Reklama

pondělí 9. července 2018

Babišova a Hamáčkova vláda již úřaduje: Nechte u nás volit Sudeťáky! Jak obejít parlament? Suverenita jako za Brežněva. Jen Okamura a KSČM proti. Hrůza z vůle lidu. Marné, ale přesto důležité volby

Petr Hájek
9. 7. 2018  ProtiProud
PETR HÁJEK upozorňuje na vcelku prostou metodu, jejíž pomocí Babišova vláda (respektive ministerstvo vnitra, roky v rukou socialistů) potichu pracuje na likvidaci zbytků státní suverenity naší země – bez návratu.


Vláda dostane za pár dní v poslanecké sněmovně důvěru. To je zpráva bezpochyby dobrá, protože hrátky kolem jejího sestavení už sloužily jenom jako důvod, aby se v České televizi (a na ni připojených Bakalových médiích) mohli producírovat bezvýznamní politici bezvýznamných stran podporovaných kavárnou.

Jistě, dostanou vzápětí určitě příležitost v čemkoli jiném. Budou třeba spolu s bratrskými britskými poslanci a tajnými službami „vyšetřovat“, proč Rusko (právě uprostřed skvěle organizovaného fotbalového mistrovství) otrávilo „novičokem“ další dvojici poddaných Jejího Veličenstva. Jenže jsou prázdniny, takže to mnoho lidí nezasáhne. Ale snažit se soudruzi budou, protože na podzim jsou poměrně důležité volby.

Před týdnem jsem na tomto místě upozorňoval, abychom si nicméně v tomto období na některé události dávali pozor. Mohlo by nám totiž uniknout něco podstatného, co budou chtít politici skrýt v prázdninovém „společenském bezvědomí“. A hle, již je to tady. Jen pár dnů poté, co Jan Hamáček (ČSSD) obsadil ministerstvo vnitra, začíná řádit.

Ačkoli je to proti vůli parlamentu, v našich obecních volbách umožní volit i občanům z jiných členských zemí EU. A současně si připravují pojistku proti pobouřenému lidu. Socialističtí senátoři spolu s některými dalšími z umírajících pidistran dali jednoznačně najevo, že zabrání uzákonění lidového hlasování, které by nás z tohoto nebezpečného Merkelové protektorátu mohlo případně vyvést. Právě tak, jako se to podařilo Britům, jimž tuto možnost (asi jako posledním v EU) neprozřetelně dali.


My jsme zákon!


Je to jen krátká zprávička: ministerstvo vnitra „ doporučilo“ obecním úřadům, aby u nás již letos na podzim umožnily volit cizincům. A cizince. Nemusejí mít dokonce u nás ani trvalý pobyt. Stačí přechodný. I upřímní nepřátelé naší země u nás teď mohou nejen volit, ale také být voleni, zúčastnit se práce volebních komisí a tak dále. Že je to neslýchané popření suverenity? Že volit a být volen v nějaké zemi je jedním z hlavních znaků občanství? Že Evropská unie přece státem není, jak nás donekonečna ujišťují ti, kteří chtějí, aby se jím stala, neboť by tím automaticky zanikly historické národní státy jaksi samy od sebe? No právě!

To si loni v předvolební době uvědomila většina poslanců. V hrůze před tím, že by jim toto skandální bruselské ustanovení voliči spočítali, tuto možnost do našeho právního řádu nepřenesli. To je ovšem „progresívním“ socialistům, jež jejich předseda v nové vládě reprezentuje také jako ministr vnitra, úplně jedno. S odvoláním na jisté – rovněž skandální (širší veřejností téměř nezaznamenané) – soudní rozhodnutí v roce 2014 vyzývá ministerstvo obce, aby mezi voliče dle své zapsali cizince. Už jste viděli zákon „můžeš, ale nemusíš“? Jenže to je úplně jedno. Zákon jsou přece oni, nikoli parlament, v němž disponují skomírající skupinkou posledních „přeživších“.


Jako za Brežněva


Vzniká tak zničující precedent: nad zákonodárcem stojí krajský soud či dokonce volební komise. Prostě nevolení jmenovaní. Tehdy šlo o to, že se na úřad jedné z brněnských městských částí obrátil slovenský občan se žádostí, aby mohl u nás hlasovat v komunálních volbách. Úřad mu samozřejmě nevyhověl. Na území suverénního státu mohou volit a být voleni pouze občané tohoto státu. V opačném případě volby ztrácejí smysl.

