Reklama

.

.

pátek 22. června 2018

Washington provozuje v Sýrii 19 vojenských zařízení pro trénink militantů – analytik

22.6.2018  Sputnik
Spojené státy umístily do Sýrie 19 vojenských základen a 22 základen v sousedních zemí, aby trénovaly militanty, kteří stojí proti legitimní syrské vládě, řekl Sputniku vedoucí expert Centra pro vojenská a politická studia Státního institut mezinárodních vztahů v Moskvě.
„Pentagon vytvořil v Sýrii 19 vojenských základen a pevností, stejně jako 22 vojenských základen v sousedních zemích, aby tím pojistil nekončící zásobování zbraněmi, municí, palivem a potravin ozbrojenců z teroristických organizací," řekl profesor Vladimir Kozin.

Jako příklad vojenský expert ukázal na americkou základnu v At Tanfu na jihu Sýrie. Podle Kozina je vzdušný prostor v okolí 30 mil od města uzavřen, nehledě na to, že s tím Damašek nikdy nesouhlasil.

Expert zdůraznil, že přímá pomoc militantům neodpovídá rozhodnutí OSN a dohodám o deeskalaci v Sýrii.

Podle Kozina Washington podporuje ozbrojence, aby zachoval americký vliv na vojenskou a politickou situaci v Sýrii.

9 komentářů :

 1. vymlátit američany do igelitu a bez varování těch už bylo dost !!!!!

  OdpovědětVymazat
 2. 18:31
  Přesně tak,aneb před 70 lety BYLO POZDĚ!!!!!!

  OdpovědětVymazat
 3. Mě by zajímalo, co dělají Američané a další v Sýrii? Pokud vím, kromě Ruska tam nikdo pozvání nedostal. Jedná se tedy o vpád a okupaci. Co na to mezinárodní instituce? Co na to všichni "humanisté", "ochránci lidských práv", "demokraté"? Už jsou USA v mezinárodní izolaci? Už na ně byla uvalena embarga a byly ukončeny diplomatické styky? Pokud snad ještě ne, jak je to možné? Co se děje?

  OdpovědětVymazat
 4. Co dělají hebreoameričané V Sýrii a v dalších zemích? Není to tím, že Indiáni k likvidaci už došli a jejich území je již ukradeno do posledního cenného kousku?

  OdpovědětVymazat
 5. V Sýrii asi nebude klid nikdy,psali na e rupublice,článek nějakého ruského analytika a ten psal,že Rusové jsou v Sýrii hotoví a dál už bude bojovat jen Sýrie sama,tak pokud to tak bude,tak tam mír a klid nebude ,navíc pořád zbývá vyčisti asi 40% úzermí Sýrie , a co Golany obsazené aníkama a izraelci.

  OdpovědětVymazat
 6. No jo aby nebyla světová válka tak by Syřané měli dostat moderní zbraně a s okupanty si poradí. To samé jako ve Vietnamu.

  OdpovědětVymazat
 7. MAGA,MAGA,MAGA, volá zrzavá přehazovačka, sorry, zrzavej debile, dnes celý svět Ameriku nenávidí

  OdpovědětVymazat
 8. Ty US základny v Sýrii jsou odsouzeny v lepším případe k opuštění, v horším k likvidaci. málo se ví, že jde o pouštní základny prakticky bez zdrojů vody, takže život na nich je zcela závislý na dopravě vody a potravin odjinud. Co to znamená z hlediska strategického udržení netřeba dodávat.

  OdpovědětVymazat
 9. Už od prvního dne kdy vznikla Amerika ,svobodny svět ,prd ,fašismus a vyhubit cely svět!!

  OdpovědětVymazat