Reklama

sobota 7. července 2018

Britové lhali v případu Litvinenko a v případu Skripal a budou lhát i dál. Putinův problém: hodní anglosasové z USA a zlí anglosasové z GB.

J.K. Novák
7. 7. 2018
Litvinenko byl otráven α-zářičem poloniem Po210 r. 2006.
Oficiální verze: Po210 vyrábí a mají v množství použitelném k vraždě jen Rusové, vraždu spáchali Lugovoj-bývalý zaměstnanec FSB a Kovtun. Lugovoj se údajně pokusil o vraždu týden před Kovtunovým vpravením polonia do čaje, který Litvinenko vypil. Mělo jít o Putinem iniciované umlčení jeho odpůrce a kritika a zběha. Vyšetřování policíí r.2006-7 bylo stvrzeno soudním šetřením r.2014-2015 ZDE
Fakta: Většinu produkce Polonia Rusové exportovali. Po210 je užíváno v průmyslu - výroba textilu a umělohmotných folií; eliminátory elektrostatické elektřiny obsahovaly polonium v množství, které by otrávilo několik lidí.


Po r. 2007 je v USA, dle wikipedie, povinná registrace prodeje Po210 s množstvím přes 590 GBq (5000 smrtelných dávek). Organizace OTHEA na svém webu v r.2008 pro ilustraci uvádí a popisuje hlášené ztráty 3 kusů statických eliminátorů ve Velké Británii s celkovým množstvím 3,77 GBq ( http://othea.net ) Podle IAEA bylo v l. 2005-2006 hlášeno 13 ztrát a krádeží Po210 – viz důkaz INQ015782 ze soudního vyšetřování. Co a jak dělat s poloniem sděluje každá učebnice a příručka radiochemie nejméně od 60tých let 20. století. Teoretický fyzik ve vědecké penzi N. Dombey nic o praktické fyzice a chemii radionuklidů nevěděl – snad proto byl vybrán jako svědek, aby - bez znalosti věci, bezostyšně lhal- při vyšetřování i do novin.

Obvinění Lugového bylo založeno na nálezu vysoké radiace v apartmánu hotel Sheraton, kde Lugovoj přebýval týden před vraždou Litvinenka, zejména v koupelně, kde jakoby došlo k rozlití polonia na podlahu, jeho utření 5ti papírovými ubrousky vhozenými do koše a ručníkem objeveným až v lednu 2007 v hotelové prádelně . Všechna provedená měření α-záření během vyšetřování v r.2006-7 jsou v tabulkách – viz důkaz INQ017934 . Jenže – první měření v Lugového apartmánu č. 848 provedená 27.11.2006 nedávají přesvědčivé výsledky použitelné pro obvinění – jsou vysoké hodnoty nad klíčovou dírkou vstupních dveří a na tlačné destičce koupelnových dveří, cca 1800 – 2000 cps, ale podlaha koupelny – pouze 50 – 150 cps. Přesto v následujících dnech se kromě sousedících pokojů proměřují prádelny na patrech hotelu a hlavní prádelna v suterénu. 7-17.12.2006 proběhla opět měření v č. 848. Na vstupních dveřích – 15x více – 30000 cps a více (vnitřní strana), na podlaze koupelny až 9700 cps = 60x více, nejsilnější kontaminace je v odpadkovém koši. V chodbičce je silně kontaminován telefonní seznam v policové skříni – 9000 cps, ale žádné údaje o dveřích této skříně. Kobereček před skříní 3000 cps, ale kobereček u velmi silně kontaminovaných vstupních dveří (30 000 cps¨) vyzařoval jen 280 cps. Dveře z chodbičky do pokoje – žádné údaje. Porovnání kontaminace Lugového apartmá v Sheratonu a kontaminace Kovtunova pokoje v hotelu Millenium, kde bydlel Kovtun v době otrávení Litvinenka dává rovněž výrazné diskrepance – kontaminace umyvadla, kontaminace polštáře na lůžku i lůžka. U Lugového - bez významných hodnot, u Kovtuna vysoké hodnoty. Usuzuji logicky, že kontaminaci v Sheratonu nezpůsobil Lugovoj ničením nějaké své lahvičky nebo jejího obsahu s poloniem.

