Reklama

.

.

pondělí 23. července 2018

Češi jsou poraženým národem. Na členství v EU prodělali nejvíc, říká jasně světoznámý ekonom Piketty

Thomas Piketty
Thomas Piketty
23.07.2018 bloga autoraParlamentníListy
Francouzský ekonom Thomas Piketty se zamýšlí nad tím, kam odtékají peníze z Česka. Vzal si k ruce data z Eurostatu i z jiných renomovaných zdrojů a došel k jednoznačným závěrům. Nyní varuje před tím, že společná Evropa je dobrá jen pro některé. Jiným, například Česku, prý přímo škodí. Článek publikoval uznávaný ekonom Piketty už v lednu, nyní nicméně v Česku jeho překlad začal obíhat po sociálních sítích.


„V Paříži, Berlíně a Bruselu lidé nerozumějí nedostatku vděčnosti za obrovské sumy veřejných peněz, které ze svých daní posílají na východ. Ale v Praze a Varšavě se věci interpretují o dost jinak. Lidé tam zdůrazňují, že návratnost západních investic tady byla obrovská a že sumy, které si odtud západní investoři stahují, výrazně převyšují částky, které sem z Evropské unie přišly. Ve skutečnosti, když se podíváme na čísla, mají ti Češi a Poláci pravdu. Po kolapsu komunismu se postupně západní investoři (především Němci) stali majiteli významné části kapitálu v postkomunistické Evropě. Když vezmeme celkový objem fixního kapitálu (včetně budov), patří jim čtvrtina“ 
napsal v lednu letošního roku na svůj blog známý francouzský ekonom Thomas Piketty, který se zabývá otázkami příjmové nerovnosti. Jako nejvíce poražený stát z tohoto srovnání vychází jednoznačně Česká republika, což dokládá i přiložený graf.
Piketty přitom cituje data svého spolupracovníka Filipa Novokmeta. Výstižné je srovnání, kolik peněz ze střední Evropy v letech 2010 až 2016 odešlo na dividendách, tedy rozděleném zisku. A kolik sem naopak přišlo na evropských dotacích. 
Podle oficiálních statistik Eurostatu bylo z České republiky od roku 2010 do roku 2016 na dividendách „odkloněno“ 7,6 procenta HDP. 
"V absolutních číslech to znamená, že z naší země za tu dobu odešlo 2 252 miliard korun, zatímco ve formě evropských dotací se nám za stejnou dobu „vrátilo“ 1,9 procenta HDP. To dělá 563 miliard korun. Česká republika je tedy v minusu 1 689 miliard korun za sedm let. 
Roční minus dosahuje 241 miliard korun. V přepočtu na výkon ekonomiky to dělá minus 5,7 procenta HDP," jak uvedla analytička Lenka Zlámalová v březnu na serveru Echo24.cz v článku ,,Z Česka se stal krmelec Evropy", kde rovněž označuje Česko za ,,nejvíce poražený stát", pokud jde o poměr přílivu eurodotací a odlivu dividend.
„Evropa bude muset překonat mnohé výzvy. Tou hlavní je obecný přesun celého světa směrem k příjmové nerovnosti. Evropa své občany neuklidní vysvětlením, že jsou na tom lépe než ve Spojených státech nebo v Brazílii. Nerovnost roste ve všech zemích a je podpořena fiskální soutěživostí, která odměňuje ty nejmobilnější. Evropa jen přikládá pod kotel. Nebezpečí kulturního izolacionismu a hledání obětního beránka může být s úspěchem odvráceno pouze tehdy, pokud dokážeme dělnické třídě a mladším generacím nabídnout skutečné strategie ke snížení nerovnosti a k investování do budoucnosti,“ píše dále Piketty.
"Samozřejmě, jeden by mohl rozumně namítnout, že západní investice umožnily nárůst produktivity předmětných ekonomik, a tím pádem na tom vydělali všichni. Ale východoevropští lídři nikdy neopomenou příležitost připomenout, že investoři zneužívají své dominantní pozice k tomu, aby udrželi mzdy na nízké úrovni a ponechali si přehnané marže,“ domnívá se Piketty.

97 komentářů :

 1. Češi v minulosti prodělali už mnohokrát . Vždy to bylo ale zásluhou nějakých mocností . Tentokrát si to ale sami vycinkali na hadráku 89" .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Každá revoluce má své organizátory a pokud dobře mluví....za války se zpočátku i Židé těšili do nových domovů (vyhlazovacích táborů). Propaganda a dav jsou mocnými hybateli. A když se pak člověk zastaví a vystoupí z davu , přestane poslouchat...nechce se mu ani věřit jaký byl hlupák

   Vymazat
  2. A co na to známý čaroděj a guru Klaus st., který nám po hadrákovém převratu 89" tolik sliboval?!

   Vymazat
  3. BUDOU SI VOLIČI DÁLE SYPAT JEN POPEL NA HLAVU?

   A nikdy neotevřou diskusi k jednotlivým bodům

   NÁRODNIHO PROGRAMU NAVRHOVANÉHO JEJICH NEPOLITICKOU SPOLEČNOSTI OSV?

   Ani k tomu nevyzvou zdejši tzv diskutujici v naději,že to kdosi za ně přece musi jednoho dne zajistit.

   TO KDOSI VŠAK stále bude chybět!

   Politická třida Šmejdů SSDK se bude smát jejich bezmocnosti hned po volbách přimo do obličeje !

   ONI TOTIŽ BYLI OBČANÉ OKRADENI NEJENO SVOJE PENIZE,ALE I O SVŮJ HLAS A TEDY I O SVOJI MOC.

   Vymazat
  4. Přestaňte lamentovat a snažte se, aby ten text od Pikettyho vešel v co nejširší známost.

   Vymazat
  5. ČISLA PIKETYHO NEPOMOHOU A UŽ JSME JE ZAŘADIÍLI

   do NP .Uvědomte si radši,že v ČR nemůže nikdy vzniknout na př Stredni třída.Pro nás je zajimavé,že i si občané neuvědomuji ani to,že je může všechy dostat i vadný exekučni zákon tak jak jich už dostal 870 000 den přibýva dalšich 57.

   A ted se i dozvidáme,že vám prý zakázali i plnit to co máte na webu v záhlavi.

   Je to pravda nebo ne? Co bude s tim čistým vinem a jak nám bude nalito,co?

