Reklama

čtvrtek 12. července 2018

Analytička Irena Ryšánková: Jasný pohled na to, co se včera a dnes dělo ve Sněmovně

12.7. 2018   PL
Vláda Andreje Babiše nakonec získala důvěru. Stalo se tak 264 dní od voleb. Důvěru vládě nakonec odmítl udělit poslanec ČSSD Milan Chovanec. Jednání o důvěře probíhalo dlouho do noci, vláda nakonec dostala 105 hlasů přítomných poslanců, proti bylo 91.
Prezident Zeman vystoupil v úvodu a vládu hájil. Tedy to, co vláda o svém budoucím konání prozradila a co hájit z pohledu Zemana alespoň trochu lze. Prezident si kupodivu velice váží toho, že v programovém prohlášení je obsažena myšlenka dlouhodobého investičního plánu. Je vidět, že vyrůstal v prostředí státně plánovacích útvarů. Ovšem hned z dalších prezidentových vět nebylo jasné, zda si nedělá legraci. Na první místo v kvalitě zpracovaného programu vlády dal totiž ochranu kulturních památek... Nicméně pak ocenil páteř investičních programů ve dvou oblastech: v oblasti infrastruktury a v oblasti energetiky. Mezi infrastrukturní projekty jmenoval na prvním místě kanál Dunaj–Odra–Labe s poznámkou, že jde o jediný projekt, který je schopen přivést vláhu na jižní Moravu. Což má pravdu…

„Znám lidi, nebudu jmenovat,“ pravil Zeman, „pro něž každý projekt přesahující velikost kurníku je projektem megalomanským“, konstatoval prezident. Proto bychom se měli v oblasti energetiky soustředit na jádro a uhlí. Prezident sice neví, jestli se budou stavět Dukovany, nebo i Temelín, ale ví, že nemáme ani alpské řeky, ani severoněmecké pobřeží se silnými větry. Proto orientaci na jadernou energetiku považuje za správnou. Vysvětlivka pro čtenáře: dle interních materiálů vládní expertní komise se mají stavět nejdříve Dukovany, a až pak dva bloky Temelína – to vše jako náhrada za dosluhující hnědouhelné zdroje, kterým skončí životnost. Hotovo musí být do roku 2035.

Nebyl by to prezident, kdyby si nevzpomněl, kterak ho školili jako premiéra poslanci pravice. A tak se tentokrát on sám ptal, kde na to vše předseda vlády vezme peníze. A sám si odpověděl, že stát sám je úspor plný…celý článek na PL

Den začal zmizením Milana Chovance, muže, který proslul přezdívkou „zrádce zrádců“, který prvně prohlašoval, že pokud ČSSD schválí účast ve vládě, pak bude pro. Za jitra se ovšem, věren své povaze, rozhodl jinak. Inu… Milan Chovanec.

Projevy byly určeny hlavně pro televizní diváky. Pokud by ČT24 celé jednání nepřenášela, patrně by byl volič a divák ušetřen příšerného maratonu.

Mluvila prakticky jen opozice. Situace se zvrhla ve chvíli, kdy na uzdě neudržela nervy Miroslava Němcová a po projevu Miloslava Grebeníčka z KSČM mu vmetla do tváře jeho otce, který pracoval ve věznici v Uherském Hradišti a pravděpodobně mučil vězně. Slovo pravděpodobně je použito záměrně, protože existuje sice množství svědectví, ale k soudu nikdy nedošlo.

Miroslava Němcová se však zjevně vezla na vlně euforie poté, co navštívila demonstraci, tehdy ještě na Malostranském náměstí, které ji přivítalo jako Elizabeth Taylor. Jakkoliv se ji můžeme snažit pochopit, po jejím jednání zůstává pachuť vzpomínky na touhu stát se předsedkyní vlády a možná i prezidentkou.

A byla to právě ona, která se svými ideologickými projevy stala jednou z hlavních postav večera.

