Reklama

pondělí 2. července 2018

A přece se točí: Grojsman a Merkelová si okusují nehty

Ilja Novický
2. 7. 2018    zdroj
Ukrajinský premiér Vladimír Grojsman slíbil, že udělá vše proto, aby se to nestalo. Angela Merkelová bušila pěstí do stolu a vyhrožovala novými sankcemi ... Ale přece jen se točí. Na Krymu byla spuštěna turbína Siemens. Ministerstvo energetiky Ruska podalo zprávu o úspěšných zkouškách německé turbíny. Zkouška se uskutečnila na jednom ze dvou nových energetických bloků u Simferopolu. Krym se na truc všem nepřátelům postupně stává energeticky soběstačným (nikoliv bez pomoci rostovské jaderné elektrárny, pochopitelně).


Jaké závěry se nabízejí? Rusko dělá všechno možné i nemožné, aby se Krym rozvíjel a zapomněl na dobu ukrajinského rozvratu jako na děsivý sen.

A odbočit z této cesty nás nikdo nepřiměje, ani hrozby majdanovských politiků, ani hrozby evropských sankcí, ani cokoliv jiného. Německé úřady Siemens samozřejmě zastrašovaly, ale k čemu to vedlo ...

Nyní společnost spolupracuje s Ruskem v utajení před svou vládou. Je to to, co chtěla Merkelová? Evropští politici na to neberou ohled - s Ruskem je prospěšné spolupracovat.

Naše země nikdy nenarušuje dohody a bere v úvahu zájmy svých partnerů. Proto budou protiruské sankce vždy sítem.

Člověk má radost, že každé nové malé vítězství na Krymu činí kyjevský nelidský režim slabším. Majdanovští politici si vybudovali svou moc odmítáním Ruska. A s odmítáním na rtech se také zhroutí do propasti. Nevyhnutelnost je velmi blízká.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

53 komentářů :

 1. už,aby skončila EU,NATO a byl by klid.Merklová je obyčejná svině,která zaneřádila Evropu teroristy.Mrtvoly,ranění a zničené životy nevinných lidí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jděte v úvahách dál, Německo je nesvéprávné od konce 2.sv. války a je pod okupací USA a GB (kancléřský pakt), je tam 100 000 vojáků USA a 20 000 vojáků GB. Merklová pouze dělá co ji nařídí a snaží se dle možností z příkazů vykroutit, nemůže z toho vystoupit i kdyby chtěla. Kdo se jednou zaplete s vládnoucími mafiemi, pro toho je těžké z toho utéct.

   Smazat
  2. Pro 7:51 . V Německu je v současné době pouze 35 000 vojáků USA a počet vojáků GB činí okolo 2 000. Všichni vojáci GB budou do roku 2020 z Německa staženi. Německo je poraženou zemí, nicméně kancléři Kohl a Schröder se dokázali postavit proti politice USA (Schröder byl ostře proti druhé válce v Iráku v roce 2003), Merkelová je jen pečlivě vybranou loutkou která Evropu ničí.

   Smazat
 2. Jasně všechny země obcházejí embargo na Rusko a obchoduji jen my češi jsme blbci a jen umíme špinit Rusko misto aby jsme s nim obchodovali

  OdpovědětSmazat
 3. OŽRALÝ JUNCKER OLIZUJE EUROHUJERSKÉ POLITIKY EVROPY,JAK BREŽNĚV HUSÁKA.HNUS.KDY TO SKONČÍ,SOUDRUZI?JSTE ODPORNÍ.FUJ.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je trefné! Přesně tak, jediný rozdíl je v tom, že Brežněv nebyl soustavně ožralý jako prase. Zarámovat!!

   Smazat
  2. Co Husák, ale Honnecker, to bylo hotový gay porno.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 4. EU jde definitivně do pr dele.Už,aby to bylo.Araby,co mají obohatit árijský genofond,ať si Anděla nechá a necpe nám,bezvěrcům,mešity a muezíny.Ty hrdlořezy si Andělo laskavě ponechej.Brzy tě zaříznou.Dočkáš se.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná to tak Němci chtějí a Merkel jede podle toho.

   Smazat
 5. Až afričtí inženýři,co sedlají gumové čluny německých neziskovek,ovládnou Siemens,pak se firma přeorientuje na chov koz.Němky si ty černé hochy vyzkouší,ale živit je nebudou.