   Vymazat
  6. Dalsi nepricetne Yntelygentnty idiot . At se na nas vysere. Zatim skutecnost, je ze nejsme jeste OKUPOVANY. V Parizi a v Berlina se NAPAKOVALI VYKRADENIM nasi republky asi 100x a tady tohle hovno se musi ukajet senilnim zvatlanim a rajtovat na lzich jako mnoho zrud dalsich , aby dokazal jako Hitler, Himmler a Havel jak jsme spatny..tohle jsou ti nepratele naroda , kteri na nas hledeaji co nejhorsiho a pak o tom vsude hystericky krici , misto aby udelal neco positivniho na obranu. Hnus , odpornej...kterej se musi za kazdou cenu machat topit ve srackach..

   Vymazat
  7. VIME,ŽE OSV BUDE BRZY MAZÁNO. NYNI UŽ TO ZAČALO

   informujeme totiž jako prvni v republice nejen popisy situace,která je jak vidite monumentálnim marasem a okrádáni obrovskými sumami a k tomu nizkými platy režimem nazvaným kapitalismem BEZ přivlastků,ale OSV začalo s konkrétnimi které nemusi byt hned pochopeny nebot jsou překvapivé a vyžaduji znalosti.
   Brzo třicet let to nikdo v ČR neudělal,nesmí to totiž jinak bude potrestán brzkou cenzurou,která je nad a v zádech tohoto webu a nedovoluje podrazácky ani náznak možné nápravy,

   Jde jak vidite o velké miliardy.
   Bohužel se občané voliči ještě nenaučili solidaritě a proto je asi čeká informačni embargo na jakýkoli náznak řešeni a požadavky občanů voličů mohopu být brzy prostě odstraněny

   BOHUŽEL VIDIME,ŽE SE I INTELEKTUÁLOVÉ PROZATIM BOJI a na tvorbě změny nesmi spolupracovat.

   Nu což budeme naše OSV názory psát dokud to půjde a pokud se nám zavře pusa budete si muset pomoci jak sami umite, páni voliči.
   Taková demonstrace ze Národni program,tedy za naše penize ta by se totiž režimu moc nehodila.

   Vymazat
  8. JAKÉ SDĚLENI OSV VOLIČŮM JE PRO REŽIM ZDRCUJICI?

   Odpověď.

   Podle toho,že to začali hned mazat jakmile se to ojevilo v článku od Paroubkova webu VAŠE VĚC je to hned prvni bod NP Nr.1.,který je formulován takto.

   Najde se někdo z politické třidy,která by chtěla ziskat v přištich volbách přizen voličů napsánim brožury

   CO JE TO SOCIÁLNĚ EKOLOGICKÝ TRŽNI HOSPODÁŘSKÝ SYSTÉM A JAK HO NAŠE STRANA ČI HNUTI ZAVEDE ELEGANTNĚ POMOCI SOCIÁLNIHO STÁTU DO ČR.

   Zni to jako když másla ukrajuje,ale mohlo by to mit rozsáhlé důsledky pro Šmejdy.

   Ono totiž v důsledku toho,že byl ČR implantován tzv kapitalismus BEZ přivlastků,odvozený od gangsterismu je možné bez mantinelů jak to shrnul PIKETY krást přimo pohádkové sumy.
   To a dalši věci,je umožněno absenci jednoho slova v naši ÚSTAVĚ TJ sOCIÁLNIHO STÁTU.
   Co nevi tzv.Středni třida je,že právě tento stát je výmysl pravice a bez něho nemůže NIKDY ta Středni třida vzniknout.
   Ti drobni a středni podnikatelé,kteří se pokládaji za Středni třidu v ČR jí nejsou.
   Dalšim důsledkem absence tohoto slova je vznik vadného exekučniho zákona,který by nikdy nemohl vzniknouit a jeho dnešnich 870 000 oběti by nemuselo snad ani existovat

   PŘISPĚVEK DOUFÁME NESMAŽOU A POKUD OSV NEBUDE ZLIKVIDOVÁNO, MÁ NA SKLADĚ JEŠTĚ HORŠI HORORY NEŽ TU PRÁVĚ ČTETE A VIDITE.

   Vymazat
  9. Žádnej hadrák už nic nemohl rozhodnout. Dávno před ním mělo hospodářství státu centralizovanou strukturu , kde vládli výhradně komunisté ( ve volbách měli přes 99% ) Komunisté fungovali cetrálně na vypínač a ten byl v Moskvě. Vypnul to nějakej Gorbačov, když přiletivšímu premiérovi Adamcovi vzkázal, že jej nepřijme. Jak to předpověděl Egon Bondy (Neuspořádaná samomluva), soudruzi využili příležitosti a prodali stát do frcu.

   Vymazat
  10. NYNĚJŠI KSČM JE PRÝ ŘIZENO DIVERSANTY VE VEDENI

   oni ohlupuji své voliče nesmysly,že se dá dnes prosazovat socialismus,kde vše má patřit všem což znamená ZNÁRODNĚNI.
   To je v dnešni době nesmysl.
   Aktivisté OSV se jich ptali,zda by nepomohli občanům voličům pomoci napsánim brožury, viz NP Nr.1.s názvem

   SOCIÁLNĚ EKOLOGICKÝ TRŽNI HOSPODÁÍŘSKÝ SYSTÉM A JAK HO USKUTEČNIT PROSTŘEDNICTVÍM SOCIÁLNIHO STÁTU.

   V prvnich chvilkách se zdálo,že to chápou,ale pak si mezi sebou a svými zacofanými členy namisto,aby je přesvědčili,že taková brožura je nutná,odsouhlasili programovy šrot snad znárodněni,kterým dále podvádi jejich voliče, aby NEŠLI s námi občany,ale umožnili jim zatnout prý ty zuby do koryt.

   PROTO SE ZDÁ ZBYTEČNÝM PŘESVĚDČOVAT JE DÁLE O VÝZNAMU NÁRODNIM PROGRAMU VOLIČŮ,JSOU K NĚMU SLEPÍ A DĚLAJI SE HLOUPÍ,ŽE NEVI O CO JDE.

   Je s podivem,že republika krváci VYKRÁDÁNIM a oni by asi dále chtěli kapitalismus bez přivlastků,kdy proti němu prý strachem o koryto ani nekniknou!