Hlavním argumentem a tím hlavním tématem dne byl „problém“ zvaný komunisté. Jakoby strany, které se tak pobuřovaly nad komunisty, zapomněly, že to právě ony odmítly jednání s vítězem voleb. Že to ony mohou za to, že vláda se bude opírat o komunisty. A zapomněli, že v případě předčasných voleb to budou oni, komu „půjde o život“. A že vítězství ANO je v prvé řadě fatálním selháním „tradičních politických stran“, jejichž vládnutí mělo katastrofální výsledky, že jejich koncem byla poměrně legrační zápletka v podobě milostného trojúhelníku, drahých kabelek a šlehačky ve spreji. Těžko se zlobit na zrcadlo.

Zločin? Němcová?

S postupujícím večerem začaly debaty nabývat osobnějšího rázu a demonstrace, kterou na facebooku podporovala Miroslava Němcová slovy: „Malostranské náměstí se stále plní. Přidejte se, chceme vaše hlasy ve Sněmovně slyšet.“ Rovněž tak je nejasné, proč demonstrace pokračovala i po dvaadvacáté hodině. Že by nějaký čin ministra vnitra? Aby poslanci věděli?

Otázka demonstrace přestala být politickou a stala se kriminální ve chvíli, kdy policisté umožnili demonstrujícím, aby obsadili ulici Sněmovní – proti oknům jednacího sálu. Dle zákona č. 84/1990 Sb. je už od roku 1990 zakázáno demonstrovat ve vzdálenosti menší než 100 metrů od budovy Parlamentu, po novelizaci zákonem 252/2016 Sb. je v příloze určen výčet ulic. Sněmovní patří mezi ty, kde jsou demonstrace zakázány. Policie má konat podle zákona. To shromáždění měla rozpustit, demonstranty vytlačit. Nekonala. Připustila bez jakékoliv reakce flagrantní porušení zákona zákonodárcům pod okny. Ve 20:30 ochranná služba kvůli demonstrantům musela uzamknout dveře od hlavního vchodu do Sněmovny. Pískot poslouchali poslanci, a s nimi i televizní diváci, do konce jednání.

Nový ministr vnitra a místopředseda vlády Jan Hamáček slíbil novinářům v 21:48, že se bude zajímat o to, proč policie uzavřela prostor Sněmovní ulice a nepouští do něj lidi. Velitel zásahu ve Sněmovní ulici i novináři odmítli tuto věc komentovat...

Za noci se tak divák, kromě toho, že komunisté jsou odporní, dozvěděl, že premiér není chlap a fňuká, jak mu sdělil Miroslav Kalousek, protože nejde mezi demonstranty. Což nemohl, protože podle usnesení Sněmovny musel být přítomen jednání. O pauze se pokusil s demonstranty promluvit, ale, žel, právě ti, kteří volali po slušnosti, po něm vrhali láhve.

Abychom nebyli nespravedliví, objevily se i zcela legitimní výhrady k programu, které ale zanikly v ideologickém ryku.

Helena Langšádlová pokračovala v linii Miroslavy Němcové a vytáhla seznam, který říkal, kdo všechno z okolí Andreje Babiše je či byl estébák. Snad měla pravdu, v opačném případě by ji asi od žaloby neuchránila ani imunita.

Pozornost zejména zasloužila témata inkluze, digitalizace a dopravních staveb.

Během projednávání se také, bohužel, ukázalo, že někteří z diskutujících si pravděpodobně své projevy napsali ještě v době, kdy SPD byla ve hře o vládu. Jinak si jen těžko lze představit, proč Jan Bartošek tak úporně hovořil o této straně.

V pozdních hodinách rozvířil vody lidovecký poslanec Jan Čižinský, který z ničeho nic otevřel financování médií veřejné služby a DPH, na což mu odpověděla ministryně financí. Kromě Andreje Babiše tak byla jedinou členkou vlády, která vystoupila. Ono nebylo proč vystupovat, opozice zjevně nic slyšet nechtěla.