Závěr: Hlavní důkazy, že vraždu Litvinenka organizoval Putin a provedla ji FSB jsou vyvráceny. Polonium si mohl opatřit kdekdo. Ani Britové nepředpokládali, že Kovtun je agent FSB a konstrukci účasti FSB na vraždě opírali o nevěrohodné důkazy, které měly svědčit proti Lugovému, který býval agent FSB a podle názoru Britů jej FSB (či Kreml) vybrala pro tuto akci.

Otrava Skripalových neznámou látkou 4.3.218 v Salisbury.

Oficiální verze: Skripalovi byli otráveni nervově-paralytickou látkou(NPL) „Novičok“ nanesenou na vnější stranu vchodových dveře Skripalova domu, když tyto dveře zavírali při svém odchodu v 9 hod. ráno. Novičok je ruského původu, nikdo jiný jej nemá.

Fakta: Skripalovi byli nalezeni na lavičce, kde kolabovali do bezvědomí po čtvrté hodině odpolední. Od jejich odchodu z domu uplynulo zhruba 7 hodin. Podle dostupných informací NPL schopné působit přes kůži účinkují v minutách až nejvýše v 3 hodinách (britsko-americká příručka toxikologie bojových chem. látek). Britská media hýřila podrobnostmi – jed byl nanesen na kliku dveří auta (u řidiče, do klimatizace auta, byl vložen do kufříku slečny Skripalové agenty v Rusku, byl v pohance, byl na hrobě na hřbitově v Salisbury, byl nanesen na dveře v podobě gelu. Žádná z bulvárních zpráv nebyla potvrzena. Británie aktivně utajuje, o jakou jde látku, OPCW směla zveřejnit, že jde o látku vysoce čistou. To svědčí pro to, že šlo laboratorní, dobře přečistěný, produkt určený k získání fyzikálně chemických dat a nebo ke studiu biologických účinků a nešlo o produkt kilogramové průmyslové výroby.

Novičoky umí syntetizovat řada laboratoří. Zařízení k testování chemických zbraní, včetně Novičoků, odvezli Američané z Uzbekistánu do USA v 90tých letech – je to notoricky známo. Podle britského vědce Chrise Busbyho se v r.1998 objevila data Novičoků v databázi NIST (Národní Institut Standardů a Technologií USA), odkud ovšem po nějaké době zmizela. Nepřímé důkazy, že Novičoky umí připravit kdekdo – viz http://www.novarepublika.cz 11.05. „Zeman jako bystrý chlapec…“. Že to umí i Češi a ví se to, – tak za to nejspíš vykopla Šlechtová kvalitního vědce a organizátora Bohuslava Šafáře z funkce ředitele vojenského výzkumáku (údajně z mnoha, nespecifikovaných, důvodů). Novičok na dveřích Skripalova domu se dobře detekoval. Kdyby byl jen na klice od dveří nemusel být prokázán vůbec. Až příliš ta záležitost připomíná „důkaz“, že Lugovoj se pokusil zavraždit Litvinenka. Ostatně v obou případech jsou indicie možné spolupráce těchto přeběhlíků s vlastí – s Ruskem a to už může být silný argument pro eliminaci obou pro odstrašení dalších kandidátů na dublérství.

Závěr: Neexistuje důkaz, že by otravu Skripalových provedl či zorganizoval Kreml.

Otrava dvojice Britů neznámou látkou 30.6. 2018 v Amesbury.