   Vymazat
 2. Jmenujte viníky tohoo stavu a kdy budou pověšeni.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:22 Viníky jsou všichni voliči, kteří dali po roce 89 moc "demokratům".

   Vymazat
  2. Anonymní23. července 2018 15:02

   14:22 Viníky jsou všichni voliči, kteří dali po roce 89 moc "demokratům".
   ...........................................
   Vy jste buďto troll nebo neuvažujete. Ani jeden ze slibů, daný voličům (jak vy říkáte viníkům) nebyl splněn. Voliči-viníci byli podvedeni a zneužiti. Žádnou moc "demokratům" nikdo nedal!

   Vymazat
  3. 15:37 Kdyby voliči byli myslící a ne jenom věřící, tak se podvést nenechali. Copak se nezajímali o to, KDO jim co slibuje? Jak říkala Bílá paní: "Věř, ale komu věříš měř".

   Vymazat
  4. Co tu furt melete demokrate ! Demokracie neexistuje ,jen fašisté !

   Vymazat
  5. 16:35 Jako "demokraté" označují sami sebe ti, kteří pod pláštíkem frází o demokracii, svobodě a lidských právech okradli a zotročili většinu lidí této země.

   Vymazat
  6. 15:02 Tak to jsem teda viníkem i já. Pověsíš mě?

   Vymazat
  7. PIKETY MŮŽE VYČISLIT MILIARDOVÉ ZTRÁTY ČR OBČANŮ

   ve výši prý ukradených monumentálnich 1689 miliard a každý rok přibývá 241 dalšich.

   Co však nevi je,že v ČR NEEXISTUJI sily,které by dalšimu rabováni dokázaly bránit..
   Jak je to možné?
   Jaký je mechanizmus rabováni,který volbami občané tleskajic podporuji?.
   Ze shora patrných přispěvků je jasné,že vina je u námi zvolených prý zastupitelů, politické třidy Šmejdů menšiíny,která neváhala zmanipoulovat tisk a tv tak,že ukradla lhanim a vadnýmu informacemi hlasy voličů a tedy i jejich moc a nehodlá plnit vůli většiny dále a přibije jim brzy cenzurou jazyk na jejich stůl.
   To že takové volby vůbec nemusi platit je jim úplně jedno.
   Menšina,která si ukradenou moc má teď za úkol zoufale držet moc a nebudo ji zatěžko přitom použit jakékoli křivárny včetně dovozu agresivnich teroristů,kterými se bude snažit terorizovat a vyměnit nepohodlné voliče .
   Ono prý se jich poté nikdo nebude ptát,zda maji morálku,ale občané budou dále tleskat jejich nelegálně ziskané moci,aby byli rabováni dále jejich vadnými zákony a zvláště systémem kapitalismu bez přivlastků,nejhorši formě kapitalismu vycházejici z gangsterismu.

   POPVÉ V HISTORII ČR VZNIKÁ SPOLEČNOST VOLIČŮ OSV,KTERÁ ZAČALA JAKO PRVNIÍ NAVRHOVAT ŘEŠENI.
   ¨
   Jako jeden zE ZÁKLADNICH bodů je NP Nr.2.kde se navrhuje obejit blokaci politické třidy Šmejdů a to

   POŽADAVKEM OTEVŘENI DISKUZNICH RUBRIK NA WEBECH POLIT STRAN A HNUTI,KTERÉ JIM PLATIME.

   Nazvalo se to jasně OBČANSKÁ PŘIMÁ DEMOKRACIE a nic jiného se nestane,než že se nebudou voliči stěžovat donekonečna třeba do vrby,nazvané WEB NOVÉ REPUBLIKY,ale pořimo tam,kde je to nutně zapotřebi!

   Vymazat
  8. OSV vy mizerové,je nám tu nyni jasnějši,kdo je vinnik a co požadovat po těch šmejdech,ovšem oni budou hrát mrtvé brouky a ani se nehnou.
   Co potom,?

   Vymazat
  9. NELEGÁLNĚ ZISKANOU MOC NEPŮJDE ZNEŠKODNIT HNED.

   jsou zakousnuti do svých koryt a pevně si je drži zuby nehty.
   Nejprve je zkusime přemlouvat,aby si osvojili občanský NÁRODNI PROGRAM
   Oni vědi,že se musi bránit zejména vzniku SDtředni třidy,jako tomu bylo doposud kapitalismem BEZ přivlastků a krást jim tu trochu peněz,které jim ještě zbyly,to si tato prý vznikajici středni třida neuvědomuje a nevi ještě jak se bránit.
   Dále budou obírat vadným zákonem o exekucich pokud možno co největši počet svých voličů, což by nebylo možné,kdyby byl realizovámn bod NP Nr,1.

   BUDE NUTNÉ TRVAT NA TOM,ŽE POKUD NEOTEVŘOU DISKUSNI RUBRIKY OČIVIDNĚ JWEJICH WEBY JSOU K NIČEMU A PRO DEMOKRACII NEOPUŽITELNÉ

   BDEME JIM MUSET PENIZE NA JEJICH WEBY SEBRAT A INVESTOVAT JICH DO NAŠICH VLASTNICH OBČANSKÝCH WEBŮ,KDE UŽ LHÁT POTŘEBA NEBUDE.

   Je dost možná,že sebudou dále bránit a nic si neosvoji ani z ničeho se nepouči.

   Pak nezbude než inicializovat stavbu našeho občanského HNUTI NEJMÉNĚ TŘÍ HVĚZD,které by mohly pševzit program voličů a uvidime,zda se nepodaři ziskat většinu v Parlamentu a bude po korytech.

   Vymazat
  10. No to nevypadá špatně,
   ale kdo nás občany povede,když tu 30 let nikdo neni a ČSSD a KSČM jsou zrádné strany,které neumi řici panu Babišovi,aby napsal tu přiručku jak vybulit jejich kapitalismus,kterého máme jako voliči už plné zuby,hlavně toho vykrádáni a nizkých platů.