Během večera jsme se dozvěděli leccos. O tom, kdo byl v pohotovostním pluku, kdo má vojenské gymnázium, jaký je vztah Miroslavy Němcové k Ivanu Skálovi, co si myslí poslanec Stanjura o vojenském gymnáziu a spoustu dalších věcí, které jsme snad ani vědět nechtěli. Také se diváci dozvěděli spoustu věcí o jednacím řádu.

Poslanci odhalili ono příslovečné ledví. Nebyl to pěkný pohled.

Onderka dobrej. Jako syn osmašedesátníka v emotivním projevu „volí zlo“. Volí nejmenší zlo z možných. Hlasuje pro vládu. Podobně nalehl na mikrofon Jaroslav Foldyna, který hlasuje v rozporu s názorem své krajské organizace. Pro vládu.

Stenografové pracují 16 hodin nonstop. 00:45 začíná hlasování. Dle Miroslava Kalouska každý z nás rozhodne o tom, jestli „tato komunistická vláda“ bude mít důvěru. Máme vládu s důvěrou. Od vlády bez důvěry se neliší.

39 komentářů :

 1. Tak pan premiér tady nechce imigranty a tzv. pravice jej za to nenávidí. Sorošbanda na něj ušila boudu jako na Bártu a už nestíhají ulhat voliče.

  OdpovědětSmazat
 2. Vládnou tady v ČR zahraniční korporace a Americké velvyslanectví. To co se odehrává ohledně vlády je komedie, která má navodit dojem, že si vládneme sami. Jsme členy NATO, tedy zločinecké organizace a Evropské unie, tedy organizátorky invaze Afričanů do Evropy. Všechno ne moc dobré zprávy na to, aby jsme si lámali hlavu se zbytečností, jakou je vláda ČR. Naše vláda nic neřeší, naše vláda plní příkazy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je naprosto přesné, všechno to byla a je komedie, pro vytváření zdání, že naše vláda něco může a něco udělá. Vše se rozhoduje v Bruseli a v Berlíně, pod vedením loutkovodičů, kterými jsou bangsterská mafie. Politici a nejenom naši, jsou Kašpárci na niti, kteří tvoří krytí pro zdání svobody a demokracie pro hloupé voliče. Jak dlouho jim to ještě budeme baštit?

   Smazat
  2. Vy dva 16:48 a 17:21 okamžitě vyhledejte nejbližší blázinec ,Tohle přece nemohou napsat normální myslící lidé!!!,ale dočista vymytí zhrzeni komouši

   Smazat
 3. Po roce 1989 je tady režim ve kterém bohatnou zahraniční firmy, zákony tvoří agenti zahraničních firem a vláda dohlíží na to aby to tak bylo. To co občan před rokem 1989 od státu dostal, jako bezplatné bydlení, školství, zdravotnictví, hromadnou dopravu, to všechno si po roce 1989 musí draze zaplatit a když na to nemá, musí se do konce života zadlužit a tomu se říká demokracie a pokrok.

  OdpovědětSmazat
 4. Gynekolog Bohuslav Svoboda (ODS - Praha), celoživotní funkcionář, nás všechny z ČT24, varoval před českým komunismem a sám sobě se nebojí po svých, politických veletočích podívat do očí!? To je KARAKTER...

