Reklama

.

.

pondělí 30. července 2018

Bývalý velvyslanec McFaul: "Ruské sankce zničily mou kariéru"

30. 7. 2018          zdroj
Bývalý velvyslanec Spojených států v Rusku Michael McFaul již nemůže studovat zemi, jako dříve, kvůli sankcím, které proti němu zavedla Ruská federace. Řekl to v rozhovoru s MSNBC.
McFaul také konstatoval, že se jeho život dramaticky změnil poté, co začala platit vízová omezení.


"Mluvím s vámi ze Stanfordské univerzity, jsem profesorem již tři desetiletí. Celá moje vědecká činnost byla věnována studiu Ruska. Moje akademická kariéra a možnost provádět reálný výzkum skončily", řekl McFaul.

Sankce byly uvaleny na bývalého velvyslance v listopadu roku 2016. Jak sám diplomat prohlašoval, bylo to kvůli tomu, že měl úzké vztahy s Barackem Obamou. Interfax s odkazem na svůj zdroj na ministerstvu zahraničí Ruska oznámil, že McFaulovi byla uložena omezení kvůli jeho "aktivní účasti na ničení bilaterálních vztahů".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

25 komentářů :

 1. Pan profesor je agentem CIA. Kdo nevěří je totální, ale fakt super totální blb.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co když bylo Rusko jenom jeho osobní zálibou, kterou se bavil, když přestal vyslancovat a nepřejícní Rusové nechtějí udělat nic pro svou svobodu a demokrácii.

   Vymazat
  2. 23:28 Ježíš a Mária, ty jsi ale pako.

   Vymazat
  3. To nejni pako. On je za to placenej. To je jen blbej trol.

   Vymazat
  4. Mojí osobní zálibou je také Rusko. A to jak historicky, tak to soudobé. A věřte, milý "vvenci", že svobody a demokracie tam mají rozhodně víc, než my tady. Alespoň řadoví, řádně pracující lidé. Snad jenom teploušům tam příliš vláda nepřeje, pokud svou úchylku chtějí prezentovat na veřejnosti.

   Vymazat
  5. Ad 23:32 & 23:34 & 10:44 - milí hoši, líbí se mi Vaše spravedlivé rozhořčení, ale k Vašemu uklidnění laskavě vizte: vvenc 11:14 http://www.novarepublika.cz/2018/07/byvaly-velvyslanec-mcfaul-ruske-sankce.html?showComment=1533028468737#c6006827324096601306

   Vymazat
  6. Hele pako23:32, neříká se "ježíšamarjá", ale : ZASRANEJ ŠTEFÁNIK, MASARYK, BLBEJ JAN HUS, BLBEJ ŽIŠKA a podobně...

   Vymazat
  7. 16.49 Říká se ZATROLENÁ KUTNA, voni sudeťáku.

   Vymazat
 2. Jasnačka kdo sankce vymyslel jejich blbý stát.

  https://cz.sputniknews.com/svet/201807307811408-ovlivnovani-volby-rusko-usa-profesionalita/

  OdpovědětVymazat
 3. Znicit krysu neni zlocinem ale skutkem prospechu pro lidstvo, a kam miri redakce republiky , timhle ?

  OdpovědětVymazat
 4. začni studovat Českou republiku, ty americký pitomče, začni tím, že přijedeš na průvod buzerantů do Prahy a nasadíš si růžové uši na hlavu, takové vědce zde potřebujeme, těch nikdy není dost.

  OdpovědětVymazat
 5. 23.28,pane kolego , mate na mysli svobodu a demokracii typu za Jelcina , kdyz zacli juesej rozebirat Rusko na soucastky ??Rusko ma 2 moznosti -bud se odda USA a stanou se vazaly , nebo
  zustanou hrdym svebytnym statem .Jedine Rusko stoji vceste svetovlade usa .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ad 6:34 - pane kolego, dík za koment, domnívám se, že tento diplomatický profesor se zajímal o Rusko již za Jelcina a určitě ví o všech těch amerických aktivitách, či postupech, jak ovládnout Rusko. Samozřejmě by i dnes rád bádal dál, aby objasnil, kde a kdo selhal v boji za ruskou demokrácii, resp. jak je možné, že se Putinovi podařilo zorganizovat světový turnaj, i když všichni ruskoameričtí oligarchové byli řádně zaplaceni. Určitě by měl co studovat!

   Vymazat
 6. Nebudme najivni , ze snad pan velvyslanec byl jenom neskodny profesurek !! Do Ruska poslou usa jenom skoleneho agenta , aby byl uzitecny planum jestrabu v kongresu .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Holt pan McFAUL neměl v Rusku tak moc faulovat.

   Vymazat
 7. Já když vidím jejich blbé tváře je mi blivno.

  OdpovědětVymazat
 8. Svoboda a demokracie? Jak pro koho a dnes hlavně podle možností. Je to jako s tím komunismem, je možný ale ne pro všechny. V každém případě však ti co žijí nad průměr, žijí na úkor těch neobdařených. Rusko za Putina se chová recipročně.

  OdpovědětVymazat
 9. Ať jede studovat Ukrajinu, je to bývalé Rusko, tam ho pustěj a může nakukovat přes hranice i do současného Ruska. Respektivě do těch bojujících o odtržení částí východní Ukrajiny.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. tzv. peep show, to může nakukovat i tady, ale to jiných tělesných orgánů

   Vymazat
 10. Po vyjádření tohoto McFaula nezůstane jedno oko suché.
  Pokud tento činovník pod studiem Ruska rozumí vedení podvratné činnosti proti Rusku, kterou se doopravdy zabýval a zabývá, pak se ovšem nemůže podivovat nad tím, že mu v tom Rusko nevychází vstříc.
  Ostatně, nebylo to Rusko, kdo zahájil nekončící řetězec sankcí a vypovídání diplomatů ani uzavírání a obsazování konzulátů ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Teda pane Opluštile, tím výrazem "podvratná činnost" jste mě potěšil. To jsem neslyšel bratru třicet let.
   Ale koukám, Vy o činnosti pana McFaula evidentně víte více než my ostatní, povězte nám, co ten pán v Rusku prováděl? Děkuji za všechny zvědavé

   Vymazat
 11. Tady imám halík zase káže o braní migrantů je třeba dostat havlisty ze všech veřejných funkcí:

  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Ne-pane-Haliku-Urazlivy-hnus-Satan-Cesi-reaguji-na-Tomase-Halika-jde-o-uprchliky-545931

  OdpovědětVymazat
 12. Evropané těšte se na předražený us plyn:

  https://cz.sputniknews.com/svet/201807317812589-trump-eu-terminaly-dodavky-plan-usa/

  OdpovědětVymazat
 13. Ruské sankce?To snad ten Amík nemůže myslet vážně.

  OdpovědětVymazat