   Vymazat
 3. Viníci jsou jasně známí. Ožran Havel a parta hochů co spolu mluví z Prognosťáku. Ještě se do toho dá počítat partička vyčůránků a bývalých bolševíků z 50 let, později disidentů a emigrantů. Tito jsou zodpovědní za rozvrat ČSSR, zatažení ČR do EU a do NATA. Nebyla to nezištná služba a oddanost národu a vlasti, ale účelové zaprodání za brebendy k rozkradení na němž se podíleli a dosud podílí. Byla to čirá vlastizrada a nyní je svírá obava aby se náhodou poměry nezměnily a nepřišli o naloupené a nebyli voláni k odpovědnosti. Proto tihle udělají cokoliv, aby to u nás jelo ve stejném gardu dál. Bohužel už po kolikáté se našlo dost ochotných zradit národ pro svůj mrzký prospěch.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Výstižněji jste popsat jednání hajzlů ve vládách,parlamentu a senátu ČR snad nemohl.

   Vymazat
 4. Vždyť jsem Vám to zde již psal! My jsme ti, co krmí blahobyt západu, rekreaci imigrantů u nás v Německu a jinde. Proč myslíte, že skopčáci jsou spokojení a volí stále A. Merkelovou? "Z cizýho, krev neteče"!

  Poděkujme nejprve sobě, poté těm všem kolaborantským Vládám a politickým nýmandům, dřepícím a chrochtajícím v Praze. A také prosím nezapomeňte zaplatit, řádně odvedený Odborářský příspěvek, rovněž směr Praha: "Nechceme Levnou Práci"! Nekompromisní, impotentní boj kolaborantských, chrochtajících odborářských Bossů!

  "Jaké si to uděláš, takové to máš"?

  Ramón

  OdpovědětVymazat
 5. Pokud hledáte viníky je nutno v neposlední řadě k nim přiřadit také nás všechny. Byli jsme to my a jsme to stále my, kdo to dopouští. Jde o ukázkový příklad politické - kolektivní viny. Ano, můžeme si za to i my sami. A kolektivním trestem za nečinnost - dopuštění/dopouštění toho je všeobecná devastace společnosti, tedy i každého jejího člena.

  Štefan

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ...mluvte jen a jen za sebe, ne za všechny! Já je například nikdy nevolím ani jinak nepodporuji, ale to je asi všechno co s tím za současné situace lze dělat. Navrhněte nějaký konkrétní krok. Jinak je to neustále, znova a znova mlácení prázdné slámy.

   Vymazat
  2. Ano a z toho vycházejme, češi nejsou hloupí? Nepodceňovat! Čechům se musí věéěřit. A pokud si to rozkradli, tak to nemůžou nikde říkat! Češi nejsou hloupí? Nepodceňovat panové! Hlavně nic zpátky nevracet, to bychom bili za voly, kdybychom to vrátili? A z toho vycházejme! Je tu někdo kdo to vrátil?

   Prozíravý Ramón

   Vymazat
  3. Zpověď bezdomovce23. července 2018 16:20

   Na Václaváku v XI/1989 jsem měl v rukou klíče od bytu, chaty, auta, garáže a kanceláře. Měl jsem sytý žaludek! V teplém kožichu se mi vesele cinkalo klíči! A teď? Teď jsem hladný, nezaměstnaný, rozvedený, bez stálého příjmu a důchodu. Nemám z čeho platit výživné na své děti! Mám na krku soudní exekuce, prázdní ruce bez klíčů a nemám čím cinkat! Jsem otrhaný, chodím v otřepaných sandálech a s holým zadkem! Občas přespávám ve sklepě nebo u charity!
   Děkuji Ti, Havle, že jsi se o mně tak "hezky postaral“ díky mé blbosti!!! "Děkuji" všem nepolitickým loupežným politrukům, zákonozradcům a zrádcům národa z protilidových vlád po roce 1989!

   Vymazat
  4. Štěpáne přestante obviňovat sám sebe,že jste všim vinen a napište kdo je skutečný vinik.
   Tvrdohlavý dub se bude muset vrtat vrtákem na železo, nebo si myslíte,že i vy jste dub?

   Vymazat
  5. 11:57
   Krucifix, já jsem Štefan, Štěpán byl politruk Vaší strany. Koumáku a naučte se kde se dělají čárky mezi slovy ve větách. Střílíte je od pasu, jak kaubój?
   Štefan

   Vymazat
 6. 15:25
  Nikdy ve svých příspěvcích nemluvím za druhé, vždy jen za sebe.
  Už několikrát jsem navrhoval konkrétní kroky. Podmínkou řešení společenské krize je uvědomění si její příčiny - absence demokracie. Pak mohou následovat demokratizační kroky. Tvrdím, že demokratizovat společnost lze jen skrze obce/města. Vy taky jistě v nějakém bydlíte. Tak iniciujte setkání iniciativních osob, které by chtěli svou obec demokratizovat. Volit někoho aby nám vládl je pitomost. Ve skutečné demokracii nevládnou zastupitelé lidem ale lidé zastupitelům. Tak se snažte přijít nato, jak na to. Já tak již, s několika dalšími ve své obci činím.

  Štefan

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Výzva: Kritizoval Zemana, hlavní sponzor opustil jeho divadlo. „Je tu hluboká krize! Svoboda je ohrožena!“ říká Hrušínský.


   Opravdu je principál připraven zavřít po patnácti letech Divadlo Na Jezerce? Jan Hrušínský je hostem Výzvy Jiřího Kubíka.

   „Dneska se lidé začínají bát a začínají být opatrní, aby se nedostali do problémů s těmi, kdo o nich mohou rozhodovat!“, říká Jan Hrušínský, když vysvětluje, proč na konci června firma Mountfield ukončila po deseti letech partnerskou spolupráci. Divadlo Na Jezerce se tak dostalo do existenčních potíží.

   Odchod sponzora dává Jan Hrušínský do přímé souvislosti se svými kritickými názory na současnou hlavu státu a říká, že nového sponzora v dnešní situaci najde jen stěží.

   „Svobodu názoru jsem rozhodnut si zachovat i za cenu ukončení činnosti divadla!“, říká Hrušínský a v rozhovoru dodává, že žádné divadlo nemůže fungovat napořád.

   Opravdu je připraven divadlo, které patří k těm divácky nejúspěšnějším, zavřít? Jak vlastně funguje divadlo bez státních dotací a proč nejde cestou zvýšení vstupenek? I o tom mluví Jan Hrušínský ve Výzvě.