Jeho rozhodnutí ale změnil Krajský soud v Brně. Zdůvodnil to „přímým účinkem práva EU“ – přestože nebylo do našeho právního systému parlamentem implementováno. Státní volební komise pak v duchu rozsudku doporučila postupovat i dalším obecním úřadům. A Hamáčkovo (předtím Chovancovo) ministerstvo vnitra se na to nyní odvolává a zdůvodňuje to „potřebou kontinuity“.

Plyne z toho něco podstatného: zákonodárce už vůbec nepotřebujeme. Pokud Brusel něco rozhodne, tak přestože to poslanecká sněmovna odmítne, stejně to platí. Brežněvovská „omezená suverenita“ (dnes jí naši protektoři říkají „sdílená“) v praxi. Pěkná připomínka před blížícím se 50. výročím srpnové bratrské pomoci. Bratrská pomoc bez nutnosti nastartovat tanky. Krása nechtěného. Vlastně chtěného.


Nebude úniku


Těsně před prázdninami „zkušebně“ projednával senát, jak by se postavil k přijímání zákona o obecném referendu. Ve sněmovně jsou jak známo k dispozici dva návrhy: jeden „vládní“, z dílny socialistů. Ten je zvlášť nebezpečný, protože formálně zavede referendum, které ale v podstatě nepůjde vyhlásit. Kdo by byl schopen sehnat skoro milión podpisů? Ale i kdyby sehnal, o našem vystoupení z EU či NATO podle něho občané stejně nebudou smět hlasovat.

Druhý model, z dílny Okamurovy SPD (podporovaný pouze komunisty) naopak dává lidem možnost hlasovat o našem vystoupení z obou těchto pro nás stále fatálněji nebezpečných organizací. Jaká je na její přijetí šance ve stávajícím senátu, bylo jasné hned. Shrnul to šéf jedné z nejmenších poslaneckých frakcí (která se podle průzkumů už do sněmovny znovu nedostane), jeden z hlavních mluvčích Kavárny Jan Farský (Starostové a nezávislí, STAN): „Senátoři nám velmi kulantně naznačovali, že žádné referendum stejně nedopustí, jen někteří poslanci to nechtějí pochopit.“

Jeho slova potvrdil lídr SPD Tomio Okamura: „Z jednání vyplynulo, že prosadit jakýkoli zákon o referendu bude v Senátu obtížné. Diskuse prokázala, že senátoři nejsou referendu nakloněni. I zástupci ČSSD, kteří před volbami slibovali, že by s nějakou formou referenda souhlasili, dnes otočili,“ konstatoval. Okamura si i přes to nadále myslí, že by bylo dobré přijmout JAKÝKOLI zákon o referendu. V tom se však bohužel mýlí. Pokud by se přijal model podle socialistů, bylo by to nejhorší, co by se mohlo stát. Referendum (které ústava předpokládá) bychom sice formálně měli, ale už by nikdy nebylo možno jej použít ani změnit. A k vystoupení z EU či NATO by mohlo dojít snad už jenom občanskou válkou či revolucí. Nebo rozpadem bruselského protektorátu.


Naděje umírá poslední


K tomu ale žádný zákon nepotřebujeme. Ostatně z výše řečeného víme, že i pokud bychom ho měli, bude nám užitečný asi jako mrtvému zimník. Proto (či přesto) by bylo rozhodně lepší počkat se snahou o přijetí takového zákona až po podzimních volbách. Přece jen se bude měnit třetina senátu a Okamurovci i komunisté staví kandidáty ve všech obvodech...

Ale ani volby do komunálu nebudou zbytečné. Pokud v nich socialisté, TOP 09, STAN a lidovci propadnou a Babišovci neposílí, byl by to alespoň důležitý signál před volbami do Evropského parlamentu příštího jara, jichž se současné elity EU důvodně obávají. Opět: to těleso je sice bezvýznamné, není to žádný parlament, pouhá „potěmkinovská“ divadelní kulisa demokracie. Přesto ale třeba schvaluje nevolené vládce – Evropskou komisi a jejího předsedu. A to by mohla být pro Velké Německo a Francii tvrdá rána.

