Reklama

úterý 3. července 2018

A je to tu. Česká televize je dezinformačním médiem, úmyslně šíří fake news, zuří expert

-lka-
3.7.2018 EuroZprávy.cz
Publicista, bezpečnostní analytik a někdejší ředitel Kanceláře Rady vlády ČR pro zpravodajskou činnost Jan Schneider s neskrývanou kritikou zhodnotil vysílání České televize. Tvrdí, že se "šířením fejku zařadila mezi dezinformační média".


Podle analytika se Česká televize zařadila mezi dezinformační média tím, že v pořadu Newsroom podrobila kritice Asociaci nezávislých médií, která uděluje Krameriovy ceny. To je podle něj v rozporu s jejím veřejnoprávním statutem. Uvedl to na serveru Česká pozice.

Odborník podotýká, že zatímco Evropská unie a celý svobodný svět bojují s dezinformacemi, Česká televize v pořadu Newsroom podrobila kritice Asociaci nezávislých médií, která uděluje Krameriovy ceny. Za asociací podle redaktorů stojí třeba web AC24, o němž redaktoři ČT uvedli, že je na seznamu dezinformátorů ministerstva vnitra.

"Hana Malá z odboru PR ministerstva vnitra však oficiálně sdělila, že „ministerstvo vnitra neposuzuje konkrétní weby, ale konkrétní informace. Žádné seznamy tedy resort vnitra nevytváří.“ A podle definice ministerstva vnitra „dezinformace“ znamená šíření záměrně nepravdivých informací s cílem ovlivnit rozhodování nebo názory těch, kteří je přijímají," upozornil analytik.

Česká televize se tak podle něj "úmyslným šířením přejatého fejku sama zařadila mezi dezinformační média". To je ale nejen v rozporu s jejím veřejnoprávním statutem, ale také tak činí za peníze široké veřejnosti, upozornil odborník.

Podle něj navíc nejde o první případ, kdy televize rozšiřuje "nepravdivé informace"- V době kampaně pro umístění amerického radaru v Česku šířila "dezinformaci, že by radar měl být namířen proti íránským a severokorejským raketám, přestože severokorejské rakety by oblétaly zeměkouli opačným směrem, jak dnes ví každé vzdělavatelné individuum," dodal.

Domnívá se, že si veřejnost musí zvykat, že demokracie není jednohlas a soulad a nerozborná jednomyslnost a podobné severokorejské libůstky. "Jádrem demokracie je inteligentní řešení sporů, proto je náročná a musí být i dost tvrdá. Podle Chestertona je dokonce velmi demokratické srazit soka ze schodů, když se mu dopřeje výsady čelního souboje," míní.

Závěrem upozornil, že je třeba hájit zásadní právo zpochybňovat a přehodnocovat v politické oblasti vše a periodicky a nenechat se převálcovat "tsunami lží ruděprávního střihu." "Ale zvykneme-li si na to, nic jiného si nezasloužíme. Už jednou jsme to totiž zažili. Ale kdo si lže o vlastních dějinách, spadne do toho znovu," uzavřel.Související:

 

27 komentářů :

 1. Naše svoboda a demokracie jsou bohužel iluzorní. Demokratizace společnosti musí začít v obcích a městech. Návrh demokratizačních kroků (7 stran) jsem před časem poslal ke zveřejnění a diskuzi Ivanu Davidovi. Zatím zveřejněn nebyl.

  Štefan

  OdpovědětSmazat
 2. Zavřet Česku televizi ! Nic Tam Není a rozkradou 7 MILIARD !!!

  OdpovědětSmazat
 3. Všechny hajzle a kurvy co řídí pacholky a děvky v čt v podstatě drží u koryt stávající poslanci a senátoři tady i vláda i mlčení a nečinnost těchto darmožroutů znamená udržení těchto kurev v čt u koryt.
  Tož tak nějak to je.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ZAČNĚME JAKO OBČANÉ VOLIČI UVAŽOVAT O ZPŮSOBECH

   odstraněni nejen prolhané třidy Šmejdů,ale i o vyřazeni anebo obejití jejich domnělého monopolu TV radia a TISK.
   To by šlo v rámci rozšiřováni sití alternativy a zároven podporou NP Nr.2.který to řeši naši občanskou PŘIMOU DEMOKRACII,která by timto bodem šla instalovat rychle a téměř hned flexibilně a levně.

