migraci uvnitř "Die Linke" pokračuje na sjezdu strany v Lipsku.

  Dokonce byla debata na toto téma doplněna do sjezdového programu.

  Sahra Wagenknecht je přitom hlasem zdravého rozumu, nejen v této věci. Upozorňuje, že není náhodou, že voliči, kteří opouštějí německé sociální demokraty, přecházejí většinou k AfD a ne k levici. Důvody proč to zdůrazňuje ale nejsou oportunní ale věcné.

  Zestručněno: Levice tu není od toho, aby "poučovala lid".

  Není tedy jasné, zda časem nedojde k rozštěpení strany "Die Linke" - podobně jako sama strana kdysi vznikla díky odporu Oscara Lafontaine-a proti politice SPD. - Svým způsobem v tom lze vidět také pokračování stále stejných sporů, jako byly ty mezi soc.dem. a komunistů po roce 1918.

  Ke sporům o řešení problému migrace:

  https://www.zeit.de/politik/deutschland/2018-06/parteitag-linke-sahra-wagenknecht-rede/komplettansicht

  https://www.zeit.de/politik/deutschland/2018-06/sahra-wagenknecht-fluechtlingspolitik-streit-parteitag-zuwanderung

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.