Reklama

úterý 3. července 2018

A co vy, co jste kradli? Opilec, pane Kalousku? To je hampejz. Zdeněk Zbořil k politice i k větě „Češi jsou debilní“

Politolog Zdeněk Zbořil
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA 
3.7.2018 ParlamentníListy  
„Doufám, že mezi těmi, kteří se dnes hrdinně bijí do svých vypjatých antikomunistických hrudníčků, nejsou členové ODS a ODA, kteří se jimi stali po odhození svých rudých knížek, ani bratři a sestry ze strany bývalé Národní fronty, kteří sloužili minulému režimu až do svého procitnutí v listopadu 1989,“ komentuje reakce na jmenování Babišovy vlády politolog Zdeněk Zbořil.


A srovnávat Faltýnka se Štěpánem? „Jako ze IV. cenové skupiny politického hampejzu.“ Politolog se pozastavuje i nad komentáři k fotografiím prezidenta Miloše Zemana u Veselského rybníka. „Negativní hodnocení kohokoli kýmkoli se dají zplodit snadno a vysmívat se lze ještě snadněji. O těch pozitivních se to tvrdit nedá.“

Minulý týden byla jmenovaná menšinová vláda hnutí ANO a ČSSD. Komunisté ji podpoří, a proto má kabinet velkou šanci získat 11. července důvěru. Podle některých jde o vládu ze zoufalství, odpůrci tvrdí, že budeme mít nejhorší vládu od roku 1989. Znechucení vyvolal i termín jmenování druhé Babišovy vlády v Den památky obětí komunistického režimu. „Kdyby nebylo té náhodné shody dat jmenování ‚vlády zoufalců‘ prezidentem republiky, mohli by si zoufalí a ve volbách poražení vymyslet jakékoli jiné datum a upravit jeho legendu,“ komentuje Zdeněk Zbořil. „Snad mohli také upozornit prezidenta republiky, že Milada Horáková nebyla československá sociální demokratka jako on, ale československá národní socialistka. Mohli by jim pomoct i někteří současní členové ČSSD, kteří byli členy KSČ, i když nikoli v době justiční vraždy dr. Horákové a jejích socialistických přátel. Ale hlavně mohli nabídnout vítězi voleb dohodu o vytvoření koalice bez komunistů a socialistů, ale nejsem si jistý, zda by se jim to podařilo,“ dodává.

„Doufám, že mezi těmi, kteří se dnes hrdinně bijí do svých vypjatých antikomunistických hrudníčků, nejsou členové ODS a ODA, kteří se jimi stali po odhození svých rudých knížek, ani bratři a sestry ze strany bývalé Národní fronty, kteří sloužili minulému režimu až do svého procitnutí v listopadu 1989. Ale hlavně si nemyslím, že dnešní členové KSČM jsou ‚komunisté‘, jak o nich vyprávějí přepisované (pokolikáté už?) dějiny, někdy české, jindy československé.“ Politolog se domnívá, že jako cílený mohou výběr termínu chápat jen někteří. „Zda to je záměr, si opravdu mohou myslet jen ti, kteří nemají jiné argumenty než ‚strašáka komunismu‘, který považují za reklamní tahák pro každé minulé a asi i ty nadcházející podzimní volby. Doufám, že kritici ‚vlády zoufalců‘ nemyslí, že by ti přes noc zbohatlí ‚rudí baroni‘ měli zapomenout na své privatizační úspěchy a předat vše, co jim spadlo do klína, někomu jinému než druhé generaci normalizačních komunistů. A někdy jde i o děti významných mužů KSČ z doby po roce 1948,“ uvedl.