  OdpovědětSmazat
 6. P.S.: letmo jsem na netu zachytil článek, že právě ty sporné turbíny vyrobil Siemens podle technické dokumentace, kterou získal v devadesátých letech v rámci privatizace při koupi podílu v ruském (!) závodu na jejich výrobu. Tak tomu ironie, z ruských turbín se staly turbíny německé. Něco podobného se stalo v Temelíně, kde se z ruské jaderné elektrárny stala americká jaderná elektrárna jenom proto, že tam Westinghouse dodala americké compy a dálkové ovládání zpoza Atlantiku :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žijeme opět v době propagandy jako za bolševika. Účinnost ruských turbín byla vždycky horší. Navíc proběhl od té doby nějaký vývoj. Urážet vás nebudu, ale když děláte propagandu, tak používejte aspoň trochu hlavu.

   Smazat
  2. 13:09 ano, vývoj proběhl, výkresy z pauzovacího papíru byly digitalizovány :-)

   Smazat
  3. 9:39, Rusko sice svoje plynové turbíny vyrábí, ale ne nad 110 MW, ty dováží od Siemens. Je/bylo to levnější než vývoj. Kdyby to nepotřebovali tak rychle pro Krym, určitě by výrobu rozšířili.

   Smazat
  4. 16:13 To jsou jen takové kydy. Prostě to neuměj, a tak si to objednali jinde. Navíc při objednávání lhali, jak je jim ostatně vlastní, jinak by se ty turbíny nedostaly na Krym.

   Smazat
  5. 17:34 - jsi zideologizovaný idiot. Kdyby v zahraničním obchodu dělali podobní blbečci, jako jsi ty, tak by neudělali žádný obchod. Není ti pomoci, Karasi.

   Smazat
  6. 17:38 Hele brouku. Proč si to tedy neobjednali zcela oficiálně u některého z přehršle svých spojenců?

   Smazat
  7. V ČSSR se vyráběly stejné a dokonce i větší turbíny. Pak přišel plyšák, privatizace, tu továrnu koupil Siemens ... a bylo vystaráno.

   Smazat
  8. 18:19, protože Siemens budou asi lepší, to tě nenapadlo?

   17:34, no představ si, že vyrábí i ty 110 MW, ale nejsou s tím spokojeni. Siemens jim moc rád prodá ty svoje. Nebo snad myslíš, že nebudou schopni vyrábět plynovky nad 110 MW, když sami vyváží jiné druhy turbin?

   Smazat
 7. Velké firmy si svůj byznys prosadí. Sankce jsou pro ty malé, ať nelezou velkým do zelí. P.K.

  OdpovědětSmazat
 8. Naprosto skvělá zpráva už aby eu a banderostán zmizely z Evropy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ukrajina je pokračováním Kyjevské Rusi, jejíž kníže Vladimír přijal křest a za manželku si vzal Byzantskou princeznu. Je to historická evropská země. Vaše přání se asi nesplní.

   Smazat
  2. 13:16

   A co kdybys napsal, čeho jsi pokračováním ty?!

   Smazat
  3. Ukrajina je součástí Ruské říše, je to Okrajina, čili hraniční oblast. Ruská říše vznikla historicky v Kyjevě za knížete Vladimíra (sv. Vladimir).

   To, co dnes představuje tzv. Ukrajina je umělý útvar, který nikdy v historii takto neexistoval.

   Vynucování ukrajinského jazyka jako jedinnho povinného dnešní banderovskou vládou odporuje evropským zásadám. Banderovští Ukrajinci (převážně z bývalé Haliče, dlouhodobé součásti Rakousko-Uhraska) vnucují svůj pohled na svět a stání zřízení ostatním spoluobčanům. To je také nepřípustné.

   Není divu, že si ruský východ Ukrajiny toto vše nenechal líbit a postavil se proti teroru se zbraní v ruce.

   Leo

   P.S.: Rusko je beze sportu historicky evropskou zemí. Ukrajina je umělý útvar vzešlý z bolševického sociálního laborování a z momentálních potřeb tehdejšího sovětského vedení )mít víc hlasů v OSN). Dnešní Ukrajina je produkt totality a proti demokratický převrat v Kyjevě v roce 2014 do země novou totalitu přinesl.