Všechno ztraceno prostě ještě není. Lidé v EU zvedají hlavy. A dosavadní vládci se snaží co nejrychleji zafixovat alespoň dosavadní modely, jež z EU měly učinit federální stát, aniž by si toho lidé všimli. Jako ti naši socialisté, kteří právě skrze ministerstvo vnitra umožní nejen Sudeťákům (v budoucnu importovaným muslimům), aby tuto zemi učinili svou.

Pořád věří, že by to šlo bez války. Nenápadně. Proto o prázdninách vyjedou s tímhle zvěrstvem. Ale to je omyl.

Bez války to nepůjde – ať už bude mít jakoukoli podobu.


Související:

45 komentářů :

 1. Babičok i Hamáček mají oba dálkové ovládání. Ještě je k nim třeba přidat Pocheho, jeho dálkové ovládání je nenahraditelné :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pouze soudruh Poche vyhovuje Junckerovi i Merkelové, to je přece hlavní. Pouze Poche je prověřeným kádrem pro tuto pozici. Názor z Česka je vedlejší.

   Smazat
 2. Nějak se mi to nezdá a selský rozum říká, že vše bude asi jinak. Pan Hájek je známý scifi povídkář.Předpověděl toho mnoho, ale nevím , nevím co mu z toho kdy vyšlo.Ale nevěřím ani našim politikům, jsou to "křivé huby" do jednoho (omlouvám se V.Klausovi mladšímu, není to narážka na něho-tomu vyjímečně věřím)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas, mám na pana Hájka stejný názor.

   Smazat
  2. 12:17,12:42 Je-li to jinak, napište, jak to skutečně je.
   Na selský rozum moc nespoléhejte, raději sežeňte ten pokyn ministerstva vnitra obcím...

   Smazat
  3. 12:17 můžete doložit svůj sci-fi názor nějakým konkrétním podkladem, mlátíte prázdnou slámu (= zbytečný příspěvek o ničem) :-)

   Smazat
  4. Katolické prokleté
   církvi jenž živí podobné hájky
   teče do bot.
   Zdaněním podvodných restitucí
   by se ukázalo na falešnost
   lež a krádež století.*

   Smazat
  5. Ono těžko se přít,debilů je stále spousty.

   Smazat
  6. 13:46 kde jste to sebral, to "církvi jenž živí podobné hájky"? A i kdyby, Petr Hájek zdaleka nestřílí vedle. Pokud ovšem pořádně čtete a chápete obsáhlejší text.

   Smazat
 3. „Bez války to nepůjde – ať už bude mít jakoukoli podobu. „

  To už začíná být jisté, pokud v Evropanech ještě zůstalo nějaké vědomí, národní identity. EU neupustí od trvalého posilování na úkor, zatím, suverénních států, dokud z nich nevytvoří nesuverénní multikulti Kalergiho směsku.
  Střídají cykly navážení nepřátelských etnik, s cykly jejich legislativního ukotvení a privilegování. Tyto cykly půjdou stále jeden za druhým, dokud … P.K.

  OdpovědětSmazat
 4. Autor opomenul na to, že Babišova vláda chce ještě církvím napařit daně za majetek, který dostali v restituci. Přitom Babiš ví, že toto Nejvyšší soud neschválí. Vždyť to by byl výsměch spravedlnosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žádný výsměch spravedlnosti, ale rušení vyjímek! Církev si to vykoledovala právě svojí nenasytností, protože politici se při schvalování církevních restitucí domnívali, že to bude tečka a dost. Církev ale atakovala stát a obce tisíci žalob na další a další vracení majetku, s tím rozhodně nikdo nepočítal.

   Smazat
  2. 12:35 Nepište nesmysly...
   Zdanění nemá podléhat majetek, který církev získala v "restitucích", ale "pouze" finanční náhrady za nevydaný majetek, vč. inflace, vyplácené církvi státem v následujících letech.
   Nemluvě o tom, že v tom případě se nejednalo o "restituce", ale "o majetkové vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi dle Zákona č. 428/2012 Sb."

   Smazat
  3. "Církevní restituce" se jen tak jmenují. Nejsou to restituce, ale dar. A dary se zdaňují. Jsme pro sektorovou daň ve výši 99%.