Smršť kritiky byla opravdu vydatná. K termínu jmenování vlády se na sociálních sítích vrátil i předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. „Prezident M. Zeman dnes, 27. 6., jmenuje vládu, která poprvé v historii ČR bude závislá na hlasech komunistů. Před 68 lety, 27. 6., zavraždili komunisté Miladu Horákovou. Prezident Klement Gottwald jí odmítl dát milost. Byl to také bezskrupulózní opilec, myslící jen na sebe,“ napsal Kalousek. „Slova Miroslava Kalouska jsou opravdu jen řeči o provazu v domě oběšencově. Sám kdysi nabízel KSČM koaliční spolupráci nebo podporu jeho vlády a stálo ho to nejen postavení v čele KDU-ČSL, ale i členství v této jinak politicky pružné straně. Asi zapomněl, že i komunisté vládli po roce 1985 s jeho podporou jako člena strany Národní fronty a že snad nikdy nemluvil o svých vládních přátelských vztazích s bývalými komunisty (nikoli z KSČM, ale přímo z KSČ). A pokud je pravda, že věří na slova, že režimy se udržují idejemi, které je zrodily, ať pohlédne klidně zpět až k listopadu 1989 a zjistí si, kdo volil prezidenta Václava Havla, kdo nedělal „sametovou revoluci“, ale účastnil se pokojného předání a převzetí moci (slovy Petra Pitharta), a kdo se tak snaživě účastnil politických procesů, které dnes někteří političtí pozorovatelé považují za ‚druhou normalizaci‘. A ani slova o Gottwaldovi jako bezskrupulózním opilci nemusejí být přijímána z páně Kalouskových úst s pochopením a bez úsměvu,“ uvedl Zbořil.

„Strategická rozhodnutí za účasti justice nejsou žádnou zvláštností.“ 


Nezůstává jen u kritiky finální sestavy kabinetu, jejich členů a prezidenta. Srovnání s bolševiky si vysloužil i místopředseda Jaroslav Faltýnek. Výměna názorů v Otázkách Václava Moravce mezi Jaroslavem Faltýnkem a Jakubem Michálkem totiž přinesla dohru. Michálek tvrdil, že trestní stíhání Babiše je „pravděpodobně oprávněné“, a Faltýnek mu vmetl: „To není možný, aby tady takový chlapec říkal takové věci.“ Pak následovaly komentáře na sociálních sítích, například: „Miroslav Štěpán, 1989: ‚Neexistuje to, aby patnáctiletý děti určovaly, kdy má odejít prezident.‘ Jaroslav Faltýnek, 2018: ‚To není možný, aby tady takový chlapec říkal takové věci.‘ Už 29 let jsou metody bolševiků pořád stejné.“ Obsáhleji se na toto téma rozepsali na serveru Forum24. v komentáři s názvem „Faltýnek je nový Miroslav Štěpán. Děti tu rozhodovat nebudou!“ Na rozdíl od Jakuba Michálka se politolog domnívá, že stíhání „pana Babiše bylo politicko-strategické rozhodnutí“. „Je nám to ale oběma stejně platné. Strategická rozhodnutí za účasti justice nejsou v ČR, a nebyly v ČSR, žádnou zvláštností. Dokonce i když šlo o členy vedení státu,“ uvedl Zbořil. „Jejich soudruzi je poslali do vězení a na šibenici. Koneckonců i dlouhá léta se táhnoucí kriminalizované a odsouzené případy členů nejdříve ODS, později ČSSD jsou něčím podobným, nikoli tak brutálním, ale pro některé postižené osoby degradující a materiálně i duševně devastujícím. Třeba to pan Michálek a jeho přátelé také jednou pochopí. A to srovnávání pana Faltýnka s Miroslavem Štěpánem je jako ze IV. cenové skupiny politického hampejzu a zřejmě pisatelé ani netuší, kdo to Miroslav Štěpán byl a jaká byla jeho moc,“ dodal.