   Leo

   Smazat
  4. V Kyjevě nevznikla Ruská říše, ale Kyjevská Rus. Ukrajinský jazyk nevznikl v.r.2014, ale postupným vývojem. Pokud existuje Ukrajinské povědomí, je legitimní i Ukrajinský stát.

   Smazat
  5. 13:56 ano, ukrajinštinu, jako odvozeninu z ruštiny vymyslel a prosazoval tehdejší "Brusel", tedy Rakousko-Uhersko, už tehdy to měl být nástroj na odkousnutí části ruského impéria :-)

   Smazat
  6. 13:16, Rus byla jen jedna a měla dvě epochy. Jedna se později nazvala jako "kyjevská" a ta druhá "moskevská". Jednalo se o tytéž lidi, tutéž kulturu, některé území se ovšem Rus ztratila, některé naopak získala. Jedním ze ztracených zemi byla dnešní Ukrajina.

   Pokračováním Rusi zvané kyjevská, není Ukrajina, ale Rusko. O tom není sporu ani u historiků ani u politiků. Symbolem byl přesun kyjevského patriarchátu do Novgorodu a posléze do Moskvy.

   Nebýt Mongolů, zůstala by nejspíš dnešní Ukrajina v nepřetržitém svazku s Rusí i nadále a nejmenovala by se Ukrajina.
   Ale ani tehdy by nebylo jisté, kde by bylo sídlo patriarchy, protože tento stát měl velmi silná knížectví a ke konci Rusi v její kyjevském období, předsedal tomuto svazku každou chvíli někdo jiný.

   Smazat
  7. To, co zde před lety začalo jako obhajoba okupace Krymu má dnes podobu překrucování historie, útoků na právo na státní existenci a popírání práva na sebeurčení. No, celkem hnus velebnosti.

   Smazat
  8. Opakuji, Ukrajina vznikla jako umělý státní útvar v rámci sovětského Ruska. Vznikl libovůlí vedení totalitárního státu bez podpory lidí, bez jejich souhlasu.

   Anonymní 13:56 napsal/a: "Pokud existuje Ukrajinské povědomí, je legitimní i Ukrajinský stát."

   - Ano, máte pravdu. Jestli existuje ukr. povědomí, ať ho nevnucují lidem, kteří ho nemají. To je základ dnešního konfliktu. Lidé z ruskojazyčného okruhu (ne z toho nářečního) chtěli federaci, nářečníci (Ukrajinci) odpověděli terorem a vražděním.

   Takže je to jednoduché k vyřešení: Ukrajina Ukrajincům, ale Rusům (Oděsa, Charkov, Slavjansk, Doněck, Lugansk atd. atd.) - Rusko!

   Smazat
  9. 17:46 No, já mám právě obavy, zda propaganda, kterou prezentujete, nepředjímá budoucí události. Goebbels pracoval stejně v období Mnichova.

   Smazat
  10. Ukrajina by měla Ruskou pátou kolonu odsunout do Doněcka a Luhanska, pokud nechce dopadnout jako Československo v roce 1938.

   Smazat
  11. 18:25
   Banderostán je vřed na mapě,ať už táhne kam patří.....DO HROBU!!!!!

   Smazat
  12. Anonyme 18:09 - obavy jsou na nic. Chybí ti Argument, dej argument! Chybí? No to má ta tvoje banderovská Ukrajina smolíka. V Kyjevě se dali v roce 2014 na vraždění ... znáš to: Kdo s čím zachází ...
   Pá, a pozdravuj Petru Prochajdu, Karase, Vítovou a Štětinu. Jste prima parta, máme vás rádi. Stejně jako Kašpárka.

   Smazat
  13. 18:09, to jste docela vedle, příteli. Stát zvaný Ukrajina měl prostřednictvím Ruska velké štěstí, jinak by neexistoval.

   Podobně jsou na tom i mnohé jiné republiky bývalého SSSR, které se v impériu a následně SSSR vyprofilovaly, dozrály a dnes to jsou životaschopné samostatné státy. V samotné RF je spousta autonomních republik a oblastí se svými tradicemi, historií, školami, svou autonomní vládou, samosprávou. Jen v Evropě jich je jedenáct.