   Zdroj na krutou nespravedlnost, co otřásá severem ČR:

   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/kritizoval-zemana-hlavni-sponzor-opustil-jeho-divadlo-je-tu-hluboka-krize-svoboda-je-ohrozena-rika-hrusinsky-52511?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp


   °°°°°

   Ps. Sklapni Jeníku a táhni do AMAZONU i s celým svým ANSÁBLEM, tam je Vás třeba, navíc máte to u rypáků, Vy komedianti, jste přeci velice FLEXIBILNÍ tvoři, konečně se zapojíte do ekonomiky, svobodného státu, bez věčných GRANTŮ. Čest svobodné práci!

   Vymazat
  2. Pan Hrušínský si musí uvědomit,že buď bude dělat divadlo a nebo se montovat do politiky.Obojí nejde.

   Vymazat
  3. 16:31 Už aby ten havloidní blbeček zkrachoval škoda že se nebude muset živit jak většina občanů.

   Vymazat
  4. Herci, tedy Pražská kavárna, jsou největší zlo v našem státě. Žijí jenom z dotací, tedy z naších peněz. Kdyby si měli vydělávat poctivě, jako my všichni ostatní, tak jsou o hladu. Neustále nás poučují co si máme myslet a vždy jsou s tím režimem, který tady vládne. Všichni v současně době nadávají na komunisty, ale v době před rokem 1989 hráli ve všem co jim neslo peníze a měli třikrát takové platy, než obyčejný smrtelník. I obyčejný kulisák si žil jako prase v žitě a tento kulisák měl obrovský byt v Praze a obrovskou chalupu na venkově a všem ostatním co měl ani nemluvě. A co potom takový herec?

   Vymazat
  5. STEFANE TAK VY UŽ SE ČINITE A MÁTE I LID,DOBRÁ

   tak nám tu prosim poreferujte co řikaji vaši voliči jednotlivým bodům svého Národniho programu.
   Odhlasovali si už jeho prvni bod,že jako napíšou přecedům ČSSD a KSČM,aby přemluvili pana BABIŠE,aby ten námi zvoleny miliardér napsal brožuru s názvem

   SOCIÁLNĚ EKOLOGICKÝ TRŽNI HOSPODÁŘSKÝ SYSTÉM A JAK HO JÁ BABIŠ, ZAVEDU POMOCI SOCIÁLNIHO STÁTU!

   Nikde tu nevidime potvrzeni,že jste vzkaz přijal a přidejte k tomu i jak se vám libi bod NP Nr.2,osobně,to by bylo to pravé ořechové nemyslite?

   Napište prosime co nejdřive ,čekáme..

   Vymazat
 7. A opět je to o debilitě voličů, včetně nevoličů co zůstávají doma. Debilita je nicméně slabé ohodnocení, pokud vezmeme v potaz že někdo stále dokola volí parchanty aby ho okrádali a každého kdo se mu tu jeho naivitu snaží rozmluvit označuje za hlupáka.
  Těch 3% co se snaží mít přehled a mají celkem jasno o co jde od samého počátku této EU okrádací komedie je velmi málo a nestačí na prosazení proti většině debilů.
  Debil v tomto kontextu znamená lékařský termín, kdy jedinec je zcela nesvéprávným v politických otázkách. Není to nadávka, ale popsání jejich úrovně.
  A nic nemění na tom, že ti kdo se trochu orientují tak ví, že tento stav debilizace společnosti je dlouhodobým cílem elity, která přes debily prosazuje své zájmy. A ví jaké procesy jsou použity a jak k debilizaci společnosti dochází.
  Ale o tom s debily bohužel není možné mluvit...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. je to trochu jinak, doporučuji [url]https://zpravy.idnes.cz/groupthink-cili-skupinova-hloupost-d74-/zahranicni.aspx?c=2000M122x02c [/url]

   Vymazat
 8. Svoboda slova a názoru je naprosto nedostačující k demokracii. K demokracii je potřeba svoboda politická - svoboda občanů k vládnutí.
  Štefan

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vše co zmiňujete je podmíněno svobodnou myslí. Pokud se nepodaří osvobodit mysl od dogmat, lží a nesmyslných argumentů, nemůžeme tvrdit, že se jedná o svobodného jedince. Schopnost vymanit se z většinově uznávaných pravidel má tím více jedinců, čím větší je skupina "svobodných".
   Jde o odvěký boj dobra se zlem, menšin proti většinám, těmi co "vědí a zneužívají" s ostatními.
   ABC

   Vymazat
  2. Tak chtějte Štěpáne tu občanskou přimou demoklracii,která je sepsána v NP Nr.2.

   KDOVI,MOŽNÁ SVOU DUBOVOU HLAVOU SE VÁM PODAŘI I PRORAZIT BETON.

   No tak jen dál podporujte svůj kapitalismus bez přivlastků no ni?!

   Vymazat
  3. 12:07
   Vy Nablblý Provokatére/NP. Znova, já jsem Štefan, Štěpán byl vzor politruk, Vaší strany na velké. Koumáku a naučte se, kde a jak se dělají čárky mezi slovy ve větách. Pícháte je od pasu, jak analfabet z Pakistánu?
   Štefan

   Vymazat
  4. ANO POINIŽENĚ SE OMLOUVÁME JE TO FAKT FOLKLOR

   a máme tu smíchanou obsadu složenou s dělníků a rolniků včetně pracujici a nepracujici ynteligence,no když neni vzdělaných tady těch 1.a. aktivistů,bereme všechny,nešel by jste za námi taky,co?
   Mohl by jste opravovat naše chyby,a v připadě viiitězstvi budete nesmrtelný a vaše mosazná hlava bude v museu.

   Vymazat
 9. 16:44
  Píšete:
  Debil v tomto kontextu znamená lékařský termín, kdy jedinec je zcela nesvéprávným v politických otázkách. Není to nadávka, ale popsání jejich úrovně.
  Trochu bych to upřesnil:
  Tu naši nesvéprávnost v politických otázkách v podstatě zajišťuje elitářská ústava. K vládnutí občany nepustí. Ta naše debilita spočívá v tom, že si to necháme líbit.

  Štefan

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co navrhujete Štefane konkrétne

   a to hned dělat
   když si jako ostatni sypete vlastně jen popel na hlavu a ignorujet návrh na nápravu-Národni program občanů voličů a nediskutujete konkrétně k jejim nápravným bodům!