Pár dní se rozcházely verze, jak vlastně došlo ke změně jména politika, který má být ministrem zahraničí. Četli jsme titulky o tom, jak se právníci shodují, že prezident Zeman porušil jmenováním Hamáčka ústavu. „Navrhl jsem panu prezidentovi jeden seznam, kde byl i pan Poche. Zároveň jsem mu napsal dopis, který byl konzultován s předsedou legislativní rady vlády,“ vysvětlil nakonec premiér. Proč ale nemohlo být jasno hned? „Jde jen o seznam a dopis, nebo zase jen o příležitost trochu zbaběle a zezadu napadnout nejen Miloše Zemana, ale i instituci českého prezidenta. Jak víme, jsou evropské země, ve kterých se dlouhá léta tvrdí, že ‚Češi si neumějí vládnout!‘. A média, která s takovým úsilím sledovala ‚případ Poche‘ a nediplomatické ucházení se pana Pocheho o místo prvního diplomata České republiky, jsou pravděpodobně zklamána, že to ‚vyjednávání‘ dopadne vždy trochu jinak, než si představovala,“ uvedl Zbořil.

Miroslav Poche má stále ambice obsadit křeslo ministra zahraničí, alespoň se v tomto smyslu vyslovuje v médiích. Ale byl by to správný člověk do vlády třeba i bez ohledu na resort? „To politické, a nikoli diplomatické jednání pana Pocheho, jak jsem už řekl, zřejmě zasluhuje více pozornosti, než se mu dosud věnovalo. Protože málokdo může věřit povídáním, že byl kdysi pro migraci a nyní je proti nebo že za ním stojí nějaká domácí parta nebo zahraniční autorita, mělo by se to vysvětlit, protože bez ohledu na existenci úřadu paní Romancovové na MV ČR se při nedostatku důvěryhodných zpráv rodí a šíří nové a nové informace a dezinformace, které by měly být nejen v zájmu samotného pana kandidáta uvedeny na pravou míru,“ popsal Zbořil.

Slova Špidly? Mohou zajímat historiky 

Expremiér a expředseda ČSSD Vladimír Špidla poskytl rozhovor pro Aktuálně.cz. Své řekl k hlavě státu, kdy on sám si myslí, že Miloš Zeman by neměl být prezidentem. „Kromě toho jsem zjistil, že v některých momentech strašlivě pohrdá lidmi,“ řekl. Poukázal tak například na situaci, kdy se o kandidátech ČSSD v senátních volbách, kteří prohráli, měl Zeman vyjadřovat nevybíravě a sprostě. „Tehdy to byl katastrofální neúspěch, to se žádnému jinému předsedovi nestalo, abychom v žádném obvodě nevyhráli. Navíc bylo jasné, že na tom má svůj podíl, protože to byl celostátní neúspěch. Nevybíravé útoky na neúspěšné kandidáty ukazovaly, že prostě nechce uznat svůj díl odpovědnosti,“ dodal a sdělil, že Zeman se v průběhu let měnil. „Je to osobnost, která má mimořádnou touhu po moci a bude se snažit řídit sociální demokracii ze zadního sedadla. Věděl jsem, jak bude nebezpečný, pokud bude úplně nade všemi a nikdo mu nebude moci přistřihnout křídla. Nadto jsem předpokládal, že v nepřímé parlamentní volbě má Miloš Zeman jen malou možnost zvítězit. Bylo nutné mít někoho, kdo dokáže získat hlasy napříč, a to byl pro mě Otakar Motejl,“ zmínil také Špidla své preference.

„Slova pana Vladimíra Špidly jsou dnes už jen malým příspěvkem pamětníka k dějinám ČSSD a české politiky. Dokonce bych si dovolil říct, že dnes zajímají jenom historiky. Ať už byl Zeman jakýkoli, byl to jeho stranický ‚přítel‘ a jistě i Vladimír Špidla měl mnoho příležitostí mu své kritické připomínky k jeho osobě mnohokrát sdělit,“ reagoval Zbořil. „Naříkat nad tím, byť nepřímo, že byl Miloš Zeman zvolen dvakrát prezidentem v přímé volbě, je obviňováním jeho ‚hloupých‘ voličů. Sice nikoli tak vulgární, jako činí jiní, ale přece jen. Doufejme, že nás nechce upozornit na to, že on už to tehdy všechno věděl, ale že ho kromě ‚zrádců‘ zobrazených na hracích kartách nikdo neposlouchal. Pan Špidla je sice zkušený politik, ale od svého zvolení do Poslanecké sněmovny PČR nevykonával žádnou volenou funkci. I jako EU komisař byl jen nominován a schválen an bloc ‚evropského sovětu komisařů‘. Nevím, zda věděl, že Otakar Motejl byl sice protežován Havlovým Hradem, ale pro ostatní zájmové skupiny včetně nevolených elit byl nepřijatelný,“ dodal.