   MOŽNÁ,ŽE BY TOMU MOHLO POMOCI VYHLÁŠENI NÁRODNIHO PROGRAMU HLEDÁNI SIL K USKUTEČNĚNI NP A TO BY BYL TEN PRIMA KRVAVÝ BOJ,KDE BY KREV TEKLA K NÁM PŘIMO PŘES OBRAZOVKY DO KUCHYNĚ!

   Smazat
  2. Doufám,že jste myslelí vy z OSV,že to bude krev těch šmejdů a ne naše jak je tomu doposud u jejich vadného zákona o exekucich,kterými rabuji stovky tisic jejich voličů a mysli si přitom,že se neshrabou na nikoho,kdo by ty nemehlovské netahla poslal do hnoje kam patři!

   Smazat
 4. Představte si dětské pískoviště.

  Hraje si tam dívka ČT,chlapec Parlament ČR, dívka Vláda ČR,chlapec Senát ČR a několik dalších Karlů Poslaneckých a Marušek Senátových.
  K tomu, aby nezlobili, na ně dává pozor Věrka Ambasádová, Jirka Sorrosů,Karlík Pentagon, Petr Natových a velmi přísná Angela Eurosojůzová.

  A když se některé z dětí začne chovat mimo povolenou zábavu a hraní, je rázně napomenuto a od těch hodných dětí izolováno, musí si pak hrát samotné, jako třeba Tomáš Okamůrů.
  Ale když jsou příkladně hodné, dostanou i odměnu ve formě dětského finančního grantu, nejčastěji od Věrky Ambasádové a Jirky Sorrosů.

  Celá ČR se svými "elitami" je jedno velké dětské pískoviště, kde se bez dohledu výše uvedených maminek a tatínků neuplácá ani jediná bábovička.

  Tak jednoduché je to, pane Novák.

  OdpovědětSmazat
 5. Stávající poslanci a senátoři tady i vláda jsou ti co proti lhaní v čt a čro nedělají nic toto si všichni uvědomte a serte na idioty v čt čro z vysoka.Vládní klice její ignoraci můžete spočítat u voleb.

  OdpovědětSmazat
 6. Ostatně soudím, že ČT musí být zničena...Volím jen stranu, která tento cíl bude mít v programu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 21:21 TY HAJZLE ZASRANEJ "NOVÁ REPUBLIKA" CO MAŽŽĚŠ MÉ PŘÍSPĚVKY.POKUD JE KOMENTÁŘ SCHODNEJ S TVOJÍ RUDOU PROPAGANDOU ,TAK PUSTÍŠ I TEN NEJVULGÁRNĚJŠÍ KOMENT SRÁČÍ RUDEJ

   Smazat
  3. 14:25
   Est komt der tag,havlountermensch!!!!!!!

   Smazat
 7. Ani snaha o sofistikovanost lží na ČÉTÉ nepomáhá. Přes veškerou snahu a um lhát "věrohodně", se to veřejnoprávním mediím nedaří. Mohou si manipoulovat - snad jen blbci a "věřícími", tedy těmi, pro které je destrukce ČR zbožným přáním. ČETÉ dávno nekope za náš stát, ale je totálně zaprodané kapitálu. Ale nejsou jediní, snad většina politiků dnešní opozice slouží tělem a duší kapitálu a na občany, národ, zemi a stát ne kašle, ale rovnou kadí. Co svedou peníze, haha , kde je cosi, co by i s ucpanýma ušima a zavřenýma očima bylo možné považovat aspoň za pokus o demokracii? Za kolik se prodává demokracie? Vše, co rozhoduje o existenci našeho státu, je pod vládou korupce!

  OdpovědětSmazat
 8. No jo no, plivat na ČT je strašně snadný, o tom žádná.
  -p-

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. -p- To není plivání ale smutná realita prolhané slouhovské čt.