Oficiální verze: Byli otráveni Novičokem, případ je spojován se Skripalovými a nebo s Ruskem. Policie uzavřela přístup do baptistického centra a lékárnu v Amesbury a několik dalších míst v Amesbury a Salisbury. Ministr vnitra Sajid Javid vyzval Rusko, aby vysvětlilo, jak přišli pan Rowley a sl. Sturgess do kontaktu s Novičokem. Mluvčí ministerstva jen konstatoval, že nynější otrava je jen nešťastným následkem ruského útoku na Skripalovy. Ubytovna pro bezdomovce, kde měla sl. Sturgess-ová svůj pokoj, byla 5.7. evakuována. Byt pana Rowleyho v Amesbury je uzavřen.

Fakta: Amesbury leží 14 km severně od Salisbury. Severně od Amesbury je Stonehenge a tři cvičné vojenské prostory, jihozápadně od Amesbury je Porton Down. Otravu Novičokem určila laboratoř v Porton Down. Obvinění Rusko odmítlo ústy mluvčí Zacharovové i Peskova, Připomnělo odmítnutí opakované nabídky ruské pomoci při vyšetřování otravy Skripalových. Rusko nabídlo pomoc i při nynějším vyšetřování prostřednictvím své ambasády v Londýně. Čtenáři britských tabloidů považují mnohdy incidenty v Salisbury a Amesbury za dílo vlastní vlády. Nynější incident dávají do souvislosti s úspěšně zorganizovaným a úspěšně probíhajícím mistrovstvím světa v Rusku, který dokonce může ruský tým vyhrát. Sajid Javid chce najít společný postup vůči Rusku s britskými spojenci

Závěr: Otrava dvou Britů v Amesbury je neobjasněná. Spekulace, že k ní došlo v důsledku odhození obalu se zbytkem Novičoku ruským atentátníkem v Salisbury kdesi v parku či na ulici v březnu je nesmyslná. Odpadkové koše na ulicích a na toaletách jsou spolehlivá místa, vodní toky a plochy jsou ideální pro předměty, které neplavou na hladině. Sovětští či ruští agenti umí přeběhnout k protivníkovi, ale při práci v terénu nikdy nebyli tak mimořádně blbí jak se domnívají Britové v případech Litviněnko, Skripal a Rowley. Jestli Británie dosud trpí mindrákem z éry Kima Philbyho, kdy britské tajné služby byly bezmála filiálkou KGB nebo zda britští představitelé podlehli novinové propagandě o ruských zaostalých mužicích zpitých vodkou, toť otázka.

Ruské vedení bude patrně od otravy v Amesbury brát incidenty v Británii vážně, i když všechna britská obvinění jsou neprůkazná – Anglosasům se totiž nabízí možnost rozehrát vůči Rusku hru na hodné (USA) a zlé (GB). Ostatně – je otázkou co „hodný Trump“ chce nabídnout Putinovi v Helsinkách. Snížení počtu amerických vojsk v Evropě jen povede ke snížení rizika smrtícího napadení USA v případě války ruskými autonomními vzdušnými, kosmickými i podvodními prostředky, fungujícími bez GPS navigace. Naopak - zvýší se odhadovaná míra postižení evropského kontinentu v případě války. Zvláště pokud budou moci Američané rozehrávat závody ve válečných přípravách mezi Británií a dejme tomu Francií a přenesou jadernou odpovědnost na evropské země.

24 komentářů :

 1. Přepadení německé rozhlasové stanice v srpnu 1939.

  Oficiální verze: Polští vojáci zaútočili na Německou rozhlasovou stanici v srpnu 1939 a její personál zlikvidovali.

  Fakta: Němečtí vojáci převlečení do polských uniforem zaútočili koncem srpna 1939 na svojí Německou rozhlasovou stanici.

  Závěr: Fašistické Německo 1. září 1939 zaútočilo na Polsko a II. sv. válka začala a výsledkem bylo 70 milionů mrtvých a několikanásobně více zmrzačených lidí.


  Poučení: USA a jeho spojenci před vyvoláním válečného konfliktu, vždy použijí stejné lži jako fašistické Německo, ke zdůvodnění zničení vybraného státu, který by chtěl porušit řád nastolený západními demokraciemi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní 1:22
   Něco podobného očekávám také a brzy,tyto otravy jsou testem jakou látku použít.Proto se vina hází na Rusko,že tu příští otravu na nějaké město,provedlo Rusko,ale bude to jen provokace od Anglie.