   V dnešní podobě by UA neexistovala, nebýt Ruska, byli by z nich byli ponižovaní zbastardění Poláci, podobně jako Kašubové. A východní část, Novorusko, by byli součástí ruského státu. Jak ostatně by většina ráda byla, o Krymu by ani nesnili. Takže kdo to jsou ti Ukrajinci? Víte něco o Kašubech, Lemcích... atd?

   Smazat
  14. 19:42 Jak by to bylo nebo nebylo nevím. Vy můžete tvrdit co chcete a já nemám křišťálovou kouli.

   Smazat
  15. Tusk je Kašub.

   Smazat
  16. 20:11 A co si z toho máme odvodit ? Je na Kašubech něco speciálního ?

   Smazat
 9. 14:25 Mýlíte se. Ruské impérium vzniklo až později.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máš pravdu: Impérium později, Rus dřív. A ta byla na svém začátku Kyjevská s centrem v Kyjevě na Dněpru. A kde že byla tehdy ta "Ukrajina", pověz holoubku.

   Smazat
  2. No holoubku. Ptáš se na to co je zřejmé. V tomto období Ukrajinci svůj stát neměli. Zachovali si ale své národní povědomí a dnes svůj stát mají. Slováci nikdy svůj stát neměli a nyní jej mají. Nikdo jim nebránil a všichni jsou spokojeni.

   Smazat
  3. Ať si Ukrajinci mají svůj stát. Přeju jim to. Ale ať si nedělají nárok na kus Ruska, kterému dnes říkají Ukrajina a vraždí tam lidi. Ať si dělají tu svou Ukrajinu v Haliči. Ať si nedělají nárok na Podkarpandu, kde násilní národ Rusínů.

   Smazat
 10. Banderovci již pokáceli všechny sochy zakladatele Ukrajiny (přesněji Ukrajinské sovětské socialistické republiky = USSR), kterým byl V.I.Lenin. Stalin připojil už jenom Zakarpatí a Chruščov anektoval Krymský poloostrov. Nastal čas rozložit tuto zemi na původní kousky. Zatím tomu brání jenom Putin. Ten ostatně může za všechno, co odporuje západnímu CML (= centrální mozek lidstva) :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podle Kravčuka prý Ukrajina o Krym vůbec nestála, protože byl chudší než nejchudší ukrajinské vesnice a po válce rozbitý. Ale Krymčané sami požádali Chruščova o administrativní připojení k UA, když tam byl na návštěvě :-)

   Smazat
  2. "sami požádali Chruščova" ... hahaha
   fakt dobrý vtip z Rádia Jerevan

   Smazat
  3. 9:03 samozřejmě nažádal plebs, ale "verchuška", která Chruščova na Krymu vítala a provázela. To nic nemění na tom, že Krym byl připojen pouze administrativně jako autonomie, nikoliv jako nedílná součást zbytku Ukrajiny. P.S.: komunistický pohlavár Kravčuk (člen ÚV KSSS) nicméně prokázal, jaký je to lhář a podrazák - divím se, že s takovými "kádry" ve vedení to SSSR dotáhl tak daleko, že ještě dnes živí satelity a bývalé svazové republiky (včetně Ukrajiny!)

   Smazat
  4. 11:00, v komentářích k jinému článku na NR jsem vysvětlil, jak se dostal Krym na Ukrajinu. S Chruščovem to nemá nic, ten jen řešil danou situaci, která se týkala 2.sv.války a dohod podepsaných v Teheránu.

   Smazat
  5. 20:36 - bože, co to je za poznámku? Co má Teherán co společného s Krymem? JAkou že to situaci řešil Chruščev?

   Smazat
 11. Doufam ze se Putin a Trump dohodnou. Trump by mel uvolnit ruce Putinovi a dat mu celou Ukrajinu
  A dale mu dat celou Evropu, Evropa drze vyhlasila Americe celni a obchodni valku. Tak spravna odpoved by byla dat Evropu Rusku. Tim by Amerika vyresila celni valku a drzost Evropy

  OdpovědětSmazat
 12. 20;28
  Šmarjá panno,zase vlhký sny prouASSacký havloflanděry!!!!

  OdpovědětSmazat
 13. Ad 20:28 To by bylo prima, ale Donald by asi už nemohl zpátky domů -:))

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.