  Jeho slova do kamer Čt v roce 1986,odkaz:

  https://m.youtube.com/watch?v=R7s_Fyn7Vjg

  ----------------------------------

  To samé ožrala Miroslav Kalousek, ukázka ožralého odkazu voličům TOP09!

  https://m.youtube.com/results?search_query=kalousek+opily


  Zdraví Ramón

  OdpovědětSmazat
 5. Co blábolí p.Kalousek je už každému soudnému člověku fuk. V příští PS už nebude. Co ale ministr vnitra Hamáček a policejní president na to, že se před parlamentem demonstruje a hází předměty? Zase byl porušen zákon a policie jako obvykle nic, na "tu bandu vybraných se nesmí". Panu Hamáčkovi šlo o koryto a o nic jiného. Je to Sobotkovec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:08

   Bohužel bude, Praha si ho opět provolí!:-[


   °°°°°

   Smazat
  2. 17:08

   Pokud by A. Babišovi nevyhovoval, přísun předsunutých maňásků v místě, kde je loutkové divadlo zakázané. Bylo by představení, zaraženo dříve než se roztáhne pražská, teatrální opona?

   Poněvadž, to vše je pro skutečné loutkovodiče? Kontraproduktivní! Ovšem to Praha nikdy nepochopí?!

   Na dramatragédie v "režii" V. Havla jim už regiony se.., dnes by ho vypískali, jako onehdá Slováci.

   Skutečná současnost, odkaz:

   https://domaci.eurozpravy.cz/politika/216694-studenti-nevi-co-je-vitezny-unor-jejich-odpovedi-vas-zaskoci/

   Můžeme je ovládat, jak libo, naivni omezence...


   Amatér Ramón


   Ps. A víte Vy vůbec, že Vítězný únor 1948, byl konspirací "Obrnických obyvatel vůči ČSSR", jež se tehdá jako jediní vzepřeli, proti samotné matičce Praze v její, již tradičně dobrácké, demokratické naivitě"?"

   Jak by napsal mistr vědomostí a slova pan Zdeněk Mahler v jednom ze svých děl:" Já jsem nevytušila? ". Dodávám, to My né "Praha", to oni "Obrničtí!"?

   "Praha radostně očekává, přílet demokratické, mimozemské civilizace".

   Smazat
 6. Pěkně jste se odkopali. Zrádce zrádců, jinými slovy, zmrd zmrdů, Chovanec pouhý odpad. Všehoschopný Kalousek se zdegenerovanou šílenou babou, ze Žďáru správně tuší, že melou z posledního a jejich konec se nevyhnutelně (díkybohu) blíží, jsou schopni úplně všeho. Je otřesné sledovat, jaký hnůj může zastupovat tuto zem. Polodebilní kníže, kdyby se za zvuku fanfár ještě při své scénce, vychcal do rohu poslanecké sněmovny, tak bezesporu obdrží od stejně debilních spolustraníků maximální uznání. Styďte se, bando prašivých hovad.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas!!!!

   Smazat
  2. Blahopřeji, řeceno trochu drsněji, ale naprosto přesně.Líp to snad ani říci nelze.

   Smazat
  3. Pane kolego souhlas jen tak dál do nich.

   Smazat
  4. 17:09 Vynikající pan Kalousek a ještě lepší paní Němcová. Ten kdo vám rudé žumpě nelíže anál , tak ho nazvete -prašivá hovada- píšete správně JAKÝ HNUJ BUDE VLÁDNOUT V ČR,já vám odpovím ZLODĚJSKEJ STBák A RUDÁ SMRADLAVÁ ŽUMPA komouši.

   Smazat
  5. 8:56 Odpovídat nýmandovi, je naprostá ztráta času, takže sbohem.

   Smazat
  6. 9:43 Odpovídat nemusíš ,protože hlupák tvého formátu nic nechápe

   Smazat
  7. 8:56 Neboj mirek se konečně bude pakovat ze sněmovny a zlodějku mirku si naložte do octa.

   Smazat
  8. 10:09 Nechat se od tebe nazývat hlupákem, je pro mne lichotka, ty formáte.

   Smazat
  9. 12:05 Gratuluji k titulu HLUPÁK pokud to je pro tebe lichotka.Tím bych se moc nechlubil.Jinak paní NĚMCOVÁ vztyčeným prostředníčkem tomu hradnímu dementovi ,ukázala co si o něm normální lidé myslí. To ale ty nepochopíš!!!