Jak se smát třeba Václavu Hudečkovi? 

Prezident republiky Miloš Zeman se stal opět terčem vtípků na sociálních sítích, když ho zachytily fotoaparáty, jak se vydal ke svému oblíbenému Veselskému rybníku. I když na hladinu nevyplul, přesto se jeho vzhled stal... ... .... .... celý text najdete ZDE.

29 komentářů :

 1. Obcanska valka je za rohem, v Americe a i v EU

  OdpovědětSmazat
 2. Odkaz na pana Karla Kryla:

  https://uloz.to/live/!dt6PSE2FQ2gi/karel-kryl-demokracie-rozkveta-pisen-slozena-po-roce-1989-dnes-nehratelna-pro-radia-a-media-jako-celek-popisuje-vyrcenou-pravdu-a-realitu-politiky-a-predpoved-budoucnosti-v-ceske-republice-avi

  ------------------------------------------------------

  KOLABORANT KALOUSEK BÝVALÝ ČLEN PŘED r. 1989 ČSL (dnes KDU-ČSL - TOP09) - existence strany byla v minulosti dvakrát přerušena: poprvé v letech 1938–1945, kdy vůbec neexistovala, podruhé v letech 1948–1989, kdy existovala ve formě tzv. „obrozené“ strany lidové začleněné v Národní frontě. „Obrozená strana“ trpěla zvláštní dichotomií: měla poslance, kteří plně podporovali komunistickou politiku. V letech 1948–1989 tak strana existovala jako součást Národní fronty. Existence strany – spolu s dalšími malými stranami, z nichž nejvýznamnější byla Československá strana socialistická na politické scéně v ČSSR působilo více autonomních stran. Vedení ČSL (dnes KDU-ČSL - TOP09) existovalo a bylo voleno v NF s KSČ a ČSS (dnes ČSSD). Dnes nazýváno KOALICE - dříve NÁRODNÍ FRONTA tzn.KOLABORANTI S KOMUNISTICKOU STRANOU ČESKOSLOVENSKA!
  ČSL si přidala před název KDU (KDU-ČSL-TOP09), jeden zprofanovaný KOLABORANT s KSČ!
  ČSS si přidala ke konci D (ČSSD), druhý zprofanovaný KOLABORANT s KSČ!

  TOTO JE ZATLOUKÁNO, STÁLE JE POTŘEBA KOLABORANSTVÍ PŘIPOMÍNAT A NEZAPOMENOUT!!!

  Odkaz:

  https://uloz.to/!OiIs7HtGKMjL/valka-o-planetu-opic-kolaborant-csl-kalousek-tuto-pro-s-ral-mimoprazsti-diky-moc-kde-je-stetina-schwarzenberg-bojuje-kalousek-se-svym-dluhem-v-rozpoctu-a-havou-a-parkanova-proc-nesedi-mkv-mp4-avi-jpeg

  Ramón

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. KOLABORANSTVÍ KSČ-ČSL-ČSS JE NEUSTÁLE ZATLOUKÁNO! STÁLE JE POTŘEBA KOLABORANSTVÍ PŘIPOMÍNAT A NEZAPOMENOUT!!!


   "Termín kolaborant pochází z francouzského collaborateur (spolupracovník), samotný francouzský výraz je odvozen z latinského collaboratus".


   Ramón

   Smazat
  2. Kalousek jako nám.ministra obrany koupil nefungující velitelský systém řízení přes bývalého(?)agenta Stb K.V. za 6mldKč. Nevím, proč mu to nikdo nepřipomene a připomínají mu jen nefungující padáky za usmolených pár desítek milionů.