   KDO TO MÁ NAPRAVOVAT,KDYŽ POMALU A JISTĚ VYPLÝVÁ,ŽE I ZDEJŠI WEB ŠPIČKY HRAJI MRTVÉHO BROUKA a chtěji pouze o tom marasu jen informovat NEBO TO NENI PRAVDA,?

   Vymazat
  2. Příznivci Nové republiky23. července 2018 18:47

   17:43
   Od editorů Nové republiky, dejte své šinavé kapitalistické pracky pryč. Trolle vole!

   Vymazat
  3. No a co když budou jen chtit editovat a k tomu co napsali v záhlavi budou dělat jen mrtvého brouka ,to plati taky?
   Dyť ta OSV má pravdu,že se musi něco dit tak at nám voličům napíšou a rozkáži co dělat,abychom kapitalisty neurazili...

   Vymazat
  4. Štefane správně, Vám a OSV bych doporučil ke studiu a jako vzor "ústavy sociálního státu" ústavy a zastupitelský systém demokracie rad (sovětů) SSSR za Josifa Vissarionoviče.
   Josif Vissarionovič byl velkým teoretikem systémů a práva, filosofie a teologie. Základy svého vědění získal už v mládí při studiu na Kněžském semináři v Tiflisu.

   Vymazat
  5. Prisnivci slunickaru z Postoloprt23. července 2018 19:41

   18:47 na svobodny kapitalismus si sahat nedame, s Buselem a americany na vecne casy.
   Vaclav

   Vymazat
  6. 1:41
   Lituju místní obyvatelé,tenhle Vygum je za 100 bodou!!!!!!!☺☺☺☺

   Vymazat
  7. Ironický 19.41 ironizuje 18.47, který ironizuje? 17.43. Když se ironie zřetězí, je z toho zmatek.

   Vymazat
  8. 17:43
   Navrhuji soustředit se na obce/města a tam se pokusit o převzetí moci. Na této, nejnižší úrovni je to možné. Teprve po ovládnutí obcí a měst jejich občany a získání zkušeností je možno úspěšně atakovat bašty moci ve větších územních celcích. K tomu účelu se musí politicky aktivizovat jejich iniciativní občané (demokrati) napříč místním politickým spektrem.
   Demokracie spočívá v ovládnutí obcí a měst jejich občany. K tomu je nutno směřovat.

   Štefan

   Vymazat
  9. KDYBY TO BYLO TAK JEDNODUCHÉ ŠTEFANE, UDĚLAL

   by to někdo už dávno.
   Pokud nechcete podporovat zejména NP Nr.2.tj návrh naši OBČANSKÉ PŘIMÉ DEMOKRACIE ve formě otevřeni diskusnich rubrik pod už dávno námi placenými weby stran a hnuti,musite se asi se svými sny rozloučit ,akceptovat kapitalismus bez přivlastků a svůj dalši pobyt v rabovaném státě jako ostatni.

   ZKUSTE POŽADOVAT PO POLITICKÉ TŘIDĚ našich prý zástupců OTEVŘENI JEJICH STRANICKÝCH WEBŮ,ABY DISKUSE PROBIHALA JAKO TADY NA NR A ONi VI,ŽE TOMU MUSÍ ZABRÁNIT ZA KAŽDOU CENU!

   Hrozi ji totiž,že to vše náhodou může někdo pochopit NAKONEC založit nová hnuti a ty si pak budou muset bud s pomoci Programu NP poradit, nebo ne,proto taky nesmi být o NP diskuse v režimnim tisku ani v TV a NP je masakrován kde se dá.A i vidime,že i tento web bude brzo pod cenzurou a nepomůže se ani hrbit nebo co to tady je ,vlastně.

   Budeme čekat klidně dál na podporu a diskusi o jednotlivých bodech.
   Doposud nikdo z tzv intelektuálů v ČR na to nechce ovládan strachem na to nemůže ani nechce přistoupit a tak nesmi vzniknout ani síly k jeho uskutečnění a vše zůstane jak je.


   Vymazat
  10. Štefane, mluvíte o převzetí moci nad městy a obcemi.
   To zní hrůzostrašně. Doufám, že se nikdy nic podobného nestane.
   -p-

   Vymazat
  11. 22:37
   Moc si to nemaluj havlountermensch,est komt der tag!!!!!!☺

   Vymazat
  12. 22:49 No jak říkám. Pevně doufám, že ten den, kdy někdo násilně převezme moc nad naší obcí, nikdy nepřijde.

   Vymazat
  13. 22:21
   Samozřejmě že je to jednoduché a nevymyslel jsem to já, ale už před staletími Švýcaři. A taky to realisovali a slouží jim to dobře dodnes. Vědí dobře že jejich moc, vláda a síla spočívá ve skutečně demokratických obcích a městech. Nevymýšlejme co už je vymyšlené a staletími prověřené!!!

   Štefan

   Vymazat
 10. Když komouši bolestně kvičí a se slzou v oku vzpomínají na staré zlaté totalitní časy, tak mám hned radostnější den. Svět je spravedlivý.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. podívej se do zrcadla ať víš jak vypadá zapšklý vylelichaný kretén

   Vymazat
  2. 18:44
   Já se mám dobře. Stejně tak jako většina spoluobčanů. Na rozdíl od vás, zapšklý kreténe :-D

   Vymazat
  3. Výzva 18:33 Kritizoval Zemana, hlavní sponzor opustil jeho divadlo. „Je tu hluboká krize! Svoboda je ohrožena!“ říká Hrušínský.


   Opravdu je principál připraven zavřít po patnácti letech Divadlo Na Jezerce? Jan Hrušínský je hostem Výzvy Jiřího Kubíka.

   „Dneska se lidé začínají bát a začínají být opatrní, aby se nedostali do problémů s těmi, kdo o nich mohou rozhodovat!“, říká Jan Hrušínský, když vysvětluje, proč na konci června firma Mountfield ukončila po deseti letech partnerskou spolupráci. Divadlo Na Jezerce se tak dostalo do existenčních potíží.

   Odchod sponzora dává Jan Hrušínský do přímé souvislosti se svými kritickými názory na současnou hlavu státu a říká, že nového sponzora v dnešní situaci najde jen stěží.

   „Svobodu názoru jsem rozhodnut si zachovat i za cenu ukončení činnosti divadla!“, říká Hrušínský a v rozhovoru dodává, že žádné divadlo nemůže fungovat napořád.