   Smazat
  4. í9. července 2018 13:18
   Asi jste nepochopil 9. července 2018 12:35
   Jde o to že naše zkurvená justice jde proti národu.

   Smazat
  5. Anonymní 9.července 2018 19:46

   Inu, nezbývá než doufat, že jí to náš zkurvený národ patřičně oplatí!

   Smazat
  6. 9. července 2018 12:35
   To pokládám za dobrý nápad.

   Smazat
 5. Pan Hájek má pravdu s těmi kandidáty do obecních zastupitelstev i voliči pravdu - viz:

  "Členem zastupitelstva obce se může stát každý volič, kterým je podle § 4 odst. 1 volebního zákona:
  - státní občan ČR, který alespoň ve druhý den voleb dosáhl věku nejméně 18 let, je v den voleb v dané obci přihlášen k trvalému pobytu,
  - státní občan jiného státu, jemuž právo volit přiznává mezinárodní úmluva, kterou je Česká republika vázána a která byla vyhlášena ve Sbírce mezinárodních smluv, tj. státní občan jiného členského státu EU s trvalým nebo registrovaným přechodným pobytem v dané obci, který alespoň ve druhý den voleb dosáhl věku nejméně 18 let (dle judikatury Krajského soudu v Brně ze dne 19. září 2014 pod č. j. 64 A 6/2014 – 20, postačuje namísto splnění podmínky přihlášení se k trvalému pobytu občana jiného členského státu EU též přihlášení se k přechodnému pobytu v příslušné obci)."
  http://www.mvcr.cz/clanek/kandidatura-ve-volbach-do-zastupitelstev-obci-v-roce-2018.aspx

  To jsme to dopracovali ....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bez zákona o referendu, kterým by mohli občané tento protinárodní zákon zrušit, se nikam nehneme.
   Politici budou stále pod tlakem EU a stále nás budou salámovou metodou omezovat a dávat privilegia navezencům. Pouze občané, budou mít sílu, celou EU s jejími nápady nerespektovat. P.K.

   Smazat
  2. P.K. 20:51

   Ten zákon o referendu bude nejspíš něco jako vodička, kterou si holohlaví pomažu kebuli a naroste jim bujná hříva.

   Smazat
  3. Anonymní9. července 2018 20:54
   Při stávajícím poměru sil ve Sněmovně, nejspíš ano. Je třeba změnit ten poměr sil. P.K.

   Smazat
 6. Obvyklé fantasmagorie pološíleného (copyright: Petr Bittner) Petra Hájka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:39 Umíte číst pane "Kopecký"?
   Tak si laskavě přečtěte výše uvedené pokyny ministerstva vnitra k všeobecným volbám do zastupitelstev obcí konané na podzim roku 2018 a nepište bláboly !

   Smazat
  2. Kopecký, Kopecký, Kopecký, vy tomu ale dáváte... Co takhle číst a při tom aspoň trochu myslet?!

   Jo a zapomněl jste na "anonymitu"! Tak se do příště polepšete.

   Smazat
  3. Kopecký, a koho byste z toho Rakouska rád u nás volil, že se tak rozčilujete nad tím, že my si tady chceme volit sami, a utečence k tomu nechceme, a to je správné. Vy se starejte o vaše papaláše v Rakousku, a nestrkejte rypák do Čech

   Smazat
  4. Nic proti Vám pane Kopecký, ale nechte se vyšetřit. Nebo navštivte školu čtení.

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. 20:56
   Hele,vy podepsanej anonymní Všeználku,chce to studenej obklad na palici.....ve vašem případě na přirození!!!!!!

   Smazat
 7. ÁÁÁÁÁ pan Hájek, nemá smysl se k článku vyjadřovat.Tento manipulátor s lidskou myslí spolehá na ty jednoduché jedince.A ŽE JICH JE TADY DOST

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:13
   Aaaaaaaaa,PŮLZÁVIT zase perlí????!!!!!!

   Smazat
  2. Netřeba se urážet. Pan Hájek píše výstižně a přesně o mizérii dnešní doby. Někteří méně přemýšliví pak v šoku heknou, jako ten ve 14:13. Ale to je z jeho strany jen takový pšouk z přetlaku.