   Smazat
  2. My nejsme jako oni a nikdy jsme nebyli. Novicok taky musi zakrejt bestialni vrazdu ceskeho Obcane, teroristickou zakernou svini !!! Zrudna feministka si to vzala na starost.
   Tisice feministek "pisou" opakovane dokola knihy o zlocinech davno jiz minulych a vyzivaji se zrudne v nasili. Miliony dalsich to ctou aby zakryli a ukajeli svoji prazdnotu a fascinaci zlocinem. Proto take miluji afroaraby /jsou na stejne mentalni urovni/a s nadsenim jim delaji zku...ene matrace !! Jako ta May.
   Tato prazdnota musi ukajet treba I provokovanim k nasili jejich manzelu....
   Pak bezi s milionarskymi advokaty k soudu s hysterickym povykem a tam jim zkorumpovani soudci pomohou a dovoli rozvracet rodiny a zvracenou spravedlnosti ziskat penize,na ktere tihle parasiti nikdy nepracovali...

   Smazat
 2. Cesko je stat v NATO a je tedy odpovedny. Cesi se to boji priznat. Havel vede Cesko na jatka.

  OdpovědětSmazat
 3. Uz to zacina byt trochu hloupe.To si CI5 nemuze vymyslet neco jineho?

  OdpovědětSmazat
 4. Fakt to bude síla až rusové ve finále mistrovství světa porazí Anglii. A to jen proto, že se britskému brankaři udělá šoufl z ruské mičudy. Nepochybně natřené novičokem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lehce popil, že? Rusko se sní nekvalifikovalo a hrají jen díky MS v jejich zemi, jinak by nehrálo. Tedy VŠECHNA mužstva jsou o dvě třídy lepší než oni. Rusko není bráno jako fotbalová země, i když fotbalovější než USA. Už jen postup je zázrak a u mnohých právem vyvolává podezření. Tedy krátce: samozřejmě, že prohrají s Chorvaty, jinak by to svět prostě nepřijal.

   Smazat
  2. 12:34

   Nevím, jak moc jste chodil nebo chodíte na fotbal. Celá Vaše replika má ale jenom jediný účel: vyjádřit, že Rusy nemáte rád a že jimi opovrhujete. Je běžné, ale směšné projektovat si tyto afekty do fotbalu.

   Podobně jako mnoho (a tentokrát více než na jiných turnajích) utkání ukázal zápas Ruska se Španělskem, že fotbalově lepší mužstvo automaticky nevyhrává.
   Taktika ruského trenéra byla jasná: je jasné, že se jim nemůžeme vyrovnat, takže budeme hrát defensivně. A s trochou štěstí to vyšlo. Nebyl to hezký zápas, ale to ruské fotbalisté určitě moc netrápí.

   Chorvatsko má letos skvělý manšaft - podle mne výrazně lepší než Španělé nebo Portugalci. Ale to vůbec neznamená, že musí vyhrát!

   PS: Zájemcům doporučuji podívat se na kratičké sestřihy (góly a největší šance) všech zápasů ZDE:
   https://www.google.com/search?q=MS+2018&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b#sie=lg;/m/06qjc4;2;/m/030q7;st;fp;1

   Smazat
  3. PS: Bezkonkurenčně nejlepší fotbal teď hrají Francouzi. Z toho ale ještě neplyne, že budou mistry světa.

   Smazat
  4. 12.34 Ano, Rusko jako pořadatelská země neprošlo kvalifikací. To je přeci normální. A hledat jiné než sportovní příčiny případného vítězství Rusů nad Chorvaty, to je teda síla. Je hodina od od zápasu. Věřím, Rusům. Proč bych nesměl? Jde přeci o sport a nezaujatí fandí vždy slabším...M.R.