   Opravdu je připraven divadlo, které patří k těm divácky nejúspěšnějším, zavřít? Jak vlastně funguje divadlo bez státních dotací a proč nejde cestou zvýšení vstupenek? I o tom mluví Jan Hrušínský ve Výzvě.

   Zdroj na krutou nespravedlnost, co otřásá severem ČR:

   https://www.seznamzpravy.cz/clanek/kritizoval-zemana-hlavni-sponzor-opustil-jeho-divadlo-je-tu-hluboka-krize-svoboda-je-ohrozena-rika-hrusinsky-52511?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp


   °°°°°

   Ps. Sklapni Jeníku a táhni do AMAZONU i s celým svým ANSÁBLEM, tam je Vás třeba, navíc máte to u rypáků, Vy komedianti, jste přeci velice FLEXIBILNÍ tchoři, konečně se zapojíte do ekonomiky, svobodného státu, bez věčných GRANTŮ. Čest svobodné umělecké práci v Amazonu Praha!

   Vymazat
  4. Kvičí akorát Hrušínský a ty, vy dva pravicoví bolševici, Havlovi sirotci. Už vám dochází dech a z budoucnosti máte bobky. Svět je opravdu spravedlivý!

   Leo

   Vymazat
  5. Soudruhu Leošku,
   mám fakt bobky. V USA prezidentuje superboháč, v ČR premiéruje superboháč, už i na Kubě serou na ten váš slavný totalitní socík.
   Leošku, snaž se ten svůj zbytečný, zoufalý život doklepat do osvobozujícího konce v co nejmenších bolestech.

   Vymazat
  6. 20;54
   Čím to je volotrku,že vždycky když jdeš od pornoJandy,tak máš v palici POUZE EUROHOVNOTY,DÝMKU MÍRU HAVLOFLANDĚRU????!!!!!
   Holt,komu není shůry dáno v apatice nekoupí!!!!!!!☺☺☺☺

   Vymazat
  7. ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

   Bůvole 20:54

   Kdy se konečně! Svobodně jako nezapšklý, nezávistivý PROVOKATÉR, nebojácně, nepřiposraně identifikuješ, celým svým jménem! Co je na tom celém v těchto blahodárných časech za problém? Kde to vázne Bůvole!? :-(

   Vždy svobodný Ramón

   ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

   Vymazat
  8. Tebe snad zplodili v blázinci, kréťo

   Vymazat
  9. 19:27 Pravicoví bolševici??? To je co, prosím?

   Vymazat
  10. Pravicový bolševik a Havlův sirotek, jsi ty 23:20 - 22:52 a Vaši fotři bobkaři!

   Leo

   Vymazat
  11. 21:06 Vždyť jsi jen smrad z putlerovejch hoven zkurvenej zdegenerovanej bolševickej čechomužiku, kterej Havloj vděčí za to že neskončil takhle - http://novysmer.cz/index.php/historie/2679-budape-1956

   Vymazat
 11. 18:33
  Vygumovanec z pornoJandovo uASS havlolejnolahvárenský žumpy zase vřeští????!!!!!!
  Hoď tam jinej refrén ty zaostalá havloflanděřo!!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tem magor 18.33 18.51 se má dobře, už se nemůže dočkat jak mu islámští bratři natrhnou pr*el.
   Exot a bezmozek, stejně jako ta jeho "většina spoluobčanů".

   Vymazat
  2. Tak si všímám - ten tvůj zkurvenej komoušskej fotr v tesilovým saku s nevkusným hadrem místo kravaty a smradlavejma haxnama v trapnejch hnědejch polobotkách se asi musel dost hřát přízní velkejch rudejch soudruhů co? Taky si se asi těšil na teplý místečko co po něm zdědíš a náhle do toho přikvačil ten vandrák chrchlavej v ošuntělých džínách a vytahaným svetru a udělal ti pořádnej rejhanec přes plány, co? To se frustrátskej smrade nedivím že z toho máš celoživotní trauma - Havel v každý větě:))) Tvůj fotr z toho asi zdech, co? Uchlastal se bez svý funkcičky, estaban jeden zkurvenej ... takže si dej bacha abych ti brzo osobně nezvážil tu sračku co ti vymokvává z toho odhavnýho smradlavýho mozolu, kterej ti raší mezi těmi rachitickými ramínky, rudej udavačskej mongolide!

   Vymazat
  3. P. S.: Radši zaduj rudoprde svýmu putlerfýroj do ucha, ať ti pořídí klávesnici s funkčím "R", ať ty tvý mongoloidní skřeky začnou aspoň krapet dávat smysl. Páč jedinej stát se dvěma "s" v názvu je tenhle - https://en.wikipedia.org/wiki/Rossiya

   Vymazat
 12. Něco tady nehraje. Čtenáři a přispívateli NR milovaný prezident Miloš Zeman v rozhovoru se Soukupem na televizi Barrandov tvrdil, že odcházející kapitál a investice zvenčí jsou v rovnováze. Soukup sice pochyboval, ale vševěd Zeman, velký učitel domácích idiotů ho uklidňoval, že vše je v naprostém pořádku. Drahoš byla vyloženě špatná volba. Se Zemanem to byl velký omyl také. Bohužel to nemůžeme Zemanovi vrátit. Aspoň se dají ignorovat jeho prodejní nohsledi, které vyznamenal.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Blbe, tvoji kámoši z Milonu chvilek už tu vaší štvavou trapárnu odpískali, tak je poslechni a nedělej tady ze sebe většího blba než jsou tvoji kámoši.

   Vymazat
  2. 19:02 Něco tady nehraje Zemana jsme musely volit aby nevyhrál pravdoláskař. Příště Okamuru to bude konečně to správné.

   Vymazat
 13. 19:02
  A teď ten havloblábol přelož do češtiny,Venzle Havlo-Vygume!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejste zemanoblábol nebo putinoblábol ??

   Vymazat
 14. 21:09
  Pořád lepší,než VĚČNĚ VYLITEJ HAVLODEMENTNÍ KOLABORANTSKEJ KRIPL!!!!!!☺☺☺☺

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vždyť jsi jen smrad z putlerovejch hoven zkurvenej zdegenerovanej bolševickej čechomužiku, kterej Havloj vděčí za to že neskončil takhle - http://novysmer.cz/index.php/historie/2679-budape-1956

   Vymazat
 15. Pánové 19:23 a 19:07, na vás může být Zeman opravdu hrdý. Vám může Miloš štípat dříví na zádech, což je váš soukromý problém a vůbec vás od toho nezrazuji. Škodíte však lidem, kteří si uvědomují, kam jste republiku dostali a to už je zatracené svinstvo.