   Smazat
  10. 14:19 Že se na to nevykašleš, máš prázdniny,tak běž cvrnkat s klukama kuličky na hřiště a nepleť se mezi dospělé, nezbedný capatre.

   Smazat
  11. 14:19 Jo jo ta uřvaná menšina může jen vztekle slintat nikdy vás volit nebudeme.

   Smazat
  12. 15:23 nEVADÍ,vás rudejch blbu je 75roku na voliče vychcípáte jak chrousti. Ti už také neotravují

   Smazat
  13. 17:09 Milý impotente, jsem přesvědčen, že ten chroust má pro lidstvo mnohem větší význam, než ty. Smrdutý tchoři.

   Smazat
 7. Hlavní zpráva dne je, že nenáviděné Rusko se opět nebezpečně přiblížilo hranicím mírumilovných států v mírumilovné organizaci NATO, když na zasedání NATO v Bruselu bylo veřejnosti sděleno, že dalším členem NATO se stane Gruzie. Rusko zase přiblížilo obyvatele Země k začátku III. sv. války. V té souvislosti Tramp na zasedání NATO jasně řekl, že okamžitě všichni členové NATO musí okamžitě dávat USA na zbrojení 2% svého HDP a termín určil do ledna 2019. Dále vyčinil Merkelové a nařídil jí okamžitě zastavit budování plynovodu Severní proud 2. s odůvodněním, že je nepřípustné, aby za plyn Německo dávalo peníze Rusku, když tyto peníze jí nařizuje, aby Německo dávalo USA i když potrubní plyn je 3 x levnější, než břidlicový z USA. Tramp jasně říká, že zadluženost USA zaplatí Evropské státy a zisky amerických zbrojních firem zajistí členové NATO. Tomu se říká zásada kapitalistické volné soutěže, tedy že na trhu vítězí ten nejlevnější a nejlevnější je břidlicový plyn z USA a hromada zbrojního železa z USA a musí to tak být, když to říká Tramp.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 17:18

   " Jens Stoltenberg, jak nekňuba a opět vzorně v lati 4% "

   ČTK • 13:00

   Generální tajemník Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg je přesvědčen, že americký republikánský prezident Donald Trump bude chtít, aby Spojené státy stejně jako dosud stály v čele aliance!

   Stoltenberg na dnešní tiskové konferenci rovněž prohlásil, že by s Trumpem brzy opět rád hovořil. "Jsem absolutně přesvědčen, že prezident Trump bude lpět na americkém vedení aliance!" řekl Stoltenberg.


   Ramón

   Smazat
 8. a začína útok na Bielorusko - štýlom podobným ako na Ukraine

  OdpovědětSmazat
 9. Naše zem se stala centrem zájmů celého světa. Zde se tvoří novodobé dějiny. Určiťě se natáčí dokument, produkční Bakala, režie Kalousek a hlavní star Němcová. Oskar je zaručen.

  OdpovědětSmazat
 10. Útok se odkládá, zítra je na programu Němcová na barikádách.

  OdpovědětSmazat
 11. Rohlikovou Mirku nemá cenu komentovat o té se jednou budou učit děti ve škole jako o babě co se z politiky zblaznila.
  Správně se odkryli pirati, kalouskuv marketingový projekt, no ukázal se v plné nahote i demokratický blok jako slepenec lidí naplněných doslova nenávisti vůči všem. Ct a CR nezklamal propaganda a vyvolávání politické nestability je jejich dlouhodobý program.

  OdpovědětSmazat
 12. Z Manifestu Nové republiky:
  Chceme koncentrovat síly pro analýzu společenských a hospodářských procesů a navrhnout zdravější vývoj společnosti.
  Mám dotaz: Proč se tak neděje?

  Štefan

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cos udělal pro to ty, Štefane?