   Smazat
  3. chudak štěpan v realu, že děti nebudou rozhodovat o statu, měl pravdu a za pravdu se u nas odjakživa věšelo upalovalo a zaviralo je to už takova nejen slovanska tradice je jen smutne že toho nedokazli jeho genose komunisti co nezahodli knižku vytěžit stejně jako ze štvanice na ransdorfa ktereho dohnali k smrti a pak vypravujte o demokradech na čete a čro do nekonečna

   Smazat
  4. 5:09 - nefungující velitelský systém řízení nikoho nezabil. Ty Kalouskovy zkorumpované padáky mají na svědomí mrtvé vojáky!!! Kalousek je vrah!

   Leo

   Smazat
 3. Poche byl tlacen Merklovou, cele CSSD je loutka Merklove

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pondělí 3. června 2018

   Zdeněk Zbořil šíří nepravdy

   Tomáš Krystlík

   V článku www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Zdenek-Zboril-380-tisic-obcanu-CSR-Nezapomeneme-Nemci-Babisova-vlada-Vsechno-jinak-Putinovi-agenti-a-EU-to-je-tak-536707 se uvádějí výroky pana Zdeňka Zbořila o sudetských Němcích, které jsou nepravdivé. Budu je vyvracet tak, jak jdou za sebou v onom článku.

   „Dekrety prezidenta ČSR… byly jen součástí poválečného řešení mírového uspořádání garantovaného Spojenci.“ Nepravda, nebyly, spojenci je negarantovali, byly to domácí právní normy všechny vydávané v rozporu s tehdy platnou československou ústavou z roku 1920 a často i s mezinárodním právem.

   „Pokud nepatří do dnešní Evropy, je to stejné jako s kmenovými základy ústavních dokumentů SRN, resp. země Bavorů, vycházející z německé tradice Blood und Boden (krev a země).“ Nepravda. Německá a bavorská ústava a související dokumenty nevycházejí z principu Blut und Boden, to by spojenci v roce 1949 nedopustili.

   „Pan Stephan Mayer nemá pravdu, když tvrdí, že dekrety prezidenta Beneše z let války a krátce po válce odporují mezinárodnímu právu, protože to není věčné, trvalé a neměnné“. Pan Mayer má zcela pravdu, protože mezinárodní právo státům zakazovalo a zakazuje mimo jiné zbavovat vlastní obyvatelstvo státní příslušnosti (občanství), což dekret č. 33/1945 Sb. z 2. 8. 1945 učinil en bloc u osob německé a maďarské národnosti.

   „Tzv. Sudeťáci se hlásili od podzimu 1938 k říšskému občanství.“ Nehlásili, pane Zbořile, to je nepravda. Německou státní příslušnost obdrželi v odstoupených územích Německu bez ptaní přidělenu (na Hlučínsku vrácenu) a s nimi ji dostali i statisíce tam usedlých Čechů podle československo-německé smlouvy z 20. 11. 1938 č. 300/1938 Sb. z. a n.. Zatímco osoby neněmecké národnosti mohly pak optovat pro ČSR, sudetští Němci podle této smlouvy nesměli.

   Smazat
  2. Pro 22:37 - vzhledem k tomu, že spojenci v roce 1945 organizovaně přijímali do svých okupačních zón české Sudeťáky, je vidět, že argument o "domácích právních normách" neobstojí.

   V roce 1945 neplatila Ústava z roku 1920. ČSR měla ústavu novou, Květnovou.

   Dnešní německá ústava čili Základní dokument sice výslovně neuvádí zásadu "krev a země", ale od ní odvozené německé zákony se jí řídí.

   Svého občanství se čeští Němci zbavili sami přijetím občanství říšského, tedy německého. Ostatně transfer obyvatelstva se konal na základě dohod mezi spojenci.