   Smazat
  3. 15:16 A těch více přemýšlivích ,jako vy těch je možná 10-15 .Tak vás chytrejch co naletí Hájkovi, těsh je opravdu hodně a že to je ve společnosti znát

   Smazat
  4. Marně se namáháš 15:41. Proti Petru Hájkovi sice můžeš útočit, nadávat, podsouvat a ponižovat, ale nic to nezmění ne faktu, že Hájek je blíž pravdě, než všichni mainstreamoví novináři dohromady.

   MM

   Smazat
  5. Půlzávit , lepší dement!!!

   Smazat
  6. Když je ten PŮLZÁVIT Z HAVLODEMTA TAK TĚŽKO!!!!☺☺☺☺
   Ale to pornoJandovi hřebci nepochopí!!!!!

   Smazat
 8. To je ale zajímavý.... Tak prej Hamáček začal řádit na ministerstvu. A von ten text z ministrstva je květnovej. Tak kdopak to tam řádil v květnu, budulínku?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:15 Máte pravdu, ale na podstatě věci to ale nic zřejmě nemění. Jednoho "odborníka" na ministerstvu vnitra (Metnar, ANO) vystřídal jiný "odborník" (Hamáček,ĆSSD)...
   Předtím tam "úřadoval" Chovanec (ČSSD)...

   "Odborníci", vč.úředníků, si zřejmě na ministerstvu vnitra ČR "podávají dveře"...

   Smazat
 9. Ano souhlas každé volby jsou důležité je třeba se zbavit protinárodních politiků.

  Tady máte pěkný článek o protinárodních poskocích:

  https://aeronet.cz/news/nemecky-orloj-ceske-politiky-iii-cast-extremisticka-sudetonemecka-organizace-witikobund-a-jeji-chapadla-v-cesku-nemecko-spustilo-plan-na-germanizaci-ceskych-a-moravskych-zemi/

  OdpovědětSmazat
 10. Bez referenda demokracie neexistuje.Bez moznosti referenda je tenhle nas stavajici system šaskarnou a podvodem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14:56

   A co přesně se změní s referendem?
   Odhlasujete si zrušení kapitalismu? Zavedení spravedlnosti? Zrušení korupce? ... Vypsání nových voleb (opakovaně tak dlouho, dokud nebudete spokojen)?

   Smazat
  2. 14:59 A vám se spokojený lid nelíbí.

   Smazat
 11. Česko může všechno církvi vrátit, ta to stejně dlouho neudrží. Jak známo Češi jsou dost flexibilní a přizpůsobiví a nic v budoucnu nezabrání transformaci církevních objektů na mešity, kde se budou na svých koberečcích obracet čelem k Mekce. Všechno záleží jenom na rychlosti přílivu muslimských imigrantů. Mutter Angela s tím pomůže, to si pište!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18:10
   Nemám rád název Česko a s Vámi také nesouhlasím. Češi se sice vždy pod velkým náporem sezhnuli ale nezlomení opět vstali
   Nemám tedy rád takové blbce jako jsete Vy.
   Václav

   Smazat
  2. 18:10 To můžou tak bezpáteřní blbci kolem kraďouska a spol ale mi máme ve znaku Českého lva nikdy se nevzdáme.

   Smazat
 12. No to je objev, ale dobré a užitečné. EU povětšinou nařizuje formou nařízení, ta jsou přímo účinná, takže žádná implementace do našich zákonů se nekoná, jednoduše se nařizuje a tím to končí. CO se týče směrnoc, tak tam je to podobné, sice se to implemntuje, ale jsou psány tak, aby manévrovací prostor pro členský stát byl nula, a tak to vyjde nastejno, defacto se též jen nařizuje. Z toho opravdu, jak autor správně píše, parlament/zákonodárce nepotřebujeme, jejich role je takřka mizivá, jen se dál lidi tahaj za nos, aby si mysleli, že jimi zvolení zástupci mají nějakou moc a na něco nějaký podstatný vliv, což neodpovídí pravdě. Tak jen dál piště, až do úplného zcepenění, alespoň se tím naplní přání kavárny, že eu přestávají mít lidi rádi proto, že o ní nemají dostatek pravdivých informací. Opak je zde rovněž pravdou: čím více o tom lidé zví, o to více se rozzuří, což je zdá se rovněž cílem autora.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.