   Smazat
  2. Ne, to je bohapusté plivání.
   -p-

   Smazat
  3. Pro -p- jako pitomce: ČT soustavně lže, překrucuje, cenzuruje, štve proti prezidentovi. A to mnoho let, soustavně.

   Nad ČT není kontrola ani finanční, takže nepotismus, korupce, rozkrádání a další nešvary jsou jí dnes vlastní.

   Někdo v "české" televizi smí vystupovat a někdo ne. To je demokratické?

   ČT např. manipulovala diváky ve věci "církevních restitucí", čili krádeže, které se několik poslanců, pravicová vláda a církevní hierarchie dopustila a naší společnosti! Ani dnes se nevěnuje faktu, že mnoho českých, moravských a slezských obcí vede soudní spory s nenasytnou církví a jejími hamižnými údy.

   Všimněte si, že naše/jejich televize se bojí diskuzních pořadů v přímém přenosu. Bojí se hlasu lidu, bojí se pravdy, bojí se otevřené věcné diskuze.

   Leo

   Odkdy se pravdě a faktům říká "plivání"?

   Smazat
  4. 8:38 Tak ses vyzvracel co. Jen tak na okraj .Komouši nechali v televizi hovořit pana Havla? Ti ho raději hned 3krát zavřeli Tak nepiš bláboly ,ať nejsi za vola.

   Smazat
  5. 9:31 - ukázal svoji duševní nedostatečnost, neschopnost logického myšlení a pochopení psaného textu.

   Takže: Havel s dnešní ČT přece nemá co společného. Ani to, že ho komoušové zavírali.

   Ale přece jen jste se, byť nechtě, jedné skutečnosti dotkl. Dnešní ČT je stejná jako jiné totalitní televize. Někdo v ní může řečnit od rána do večera a někdo v ní vystupovat nesmí!

   Naše/jejich ČT je nedemokratická totalitární stanice, obsluhované Havlovými sirotky z "nepolitické politiky", kteří se jako každá sekta snaží svému okolí vnutit za našich 7 miliard korun své, často velmi zvrhlé názory.

   U voleb volte jen ty strany, které dnešní mizérii naší/jejich televize budou chtít rázně a jednou pro vždy vyřešit!

   MM

   Smazat
  6. 9:56
   Havel byl svině,kolaborant a donašeč na spoluvězně,takže ta havlolejnolahvárenská žumpa v Čt by měla jít okamžitě do basy nebo líp,makat do KAMENOLOMU!!!!!

   Smazat
  7. 9:56 Nic jsi chudáku nepochopil, já nepíšu ČT, dnešní, ale televizi před rokem 89.Bohu -žel ČT24 dává prostor několikrát týdně těm rudejm vrahum.Hlavně věř co ti nakukal Soukup chichi

   Smazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 11. Moc se mi líbí další myslím třetí komentář na toto téma. Soudruhum praskají žilky,nemohou strávit pravdu kterou šíří ČT.Proto kolem sebe kopou,jak chcípající kobyla a na okraj zase mne za pravdu mužete SMAZAT.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:31
   Jsi RETARDOVANÁ prouASSacká POSRANINA VZEŠLÁ Z HAVLOTRENEK,TO JE K ZBLITÍ!!!!!

   Smazat
  2. 14:31 výstavní kousek nekritického a pravděpodobně i nemyslícího tvora. Ale dobrý zdroj pobavení.

   Smazat
  3. Nejsem a nebyl jsem nikdy nijak spjat s komunisty a přesto si troufám tvrdit, že neexistuje další medium v ČR, které by mohlo prolhaností soutežít s ČÉTÉ. Myslím si, že ani media z dob socíku by mu nesahala v prolhaností ani po kotníky a dokonce ani göbbelsovští propagandisté by na ČÉTÉ neměli. Je to smutná pravda, že ČÉTÉ je plně ve službách diktatury kapitálu, že neslouží českému státu, národu, občanům, že je pohunkem peněz. A na tom nic nemohou žádné volby změnit, natož nějaké rady, které také rády korupné.

   Smazat
 12. Ad 15;2% Naše školství dokázalo nemožné, naučilo pojišťovače exkrementů gramotě, nezlobte se na ňěj, zatím umí jen velká písmena.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.