   Anonyme 22:31 - Vaše obhajoba vlastizrádných nacistů je trapná! Odsun Němců, kteří spáchali kolektivní zradu demokratické republiky a otevřeli Hitlerovi cestu k dobyvačné a genocidní válce byl humánním řešením. Ostatně příliv technicky vzdělaného obyvatelstva pozvedl zaostalé agrární Bavorsko na zemi s špičkovým průmyslem. Bavorsko by mělo být našim dědečkům vděčné za odsun!

   Smazat
 4. 20:15
  O Foldynovi si to nemyslím!

  OdpovědětSmazat
 5. Pan Zbořil je stejně jako já bývalý komunista. Nedivím se mu, že ho štvou stále silnější útoky na komunisty. Také mi to leze krkem a nejen mně. Máme každý svoje rodiny a přes ně se nezapomene, až k tomu bude příležitost. Akce plodí reakci. Proč Horáková nezačala budovat socialismus, jako my bývalí komunisté jsme začali pracovat po převratu pro kapitalismus. Nešlo hned všechno sabotovat. Kromě ideologie jde pro národ o něco důležitějšího, a to uspět v konkurenci, například s průmyslovými výrobky nebo vynálezy. Čekají nás orgie oslavující první republiku. Tehdy zemřel mým rodičům první syn, protože byli chudí. Jak jsem se někde dočetl, za první republiky zemřelo v důsledku střelby četníky 29 osob. Těm soud neuspořádali. V rodině jsme měli nadšeného voliče pravice. Zemřel předčasně, protože čtvrtletní pracovní smlouvy mu bránily chodit k lékaři.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vaše argumenty 21:28 si lze ověřit. Zbořil ale vykládá nepravdy, které jen lahodí českým vlastencům. Češi žijí nestále v zajetí mýtů a bludů.

   Smazat
  2. V zajetí mýtů žijí tvoji chráněnci - sudetští Němci. Nevím, proč si stále vymýšlíte.

   Smazat
 6. Anonymní 3. července 2018 21:18

  1) Kde jste přišel na ten nesmysl s bývalým komunistou?
  2) Proč se nedokážete podepsat a rozmnožujete řady ukecaných anonymů?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vy jste tak blbej a trapnej neustále s tím poukazováním na anonymní názor nebo podepsanej názor - kde je důkaz že vy jste Kopecký? Už jsem vám to tady psal stokrát!!! Jste blbec a zabedněnec! Jestli názor podepíšu nebo ne, je úplně fuk - pořád je to názor. Vy jste posedlej psychopat - jinak to není možný - pořád tak rajtovat na takové hovadině. A když někdo napíše "Ramón" "Horní Dolní" "Brouk Pytlík" nebo "Honolulu" pod názor - co se tím změní nebo vyřeší? Jděte už do hajzlu, a jestli považujete diskutující k článkům NR za "ukecané anonymy" tak sem jednoduše nelezou voni praštěnej "Kopecký"!

   Smazat
  2. 21:33 - Je to pořád stejné. Různí Zbořilové, Vlkové st. apod. mohou českým totálně neinformovaným čtenářům nakecat co chtějí. Drtivá většina lidí v CZ není totiž jazykově vybavena, tedy má k dispozici pouze české texty a zprávy, kterým samozřejmě bezmezně věří. Obzvláště když to zalichotí jejich vlastenectví.P.K.

   Smazat
  3. Ad 1) Víte pane Kopecký, že nevím, jestli byl Zbořil ve straně? Z jeho nějaké nepřímé formulace mne to napadlo. Nevšiml jsem si, že by Zbořil na komunisty nějak nespravedlivě útočil. Žil s partnerkou, která byla manželka (nebo partnerka) Kilšnera, který byl ředitelem divadla Špejbla a Hurvínka a ke kterému se po převratu svinsky chovali. Kdyby byl Zbořil antikomunistická svině, tak si hledá družku jinde, například Jiřinu Šiklovou.

   Ad 2) Tak já kecám, když připomenu něco, co se skutečně stalo a vám se to do vašeho obrazu světa nehodí. Já jsem technik a nemohu si dovolit nevidět, co se někomu nelíbí a souvisí s hodnocením stavu věcí nebo událostí, co se staly. Jestliže na tom současném bordelu máte osobní podíl, svěřte se nám, aby se vám ulevilo. Moje poznámky nejsou zase tak úplné, že by to stálo za autorizovaný článek. Ostatně, co je vám po tom, kdo jsem?