   Smazat
 5. Pane David.Kde berete tu jistotu ve vašich argumentech .Já mám uplně jiný názor. Kdy něco Rus přiznal odpovím NIKDY NIKDY Rus lhal,lže a pokud tam bude vládnout Putin,bude lhát dál.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13:50 Pan David ten článek nepsal, jenom vystavil. Že jste na to nepřišel svědčí o tom, že jste ho ani nečetl. Vy jenom za každou cenu dehonestujete Rusy něčím, co je typické pro vás, prolhané trolly.

   Smazat
  2. škoda slov - vždyť je to jen vlastizrádnej hajzl ten skřet anonym 13.50 - urážet, nadávat, to je jeho parketa. Z čeho že má ten kokot názor - je snad Rus? Jak dlouho v Rusku žil - jakým způsobem Rusy zná? Ví hovno - ví kulový hovno - žvejká jen to, co žvejkají podplacené kurvy novináři v mediích už delší dobu, která stačila na vypláchnutí mozků dementům, kteří mají namísto mozku sračku - ta se vyplachuje snadno. Pan Putin je prezidentem, nikde nevládne, a ty novinkáři sprostej si jdi vylejvat žluč a sračky na novinky.

   Smazat
 6. RE 13:50 Pan David vystavil, co jsem napsal.
  Soudní spis ve věci Litviněnko jsem vč. stovek stran důkazových materiálů studoval měsíc.Pak další materiály. Zpráva soudce z ledna 2016 je, usuzuji, jeden velký spindoctoring.

  Agenti jsou na tom, pokud se důkazových materiálů (corpus delicti) týče, jak zločinci. Najít obal od jedu kousek od místa činu je stejné jako najít vražednou zbraň 100 metrů od oběti. J.K.Novák

  OdpovědětSmazat
 7. Soudní spis Litvinenko je na: https://www.litvinenkoinquiry.org/. Důkazy jsou rozmístěny v "Hearings" a "Evidence", ne vždy v obou částech, a občas kus listiny chybí v jednom z oddílů.

  Novičoky umí kdekdo - Prohlášení britského vědce Chris Busby je na youtube. Že Novičoky umí kdekdo a prof. Matouškovi "ucpali hubu" viz:
  https://www.nrc.nl/nieuws/2018/03/21/unknown-newcomer-novichok-was-long-known-a1596490 https://search.wikileaks.org/plusd/cables/06PRAGUE319_a.html. j.k.novák

  OdpovědětSmazat
 8. Jo těm lžím může uvěřit jen blázen nebo rusofobní imbecil.

  OdpovědětSmazat
 9. no prečo vyhralo Rusko na Espeňalo manchaft - ako povedal náš komentátor, Rusi hrali futbal a a súper prihrávkovanie

  OdpovědětSmazat
 10. K závěru: Auto je dobrý, ale v závěru projevuje svou neznalost socioekonomické situace USA ani globální politické situace.

  OdpovědětSmazat
 11. Co říci. Snad jenom ruské heslo opřené o historická fakta, zní "angličánka gádit". Nepřeložím to asi správně, ale je to něco jako "Británie špiní lejnem" :-)

  OdpovědětSmazat
 12. Příště asi Rus otráví i tu starou anglickou maškaru, co jim tam "vládne". Putin už teď v podkroví kremlu osobně po nocích nad čadícími kádinkami míchá novičok nadruhou. Z toho se celá anglie posere.

  OdpovědětSmazat
 13. Hlavně že ty naše ustašovské děvky ve studiu měli připravené trićka jsem Chorvat . Tak proto jim fandili . Já fandím Rusku i když prohráli . Love Rasija . Marćelíno

  OdpovědětSmazat
 14. 23)51
  Prohraná bitva neznamená prohranou válku!!!
  Kutuzov měl PRAVDU!!!!
  Přeju hezký zbytek víkendu,kolego

  OdpovědětSmazat
 15. Británie degraduje a degeneruje čím dál rychleji: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ceska-v-manchesteru-tvrdi-ze-byla-nucena-slouzit-jako-otrokyne-51086?dop-ab-variant=3&seq-no=2&source=hp

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.