  OdpovědětVymazat
 16. 21:26
  Tuhle republiku dostal ZU GRUNT NA BUBEN TEN POSRANEC, VOŽRALA PAR EXCELANS,KOLABORANT A DONAŠEČ VENZL HEJVL S KAMARILOU Z UASS,takže se starej o kliku u dveří,tu ty tvoje bláboly možná zajímají!!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naučte se ctít fakta. Diagram od Pikettyho z PL tady na NR neuveřejnili. Škoda. Havel prohrál, Zeman už k prohře nakročil a čím dále se v tom marasmu boří. Těžko bude vysvětlovat, o čem se už ví. Je sice opatrný, ale tajit se skutečný stav věcí do nekonečna nedá. Nelze také nekonat.

   Vymazat
 17. Vidím dobře? NR tu souhlasí s článkem Lenky Zlámalové z Echo 24? To je nepochybně posun, to se musí nechat. Petr

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No a co - Pikettyho cituje i Švihlíková.

   Vymazat
  2. Kdo je to Zlámalová? Zřejmě bezvýznamný pisálek.

   Vymazat
  3. 23:23 Švihlíková pořád někoho jen cituje.

   Vymazat
 18. Cituji Lenku Zlámalovou Echo24 - "Duchovním otcem největšího krmelce Evropy je Miloš Zeman. Když byl premiérem, jeho vláda zahraničním investorům často přímo platila za to, že tady budou využívat levné práce."
  Jasné a přesné. Petr

  OdpovědětVymazat
 19. Však to píšu furt naše zem idiotskou eu k ničemu nepotřebuje být jako Švýcaři neutrální.

  OdpovědětVymazat
 20. Ta hlavní porážka nás čeká letos v prosinci, pokud Bureš podepíše v Marakéši ten slint o právu každého člověka na migraci. Není nikomu divné, že se přestalo mluvit o kvótách a začalo mluvit o odporu proti nelegální migraci? Aby ne. Protože pokud se připojíme k tomu, co se peče v OSN a bude nám podstrčeno v prosinci letošního roku k podpisu, budeme muset přijmout každého, kdo si usmyslí k nám přijít, protože migrace se zařadí do základních PRÁV každého člověka. A tím se z každého migranta stane legální migrant. Bez ohledu, jestli utíká před válkou, nebo jde jenom za bezpracným živobytím.
  Jestli se nezačne na Bureše tlačit již nyní, jsem přesvědčený, že to za nás podepíše. A potom už bude jedno, kolik miliard odešlo, odchází, nebo má teprve odejít.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co udělá Bureš, to ještě nevíme. Co by udělal Sralbotka, to víme zcela jistě. Podepsal by a zradil nás.

   Vymazat
  2. Pokud na Bureše nezatlačíme, zradí také. Proč by jinak podepsal Metnar onen průzkumný balónek v Marakéši?
   Burešovo podnikání stojí na evropských dotacích. Pokud tomuto zvrhlému plánu tlačí káru Brusel, nedivil bych se, kdyby to za nás i podepsal. Nebo si našel jinou skulinu. Nějak podezdřele rychle se přestalo mluvit o migraci jako takové, ale neustále se zdůrazňuje NELEGÁLNÍ migrace. Ale po podpisu už žádná nelegální nebude. Všichni migranti budou legálními s nezadatelným právem odejít tam, kde se jim zachce, resp. do země, která podepsala jejich nárok v OSN.
   I Bureš stále opakuje, že je proti nelegální migraci. O té legální, resp zlegalizované, cudně mlčí.

   Vymazat
 21. A bude to ještě horší, když přijmeme euro. Chcete platit za Řecko? Chcete zachraňovat předlužené banky Francie a Itálie? Chcete být v klubu zemí co mají celkový i veřejný dluh minimálně 2x tak větší než ČR? Pak je euro volba pro vás. Jinak radši držet se daleko od eurozóny.

  http://www.epshark.cz/clanek/109/pet-let-zachranovani-eura

  OdpovědětVymazat
 22. Je opravdu zajímavé, že jako členové EU jsme museli i po vstupu jezdit s pasem, podrobit se kontrole na hranicích Německa,Rakouska, Itálie...
  Přitom pracující - to měli obavy z naší levné práce, bílí - tedy na první pohled nerozeznatelní od domácí populace, většinou čistí a slušní :)
  V příkrém rozporu s tím, že připlují lidé , kteří očividně nepřijeli ani na dovolenou, ani za prací, rozeznatelní na první pohled, ve značkové teplákovce, s novým telefonem a jehož cesta stála v řádu i tisíců dol....
  Ti nemusí mít pas, neví se přesně kolik jim je, odkud jsou a co doteď dělali. Mají prostě nárok....

  OdpovědětVymazat
 23. Víte jak je bohaty stát ? Co vloží do lidí a ti pak mu to vrátí a ne utečou za lepším platem ( to neříkám ,že by neměli dostat nějakou almužnu ) .! V 1989 byla největší zlodějna a ta pokračuje do dnes ! Kde asi by jsme byli ? když jsme přišli o par bilionu korun a jsme 4,5 miliard zadlužení ! Politici ! investice ale to musí byt jen státní ? kam nás cizácké investice přivedly ! Pří každém maličkosti k bankrotu !!! Je to jednoduché , 80 procent kapitálu je v rukou cizáků a nejsme ani soběstační v potravinách! Političtí zloději nás dovedli , na pokraj konce ale hlavně ,že jdou penízky do jejích kapes !!!

  OdpovědětVymazat
 24. Díky Pikettymu a Eurostatu i za zdejší zveřejnění. Konečně i pomaleji chápající pochopí,že staří neujídají mladým a že bytů by mohlo být dost,platy by se nemusely bližit minimální mzdě a důchod není milodar. Že pánská jednota prodala zem cizákům za hubičku. Žel byli jsme gubernii, jsme gubernií a vzhledem ke zdejším reakcím ještě dlouho gubernií zůstaneme.

  OdpovědětVymazat