   Ad vaše naznačená výtka) Navrhněte redakci NR, aby anonymní poznámky zakázali. Asi bych přestal otvírat stránky Nové republiky, protože bych je považoval za manipulativní. Milý pane (nebo dámo), právě v diskuzi je nejvíce informací o tom, co si lidé myslí a zrovna se tím veřejně nechlubí.

   Smazat
  4. 22:44
   Estébák Zbořil pod palbou estébáckých uloženek.

   Odpovědět

   Anonymní23. května 2018 6:47
   1.Stat mel pravo zrusit obcanstvi kazdemu kdo nabyl obcanstvi ciziho statu.
   2.Kazdemu kdo prisahal vernost cizimu statu.>to plati do dnes.
   3.Kazdemu kdo slouzil v armadnim svazku ciziho statu.>to plati do dnes.

   Naprosto v souladu s chartou Ligy Narodu. Nakonec tak dlouho pozadovane "Pravo na sebeurceni" jim bylo dano, a odstoupenim Sudetskeho uzemi bylo jejich nove zivotni prostredi "Nemecka Rise".

   Hitler zbavil Sudetaky Ceskoslovenskeho Obcanstvi, naprosto v souladu s Mnichovskou dohodou. Proc by jim Benes mel navratit neco co podle mezinarodni Mnichovske Dohody bylo naprosto legalni, jak pan Krystlik neustale tvrdi.
   A to jeste nebyla valka a jak Krystlik casto pise zadne nasili se nekonalo, vse probihalo v souladu s Riskymi zakony a Mnichovskou dohodou.

   Nemecke obcanstvi nabyli diky tem kdo podepsal mirovou dohodu "Mnichov". Cili vse legalne s podpisem tak zvanych spojencu!

   Odpovědět
   Odpovědi

   tkrystlik@yahoo.de23. května 2018 8:33
   1. Ano, pokud by tak nabyl naturalizací. Jenže Němci cz-zemí dostali v odstoupených územích d-státní příslušnost bez ptaní přidělenu.
   2. Věrnost cizímu státu se přísahá jen v komických zemích.
   3. Podle mezinárodního práva získává občanství dané země automaticky cizinec nasazený jako nehonorární diplomat dané země. Ne však službou v cizí armádě, i když se to použilo u občanů Slovenské republiky a jiných států, vstoupili-li dobrovolně do Wehrmachtu. Češi z protektorátní příslušností jako jediní sloužit ve Wehrmachtu nesměli.

   Mnichovská smlouva nepravila nic o občanství. Německé občanství v odstoupených územích jim bylo vnuceno (i Čechům) a Hlučíňanům vráceno na základě cs-d-smlouvy z 20. 11. 1938 o občanství a opci č. 300/1938 Sb. z. a n.

   Smazat
  5. 6:47 - Opět vy a Kristlík melete lži.

   Odsun byl schválen mezinárodními dohodami Spojenců - vítězů války.

   Sudetští Němci organizovaně a násilím v letech 1937-8 chtěli připojení k Říši. Stalo se. Měli říšské občanství a po prohrané válce, kdy území bývalé Říše bylo okleštěno a státům, které vyhrály válku, byla tato území vrácena zpět, byli odesláni domů - do Německa.

   Vaše lži o ústavě tady už někdo vyvrátil.

   Dejte si s tou obhajobou sudetských nacistů a Hitlerových pohrobků už pohov. Koledujete si o velkou přesdržku!

   A neurážejte autory článků.