   Smazat
  2. 20.56

   Neni jasné proč se JAKOBY RÁD obracite na ŠTEFANA,který napsal svůj vlastni plán a ten jste jistě přehlédl.

   fttp://www.nová republika.cz/2018/07/slavoj-zizek-vyuzije-levice-nabizeny.html kde je v diskusi.Nenapsal však jakými silami a kým má být uskutečněn.
   A tedy

   CHHCETE ZKUSIT HO DOPLNIT?

   Smazat
 13. Je asi dobře, že můžeme všichni sledovat, jak probíhá jednání ve Sněmovně a udělat si svůj vlastní úsudek o jednotlivých členech a jejich vystupování před veřejností. Bohužel ale také to, jak se někteří lidé nemohou smířit s výsledky demokratických voleb,jak sprostě a primitivně napadají hlavu státu a ostatní politiky. Svědčí to o jejich úrovni a charakteru.A nejvíce by celou republiku chtěli dirigovat "pražáci". Už toho bylo dost, tak nechejme tedy vládu, ať koná.

  OdpovědětSmazat
 14. K panu Chovancovi proč byl proti. Moje domněnka. Možné je, že on a jeho lidé vytvořili kauzu Čapí hnízdo. Teď to nikam nevede, u soudů to neprojde, protože to prostě vůbec nejde a ta blamáž.

  OdpovědětSmazat
 15. Odporná podívaná na ČT.Doufám,že voliči do říjnových voleb nezapomenou co viděli a slyšeli.Takzvaný "demokratický blok"ukázal svoji neschopnost nabídnout pozitivní program Dokážou jenom ničit a nenávidět.Myslím ,že se na pár volebních období nedostanou "k lizu"zejména když se bude Babišovi dařit.Správně zvýší důchody a senioři jsou velká volební síla.K Babišovi není žádná alternativa a dlouho nebude

  OdpovědětSmazat
 16. Kdybych to býval věděl, tak bych tam (na Václavák 89) nechodil. Co zbylo ze slibů o lepší spolčetnosti? ZERO. Rozkradená republika, zabalená do slibů o lepším zítřku a pravolevý guláš programů nedůvěryhodných stran. Vlevo se na okraji nalézá vypelichaná, bezzubá a v parlamentu domestikovaná KSČM,napravo se mohou pochlubit Okamurou. Tomio zvolil vhodné mimikry (přímou demokracii) ,ale lépe mu padne hnědá košile. Tak ztrácíme čas a jsme v EU jen dopočtu, pardon čerpáme z ní fondy pro další tunely a poskytuje našim europoslancůmi dobře placené trafiky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 14.července 2018 11:41

   Ano, to je dost přesné a výstižné.

   Smazat
 17. Uz v dobe prvni republiky byl Parlament v dobe jednani chranen policii a kazdy,kdo by chtel vyrvavat v jeho blizkosti ,by dostal pendrekem pres kokos.Poznamka pro volice ODS:uz tehdy nosili cetnici pendreky a dovedli je pouzivat.To nevynalezli az clenove KSČ,jak se snazite narodu vsugerovat.

  OdpovědětSmazat
 18. Já si myslím, že režizér poslal kompars před parlament schválně, protože očekával beljakovskou reakci,která by prostor před parlamentem s policií vyklidila. Sice to odpovídá zákonu, ale opět to lze zneužít,jako policejní násilí pácháné na mírumilovných občanech s jinými názory. Už vidim jednoho poslance jak mlsá své vykřiky na tema komunistická vláda = policejní stát = konec svobody a demokracie.Takových provokací bude plno,proto bude moudré na ně nereagovat. Mrzí mne, že premiér vůbec reagoval na provokace jednoho poslance, který si přpsvojil roli samosoudce (kategorie urválkovské). Premier by mne potěšil, kdyby poslanci hodil bílou rukavici a klidným hlasem nabídnul souboj. Ve srandě by posunul jednání o patro, z pavlačové úrovně. Tak snad příště.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.