   Smazat
 7. Jistě některé překvapuje snaha sluhů diktatury kapitálu rozkulačit vládu - jakokouliv, pokud není plně ve službách těch perněz, které diktují náš život či neživot. To panstvo z tzv. systémových stran pasené kapitálem na bídě občanů se nemůže smířit, že jim uniká korupné a tak kopou na všechny strany a hlavně do českého státu. Pan Pohce je tástupný problém, od pohledu nepříjemná figurka, vhodná tak na doplnění Dobrého vojáka Švejka, se stává středobodem partajních tahanic právě těch krachujících, dnes už svojí zkorupovaností zcela odporných stran. A zejména absolventi "plzeňských práv" dnes vedou hlavní slovo k diplomovým Mgr pracem nové minystryně. Ať si vyperou všichni ti pospíšilové své vlastní prádlo víkendových vysokoškoláků! Snad právě to, že ovládl po r. 1989 náš stát podvod, tak i podvodní političtí maňásci dnes běsní z obvav, že by "vláda tvá, se navrátila do tvých rukou,lide český!!!" Horor pro sluhy kapitálu , proto ty kecy na ČÉTÉ U TĚCH POSLUHŮ TŘETÍ KATEGORIE. Prostě rozvracet stát, rozvracet stát, roztvracet stát, ro je heslo "opozice" tzv. klasických stran, jejich fýrerů!

  OdpovědětSmazat
 8. Jo četl jsem celý článek zas rejpou do presidenta nic jiného kraďouskovi poskoci dělat nemůžou.

  OdpovědětSmazat
 9. 'Mily cesky" Krysariku 22:54 "vlastencik" se probral z deliria a usoudil, ze tu bude zajem o jeho blivanec. Vrat se zpatky do sve popelnice.

  http://tomaskrystlik.blogspot.com/2018/05/zdenek-zboril-siri-nepravdy.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:07 Havloidní lži mě nezajímají a skoč třeba do zdi:

   https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/No-tedy-Milose-Zemana-potkalo-v-poslednich-dnech-neco-opravdu-zleho-542391

   Smazat
 10. Někdy mi je smutno. Tolik popsaných řádků v příspěvcích a tolik nepodstatných, hanících, osočujících informací. Těm, kdo stále po 30-ti letech napadají komunisty. Vážení, ta strana je legální, volená, parlamentní. Chcete ji spojovat s minulým režimem, s časem před rokem 1989, 1970 či 1960? Nezdá se vám, že čas plyne? Osočujete všechny straníky registrované k datu 1.11.1989? Ne? Tak to pusťte z hlavy, je spousta jiných, podstatnějších problémů.
  ABC

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ABC To se sakra mýlíte.
   -p-

   Smazat
  2. V čem se mýlím?
   ABC

   Smazat
  3. 23:51


   https://uloz.to/!TBoEffP8/moji-prazaci-oznamuji-ze-v-havel-byl-jednomyslne-zvolen-vasi-ksc-presidentem-cssr-vas-klema-gottwaldu-dnes-bych-byl-asi-taky-v-ods-jako-premda-sobotku-drivejsi-zaniceny-predseda-revolucniho-odborov-hnuti-a-pilny-student-vuml-jpg


   Ramón

   Smazat
  4. Rudý Jaromír Štětina, pokřivení komedianti a Mohorita!

   https://uloz.to/!bwENWcSR/1-jaromir-stetina-kryci-jm-plavec-od-r-1965-clen-fakultni-organizace-komunisticke-strany-ceskoslovenska-ksc-na-vysoke-skole-ekonomicke-praha-cestovatel-a-obdivovatel-kras-sssr-nyni-bojovnik-za-zakaz-komunismu-v-cine-jpg


   Ramón

   Smazat
 11. To je blamáž, ti lidé jsou stále jako ovce za ohrádkou, hádají se a nesledují smysl diskuze ani datum zveřejnění příspěvku, patříly sem vůbec. Je z nás stále pouhé stádo? Projeďte si příspěvky od shora dolů a porovnejte datum? Berme to jako sociologický PROJEKT na NR. To je dnes módní název? Doufám, že mne, ještě dnes nenazvete opět exhibicionistou pane Dvořák, jako kašpárka Čechofloriďana? Zdar Nová republiko! Dík za Váš prostor.  "Projektový manažer" Ramón

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.